D Oud-directrice wint ritje in rijtuig i Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 oktober 2011 Ouderen genieten van lezing Anita en Ed maken kerstalbum Verkoping Kolyn wint klaverjassen Blokfluitconcert Groentewinkel terug 5000 euro oud papier Gastheren zelf te gast op boot Voorleesmiddag Jos Smit Asbest boerderij Scheuren Gemaalweg Uitstekend spel Johan de Koning VOSSEMEERDERS, 'Oud-Vossemeer veertig jaar in het nieuws' Jeugddienst Geslaagd Te weinig starterswoningen Fietspad Stoofweg Play-in voor slagwerkers Nattelaarzentocht Ronald Sturris is beste voorlezer s Geslacht in eigen slagerij Knutsclmiddag en playbackshow Ruim 300 flessen Bananasplit met fietsen Paddenstoelenwandeling Pais als "beste buur' Euterpe en Concordia Expo Scaldis Naturalis Kinderdienst Rchoboth Dertig mille voor kunstwerken Knutselmiddag Pony in sloot Vogels kijken Nieuwe ouderling Ruim honderd kijkers dorpsfilm Schotbalkenloods Verkoping Tryfena Nette schutting Brandwondenstichting Kledinginzameling Agenda Tholen Kees Fase van de heemkundekring Stad en Lande van Tholen heeft tij dens een bijeenkomst van de christe lijke ouderenvereniging, bezocht door 20 leden, een presentatie ge houden over Thoolse boerderijen, landbouw en visserij. Bij de lezing werden veel beelden getoond van boerderijen, in veel gevallen foto's van de oorspronkelijke staat, verge zeld van wetenswaardigheden over de eigenaren of bewoners van die be drijven in vroeger jaren en thans, als ook opnamen van de staat waarin de opstallen zich nu bevinden na even tuele renovatie, nieuwbouw of aan bouw. Ook waren er foto's van onder andere de mosseiteelt en oude vis sersvaartuigen met bemanning. Ook de namen van de opvarenden werden vaak genoemd. Bij de beelden van de bedrijven die oesters of mossels ver werkten en conserveerden met foto's van personen die daarin werkzaam waren, ontdekten veel leden tot hun verrassing veel aan hen bekende per sonen en/of familieleden. Anita en Ed leggen de laatste hand aan hun kerstalbum Ons kerstgevoel. Ze spelen al drie jaar met de gedach te een kerstalbum uit te brengen en nu is het zover. Het kerstlied Kon het maar altijd Kerstmis zijn. uit 2009, was de eerste aanzet tot een com pleet album. Het wordt het allereer ste kerstalbum van het zangduo. Op het album staan oude liedjes, een country kerstlied en een lied met de zoon en dochter van Anita en Ed. Er komt tevens een single uit met een videoclip. Op zondag 18 december is de albumpresentatie tijdens een kerstdinerfeest in feestcentrum Ro- zenoord te Bergen op Zoom. Diverse artiesten werken mee aan de avond, zoals Marco de Hollander en John Wils, evenals het koor Oor ons us dat aan een drietal liedjes heeft meege werkt. Kaarten zijn verkrijgbaar via info@anitaened.nl. De Christelijk Gereformeerde Kerk houdt zaterdagmorgen om half tien een verkoping met rommelmarkt bij het kerkgebouw aan de Visstraat. Om half elf js.er een veiling van al lerlei aangeboden spullen. De op brengst is bestemd voor onderhoud aan de kerk. Geert Kolyn heeft de wekelijkse wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Hij speelde zich 156 punten los van de nummer twee. Herman Oldenburg. Ze behaalden respectievelijk 5156 en 5000 punten. Sonja Doelman volgde met 4985 punten op de derde plaats. Peter Lu- ten (4840 p.) en Marie Verkerke (4739 p.) werden vierde en vijfde. De stichting Anthonie Keldermans Concerten heeft The Flanders Recor der Quartet (FRQ) geboekt voor een optreden in het oude stadhuis zater dag 29 oktober. Het is een volgens de stichting vermaard Vlaams blokfluit ensemble en het programma luidt: 600 jaar muziek in een notendop. Het repertoire bevat een bloemlezing van blokfluiten en blokfluitmuziek in Europa. Met een instrumentarium van meer dan 150 blokfluiten wil FRQ de muziek uit de verschillende periodes in haar oorspronkelijke klank ten gehore brengen. Hiervoor worden instrumenten gebruikt die speciaal op aanvraag van het ensem ble ontwikkeld werden. Het optreden begint 's avonds om kwart over acht. Kaarten zijn te reserveren via tel. 603544. De groentewinkel die onlangs haar deuren sloot in de Kerkstraat, opent weer met een nieuwe naam en een nieuwe eigenaar. Rob Lafeber. onder andere van De Thoolse Schaetkamer, duikt in het achtergelaten gat onder de naam Delicious. De Gereformeerde Gemeente heeft vanaf 1 januari tot en met 5 juli voor 5000 euro oud papier opgehaald. De opbrengst is bestemd voor de zen ding. Een vijftiental gastheren voor de Amerikaanse reisorganisatie VBT hebben op uitnodiging van datzelfde VBT een reisje van Tholen naar Wil lemstad gemaakt met de hotelboot Iris. Het VBT organiseert jaarlijks ongeveer 20 fietsvakantiereizen met hoofdzakelijk Amerikaanse gasten die daarbij o.a. ook Tholen bezoe ken. Sinds ongeveer vier jaar bieden een aantal Thoolse gastheren (hosts) de mogelijkheid aan de Amerikaanse gasten om op bezoek te komen in hun woningen en daar te ervaren wat hun manier van leven is. Oscar Huis kamp is van het begin af aan de drij vende kracht achter deze bezoeken geweest en hij coördineert de opvang van de bezoekers. Op de bootreis werd uitleg gegeven over de rol van het VBT en werd een diaserie ver toond over de bouw van de Iris. Te vens werd er als dank aan de hosts een lunch aangeboden. Schrijfster Jos Smit-Koornstra heeft vanwege een longontsteking haar wekelijkse voorleesmiddag op maan dag even moeten overslaan. Ze is van plan aanstaande maandag los te bar sten met vertellen uit eigen werk. Het onderwerp is de toestand in de perio de 1944-1950 in het ziekenhuis waar Smit haar opleiding tot verpleegster volgde. In die tijd was er bijvoor beeld nog geen specialisatie, zegt ze. alleen een internist, chirurg en een gynaecoloog. Ze vervolgt de ontmoe tingsmiddag een week later met te venellen over 'de ongelooflijke toe standen in de verpleeghuizen'. De voorleesmiddag, van drie tot vijf uur in ontmoetingscentrum Binnen-Be- reik aan de Hoogstraat 20. is gratis toegankelijk en voor koffie en thee wordt gezorgd. In de boerderij van de familie Goor- den aan Welgelegen, door de ge meente aangekocht voor uitbreiding van het bedrijventerrein, zit asbest. Dat wordt gesaneerd en daarom zal de gemeente dat voornemen kenbaar maken bij het VROM-inspectie meldpunt. Het waterschap heeft nog niet de oorzaak achterhaald van de verzak king van de dijk bij de Gemaalweg, onder meer met scheuren in het as falt tot gevolg. In november zal de asfaltverharding hersteld worden. Ondertussen blijft het waterschap zoeken naar een oplossing om de oorzaak van de verzakking weg te nemen. Het (deels) dempen van de naastgelegen waterpartij zou een op lossing kunnen zijn, maar dan moet tegelijk de afvoer geregeld worden van hemelwaterriolen die nu op de waterpartij lozen. Oud- Vossemeer In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Johan de Koning de kortste partij in 19 beurten, de hoogste serie met 14 caramboles en met 2,895 het beste gemiddelde. De uitslagen: T. de Reus-Dré Hommel 8,167-10; J. de Koning-J. de Klerck 10-6,528; W. Bosch-K. Heijboer 10-4.889; J. Hommel-L. van Wezel 10-8,333; S. Etienne-H. van Daalen 3 265-10; R. de Jonge-A. Deurloo 9.167-10. is een uniek fotoboek dat elke Vossemeerder in huis wil hebben. Hebt u het intekenformulier voor het boek van Kees de Koning al ingeleverd? Het kan nog steeds in de Burg.Versluijsstraat 34. Advertentie I.M. In de Hervormde kerk is zondag 23 oktober om half zeven een jeugd dienst. Het thema die avond is: nede righeid siert de mens. In deze dienst zal ds. G.J. Röben uit Fijnaart voor gaan. Zanggroep Naomi verleent haar medewerking tijdens de dienst. De collectie die rond gaat is bestemd voor de stichting de Rots. Deze stichting geeft financiële en materië le steun aan mensen in het Hongaar se Debrecen. Sint-Annaland Mariëlle Giljam is aan de Hoge school Saxion in Enschede geslaagd voor de opleiding technische com merciële textielkunde. De 22-jarige oud-Setallandse woont intussen in Amsterdam en werkt bij Bestseller in Amstelveen. De dorpsgemeenschap heeft in haar bestuursvergadering van afgelopen maandag haar zorgen uitgesproken over het tekort aan woningen voor starters. De dorpsgemeenschap wil de jeugd op eigen dorp houden om de leefbaarheid in stand te houden en kaart daarom dit probleem aan bij de gemeente. Om een beter inzicht te krijgen in de bevolkingskrimp waar het dorp mee te maken krijgt, met daardoor teruglopende leerlingaan tallen en minder aanwas bij de ver enigingen, wil de dorpsgemeenschap SCOOP uitnodigen op haar leden vergadering in januari. Punten van zorg die ook besproken werden, wa ren het verdwijnen van de koren VZOS en de Young Voices en het feit dat koorleden jiaar andere plaatsen moeten om hun hobby uit te oefenen, de gevaarlijke situatie in de Stoof- weg en evenementen op het dorp die ondanks de evenementenkalender van de dorpsgemeenschap toch ge lijktijdig plaatsvinden. Ook vindt de dorpsgemeenschap dat er te weinig aandacht in de regionale media is voor evenementen gehouden op Tholen in het algemeen en Sint-An naland in het bijzonder. Ook heeft het bestuur gesproken over de voort gang van het havenplan. Het dagelijks bestuur van het water schap heeft besloten om te beginnen met de voorbereiding voor de aanleg van een fietspad langs de Stoofweg. Ze doet dat vooruitlopend op de be groting 2012. Die begroting wordt morgen gepresenteerd. De slagwerkgroep van Accelerando organiseert op 29 oktober een play-in i.v.m. het 130-jarig bestaan van de muziekvereniging. Hiervoor zijn alle muziekverenigingen van Tholen be naderd. Er zijn 50 aanmeldingen van slagwerkers en van twee instructeurs van Tholen en Sint Philipsland die hieraan meewerken (naast instruc teur Johan van Vossen van Accele rando). Het is de eerste keer dat de club een play-in organiseert voor slagwerkers uit de hele gemeente. De slagwerkers oefenen overdag en om zeven uur 's avonds kan het publiek komen luisteren in de Wellevaete. Staatsbosbeheer organiseert donder dag 27 oktober een nattelaarzentocht over de slikken en schorren. Tijdens de tocht geeft een gids uitleg over het gebied en de kustvogels die zich klaarmaken voor de winter. Het na tuurgebied kenmerkt zich door diepe modderige kreken. Staatsbosbeheer raadt daarom oude kleding en laar zen aan. De excursie begint om half tien vanaf de Sluispolderdijk. Aan melden kan via de VVV in Sint- Maartensdijk. Ronald Sturris uit groep 8 is maan dag verkozen tot beste voorlezer bij een voorleeswedstrijd van de School met de Bijbel. Twee stagiaires had den de wedstrijd georganiseerd voor de groepen 5, 6. 7 en 8 in het kader van de kinderboekenweek. De kinde ren moesten daarvoor een boek uit zoeken, waarin het thema lef duide lijk naar voren komt. Uit elke klas werd een jongen en een meisje gese lecteerd als vertegenwoordiger van de groep. Tijdens het kiezen van leerlingen werd gelet op tempo, t(x>n, duidelijkheid en keuze van de tekst. Als beste lezers kwamen uit de bus: Annabel van der Harst en Ge rard Molenaar uit groep 5, Julia Ge luk en Joel Zoon uit groep 6, Demi Jungbeker en John Guiljam uit groep 7 en Danique van 't Hof en Ronald Sturris uit groep 8. De lezer mocht plaatsnemen op een mooi versierde stoel op een podium. Voorafgaand aan het voorlezen vertelde de kandi daat iets over het gekozen verhaal. Daarna werd een bladzijde voorgele zen. Iedere lezer kreeg een spontaan applaus en het was na afloop dan ook moeilijk om een winnaar aan te wij zen. Alle kinderen leverden een briefje met een naam in. Er waren drie winnaars. De vijf kinderen die daar niet bij hoorden, gingen naar huis met een L van chocolade, die stond voor lezen. De derde prijs was voor Demi, zij kreeg een zak snoep en een frisbee. De tweede prijs was voor Gerard, hij kreeg daarbij ook nog een chocolademedaille. De hoofdprijs was voor Ronald, die met zijn boek over de Tweede Wereld oorlog het publiek het meest kon I I I I I I I I I I I Maandag 24 t/m zaterdag 29 oktober Hamlappen 1 kg 4,98 Shoarmavlees 1 kg 4,98 Varkensrollade 1 kg 4,98 Nasivlees 1 kg 4,98 Yorkham 100 gram 1,25 Palingworst 100 gram 1,00 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Selleriesalade 100 gram 1,00 I Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. boeien. Naast de lekkernijen kreeg hij een boekenbon. [F. 1 Stavenisse De Stichting Actief Stavenisse (SAS) organiseert samen met de werkgroep van het 100-jarig bestaan van het kerkgebouw op 28 oktober om half twee een knutselmiddag in de Stove. Die is bestemd voor kin deren tot 14 jaar. Kinderen onder 4 jaar mogen meedoen onder begelei ding. Er is keuze uit de volgende ac tiviteiten: vlieger maken, figuurza gen. raamhangers maken, creatief met schelpen en kijkdoos maken. Wie thuis nog een lege schoenen doos heeft, wordt verzocht deze mee te nemen. Opgeven kan tot 24 okto ber bij Flip de Rijke 692385 of Rien Walhout 692399. De SAS organi seert vervolgens, op 5 november om zeven uur 's avonds, een playback show in De Stove. Opgeven kan voor 2 november bij Sanne Pias mans, Prinses Irenestraat 13, tel: 720380. Er zijn aparte categorieën voor kinderen en volwassenen. Deelnemers dienen hun liedje op cd aan te leveren. Na afloop van de playbackshow is er nog gelegenheid voor gezellig samenzijn. Er is ook een dj. Het zwembadcomité 2meterl0, dat het zwembad in Sint-Maartensdijk wil behouden, heeft vrijdag 332 flesjes water verkocht bij een actie in het dorp. De verkoop werd vooraf aangekondigd door dorpsomroeper Gatze de Moed. Het comité vindt het een prima resultaat en is alle vrijwilligers en de kopers er dank baar voor. Sint-Maartensdijk Het doet Tom Viergever aan het tv- programma Banansplit denken. Hij nam op 24 september bij het nieuwe Haestinge een fiets mee waarvan hij dacht dat het zijn eigen fiets was. Het bleek er een van een ander te zijn die exact op zijn eigen fiets leek. Dat merkte hij pas toen hij hem op slot zette voor het oude kleuter schooltje aan de Riidda Barnen- straat. Toen hij terug naar Haestinge ging, was zijn fiets niet meer te vin den. Allebei niet op slot gedaan. Het gaat om Puch hybride prestige he renfietsen, zilver/zwart. Hij wil zijn eigen fiets, die hij in 2004 kocht, graag terug. Een zoektocht via de rijwielwinkel, leverancier en de po litie leverde niks op. Het framenum mer van zijn fiets: RF 1088407V- 77HAC2D7. Slotnummer M 238128. Als extra gegeven zit er een sticker op van Maartenshof: MH27. Tel: 662773. MFC Scaldis Naturalis organiseert woensdag in samenwerking met Staatsbosbeheer een paddenstoelen- wandeling in natuurgebied de Pluimpot en het dorpsbos. De wan deling start om half twee vanaf de Kastelijnsweg 18 en duurt ongeveer twee uur. Een gids laat alle bijzon dere paddenstoelen in het gebied zien. Spar van Ommen nomineert klant John Pais van Drogisterij Smerdiek als beste buur 2011De buurtsuper- marktketen gaat op zoek naar de beste buurman of beste buurvrouw van Nederland. Buurtbewoners kun nen iemand in het zonnetje zetten. Volgens Van Ommen is Pais altijd vrolijk en in vooreen grapje. Hij is medebestuurder van de Onderne mersvereniging, actief in de kerst markt en bij het samenstellen met de moederdagmanden. Hij doet veel op de achtergrond." Via www.beste- buur2011 kan men topt2l november op hem stemmen. Zaterdag treden Euterpe en Concor dia uit Sint-Philipsland op in Haes tinge tijdens een uitwisselingscon cert. Het begint om half acht met de samenspelgroep van Euterpe. Daar na de fanfare van de gastheer. Na de pauze neemt Concordia het om ne gen uur over. Piet de Kam uit Halsteren exposeert tot eind januari schilderijen»in Scal dis Naturalis aan de Kastelijnsweg. Hij schildert in een impressionisti sche stijl. Vooral dieren, lil de herfstvakantie elke dag, daarna al leen op zaterdag tussen 11 en 16 uur. Op zondagochtend 30 oktober wordt er een kinderdienst gehouden in de Hervormde gemeente Rehoboth. De dienst staat in het teken van de gelij kenis 'de vijf wijze en de 5 dwaze meisjes.' Voorganger is ds. Wester- neng uit 's-Gravenpolder. Tijdens de dienst kunnen schoenendozen inge- leved worden voor de actie4kids. Aanvang 10 uur. Gedeputeerde staten hebben de sub sidie voor het herplaatsen van de kunstwerken van Alma en Horn in Haestinge vastgesteld op een bedrag van 34.915 euro. Dat is het maxi maal aan de gemeente Tholen toege zegde bedrag en wordt toegekend omdat de prestatieafspraken zijn ge realiseerd. Er is reeds een voorschot van 17.500 euro betaald en het reste rende bedrag wordt nu overgemaakt. Op dinsdag 25 oktober wordt er in Scaldis een knutsel/schildermiddag gehouden voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar. Aanmelden hoeft niet. Scherpenisse De brandweer van Sint-Maartens dijk heeft donderdagavond aan de Hartogsweg een pony uit de sloot gehaald. Het dier was met zijn voor benen in het talud gegleden en kwam op zijn zij in de sloot terecht. Het dier was niet in staat om zich zelf weer op te richten. Met behulp van hijsbanden en een verreiker werd de pony weer op de kant gezet. Volgens brandweercommandant leek het dier er aanvankelijk slecht aan toe. maar bleek later dat de vier voeter alleen een kneuzing aan de glijpartij had overgehouden. Staatsbosbeheer organiseert zater dag 22 oktober om half twee een ex cursie door Plan Tureluur in de Scherpenissepolder. In de herfst ver blijven daar veel kustvogels om re serves op te bouwen voor de winter. De rondleiding is vanwege de grote groepen smienten, wintertalingen, lepelaars, wilde eenden en gan zen. De tocht duurt ongeveer ander half uur en begint vanaf de voor malige kruising Platteweg/Gatweg/ Schoondorpseweg. De leden van de Gereformeerde Ge meente hebben diaken A.W. Bazen gekozen tot ouderling. Zondagmor gen wordt hij bevestigd door ds. E. Bakker. Er zijn zo'n 100 mensen in het Hol land Huis naar de film van Scherpe nisse uit de periode 1994-1995 we zen kijken. Dat zegt beheerder Renate Bruijnzeel-Slager. ..Het is op zich niet heel erg veel. maar het was wel heel knus. Mensen namen de tijd om met elkaar over de film te praten." Ze vertelt dat de mensen erg enthousiast waren over het ge toonde materiaal. De film duurt in totaal twee uur en een kwartier en tussendoor wordt nog gepauzeerd. Alle seizoenen zijn erin vertegen woordigd met feesten, scholen en al ledaagse dingen, oftewel het wel en wee in het dorp in die periode. De film is drie dagen getoond op initia tief van de Oranjevereniging. Bruijnzeel vertelt dat mensen dach ten dat de film een week te zien was en daardoor miste een aantal de boot. „Daarom zijn we nu aan het onderzoeken of we de film op de markt kunnen brengen, maar daar zitten nogal wat haken en ogen aan." Zo hebben de filmmaker, de heer Claerhout, en de toenmalige voorzit ter van de oranjevereniging. Toon Slager, veel mondelinge afspraken gemaakt over het materiaal. En de weduwe van Claerhout heeft nog wat materiaal liggen waar de Oran jevereniging wel oren naar heeft. „Ook is ze bereid de rechten en li centies aan ons te verkopen, alleen vraagt ze er behoorlijk wat geld voor. De vraag is wat wij ervoor krijgen." Er zijn plannen om de film begin volgend jaar te tonen aan de bewoners van De Schutse in Sint- Annaland, Ten Anker in Tholen en Maartenshof in Sint-Maartensdijk. In het rijtuigje, v.l.n.r. Hetty Roggeband, mevr. Koole, mevr. Wisse en Wilma Giljam. Oud-directrice van Maartenshof, mevrouw Koole, mocht dinsdag samen met haar vriendin uit Ten Anker en ritje in een rijtuig van de familie Roggeband maken nadat ze op dierendag een prijs had gewonnen. Ze raad de de namen van de twee hondjes van maatschappelijk werkster Henny Pons die op 4 oktober jarig was. Mevrouw Koole is 91 jaar en omdat haar familie op Tholen woont. wilde ze graag in Ten Anker wonen. Ze deed samen met mevrouw Wisse, die ook in Ten Anker woont, de rondrit. Beiden zijn ver pleegster geweest en kunnen goed met elkaar opschieten. Ze kenden elkaar niet. Het was wel even spannend of het droog zou blijven. Wel was het fris. Beiden dames hadden een deken over hun benen tegen de kou, maar genoten zichtbaar van het ritje. Samen met Wilma Giljam en Hetty Roggeband maakten ze een tochtje door Tholen. Zaterdagmiddag wordt er in Ten Anker tussen twee en vier uur een fair gehouden. Er is een loterij voor de evenementenpot en er worden babbelaars gebakken waarvan de op brengst gaat naar kinderen met het synd room van Down. Ook worden er zelfgemaak te kaarten verkocht. Predikbeurten Zondag 23 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Rietveld. Ridderkerk. 18.30 u.ds. Meijer. HERSTELD HF.RV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. GEREF. KERK 10 u. ds. Van het Maalpad, Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. v.d. Zwaag. Vee- nendaal. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. Guus Peters. R.K.-KERK zo II u. woord-, gebeds- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Röben, Fijnaart. jeugd dienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Steegman. Ridderkerk. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. v.d. Zwaag, Veenendaal. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. dr. Van Spanje. Reeuwijk. HERSTELD HF.RV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Kater, Rouveen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butter, Aalst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. wo 26/10 19.30 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u:ds. Verhaar. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Vreeswijk. Poeldijk. 19 u. ds. v.d. Ploee. Oosterland. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Groot, Dor drecht. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. wo 26/10 19.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE' 10 u. ds. Van Rossum, Voorburg. 18 u. prof. dr. Buitelaar, Ridderkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's-Heèr Abtskerke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Kralingen, Rid derkerk. 17 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (BV.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOI.DER GEREF. KERK 10 u. ds.Timmers.Teteringen. „We willen de mensen die in Scher penisse hebben gewoond, maar niet in de gelegenheid waren naar het Holland Huis te komen, alsnog de kans geven de film te zien." Poortvliet De bouw van de nieuwe schotbal kenloods van het waterschap in de Klaas van Steelandpolder wordt de ze maand afgerond. De balken lig gen nu opgeslagen bij het steunpunt in Sint-Maartensdijk zodat ze in tij den van nood daar opgehaald kun nen worden. Vrouwenvereniging Tryfena houdt vandaag (donderdag) van drie tot vijf uur en van zeven uur tot half ne gen haar jaarlijkse verkoping. Die wordt gehouden in de zaal van de Gereformeerde Gemeente aan de Zuidstraat. Sint-Philipsland Aan de Emmastraat wil R. van Schaik een schutting bouwen langs de zijkant van zijn woning en aan de voorzijde. Op de eerste schets was de erfscheiding aan de voorzijde te hoog. De welstandscommissie maakte daar een opmerking over omdat de schutting voor de woning niet hoger dan een meter mag zijn. Op de nieuwe tekening had Van Schaik het aangepast aan de eis van de welstandscommissie. Volgens voorzitter M. Onrust wordt het een modelschutting, met stenen penan ten en daartussen houten planken. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8.za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595Ï Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 okt. donderdag 20 9.02 -21.42 vrijdag 21 10.17 -23.04 zaterdag 22 11.42 - zondag 23 0.29 - 13.02 maandag 24 1.42 -14.04 dinsdag 25 2.37 -14.54 woensdag 26 3.24 - 15.44 donderdag 27 4.12 - 16.27 vrijdag 28 4.55 -17.12 wo 26/10 20.57 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De collecte van de brandwonden stichting heeft in Oud-Vossemeer een bedrag van 757.99 euro opgele verd. Dat is volgens de collectanten aldaar een record. Vorig jaar werd er 742.33 euro opgehaald. Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood houdt op zaterdag 5 novem ber in Oud-Vossemeer en Tholen een kledinginzamelingsactie. Goe de. nog draagbare kleding, schoei sel en huishoudtextiel kan dan tus sen tien en twaalf uur 's morgens in gesloten plastic zakken worden af gegeven bij de volgende adressen: De Rooms Katholieke kerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer en het parochiecentrum van de R.K. kerk aan de Paulinastraat in Tholen. De opbrengst vait de ingezamelde kle ding gaat naar de projecten van Cordaid Mensen in Nood. THOLEN 22 okt Verkoping, Christ. Geref. Kerk. 9.30 u. 24 okt Voorleesmiddag Jos Smit, ont- moetingscentr. Binnen-Bereik, 15-17 u. 29 okt The Flanders Recorder Quar tet, blokfluitensemble, oude stadhuis, 20.15 u. 29 okt Kledinginzameling Dorcas, Regentessestr. 50,9-12 u. OUD-VOSSEMEER 22 okt Kaartavond, kantine v.v. Vos meer, 19.45 u. 25 t/m 27 okt Vakantiebijbelweek, SmdB de Ark, v.a. 9.45 u. SINT-ANNALAND t/m 21 okt Exposities theeserviezen, Marie Slager en Blik op Oranje, Meestoof,di t/m za 14-17 u. 21 okt Museumnacht, de Meestoof, 20-24 u. 26 okt Wii battle, computerwedstrijd voor jeugdbibliotheek, 14.30-16 u. 27 okt Natte laarzentocht, VVV/Staatsbosbeh„ start eind Sluis- poiderweg,9.30 u. 29 okt Play-in slagwerkers, Accele rando. Wellevaete, uitvoering om 19 u. STAVENISSE 28 okt Knutselmiddag, de Stove, 13.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 22 okt Uitwisselingsconcert: Euterpe en Concordia. Haestinge, 19.30 u. 27 okt Roemeniëavond, Herv. Gem. Rehoboth, 19.30 u. 29 okt Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. SCHERPENISSE 22 okt Turegluren in Scherpenisse polder, VVV/Staatsbosbeh, start eind Platteweg, 13.30 u. +fl I m+++fi 1 m+++fi I m+++fi 1 m+ CINEM'ACTUEEL: All Stars 2: Old stars - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za t/m di 16 en 21.15 u. Bennie Stout - za t/m wo 13.45 u. Body language - vr t/m wo 18.45 u. De bende van Oss - do 20 u„ vr t/m wo 21.15 u. Jane Eyre - zo 18.45 u„ ma en di 20.30 u. Johnny English reborn - do 20 u„ vr en wo I6en 21.15 u..za 16, 18.45 en 21.15 u.,zo 16 en 21.30 u„ ma 16 en 18.30 u„ di 16 en 18.45 u. Kuifje: Geheim van de Eenhoorn - di en wo 16 u. Lion king (3D) - vr 16 u.. za t/m wo 13.45 u. Razend - vr 16 u„ za t/m ma en wo 13.45 en 18.45 u„ di 13.45 u. Sinterklaas raadsel van 5 dec - vr 16 u„ za t/m wo 13.45 u. Spy Kids 4 (3D) (NL)-vr 18.45 u..zat/m wo 16 u. Three musketeers (3D) - do 20 u., vr, di en wo 18.45 en 21.15 u.,za t/m ma 16, 18.45 en 21.15 u. Tintin: Se cret of the unicom - di 18.30 u„ wo 18.45 u. J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2