'We willen zo sterk mogelijke teams en de deskundigheid beter verdelen' svrz- www.svrz.nl Buitenhof Thoolse medewerkers SVRZ dienen wensen voor nieuwe werkplek in zorgt in zeeland Zorgcentrum Dagverzorging en dagbehandeling Ontmoetingscentrum Grandcafé ZorgThuis Groepswoningen Welzijn Donderdag 27 oktober 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Groepswoningen Op weg Het gaat uiteindelijk altijd om de cliënt, zegt Joost Zielstra, maar ditmaal zijn de medewerkers aan zet. De vestigingsleider van SVRZ, waaronder zorgcentrum Ten Anker in Tholen en de woonzorgcentra Dalemhof en het Lint in Tholen en Maartenshof in Sint-Maartensdijk vallen, wil hen laten kiezen waar ze straks gaan werken. Dat kan, omdat er veranderingen op komst zijn. Die worden in gang gezet als straks de nieuwe woonlocatie Buitenhof in Tholen af is. De verwachting is eind volgend jaar, maar Zielstra wil op tijd klaar zijn om straks direct aan de slag te kunnen en vraagt het personeel nu al of ze belangstelling hebben voor een andere werkplek. Niet husselen .*J. »i SVRZ locatie Ten Anker in Tholen is een zorgcentrum voor 120 cliënten. Naast wonen is hier ook plaats voor tijdelijke opnamen voor revalidatie en reactivering. Voor mensen met geheugenproblemen, gevoelens van eenzaamheid of lichamelijke ongemakken. SVRZ heeft dagverzorging en dagbehandeling in Dalemhof, Maartenshof en de Rozeboom. Het ontmoetingscentrum in Het Lint in Tholen biedt laagdrempelige ondersteuning voor mensen met dementie en hun mantelzorgers. Een keur aan activiteiten zorgt voor een aanbod op maat. Open op maandag, dinsdag en vrijdag. Dagelijks open van 10.00 tot 18.30 uur, voor een lekkere maaltijd of een gezellig drankje. SVRZ heeft een grandcafé in Tholen, De Klipper genaamd. In Maartenshof is ook een ruime recreatieruimte beschikbaar. SVRZ levert in de gemeente Tholen alle vormen van zorg aan huis. Zoals verpleging, verzorging, huishoudelijke hulp en begeleiding. SVRZ levert dit onder andere in Dalemhof, aanleunwoningen Ten Anker en Het Lint in Tholen. In de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Poorthove in Poortvliet Rozeboom in St. Philipsland en Maartenshof in St. Maar tensdijk. Zes cliënten per woning. Eigen slaapkamer. Gezamenlijke woonkamer In de vertrouwde buurt. 24 uur per dag zorg en toch een 'thuisgevoel'. SVRZ heeft groepswoningen in Maartenshof. In zowel zorgcentra als woonzorgcentra organiseert SVRZ tal van welzijnsactiviteiten. Meer informatie over de vormen van zorg van SVRZ in de gemeente Tholen? Bel of mail naar de Zorglijn van SVRZ. 0900-7879777 (lokaal tarief) zorglijn@svrz.nl www.svrz.nl Het klinkt als het toppunt van democratie. Een werkgever heeft plannen voor verandering en alle personeelsleden hebben er een stem in. Maar het wordt niet zo spannend als het lijkt. „We gaan niet alles overhoop gooien, maar we willen mensen wel de kans geven om aan te geven waar hun belangstelling ligt."SVRZ heeft 350 medewerkers op Tholen, en daarvan doen er 270 mee aan de belangstellingsregistratie. De kantoormensen en bijvoorbeeld de behan delaars blijven op dezelfde plek en ook mensen die in poules op diverse locaties werken doen niet mee. In eerste instantie had de bouw van Buitenhof alleen gevolgen voor de teams die nu op de afdelingen Vliedberg en Stelberg in Ten Anker werken. Want een deel van Vliedberg verhuist straks naar het nieuwe pand. En de plek van de genoemde afdelingen in Ten Anker zelf wordt dan verbouwd naar vier groepswoningen. De tweepersoonskamers die er nu nog zijn, worden daarbij veranderd in eenpersoonskamers. De komst van Maartenshof, Dalemhof en de renovatie van het verzorgingshuisdeel in Ten Anker hebben de afgelopen jaren al voor veel veranderingen gezorgd. Voor de afdelingen Stelberg en Vliedberg begint het eigenlijk nu pas. „Het zou daarom oneerlijk zijn om alleen de mensen van Vliedberg en Stelberg nu te laten kiezen, omdat zij de laatsten zijn in de veran deringen en de wijzigingen gevolgen hebben voor alle teams", zegt Zielstra. „Daarom willen we iedereen de mogelijkheid geven om een an dere keuze te maken." Dat betekent straks een andere samenstelling van de tien zorgteams. De teamleiders zijn reeds bekend omdat zij als eerste aan de belangstel lingsregistratie hebben meegedaan. Inmiddels is duidelijk wie waar gaat werken. Volgens Ziel stra kan het er alleen maar op vooruit gaan. „We willen zo sterk mogelijke teams creëren en de deskundigheid zoveel mogelijk verdelen." Door de nieuwe indeling kan ook de werkdruk in de teams worden verlaagd, denkt hij. „Als je alleen fulltimers in een team hebt, heb je minder han den. En alleen maar parttimers betekent minder continuïteit."Zielstra wil de teams zo samenstel len dat de parttimers bijvoorbeeld ingezet wor den naast de fulltimers op de momenten dat er meer zorg nodig is. Alle medewerkers hebben een boekje gekregen, genaamd Op weg naar de toekomst, waarin het hoe, wat en waarom van de belangstellingsre gistratie wordt uitgelegd. Achterin het boekje zit een formulier om de wensen kenbaar te ma ken. Er wordt daarop ook naar een motivatie gevraagd voor de keuze. Dat kan de wens voor In Buitenhof, een gebouw dat tussen Het Lint en Meulvliet komt en naar verwachting eind 2012 klaar is, gaan 18 mensen van Vliedberg wonen, verdeeld over drie groepswoningen. In Ten Anker worden de somatische verpleeghuisplaatsen van de afdeling Stelberg herschikt naar de afdelingen Eendracht en Veerdam en komen er twee groepswoningen van acht plaatsen. Joost Zielstra kijkt ernaar uit, omdat Ten Anker dan klaar is voor de toekomst. Ouderen blijven steeds langer zelfstandig wonen en alleen de mensen die dat niet meer kun nen komen naar een verzorgingstehuis. Die krijgen dan allemaal een eigen kamer, want kamers delen, is niet meer van deze tijd, vindt Zielstra. een andere cliëntendoelgroep zijn, de afstand woon-werk of een andere leidinggevende zijn. Medewerkers kunnen drie toekomstige werk plekken van hun keuze invullen en daarnaast punten die ze willen bespreken. Zielstra gaat samen met de personeelsfunctio naris met iedereen die zo'n formulier heeft inge vuld praten. „Daarin vragen we mensen om hun keuze toe te lichten. Maar we bespreken ook de arbeidsovereenkomst. We vragen mensen of ze misschien meer of minder willen werken. Dit is het moment waarop ze dat kunnen aangeven." Hij hoopt ook dat aan het einde van het ge sprek alle partijen tevreden zijn. Want het kan ook voorkomen dat een keuze niet wordt geho noreerd. „Dan moet ik goede argumenten aan kunnen voeren, waarom we dat doen." In maart moet duidelijk worden hoe de nieuwe teams er- feÉÊBi uit gaan zien. „Dan kunnen mensen alvast wen nen aan het idee." Maar de nieuwe teams gaan pas echt in de nieuwe samenstelling werken, als de verhuizing naar Buitenhof plaatsvindt. Compleet nieuw, zullen de teams er niet uit gaan zien, meent Zielstra. Hij durft van tevoren geen inschatting te maken hoeveel mensen een andere werkplek willen, maar hij denkt dat dit wel mee zal vallen. „Over het algemeen zijn mensen best honkvast. Veel zitten er echt niet op te wachten om te veranderen." Voor cliënten is het natuurlijk van belang niet totaal nieuwe gezichten te krijgen, al zal dit voor een deel ook niet te voorkomen zijn. „Natuurlijk zou het voor de bewoners niet goed zijn om iedereen te hus- J-TVW' I"L 'V selen zodat ze ineens allemaal nieuwe mensen om zich heen hebben. We willen om een goede basis heen een team bouwen." De cliëntenraad en de ondernemingsraad hebben vooraf de procedure kunnen beoordelen. „We hebben het vooraf met hen afgetikt", zegt Zielstra. Voor de medewerkers zelf kan het er volgens hem ook alleen maar op vooruit gaan. Het kan nu zijn dat mensen al jaren in een team werken waarin ze zich niet helemaal prettig voelen. Met de vorming van een nieuw team kunnen nega tieve gevoelens worden weggenomen en dat is beter voor de werksfeer en uiteindelijk voor de prestaties. De cliënten krijgen optimale zorg, denkt Zielstra. „Voor hen is het grote voordeel dat ze zoveel mogelijk zorg krijgen. Niet alleen in hoeveelheid, maar ook in deskundigheid." (Advertentie I.M.) T5T SVRZ in de gemeente Tholen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 19