ZOOM- EN ZEGESTEDE BIB (Baby in Buik) verloskundigen Dienstverlening Zoomstede hoopt met vernieuwing nóg beter op wensen te kunnen inspelen J L i eve n s be rg Kijk op www.zoomenzegestede.nl www.BIBverloskundigen.nl Spoedeisende hulp Lievensberg ziekenhuis ~l ["ziekenhuis Stichting Crematoria en Begraafplaatsen Stichting Crematoria en Begraafplaatsen biedt dienstverlening met zorg 0166-85 08 60/06-12 30 46 91 www.ergotherapiezeeland.nl Ergotherapie Tholen Elvira Eerland-de Graaf Oostsingel 29 Sint-Maartensdijk EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 oktober 2011 'Al meer dan 15 jaar bekend in de omgeving' Kijk VQpr meer informatie pp Een sterk team bestaande uit 4 verloskundigen (Anika, Simone, Ton en Grace) staan 24 uur per dag klaar voor het verlenen van verloskundige zorg. Voor de meest uitgebreide zorg kunt u bij ons terecht o.a. voor kinder wensconsulten, begeleiding zwangerschap, bevalling en kraambed. Tevens bieden wij avondspreekuur, borstvoedingscursussen, voorlichtingsavonden en alle echo's in eigen praktijk aan. Diverse spreekuurlocaties: kade 6 te Steenbergen en diverse locaties op het eiland Tholen. 0167-561361 0166-604969 06-53510707 (spoed) Het crematorium Zoomstede in Bergen op Zoom ondergaat momenteel een complete gedaanteverwisseling. De voorzie ning wordt fors uitgebreid om het groeiend aantal gebruikers te kunnen bedienen. Tegelijkertijd worden voorzieningen aangepast zodat nog beter ingespeeld kan worden op de persoonlijke wensen. „We zullen steeds duidelijk aangeven wat we wél en niet kunnen realiseren" zegt algemeen directeur Bram Hommel. Hij benadrukt dat dienstverlening met zorg is wat de Stichting Crematoria en Begraafplaatsen Zoom- en Zegestede voortdurend nastreeft. Klimaatbeheersing Als de dood in je leven komt Dart wil je een passend afscheid Dan wil je een antwoord op je vragen Dan wil je rouwen en verdriet verwerken Dan wil je gevoelens kunnen delen Dan wil je herdenken dan kun je op ons rekenen! 18 Crematorium Zoomstede Mastendreef 5 4623 RE Bergen op Zoom Telefoon: 0164 - 23 88 01 Fax: 0164 - 23 91 68 E-mail: info@zoomenzegestede.nl Crematorium Zegestede Bezoekadres: lonweg 12 4706 NS Roosendaal Telefoon: 0165 - 54 34 30 E-mail: info@zoomenzegestede.nl De directie van Zoomstede in de nieuwe aula in aanbouw. Rechts Fred Oostrum en links Bram Hommel. De Huisartsenpost Bergen op Zoom en de afdeling Spoedeisende hulp van het Lievensberg ziekenhuis werken binnenkort vanuit een nieuw, gezamenlijk onder komen. Op zaterdag 29 oktober kunt u tussen 10.00 en 15.00 uur een kijkje komen nemen in het nieuwe pand aan de Van Swietenlaan (achter het ziekenhuis). Maak kennis met de werkwijze van beide diensten en bezoek de informatiemarkt. Hieraan wordt meegewerkt door: Ambulancedienst RAV Brabant Bloedbank Sanquin Nederlandse Brandwonden Stichting De mobiele EHBO-unit van de Geneeskundige hulpverleningsorganisatie in de regio (Ghor) Automatische Externe Defibrillator (AED) van de Hartstichting Gezondshop Medi Expresse Stichting tanteLouise-Vivensis Stichting Thuiszorg West-Brabant Netwerk Palliatieve Zorg, regio Roosendaal, Bergen op Zoom, Tholen Poliklinische Apotheek Lievensberg/dienstapotheek Bergen op Zoom. Op de aula van Zoomstede wordt in toenemende mate een beroep gedaan. Niet alleen voor crematies, maar ook voor diensten bij begrafenissen. „Steeds minder mensen gaan naar de kerk", legt Bram Hommel uit. Bij de verbouwing is hier rekening mee gehouden, door een verbinding naar buiten te maken zodat voortaan de rouwstoet gesloten achter de baar naar de begraaf plaats kan lopen. Inmiddels zijn er jaarlijks ongeveer 2300 uitvaarten in de regio. Ook neemt het aantal aanwezigen daarbij toe. Uitbreiding was dan ook drin gend nodig. Reden om dat op te pakken tegelijk met vernieuwing van de ovens en het treffen van een aantal wettelijk vereiste maatregelen. Directielid Fred Oostrum uit Sint-Maartensdijk coör dineert het bouwproject. Dit omvat de bouw van een nieuwe aula - met 400 zitplaatsen - die ruimte gaat bieden aan 720 mensen. De oude aula wordt bij de ont vangstruimte getrokken. Ook wordt een vierde, grote, koffiekamer gerealiseerd. „De verschillende ruimtes kunnen met behulp van vouwwanden aangepast wor den." De familiekamer wordt teruggebracht naar de buitenzijde van het complex. wel in de aula als in de ontvangstruimte hangen beeld schermen. „Er is veel mogelijk, maar we geven duide lijk aan wat we wel en wat we niet kunnen." Bijzonder noemen beide directieleden de fotoprint en speciale verlichting die in de lange gang wordt aangebracht. Door alle vernieuwingen kan het crematorium nog beter aan de wensen van nabestaanden voldoen. Is het klaar voor de toekomst. De organisatie probeert al sinds jaar en dag om onderscheidend te zijn, loopt voorop bij nieuwe ontwikkelingen. Herdenken met anderen, maar op je eigen manier is het thema van Allerzielen op maandagavond 31 okto ber op de begraafplaats en het crematorium Zoomste de aan de Mastendreef. De organiserende werkgroep heeft een aantal kunstenaars en musici uitgenodigd en geeft alle bezoekers tussen zes en negen uur de kans om met een tasje met materialen op pad te gaan om zijn of haar gevoelens op eigen wijze vorm te geven. De begraafplaats met urnenpark en buitenaula worden in een sfeervolle kleur uitgelicht. (Advertentie I.M.) Heel veel aandacht is er voor de klimaatbeheersing in het gebouw. „Door de grootte van de aula zal het minder vaak voorkomen dat mensen flauw vallen", zegt Hommel. Hij geeft aan dat in de aula een voorziening is getroffen die het mogelijk maakt om de kist te laten zakken. „Met name de protestantse gemeenschap hecht hier aan." De cateringafdeling van het cremato rium is gemoderniseerd en uitgebreid. Ook voor beeld en geluid zijn de nieuwste technieken toegepast. Zo

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 18