GEA Goedhart in Sint-Maartensdijk stevent af op recordomzet 49 miljoen 'Best eens een onweersbui gehad, maar het klaarde altijd weer op' Bouwplannen gemeente blijken niet te stuiten Hommel praat met Hema voor Thoolse vestiging Aansluiting Thoolse buslijn op trein binnenkort beter CU roept op tot parkeerverbod op Stevinweg Motorongeval op de Postweg Donderdag 29 september 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT CU wil vaart achter opkrikken centrum De Hema zou de nieuwe trekker voor Tholen kunnen worden. Dat zei wethouder Frank Hommel donderdag avond in de gemeenteraad op vragen van Bram van de Sande (CU). De raadslid wilde weten hoe het met de stand van zaken was omdat zijn fractie vreest dat de ontwikkeling van de binnenstand achter blijft met de ontwikkeling van Vestetuin. Hij vond dat er snel wat moet gebeuren want 'als het kalf verdronken is dempt men de put'. Zilveren lasser Frans Heijboer is geweldige ambassadeur voor bedrijf „Bij veel GEA-bedrijven heb ik in de keuken mogen kij ken. Dat heeft me overtuigd dat wij het in Sint-Maar tensdijk goed doen, en dat is dankzij jullie." Theo de Hond van GEA Goedhart complimenteerde vrijdagmid dag in Haestinge een aantal jubilerende medewerkers van het bedrijf. „De jubilarissen komen uit alle afdelin gen. Daar ben ik trots op, want dat is het succes van Goedhart." Het Thoolse bedrijf verwacht dit jaar een re cordomzet te realiseren van 49 miljoen euro. Stemmen van lezers Niet verloofd Komplan Eerste lach Leien dakje Suikerfeest Uitdaging Raads- of statenlid SP op de koffie Provincie Hoek: geen onbalans windmolenparken Ze hebben elkaar elke dag wel minstens drie keer gezien, maar dan tussen het werken door, tijdens eetpauzes. Want gewerkt hebben ze, lange dagen. Hij vertrok al om vier uur 's morgens en werkte meestal door tot hij buiten niets meer kon zien vanwege het donker. Zij begon eerst 's morgens om half zes en maakte ook flink wat uren. Later had ze de zorg voor hun vier kinderen er naast haar werk bij. Hun liefde heeft die zware periode altijd door staan, want op 4 oktober zijn Kees Slager (81) en Nellie Lindhout (78) uit Sint-Maartensdijk zestig jaar ge trouwd. Diamanten huwelijk voor Kees en Nellie Slager-Lindhout uit smalstad NS neemt knelpunt weg met wijziging tijden De Nederlandse Spoorwegen (NS) passen op 11 decem ber hun dienstregeling aan en daardoor wordt de aanslui ting op buslijnen van en naar de gemeente Tholen op treinverkeer van en uit Vlissingen beter. Dat blijkt uit een overleg van de Thoolse CDA-fractie met vervoers maatschappij Connexxion. Ondanks dat er 2 tot 3 keer teveel gebouwd wordt, gaat de gemeente Tholen gewoon door met het maken van grote plannen. Hebben de bestuurders geen kennis genomen van de lezing van prof.dr. L. van Wissen over de woningbouw in Zeeland. Dat geeft stof tot naden ken! Regeren is wel vooruitzien, maar zulke plannen moeten wel draagvlak hebben. Als je ziet wat er nu te koop is. hoeveel grond er be schikbaar is en hoe weinig er ge bouwd wordt, is het misschien beter om eerst eens wat plannen te reali seren. Het oude plan Tholen Noord, nu Vestetuin genoemd, duurt al meer dan twintig jaar en als het zo door gaat. duurt het misschien nog twin tig jaar eer alles klaar is. Mogelijk wat meer seniorenwoningen bou- Volgens Van de Sande hebben b. en w. nog geen visie op de binnenstad. „Wel over West-Brabant, Sint-An- naland en Sint-Maartensdijk. We willen snel actie ondernemen. Wie zijn de trekkers voor de binnen stad?" De CU wil dat er ook meer monu menten worden opengesteld voor het publiek. „Het is een van de pa- radepaardjes van Tholen. We moe ten ze niet langer gesloten hou den." Hommel zei dat daar ook naar gekeken wordt, maar dat er ook kosten mee zijn gemoeid. De wethouder lichtte verder toe dat ook de middenstand er een rol in zal spelen. Bij het beantwoorden van de vragen kwamen ook wet- I houder Oudesluijs en wethouder Hoek aan bod I Volgens wethouder Jan Oudesluijs klopt het dat er nog geen visie is op de binnenstad, maar dat er eerst ge- Cornelis Anthonie en Pieternella Helena, zoals ze voluit heten, zijn echte 'smurdiekenaren'. Zoals dat ging in het dorp in die tijd, ontmoet te de jeugd elkaar 'op de meuldiek', ofwel de Molendijk. „Mijn vriendin was een nicht van mijn man. Maar- tje Scherpenisse was dat. maar ze is inmiddels overleden", vertelt Nel lie. Kees voegt eraan toe dat de late re man van Maartje, Izak Franke, zijn vriend was." Ze zijn overigens nog steeds bevriend. Zo zijn Nellie en Kees met elkaar in contact geko men. „We waren natuurlijk al wel eens langs elkaar gelopen en uit gekkigheid zei je eens wat. Maar contact hadden we daarvoor nog niet", zegt Nellie. Ze kregen verkering als hij 18 is en zij 16 jaar oud en dat betekende dat ze 's zaterdags samen over de Mo lendijk liepen. De klik was er daar voor al, weet Nellie. „We vonden elkaar eigenlijk meteen al leuk, maar dat was toen nog onbewust." Twee jaar later traden ze met elkaar in het huwelijksbootje. Een verlo ving kwam er niet aan te pas. „Nee, we waren allebei arm. Het was ook nog maar zes jaar na de oorlog", vertelt Nellie. Ze trouwden in het gemeentehuis aan de Markt. „Bur gemeester Bouwense heeft ons ge trouwd". aldus Kees. Nellie had haar trouwjurk laten ma ken door een naaister. „En ik had natuurlijk bloemen. Mijn man had een mooi grijs pak aan." Kees ver telt dat beide ouderparen niet zo blij waren met het huwelijk. „We waren allebei nog zo jong." Ook hadden ze bijna geen rooie cent. „Heel ons ka pitaal was 800 gulden, waarvan 150 gulden van mij was", zegt Nellie. Kees werkte als landarbeider bij di verse boeren, maar hij is begonnen bij Manneke in de Kastelijnsweg. Daarna ging hij aan de slag bij aan nemer Muller-Franke. Een oplei ding had hij niet genoten, maar tij dens het werk leerde hij van een collega allerlei technieken. Hij be gon als stenendrager en met vallen en opstaan kreeg hij het vak van metselaar, stukadoor, tegelzetter en meer vaardigheden onder de knie. wen, want we vergrijzen toch en de groei is er volgens de deskundigen over tien tot vijftien jaar helemaal uit. De suggestie om het zwembad te sluiten voor woningbouw slaat na tuurlijk helemaal nergens op. Hoe krijg je het verzonnen. Het zwem bad moet gewoon blijven. Er wordt veel gedaan om de toeristen naar Tholen te trekken, maar als dat met nostalgische bordjes of stenen moet, zie ik weinig kansen. Jaren terug, toen de recreatie nog in opkomst was, moesten we geen toeristen hebben, want dat verstoorde de rust en nu gaan we ons in allerlei boch ten wringen om de toerist naar Tho len te trekken? Maar ja, je ziet het overal en laten we maar bij Bergen op Zoom blijven. Daar hebben ze ook grote plannen, maar er moet met deze crisis veel in de ijskast en of het er dan nog een keer uitkomt, de toekomst zal het leren. F. Zoeteweij, Tholen. werkt wordt aan het DNA van Tho len. Als dat duidelijk is, dan zal er aan de visie voor het stadje gewerkt worden. Onderdeel daarvan is Tho len als vestingstad. Met de rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed wordt onder meer bekeken of de wallen beter zichtbaar gemaakt kunnen worden. Dat had ook Henk Nieuwenhuis (PvdA) begrepen uit het laatste nummer van het Zeeuws Tijd schrift dat aandacht besteedt aan vestingwerken, zoals het beplanten van de Staats-Spaanse Linies in Aardenburg. Volgens Oudesluijs was het nog niet zo ver. En volgens wethouder Peter Hoek is het be stemmingsplan Vestetuin onherroe pelijk en zal het komplan Tholen worden herzien. Zo schopte hij het tot opperman. Nellie ging al vanaf haar 15de met haar vader mee naar het land. „We deden aan deelbouw. Daarbij was de helft van de opbrengst voor de boer en de rest was voor ons. Dus ook het werk was voor ons. Na mijn trouwen heb ik het nog jaren ge daan." Toen ze kinderen kreeg, bracht ze die overdag naar haar moeder om op te passen. Nellie was net als haar man een noeste arbei der. „Ik deed ook laden en lossen hoor. Ook uien en aardappels." Het eerste huisje van het echtpaar kostte destijds 4700 gulden en stond aan het Stenen Pad. Nellie: „Dat was toen heel veel geld hoor." Na 29 jaar verhuisden ze naar de Mo lendijk, de plek waar ze elkaar ont moet hadden. „We hebben er 13 jaar gewoond, maar we konden er onze draai niet vinden." Nu wonen ze aan de Oostsingel. „Toen ze dit gingen bouwen waren we 61 en 63 en toen zeiden we tegen elkaar dat we beter dit konden gaan huren." Maddie was hun eerste kind en zij werd 59 jaar geleden geboren. Hun tweede dochter Willie is nu 51. Ad (48) is hun enige zoon. Hij heet vol uit Nathaniel. „We hebben hem Ad genoemd, omdat we Nathan een te grove naam voor zo'n klein baby'tje vonden. Maar daar hebben we nu nog steeds spijt van. Want Nathan had best gekund, zeker als je ziet wat een grote vent het nu is." Jo- landa (42) is de jongste. Het leef tijdsverschil van 17 jaar met Mad die heeft nooit wat uitgemaakt, zegt Nellie. „Ze waren allemaal dol op Jolanda. En nog steeds hebben onze kinderen een goede band met el kaar." De familie is uitgebreid met zeven kleinkinderen, waarvan de oudste 35 is en de jongste vier jaar. Nu kan Kees genieten van zijn kleinkinderen. Hij heeft veel gemist van zijn eigen kinderen, zegt hij. Nellie: „Ik mag zeggen dat ik mijn kinderen alleen heb grootgebracht, want Kees was altijd aan het werk. Hij zag zijn dochter pas voor het eerst lachen toen ze dat al drie we ken deed", schetst Nellie als voor beeld." Kees zegt dat hij het nu heel 4 1 Het gaat goed met Goedhart, was de boodschap van financieel direc teur Hans Traas op de jaarlijkse personeelsbijeenkomst. Samen met Theo de Hond (productie) en Kees Nefs (verkoop) vormt Traas de driehoofdige leiding die aantrad na het vertrek van directeur Erik de Jonge. Ondanks de recessie haalt het bedrijf in Sir--Maartensdijk goede orders binnen. „We produce ren voor de voedselverwerkende industrie en daar verloopt de reces sie wat gelijkmatiger. Eten moet anders had gedaan als hij het over mocht doen. Toch was hij wel regel matig korte momenten thuis, omdat hij altijd thuis kwam eten, ook in de lunchpauze. Omdat Nellie en Kees allebei hard werkten, was het lontje ook wel eens kort vanwege vermoeidheid, maar ze hebben het altijd weer goedgemaakt. „We hebben best wel eens een flinke onweersbui gehad hoor, maar het is net als in de na tuur. Dan klaart het weer op en schijnt de zon weer", zegt Nellie glimlachend. „Maar zo gaat het bij meer mensen." Hij is op zijn 57ste met de vut ge gaan, na 22 jaar in de bouw. „Ik immers iedereen", legt Traas uit. De keus om als bedrijf flexibel te opereren waardoor men heel veel kennis in huis heeft, betaalt zich wat hem betreft uit. Na een dip in 2009 - die Goedhart kon opvangen dankzij het werken met inleen- krachten - stijgt de omzet vanuit Sint-Maartensdijk weer. Traas komt met cijfers: 25 miljoen euro in 2008, 19 miljoen in 2009, 23.5 miljoen in 2010 en voor 2011 wordt op 27,5 miljoen gerekend. „Een absoluut record voor ons be- had toen al 40 jaar gewerkt." Vlak voor hij 72 werd, kreeg hij darm kanker. Het was even kantje boord, volgens Nellie, maar met chemo- kuren en nog maar 40 centimeter dikke darm over, heeft hij zijn ziekte overwonnen. Vanaf dat mo ment is hij wel anders tegen zijn le ven aan gaan kijken. „Werk was al tijd alles voor mij, dacht ik. Maar werken is niet alles. Léven is alles. Ervan genieten. En dat ben ik ver geten." Toch hebben ze het goed gehad met elkaar, vinden ze. Nellie vindt dat ze een rijk leven hebben gehad. „Het is ons altijd allemaal van een leien dakje gegaan. We hebben veel voorspoed gehad, tot Kees ziek werd." Een ziekbed was hen tot dan toe vreemd. „Het was altijd drijf." Ook de Goedhart holding als geheel - waartoe een fabriek in Tsjechië behoort - laat groei zien. Was de omzet daarvan vorig jaar 42 miljoen, dit jaar zal ze op zo'n 49 miljoen euro uitkomen. Het bedrijf in Sint-Maartensdijk profiteert ervan dat het binnen het GEA-concern is aangewezen als 'centre of excellence'. „Binnen ons segment van dik vijftig bedrijven (GRA Heat Exchangers - red.) zijn er een paar als zodanig aangewe zen. Het zijn bedrijven die méér kennis in huis hebben en daarom ook meer mensen mogen aanne men. We worden hoger gewaar deerd dan een productiebedrijf en dat moeten we binnen de GEA-or- ganisatie uitdragen", aldus Traas. „Je deelt je kennis", vult Theo de Hond aan. „Naast de productie is Goedhart ook puur een kenniscen trum geworden. Dat is belangrijk voor de toekomst." Bij het toespre ken van de jubilarissen gaf De Hond als voorbeeld dat productie- ontiegelijk hard werken, maar ziek waren we nooit. We waren oer sterk." Veel tijd voor hobby's hebben ze nooit gehad, maar Kees zijn grote passie is altijd de zang geweest. Hij was lid van diverse koren, waarvan 20 jaar van het Smalstads mannen koor. Zij deed altijd breien, haken en verstellen. „Later ook borduren. Dat was mijn grootste hobby. Maar pas later, toen de kinderen al de deur uitwaren." Nu kan ze het niet meer. „Ik heb een 'breiarm' zegt de dokter. Ik krijg last van mijn armen en schouders." Samen hebben ze altijd veel geno ten van de natuur. Fietsen in de polders. Tegenwoordig komen ze niet zoveel meer de deur uit. maar in hun vrije tijd waren ze veel bui- engineer Robin Pot zijn kennis over het verbeteren van de productiepro cessen inzette ten behoeve van de nieuwe vestigingen in Tsjechië. De afgelopen twaalf maanden vier den elf medewerkers van Goedhart een jubileum. Voor hen was er vrij dagmiddag een bijeenkomst en daar waren zeven jubilarissen aan wezig. Het langst in dienst is Bram van der Zande. die voor zijn veer tigjarig dienstverband in maart af zonderlijk een receptie is aangebo den. Frans Heijboer en Erik van Peer werken een kwart eeuw bij Goedhart. En een koperen jubileum vierden Pieter Gladdines. het echt paar Najim Ouahabi en Samira Oumhamed, Dominique Polder dijk, Cor Polderman, Robin Pot, Lauran Stoop en Marco Suurlant. Over elk van de zeven aanwezigen diepte De Hond wat bijzonderhe den op uit hun loopbaan. Zo was ten te zien. Op reis zijn ze nooit ge weest, laat staan in het buitenland. Daar geven ze niet om. „Het eiland is voor mij altijd groot genoeg ge weest, want als je je ogen gebruikt, zie je prachtige dingen in de pol der", zegt Nellie. Kees is het daar mee eens. Om hun huwelijksjubileum te vie ren. nemen ze alle kinderen en kleinkinderen mee uit eten. Uiter aard in het dorp. „Bij hotel Kom!, dat zijn in feite onze achterburen dus dat is voor ons vlakbij", zegt Nellie. Op hun trouwdag staat een ontmoeting met burgemeester Wil lem Nuis op het programma. Die komt op bezoek. Kees en Nellie hebben hem nooit eerder van dicht bij gezien of gesproken. „We zul len het wel zien." s Samira Oumhamed in 1998 de eer ste vrouw op de afdeling werk voorbereiding en trakteert Hassan Yiimaz met het Suikerfeest altijd de hele fabriek. Het langst stond De Hond stil bij Frans Heijboer (de andere zilveren jubilaris. Van Peer. ontbrak wegens vakantie). Deze ging in november 1985 als bankwerker/autogeen las ser aan de slag bij Goedhart, maar werkte ook in de jaren 1978-1980 al bij het bedrijf in Sint-Maartens dijk. De Poortvlietenaar heeft ge durende zijn loopbaan alle 33 be staande lascertificaten behaald. Hij is de enige in de fabriek met het certificaat aluminium lassen. „Alle materialen die we hier hebben, kun jij lassen of solderen", zei De Hond. Frans Heijboer begon op zijn vijf tiende bij de ijzergieterij Holland in Bergen op Zoom. Ploegendien sten en eentonig productiewerk waren voor hem aanleiding om de overstap naar Goedhart te maken, toen hij van Rien Smits hoorde dat die om lassers verlegen zat. Hij vond er steeds nieuwe uitdagingen in zijn werk. „Er is pas nog een nieuwe plasma lasmachine aange schaft", vertelt Heijboer. Goedhart heeft klanten overal in de wereld. Frans Heijboer is dan ook al op veel plaatsen geweest. Want hij wordt ingezet om, als garantie- werk, problemen op te lossen. Vol gens De Hond zou hij daarbij met boze klanten te maken hebben, maar dat valt volgens de Poortvlie tenaar erg mee. „Mijn ervaring is dat ze je graag zien komen. Je komt immers een probleem verhel pen." Zijn eerste buitenlandse trip was naar een klant in Spanje. „Ik was tevoren wel wat zenuwachtig, maar het ging goed." Buiten Euro pa was hij voor Goedhart inmid dels in landen als Japan, China, In donesië, Israël en Mauritius. „Ik heb nog nooit gehad dat ik een pro bleem niet kon oplossen, hoewel het niet altijd makkelijk was. Maar ik vind het een mooie uitdaging, improviseer als dat nodig is." Een bijzonder karwei was het werken in een opslagloods van 45 bij 120 bij 60 meter, van Lidl, in Frankrijk. En aan boord van een marineschip in het Duitse Wilhelmshaven. „Ik heb gewerkt op dertig meter hoogte. En onder temperaturen die variëren van 35 tot min 35 graden." Afgelo pen zomer combineerde hij een klus in Spanje met een vakantie. .Je bent een geweldige ambassa deur voor Goedhart", prees Theo de Hond de zilveren jubilaris. Frans Heijboer gebruikte zijn vak kennis ook enkele keren om een speciaal geschenk te maken voor een medewerker van het bedrijf. „Dat is begonnen met een goede collega uit Joegoslavië die met pensioen ging. Het kost veel uren, maar is steeds een mooie uitda ging. En ik krijg er hulp bij van collega's", verteit Frans Heijboer. De SP komt met een nieuw initia tief: 'Kopje koffie met Annie, Theo of Roland'. Inwoners uit de gemeen te kunnen een afspraak maken met één van de drie volksvertegenwoor digers van de socialistische partij. Op die manier kunnen zij ervaringen en ideeën delen. De SP wil namelijk weten wat er leeft onder de Thoolse bevolking. Belangstellenden kunnen telefonisch een afspraak maken met de raadsleden Annie Vogelaar, Theo Korevaar of met provinciale staten lid Roland van Tilborg. Het CDA had een gesprek met de heer J.A. Jansen van Connexxion over 'vragen en opmerkingen van uit de samenleving over het open baar vervoer op Tholen en met na me over de knelpunten die ervaren worden'. Knelpunten zijn onder an dere haltes die niet goed beveiligd zijn. reistijden, overvolle bussen en aansluittijden met de NS. Er is volgens de CDA-fractie ge bleken, dat vooral de aansluiting tussen de buslijnen uit de gemeente Tholen en de treinen van en naar Vlissingen aanleiding geven tot klachten. Het blijkt dat dit komt. doordat de buslijnen rijden op de aansluiting naar Roosendaal en dat daardoor de aansluiting met Vlis singen vaak wordt gemist. Connexxion liet weten de knelpun ten te onderkennen, maar die vaak zelf niet kan oplossen omdat de vervoersmaatschappij gebonden is aan regels vanuit de provincie. Te vens zijn bushaltes vaak gesitueerd op grond van provincie of water schap. waardoor het wel of niet door kunnen voeren van wijzigin gen van meerdere partijen afhanke lijk is. Voor het gesprek tussen het CDA en het busbedrijf is ook navraag ge daan bij de NS en daaruit bleek dat het spoorwegbedrijf de dienstrege ling per 11 december aanpast. _3 Eind dit jaar moet er zicht komen op het parkeren voor vrachtwagen buiten de bebouwde kommen. Dat zei wethouder Kees van Dis don derdagavond in de gemeenteraad op een vraag van Jaap Hage (CU). Van Dis noemde het 'cruciaal voor de vervolgstappen' die dan geno men moeten worden. Belangrijk is dat het invoeren van de maatregel (het parkeerverbod in de bebouwde kommen) gelijktijdig plaatsvindt. Een en ander hangt af van het wij zigen van bestemmingsplannen. Hage deed een oproep om een par keerverbod in te stellen op de Ste vinweg in Tholen Melse, Multi- mate. Salus en Selekthuis). „Er wordt daar tot grote ergernis van de ondernemers geparkeerd. Verwijs de chauffeurs naar de Lorenz-weg en de Snelliusweg." Maar daar re ageerde Van Dis niet direct op. De wethouder zei de opmerkingen van Hage ter harte te zullen nemen in de stappen die nog genomen moe ten worden. Jack Werkman (VVD) vroeg de wethouder of de raadsleden begin volgend jaar op de hoogte kunnen worden gesteld over het parkeerbe leid en de situatie op de Stevinweg. Van Dis zegde dat toe. Bij een eenzijdig ongeluk op de Postweg in Poortvliet is in de nacht van donderdag op vrijdag een 54- jarige motorrijder uit Goes gewond geraakt. Vermoedelijk is de motorrijder over een vluchtheuvel gereden en in de berm van de weg terecht ge komen. Toen agenten na de mel ding van het ongeval op de Post weg aankwamen, lag het slacht offer al in de ambulance. De man is met rugletsel naar het ziekenhuis overgebracht. Wethouder Peter Hoek is in ge sprek met de buurgemeenten in Brabant over de plannen van het kabinet om windmolens in West- Brabant te bouwen, onder anderen aan de rand van Tholen. „Het rijk heeft besloten om geen 6000 MW meer op zee op te wekken maar dat op het land toe doen. Wat kan West-Brabant daar in betekenen. We spreken samen over het beplei- i ten van een integraal aanbod in de Zuidwestelijke Delta. We proberen alle initiatieven op elkaar af tc stemmen zodat er geen onbalans ontstaat." Ook de plannen van de Zeeuwse vereniging Zeeuwind en Coöpera tie Deltawind uit Goeree-Overflak- kee worden er volgens Hoek in be trokken. Die hebben plannen voor een groot windmolenpark met 20 tot 30 turbines in de buurt van de Krammersluizen. Philipsdam en Grevelingendam. In oktober zullen de raadsleden op de hoogte worden gebracht van de stand van zaken rond de Philipsdam. Binnenkort start de milieu-effec tenrapportage van het Windpark Krammer. Hierin staat beschreven welke onderzoeken plaats zullen vinden om de effecten van het windpark op het milieu in beeld te brengen. Daarmee lijkt er in elk geval een knelpunt opgelost te zijn. omdat hierdoor de aansluitingen op bo vengenoemd traject beter worden. Het CDA noemt het gesprek 'een constructief overleg en voor herha ling vatbaar'. Ook de Jongerenraad Tholen (Joth) houdt zich bezig met het openbaar vervoer en heeft halverwege dit jaar een enquête gehouden onder jongeren. Daarmee werden klach ten en eventuele ideeën voor ver betering geïnventariseerd. Hierbij hadden de knelpunten vooral te ma ken met vervoer van en naar de di verse scholen in de regio. VERVOLG VAN ZWEMBAD Haar moeder verwacht dat het bin nenbad niet altijd toegankelijk zal zijn als er ook aan zwemlessen wordt gedaan. „Het park is er ook voor de gasten. Als je daar gast bent, kan het zwembad toch niet zomaar gesloten worden voor het diploma zwemmen? Als je dan vanuit Stavenisse naar Bergen op Zoom of Steenbergen moet, is dan een heel eind. Er is niks mooier dan een buitenbad naast een binnenbad. Als de prijs van het kaartje te duur wordt, gaan grote gezinnen er niet meer heen. Die moeten dan maar naar de zeedijk. Als kinderen dan nog niet kunnen zwemmen, krijg je problemen." De jubilarissen v.l.n.r. Cor en Mia PoldermanSamira Oumhamed, Coby Bevelander en Frans Heijboer, en uiterst rechts Robin Pot. Daarvoor hurken Pieter Gladdines (links) en Hassan Yiimaz. Achteraan v.l.n.r. de directieleden Kees Nefs, Hans Traas en Theo de Hond. Kees en Nellie Slager genieten al 60 jaar samen van de natuur en zo ook van de bloemen in hun tuin

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 3