Verkoping levert 7500 euro op Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 oktober 2011 Vrouw slaat bijna overboord Canticum zingt Koekverkoop Aarnoudse wint 1200 euro voor Stenen Beer Van Mozart tot Madonna Sixties trofee Menners rijden over eiland Helden Klachten Britt Kijkochtenden Han van Daalen wint Picknickbank brandt Zicht terug op smidsklokje Kantoor aan Hiksedijk Bedrijf failliet Dansmiddag SLIJTERIJ WIJNHANDEL DE GOUDEN LEEUW l Geslacht in eigen slagerij li Voorleeswedstrijd Lampionnenoptocht Tweede nederlaag voor Emergo Zangavond Jeugddienst Uitwisselingsconcert Geen voorrang Loos alarm kerk Kinderkleding verkoop Slager eindigt in middenmoot Psalmzangavond Stroopwafelactie Vermaas fondkampioen Schaliegaswinning f t Agenda Nierstichting Tholen Zondagavond zijn twee ambulances, een traumahelikopter en de boot van Rijkswaterstaat naar de jachthaven gekomen nadat er alarm was gesla gen over een kind dat overboord zou zijn geslagen. Dat bleek niet het ge val. De traumahelikopter cirkelde wel even boven het centrum maar hoefde niet te landen. Volgens de politie is er een 52-jarige vrouw uit Deurne half overboord en geslagen na een stuurfout op het Zoommeer. Bij het binnenvaren van de haven week de boot. die met gasten aan boord op de terugweg was, uit voor een vissersboot. Ze sloeg daarbij half overboord raakte een paal. De vissers dachten dat er een kind over boord was geslagen en sloegen alarm. Dat was de reden dat de hulp verlening in gang werd gezet. De boot meerde af in de jachthaven, naast het Koggedek, waar bleek dat de vrouw aan boord was en dat de verwondingen meevielen. Ze klaag de over pijn in de heup. Het christelijk gemengd koor Canti cum heeft zaterdag samen met acht koren uit de regio Alblasserdam deelgenomen aan het Streekkoren- concert in de Hervormde kerk in Asperen. Het koor zong de volgen de liederen: Guter Mond - du gehst so stille, een Duits volkslied uit de negentiende eeuw; Gloria Patri van J. Ch. H. Rinck; Turn Thee again van Sir Arthur Sullivan; O sacrum convivium van L. Perosi en lm Grü- nen opus 59 no 1 van Felix Men delssohn-Bartholdy. Het mannenen- semble van Canticum zong twee liederen: Schone Nacht van Wil helm Nagel en Ritters abschied van Johanna Kinkel. Leerlingen van de scholengemeen schap Prins Maurits uit Middelhar- nis verkopten donderdag 13 oktober huis aan huis boterkoek en specu laas. Met de koek verkoopactie za melen de leerlingen geld in voor de financiële adoptie van 28 kinderen uit verschillende ontwikkelingslan den. Hiervoor is 7.000 euro nodig. Met dit geld is het mogelijk om de kinderen te voorzien van voedsel, medische zorg, kleding en onder wijs. De koekverkoop vindt vanaf half vijf plaats. Anita Aarnoudse wint met 5115 punten de eerste ronde van de com petitie van Klaverjasclub Stad Tho len. Ze laat daarmee Herman Olden burg (5095) en Rinus Moeliker (5061) achter zich. De verdere uit slag: 4. Julian Poot, 5032p; 5. Peter Menheere, 5015p. De oliebollenactie van Scouting Heenetrecht heeft zaterdag 1200 eu ro opgebracht. De actie komt geheel ten goede aan het opknappen van het scoutinggebouw de Stenen Beer in de voormalige Oesterputten. Muziekvereniging Concordia orga niseert zaterdag 5 november in Meulvliet een concert met als thema 'Van Mozart tot Madonna'. Om acht uur barst het muziekspektakel los. De muzikanten van de vereniging verzorgen de muzikale begeleiding van drie zangers: Tim Hartendorp, Evelien van den Bergh en Lennart Berrevoets. Tim is al jaren de vaste zanger van Concordia. Evelien is bekend van Nederpopband Kaas. Lennart, beter bekend als Lenny, komt van eigen bodem. De muziek loopt uiteen van klassiek tot pop. Kaarten zijn vanaf dit weekend te koop bij Hage textiel de Cl000 en in eetcafé Hart van Tholen. Lies Spapen van hengelsportvereni ging de Pieterman heeft zondag de Sixties trofee gewonnen. Met 835 centimeter vis wist ze 26 deelne mers achter zich te laten. De tweede plaats was voor Theo Broere met 754 centimeter. Derde werd Jacky Vroegop. In totaal werd meer dan 51 meter gevangen met een totaal van 593 vissen. De verdere uitslag: 4. H. Bosman; 5. A. Spapen; 6. C. Wolvekamp; 7. J. de Visser; 8. M. Kikkert; 9. P. Mees; 10. P. Scheelde. Leden van de vereniging van aange spannen paarden en pony's De Men ners uit de Hoekse Waard komen zaterdag naar het eiland voor een herfstrit. Belangstellenden kunnen een kijkje nemen bij één van de stopplaatsen. De rit met paard en wagen start om half elf bij de fami lie Hage aan de Turkseweg. In Sint- Annaland wordt om half twaalf kof fie gedronken op het Havenplein en de tocht wordt vervolgd richting Stavenisse waar om een uur wordt geluncht aan de haven. Dan wordt er om kwart voor drie gepauzeerd bij de gebroeders Koopman aan de Kastelijnsweg 8 in Sint-Maartens dijk en wordt er door de polder weer richting de Turkseweg gereden. De Kinderboekenweek is gisteren van start gegaan. Het thema van dit jaar is: superhelden. Juf Ludy van basisschool De Veste heeft daar in vulling aan gegeven met een ten toonstelling van 'helden boeken'. Deze is bezocht door alle leerlin gen. Ook is een bezoek gebracht aan echte superhelden: de brand weer uit Tholen. Zij vertelden over hun werk. De kinderen mochten op het brandweerterrein de grote spuit- slang bedienen. Daar genoten zij met volle teugen van. Uit een overzicht van milieuklach ten van de provincie Zeeland blijkt varkensbedrijf Britt aan de Groene- weg hoog te scoren met 21 klachten in 201Q, 11 in 2009, 5 in 2008 en 1 in 2007. Er staat verder geen enkel bedrijf op het eiland in de lijst. De provincie heeft de lijst gemaakt als onderdeel van het rapport Handha ving in de schijnwerpers. „Beleid, wetten, verordeningen en vergun ningen zijn bedoeld om de kwaliteit van onze woonomgeving te behou den en waar mogelijk te verster ken", zeggen gedeputeerde staten. „Het is dan ook belangrijk dat be drijven, instellingen en burgers gel dende regels op een goede manier naleven. Handhaving is een van de instrumenten die daartoe bijdra gen." Van de totaal 801 milieu klachten in 2010 - tegenover ruim 500 in de drie jaar daarvoor - spant chemisch bedrijf Thermos in Vliss- ingen Oost de kroon met vorig jaar 351 klachten. Oud-Vossemeer Basisschool Die Heenetrecht orga niseert kijkochtenden voor ouders van nieuwe leerlingen. Deze vinden plaats op dinsdag 11 en donderdag 13 oktober. Ouders kunnen samen met hun zoon of dochter een och tend meelopen in groep 1-2. Aan melden kan telefonisch, tel. 672619. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers heeft Han van Daalen in 24 beurten de kortste partij gespeeld. Jos Hommel speelde de hoogste serie met tien caramboles en met 2,29 het bes te gemiddelde. De verdere uitslag: W. Bosch-A. Hommel 10-9,28; J. Hommel-J. de Klerck 10-9,02; J. de Koning-D.Hommel 10-7,75; T. de Reus-H. van Daalen 6,5-10; C. Bur- gers-L. van Wezel 10-7,91; R. de Jonge-K. Heijboer 10-6. De brandweer van Tholen is in de nacht van maandag en dinsdag uit gerukt om een picknickbank te blus sen aan de Molendijk. Dat gebeurde om negen over één. Een bezienswaardigheid die door geparkeerde auto's niet tot zijn recht komt. Dat is de voormalige smede rij op de hoek Raadhuisstraat/Voor straat. zo vinden omwonenden. Vol gens hen verdient het pand met het smidsklokje beter. Ook zien zij op het plein voor de smederij graag weer een travalje verschijnen. De Thoolse CDA-fractie steunt de Vos- semeerders. De aanleiding was een eerder be zoek aan het dorp. Het probleem werd toen aangekaart door een aan tal dorpsbewoners. Zij willen de paaltjes aan de zijkant van het pand verplaatsen naar de buitencirkel van het plein. Zodoende ontstaat meer afstand tussen de geparkeerde auto's en de historische gevel van de smederij. Tijdens datzelfde be zoek werd ook geopperd om de voormalige travalje terug te plaat sen. Dat zou het authentieke karak ter goed doen. Leden van de CDA- fractie hebben het idee voorgelegd aan het college van burgemeester en wethouders. Zij waren enthou siast over het voorstel. De bewo ners moeten nu op zoek naar geld schieters om de plannen te realiseren. Als kers op de taart zien de bewoners ook graag dat het uur werk van het smidsklokje gerepa reerd wordt. Dat staat nu stil. In middels is met een klokkenmaker overleg gevoerd over het herstel. Een voormalige agrarisch bedrijf aan de Hiksedijk krijgt een woon- en kantoorbestemming, zo hebben b. en w. besloten. Het gaat om de woning van Rien Bevelander, die in de voor malige landbouwschuur een kantoor wil beginnen. Hij heeft pas zijn aan deel in accountantskantoor De Rijke en Partners in Bergen op Zoom ver kocht aan mede-vennoot Gidy Jan sen. Vorig jaar trad vennoot Johan Filius uit Sint Philipsland al uit het bedrijf. ,Jk wil weer terug naar de basis en dat is een kleinschaliger ad ministratiekantoor", zegt Bevelan der. De Rijke, dat vroeger in de Ka- lisbuurt een kantoor had, verhuisde naar de Haven in Bergen op Zoom en opende in 2008 een groter kan toor aan de Noordzijde Zoom in Bergen op Zoom. Voor een groot deel van de Thoolse klanten wil Be velander nu vanuit zijn woning gaan werken. B. en w. hebben een plano logische procedure gestart om de wijziging van het bestemmingsplan te regelen. Het college wil een gede gen onderzoek naar het woon- en leefklimaat in de directe omgeving. Volgens het verzoek komen er maxi maal 4 werknemers en 4 bezoekers per dag naar het kantoor. Een soort aan huis gebonden beroep dus, zeg gen b. en w. Er is geen sprake van directe buren, het kantoor produ ceert geen geluid en trekt evenmin veel autoverkeer aan. Bevelander gaat voorlopig alleen aan de slag. Steigerverhuur J. Burgers is door de Middelburgse rechtbank failliet ver klaard. Het aan Klaverveld geves tigde bedrijf deelt ook in de malaise in de bouwwereld, waar veel nieuw bouwprojecten zijn uitgesteld. Mr. J.A. de Waard uit Goes is benoemd tot curator. ■H: Sint-Annafand De country en linedance groep van café An de Slóove organiseert zon dag van half twee tot zes uur een vrije dansmiddag. Vooraf aanmel den is niet nodig. Iedereen is wel kom. Ook organiseert het café dins dag de tweede bingo van het seizoen. Om half acht gaan de bal len weer rollen. Geldig van do. 6 t/m za. 8 okt. Voorstraat 50 St. ANNALAND tel.(0166) 65 23 05 Maandag 10 t/m zaterdag 15 oktober I Malse bieflappen 500 gr. 4,95 Boeren hamlappen 500 gr. 5,50 Bij aankoop van een oud ambacht rookworst 500 gram zuurkool gratis!!! I I I I I I Coburger rauwe ham 100 gram 1,25 Zeeuws spek 100 gram 1,00 Kipfilet 100 gram 1,20 Gebraden kalkoen salade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. pionnenoptocht voor kinderen tot en met twaalf jaar. Onder begelei ding van fanfare Accelerando lo pen de kinderen om half acht een ronde door het dorp. De lampion nen maken de kinderen van een zelf meegebrachte plastic limona- defles die zij versieren. Dat ge beurt in dorpshuis de Stove. Aan sluitend aan de optocht is er in het dorpshuis een kinderdisco. Deze duurt tot elf uur. Aanmelden voor de avond kan bij Sanne Piasmans, tel. 720380 vóór 11 oktober. Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. Twee stagiaires van de School met de Bijbel organiseren 17 oktober om half twee een voorleeswedstrijd voor kinderen uit groep 5,6,7 en 8. Dit doen zij in het kader van de kin derboekenmaand. Het thema is lef. De kinderen krijgen de opdracht een boek uit te kiezen waarin het thema voor komt. Uit dat boek le zen ze een stuk voor. Uit iedere groep wordt een selectie gemaakt van de beste voorlezers. Deze kin deren mogen op het podium in de gemeenschapsruimte van de school voorlezen. Kinderen die niet voor lezen vormen de jury. Maandag 10 oktober haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Stichting Actief Stavenisse organi seert vrijdag 14 oktober een lam- Met 12-7 heeft Emergo de tweede nederlaag van het seizoen geleden. Thuisploeg DSO bleek gemakke lijk te kunnen scoren en dat bracht de rood-zwarten onder druk. Tot 4- 3 konden de Thoolse korfballers het nog bijbenen, maar daarna liep DSO uit. Hans Peter de Jong (3x), Harmen van Heemskerk (2x) en Ja- co Rip (2x) waren de doelpunten makers voor de senioren Emergo. Zangvereniging Met Hart en Stem organiseert zaterdag 15 oktober in de Maartenskerk een zangavond. De avond begint om half acht. Met Hart en Stem staat die avond onder leiding van dirigent Jacobine Scherpenisse-Quist ondersteund door organist Pieter Quist. Ook het Walchers Mannenkoor uit Middel burg onder leiding van dirigent Jan Dekker en organist Jan de Visser doen mee aan de avond. Beide or ganisten begeleiden de samenzang. Tijdens de avond gaat er een col lecte rond voor Mission Aviation Fellowship (MAF). MAF biedt medische-, humanitaire- en ont wikkelingshulp in landen met ar moede. In de Hervormde gemeente Reho- both is zondagavond 16 oktober een jeugddienst. De avond staat in het teken van 'kiezen'. Ed de Korte maakt jongeren wegwijs in het ma ken van keuzes. De dienst vindt plaats op Westvest 2 in Sint-Maar tensdijk. Muziekvereniging Euterpe treedt zaterdag 22 oktober op met Con cordia in de Haestinge. Het optre den begint om half acht met een sa menspel door de leerlingen van Euterpe. Zij staan onder leiding van Monique de Rooij van de ma rinierskapel. Na de opening door de jeugd is het de beurt aan beide fanfares. Euterpe begint, muziek vereniging Concordia sluit de avond af. Al enige jaren heeft de Smurdiekse muziekvereniging uit wisselingsconcerten op het pro gramma staan. Zo stonden zij vorig jaar nog met Accelerando in het atrium van het gemeentehuis. Scherpenisse Een 16-jarige brommerbestuurder uit de gemeente verleende maan dagmiddag iets na vieren op de Spuidamstraat geen voorrang aan een 57-jarige automobilist uit Ant werpen. Daardoor botsten de twee voertuigen en raakte de jongen, volgens de politie, licht gewond aan zijn rechtervoet. Hij werd ter controle met de ambulance ver voerd naar het ziekenhuis, maar daar bleek zijn letsel mee te vallen, vertelt een politiewoordvoerster. Het voorwiel van de, brommer was tegen de koeltank aangedrukt en de bromfiets is daardoor onbruikbaar geworden. De auto van de Belg raakte aan de linkervoorzijde be schadigd. Omdat er op dat tijdstip veel scholieren huiswaarts keer den, kreeg het ongeval flink wat bekijks van passerende jongelui. Zondagmiddag rukte de brandweer uit na een automatische brandmel ding in de Gereformeerde Gemeen te aan de Schoolstraat. Het bleek loos alarm. Volgens brandweer commandant Koos de Feijter is vermoedelijk de combinatie van hitte en stof in de nok van hpt dak de oorzaak van het afgaan van de melder. Poortvliet Op basisschool de Eevliet is woensdagmiddag 19 oktober een tweedehands kinderkleding verko ping. Deze begint om half twee en eindigt om half vier. De opbrengst komt ten goede aan de school voor het organiseren van activiteiten. Sint-Philipsland Aart Slager en Han van der Velde zijn zaterdag in de middenmoot geëindigd bij een rapiddamtoer- nooi van damclub Rijnsburg. De twee leden van dam- en schaakclub DSVF deden mee in de eerste klas se. Rapid is een vorm van sneldam- men waarbij de deelnemers meer speeltijd hebben dan in een regu lier sneldamtoernooi. Aart speelde in een groep van acht spelers en zijn zeven partijen leverden zeven punten op wat een plaats in de mid denmoot betekende. Hij won drie keer, verloor tevens drie keer en had één gelijkspel. Han van der Velde won twee keer, verloor twee keer en had drie remises. In de on derlinge clubcompetitie zijn de eerste partijen gespeeld. Aart Sla ger won met 0-2 van Willem Drenth; Nico Flikweert verloor met 2-0 van Han van de Velde; Willem Drenth won van Jan Rog geveen Arie van de Weteringh ver sloeg Jan v.d. Velde; Aart Slager won nogmaals, maar dan van Nico Flikweert en de twee hadden in een andere partij een 1-1 gelijkspel. Aart Slager gaat nu aan de leiding in de clubcompetitie. De Gereformeerde Gemeente houdt zaterdag 15 oktober om half acht een psalmzangavond. Deze vindt plaats in de Voorstraat. De ei gen organist ondersteunt de zang muzikaal. De werkgroep Kerk en Wereld van de Gereformeerde Kerk Anna Jaco- bapolder organiseert van 10 tot en met 22 oktober een stroopwafel- verkoopactie. Leden van de kerk en vrijwilligers gaan in Sint Phi lipsland en Anna Jacobapolder huis aan huis met de wafels. De op brengst gaat naar mensen in ont wikkelingslanden. Duivenmelker Rini Vermaas is za terdag in Middelharnis gehuldigd als fondkampioen van de Zuid- Limburgse Unie 2011. De 45-jari- ge Vermaas was de beste van het seizoen op vluchten van 800 kilo meter en verder met ochtendlos sing. Hij deed mee aan ZLU-vluch- ten en de middaglossing St. Vincent. In totaal zette hij 16 dui ven in (weduwschap). Hij korfde er 33 waarvan er negentien prijs vlo gen. Dat is 57 procent. Vermaas werd fondkampioen ZLU, 2 van de Pyreneeëncup ZLU, 1 Onaangewe zen fondinkorfcentrum Middelhar nis, le Aangewezen fond inkorf- centrum Middelharnis. De officiële prijsuitreiking van de ZLU vindt plaats op 7 en 8 januari in Kerkra- de. De provincie Zeeland staat terug houdend tegenover de winning van schaliegas. Gedeputeerden staten vernamen onlangs uit de media dat het Britse bedrijf Hutton Energy een proefboring wil doen in Sint Philipsland. Schaliegas wordt ge wonnen uit lage schalie, een soort natuursteen, dat zich diep in de aardkorst bevindt. De winning daarvan is omstreden, vanwege de mogelijke gevolgen voor het mi lieu. Bij het boren kan methaan weglekken. Statenlid J. van Dijen (SP) heeft aan de provincie vragen gesteld over winning. Zo vraagt Van Dijen zich af of de nadelige ge volgen bekend zijn. Het college geeft aan op de hoogte te zijn van mogelijke verontreiniging en een verhoogde kans op aardbevingen. Ook zien g.s. schaliegas niet als duurzame energie. Vooralsnog wil het college eerst meer informatie over de procedure en mogelijke ef fecten, voordat zij een uitspraak doen. Hierover is contact met het ministerie van Economische zaken. Kinderen spelen een partijtje dammen op de verkoping van de Oud Gereformeerde Gemeente buiten verband in Sint Philipsland. Voor de tweedehands spullen op de rommel markt van de Oud Gereformeerde Gemeente buiten verband in Sint-Philipsland was zater dag veel animo. Nog voordat de deur bij Van Dijke aan de Kwekerijweg om tien uur open ging, stonden de eerste bezoekers al te dringen om hun slag te kunnen slaan. Flatscreens, maar ook pannen, koffiezetapparaten en een I stofzuiger werden in een mum van tijd verkocht. In een half uur tijd waren de gekan telde kuubkisten met de spullen nagenoeg leeg. De rommelmarkt maakte deel uit van de verkoping van de kerk. Het was de derde op rij, de tweede overdekte. De opbrengst was 7500 eu ro. Een blikvanger was een motor bij de ingang. Bouwjaar 1999, met een 'actuele waarde' van 1700 euro en voor 995 euro te koop werd aange boden. Bij de haringkraam stond een rij wacht enden. Minder druk was het bij de oliebollen en boluskraam, waar Leendert Geense de ene na de andere reep deeg door de bruine suiker rolde. Voor de kinderen was er een speurtocht met negen vragen, een tent waar ze konden sjoe len en een partijtje konden dammen. Predikbeurten Zondag 9 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. kand. Jansen,Tholen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Lemmens. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum, Oud-Beijer- land. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u.ds. Versluis. 18 u. kand. Van Kralingen. Ridder kerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Diepenbroek. 15 u. ds. Juffer. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 19 u. ds. Weststrate, Terneuzen. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Rumpt, Alblasser dam. 18 u. ds. Meijer, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Van Asperen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Oever, Yerseke. 19 u. ds. Van Bennekom, Goes. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissenburg. do 13/10 19.30 u. ds. van Prooijen, H.I. Ambacht. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Kommerie, De Bilt. 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. da. Van Ginhoven, Aagtekerke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Molenaar, Oud-Vosse- meer. 17 u. ds. Boon, Papendrecht. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. da. Boers-De Jong, Maasland. THOLEN 6 okt Bibliodrama, lezing, NPB, 19.30 u. 6 okt Boerderijen op Tholen, presen tatie Kees Fase, chr. ouderen ver., NPB-geb., 14.30 u. 8 okt Muziek Annie M.G. Schmidt, Concordia, Meulvliet, 19 u. 10 okt Voorlezen uit boek Korte Ver halen, Jos Smit, Hoogstraat 20,15-17 u. 29 okt The Flanders Recorder Quar tet, blokfluitensemble, oude stadhuis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 8 okt Taptoe OVM, plein Raadhuis straat. SINT-ANNALAND t/m 21 okt Exposities theeserviezen, Marie Slager en Blik op Oranje, Meestoof,di t/m za 14-17 u. 6 okt Jongerenraadsvergadering, Wellevaete, 19.30 u. 7 okt Najaarsconcert, chr. mannen koor, Hervormde kerk, 19.30 u. 9 okt Dansmiddag, café An de Sloove, 13.30-18 u. 15 okt Receptieconcert, Kir Royal, café An de Slööve, 20 u. 17 okt Voorleeswedstrijd, School met de Bijbel, 13.30 u. STAVENISSE 14 okt Lampionnenoptocht, dorps huis de Stove, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 14 okt Marjolein Meijers: Van Berini tot Solex, muziek. Uit op Tholen, Haestinge, 20.15 u. 22 okt Uitwisselingsconcert: Euterpe en Concordia, Haestinge, 19.30 u. SCHERPENISSE t/m 8 okt Film van Scherpenisse, Holland Huis, do 14 u„ vr 19 u„ za 19 u. POORTVLIET 19 okt Verkoop kinderkleding. De Eevliet, 13.30-15.30 u. BERGEN OP ZOOM 9 okt Koor- en orgelconcert, Capella Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.,zaen zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za U-12u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: 4 Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen, en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen .nl LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maar tensdijk, tel. 0166-610194, di 9.30- 12 u.,do 13.30-16 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030* 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 okt. donderdag 6 11.37 - vrijdag 7 0.27 -13.07 zaterdag 8 1.44-14.12 zondag 9 2.42 -15.04 maandag 10 3.29 -15.42 dinsdag 11 4.04-16.14 woensdag 12 4.32 -16.47 donderdag 13 5.04 - 17.14 vrijdag 14 5.32 -17.44 wo 12/10 3.07 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De collecte voor de nierstichting heeft in Tholen 2407,62 euro opge bracht. In Poortvliet is er 540,81 eu ro opgehaald en in Scherpenisse 596 euro. In Sint-Annaland ging Anja Hage voor de 25ste keer langs de deuren voor de Nierstichting en Marja Heijboer voor de 20ste keer. Het Sint-Annalandse team haalde in totaal 1640,51 euro op en dat is 274,41 euro meer dan vorig jaar. Breda, Gertrudiskerk, 16 u. 12 okt Open dag huid- en oedeem praktijk Lievensberg, 11-17 u. +film-H-+film+-H-film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Bennie Stout - vr 16 u„ za, zo en wo 13.45 u. Body language - do, ma en di 18.45 u„ vr t/m zo en wo 16 en 18.45 u. De bende van Oss - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 16,18.45 en 21.15 u. De smurfen (3D, NL) - za en zo 13.45 u. Fright night (3D) - do en ma t/m wo 20.45 u., ma en di 21.15 u. Johnny English reborn - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za 16, 18.45 en 21.15 u„ zo 16 en 21.15 u.. maendi 18.45 u.,wo 16 en 20 u. Lion king (3D) - vr 16 u„ za t/m wo 13.45 u. Monte Carlo - do en ma t/m wo 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. Mr. Poppers penguins - za, zo en wo 16 u. Never let me go - zo 18.45 u„ ma en di 20.30 u. Razend - wo 13.45 u. Sinterklaas raadsel van 5dec-vr 16 u„ za 13.45 en 16u.,zo 13.45 u„ wo 13.45 en 16 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2