Blokkwast in huis Kettingdijk levert Noom een nominatie op Leerlingen Calvijn keuren en repareren hun fietsen nu zelf Leden van afdeling Poortvliet op de catwalk in Haestinge Nieuwbouwproject kandidaat nationale schildersvakprijs Montageploeg druk met bevestigen van bel en achterlicht Veel animo voor gezamenlijke avond plattelandsvrouwen Dames Smerdiek verder in beker Smash 76 stunt tegen koploper 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 oktober 2011 ->L Als enige in Zeeland is schildersbedrijf Noom genomi neerd voor de nationale schilders vakprijs. „Het is de kroon op het werk van de jongens en een hele eer voor ons bedrijf", zegt Johan Noom. Tot 22 november blijft het spannend, want dan is de prijsuitreiking. Het is even wennen voor de leerlingen en de vrijwilli gers van de afdeling Tholen van Veilig Verkeer Neder land. Voor het eerst keuren de leerlingen zelf de fietsen op school. Wel met behulp van oud-fietsenmaker Gerrie Vis en de vrijwilligers, maar toch. 238 fietsen worden bekeken, 153 zijn zonder mankementen. Voor één avond waren ze model. Negen leden van de af deling Poortvliet van Vrouwen van Nu, hun kinderen en vooral hun kleinkinderen. Ze liepen donderdagavond in de muziekzaal van Haestinge in Sint-Maartensdijk op een heuse catwalk om kleren, schoenen en brillen te showen. Borstkankermaand Ouderen bewegen met computer Tieleman, Van Esch, Hage en Polderman scoren Het eerste damesteam van Smerdiek is een bekerronde verder. BSC werd met 0-4 verslagen nadat een eerdere bekerwedstrijd tegen de Roosendalers met 2-4 door de blauw-zwarten werd gewonnen. Coach: een genot voor de tafeltennisliefhehbers Met een 4-6 overwinning heeft Smash vrijdagavond voor een verrassing gezorgd tegen TCS, dat Anna Jaco- biaan Ad Verhage in de basis had. De streekderby leek vooraf een onmogelijke opgave voor de Sint-Annalan- ders, want de Steenbergse ploeg trad in haar sterkste op stelling aan met ook de gebroeders Minkman. Beiden hebben deze competitie nog bijna geen pot verloren. Bij Smash deed oud-Setallander Johan Snoep voor het eerst deze competitie mee. Vele partijen gingen gelijk op en de wedstrijden waren van fantastisch niveau. Een genot voor de liefhebber, zei de fanatieke Smash-hoofdcoach Gerard Rens. Titel jeugd komt in zicht Tafeltennis Van het schilderwerk in een nieuwbouwwoning aan de Kettingdijk in Tholen werden filmopnamen gemaakt voor de nominatie van Noom voor de nationale schildersvakprijs. Het onlangs van Scherpenisse naar Sint-Maartensdijk verhuisde schil dersbedrijf is genomineerd in de ca tegorie nieuwbouwschilderwerk. „Je moest een speciaal project heb ben dat voor 1 september afgerond was. Dat hadden we met het nieuwe huis van Pieter Bouman aan de Ket tingdijk in Tholen. Een authentieke woning met voor onze schilders ambachtelijk werk. Zo moest de kalkverf met de blokkwast aange bracht worden en dat was heel ar beidsintensief." Vakspecialisten hebben het werk beoordeeld en er is ook een film van gemaakt. ..On danks dat onze onderneming in de loop der jaren is gegroeid, hebben we geprobeerd om de kwaliteit te behouden", vertelt Johan Noom. „De jury kijkt of er sprake is van een goede vloeiing, alles moet ge raakt zijn." In de categorie nieuwbouw is er naast de woning die Noom heeft geschilderd, nog een scholencom plex en een verzorgingstehuis ge nomineerd. Daartegen moet het oorspronkelijk in Scherpenisse be gonnen bedrijf het opnemen. Verder is er nog een categorie onderhouds- en decoratieschilderwerk. Naast de ze drie winnaars is er nog een alge meen kampioen. Die worden alle vier gekozen door een jury. Er is echter ook nog een publieksprijs, waarbij de stemming tot 11 novem ber via internet gaat. „Daarvoor gaan we al onze relaties mobilise ren om op ons project te stemmen", zegt Johan Noom. Van een collega uit Westkapelle, die in 2009 een prijs won, heeft hij al meegekregen dat de uitstraling daarvan lang doorwerkt. „Het is voor onze acht tien medewerkers al een hele eer om genomineerd te zijn", aldus Jo han Noom. Acht leerlingen uit het tweede en derde jaar doen er volgens docent Bart van den Broek op deze manier hun maatschappelijke stage mee. Voordat de keuring begint krijgen ze instructie. Vis legt uit waar ze straks op moeten letten: stuur, bel, handvatten, koplamp en achter licht, bandenprofiel, spaken, wiel ('of er geen slag in zit'), pedalen, zadel, zadelhoogte, ketting, achter reflector en de bedrading. Een hele lijst. Voor Wilhem Koopman, An- ne'lies Rottier en Nicolien Ligten- dag, Joannet Bijnagte (derdejaars) en Jaro Zwaai (tweede jaars). Zij mogen keuren. Nieuw is ook dat kleine mankementen, zoals een ka potte bel of een kapot achterlicht meteen gerepareerd worden. Daar is een groep van drie jongens voor uit het tweede jaar: Jesse Rooze- mond, Marnix Elenbaas en Jan Boers. Ze zitten in de hal gereed met hun gereedschap en de nieuwe onderdelen. Het keuren van fietsen geeft al jaren hetzelfde beeld: het zijn vooral de bel en het achterlicht die niet goed of helemaal niet wer ken. Dat blijkt ook nu weer het ge val. Van de 85 fietsen met tekort komingen zijn er 40 zonder een werkende bel, en 45 zonder deug delijk achterlicht. Ook de koplamp laat nog al eens te wensen over. Bij 20 fietsen is er iets mis. Bij tien zit ten de handvatten los, en bij vijf is de reflectie niet in orde. Er worden vier teams geformeerd; elk team bestaat uit een leerling die de fietsen keurt en een vrijwilliger van VVN die de mankementen no teert. Het gaat snel. Het is in de en tree ineens een drukte van belang. De leerlingen uit het eerste jaar ko men met hun tweewielers en wor den verdeeld over de vier teams. Wilhelm Koopman vindt het prach tig. Hij bekijkt de fietsen alsof hij niet anders heeft gedaan. Gerrie Vis geeft hier en daar nog wat aan wijzingen. Er zit tempo in. Al snel meldt zich een leerling bij de mon tageploeg voor een nieuw achter licht. Wat blijkt? De lampjes zijn bedoeld om onder het zadel te be vestigen terwijl de meeste leerlin gen een opstaand rek op de bagage drager hebben om hun tas op vast te zetten. Het lichtje heeft dan geen effect omdat de tas er voor staat. Ook beschikt de ploeg niet meteen over het juiste gereedschap. Om een koplamp vast te draaien is een imbussleutel nodig. Die moet even uit het technieklokaal gehaald wor den. Er ontstaat een rij met wach tenden. Er wordt commentaar ge geven op de nieuwe bel die Jesse Roozemond aan het stuur beves tigd. Voorzitter Taeke Wijma van de Thoolse afdeling van VVN is posi tief over de werkwijze. Ook Vis vindt het een goede zaak dat de leerlingen meer het heft in eigen handen krijgen. De leerlingen zelf zijn ook positief, zegt Wijma. „De ze werkwijze is voor herhaling vat baar." Voor een volle zaal want het was de jaarlijkse gezamenlijke avond voor alle zes afdelingen. Secretaris Cisca van Tiggele van de afdeling Poort vliet: „De belangstelling voor de modeshow was heel groot. We heb ben op voorhand ongeveer vijftien mensen teleur moeten stellen. Er waren 170 zitplaatsen. Het was voor Haestinge ook de eerste keer dat er in deze zaal een modeshow werd gehouden. Er was van 170 plaatsen uitgegaan. Ook omdat het podium veel ruimte in beslag neemt. Later bleek dat er 190 stoe len in hadden gekund." Volgens Van Tiggele is het alweer een tijd geleden dat er een mode show werd gehouden op een geza menlijk treffen van de plattelands vrouwen. De afdeling Poortvliet telt 44 leden. Ze zit zelf nog niet zo lang in het bestuur. „Het was een idee dat al langer leefde. Mode is voor de meeste vrouwen toch e?n hot item. Het is gaan leven, maar we moesten wel een kledingzaak vinden die mee wilde doen. Miran da Pleune uit Sint-Annaland was meteen enthousiast. Zij presenteer de de collectie. Van der Heide le verde de brillen, Margriet Koop man van Hairrr deed de kapsels, Maja Westdorp van de drogisterij deed de make-up en we hadden ook kleding van de Boerenbond: fleece- jassen, bodywarmers en laarzen." Bijzonder was dat het de eigen le den van de afdeling zijn die kleding showden. De meesten al wat grij zend. sommigen met een kleur- spoeling. En in bijna alle maten. In ieder geval liepen er bekenden in de schijnwerpers. Op muziek. Vrou wen van Nu waar de bezoekers zich in konden herkennen. Bij sommi gen wapperden de kaartjes van het kledingmerk nog aan vest, trui, of rok. En werd er'wel eens getwijfeld over de looprichtig. Zeker bij de kinderen was dat soms het geval. Dat droeg bij tot de ongedwongen sfeer van de show. „Er is geen grote generale repetitie gehouden, hoor. Van tevoren is de kleding wel gepast en zijn er wat instructies gegeven. Het is tenslotte niet professioneel en we deden het ook voor de lol." Voorzitter Jannie van Dijke heette de dames welkom. Direct daarna begon de show. In vlot tempo werd de kleding gepresenteerd. In de pauze konden bezoekers kennis ne men van de stand van Pink Ribbon waar Pleune actie voor voert tijdens de internationale borstkanker maand. Na de pauze was het vol gens de secretaris flink aanpoten voor de dames van de afdeling die weer de planken op moesten. „Toen waren de kinderen alweer naar huis." De reacties op de show waren heel positief, zegt ze. „Het was een vol le zaal, maar ook een mooie zaal om zoiets in te doen." Ook kinderen en vooral kleinkinderen van de leden van Vrouwen van Nu showden kleding in de muziekzaal van Haestinge in Sint- Maartensdijk. Cliënten van SVRZ op Tholen zijn sinds deze week begonnen met vol leyballen, fietsen en wandelingen vol obstakels.'Ze hoeven er niet voor naar buiten, maar doen dat bin nen op een computer, de Silverfit. De computer is te vergelijken met een Wii-spelcomputer, alleen dan gericht op ouderen: minder inge wikkeld en minder prikkels. Met de Silverfit doen ouderen op een nieu we manier fysiotherapeutische oefe ningen. Het spel werkt met een ca mera op een scherm die de speler in het zicht houdt. De spellen en de daarbij horende achtergronden zijn volledig aan te passen aan de speler. Dankzij de Silverfit doen de cliën ten oefeningen op een spelenderwij ze. Cliënten kunnen een personage aannemen, zoals een dier, een pop petje of gewoon zichzelf. Dagelijk se bewegingen zoals opstaan, zitten, lopen en balanceren zijn vermomd in de vorm van een spel. Volley bal, wandelen met obstakels, ballen gooien op het juiste moment. Maar ook bingo waarbij de cliënt mag gaan staan als hij of zij een juist nummer te horen heeft gekregen. Zowel geestelijk als fysiek wordt aan het lichaam gewerkt. En met twee fietsen wordt een heuse fiets tocht gesimuleerd. De computer is mede bekostigd door een bedrag uit een speciaal fonds. De KNVB beloofde een vrije lo- ting, maar toch moest Smerdiek voor de beker weer tegen BSC spe len. Smerdiek begon wat romme lig. Dit leidde tot wat mogelijkhe den voor de thuisploeg. Na het eerste kwartier kreeg Smerdiek meer vat op het spel. De goed spe lende Angelique Hage raakte de paal na een goede individuele ac tie. In de 25ste minuut valt de ope ningstreffer. Wendy de Wilde opent naar de linkerkant, waar Esra Bicer op kan komen. Een goede steek pass op Anne Hage is het vervolg. De keepster weet vervolgens de in zet van Anne nog te keren, maar Sharona Tieleman weet de bal als nog binnen te tikken: 0-1. BSC doet er alles aan om het Smerdiek- spel te ontregelen. Mede door slor digheden van Smerdiek blijft de nipte voorsprong tot aan de rust. De Roosendaalse keepster keert een inzet van dichtbij van Angeli que knap. Na rust schakelt Smerdiek een tandje bij. Dit levert gelijk een grote kans op voor Anne Hage. Sharona Tieleman gaat aan de lin kerkant goed door. Haar voorzet wordt door Anne echter hard op de lat geschoten, waarna de keepster redt. Even later valt het doelpunt wel. Inge Peeters stuurt Alissa van Esch de diepte in. De bal is perfect en Alissa rond beheerst af: 0 - 2. Na een uur spelen krijgt BSC de grootste kans. Een foutje achterin leidt ertoe dat de spits zo kan door lopen op keêpster Agnita Nou wen. Met een mooie lob lijkt ze de Smerdiek-doelvrouwe te passeren, maar die weet met een uiterste krachtinspanning de bal nog net te beroeren en op de lat te tikken. Een uitstekend moment voor een keepster en geen tegendoelpunt voor Smerdiek, dat het veldspel dicteert. Corina Luijks weet een voorzet panklaar te leggen voor Angelique Hage, maar de keepster redt in de hoek. Even later werpt de goede samenwerking tussen Luijks en Hage toch vruchten af. Een corner van Corina wordt prachtig binnengekopt door Ange lique: 0-3. Smerdiek krijgt nog een paar goéde mogelijkheden via Alissa van Esch, Angelique Hage en invalster Ilse Polderman. Pas in de laatste minuut zet Ilse Polder man de eindstand op het bord. De niet zelfzuchtige Angelique Hage legt de bal breed en Ilse kan hem goed binnenschieten: 0^L Smer diek maakt zich op voor de vol gende bekerronde, maar zaterdag a.s. is er eerst competitie met de verste uitwedstrijd van het seizoen in Heerhugowaard tegen Reiger Boys. Ook het tweede dameselftal van Smerdiek won haar bekerwed strijd. In Werkendam waren de Ko zakken Boys de matige tegenstan der. Via doelpunten van Naomi van Mierlo (3x), Elles van den Berge en Lenny Stoutjesdijk werd het uit eindelijk 0-5. Ook dit team plaatste zich daarmee voor de vol gende bekerronde. Jesse Roozemond schroeft een nieuwe bel op het stuur van een fiets van een de leerlingen. Door het uitblijven van aanvragen voor grotere bouwwerken ontvangt de gemeente dit jaar 275.000 euro minder aan leges omgevingsvergunningen dan was begroot. Tegelijkertijd scheelt dat 174.675 euro aan loonkosten op de afdeling vergunning en handhaving. 2 partijen. Cindy van der Klooster en Anky Vroegop wonnen niet. Degra datie wordt zo langzamerhand wel een realiteit voor dit team, als er niet snel punten gepakt worden. Het vijfde mag langzaam de kam pioensgordels uit de kast gaan halen. Vrijdagavond werd van een hekken sluiter Vice Versa met 9-1 gewon nen. Door dit resultaat staat Smash nu 21 punten voor op de nummer twee. Een bijna niet te overbruggen afstand voor nummer twee Tanaka. Alleen Eldert Besseling liet een steekje vallen. Job Moerland en Jan- Willem van Vossen bleven ongesla gen in zowel enkel- als dubbelspel. Het vlaggenschip van de Smash- jeugd trad zaterdag aan tegen mid denmoter Yerseke. Vooraf hoopten de mannen op een dikke uitslag om de kampioensaspiraties levend te houden. Dit bleef slechts bij woor den. Het gevolg: een 5-5 gelijkspel. Bennie van Poortvliet won twee par tijen, maar Joost van Dijke en Johan Aarnoudse waren duidelijk minder op dreef met één overwinning. Wel haalde van Dijke nog de dubbel bin nen met van Poortvliet. Door dit re sultaat blijft Smash op de derde plaats. Het tweede jeugdteam won met 6-4 van TCO uit Ossendrecht. en het derde team zette met een 7-3 overwinning op Middelburg een gro te stap richting het kampioenschap. Programma zaterdag: Smash 1- Scaldina 14 u.; Smash 2-Het Markie- zaat 14 u.; The Back Hands-Smash 3 (28/10) 20 -u.; TCO '78-Smash 4 (27/10) 20 u.; Smash 5-WITAC '89 14 u. Jeugd: Middelburg-Smash 1 10.30 u.; Smash 2-Westerzicht 14 u.; Smash 3-Yerseke 14 u. Merijn van der Klooster en Remco Vroegop wonnen ieder tweemaal plus de dubbel. Johan Snoep wist hier ook nog knap één punt aan toe te voegen. Een zeer mooi resultaat, dat de titelaspiraties weer nieuw leven in blies. Na zes speelrondes staan de blauw-witten op een fraaie tweede plaats in de competitie. Het tweede seniorenteam zit duide lijk in een klein dipje. Na een veelbe lovende start worden er de laatste weken dure punten gemorst. Zo ook zaterdag weer. Al lijkt de 7-3 over winning op Witac op papier een mooie uitslag, in de praktijk kunnen de mannen hier moeilijk content mee zijn. Peter Bazen en Peter Hendrickx wisten beiden slechts tweemaal te winnen en de dubbel. Kees van Poortvliet was duidelijk beter op dreef en deed deze avond niet onder voor de grote mannen in het team en won ook twee partijen. Na zes speel rondes zijn er nog kansen op de titel, maar dan mogen er komende weken geen punten gemorst worden. Het derde team schoof Tanaka met 6-4 aan de kant. Matthijs van der Graaf en Arno Bruijnzeel wonnnen ieder tweemaal en ook broer Marnix van der Graaf behaalde één overwin ning. Daarnaast sleepten Amo en Matthijs nog de dubbel binnen. Door dit resultaat staat Smash op een niet verwachte tweede plaats. Handha ving lijkt dan ook een feit. Het vierde team heeft meer moeite met het winnen van wedstrijden. Zo werd ook zaterdag van koploper Ho- tak met 8-2 verloren. Leen Guiljam was wel ouderwets op dreef en won

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 12