deJonge f( )u/Mi( J W. Brons a AUTO Ruim assortiment diervoeders Voor uw hond, kat, kip, paard of geit Is de huidige wetgeving krimpproof? EEN GREEP UIT ONZE OCCASIONS: WWW.AUT0DEJ0NGE.NL Xfj- APK, ONDERHOUD REPARATIE ALLE MERKEN VERBEEKE HONDENTRIMSALON BEBE Provincie maakt mogelijk Wilt u ook Z-zine ontvangen? Provincie Zeeland Voorkom huid-, darm-, maag-, gewrichts- en orgaanproblemen bij uw huisdieren of herstel ze door 'eerlijk' voer te geven. En dat hoeft beslist niet duur te zijn. Voor (voedings)info: WWW.HANVANVOSSEN.NL FM Boogaard weg 19 4697 GM Sint-Annaland Tel.: 0166 657004 mobiel 06 51718037 Email: info@hanvanvossen.nl Ruim assortiment diepvriesvoer, ook met EKO keurmerk, voor hond en kat Zorgboerderij Ons team, mensen en paarden, biedt begeleiding op maat! Rijksgediplomeerd trimster Gespecialiseerd in West Highland White Terriërs Meer dan 15 jaar ervaring LidABHB Alle hondenrassen welkom Edith Bekers Kalfdamseweg 2 4693 RVI Poortv liet Tel.: 0166 - 662596 Gratis thuisbezorging over het gehele eiland en omstreken. Maandagavond gebeld, dinsdag besteld. '0ns bin noe ier 60 jaer' 1 €8.900,- 6.250,- i 34.900,- 2.400,- I 4.400,- I 14.900,- perdaq €89,- per weekend €159,- per week €449,- Fietshelm voor onderbouwleerlingen a 5.400,- Provincie benut verfrissende denkkracht jongeren 1 7.900,- EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 september 2011 Dierbenodlgdheden Diervoeders Veevoeders Han Overbeeke: Ten Ankerweg 78 4691 GX Tholen T: 0166-602621 M: 06-53819013 F: 0166-605129 Afhaal- en servicedepot: Molenweg 2 4423 PD Schore T: 0113-340734 F: 0113-340637 E: han.overbeeke@planet.nl Coentjesweg-35 Oud-Vossemeer T: 0166-67 71 36 Het online magazine Z-zine laat u door middel van foto's, filmpjes, animaties en korte teksten zien waar de Provincie werk van maakt. Nummer 31 verscheen onlangs met daarin onder andere over stromingssimulaties en forten en linies. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via http://zzine.zeeland.nl Groep 1 van de Middelburgse Dolfijnenburch leert de komende weken meer over verkeersborden, -lichten en -regels. De andere groepen zijn ook druk bezig met het thema verkeer. Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Mercedes Walrave Ifietshelmpjes), Dennis Wisse (winkelen in Terneuzenl voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 12 oktober 2011. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk an van Vossen Dagbesteding Leer-en werktrajecten Re-integratie Woensdagmiddagopvang kinderen Zaterdagopvang kinderen Vakantie-activiteiten Kom eens langs om te ervaren hoe jij je voelt bij EQuiMio. Voor iedereen die wil werken aan persoonlijke ontwikkeling. Voor uitgebreide informatie: www.equimio.nl 06-16418258 Dierenartspraktijk Spreekuren kleine huisdieren: Poortvliet, Kalfdamseweg 2 Ma-, wo- en vrijdagmiddag 13.30 - 14.00 uur Di- en donderdagavond 18.00 - 19.00 uur Zaterdagmorgen 8.30 - 9.00 uur Tholen, Regentessestraat 17 Ma-, wo- en vrijdagavond 18.00 - 19.00 uur Di-en donderdagmiddag 13.30- 14.00 uur Zaterdagmorgen 11.30- 12.00 uur en volgens telefonische afspraak Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl In de Kloostergangen van de Middelburgse Abdij, ingang Abdij 9, kunt u de tentoonstelling 'Ons bin noe ier 60 jaer' 60 jaar Motukkers in Zeeland 1951-2011 bezoeken. De foto's, teksten en ver halen laten u de historische relatie, liefde voor het cultureel erfgoed en de overeenkomsten tus sen de volkeren van de Molukken en Zeeland zien. Deze tentoonstelling, samengesteld door Jan Malawauw, is nog iedere dag tot en met maandag 10 oktober gratis te bezichtigen van 10.00 uur tot 17.00 uur. Ook als maatschappelijke stage Zelfredzaamheid bij rampen en verkeersveiligheid. Het zijn voorbeelden van onderwerpen die ter sprake kwamen tijdens de JouwZeeland bijeenkomsten. 'De samenstelling van deze bijeenkomsten is steeds wisselend. Zo hadden we voor de zomervakantie een jongen die weer eens kwam kijken nadat hij 1,5 jaar niet was geweest. Anderen komen meerdere keren per jaar,' vertelt provinciemedewerkster jongerenparticipatie Marijke Kiel. Zij vervolgt: 'Soms vragen we om een mening, soms om ervaringen. Deze verzamelen we en achteraf krijgen de jongeren een verslag met wat er met hun meningen is gebeurd. Daar staat een vergoeding tegenover. Jongeren krijgen yijf euro per uur en een reiskostenvergoeding. Ze kunnen hun uren ook gebruiken voor hun maatschappelijke stage, maar krijgen dan niet betaald. Zo n tweehon derd jongeren doen nu mee.' Vol programma De doelgroep van JouwZeeland is heel breed: 12 t/m 23-jarigen zijn welkom om mee te denken en te praten. Marijke: 'Bij de bijeenkomsten gebruiken we wisselende werkvormen. Denk daarbij aan een open discussie, brainstormen in groepjes met een presentatie of het delen van ervaringen. Soms combine ren we de avond met een rondleiding of kleine activiteit zoals het nemen van een kijkje bij de cultuurwerf. Er is geen vast aantal bijeenkomsten, hoewel we streven naar twee per maand.' Het meldpunt vindt u via www.vanmeernaarbeter.nl/meldpuntregelgeving Zie ook: www.vakerveiligfietsen.nl LU 5 cc r-j Stoofstraat 52 4693 RA Poortvliet T: 0166-61 2435 E: info@autodejonge.nl Het meldpunt is er vooralle regio's in Nederland die te maken hebben met de gevolgen van bevolkingsda ling en hinderlijke regelgeving. Wat zijn de consequenties van een krimpende regio en waarop schiet de huidige regelgeving te kort? De Provincies Zeeland, Groningen en Limburg en het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties willen de antwoorden hierop graag weten. Sinds drie maanden is daarom, op hun initiatief, het digitale meldpunt knellende regelgeving krimp bereikbaar. De Provincie Zeeland neemt het voortouw in dit landelijke meldpunt. Waar lopen we vast Overheden, bedrijven en maatschappelijke organisaties in alle Nederlandse krimpregio's kunnen op een eenvoudige manier via het meldpunt aangeven van welke regelgeving zij tast hebben bij de aanpak van problemen die te maken hebben met krimp. Het kan gaan om woningleegstand, voorzieningenstructuur in een dorp of knelpunten bij grensoverschrijdende arbeid. Inwoners kunnen dit meldpunt ook gebrui ken. U kunt aangeven in hoeverre uw initiatieven ter verbetering van uw woonomgeving vastlopen in lokale, regionale of landelijke regelgeving of beleid. Inzicht en resultaat U kunt naast het plaatsen van eigen meldingen ook meldingen van anderen zien en hierop reageren door middel van de vind herkenbaar' knop. Garib Bouziani van de Provincie Zeeland: 'Op het gebied van onderwijs is, met de toezegging van de minister van Onderwijs al een succesje geboekt. In de Kamercommissie Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft zij namelijk toegezegd om kritisch te kijken naar de houdbaarheid van de bekosti gingssystematiek rondom de 'kleine scholentoeslag'. Dat is hard nodig als je weet dat het aantal leer lingen in krimpgebieden afneemt. Je moet dan vooral kijken naar hoe je de kwaliteit van het onderwijs kunt vasthouden in plaats van het instandhouden van kleine scholen. Met het meldpunt moedigen we iedereen aan om knelpunten kenbaar te maken. Op die manier krijgen wij ook inzicht waar goede ideeëh of oplossingen op vastlopen. In het uiterste geval kan de wetgeving op sommige punten worden aange past. Na een jaar evalueren we het meldpunt.' Meedoen? Wil je meer weten over JouwZeeland of over de bijeenkomsten voor de komende maanden? Stuur dan een mail naar jouwzeeland@zeeland.nl of kijk op www.jouwzeeland.nl Je kunt ons ook volgen via twitteraccount @jouwzeeland De afgelopen maand maakten basisschoolleerlingen in Middelburg en Veere kennis met de campagne Coole kop, helm op! De leerlin gen van de groepen één tot en met vier ontvingen een lespakket en een knutselplaat, waar ze in de les mee aan de slag gingen. Ze kregen van de Provincie Zeeland ook een kleurige fietshelm. Voorkomen hoofdletsel Provincie Zeeland en Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (R0VZ) ontwikkelden Coole kop, helm op! De fietshelmencampagne is een belangrijk project, om hoofdletsel onder jonge fietsers te voor komen. Het dragen van een fietshelm is in Nederland niet verplicht, maar uit onderzoek blijkt dat een fietshelm het risico op hoofdletsel bij een val met 85 procent vermindert. Leuke prijs Gedeputeerde Kees van Beveren, portefeuillehouder verkeersveilig heid en voorzitter R0VZ: 'Ongeveer twee maanden na het uitdelen van de helmen gaat het overvalteam van Vaker Veilig Fietsen kijken hoeveel kinderen de helm nog dragen. En als uw kind de helm draagt, dingt hij mee naar leuke prijzen voor het hele gezin!' De komende maand krijgen onderbouwleerlingen in de gemeente Goes het lespakket en de fietshelm aangeboden door de Provincie. Eind 2011 moeten alle Zeeuwse onderbouwleerlingen in het bezit zijn van een fietshelm. Regelmatig organiseert de Provincie Zeeland bijeenkomsten speciaal voor jongeren die graag actief deelnemen aan onderwerpen die hen raken. Deze jongeren meldden zich via het provinciale jongerenplatform JouwZeeland. Gedeputeerde Staten (GS) vinden jongeren een belangrijke groep en willen dat Zeeland ook voor deze groep een aantrekkelijke provincie is om te wonen, studeren, werken of te starten als ondernemer. Zij benutten de ver frissende denkkracht van deze groep dan ook graag in deze collegeperiode.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 18