Stavenisse is geen lelijk eendje meer D- en E-jeugd Emergo ongeslagen kampioen Broers Douw tweede bij jeugdtoernooi Koersballen Noad 3 wint in Krabbendijke Tennisheren Eegedima kampioen Smash loopt averij op in titelrace Smerdiek pakt laatste strohalm voor finaleplek in eilandencup Heren Jacoba houden titelkans Donderdag 20 oktober 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Het herenteam van tennisclub Eegedima uit Tholen ver trok zaterdag richting Sluiskil om daar het kampioen schap van de tweede klasse binnen te slepen. Met nog twee speeldagen te gaan had Eegedima nog drie punten nodig om de titel veilig te stellen. Het werd 2-4. Zater dag volgt er nog een laatste duel met Bathse Kreek, maar aangezien Eegedima negen punten losstaat, is het onmo gelijk om nog ingehaald te worden. Mooie lobs Dames Fluplandse dames laten punt liggen Het damesdubbelteam van De Ruucstoppelen heeft de uitwedstrijd tegen Kapelle met 1-3 gewonnen. Daarmee is een punt blijven liggen en heeft grootste concurrent Eegedima een punt voorsprong. Met nog twee wedstrijd dagen te gaan blijft het erg spannend in deze poule van de open klasse. Volle winst Het eerste team van tafeltennisclub Smash '76 heeft averij opgelopen in de strijd om het kampioenschap in de eerste klasse. De wedstrijd tegen het lager geplaatste Het Markiezaat uit Bergen op Zoom ging met 6-4 verlo ren. Smash blijft hierdoor op de derde plaats staan, want de concurrenten pakten wel punten. Korfbalclub Emergo uit Sint-Maartensdijk kan weer wat kampioenen aan haar lijstje toevoegen. De D-jeugd pak te zaterdag ongeslagen de titel, nadat het op Haestinge SKV met 12-6 versloeg. Verrassend was dat ook de E- jeugd het kampioenschap behaalde. StaVoordeó fietst naar Frankrijk WHS 4 verslaat Boys Jorn Elenbaas scoort drie keer bij SPS Na een derde deel van de competitie is Stavenisse in de vierde klasse de hoogst genoteerde Thoolse ploeg. De formatie van Jaap Knop zette met tien man Vrederust op zij: 1-3. Ook SPS pakte de volle winst bij een van de staartploegen. WIK werd op eigen veld opgerold: 0-6. Jorn Elenbaas was het meneertje, met drie treffers en een voet in alle andere goals. Smerdiek nam het op tegen het sterke Kogelvangers en sloot in Willemstad af met een 2- 2 remise. SKNWK pakte de eerste periode. SPS in de lift Smerdiek komt terug van achterstand Tennis Het team dat het tegen de nummer twee uit de competitie opnam be staat uit Erwin Speksnijder, Ralph Slingerland. Steven van Dijke en Koen Wilsing. Steven en Koen vertegenwoordig den de eerste dubbel. In het begin van de eerste set lieten Steven en Koen nogal wat steekjes vallen, waard(x>r de tegenstander de eerste set gemakkelijk kon pakken met 6- 1. Daarna kwamen de Tholenaren beter in hun spel en wonnen de vol gende twee sets met 1-6 en 2-6. Ralph en Erwin gingen een stuk be ter van start, dit resulteerde dan ook in een verdiende setwinst met 4-6. In de tweede set startten zij weder om goed. maar de tegenstanders gingen ook steeds een beter spel spelen, waardoor Sluiskil een krap pe winst behaalde met 7-5. In de derde set ging het weer gelijk op, maar de tegenstanders trokken uit eindelijk met 6-3 aan het langste eind na een aantal zwaar bevochten games. Erwin en zijn tegenstander in het enkelspel waren zeer aan elkaar ge waagd, bleek al tijdens het inspelen. Beiden speelden erg goed tennis, toch liep Erwin uit naar een 5-2 voorsprong. De tegenstander toonde echter karakter, en knokte zich terug in de wedstrijd. Hij sleepte er zelfs een tiebreak uit die hij won. Erwin trok door middel van mooie lobs en passeerslagen de tweede set met 4-6 naar zich toe. In de derde set werd het spel vooral gekenmerkt door lange rally's. Beide spelers moesten er alles aan doen om elke bal te ha len en elk punt te winnen. De tegen stander behaalde echter de punten op belangrijke momenten en daar door pakte hij de overwinning. Steven haalde vrij gemakkelijk de overwinning door middel van harde geplaatste slagen, waar zijn tegen stander geen raad mee wist. Het werd I -6,3-6 voor Eegedima. Koen zorgde voor de eerste zet richting het kampioenschap door zijn partij in twee sets te winnen: 1-6, 4-6. Ralph was zeer gedreven om de ti tel binnen te halen en toonde met veel loopwerk en slimme balletjes aan de betere te zijn. Hij pakte de eerste set met 5-7. In de tweede set kon Ralph zijif goede spel pas echt tot uiting laten komen. Hij ver schalkte zijn tegenstander in de tweede set met 1-6. Het eerste damesteam van Eegedi ma heeft zaterdag de uitwedstrijd tegen Brouwershaven met 4-0 ge wonnen. De dames staan hiermee ongeslagen bovenaan de ranglijst van de open klasse met een punt voorsprong op De Ruucstoppelen. Ingrid Geilings en Marjet Bakx speelden een goede partij en won nen met 6-1, 6-1. Jolanda van de Klis en Titia Geuze deden hetzelfde met 6-1, 6-3. Ook de dubbels van Jolanda en Marjet (6-1,6-4) en van Ingrid met Titia (6-3, 6-0) werden overtuigend gewonnen. Zaterdag wacht de spannende thuiswedstrijd tegen Kapelle dat derde staat in de competitie. ballen te voorzichtig terugspeelden. Kapelle won met tweemaal 6-4. Het herendubbelteam 35+ speelde Aterdag de returnwedstrijd tegen Scelveringhe uit Renesse en was er op gebrand om de volle winst te ha len. Dat lukte met 4-0. Het eerste duo. bestaande uit Jan Kot en Ad den Engelsman, was snel klaar met 6-2 en 6-3 winst. De partij van Sam Everaers en Adrie van Dijke begon met verlies van de eerste set met 7- 5. De inzet en concentratie moesten worden verhoogd en toen Sam de ballen dieper ging slaan, kon Adrie aan het net de punten scoren. De tweede en derde set werden zo met 6-1 en 6-2 gewonnen. Ook de partij van Ad en Sam begon zwak en had een 6-2 verlies van de eerste set tot gevolg. In de tweede en derde set sloegen ze terug en werd het tweemaal 6-2 voor de Ruucstoppelen. Jan en Adrie waren sneller klaar en wonnen met 6-4 en 6-2 hun partij zodat er vier punten werden vergaard. Dat is een punt achterstand op koploper Bru-ten. eni en Mirjam Verwijs speelden de ste partij erf'hafldéfi heel weinig tegenstand in de eerste set en iets meer in de tweede. Ze wonnen met 1-6, 3-6. Ilona Giljam mocht met Lijdie Kot de baan op. Hoewel ze nog nooit samen hadden gespeeld kwamen ze goed uit de startblok ken. Op 1-4 voorsprong pakten de dames van Kapelle een game terug maar het werd 2-6 voor Ilona en Lijdie. De tweede set werd een stuk moeilijker, maar die wonnen ze met een tiebreak met 6-8. Mirjam speel de met Lijdie de tegenstandsters compleet weg in de eerste set, maar die waren hierdoor niet van hun stuk gebracht. Het werd daardoor een driesetter, maar die eindigde in het voordeel van de gasten met 0-6, 7-5,2-6. Elly van Dijke en Ilona Giljam speelden in het begin van hun partij goed maar dit was van korte duur. Na 1-3 voordeel liepen ze steeds achter de feiten aan. omdat ze de Tafeltennis Kopman Merijn van der Klooster en Remco Vroegop wonnen beiden tweemaal. Ze verloren echter de dub bel. Teamgenoot Harm Westdorp kon geen potten breken en verloor zijn partijen. Het tweede team speelde afgelopen week twee wedstrijden. Eerst stond op donderdag het vooraf gemakkelijk verwachte tussendcx)rtje op het pro gramma met degradatiekandidaat TCO uit Ossendrecht. Maar de ver wachtingen bleken niet uit te komen. Peter Bazen was niet in vorm en won één van de drie partijen. Peter Hend- rickx deed wel zijn plicht en won drie partijen. Wel verloor hij met Bazen de dubbel. Kees van Poortvliet haal de geen punten binnen. Z(xlcx;nde begon Smash zaterdag met een punt achterstand aan de confron tatie met de koploper in deze klasse, Aloysius 1 uit Graauw. De opgave vooraf was dan ook om een kleine overwinning te boeken. Maar Aloysi us trok een oude topper uit de doos waarvan alle drie de Tholenaren kansloos verloren. Wel pakten Peter Bazen en Peter Hendrickx punten met hun andere partijen. Kees van Poortvliet verloor zijn drie partijen. Daarnaast werd tx>k de dubbel door de beide Peters verloren. Hiermee heeft Smash 2 drie punten achters tand op Aloysius en komt Middel burg steeds dichterbij. Het derde team verloor met 6-4 van koploper ODT. Matthijs van de Graaf speelde een dijk van een wedstrijd en bekroonde dit met twee overwinnin gen. Amo Bruijnzeel verloor voor het eerst deze competitie twee partijen in een wedstrijd en behaalde zodoende één overwinning. Ook Jakob Elen- baas haalde een punt. Als het derde op deze weg doorgaat, is angst voor degradatie niet meer nodig. Het vierde team zal nog wel flink progressie moeten boeken om nog aan degradatie te ontkomen. De de gradatietopper tegen Kerkwerve ein digde in een 5-5 gelijkspel, waar bei de partijen niets mee opschoten. Chris Hage won twee partijen. Cindy van der Klooster en Anky Vroegop wonnen ieder eenmaal. Bij de jeugd werd de inhaalwedstrijd van het tweede team tegen Wester- zicht gespeeld. De teams waren dui delijk met elkaar in evenwicht, maar Westerzicht pakte op de beslissende momenten de punten. Het werd een 7-3 overwinning voor Smash. Lonne- ke den Engelsman haalde een over winning, net als Leontine Aamoudse. Invaller Jelmar Elenbaas won ook een partij, maar het tweede jeugd- team moet toch gaan vrezen voor de gradatie. Programma zaterdag: TCS-Smash 1 (21/10) 20 u.; WITAC '89-Smash 2 (20/10) 20 u.; Smash 3-Tanaka 14 u.; Smash 4-Hotak 14 u.; Vice Versa '51-Smash 5 (21/10) 20 u. Jeugd: Smash l-Yerske 14 u.; TCO '78- Smash 2 10.30 u.; Middelburg- Smash 3 10.30 u. Ellen de Jong, Baukje Broeren, Rohyn Timmer, Lucas Geuze en Bas Crezee vieren het kampioenschap van Emergo D samen met hun coach Hans Peter de Jong. uit Sleeuwijk scoorde, maakte Emergo er twee. Bij de rust stond het 7-4 en na de hervatting bereik ten de rood-zwarten de dubbele cai fers. Baukje Broeren (6x), Ellen Jong (4x) en Bas Crezee (2x) war de doelpuntenmakers. Omdat het team maar vijf spelH telt, komt het uit in een competi voor viertallen. ,Je speelt dan één vak in plaats van in twee vj ken. Het spel gaat daardoor sneller heen en weer. Dat is erg ld als de ploegen gelijkwaardig zijl vertelt coach Hans Peter de Jof Het kampioensteam traint twee kê? in de week en dat zie je terug in de wedstrijden. „Ze kunnen goed met elkaar overweg en spelen erg goed samen." De spelertjes kregen na af loop van de wedstrijd een stan daardje, en in Haestinge werd geza menlijk friet gegeten. Komende zaterdag staat de laatste wedstrijd van de veldcompetitie op het pro gramma, waarna in de loop van no vember de zaalcompetitie begint. ijlere tegen- Wm «jfcjtudüï: het n WWferbel^Me in een Op de titel van de D-jeugd was vooraf al gerekend, aangezien het team nog geen wedstrijd had verlo ren. Ook zaterdagmorgen was er weinig spanning in de wedstrijd, omdat de marge al snel zeer ruim was. Tegenover ieder punt dat SKV rustig leynfn was er niet bij. I n-nek race trok Hm aan het langste eind en mee ongeslagen. Voor ;aar geen chterover een nek- o met 6-4 "lijft daar- ploeg uit Lden Ale jandro Moncilla Tello (4x), Anne- miek Geuze en Jamo Jansen. De andere twee jeugdteams die het veld op gingen, wonnen hun wed strijden eveneens. Emergo BI klop te BSO met 8-5 door treffers van in valster Suzanne de Jong (3x), Ilse Leemreijze (3x), invalster Stepha nie Langeland en Nicky Leemreij ze. Tjoba werd op eigen veld verslagen door het bezoekende Emergo Fl, dat de titel al op zak heeft. De rood zwarten waren beter in de afronding en ook sneller qua baltempo, zodat er een 0-4 eindstand op het bord kwam in het voordeel van de gas ten. Thijmen Broeren (2x) en Evy Kostermans (2x) waren de doelpun tenmakers. Programma zaterdag: Scheldevo- gels-Emergo 1 llu.; VIOS (W)- Emergo Al I5u.; DVS '69-Emergo Dl 9.30 u. Het tennistoernooi voor de jeugd bij De Ruucstoppelen stond open voor spelers van 8 tot en met 18 jaar. Dirk Mels en Joost Moerkerken hebben de Vosse- meerse broers Pirn en Sam Douw verslagen in de oudste categorie, de jongensdubbel 18 jaar, op het jeugdtoernooi hij De Ruucstoppelen. Het Clysan open jeugdtoernooi werd voor de tweede keer ge houden op de Sint Philipslandse tennisbanen voor tennissers van acht tot en met 18 jaar. Er waren in totaal 40 deelnemers, minder dan waar de organi satie op gerekend had. Die zoekt een oorzaak in de op komst zijnde herfstvakantie en de toetsweken die daaraan voorafgaan op school. In sommige pou les was daardoor de speelsterkte niet helemaal ge lijk, en moesten sommige kinderen het onderspit delven tegen veel sterkere spelers. Volgens de toer- nooileiding namen de meeste spelers dit sportief op en vonden dat ze er ook wel van geleerd hadden. Bijzonder is ook dat Fabienne Ruinard haar zus Dominique Ruinard versloeg in de meisjes enkel 12 jaar. De winnaars kregen een waardebon en de ver dere uitslag was als volgt: Jongens en meisjes enkel 10 jr: 1. Natasja Filius; 2. Dimitri Botermans. Jon gens enkel 12: 1. Hugo Hayard (Den Haag); 2. Pa trick Filius. Meisjes dubbel 12: 1. Anouk en Maaike Laanen; 2. Dominique en Fabienne Ruinard. Ge mengd dubbel 14: 1. Bram de Witte en Lieke Schreurs; 2. Tom en zus Babs Douw. Jongens dub bel 14: 1. Tom Douw en Patrick Filius; 2. Twan Brands en Marko Karsbergen. Een groep fietsers van de stichting StaVoordeó, voortgekomen uit een samenwerking tussen mensen uit Sint-Annaland en Oud-Vossemeer, gaat volgend jaar op de fiets naar Frankrijk om daar de Alpe d'Huez te beklimmen. Volgens de leden van het team hebben deelnemers aan het jaarlijkse evenement Alpe d'Huzes nog nooit de ruim 1000 kilometer lange heenreis op de fiets afgelegd. Bij aankomst overhandigd de stich ting een cheque met de opbrengsten van diverse activiteiten en donaties aan de stichting Alpe d'Huzes die dat geld weer besteed aan de KWF kankerbestrijding. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid Vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. A. Wielaard en W. Bijl 44 p.; 2. mevr. A. Boxce en mevr. B. Bijnagte. én mevr. M. Da ne en C. van Gorsel 33 p.; 4. mevr. W. Kloet en C. Breure 32 p.; 5. me vr. T. Breure en J. Bijnagte 26 p. Oud-Vossemeer: I. mevr. L. van Poortvliet en mevr. J. van Houte 30 p; 2. mevr. R. van Driel en mevr. L. Weezenaar, én mevr. C. van Mierlo en mevr. B. Roggeband 21 p; 4. me vr. M. van Poort vliet en mevr. C. Ha vermans 20 p; 5. N. Moerkerken en mevr. R. Nagtegaal 17 p. De vierde keus van WHS, oftewel de veteranen, heeft donderdagavond de oudjes van Tholense Boys met 6- I verslagen. Raymond Knijf maakte de openingstreffer, op aangeven van Theo van 't Hof. Erwin Meynderts maakte er met een kopbal 2-0 van, ook weer op aangeven van Van 't Hof. En nog binnen het kwartier viel de 3-0 door Rick Jan Blom. Sjaak Gunter werd in stelling gebracht d(x>r Bram Bevelander en hij maak te er met een hard schot in de boven kant van de hoek 4-0 van als afslui ter van de eerste helft. In de hervat ting zakten de groen-witten ver te rug. Door wat slordigheden achterin, maakte Marco van de Wielen vier tegen een. WHS schrok daarvan en zette toen nog even aan. Rick Blom maakte 5-1 en de mooiste deze avond kwam op naam van Siem Snoep die van eigen helft op kwam, een paar tegenstanders passeerde en mooi afmaakte, zodat de eindstand op zes tegen een kwam. WHS 4 staat nu bovenaan met 13 punten uit 5 wedstrijden. Noad '67 3 heeft in Krabbendijke de koppositie behouden door het derde team van de Reimerswaalse club met 2-3 te verslaan. Het team uit Sint Philipsland startte de wed strijd met Ard Beurkens in de spits. Hij kreeg na tien minuten een goede pass van Dennis Kot en kon zo de doelman verschalken. Noad bleef goed voetballen, maar positioneel stond het niet erg goed. Krabbendij ke kon daardoor in de 25e minuut de 1-1 maken. In de tweede helft ging het weer goed. Zo werd Ro nald den Braber goed aangespeeld in de diepte door Dennis Kot. Hij verschalkte de doelman met een stift en kon de 1-2 aantekenen. Kot bracht vlak daarna Ard Beurkens in stelling en diens kopbal kwam via de binnenkant van de paal terug in het veld. Een kwartier later was Beurkens weer gevaarlijk na een pass van Dennis Kot, Beurkens ging de zestien binnen en werd neerge legd. Vaste penaltynemer Rien Fili us ging naar voren en schoot be heerst de 1-3 binnen. Krabbendijke wilde niet echt meer en Noad ging meer op de verdediging leunen. Zo kon Coen Everaers alleen doorgaan op de keeper, maar tot twee keer toe kwam hij daar niet langs. In de slot fase gaf de scheidsrechter een pe nalty aan Krabbendijke, waarna de eindstand bepaald werd. Smerdiek heeft de laatste strohalm voor een plek in de finale van de ei landencup gepakt. Dat deed het tennisteam om zondag in de vierde ron de thuis De Flupse Stoppels met 3-1 te verslaan. De Flupse Stoppels is door deze nederlaag uitgeschakeld voor de titel. Stalland en Eegedima delen de koppositie en als Stalland zondag het Thoolse team met 4-0 ver slaat, komt Smerdiek in de finale. Tennis De herendubbel ging tussen smurdie- kenaren Ruud Schot en Raymond Schrauwen versus de Fluplandse Jan Kot en Jack Neele. Ruud en Ray mond waren duidelijk een maatje te groot. Ondanks een aantal goede punten en sterke rally's moesten Jan en Jack de thuisspelers al snel laten gaan. Met 6-1 en 6-2 pakten Ruud en Raymond de 1 -0 voor Smerdiek. Bij de dames maakten de routiniers van de Flupse Stoppels hun favorie- tenrol waar. Met een 6-3 en 6-2 over winning op Renske de Rooy en Er- nella Bazen, pakten Lijdie Kot en Netty van Westen het punt voor de bezoekers en brachten de tussenstand op 1-1. Zo bleef de spanning er voor de gemengd dubbels nog goed inzit ten. De mixdubbels gingen voor Smer diek voortvarend van start. Zowel Ruud en Emella als Raymond en Renske wonnen de eerste set overtui gend met respectievelijk 6-2 en 6-3. Maar in de tweede set kwamen de Fluplanders zeer sterk terug en in bei de wedstrijden sleepten ze er een tie break uit. Lijdie Kot en Huib van Westen wonnen deze van Ruud en Emella, waardoor ze een beslissende super tiebreak afdwongen. Maar Lij die en Huib kwamen hierin op ach terstand en kregen die niet meer weg gewerkt. Met 10-6 pakten Ruud en Emella deze set en de wedstrijd. 2-1 voor Smerdiek. In de tussentijd waren Jack Neele en Netty van Westen in een uiterste po ging bezig om de tweede set van Raymond en Renske af te snoepen. De tiebreak bracht een aantal span nende rally's voort en de spanning was om te snijden. Raymond en Renske trokken aan het langste eind. Ze wonnen de tiebreak en brachten Smerdiek de 3-1 dagoverwinning. Vierde klasse „We zijn geen eendagsvlieg." Dat stelde Jaap Knop tevreden vast na de 1-3 zege in de Brabantse bossen bij Vrederust. Met de overwinning zette Stavenisse een sterke reeks voort. Zelfs een rcxle kaart voor Marco Klippel kon de bezoekers niet uit het veld slaan. Van meet af aan was duidelijk dat Stavenisse de betere ploeg was. Erik de Rijke kreeg de eerste kans van de mid dag, zonder dat hij voor de vroege voorsprong kon zorgen. Na een slippertje van Quincy Moerland nam Vrederust verrassend de lei ding. Vrij voor doelman Aalt de Rijke maakten de Brabanders geen fout: 1-0. Na hands op de rand van het zestienmetergebied kreeg Sta venisse niet de geclaimde straf schop. Met een mooie krul schoot Perry Potappel de wel toegekende vrije schop binnen: 1-1. Nog voor de pauze kon Marco Klippel inruk ken. na een ingreep op een door brekende speler van Vrederust. On danks het ondertal bleef Knop optimistisch. „Ons veldspel was zoveel beter. Alleen het tempo lag veel te laag." Na de hervatting schakelde Stavenisse een tandje hoger. Zowel Lorenzo van Haaften als Perry Potappel raakten de lat. Ook Jeffrey Moerland en Youssef Smits waren dicht bij de voor sprong. In de 70e minuut namen de bezoekers eindelijk de leiding. Het was Jeffrey Moerland die uit de draai voorde 1-2 zorgde. Perry Po tappel maakte er uiteindelijk 1-3 van. Knop, die zijn geblesseerde aanvalsleider Mark Tak niet kon la ten starten, sprak van een sterke tweede helft. „Er kwam een heel ander team uit de kleedkamer." De coach blijft met twee voeten op de grond staan. „Als onze pet goed staat, kunnen we aardig voetballen. Dat blijkt ook vandaag weer. Leuk dat we niet meer het lelijke eendje zijn." Komende zaterdag haalt Sta venisse in tegen Brouwershaven. De roodgelen kunnen dan geen be roep doen op Marco Klippel, Kees van Putte en Perry Potappel. Daar om komt het duel volgens Knop ongelegen en staat de winst niet op voorhand vast. „Zonder die drie jongens, leveren we de nodige rou tine en kwaliteit in." Stavenisse is de hoogst geklasseerde Thoolse ploeg in de vierde klasse B met 10 punten uit 6 wedstrijden, goed voor een vijfde stek. Snel scoren. Dat was de opdracht die coach Peter van Poortvliet zijn mannen meegaf in Kerkwerve. Jorn Elenbaas had het goed in zijn oren geknoopt en werkte in de vijfde mi nuut de 0-1 binnen. WIK had wei nig in te brengen, hoewel invaller goalie Rowin Konings even voluit aan de bak moest na een slippertje van laatste man Erwin Feijtel. Het duel speelde zich vooral op de helft van de tegenpartij af, met Martin Quist als verrassende diepe spits. Na een lange periode van blessure leed is Quist weer in beeld, als aan speelpunt in de voorste lijn. „Met zijn ervaring, fysieke kracht en zijn goede balbehandeling is hij op die positie prima in staat om de vacatu re Willem Bevelander in te vullen", aldus Van Poortvliet. Leonard Quist drukte ook weer zijn stempel op het duel en was dicht bij de tweede treffer. Zijn kopbal werd nog juist gekeerd door de doelman. Vijf mi nuten voor rust stelden de broers Quist in eendrachtige samenwer king Jom Elenbaas in staat om de 0-2 aan te tekenen. Na de pauze drukte SPS door, met Elenbaas dit maal in de rol van aangever bij de 0-3 door Martin Quist. Ramon Vos hol bereidde de 0-4 voor van weer Elenbaas. De linkermiddenvelder bood op zijn beurt de 0-5 aan Leo nard Quist aan. Ook stond hij aan de basis van het zesde doelpunt, dat op naam kwam van Ramon Voshol. Volgens Van Poortvliet had zijn ploeg gespeeld zoals het hoorde. „In hoog tempo en met een veld dat groot werd gehouden." Met Vrede rust en Stavenisse treft SPS de ko mende weken nog twee ploegen waar punten tegen zijn te behalen. „We zitten gelukkig weer een beet je in de lift." SPS is achtste met 9 punten uit 7 wedstrijden. Bij Kogelvangers een achterstand van 2-0 goed maken, is niet elke ploeg gegeven. Smerdiek deed het en coach Cees Stoutjesdijk putte er. na enkele mindere resultaten, moed uit. „We hebben te weinig punten gepakt in de topwedstrij den. Daar moet je niet' omheen draaien. Maar vandaag was het een goede wedstrijd, van een niveau dat de vierde klasse ontsteeg." Twee aanvallende ploegen maak ten er een leuke voetbalmiddag van, met een htx>g tempo en soms oogstrelende combinaties. Kogel vangers nam de leiding met een even mooi als gelukkig schot van de rechterspits. Uit een moeilijke hoek verdween de bal in de uiterste kruising: 1-0. De niet fitte Bart Stoutjesdijk moest er al snel af en werd afgelost door de juist weer herstelde Richard Wielaard. Op een voor hem niet alledaagse posi tie kon Wielaard terugzien op een geslaagde rentree. Smerdiek kwam in het eerste bedrijf al enkele ma len dicht bij de gelijkmaker. Erik van Haaften kreeg de doelman in het vizier, een vrije trap van Mar- tijn Lindhout was gevaarlijk en na een mooie combinatie had ook Wielaard de treffer op de schoen. Na de hervatting kwam Erik van Haaften nog een keer oog in oog met de keeper, met goed voorberei dend werk van Wielaard en Daan de Viet. De gelijkmaker hing in de lucht, totdat een vlijmscherpe counter door Kogelvangers schitte rend werd afgerond: 2-0. „Een dreun", aldus Cees Stoutjesdijk. „Maar gelukkig wisten we snel voor de aansluitingstreffer te zor gen." Het was Stefan Lindhout die in de 65e minuut met een mooie boogbal de 2-1 maakte. Een reflex van de Brabantse doelman stond vervolgens de gelijkmaker van Wielaard in de weg. De altijd slim tussen de linies opduikende Leroy Pors kreeg een kwartier voor het einde plots ruimte om door te sto men. Met een bekeken schot dwong hij de verdiende 2-2 af. In de slotfase gingen beide teams vol voor de zege, met nog enkele ha chelijke situaties voor de weder zijdse doelen. Doelman Alex Stoutjesdijk redde het punt voor Smerdiek. door een knappe red ding bij een vrije trap. Na het in- haalweekeinde hervat Smerdiek de competitie tegen op papier wat mindere tegenstanders. Daarin moet zijn ploeg zich verder her pakken, vindt Cees Stoutjesdijk. „We moeten de punten pakken waar het kan en dan over een tijdje maar eens zien waar we staan. Bo venin zullen ze tenslotte ook pun ten gaan verspelen." Smerdiek staat in de vierde klasse B zevende met 10 punten uit 7 wedstrijden, evenveel als Chrislandia. De heren van tennisclub Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk hebben voor de eerste keer in de herfstcompetitie hun wedstrijd niet gewonnen. Ze speelden zaterdag met 3-3 gelijk tegen De Schenge in Arnemuiden. Wel hlijft de titelkans hiermee behouden. Zaterdag staat een derby op het programma tegen hun enige overgebleven concur rent in de hoofdklasse: De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland. Een overwinning is voldoende voor het kampioenschap van Jacoba en an ders is het nog afwachten wat de Fluplanders volgende week tegen De Schenge doen. met 6-2 én 6-3. Ruud Schot had de lastigste tegen stander. De op papier sterke Arne- muidenaar had een machtige fore hand die hij over het hele veld liet gaan. Maar Ruud kreeg alles terug en kwam al gauw erachter dat de backhand het zwakke punt was waar op gefocust moest worden. Door zijn vastheid en tactische slagen haalde Ruud een mooie overwin ning met 6-2 en 6-3 en hield hij Ja coba in de race door de stand naar 3- 2 te brengen. Curtis Goedegebuure had de langste partij met lange ga mes in de eerste set. Die haalde hij met 7-5 binnen. Zijn tegenstander wilde daarop snel punten pakken in de tweede set, maar dat mislukte, waardoor de set met 6-0 naar Curtis ging- Ruud Schot en Curtis Goedegebuure speelden de eerste dubbel en begon nen scherp. Ze wonnen met twee maal 2-6. De dubbel van Michael Bazen en Antal Joppe op de andere baan was toen al afgelopen en in hun nadeel geëindigd met 6-4.6-2. Michael Bazen kon in zijn indivi duele partij geen vat krijgen op de slagen van zijn tegenstander en moest met tweemaal 6-2 het hoofd buigen. Ook Antal Joppe kon het punt niet binnenhalen voor Jacoba. Ondanks mooie en harde slagen wisselingen was de Walchenaar iets vaster en scherper en Antal verloor

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15