i Wachten op de vorst in Stavenisse I Plaatselijk nieuws 1 MAGAZIJN OPRUIMING! WEG WEG 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 oktober 2011 Oor ons Us vier jaar Praiseavond Kijzers wint Woning Waterfront Carport akkoord Dakkapellen goedgekeurd Huis vernieuwen Intrede Immanuël Kareis bedankt Hommel opent kleinste winkeltje Open ochtend Nok verhogen Zilverstraat Kaarten voetbal Kortste partij Sjaak Etienne Vakantiebijbelweek Herfstlichtjestocht Bariton uit Urk en piano van 46.000 euro Geen bieten in haven Computervvedstrijd Zes leden Vogelvreugd kampioen Prijswinnaars Ardi fi Lampiojinenoptocht I Geslacht in eigen slagerij Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Verkoping Vergroten woning Vrouwen eten koelvers maaltijd Aarden meeste vis Plan gewijzigd Roemeniëavond Nieuwe Baden Potter Kouten* Flessenactie Verkoping Afscheid juf Priem wint vissen Ruim duizend euro oliebollen Dakkapel Verkoping Ouderenmiddag Kinderrestaurant Winst voor Breeman Vergroten woning Agenda Meezingkoor Oor ons Us bestaat vier jaar. Het viert dat zondag 23 oktober om drie uur in de zaal van Hof van Holland met een optreden. Ook het Thoolse zangduo Anita en Ed geeft die middag een optreden. Het koor heeft samen met hen een paar kerst nummers opgenomen. Deze presente ren zij die middag aan het publiek. De Christengemeente houdt zaterdag een praiseavond. Het thema van de avond, die om zeven uur begint, is on beschrijfelijk. Muziek, zang en drama voeren de boventoon tijdens de avond. Iedereen is welkom aan de Simon Lindhoutstraat la. Monique Kijzers heeft donderdag met 5343 punten de klaverjaswedstrijd ge wonnen. Ze liet Herman Oldenburg (5111 pt) en Rinus Moeliker (4871 pt) achter zich. De verdere uitslag: 4. Geert Kolyn.5. Henk Snepvangers. Aan de Schelderijnweg 94 wil W. Schot een nieuwe woning bouwen. Het huis wijkt af van de standaardwo ningen die voor het laatste gedeelte van het Waterfront zijn bedacht. De woning komt aan het water te staan en krijgt een kelder met een schuifpui. De welstandscommissie keurde het plan onlangs goed. Aan de Eeweg wil JJ. van Nieuwen- huijzen-de Koster een berging van 30 vierkante meter en carport van 40 vierkante meter bouwen. Eén zijgevel wordt volledig opgetrokken uit gepot- dekselde planken. De aanvrager te kende halfronde stalraampjes in de houten zijgevel. De welstandscom missie ziet ze liever niet getoogd uit gevoerd. Dergelijke halfronde raam pjes komen oorspronkelijk alleen in gemetselde muren voor. In de achter gevel komen ronde en in de berging vierkante. Op het dak komen pannen. Aan Cromvliet 6 wil J. van de Graaf twee dakkapellen op de voorzijde van zijn dak plaatsen. De welstandscom missie ging ermee akkoord. Het was )ook het advies van de commissie ge weest omdat de aanvrager eerst een grote dakkapel wilde. Maar dat was volgens de commissie daar niet moge lijk. En aan de Mossellaan kan H J.M. van Elzakker een erfafscheiding plaat sen. De welstandscommissie had er geen bezwaar tegen. Aan Oudeland 6 wil A.M.C. van der Slikke het bestaande huis vernieuwen. De welstandscommissie was onlangs enthousiast over het ontwerp. .Jeder- een zal blij zijn dat er straks een net huisje staat," reageerde voorzitter M. Onrust op het plan. De gevel krijgt roodbruine stenen, op het dak komen keramische pannen in de kleur antra ciet. De Hervormde Gemeente Immanuël krijgt zondagmiddag een nieuwe pre dikant. Ds. J. de Bie uit 's-Gravenpol- der is voor 25% benoemd. Zondag middag om half drie wordt hij in de Gasthuiskapel bevestigd door ds. D. Neven uit Kloetinge. Immanuël raakte zo'n twee jaar geleden vacant na het afscheid van ds. mevr. M. v.d. Poll. Daarna verleende mevr. A. v.d. Meer nog bijstand als pastoraal medewer ker. Nu gaat'ds. De Bie het gemeente werk in de kleine Hervormde Ge meente Immanuël oppakken. Dominee WJ. Kareis uit Hardinxveld- Giessendam komt niet. Hij heeft be dankt voor het beroep dat de Gerefor meerde Gemeente op hem heeft uitgebracht. Wethouder Frank Hommel opent zaterdag baby- en kinderwinkel 't Zeeuws Knopje aan de Molenvlietse- straat. Hij knipt om één uur het lint door om toegang te geven tot het zaakje van Miranda Burgers-Lind- hout, die het zelf het kleinste winkeltje van Tholen noemt. Kinderen uit Tho- len laten ballonnen op tijdens de offi ciële openingshandeling. Ter gelegen heid van het feestelijke moment wordt er een kleurwedstrijd gehouden. In het winkeltje is afgeprijsde, nieuwe en tweedehands kleding te vinden, naast onder andere accessoires, verkleedkle- ding cadeaus, speelgoed en schoe nen. Oud- Vossemeer School met de Bijbel De Ark organi seert donderdag 20 oktober van half negen tot half elf een open ochtend in groep 1 en 2. De ochtend is speciaal voor ouders en hun kind. Kinderen la ten zien wat ze doen, leren en maken. Aansluitend geeft een leerkracht aan vullende informatie en is er gelegen heid om vragen te stellen. Voor ouders met jongere kinderen thuis is er op school een crèche aanwezig. Aan de Zilverstraat wil J.Y. Pool de woning vergroten door middel van het verhogen van de nok en een uitbouw aan de achterzijde. De welstandscom missie ging onlangs akkoord met het plan. Gelet op de situatie was het vol gens voorzitter M. Onrust een aardige oplossing. Wie een kaartje wil leggen kan zater dag 22 oktober terecht in de kantine van v.v. Vosmeer. Dan staat de eerste van de gebruikelijke reeks kaartavon den op het programma. Deelnemers kunnen kiezen uit rikken of wippen. De avond begint om kwart voor acht. in de pauze wordt een verloting ge houden. Vossenieerders, 'Oud-Vossemeer veertig jaar in het nieuws' is een uniek fotoboek dat elke Vossemeerder in huis wil hebben. Hebt u het intekenformulier voor het boek van Kees de Koning al ingeleverd? Het kan nog steeds in de Burg. Versluijsstraat 34. (Advertentie I.M.) In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Sjaak Etienne in 19 beurten de kortste partij en de hoogste serie inet 18 ca ramboles. Arno Deurloo speelde met 2,72 het beste gemiddelde. De uitsla gen: C. Burgers-S. Etienne 3,276-10; H. van Daalen-R. de Jonge 9.063-10; D. Hommel-W. Bosch 10-7.75; K. Heijboer-J. de Koning 7,111-10; A. Hommel-T. de Reus 10-9333; A. Deurloo-J. Hommel 10-7,692; J. de Klerck-R. de Jonge 9,861-10; H. van Daalen-P. de Leeuw 10-5333. In basisschool De Ark wordt in de herfstvakantie een vakantiebijbelweek voor kinderen in de basisschoolleeftijd georganiseerd. Op dinsdag 25, woens dag 26 en donderdag 27 oktober wor den er vanaf kwart voor tien 's mor gens activiteiten georganiseerd onder het thema Echt wel! Op donderdag worden er pannenkoeken gegeten. Opgeven kan tot 21 oktober bij Louise van Gorsei, Molenstraat 42. Dameszanggroep Kir Royal bestaat vijf jaar en viert dat lustrum zaterdag avond met een muzikale herfstlicht jestocht. Die vertrekt om negen uur vanaf de Voorstraat en gaat dan via de Ring, Schermerspad, Weststraat, Mo lendijk, Tienhoven, F.M. Boogaard- weg naar de Bierensstraat met als eindpunt De Meestoof. Tijdens deze wandeling zijn er verschillende muzi kale optredens. Daar werken leden van Kir Royal, toneelclub Poortvliet en muziekvereniging Accelerando aan mee. Tijdens de tocht gaat de straat verlichting tot kwart over tien uit en zijn bovengenoemde straten voor de veiligheid afgesloten voor al het ver keer. Daar is toestemming voor gege ven door de gemeente. Kir Royal smeert de kelen al om acht uur in de vaste repetitieruimte, café An de Slöö- ve, met nummers zoals Bohemian Rhapsody van Queen en Kiss from a rose van Seal. Na afloop van de tocht worden alle belangstellenden uitgeno digd voor een dansje in het café op muziek van de band Djamm. .Qit was het mooiste najaarsconcent van allemaal." Voorzitter Jan van Dij- ke van het christelijk mannenkoor Door Eendracht Verbonden was vrij dagavond vol lof over het programma in de hervormde kerk. Jk heb ook nog nooit zo'n stem gehoord", zei hij richting bariton Piet Baarssen uit Urk, die samen met zijn dochter Alice (sopraan) het najaarsconcert opluister de. Helemaal enthousiast was de voor zitter over de panfluitiste Noortje van Middelkoop, die bij DEV op herha ling was. ,Je was buitengewoon. We hebben weer van je genoten." De pan fluitiste kreeg ook de handen op elkaar van de vele luisteraars bij 'Hoor de vogels zingen weer' en Song for Is raël. Dit muziekstuk had Noortje ge maakt naar aanleiding van een deel uit het Bijbelboek Habakuk. Van Dijke concludeerde dat de collecte eigenlijk te vroeg gehouden was, want het pro gramma ema was volgens hem nog mooier. Dat had de opbrengst moge lijk hoger gemaakt, want dit najaars concert was wel kostbaar. Zo moest er een piano van 46.000 euro gehuurd worden voor pianist Joost van Belzen. want de eigen piano van DEV voldeed niet aan de hoge eisen. En in tegen stelling tot Kir Royal, die 500 euro van de gemeente kreeg, had het man nenkoor geen subsidie aangevraagd. Via de collecte en sponsors moesten de kosten gedekt worden. De luiste- t raars genoten van het gevarieerde pro gramma met bekende nummers van DEV zoals Psalm 25 en Jeruzalem, naast de inbreng van de solisten. Leen Heijboer zorgde voor de orgelbegelei ding. Oud-predikant ds. W.C. Meeuse. inmiddels gepensioneerd en vanuit zijn laatste gemeente Bilthoven ver huisd naar Sliedrecht, verzorgde de opening en de sluiting. Voorzitter Jan van Dijke herdacht in het kort nog de 17 februari overleden Han van Pope- ring, één van de drie initiatiefnemers van DEV, 123 jaar geleden. Het man nenkoor is onder leiding van dirigent Koos van der Slikke steeds meer uit gegroeid tot een eilandelijk koor, wat ook aan de herkomst van de luiste raars te zien was. Oud-dirigent Kees den Braber uit Sint Philipsland is één van de nieuwe leden van DEV. Maandagmorgen worden er voor het eerst sinds 1999 geen bieten naar de haven gebracht voor de start van de bietentocht. Die vertrekt dit jaar name lijk vanuit een andere plek. De provin ciehoofdstad is het decor voor de jaar lijkse nostalgische schepentocht. Volgens deelnemer Jan Ruitenga. schipper op de Linquenda 2, verleent de gemeente Tholen geen medewer king meer aan de bietentocht. „Het is jammer, want het is een leuk haven tje." Een Thoolse wethouder luidde elk jaar bij het ochtendgloren de start van de tocht in. Dat trok overigens weinig bekijks van buitenstaanders. Scholieren kunnen op woensdagmid dag 26 oktober voor de derde keer meedoen aan een computerspelwed strijd in de bibliotheek. Het team in de brede school neemt het tussen half drie en vier uur via internet (Wii on line) op tegen teams van drie andere bibliotheken, namelijk Kapelle, 's- Gravenpolder en Heinkenszand. Ze spelen het voetbalspel FIFA. Een team bestaat uit maximaal 16 deelne mers en inschrijven kan via h.ekken- bus@biblioosterschelde.nl onder ver melding van naam en leeftijd. Aan de tentoonstelling van de parkie ten speciaal club Midden Zeeland te Krabbendijke werd door verschillende leden van vogelvereniging Vogel vreugd meegedaan. Het seizoen werd goed ingezet want de volgende leden behaalden een kampioenschap: M. Ba zen met een stam Agapomis groen- wildkleur 370 punten; J. Walhout met een bruinoorparkiet 93 punten; M.C. Andriesse met een grasparkiet opaline grijsgroen 90 punten, een grasparkiet geelmasker violet 90 punten en een halsbandparkiet lutino 92 punten; M.C. Goedegebuure met een grijsrug wildkleur, een grijsrug blauw en een grijsrug lutino, allen 92 punten; A.DJ. Bazen met een Agapornis oranjemas ker groen 92 punten en een aymarapar- kiet 92 punten; mevrouw M. Jakobsen met een turqoisineparkiet 90 punten, valkparkiet opaline grijs 92 punten en een turqoisineparkiet 93 punten. De prijzen die Ardi keukens uitdeelde ter gelegenheid van het twintigjarig be staan, zijn allemaal buiten het eiland gevallen. Dat benadrukt ook de regio nale functie van dit bedrijf. Dinerche ques ter waarde van 100 euro gingen naar Bergen op Zoom, Ooltgensplaat en Steenbergen. En een koper uit Brui- nisse kreeg nog 20% korting op de aankoop van een keuken en badkamer. Stavenisse Stichting Actief Stavenisse organi seert vrijdag een lampionnenoptocht. Maandag 17 t/m zaterdag 22 okt. Malse biefstuk 250 gr. 3,69 Varkensfiletlapjes 500 gr. 4,25 Varkenskluiven met of zonder zwoerd 1 kg 3,98 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Beenham 100 gram 1.25 Bacon 100 gram 1.25 Jong gesneden kaas 100 gram 1,00 Boterhamworst 150 gram 1,20 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 rUüfoifddi "ru ü/i/i ~f-w u la lal IU ici. w UU'UJCrto Advertentie I.M. De lampionnen kunnen de kinderen, in de leeftijd tot en met twaalf jaar, zelf versieren. Dat doen zij in dorps huis De Stove waar zij vooraf pan nenkoeken kunnen eten. De lampion nen worden gemaakt van lege plastic limonadetlessen. Kinderen moeten deze zelf van huis meenemen. Om half acht begint de optocht door het dorp onder muzikale begeleiding van Accelerando. Aansluitend is er tot elf uur een kinderdisco. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De Hervormde Vrouwenverening 'Niet in eigen kracht' organiseert woensdag de jaarlijkse verkoping in verenigingsgebouw De Schuilplaats. Deze begint om half drie en eindigt om half zes. Standhouders bieden van alles te koop aan, zoals fruit, babbelaars, kaarten en boeken. Ook is er een verloting. De uitslag daar van wordt vanaf zeven uur 's avonds bekend gemaakt. Aan het Van der Lek de Clercqplein wil P. Priem zijn woning vergroten. De welstandscommissie ging ermee akkoord omdat de goothoogte zo laag mogelijk wordt gehouden. Sint-Maartensdijk De plattelandsvrouwen hebben een ledenavond gehouden met koelvers maaltijden in de hoofdrol. De bijeen komst was georganiseerd door een alternatief bestuur, bestaande uit Tan- ny de Kok, Leny Vermaas. Maddy den Engelsman en Nella Kloet. F. Verstappen en de dames, B. Gaakeer en W. van Beijmerwerdt waren de sprekers van de avond. Mevr. Gaak eer van Allévo thuiszorg vertelde hoe de warme maaltijdvoorziening op Tholen tot stand is gekomen en dat er nu ook koelverse maaltijden worden aangeboden. Dhr. Verstappen hield een presentatie over de maaltij den. Die bestaan uit twee gangen en er is een grote verscheidenheid. Het aantal maaltijden per week is afhan kelijk van de klant. De maaltijden worden twee keer per week bezorgd en het opwarmen in de magnetron duurt 10 tot 15 minuten. Daarna was er een proeverij. Tomaten- of kippen soep en als hoofdmaaltijd een keuze uit hachee met rode kool en aardap pelpuree of slavinken met hutspot. Een ieder liet het zich goed smaken. Ten slotte kreeg Will van Beijmer werdt het woord en zij vertelde dat ze sinds 2006 zes keer per jaar naar Po len reist om daar Polishblue handge- stempeld servies in te kopen, wat ze op fairs en aan huis verkoopt. Dit ser vies was te bezichtigen en de aanwe zigen maakten daar gretig gebruik van. Aarden heeft de tiende en laatste vis wedstrijd van de Oosterscheldevis- sers op zijn naam gezet. Hij wist J. v.d. Rhee en Ph. Franke achter zich te houden. De verdere uitslag: 4. G. van Ham; 5. Maurits Keur; 6. B. v.d. Rhee: 7. R. Neele; 8. Sj. Lindhout; 9. J. o.d. Brouw; 10. H. Hartog. Bij de junioren werd J. v.d. Bosch eerste, gevolgd door M. Koopman en A. den Hartog. Aan Haven 26 heeft H. Boumeester de uitbreiding van zijn woning aan de achterzijde in een witte kleur uitge voerd in plaats van een donkere. Hij vroeg daarvoor een wijziging aan op de omgevingsvergunning. De wel standscommissie ging ermee ak koord. Bij de Hervormde Gemeente Reho- both wordt op 27 oktober om half acht een Roemeniëavond gehouden, waarbij er verslag wordt gedaan van het goederentransport naar de part nergemeente in dat land. Aan *leze avond werkt ook het mannenkoor DEV mee. div. soorten, kleuren en maten, ook hoekbaden systeembaden Prijs van 50,- t/m 300,- Kom Zaterdag 15 oktober a.s. langs tussen 10.00 uur en 16.00 uur bij Sanitair Installatie Nijverheidsweg 1St. Maartensdijk Advertentie I.M. Scherpenisse Comité 2meterl0 heeft maandag in anderhalf uur tijd 406 waterflesjes verkocht. Het geld dat daarmee werd opgehaald gaat naar het co mité dat zich inzet voor behoud van zwembad Haestinge in Sint-Maar tensdijk. Het comité bedankt de verkopers en kopers voor hun inzet en steun. Vrouwenvereniging Waakt en bidt organiseert woensdag 19 oktober haar jaarlijkse verkoping in de be nedenzaal van de Geref. Gemeente. De verkooptijden zijn van drie tot vijf uur en van zeven tot half negen. Standhouders verkopen on der andere kaas, noten, boeken, 'cadeauartikelen en kinderkleding. Voor de kinderen is er een knutsel- tafel. Dianne Everse-Christiaanse is van af donderdag 20 oktober geen juf meer. maar voltijd moeder. Ze neemt die dag afscheid als leer kracht van de Groen van Prinsterer- school, omdat ze zich volledig wil wijden aan de zorg voor haar pas geboren zoon Bram. Juf Dianne was sinds juni met zwangerschaps verlof en Karin van Lit uit Sint- Maartensdijk verving haar als leer kracht van groep 3. Dat blijft ze ook na het vertrek van Dianne, die 15 jaar voor de reformatorische ba sisschool heeft gewerkt, 's Middags nemen de kinderen afscheid van hun juf. Ze gaat daarvoor alle klas sen langs, 's Avonds is er van half negen tot half tien een afscheidsre ceptie voor ouders en oud-leerlin gen in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Schoolstraat. Met anderhalve meter vis heeft KJ. Priem de vierde competitiewed strijd van visclub de Zeebaars ge wonnen. Die werd zaterdag met 23 deelnemers vervist aan Moggershil. Samen werd er in totaal 331 cm vis gevangen. Priem was overduidelijk winnaar, want B. Gunter werd met bijna drie keer minder centimeters aan vis tweede: 56 cm. Jan Kodde bereikte de derde plek met 30 cm. Verdere uitslag: 4. A. Munter 29 cm; 4. W. van As 29 cm; 6. Jaap Kodde 28 cm; 7. L. Poot 27 cm. De oliebollenactie van vrouwen vereniging Waakt en Bidt heeft net to 1069 euro opgebracht. Dit be drag is bestemd voor verschillende goede doelen. Aan de Burg. Bouwensestraat wil J. Uijl een dakkapfj glaatsen op zijn woning. De welstandscommissie ging er mee akkoord omdat er in de buurt ook al dakkapellen zijn ge plaatst. De dakkapel komt op de zijkant van het dak. Wel vond de commissie dat er geen dakrand of overstek toegepast moet worden, zodat het minder opvalt. Poortvliet Vrouwenvereniging Tryfena houdt vandaag van drie tot vijf uur en van zeven uur tot half negen haar jaar lijkse verkoping. Die wordt gehou den in de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Zuidstraat. Activiteiten Comité Poortvliet or ganiseert woensdag 19 oktober een ouderenmiddag in 't Ouwe Ra- ed'uus. Gemeentearchivaris Fred Tinus de Rijke bij de nieuwe berging aan de voormalige transformatortoren. De nieuwe berging van de ijsclub Eendracht Bindt in Stavenisse is bijna klaar. Aan de voor malige transformatortoren onder aan de Stoofdijk hebben vrijwilligers de laatste twee maanden op vrijdag en zaterdag de berging gebouwd. Voorzitter Leen Poot, Hip Lind hout, Gert Lindhout en Tinus de Rijke leggen de laatste hand aan de berging. Het is een ruimte van veertig vierkante meter waar straks de bezoekers hun schaatsen onder kunnen binden en een kopje soep of beker chocolademelk kunnen nuttigen. In een aparte ruimte is plaats voor de spullen, zoals de banken die buiten staan, de snoeren voor ver lichting, een pomp en sneeuwschuivers. Er komen zwarte stalen panelen tegen de wand in de vorm van gepotdekselde planken. Het is een grote verbetering ten opzichte van de huidige situatie. De spullen liggen nu nog in de toren. Een kleine bedompte ruimte waar alles naast en op elkaar wordt gestapeld. Het be stuur wil de toren ook nog opknappen, maar dat zal pas volgend jaar gebeuren. Het is nu wachten op de vorst. Predikbeurten Zondag 16 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u.ds. Meijer. 18.30 u. ds. Van 't Hof, Oude Tonge. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Ketterij, Zwarte- broek. 15 u.ds. v.d. Bas. HERV. GF.M. IMMANUËL 10 u. ds. Van Popering, Aalsmeer. 14.30 u. ds. Neven, Kloetinge, bev. ds. De Bie. GEREF. KERK 10 u. dhr. van Huizen, Hoogeveen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Capellen, Kerk- werve. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Schipper. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. De Feijter. R.K.-KERK zo II u. woord-, gebed- en commu nieviering. VR1JZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. da. Eerland, Rotterdam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Reehorst. Stavenisse. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KF.RK 10 u. mevr. Valk, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Capellen, Kerkwerve. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Wilde. Ridderkerk. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Diepenbroek. GEREF. GEM. 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Bak ker. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, Sint-Annaland. 18 u. ds. Reehorst, Stavenisse. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Blijderveen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Vliet. Zaamslag. 19 u. dhr. De Korte, Roosendaal. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. do 13/10 19.30 u. ds. Goudriaan, Ede. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLANI) HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Harkema, Middelharnis. 17 u.ds. Meijer,Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. van den Kieboom geeft die middag tussen twee en vier uur een lezing en presentatie over het gemeentear chief van Tholen, toegespitst op Poortvliet. Sint-Philipsland AJP Actief organiseert zaterdag 22 oktober een kinderrestaurant in het dorpshuis. De organisatie zoekt nog kinderen in de leeftijd van vier tot achttien jaar die een avond kok of kelner willen zijn. Iedereen die een gezellige avond wil beleven is welkom. Reserve ren voor een tafel en/of opgeven voor kok/kelner kan tot woensdag 19 oktober door een e-mail te stu ren naarajpactief@gmail.com. Ronnie Breeman heeft zaterdag de achtste kampioenschapswed strijd van zeehengelclub de Ma kreel gewonnen. Hij bleef Tonnie Verwijs met 62 centimeter nipt voor. Verwijs bleef steken op 61 centimeter, gevolgd door André Fontijne met 32 centimeter. De ver dere uitslag: 4. Johan Geense; 5. Lennard Noort-hoek. Bij de junio ren pakte Remco Kosten de winst met 41 centimeter. De volgende wedstrijd is 12 november om half twee bij het Zijpe. Aan de Langeweg wil SJ. van de Velde zijn woning verbouwen en vergroten. Hij diende er al eerder een plan voor in, maar veranderde het afdakje tussen de woning en de schuur. De welstandsommissie had er geen bezwaar tegen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.,zaen zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS.za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 okt. donderdag 13 5.04 -17.14 vrijdag 14 5.32 - 17.44 zaterdag 15 6.02 -18.17 zondag 16 6.32 -18.44 maandag 17 7.02 - 19.17 dinsdag 18 7.32 -19.52 woensdag 19 8.12 -20.37 donderdag 20 9.02 -21.42 vrijdag 21 10.17 -23.04 do 20/10 4.32 u.LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 18 okt Introductieles Yoga, NPB, 19.30 u. 29 okt The Flanders Recorder Quar tet, blokfluitensemble, oude stad huis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 22 okt Kaartavond, kantine v.v. Vo smeer, 19.45 u. 25 t/m 27 okt Vakantiebijbelweek, SmdB de Ark, v.a. 9.45 u. SINT-ANNALAND t/m 21 okt Exposities theeserviezen, Marie Slager en Blik op Oranje, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 15 okt Herfstlichtjestocht, Kir Roy al, vertrek Voorstraat, 21 u. 17 okt Voorleeswedstrijd, School met de Bijbel, 13.30 u. 21 okt Museumnacht, de Meestoof, 19-23 u. 26 okt Wii battle, computerwed strijd voor jeugd, bibliotheek, 14.30-16 u. STAVENISSE 14 okt Lampionnenoptocht, dorps huis de Stove, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 14 okt Marjolein Meijers: Van Beri- ni tot Solex, muziek. Uit op Tholen, Haestinge, 20.15 u. 22 okt Uitwisselingsconcert: Euter pe en Concordia, Haestinge, 19.30 u. 27 okt Roemeniëavond, Herv. Gem. Rehoboth, 19.30 u. SCHERPENISSE 22 okt Turegluren in Scherpenisse- polder, VVV/Staatsbosbeh, start eind Platteweg, 13.30 u. POORTVLIET 13 okt Verkoping, vrouwenver. Tryfena, Ger. Gemeente, 15-17 u. en 19-20.30 u. 19 okt Verkoop kinderkleding. De Eevliet, 13.30-15.30 u. BERGEN OPZOOM 15 okt Opening orgeldag, Gertru- diskerk, 10.30 u. en slotconcert om 19.30 u. 19 okt Sprookjesballet Doornroosje, de Maagd. 19 u. +fi lm+++fi I m+++fi lm+++fi lm+ CINEM'ACTUEEL: All Stars 2: Old stars - do 20.30 u„ vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. Bennie Stout - za, zo en wo 13.45 u. Body language - vr t/m di 18.45 u., wo 20 u. De ben de van Oss - do 18.45 u., vr t/m zo 21.15 u., ma en di 20.30 u. Johnny English reborn - do 20.30 u., vr 19.45 en 21.45 u., za 16, 19.45 en 21.45 u.,zo 16 en 21.15 u.. ma en di 18.45 u., wo 16 en 20 u. Le gamin au velo - ma 20.30 u. Lion king (3D) - vr 16 u., za, zo en wo 13.45 u. Razend - vr t/m zo en wo 16 u. Sinterklaas raadsel van 5 dec - za, zo en wo 13.45 u. Spy Kids 4 (3D) (NL) - do 18.45 u., vr 16 en 18 u., za 13.45 en 18 u.,zoen wo 13.45 u. The conspirator - zo 18.45 u„ di 20.30 u. Three musketeers (3D) - do, ma en do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. J 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2