Vosmeer en Noad sluiten spektakelstuk af met 3-3 Vosmeer weet het net niet te vinden Smerdiek met de staart tussen de benen veld af Smerdiek krijgt in laatste minuut deksel op de neus Eerste verlies mix Annaland Jacoba is maatje te groot Koersballen Smash houdt zicht op titel Vierde winst op rij Eegedima Pelgrim gelooft in ommekeer, Sulkers huilt uit Spelers Emergo verrast door titel Kyle Matthijssen is oppermachtig Donderdag 13 oktober 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Geslaagde inhaalrace SPS naar middenmoot SPS laat beloond Tim van Mierlo: we komen slecht tot scoren Sensationele wending Tweede adem Werkdag voor dames Ruucstoppelen Heren 35-plus Reserves Jeugd Dames Gelijkspel houdt tenniscup spannend Degelijk spel Routiniers Zowel Smerdiek als SPS incasseerden vanaf de aftrap een treffer. Met pijn en moeite lukte het de ploeg van Peter van Poortvliet om Chrislandia te achterhalen. Pas in de laatste twintig minuten werd een 0-2 achterstand omgebogen in de uiteindelijke 4-2 overwinning. Smerdiek kwam de dreun uit de beginfase niet meer te boven. Lijstaanvoerder SKNWK vertrok op Haestingc met een 2-6 zege, voor Smerdiek het derde examen dat eindigde in een zeperd. De formatie van Cees Stoutjesdijk kan daardoor de titel- ambities voor dit seizoen vergeten. Stavenisse kwam niet in actie. Tegen stander Brouwershaven wist niet genoeg spelers op de been te brengen. Vierde klasse ,.De uitslag liegt niet." Cees Stoutjes dijk constateerde het na het 2-6 ver lies van Smerdiek tegen SKNWK ge laten. Al lang voor het einde was duidelijk dat de blauwzwarten met een verloren partij bezig waren, hoe wel de tegenstander uit Nieuwerkerk na een rode kaart een grexjt deel van de tweede helft met tien man speel den. „We hadden grootse plannen, maar eenmaal op het veld lukte het niet meer." Vanaf de aftrap zette SKNWK druk op de thuisclub, met balverlies als gevolg. Vervolgens miste de Smerdiekse verdediging op het natte veld de doorschietende pass en was de 0-1 een feit. In een tijdsbe stek van pakweg twintig minuten lie pen de bezoekers uit naar een 0-3 voorsprong. Stoutjesdijk was onder de indruk van de effectiviteit van de Schouwse aanval. „Elke keer dat ze voor de goal kwamen, scoorden ze." Na die dramatische start kwam de partij meer in evenwicht, met Bart Stoutjesdijk die op aangeven van Erik van Haaften voorde 1-3 zorgde. Van Haaften was kort daarop dicht bij de aansluitingstreffer, maar zwaar gehinderd lukte het hem niet om zorgvuldig af te drukken. In het twee de bedrijf ging Smerdiek voort op de ingeslagen weg en werd SKNWK in de verdediging gedrukt. De kansen op een ommekeer leken te stijgen na een veldverwijzing voor een speler van de bezoekers. Het scenario bleek echter anders in elkaar te zitten. Bij een uitval werd Daan de Viet afge troefd en verdween de 1-4 achter doelman Alex Stoutjesdijk. Het was het breekpunt in de wedstrijd, hoewel Coach Stoutjesdijk al zijn aanvallen de wissels in het veld bracht. Ook met Andreas Vroegop en Eduward de Rijke als extra pionnen kon de thuis club de numerieke meerderheid niet uitbuiten. SKNWK loerde op kansen in de counter en benutte die optimaal. Pas bij de stand 1-6 wist Stefan Lind- hout nog een keer tegen te scoren. .Met de staart tussen de benen van het veld af", concludeerde Stoutjes dijk. „Wat we lieten zien, was ge woon niet goed genoeg." SPS overwon de handicap van een 0- 1 achterstand wel. Bij de eerste aan val van de middag was de defensie van de thuisclub nog niet scherp en profiteerde Chrislandia meteen. In de open wedstrijd waren de volgende kansen voor SPS. Het lukte Ramon Voshol, Mare Elenbaas en Jan Deij echter niet om de gelijke stand op het bord te brengen. Na de kans van Deij volgde zelfs een vlijmscherpe uitval die resulteerde in de 0-2. Bijna liep Chrislandia nog verder uit, maar de attente doelman Hugo Visser voor kwam erger. Ook het offensief na de hervatting leverde voor SPS lange tijd niet de begeerde aansluitings treffer op. „Het lukte niet om de par tij te laten kantelen. We kregen die goal er maar niet in", aldus Peter van Poortvliet. Na afloop bekende de coach dat hij al begon te wanhopen. „Ik zag een ploeg die de weg kwijt was." Pas twintig minuten voor tijd brak Stefan Bogers de ban: 1-2. SPS vond nieuwe energie en rechtsback Leonard Quist koos het goede mo ment om op te stomen, met een doel treffend schot als besluit: 2-2. Chris landia besloot voor de volle winst te blijven voetball^BJI en kreeg een tweetal kansjes op een nieuwe voor sprong. Tien miputen voor het einde zorgde Jan Piete bevrijdende 3-2. Dankzij goed d<x>r zetten van Man Elenbaas Ramon Voshol >m dé zegi valreep nog wai meer glai 4-2. Van Poortvliet was Blij met de geslaagde inhaiflrace. -'.Jfjet was een zwaar bevochten overwinning. Maai we zetten iedenj|jeval weer een be langrijke stap richting Wiljan Lisseveld rechtsvooraan) en Wesley Kievit van Noad worden door drie spelers van Vosmeer op de huid gezeten, v.l.n.r. Tariq Zakriti, Billal Azarkan en Abderrahim Elfadili. Bij Robur leed Vosmeer een nederlaag met de kleinst mogelijke marge. Halverwege de tweede helft scoorde de thuisclub uit een hoekschop het enige doelpunt van de middag. Vosmeer kreeg voldoende kansen om het verdiende gelijkspel mee naar huis te nemen. Aan het eind van de rit stonden de bezoekers niettemin met lege handen. Een teleurstelling, vond coach Tim van Mierlo. „We komen slecht tot scoren.1" Het eerste deel voor de pauze was volledig in het voordeel van de ploeg uit Goes. De lat stond een vroege treffer van Robur in de weg. Ook red de doelman John Aarnoudse nog juist met het handje bij een volgende mo gelijkheid. Halverwege de eerste helft nam Vosmeer het initiatief over, met spits Joshua van Willigen als meest gevaarlijke man. Bij tenminste drie goede aanvallen van Vosmeer was Van Willigen het eindstation, zonder dat er werd gescoord. Na de hervatting kenden de bezoekers een goede start. In die fase was Jeffrey Kruf de meest opvallende man. Eerst door een goede voorzet bij de tweede paal weg te leggen, zonder dat een van zijn medespelers de bal kon bin nen werken. Vervolgens door aan de overzijde op de doellijn redding te brengen, na een in eerste instantie weggewerkte hoekschop. Het derde opvallende moment was een goede combinatie met Joshua van Willigen, besloten met een venijnig schot van Kruf dat de doelman van Robur nog juist wist te keren. Omstreeks de 70e minuut viel het beslissende doelpunt. Bij een hoekschop mocht een speler van Robur ongehinderd inkomen vanaf de zestienmeterlijn, om doel man Aarnoudse van dichtbij te passe ren: 1-0. Vosmeer probeerde tever geefs om langszij te komen. Verder dan een goede actie van Benjamin Suurlant, een afstandschot van Dan ny Istha en een gevaarlijke vrije trap van Kruf kwamen de oranjehemden niet meer. Doordat Robur niet profi teerde van de ruimte in de slotfase, bleef het spannend tot het eind. Vol gens Van Mierlo had er meer in geze ten voor zijn team. „Een gelijkspel had gerust gemogen." In de vijfde klasse B staat Vosmeer op de negen de plaats met 4 punten uit 6 wedstrij den. Eén overwinning en één gelijk spel staan tegenover vier nederlagen. Het doelsaldo is negatief met 10 te gen en 7 voor. In Berkcl en Rodenrijs verloor Smerdiek dames zaterdag weliswaar twee kostbare punten (4-4), maar het blijft in de top van de ranglijst staan om dat de concurrentie eveneens punten liet liggen. De blauw-zwarten staan na zes duels twee punten achter op koploper Rijnvogels. Ze delen de tweede plaats met Barendrecht,de tegenstander van komende zaterdag. Hoewel Berkel als een lastige tegen stander te boek staat, leek er voor Smerdiek weinig aan de hand op deze regenachtige en winderige middag. Binnen een paar minuten stond het 0- 1Inge Peeters opende aan de linker kant bij Esra Bicer, die de bal inbracht op de rand van het strafschopgebied. Vanuit een kluts kwam de bal bij An- gelique Hage, die handig de 0-1 bin nen tikte. Berkel zocht hierna meteen de aanval. In de negende minuut schoot het een voorzet net over het Smerdiek-doel, maar een minuut later stond het alsnog 1-1 nadat een vrije trap hard was ingeschoten. Smerdiek dicteerde vervolgens het spel. Angeli- que Hage zette met een goede actie Joline Geene vrij op rechts, maar haar voorzet ging achter. Na ruim een kwartier kwam Smerdiek opnieuw op voorsprong. Weer zette Inge Peeters een aanval op via Angelique Hage. Die zag Corina Luijks diep gaan. En zij wist vanaf randje buitenspel haar tegenstander én de uitkomende keep- sterte omspelen: 1-2. Vijf minuten la ter ging Luijks opnieuw goed door, t T waarna Anne Hage de voorzet be heerst afrondde: 1-3. Berkel drong aan. Tot twee keer toe bracht Agnita Nouwen ternauwernood redding, maar uiteindelijk had ze geen ant woord op een actie van de spits die profiteerde van concentratieverlies in de Smerdiek-defensie: 2-3. De blauw-zwarten begonnen slap en ongeconcentreerd aan de tweede helft, wat al snel de gelijkmaker ople verde. Nu sloop de onzekerheid in de achterhoede van de bezoekers. Na twintig minuten leek Berkel de gena deklap te kunnen uitdelen, maar op onverklaarbare wijze ging de bal over het doel. Smerdiek schrok wakker. Anne Hage zag een inzet naast gaan, maar scoorde even later 3-4 uit een voorzet van invaller Sharona Tiele- man. Ook raakten de blauw-zwarten nog een keerde paal. In de laatste tien minuten speelde Berkel alles of niets, met resultaat in de laatste minuut. De Smerdiek-defensie werkte een hoge bal slecht weg, waarna een speler van de thuisclub het leer in de uiterste hoek schiet, 4-4. In de slotminuten gebeurde het onvoorstelbare. Achterover hangend in de lucht kopte de in de spits opgedoken Hicham Ben Hammou voor een op dat moment met tien man spelend Vosmeer de 3-3 tegen de touwen. Het was de apotheose van een spektakelstuk, waarin de thuisclub zich na afloop de morele winnaar voelde. Bij Noad'67 kwam het puntenver lies hard aan. Boos op zichzelf stapten de Fluplanders van de mat. Ook coach Johan Sulkers was slecht te spreken over de prestatie van zijn team. „Zoveel kansen missen. Dan roep je de ellende over jezelf af." Derde klasse De neutrale toeschouwers langs de lijn gunden Vosmeer het punt. De ploeg van Guno Pelgrim speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen tot dusver en overwon een portie pech in het eerste halfuur. Drie spelers moesten met blessures vroegtijdig naar de kant. Halverwege de tweede helft raakte de thuisclub bovendien Rachid Bouhoudane met rood kwijt, na een vriendschappelijke aai die door de arbiter als een slaande bewe ging werd uitgelegd. Het pleitte voor de wilskracht van de oranjehemden dat ze al die tegenwind doorstond. Dat vond ook de dit seizoen al zo vaak geplaagde Pelgrim, „ledereen wilde vandaag voor elkaar werken. Dat proefde ik al voor de wedstrijd in de kleedkamer. En toen we met een man minder verder moesten, leek het wel of we nog wat extra mo tivatie vonden." In de openingsfase was er voor Noad nog geen vuiltje aan de lucht. De be zoekers lieten de bal snel rond gaan, precies het wapen waar Vosmeer mee op de knieën te krijgen is. Na een misverstand in de verdediging was de eerste kans voor Jeroen Ver wijs. De toegesnelde Mo Allali wist de jonge aanvaller nog juist de voet dwars te zetten, zodat er niets meer dan een hoekschop resteerde. Ook toen al was duidelijk dat Vosmeer zich niet zonder meer wilde overge ven, met mogelijkheden voor Bou houdane en Adderahin El Fadili. Aan de overzijde leek Wiljan Lisseveld op weg naar de voorsprong, totdat de met een pijnlijke schouder keepende Ibrahim El Jilali zijn voet nog tegen diens inzet wist te plaatsen. In de 25e minuut was de verwachte 0-1 een feit, nadat Remi van Herk vanaf de vleugel niets in de weg werd gelegd en Verwijs van dichtbij kon intikken. Bij Vosmeer waren toen al Nordin Benjilali en Rachid Alhor met bles sures naar de kant. Ilias El Jilali en Nordin Zakriti waren hun vervan gers. Het optreden van El Jilali duur de maar kort. Na een ongelukkige botsing moest de invaller met, een open hoofdwond naar het ziekenhuis en maakte Bilal Azarkan zijn op wachting. Uitgerekend Azarkan zorgde even later voor de 1 -1nadat Bouhoudane eerst nog op doelman Comé de Frel was gestuit en pas in tweede termijn het hoofd van zijn collega-spits vond. Pelgrim prees zijn manschappen. .Alles zat weer tegen vandaag en toch bleven we er als team in geloven." Noad hield tot aan de rust een veld- overwicht, met een kunstzinnig hak je van Frank den Engelsman dat bij na een treffer opleverde en een pegel Van Herk die rakelings naast zoefde. Met uitvallen toonde Vosmeer zich echter net zo gevaarlijk. EI Fadili mocht zelfs vrij op De Frel af en Al lali schopte in kansrijke positie in de grond. Kort na de hervatting nam het duel een sensationele wending, dankzij een echte spitsengoal. Bou houdane kwam buiten het zestienme tergebied aan de bal, keek om zich heen en vond plots het gaatje in de korte hoek: 2-1Voor een te noncha lant Noad het sein om weer een tand je bij te schakelen. Verwijs stuitte in vrije positie op de goed reagerende El Jilali, de doelman die even later kansloos was bij een van richting veranderd schot van Frank den En gelsman: 2-2. Op dat moment verga ten de bezoekers door te drukken, de fase waar Sulkers na afloop aan refe reerde. Van Herk schoot zwak in na een fout in de Vosmeerse defensie en de doorgeschoven Rob den Engels man zag zijn inzet, via de schouder van El Jilali, naast gaan. Vervolgens raakte Van Herk uit een hoekschop de paal. Bouhoudane was toen al weggezonden, na een opmerkelijk incident. Tijdens een blessurebehan deling in het Vosmeerse strafschop gebied kreeg de spits ineens het rood voor de neus gehouden, omdat hij aan de overkant van het veld een eveneens aangeslagen Fluplander een bemoedigend tikje gaf. Een kwartier voor het einde leek de partij beslist. Bij een hoekschop mocht de kleine Rob den Engelsman vrij in koppen: 2-3. Johan Sulkers zag aan de kant machteloos toe, hoe zijn ploeg zich toch nog liet verrassen. „We speelden, na een goede start, veel te slordig en kregen het deksel op de neus." Hicham Ben Hammou belichaamde de strijdlust van de thuisclub. De centrale verdediger zat er conditio neel duidelijk doorheen, net als veel van zijn makkers. Toch vond Ben Hammou ergens nog een vaatje met energie, eerst door op het midden veld te knokken voor elke meter en op het eind in de spits voor dreiging te zorgen. Ver in zijn tweede adem stond Ben Hammou op de goede plaats om de voorzet van Tariq Za kriti in te koppen: 3-3. Kort daarop liet hij ook nog eens een lob vertrek ken die de ver voor zijn doel staande De Frel bijna verraste. De laatste kans was voor Noad. De manier waarop Van Herk zijn vrije trap ver prutste was illustratief voor het spel van de Fluplanders. Zonder overtui ging verdween de bal in de bosjes. Sulkers voelde zich naar eigen zeg gen als een natte dweil. „Vosmeer maakte vandaag optimaal gebruik van de kansen die het kreeg. Maar wij hadden ze nooit terug in de wed strijd mogen laten komen." Na het verlies tegen The Gunners en de re mise bij Vosmeer is het volgens Sul kers voor Noad noodzaak om snel weer bij de les te zijn. „Het is uithui len en opnieuw beginnen." Hoewel Vosmeer nog steeds rode lantaarn drager is, gelooft Pelgrim dat de om mekeer bij zijn ploeg nu een feit is. J)e jongens beginnen zich bewust te worden wat er nodig is op dit niveau. Het is nu zaak om door te trekken." Noad staat in de derde klasse B op de derde plaats met 10 punten uit 5 wedstrijden. Vosmeer is laatste met 2 uit 6. Het team FI van Emergo, met vJji.r. Romy Hoffers, Wesley Kloet, Lieve op den Brouw, Evy Kostermans, Leonie van Dijke, Tijmen Broeren en Jara Gijzen. Daarachter Rick Bazen, Gisela van de Ree en Renske de Rooij. Ze moeten nog één uitwedstrijd spelen, maar de pupillen van korfbalver eniging Emergo zijn al kampioen. Zaterdag kwam de tegenstander niet opdagen, dus kregen ze de volle winst cadeau. Ze speelden nu maar een wedstrijdje onderling. De ene ploeg in het clubtenue, de andere ploeg in een wit shirtje. In de rust van de wedstrijd zei Hans Peter de Jong dat hij iets wilde vertellen. Hij zei dat de spelers van de FI kampioen waren ge worden. De 7- en 8 jarige spelertjes keken even beteuterd, maar toen ze eenmaal beseften wat er gezegd was, brak er een gejuich los dat onder steund werd door het geklap van de ouders en begeleiders langs de lijn. FI speelt in een poule van zeven ploegen. De ploeg van trainer/coach Renske de Rooij verloor geen één partij, speelde een keer gelijk en wist de anderen tot nu toe met winst af te sluiten, met 3-1 of 2-0. Het is de tweede competitie die het team speelt. De spelers kregen allemaal een be ker en ze werden getrakteerd op frietjes. Het mixteam van tennisclub Sint- Annaland heeft zaterdag de thuis wedstrijd tegen Zierikzee verloren met 5-1. Het zag er naar uit dat de wedstrijd zou worden afgelast van wege de vele regen -op de gravel- banen stonden plassen - maar er werd besloten om op de weersbe- stendige tennisroodbaan te starten. Roland van der Velde en Alfred van Vossen verloren hun dubbel spel met 6-2, 7-5. Yvonne Haver- mans en Petty Menheere stonden sterk te spelen in de damesdubbel. maar toch ging de eerste set naar Zierikzee met 6-4. In de tweede set konden Petty en Yvonne meer druk zetten. Ze wonnen met 6-2 en de derde set vervolgens met 6-4. On dertussen was het weer wat opge knapt en waren de gravelbanen droog gemaakt, zodat deze ook konden worden gebruikt. Roland van der Velde en Anja Westdorp verloren beide sets en dat gold ook voor William Quist en Yvonne Ha- vermans die sterk aan hun partij begonnen, maar Zierikzee zette een tandje bij en gaf niets meer weg. Petty Menheere en Alfred van Vos sen verloren met 6-4,6-1Met nog een mix te gaan en een tussenstand van 4-1 voor Zierikzee, was het al duidelijk dat het eerste verlies een feit was. De partij van William Quist en Anja Westdorp ging gelijk op, maar de Sint-Annalanders kon den ondanks leuke rally's de winst niet pakken en verloren met twee maal 6-4. Het damesdubbelteam van De Ruucstoppelen heeft er een volle werk dag over moeten doen om Zierikzee met 1-3 te verslaan, maar blijft met 14 punten gedeeld koploper met Eegedima in de open klasse. Het herenteam behaalde in de hoofdklasse een 6-0 overw inning op Sjef uit Aardenburg. Het 35+ herendubbelteam moest een punt achterlaten in Middelburg bij MLTC, maar ze wonnen met 1-3. Ook het mixteam won thuis met 4-2 van MLTC en het 35+ mixteam behaalde in de hoofdklasse een 6-0 overwinning op het veel zwakkere team uit Nieu werkerk. van Zierikzee geen enkele kans; het werd twee keer 1 -6. Het herendubbel 35-plusteam speel de in Middelburg vanwege water overlast niet op gravel, maar op gras en dat was even wennen. Jan Kot en Adrie van Dijke wonnen met 6-2 en 6-2. De partij van Giel v.d. Est met Sam Everaers ging in drie sets verlo ren. Jan en Sam maakten korte met ten met hun tegenstanders door met 6-3 en 6-1 te winnen. Giel en Adrie hadden het zwaar in hun tweede par tij. De eerste set werd dankzij een break gewonnen met 6-4. daarna luk te er niets meer en verloren ze de tweede met 6-1Maar Giel en Adrie hadden nog reserves voor de derde set. die ze met 6-1 wonnen. De Fluplandse dames vertrokken om negen uur 's morgens en waren pas om zeven uur 's avonds weer thuis, omdat de laatste partij pas om zes uur was afgelopen. Er werden veel pau zes voorde regen gehouden. Leni en Mirjam Verwijs wonnen in twee sets hun partij. Betsie Huijs- mans en Ilona Giljam speelden voor het eerst samen en moesten in het be gin even wennen en in hun spel ko men. Ze wonnen in drie sets, waar van de laatste met een tiebreak. Elly van Dijke en Ilona Giljam verloren hun partij die onderbroken werd door flinke stortbuien. Mirjam Verwijs en Betsie Huijsmans gaven ze de dames De heren van tennisclub Jacoba van Beieren bleek zaterdag een maatje te groot voor de Schelde uit Vlissingen. Het team uit Sint-Maartensdijk won voor de vierde achtereenvolgende keer met 6-0 in de Zeeuwse hoofdklasse. Met 24 punten uit 24 staan de heren daardoor nog steeds aan de kop van het klassement, maar De Ruucstoppelen blijft dichtbij op de tweede plaats. 0. Michael Bazen en Antal Joppe hadden het iets lastiger, mede door een kleine regenpauze, maar ook zij sleepten het punt uiteindelijk sterk binnen voor de thuisploeg met een 6-4 en 6-3 setwinst. Zowel Ruud, als Curtis. Michael en captain Antal wonnen overtuigend met tweemaal 6-0 hun enkelpartijen. Ruud Schot en Curtis Goedege- buure kwamen als een vuurpijl uit de startblokken in het dubbelspel en wonnen duidelijk met tweemaal 6- Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Mculvliet: 1mevr. H. Schot en me vr. J. Bos 36 p; 2. mevr. C. Spren kels en W. Bijl 24 p; 3. mevr. L. Ver schoor en W. Deurloo 21 p; 4. mevr. D. Lindenberg en mevr. J. Verbrae- ken 19 p; 5. mevr. N. Deurloo en J. Sprenkels 18 p; 6. mevr. A. Hilger- son 13 p; 7. mevr. A. Suurland en G. v.d. Padt4 p. Gezelligheid voor alles: 1mevr. A. Bocxe 35 p; 2. C. van Gorsel 30 p; 3. W. Bijl 24 p; 4. mevr. C. van Mierlo 23 p; 5. mevr. W. Kloet 16 p; 6. mevr. M. Dane 14 p; 7. C. Breure 12 p; 8. mevr. T. Breure 11 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet en N. Moerkerken 41 p; 2. mevr. C. Havermans en mevr. J. van Houte 30 p; 3. mevr. R. van Driel en mevr. B. Roggeband 20 p; 4. mevr. C. van Mierlo en mevr. J. de Bakker 19 p; 5. mevr. M. van Poortvliet en mevr. L. Weezenaar 15 p. Smash '76 heeft vrijdagavond bij Belcrum in Breda redelijk voldaan aan het vooraf gestelde doel: een ruime overwinning neerzetten om hoop te blijven houden op de titel in de eerste klasse. Het werd 7-3 in het voordeel van het tafelten nisteam uit Sint-Annaland. Tafeltennis Een tegenvaller was wel dat concur rent TCS verder uitliep door een 9-1 overwinning te boeken. Voor Smash werden er drie punten binnengehaald door Merijn van der Klooster, twee door Anné van Dijke en één door Remco Vroegop. Zaterdag zal er daarom opnieuw mim moeten wor den gewonnen, wil de titel niet uit zicht raken. Dan is laagvlieger Het Markiezaat de tegenstander. Het tweede team raakt steeds beter op koers voor een titel in de derde klasse. Ditmaal werd Middelburg, wat welis waar slechts met twee man speelde, aan de zegekar gebonden met een 7-3 overwinning. Peter Hendrickx hield zijn 100 procent score deze competi tie intact en boekte opnieuw twee de gelijke overwinningen. Peter Bazen verloor voor het eerst in deze compe titie een partij, maar won nog wel een keer. Daarnaast wonnen de beide Pe ters de dubbel. Kees van Poortvliet verloor zijn partijen. Het lijkt erop dat de strijd om de titel gaat tussen Smash en Aloysius die beiden met 24 punten de koppositie delen met een wedstrijd minder gespeeld. Zaterdag ontmoeten beide koplopers elkaar in de Welleva- ete. Dezelfde uitslag als de eerste twee teams, was er ook voor het derde team. Dat won met 7-3 van Het Mar kiezaat uit Bergen op Zoom. Het team staat nu tweede in de competitie. Ab solute uitblinker was Matthijs van de Graaf die drie tegenstanders het nakij ken gaf en de volle buit meepakte. Ook broer Mamix was goed op dreef met twee overwinningen. Arno Bruijnzeel won ook tweemaal. Bij het vierde team bleef het kommer en kwel. Wederom moest een nederlaag worden geslikt. Het werd 6-4 tegen Het Markiezaat. Invaller Job Moer land zorgde voor de punten en zege vierde drie keer. Leen Guiljam voeg de daar nog een vierde punt aan toe. Cindy van der Klooster verloor al haar partijen. Het vijfde team boekte een zeer ruime 9-1 overwinning. Na vier wedstrijden heeft dit team al meer dan twee keer zoveel punten als de nummer twee, weliswaar met een wedstrijd meer gespeeld. Daardoor lijkt het vijfde team niet meer in te ha len in de race voor het kampioen schap. Jochem van der Klooster en Jan-Willem van Vossen zorgden ieder voor drie punten plus samen een punt in de dubbel. Eldert Besseling voegde twee punten toe. Het eerste jeugdteam haalde een 7-3 overwinning op Westerzicht dankzij overwinningen van Bennie van Poort vliet (3x), Joost van Dijke (2x) en Jo han Aarnoudse. De dubbel werd bin nengesleept d(x»r Bennie en Joost. Het tweede jeugdteam strijdt dit sei zoen duidelijk tegen degradatie. Van Middelburg 5 werd keihard met 10-0 verloren. Het derde jeugdteam haalde precies dezelfde uitslag, maar dan in eigen voordeel. Tegenstander Het Markiezaat werd met nul punten naar huis gestuurd. Ame Fase, Sander Zwagemaker en Jelmar Elenbaas be haalden ieder drie overwinningen en Sander en Jelmar wonnen ook de dubbel. Na vier wedstrijden bezet het derde team de eerste positie met een punt vexrrsprong op de nummer twee. Programma zaterdag: Smash 1-Het Markiezaat 14 u.; TCO '78-Smash 2 (13/10) 20 u.; ODT-Smash 3 (14/10) 20 u.; Kerkwerve-Smash 4 14/10) 20 Het herentennisteam van Eegedima is nog steeds ongeslagen in de twee de klasse. Afgelopen zaterdag won de ploeg thuis met 5-1 van Yerseke. Hierdoor werd de koppositie in de tweede klasse behouden. Voor het Thoolse team traden Koen Wilsing, Steven van Dijke, Ralph Slinger land en Erwin Speksnijder aan. Met 6-0 en 6-0 werd de Yesenaar van de baan geveegd. Aanstaande zater dag speelt het team in Sluiskil waar Eegedima in de een na laatste speel ronde al kampioen kan worden als het minstens drie punten pakt. Het eerste damesdubbelteam heeft een 4-0 overwinning behaald op Ovezande. Door de aanhoudende re gen werd uitgeweken naar de tennis- hal in Goes. Het eerste koppel met Ingrid Geilings en Marjet Bakx won in korte tijd met 6-2, 6-0. Ook Titia Geuze en Jolanda van der Klis won nen hun partij overtuigend met 6-2, 6-1. Ingrid met Titia (6-2, 6-1) en Marjet met Jolanda (6-16-4) lieten er ook geen twijfel over bestaan wie er sterker was op de baan. Eegedima staat nu samen met het eerste team van De Ruucstoppelen op de gedeel de eerste plaats in de open klasse da mes dubbel. Koen en Steven wonnen hun dubbel- partij met 6-4 en 7-5. Ralph en Erwin hadden het een stuk lastiger, want ze verloren de eerste set, maar wonnen met een tiebreak de tweede set en vervolgens de derde set: 3-6, 7-6 en 6-2. Koen en Steven hadden beiden een spannende enkelpartij. Allebei speelden ze drie sets. Koen speelde een goede partij, maar had een lastige tegenstander en verloor met 3-6,6-3, 2-6. Steven ging het beter af. Hij won in drie sets. Erwin speelde een goede wedstrijd. Met aanvallend tennis liet hij zien wat hij in huis heeft. Met 6-0 en 6-1 was de wedstrijd in een mum van tijd afgelopen. Ook Ralph speel de een korte wedstrijd. Hij liet zijn te genstander alle hoeken van de baan zien en kreeg zeer weinig tegenstand. Titelverdediger TV Eegedima heeft in de derde speelronde van de ei landencup tenniscompctitie met 2-2 gelijkgespeeld tegen Smerdiek. En koploper Stalland deelde eveneens de punten met De Flupse Stoppels door eveneens een 2-2 gelijkspel. Door deze puntendelingen blijft Stal land leider in het klassement met evenveel punten als TV Eegedima maar een beter puntsaldo. Stoppels. Jan en Lijdie namen het in de mixdubbels op tegen Curtis en Re becca, Anja en Dick hadden Leen en Elisca als tegenstanders. Anja en Dick kwamen gelijk goed in hun spel en lieten Leen en Elisca juist niet in hun spel komen. Dit bracht ze met 6- 4 en 6-3 de winst in het voordeel van De Flupse Stoppels. Dat betekende dat Rebecca en Curtis moesten win nen om zo de comfortabele uitgangs positie na de eerste poulewedstrijd niet kwijt te raken. Dat lukte ze. wel iswaar met moeite, door Lijdie en Jan met tweemaal 6-4 te verslaan. Smerdiek en TV Eegedima namen het in Sint-Maartensdijk tegen elkaar op. In de damesdubbel verloren Renske de Rooij en Emella Bazen voor Smer diek van Monique Ruinard en Els Kooij. Het werd 6-3, 3-6 en daarom werd de supertiebreak erbij gehaald die de Tholenaren met 8-10 wonnen. Raymond Schrauwen en Ruud Schot van Smerdiek wonnen van Jacco Kooij en Jean Ruinard. Hierbij was ook een supertiebreak nodig en daarin werd het 10-4. De eerste mix werd gespeeld door Renske en Raymond tegen Els en Jean. Laatstgenoemden wonnen met 6-4 en 6-3. Door degelijk spel vanaf de achterlijn van Ruud en sterk netspel van Emella werd Moni que en Jacco verslagen met 6-3, 6-4. Zondag strijden Smerdiek en De Flupse Stoppels onderling voor hun laatste kans op een finaleplek. Smerdiek en De Flupse Stoppels blij ven gezamenlijk op de onderste posi tie staan, maar hebben door het puntje allebei toch nog een kleine kans om de finale van de GoedWare Eilanden Cup voor Teams op 30 oktober te be reiken. Dan moet wel een van hen de onderlinge laatste poule wedstrijd met een grote uitslag winnen. En zijn ze afhankelijk van de uitslag van de wedstrijd tussen de twee klassement leiders. Ondanks het regenachtige weer ging de wedstrijd tussen Stal land en de Flupse Stoppels gewoon door. Maar in plaats van op de gravel banen van Stalland, die door de regen onbespeelbaar waren, vond de strijd plaats op de regenbestendige banen van De Ruucstoppelen. Leen en Cur tis Goedegebuure van Stalland namen het op tegen Dick Jansen en Jan Kot. Vader en zoon waren vanaf het begin af aan de bovenliggende partij en speelden een fractie te snel voor de Fluplanders: 6-0,6-1 voor Stalland. De damesdubbel op de andere baan was vooral in de eerste set een stuk spannender. De dames van Stalland. Rebecca Bijl en Elisca de Jonge, en de dames van Flupland, Anja Jansen en Lijdie Kot, waren aan elkaar ge waagd: 6-4, 6-1 voor De Flupse De Poortvlietse motorcrosser Kyle Matthijssen heeft in de voorlaatste wedstrijd om het open Nederlands kampioenschap supermoto zijn voor sprong verder weten uit te bouwen. Hij won zondag in Lelystad beide manches en pakte daarmee de dagze ge. Op 30 oktober valt de beslissing tijdens de laatste wedstrijd. In de eer ste manche kwam de rijder uit Poort vliet goed weg bij de start en voerde in de beginfase het deelnemersveld aan. Na een aantal ronden werd hij gepasseerd, maar bleef er rustig on der en hield goed stand op de tweede plaats. Toen de koploper in het off- road gedeelte ten val kwam, kon de Poortvlietenaar de koppositie terug pakken en hield die vast tot over de finish. Ook in de tweede manche nam Matthijssen na een goede start me teen de leiding. Hij controleerde de wedstrijd en kwam na een foutloze rit opnieuw als winnaar over de finish.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15