Veteraan gaat Immanuël Tholen als een jonge hond opbouwen IHoute Van Bijnen: 'N656 moet het dorp uit' Tankstation Bal bij Deehoeve komt in 'moeraslandschap' Voortbestaan Ger.Gem. Sint Philipsland lastig Ds. De Bie preekte er al 72 keer en zijn vrouw haalde hem over Herdenking van de Reformatie Museumnacht over trekpaard Verkoop brandstof stijgt van 3 miljoen naar 5,5 miljoen liter Donderdag 20 oktober 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De Hervormde Gemeente Immanuël in Tholen kreeg zondagmiddag een veteraan in de persoon van de 65-ja- rige ds. J. de Bie uit 's Gravenpolder. „Een veteraan die echter als een jonge hond aan het werk wil gaan", zei ds. D. Neven uit Kloetinge, die de predikant in de Gasthuis kapel bevestigde. Geen ouderlingen onder de 100 leden Apart plekje Idealen nodig Goud waard Appeltjes Vanaf 1932 Twee diensten Emotietheorie in Engeland 316 leden, 70 kerkgangers Karrevelden Luifel ITO p 1 1 1 P interieur Energieweg 11J - www 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 .vanhouteinterieur.nl De N656 het dorp uit. Dat is volgens Vincent van Bijnen, voorzitter van buurtcomité de Molen uit Oud-Vosse- meer, de enige oplossing voor de verkeersproblematiek in de Molenbuurt. Bewoners ondervinden daar veel hin der van zwaar verkeer dat door de bebouwde kom rijdt. In de statencommissie economie en mobiliteit van de provincie Zeeland heeft Van Bijnen zijn zorgen over de verkeersveiligheid uitgesproken. Rondweg Het nieuw te bouwen tankstation van Autobedrijf Bal aan de Nieuwe Postweg in Tholen krijgt een moderne vormgeving en komt in een moeraslandschap te liggen. Waterschap Scheldestromen legt het aan en gaat het on derhouden. Dat blijkt uit het ontwerp-bestemmings plan. Mede door het gebrek aan ouderlingen is het voortbestaan van de Ge reformeerde Gemeente Sint Philipsland in het geding. Een speciale commissie van de classis Tholen zal in januari advies uitbrengen over de mogelijkheden. De Sint Philipslandse leden nemen vervolgens in fe bruari een besluit. Of doorgaan met de benoeming van nieuwe leden van de kerkenraad of bijvoorbeeld fuseren met een naburige Gerefor meerde Gemeente. Er zijn nog honderd leden. Ds. en mevr. De Bie-Wagemaker nemen zondagmiddag op de binnenplaats van de Gasthuiskapel gelukwensen in ontvangst na de intrededienst bij Immanuël Tholen. „We hebben tegenwoordig in het leger ook hele jonge veteranen en u voelt zich nog heel jong", zei bur gemeester W. Nuis. Beiden hebben een loopbaan bij defensie achter de rug. Ds. De Bie was van 1986 tot 1994 luchtmachtpredikant op de vliegbasis Woensdrecht en de basis geleide wapens in het Duitse Blom berg. Hij werd daarvoor in de Gast huiskapel in Tholen bevestigd. Van 1994 tot maart van dit jaar - toen hij met emeritaat ging - was ds. De Bie geestelijk verzorger in ver pleeghuis Ter Valcke in Goes. Ook was hij een aantal jaren verbonden aan Ten Anker in Tholen. In 1984 ging ds. De Bie voor het eerst voor bij Immanuël en sindsdien heeft hij er 72 keer gepreekt. Voor veel ge meenteleden was hij dan ook geen onbekende meer. ..Maar de belang rijkste reden van mijn relatie met Tholen is natuurlijk gelegen in het feit. dat mijn echtgenote Karin Wa- gemaker afkomstig is uit Tholen." Immanuël had tot voor kort mevr. A.H. van der Maarel-van der Meer uit Nispen als pastoraal medewer ker. In maart kreeg het kleine kerk genootschap echter van het toe zichthoudend orgaan binnen de Protestantse Kerk in Nederland te horen, dat er bezuinigd moest wor den. „De kerkenraad heeft er drie vergaderingen aan gewijd", vertel de ouderling W.P. Gardenier. „We hebben toen de hulp ingeroepen van de oud-kerkenraadsleden Jan Lanooy en Jo Versluys. Er kwam een plan voor een welkomstboekje en een website. Toen ds. De Bie dit voorjaar een dienst bij ons leidde, werd duidelijk dat Tholen een apart plekje bij hem had. Hij wilde graag naar hier komen en zijn vrouw heeft hem daarbij zeker aange spoord. Mevr. De Bie-Wagemaker is immers een echte Thoolse. De kerkenraad hoopt met Gods steun samen met u deze gemeente te kun nen opbouwen. F.n u kunt hier ook komen wonen", zei ouderling Gar denier. Dat blijft echter 's Gravenpolder, want ds. De Bie is vanaf 2001 en kele dagdelen per week werkzaam als predikant van de Protestantse Gemeente Kleverskerke op Wal cheren. En nu heeft hij er voor 25% Immanuël nog bij. Waar begin je nog aan op je 65ste, zo stelde hij. ,Jk wil doorgaan, terwijl veel colle ga's stoppen", zei de predikant. „Ik wil niet tot de groep uitgebluste, gefrustreerde dominees behoren. Als je op mijn leeftijd voor de ze vende keer wordt bevestigd, neem je wel heel wat van het verleden mee. Het lijkt een onmogelijke op gave die ik mezelf stel. Ik ben ja loers op volle kerken met fantas tisch jeugdwerk en mensen die belijdenis doen. De meeste kerken worden echter kleiner en dat bete kent minder geld en minder mens kracht. De secularisatie en vergrij zing waren geen tijdelijke in zinking, maar hebben zich meer doorgezet dan gedacht werd. Alle vanzelfsprekendheid is weg. Het lijkt wel vanzelfsprekend om niet te geloven. De gedrevenheid is niet verdwenen, maar is wel anders, zo als ook de problemen vele malen weerbarstiger zijn. Honger en ge weld zijn gebleven, maar de opwar ming van de aarde en moslimextre misme zijn erbij gekomen. We zijn illusies kwijt geraakt, voorzichtiger en angstiger geworden. Het is moeilijk om bij dit alles je geloof te behouden en niet neerslachtig of cynisch te worden. We moeten ech ter oppassen om niet bij het murme- rende volk van Israël te blijven. Niet meedoen dus aan het cultive ren van onzekerheid en twijfel. Er moeten weer idealen zijn." De drijfveer om door te gaan, was voor ds. De Bie onder meer de 'de mensen met hun verhalen.' „Daar wil maar geen routine in sluipen. Dat is altijd verrassend. Je ontmoet soms cynisme bij een stoere gelovi ge en aan de andere kant onver wacht en ontroerend vertrouwen. Welke vereniging doet dat? Mensen achterna lopen en vragen hoe het met je gaat en met wat voor levens vragen je zit. Die gesprekken zijn goud waard. Je krijgt er veel meer voor terug dan je geeft." De tweede drijfveer om bij Imma nuël aan de slag te gaan, was het doorgeven van de Bijbelverhalen. „Daarin is de stem van God te ho ren. Ik mag uitleg geven over die verhalen en dat houdt me overeind. Ik mag de Schrift verkondigen en uitleggen en dat is ambachtelijk, creatief werk. De Bijbel vormt een boekenplank met schitterende en schokkende dingen die tijd- en plaatsgebonden zijn en die je conti nu moet vertalen. We blijven putten uit diezelfde bron, waar God te vin den is. Je trekt op met mensen die van betekenis zijn, zoals het ver haal van de Emmaüsgangers leert. Het evangelie is een rijk verhaal, dat mij raakt. We moeten bijbels geloven in die verhalen en daar is nog steeds een markt voor, om dat vreselijke woord maar eens te ge bruiken. God wandelt met je mee zoals met de Emmaüsgangers. Hij geeft je moed en perspectief, maar het kan zijn datje dat heel lang niet ziet. Het leven is een raadsel en veel begrijp ik niet, maar toch is er het visioen van de nieuwe hemel en de nieuwe aarde. In het prachtige verhaal uit Lucas 24 zit hoop. Van af vandaag mag ik met Immanuël meelopen en ruimte maken. Eén wandelt er mee. Dat Zijn Geest ons beware bij de doorgaande verhalen van Hem en ons"zo besloot ds. De Bie. Burgemeester Nuis zijn namens het gemeentebestuur blij en dankbaar te zijn deze feestelijke dienst in de prachtige Gasthuiskapel onder een strakke, blauwe lucht te kunnen meemaken. „Immanuël is een fan- tastich mooie naam - God zij met ons - voor een veelzijdige gemeen te. De deuren naar deze intrede zijn niet vanzelf open gegaan. Het was duwen en trekken, er was geloof en moed voor nodig. Veel kerken zijn kleiner geworden en het is de kunst om de bloemen te plukken waar dat dichtbij kan." De burgemeester fe liciteerde de gemeenteleden met de nieuwe predikant, die hij uitnodig de om op de koffie te komen. „Houd de vensters naar de wereld open en ik hoop dat u vreugde mag beleven aan uw werk in Tholen. Ik wens u toe. dat u ook appeltjes voor andermans dorst mag verspreiden", zei de burgemeester, die ds. De Bie de tekst uit Romeinen 8:31b mee gaf. Diaken Jolanda van Zetten groette de nieuwe predikant namens de kindernevendienst en bood hem een kaart aan. Ds. De Bie bedankte zijn bevesti ger, de kerkenraad voor de plezie rige contacten en alle vrijwilligers die aan de intrededienst hadden meegewerkt. „Ik ben er in de eerste plaats voor de gemeente", zo bena drukte hij. Op deze zonnige zondagmiddag maakten ds. en mevr. De Bie op de binnenplaats van de Gasthuiskapel nader kennis met de gemeenteleden en gasten, onder het genot van kof fie met cake. Er waren afgevaardig den van de plaatselijke Gerefor meerde Kerk, R.K. Kerk, NPB, Rehoboth uit Sint-Maartensdijk en de Protestantse Gemeenten Kle verskerke en Halsteren. Wegens verhuizing van ouderling M. van der Welle en diaken DJ. Vorstelman hield de Ger.Gem. Sint Philipsland alleen diaken E. de Ruy- ter over. Daardoor kwam het kleine kerkgenootschap vanaf juli in een zeer moeilijke situatie. De Ger. Gem. Tholen bood hulp met de inzet van ouderling H. Aarnoudse Azn. en diaken M. Geluk. De eerste verzorgt 's morgens om half tien de lees- dienst, de andere ouderlingen uit Tholen bij toerbeurt de middag- dienst van drie uur. De Ger.Gem. Tholen bood al jaren hulp bij lees- diensten, maar nu moesten ook an dere ambtelijke taken verricht wor den. De classis Tholen heeft een commis sie gevormd die de Sint Philipsland se situatie gaat bekijken. Consu lent ds. E. Bakker uit Scherpenisse maakt er deel van uit met ds. J. Schipper, de ouderlingen H. Aar noudse Azn. uit Tholen en J. Bos man uit Stad aan 't Haringvliet en de diakenen M. Geluk uit Tholen en E. de Ruyter uit Sint Philipsland. De in 1932 gestichte gemeente was een afsplitsing van de plaatselijke Oud Gereformeerde Gemeente. Ver schillende kerkgangers waren het niet eens met het optreden van oefe naar W.H. Blaak. Daarnaast waren ze teleurgesteld in ds. L. Boone, die zich niet wilde verenigen met de Ger. Gem. Onder de uitgetredenen waren ouderling K M. van Dijke en kerkrentmeester/koster JVaders. Na enkele weken in een woning dien sten te hebben gehouden, werd café de Kroon in de Voorstraat de plaats voor de wekelijkse erediensten. Op 2 juli 1939 volgt de instituering tot zelfstandige gemeente. Ds. B. van Maandag 31 oktober wordt de kerk hervorming herdacht. De op 10 no vember 1483 in het Duitse Eisleben geboren Maarten Luther wordt met Huidrych Zwingli en Johannes Cal- vijn beschouwd als de één van de belangrijkste grondleggers van het protestantismeLuther begon als au gustijner monnik en ontving in 1507 het sacrament van de priesterwij ding. Hij ontwikkelde zich na zijn benoeming in 1508 tot hoogleraar in de moraaltheologie aan de universi teit van Wittenberg tot de leidende persoonlijkheid van de Reformatie in het Duitse rijk. De publicatie van zijn 95 academische stellingen tegen de handel in aflaten op 31 oktober Neerbos bevestigt J. van Hekken tot ouderling. Op de plaats van twee woningen in de Voorstraat wordt in 1939 een nieuwe kerk gebouwd met 134 zitplaatsen. In 1993 krijgt het interieur een grondige opknapbeurt. Een eigen predikant heeft de Ger. Gem. Sint Philipsland nooit gehad, maar toen in 2005 emeritus-predi kant ds. T.M. van Dijk zich daar ves tigde, ging hij er regelmatig voor. Zit de kerkenraad nu met veel vaca tures, in 1987 was na het stoppen van ouderling P. van der Welle, dia ken M. van der Welle het enige ker kenraadslid. Een scx>rtgelijke situ atie als nu. Ook toen verzorgde een ouderling uit Tholen bij toerbeurt een leesdienst; de andere deed dia ken Van der Welle. Het ledental wisselde in de loop der jaren. Werd in 1933 begonnen met 36 leden en 30 doopleden, tien jaar later was dat respectievelijk 73 en 64. Dat is gelijk ook het hoogtepunt, want in 1990 waren er maar 31 le den en 27 doopleden overgebleven. Dat aantal groeide in 2005 naar 52 leden en 50 d<x)pleden. In de loop der jaren kwamen er vanuit de Oud Gereformeerde Gemeente, die met een scheuring te maken kreeg, een aantal leden bij, maar door verhui zing, overlijden en overschrijving naar een ander kerkgenootschap, gingen er ook weer leden af. Het le dental schommelt rond de honderd, waarmee de Ger.Gem. Sint Philips land één van de kleinste kerkgenoot schappen in de streek is. In tegen stelling tot de Ger.Gem. Tholen, Scherpenisse en Sint-Annaland, die nog drie diensten houden, heeft Sint Philipsland op zondag maar twee diensten. 1517 is het symbolische begin van het protestantisme. In 1521 werd Luther geëxcommuniceerd door paus Leo X. De Duitse theokx)g en reformator overleed op 18 februari 1546 in zijn geboorteplaats Eisle ben. De Hervormde Gemeente, de Hersteld Hervormde Gemeente, de Gereformeerde Gemeente en de Christelijk Gereformeerde Kerk in Tholen houden de herdenking van de kerkhervorming jaarlijks in ere met een gezamenlijke bijeenkomst. Eén van de vaste onderdelen is het zingen van het Lutherlied 'Een vaste burcht is onze God.' De herdenking is maandag 31 oktober om half acht in de hervormde kerk. Dertig jaar is Hans de Bie al predikant. Hij studeerde theologie in Brussel en Leiden en binnenkort hoopt hij zijn dissertatie te ver dedigen aan de universiteit van Exeter in Engeland. Een gods- dienstfilosofische studie over de emotietheorie van William Ja mes staat daarbij centraal. Tijdens zijn studie verleende De Bie enkele jaren bijstand in het pastoraat in de Hervormde Gemeen te Hoogeloon-Eersel in Noord-Brabant. Predikant werd hij in 1984 in Waarde met een wijk van Yerseke. Vanaf 1986 diende ds. De Bie defensie als luchtmachtpredikant in Woensdrecht en Duitsland. In 1994 werd hij geestelijk verzorger in Ter Valcke en enkele jaren ook in Ten Anker. In maart ging hij met pensioen. Dat betekent dat er geen zware financiële lasten op Immanuël drukken, zodat ds. De Bie voor 25% bij de kleine Thoolse ge meente aan de slag kon. Hij gaat daar ook 22 keer per jaar pre ken, naast zijn werk als predikant van de Hervormde Gemeente Kleverskerke, waar hij vanaf 2001 enkele dagdelen per week werkt. Het verhaal van de Emmaüsgangers uit Lucas 24:13 t/m 35 was de tekst voor de intrededienst van ds. De Bie. Daarvoor leidde ds. D. Neven uit Kloetinge de bevestiging, inclusief de handop legging en overhandiging van de Bijbel. De samenzang was uit de Psalmen 98:1, 2, 3 en 4; Gezang 257:1; 237: 1, 2, 3, 4, 5 en 6; 316 en 44: Dankt, dankt nu allen God. Organist was mevr. A. Elenbaas, koster C. Verkerke. De kerkenraad van Immanuël be staat uit de ouderlingen W.P. Gardenier en A A. van Westen, ou- derling-kerkrentmeester M. Korporaal en de diakenen mevr. U.J.E. van Zetten-Sturris, mevr. C.T. Verkerke-Rijnberg en mevr. F.H. van Dis-v.d. Bos. De Hervormde Gemeente Immanuël telt 316 geregistreerde le den, waarvan 104 belijdende leden. De wekelijkse dienst op zondagmorgen in de Gasthuiskapel wordt door gemiddeld 60 a 70 kerkgangers bezocht. gemaakt over de afname van brandstof. Verwacht wordt dat er 5,5 miljoen liter per jaar wordt af gezet, tegen 3 miljoen liter per jaar nu. Bals marktaandeel in de ge meente stijgt daarmee van 20 voor twee tankstations naar 37 procent. Ook de verkoop van lpg zal toene men, juist omdat op andere plaat sen de Ipg-stations sluiten of al ge sloten zijn. Dat heeft vaak te maken met verminderde afname, maar ook met investeringen die pompstations moeten doen in hun installatie. Zo is de Ipg-pomp aan Paasdijkweg van de CZAV verwij derd. Net als het gemeentehuis komt ook het nieuwe tankstation aan een kunstmatig aangelegd natuurgebied te liggen. Heette het bij het ge meentehuis nog wetland, nu wordt gesproken over een moerasland schap met rietvelden en sloten. De rietvelden zouden het afvalwater van het tankstation kunnen zuive ren. Net zoals dat gebeurt met het rioolafvalwater in Sint-Maartens dijk dat na zuivering via een riet veld in de sloot stroomt. Het nieuw in te richten terrein aan bei de zijden van het tankstation doet het meest denken aan karrevelden. Het natuurgebiedje wordt aange legd door het waterschap die het ook gaat beheren. Momenteel wordt de sloot ten westen van het aan te leggen natuurgebied ver breed. Was er bij de aanleg van het gemeentehuis ook behoefte aan berging voor oppervlaktewater, hier wordt vanwege de kaderricht lijn water ook meer berging moge lijk gemaakt. De watergang aan de noordzijde wordt er voor verbreed. Ook het oostelijke gemeentelijke deel wordt er in betrokken. Het ta lud achter het tankstation wordt niet verbreed vanwege de mogelij ke aanleg van een langzaam ver keersweg. Bij nieuwbouw in het buitengebied moet er tegen elke hectare bebou wing twee hectare groen worden aangelegd (verevening). Volgens de toelichting wordt dit gereali seerd op het perceel van 4(KK) vier kante meter dat de gemeente na verkoop in eigendom houdt. Bo vendien is het project op zich al een verevening: het uitplaatsen van het tankstation is een kwaliteitsver betering in het gebied Thoien- Noord. De gemeente verkoopt 4100 vier kante meter grond aan Bal, het res tant van het perceel. 4000 vierkan te meter, blijft in eigendom van de gemeente. Bal mag de grond van het gemeentelijke deel gebruiken om het eigen terrein op te hogen. Volgens de toelichting licht het perceel 'redelijk laag' ten opzichte van de provincialeweg. Dat is ook goed te zien vanaf de carpool - plaats. Op het terrein komt een gebouw van ongeveer 540 vierkante meter. Daarin zit een winkel en een auto- wasstraat. Het tankgedeelte met luifel zal 690 vierkante meter be slaan. Mogelijk komt er ook een oplaadpunt voor elektrische auto's. In totaal wordt 3500 vierkante me ter verhard. De hoogte van het ge bouw wordt vijf meter. Architectenbureau Maan (van Mar- tijn Boelhouwers) maakt er een aantal ontwerpen voor. Het bedrijf aan de Nieuwe Postweg krijgt een modern uiterlijk. Het gebouw ver dwijnt nagenoeg geheel onder overkapping. Volgens de eisen in de welstandsnota moeten schreeu werige of reflecterende kleuren worden vermeden. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt nog tot 3 november ter inzage in het gemeentehuis en is in te zien via de website van de gemeente. m Advertentie I.M. Het werkend trekpaard is morgen avond de publiekstrekker voor de museumna!8 (museumnacht) in de Meestoof. Het streekmuseum in Sint-Annaland zet 's avonds van acht tot twaalf uur haar deuren gra tis open, net als andere Zeeuwse musea. Ko Brooijmans heeft één van zijn trekpaarden voor een sjees gespannen en leidt daarmee een lichtjestocht voor de jeugd die om acht uur begint vanaf de Wellevae- te. De tocht wordt tevens begeleid door muziekvereniging Acceleran do. Het eindpunt is het terrein van het museum, waar een traktatie wordt uitgedeeld en de jeugd nog een ritje kan maken op een trek paard. Ook kan er worden gekleurd op een kleurplaat. Voor de meisjes is er een wedstrijd wie de mooiste paardenstaart heeft. Op het stukje land naast het museum wordt een demonstratie cultiveren met een trekpaard gehouden. In het hoofd gebouw geeft een paardentandarts uitleg over zijn beroep. Dialectdes- kundige Veronique de Tier vertelt over de mengelmoes van Zeeuws taalgebruik in de paarden were ld. In de achterste schuur wordt doorlo pend een filmvoorstelling over het werkend trekpaard getoond. De avond wordt om elf uur afgesloten met een hapje en drankje en mu ziek. Oplossing voor verkeersproblemen Oud-Vossemeer In zijn betoog benadrukte de voor zitter van het buurtcomité om de Molenbuurt op korte termijn ver keersveiliger te maken. Hij vindt het ondraaglijk dat vrachtwagen combinaties over het trottoir moe ten rijden. „Daar lopen ook kleine kinderen. Levensgevaarlijk." De traverse van de N656 door Oud- Vossemeer is onvoldoende breed voor passerend vrachtverkeer. Als oplossing ziet Van Bijnen een ver bod op vrachtverkeer zwaarder dan drie ton en breder dan 2,3 meter, met uitzondering van bestemmings verkeer. „Een goedkope maar ef fectieve oplossing." Niet alleen het vrachtverkeer is vol gens Van Bijnen een gevaar, maar ook de snelheidsovertredingen.. Uit een recente meting van de gemeen te blijkt dat dagelijks 75 automobi listen de maximumsnelheid over schrijden. Het comité ziet liever een rondweg die langs het bedrij venterrein Klaverveld loopt. Als laatste punt noemt hij de slingeren de Oud-Vössemeersedijk die jaar lijks tot verkeersongelukken lijdt. Van Bijnen gelooft niet dat het doortrekken van de A4 van Halste ren naar Dinteloord het probleem gaat oplossen. Hij denkt dat het verkeer bij knooppunt Zoomland in Bergen op Zoom komt vast te staan en dat het vrachtverkeer alsnog uit wijkt over de N656 via het eiland. Volgens zijn berekeningen levert die route weliswaar 25 minuten ex tra reistijd op, maar geen files. Na het betoog overhandigde Van Bij nen een petitie die door bijna alle buurtbewoners was ondertekend. Hij benadrukte dat niet alleen de bewoners uit de Molenbuurt achter het initiatief staan, maar ook de ge meenteraad van Tholen. Martijn Boelhouwers maakte dit ontwerp voor het nieuwe tankstation aan de Nieuwe Postweg bij de carpoolplaats. Het nieuwe tankstation krijgt een regionale functie. Het komt strate gisch te liggen op een kruispunt, is goed bereikbaar vanuit alle rijrich tingen en goed zichtbaar. Het komt direct aan de bestaande op- en afrit van de Nieuwe Postweg (bij de car poolplaats). Het plan wordt Stenen Kruis genoemd, maar dat is mislei dend. Dat ligt zuidelijker aan de Postweg ter hoogte van de Eeweg. Het tankstation wordt dichter bij de gesloopte Deehoeve gebouwd. Bal heeft nu aan de Wattstraat in Tholen een autobedrijf en werk plaats, een autoschadebedrijf en twee tankstations. Het ligt in plan Noord dat op de schop gaat. Op de plaats van het bedrijf aan de Watt straat komen een parkeerplaats en twee supermarkten in plan Veste- tuin. Eén tankstation, de werkplaats en het autoschadebedrijf van het au tobedrijf worden verplaatst naar de kruising Nieuwe Postweg/Rei- merswaalseweg. Het andere tank station komt terug in de Vestetuin bij de supermarkten. Over de ver plaatsing is overeenstemming met de gemeente. In de landschappelij ke studie en het ontwerp van het station kunnen de gemeente, de provincie en waterschap Zeeuwse Eilanden zich vinden. Er is geen sprake van een versnippering van agrarische gebieden. Voor het bedrijf zijn berekeningen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 5