Koersbal Dominant WHS met lege handen Vosmeer weet weer wat winnen is: 5-1 LÉ Sterke winnaars bij zaalvoetbal Cloveniersgilde wint wisselbeker Volle buit Jacoba van Beieren Tholen begint eilandencup winnend Smash zegeviert na zware strijd Grote cijfers voor Ruucstoppelen Zevenklapper Smerdiek dames Van der Slikke in de prijzen Mix Sint-Annaland wacht op winst Goed weekend voor Emergojeugd Donderdag 29 september 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Winst WHS-oudjes Titelverdediger Eegedima is haar eerste wedstrijd van de eilandencup voor teams begonnen met een 3-1 overwin ning op De Flupse Stoppels, een team van tennisclub De Ruucstoppelen in Sint Philipsland. Eerste punt Huwelijk Vosmeer-speler complicerende factor in Tholen Voor de Thoolse derdeklassers was het een zwarte za terdag. Zowel WHS, Vosmeer als Tholense Boys verlo ren. Ondanks dominant spel zag WHS het bezoekende Seolto met een 1-2 zege ontsnappen. Vosmeer moest buigen voor kampioenskandidaat DHV: 1-5. Tholense Boys bood meer dan verdienstelijk tegenstand bij het sterke The Gunners, maar moest op het eind zijn meer dere erkennen in de Bredanaars: 2-1. Noad kwam niet in actie. Het duel bij Rillandia werd afgelast omdat de scheidsrechter schitterde door afwezigheid. Noad blijft tweede op de ranglijst met 9 punten uit 3 wedstrijden. Tholense Boys is zesde met 6 uit 4, WHS negende met 3 uit 4 en het zaterdagelftal van Vosmeer sluit de rij met 1 punt. Vosmeer vergeet afspraken Tholen krijgt te weinig Reserves Het damesdubbelteam van De Ruucstoppelen heeft in Vlissingen met 0-4 gewonnen van haar tegenstander De Schelde. Ook de andere teams van de tennisclub uit Sint Philipsland wonnen zaterdag met grote cijfers. Het he renteam behaalde thuis een 6-0 overwinning op een team van dezelfde De Schelde. Het 35-plus herenteam won met 1-3 in Renesse van Scelveringhe. Het 35-plus mix team won thuis met 5-1 van Hontenisse en het andere mixteam won met 5-1 van Zierikzee. Heren 35-plus Te zacht Derde team Het gemengde team van tennisclub Sint-Annaland heeft, in een nieuwe formatie, thuis gelijkgespeeld tegen het eerste team van Veere. Doordat er een grote groep mee speelt in de herfstcompetitie, bestond het team ditmaal uit André Verheul, Alfred van Vossen, Wim Vermaas, Ja- queline Bruijnzeel, Anja Westdorp en Petty Menheere. Voetbal Uitslagen Derde kl.: WHS-Seolto 1-2, Vos- meer-DHV 1-5. Rillandia-Noad af gelast (geen scheidsrechter), The Gunners-Thol. Boys 2-1 V ierde kl.: SPS-SKNWK 1-2, Sta- venisse-Halsteren 1-0, Smerdiek- Brouwershaven 6-0. Vijfde kl.: Vosmeer-Kwadendam- me 5-1. Dames: Jodan Boys-Smerdiek 0-7, Everstein-Smerdiek 2 2-1. Thol. Boys-Viitus 2-5, MZC 2-Noad 4-1, VVC-Smerdiek 3 0-6, Vosmeer- Cluzona 1-3. Tweede kl. res.: Noad 2-Zwaluwe 2 0-4. The Gunners 2-WHS 2 2-1. Derde kl. res.: TSC 2-SPS 2 1-6. Vierde kl. res.: Wemeldinge 2- Thol. Boys 2 1-4. Noad 3-Duive- land 3 5-4, Seolto 3-Stavenisse 2 9- 0. Smerdiek 2-Klundert 3 5-5, WHS 3-HaIsteren 2 1-8. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-Rillan- dia 3 2-2, WC 5-SPS 3 4-3, Noad 4-SPS 3 2-2, Thol. Boys 3-WIK 3 2-1, SPS 4-Vrederust 4 2-3, Thol. Boys 4-WC 4 0-11. Zesde kl. res.: Ouwerkerk 2-Vos meer 2 4-0, Meto 7-Vosmeer 3 1 -2. Zevende kl. res.: Stavenisse 3-Moc 3 1-1De Fendert 6-Thol. Boys 5 4- 3, Kogelvangers 4-WHS 4 5-6. Hal steren 5-Noad 5 6-2. Jeugd: Vosmeer C meisjes-Noord- hoek 4-3, Vivoo-Vosmeer D 4-4, Vosmeer El-Rimboe 1-6. Dosko- Vosmeer F 4-3, HSC-Vosmeer mi ni's 0-6; WHS A-MZC 3-3. BVV- WHS A 6-3, WHS B meisjes-Nw. Borgvliet 12-0. Halsteren-WHS Cl 1-7, WHS C2-Roosendaal 3-2, Grenswachters-WHS Dl 2-4. WHS D2-VVC 9-0, Kapelle-WHS D meisjes 3-1, SPS El-WHS El 8-2, Meto-WHS E3 3-3, Halsteren-WHS F1 0-3, WHS F2-Cluzona 7-2; Moe 2-Thol. Boys A 0-2,Thol. Boys Bl- Terneuzense B. 2-1,Thol. Boys B2- Kapelle 5-1, Thol. Boys Cl-BSC 1- 3, Noad C-Thol. Boys C2 3-3, Heinkenszand-Thol. Boys Dl 2-3, Thol. Boys D2-Moc 1-4, Thol. Boys D3-Moc 7-1, Thol. Boys D meisjes-Moerstraten 5-0, Meto- Thol. Boys El 1-3,Thol. Boys E2- Halsteren 0-6, Smerdiek E2-ThoI. Boys E3 0-4, Thol. Boys Fl-Odio 11-0, Cluzona-Thol. Boys F2 4-7, Thol. Boys F3-VVC 11-2. De veteranen van WHS uit Sint-An- naland hebben de tot dan toe onge slagen ploeg van Kogelvangers uit Willemstad zaterdag met 5-6 versla gen. Erwin Meynderts speelde mee ondanks een gebroken teen, maar dat belemmerde hem niet om vier maal te scoren. Rick Jan Blom maakte de andere twee doelpunten. Het team bestond verder uit Henk Brinkman, Theo Moerland, Sjaak Gunter, Gert van Brakel - die on langs met zijn team de Geuzecup op zijn naam schreef -, Piet Ridderhof, Marco de Jong, Hermen Bouwman en leider Theo van 't Hof. In de voorronde van de beker competitie zaalvoetbal Meulvliet zijn maandag twee wedstrijden ge speeld. In de eerste wedstrijd speel de Zebra's tegen Gebr. Roggeveen en beide teams uit de B-poule wa ren op dreef. Zebra's was de boven liggende partij in de wedstrijd en won met 13-4. In de tweede wed strijd bonden Decora en Datdan- weerwel de strijd met elkaar aan. Ook deze wedstrijd eindigde in 13- 4. Een duidelijk beter combinerend Decora liet zijn tegenstander geen kans en speelde een makkelijke wedstrijd. De volgende ronde van de beker wordt gespeeld op 12 en 19 december en dan stromen de overige teams in voorde deelname. Schuttersvereniging Cloveniersgil de Scherpenisse (SCS) heeft za terdag gewonnen van Eendracht Maakt Macht uit Roosendaal. Deze jaarlijkse verschieting ging over het gemiddelde van de schutters en daarbij was SCS de beste. Er werd geschoten op 18 meter met 25 pij len. Na een wedstrijd van iets meer dan 2,5 uur was het gemiddelde van de schutters uit Scherpenisse 0,24 punten meer dan die van de schut ters uit Roosendaal. De wisselbeker komt daardoor dit jaar in handen van de Thoolse schutters. Na vorig weekend hun eerste competitiewedstrijd al met 6-0 te hebben gewonnen, was het ook dit weekend de volle buit voor de heren van Jaco ba van Beieren. De tennissers wonnen thuis in Sint-Maartensdijk met 6-0 van Sjef 1 uit Aardenburg. Door deze overwinning staan de heren nu op de eerste plaats in de hoofdklasse met een puntje voorsprong op De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland. bord. Ruud Schot begon als eerste aan het enkelspel. Ondanks de sterke rating van zijn tegenstander liet hij zich niet „van "de wijs brengen en speelde als vanouds heel vast en sterk en met 6-0 en 6-2 pakte hij het derde punt. Antal Joppe zorgde in de tussentijd voor de dagoverwinning door de thuisploeg op een onoverbrugbare 4-0 voorsprong te zetten met een 6-2 en 6-0 zege op zijn tegenstan der. Michael Bazen had het ondertussen het moeilijkst van allemaal. Hij verloor de eerste set met 3-6, maar bleef kalm en geconcentreerd spe len en dat betaalde zich uiteindelijk uit. De tweede set werd met- 6-4 binnengehaald en de derde met een duidelijke 6-2. Curtis Goedege- buure maakte de overwinning com pleet met 6-16-4. Aankomende zaterdag zal het voor de heren op papier een stuk lastiger worden. Dan mogen ze op bezoek bij de Stoof in Koudekerke: de kampioen van het vorige seizoen. De eerste dubbel werd onder een aangenaam zonnetje gespeeld door Ruud Schot en Curtis Goedege- buure. Zij schoten uit de startblok ken en maakten goed gebruik van de mindere ervaring van de tegen standers met de kunstgras onder grond. De eerste set werd met 6-1 gewonnen en ondanks dat de te genstanders in de tweede set wat meer in hun spel kwamen wonnen de mannen van Jacoba van Beieren ook die met 6-3. Ook in de tweede dubbel ging het voortvarend. Antal Joppe en Mi chael Bazen pakten overtuigend de eerste set met 6-2 en ook zij had den wat meer moeite met de twee de set toen hun tegenstanders wat meer in hun ritme kwamen, maar net als hun teamgenoten van de an dere dubbel trokken zij op de tijd de boel recht en met 6-4 winst kwam er een 2-0 tussenstand op het Tennis Na de openingswedstrijd van vorige week tussen Stalland en Smerdiek was het nu de beurt aan de overige twee teams in de Goed Ware Eilan dencup om hun wedstrijd af te wer ken. Dat gebeurde zondag op het sportpark van De Ruucstoppelen te Sint Philipsland. Door deze overwin ning staan de Fluplanders nu samen aan de leiding met de Setallanders. Het eerste punt was voor de bezoe kers. Jean Ruinard en Jacco Kooij versloegen Jan Kot en Huib van Westen in twee sets met 6-2 en 6-4. De damesdubbel was een stuk span nender, want de dames waren aan el kaar gewaagd. De thuisspelende Lij die Kot en Elly van Dijke verloren weliswaar de eerste set met 6-1 van Els Kooij en Monique Ruinard, maar kwamen in de tweede sterk terug en wonnen deze met 6-4 waardoor een beslissende super tiebreak nodig was. Hierin trokken alsnog de Thool se dames aan het langste eind met 10-6 te winnen. Adrie van Dijke en Netty van Wes ten legden hun gemengd dubbelspel in een spannende partij af met we derom een super tiebreak. De eerste set was met 6-1 voor Els Kooij en Jean Ruinard en de tweede met 7-5 voor Adrie en Netty. Maar de laatste ging met 10-6 naar de bezoekers uit Tholen. De eer werd uiteindelijk nog wel ge red voor de Flupse Stoppels. Anja en Dick Jansen versloegen Jacco Kooij en Monique Ruinard na een zeer spannende eerste set met 7-6 en 6-1 in de tweede set. Volgende week gaat de strijd om de eilandencup verder. Op zondag 9 ok tober neemt Stalland het thuis op te gen de Flupse Stoppels en ontvangt Smerdiek de heren en dames van Ee gedima. Tussenstand: 1. Stalland 3 p. 2. Eegedima 3 p; 3. De Flupse Stoppels 0 p.4. Smerdiek 0 p. Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar tensdijk: 1. C. van Gorsel 52 p.; 2. mevr. A. Boxce 41 p.; 3. mevr. C. van Mierlo 33 p.; 4. A. Poot 25 p.; 5. mevr. M. Dane 22 p.; 6. W. Bijl 19 p. Meulvliet: I. mevr. J. Bos 25 p.; 2. mevr. C. Sprenkels 24 p.; 3. mevr. N. Deurloo 23 p.; 4. W. Bijl 22 p.; 5. J. Suurland 15 p.; 6. W. Deurloo 14 p.; 7. J. Sprenkels 13 p.; 8. mevr. J. Ver- braeken 11 p.; 9. mevr. D. Linden- berg 9 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet en mevr. R. van Driel 36 p.; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Havermans 28 p.; 3. mevr. B. Roggeband en mevr. R. Nagtegaal 21 p.; 4. mevr. J. de Bakker en mevr. J. van Houte 10 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet en mevr. L. Weezenaar 7 P- Ook invaller Kevin Schaegen lukte het niet om de sputterende motor bij WHS aan de praat te krijgen. doorgang richting het doel van Re- naldo de Witte te bieden: 0-1„Me ters buitenspel", vond WHS-trai- ner Ko Stoutjesdijk. Kort na de pauze leek de thuisclub alsnog orde op zaken te gaan stellen. Het was Arvin de Witte die Robin van Dijke in de 50e minuut de 1-1 aanbood. Een paar minuten la'ter moesten de groenwitten opnieuw beginnen, na een defensieve fout die Seolto de 1-2 opleverde. Het aangeslagen WHS grossierde vervolgens in slordig spel en voortijdig balver lies. Ook de jonge invallers Kevin Schaegen en Rudy Ridderhof lukte het niet om de sputterende motor aan de praat te krijgen. Ko Stout jesdijk noemde de derde nederlaag van het seizoen teleurstellend. ,Zo dominant spelen, zoveel beter zijn, en toch staan we met lege han den." Stoutjesdijk had niets aan te Derde klasse Verbijsterd stapte WHS na het nip te verlies tegen Seolto van het veld. Met name in het eerste halfuur lie ten dé Setallanders riante mogelijk heden onbenut. De in de basis ge starte Tom Vroegop handelde te gehaast om - vrij voorde doelman - succes te hebben. Ook de meer door de wol geverfde Patrick van Schetsen schoot in vrije positie over. Nog meer tegenslag was er met het vroegtijdig afhaken van Patrick Ketting (hamstring), zodat Ronald van de Repe als invaller de verdediging ging leiden. Ook de arbiter hielp niet mee door een vlagsignaal van zijn assistent te ne geren en Seolto op die manier vrije merken op de inzet van zijn spe lers. „Maar voorin schieten we ze er niet in en achterin staat de orga nisatie niet zoals het hoort. Dan roep je de problemen over jezelf af. Dit is niet goed te praten." Zoals vrijwel iedere week kwam Vosmeer ook tegen DHV goed uit de startblokken. De eerste kans was voor Majid El Allouchi die op aangeven van Rachid Bouhoudane naast schoot. Het gebrek aan scherpte in de voorste linie werd later afgestraft. Nog voor de pauze had DHV met 0-2 de leiding ge nomen. Met name op de flanken was de verdediging van Vosmeer kwetsbaar. „We handelen achterin niet snel genoeg", vond coach Gu- no Pelgrim. Ook had Pelgrim zijn ploeg weer allerlei vooraf gemaak te afspraken in de wind zien slaan. „Misschien moet ik ook de hand in eigen boezem steken en die afspra ken nog duidelijker kenbaar ma ken." In de tweede helft speelde Vosmeer een verloren partij, hoe wel Bilial Azarkan als invaller goed voor de dag kwam en Addera- hin El Fadili het net vond. De 1-5 eindstand maakte de krachtsver houdingen tussen beide partijen duidelijk. De derde treffer van de ploeg uit Ze-venbergse Hoek was volgens Pelgrim de genadeklap. „Een deel van de spelers geloofde er toen niet meer in en slofte over het veld." Positief was de zelfdis cipline van het team dat moet leren wat verliezen is. „ledereen hield deze keer gelukkig zijn mond tegen de scheidsrechter." Pelgrim vond de nederlaag groter dan nodig was. „DHV was zeker geen wonder- ploeg. Ik vond ons aan de bal zelfs meer in huis hebben. Maar voetbal len is ook meeverdedigen en af spraken nakomen." Komende za terdag zijn in de derby bij Tholense Boys de steunpilaren Hicham Ben Hammou en Tariq Zakriti weer be schikbaar. „Dat zijn jongens die de ploeg bij elkaar houden." Het hu welijk van Mo El Jilali is een com plicerende factor. De voetbalbond wilde niet meewerken aan een uit stel van de partij tot het inhaal- weekeinde. later in oktober. „Nu moeten we weer maar zien om een volwaardig team op de been te krij gen." Pelgrim blijft geloven in zijn opdracht om van Vosmeer een sta biele derdeklasser te maken. „Maar ik denk wel dat de jongens spijt krijgen van de punten die ze nu la ten liggen." Met een kater stapte Tholense Boys in Breda van de mat. On danks een handvol goede kansen trokken de bezoekers aan het kort ste eind: 2-1. Het late tijdstip van de winnende treffer maakte het verlies extra zuur. „We hebben vandaag iets laten liggen", vond coach Paul van Buuren. „Een ge- Jijkspel was zeker verdiend ge weest." Na een wat stroeve start kregen de Tholenaren de wedstrijd onder controle. In tactisch opzicht hadden de geelzwarten het bij de titelkandidaat goed voor elkaar. „Ze kwamen diep op hun eigen helft te spelen. En de verkeerde mensen gingen bij hen de lange bal geven", aldus Van Buuren. In de slotminuten van de eerste helft nam Tholense Boys de leiding. Het was Niels Hopmans die keurig voorbe reidend werk van Reinier de Groen afrondde: 0-1Bijna werd de marge nog voor de thee verdubbeld. In kansrijke positie schoot Reinier de Groen juist voorlangs. Van Buuren treurde na afloop om die misser. „Want we hadden ze op de knieën. Een tweede treffer zou de nekslag hebben betekend." Zoals vaker kwamen de Tholenaren niet goed uit de kleedkamer. The Gunners had enkele omzettingen gedaan en binnen de kortste keren lag de 1-1 achter de voorlopig weer speelge rechtigde Marius Bal. Ook de be zoekers voerden enkele positiewis selingen door, met Joey Deurloo die meer vanaf de buitenkant ging spelen en daardoor de diepgang in het spel hield. Het gevolg was dat de geelzwarten de greep op de wedstrijd hervonden, met enkele goede mogelijkheden voor met na me Niels Hopmans. In de eindfase werd zwak verdedigen in de mid denlinie door The Gunners opti maal uitgebuit: 2-1. Ondanks de kater zag Van Buuren lichtpunten. „We hebben de zwakheden van The Gunners gezien en blootge legd. Jammer dat we het niet in goals kunnen uitdrukken. Er zit wel progressie in de ploeg. We moeten alleen geconcentreerder worden in organisatie en veldspel, de volle negentig minuten lang." Voorlopig heeft Tholense Boys buiten de eigen Bent nog geen pun ten gepakt. „Ons eigen veld geeft een veilig gevoel. Maar buiten de deur moeten we meer volwassenen worden." Alle teams van Smash wonnen. Hier actiefin de Wellevaete. Het was een zwaarbevochten overwinning, maar wel een verdiende. Het Sint-Annalandse tafeltennisteam heeft zaterdag in Zierikzee Scal- dina met 4-6 verslagen. De feestvreugde bij Smash'76 was dit weekend des te groter omdat alle teams hun partijen hadden gewonnen en dat is niet eerder in de historie van de club voorgekomen. j Tafeltennis Merijn van der Klooster en Anné van Dijke wonnen elk twee partijen en samen waren ze ook heer en meester in de dubbel. Remco Vroegop won ook een partij. Smash staat nu in de middenmoot van de eerste klasse, maar het seizoen is nog jong. Het tweede herenteam ging verder waarmee het vorige week begonnen was: dikke overwinningen behalen. Zo werd deze week Het Markiezaat uit Bergen op Zoom met 8-2 van de mat gespeeld. Ook ditmaal waren de beide Peters (Hendrickx en Bazen) onoverwinnelijk en boekten zo ieder drie overwinningen en wonnen sa men de dubbel. Het laatste punt werd toegevoegd door Kees van Poortvliet die de felicitaties van één tegenstan der kreeg. Het derde team van Smash boekte verrassend de eerste overwinning van het seizoen. Het team laat zien dat het toch in ontwikkeling is en misschien een vaste waarde in de derde klasse kan worden. Aange moedigd door een fanatiek thuispu bliek wonnen de mannen thuis in de Wellevaete met 7-3 van The Back Hands. Marnix van de Graaf was de man van de wedstrijd met drie ze ges. De andere punten werden be haald door Arno Bruijnzeel en Da vid van Driel met ieder twee overwinningen. De dubbel ging ver loren. Het vierde team herstelde zich door TCO uit Ossendrecht met 6-4 te ver slaan. Ellen Hage en Anky Vroegop wonnen ieder één keer. Chris Hage had een iets mindere dag, maar won ook nog keurig een partij en de dub bel met Anky. Het vijfde team won met 1-9 bij en van Witac. De tegenstander kreeg bijna geen enkele kans en werd met solide aanvalsspel compleet zoek ge speeld. Het gaat er dan ook goed uit zien voor dit team dat hunkert naar een plek in een hogere klasse. Alleen Eldert Besseling moest deze middag eenmaal de tegenstander feliciteren. Jochem van der Klooster en Job Moerland bleven ongeslagen. maar de tiebreak nog langer. Het werd na vijf keer van speelhelft ge wisseld te hebben, 16-18. Daarna was het in de tweede set hetzelfde verhaal. Na ruim 25 uur spelen trok De Ruucstoppelen aan het langste eind. Lijdie en Elly wonnen met de setstanden 6-7, 7-5, 4-6. Zaterdag spelen de dames thuis tegen Swaec- ke uit Wemeldinge. Het herendubbel 35-plusteam. dat tevens in de open klasse speelt, was te gast bij Scelveringe in Renesse. Onder een stralend zonnetje traden Jan Kot en Adrie van Dijke aan tre den tegen hun eerste koppel. Het was even wennen aan de gravel en de ballen en binnen korte tijd ston den ze 2-0 achter. Dat werd niet meer goedgemaakt en de eerste set ging verloren met 6-4. De tweede set dreigde ook fout te gaan toen bij een 5-4 voorsprong Scelveringe matchpunten had, maar die niet kon verzilveren. In de tiebreak won De Ruucstoppelen. De derde set was met 6-1 voor Jan en Adrie. De partij van Giel v.d. Est met Martijn Bo- mas verliep gelijkmatig en ze won nen met 6-3 en 6-3. Giel speelde met Jan Kot in korte tijd naar 6-1 winst, maar toen kwamen de tegen standers op stoom en wonnen met 6-3. In de tiebreak van de derde set verloren Jan en Giel met 7-0 en zo doende verloren ze de partij. De dubbel van Martijn Bomas en Adrie van Dijke begon moeizaam en ze verloren met 6-3 de eerste set. Daar na werd er wat extra inspanning ge leverd en ondanks de warmte won nen ze de tweede set met 6-2 en de derde met 6-1 Het damesdubbelteam staat nu na twee wedstrijden in de herfstcompe- titie bovenaan de ranglijst in de open klasse. Betsie Huijsmans en Lijdie Kot van moesten hun hoofd er goed bij houden want er werden veel trage en hoge ballen gespeeld en er was een speelster die steeds onderhands serveerde. Hoewel dit niet hun favoriete spel is, won het Fluplandse koppel vrij gemakkelijk met 3-6,2-6 de partij. Leni Verwijs en Amanda Jansen, die inviel voor vaste teamspeelster Ilo- na Giljam, kregen behoorlijke te genstand maar met 3-6 haalden ze de eerste set binnen. Ook in de tweede set werd er door beide par tijen goed gespeeld en hard gewerkt om de lange rally's te winnen en het werd nog spannender omdat er een tiebreak aan te pas moest komen. Leni en Amanda moesten tot het ui terste gaan om te voorkomen dat er een derde set gespeeld moest wor den en dat lukte. Betsie en Amanda gingen goed van start en namen een 2-5 voorsprong. Door wat concentratieproblemen moesten ze nog oppassen om de set niet uit handen te geven, maar met 5-7 wonnen ze deze toch. In de tweede set was het ook niet zo een voudig om de dames van De Schel de van zich af te schudden, maar na goed samenspel werd het 4-6. Lijdie ging voor haar tweede partij de baan op met Elly van Dijke. Het werd een ware uitputtingsslag voor beide koppels. In de gelijkopgaande eerste set duurden de games al lang. Vijfde klasse In een duel met een hoge amusementswaarde pakte Vosmeer de eerste zege van het seizoen. Het werd op sportpark De Vossenberg tegen Kwa- dendamme een ietwat geflatteerde 5-1 overwinning. Pas na de pauze maakte de thuisclub het verschil. Coach Tim van Mierlo was tevreden. „Voor ons was dit een belangrijke wedstrijd. Het werd tijd om te weten wat winnen is." Kwadendamme joeg net zo hard als Vosmeer op de eerste punten en was met een vrije trap dichtbij de gelijkmaker. Martijn Brooijmans zorgde op aangeven van Joshua van Willigen voor de bevrijdende 3-1. Met nog een halfuur op de klok wilden de bezoekers zich 'niet gewonnen geven. Vosmeer ont snapte miraculeus bij een inzet die via back Pascal Zwegers en de lat in de handen van Aarnoudse ein digde. Een kwartier voor het einde bracht Ricky de Klerk bij een scrimmage redding op de eigen doellijn. Het aluminium werd an dermaal beproefd door Joshua van Willigen met een indraaiende hoekschop. De vierde treffer van Vosmeer was het hoogtepunt van de middag. Na voorbereidend werk van Jeremy Stolwijk kreeg Jeffrey Kruf alle tijd om af te ronden. Hij deed dat met verve: eerst een op- wippertje, dan draaien en snoei hard uithalen: 4-1. Joshua van Wi- ligen tekende voor het slotakkoord: 5-1. Komende zondag komt het in de middenmoot bivakkerende Le- pelstraatse Boys op bezoek. Van Mierlo ruikt kansen. „We gaan weer voor de drie punten." Na vier wedstrijden staat Vosmeer in de vijfde klasse B op de achtste plaats met de 3 punten van deze eerste overwinning. Beide partijen kregen vanaf het be gin kansen in een zeldzaam open wedstrijd. Kwadendamme raakte bij een vrije trap als eerste wapen feit de lat. Aan de overkant stuitte de door Danny Istha in de diepte gelanceerde Jeffrey Kruf op een goede reactie van de keeper. Sil vester van Willigen was met een lob dicht bij de openingstreffer. Het was uiteindelijk Ricky de Klerck die de thuisclub halverwege de eerste helft bij een diepe bal op voorsprong zette: 1-0. Doelman John Aarnoudse redde vervolgens sterk in het Vosmeerse zestienme tergebied bij een doorbraak die een aanvaller oog in oog met hem bracht. Even later was Aarnoudse een geslagen man, nadat zijn ver dedigers slecht anticipeerden op een verre uittrap van zijn collega: 1-1. In het tweede bedrijf drukte Vosmeer door, hoewel het spel op en neer bleef golven. Uit een door voorstopper Mark Mosch afge dwongen hoekschop schoot Silves ter van Willigen de 2-1 binnen. Na een pass van Robin Capelle vuurde Joshua van Willigen op de paal. Smerdiek dames heeft een zevenklapper gemaakt tegen Jodan Boys in Gouda. Het werd, in tegenstelling tot voorgaande ontmoeting, een spor tieve ontmoeting die eindigde in 0-7 in het voordeel van de voetbalda mes uit Sint-Maartensdijk. Met deze overwinning handhaaft Smerdiek zich in de top van het klassement. Smerdiek dames, dat dit seizoen ge traind wordt door Servaas Brouwer, startte wat rommelig en Jodan Boys zette snel druk in de eerste vijf mi nuten. De blauw-zwarten zaten er nog niet helemaal in. Met kunst en vliegwerk werd Jodan Boys van het lijf gehouden. Toch werd langza merhand duidelijk dat Smerdiek de betere ploeg was. De Thoolse da mes kwamen er steeds beter uit en zagen mogelijkheden om zelf wat goede aanvallen op te zetten. Dit re sulteerde al vrij snel in het ope ningsdoelpunt. Een terugspeelbal op de keepster werd door Anne Ha ge op tijd opgemerkt. Net voor de voeten van de keepster tikt ze de bal binnen voor de 0-1Vanaf dat mo ment ging Smerdiek het spel dicte ren en werd het spel van Jodan Boys wat angstiger. Ballen van ach teruit werden snel naar de voor- waartsen gespeeld. Daar stonden echter Wendy de Wilde en Inge Pee- ters van Smerdiek 'hun mannetje'. Halverwege de eerst helft leek het 2-0 te worden, toen Sharona Tiele- man door kon gaan op de keepster. Ze speelde de bal op de meegelopen Anne Hage, maar die was net te zacht, waardoor Anne de bal niet in het lege doel kon prikken. In de 40e minuut viel wel de 2-0 via Alissa van Esch. Smerdiek deed er in de tweede helft nog een schepje bovenop. Invalster Corina Luijks bekroonde een goede individuele actie met een doelpunt dat de wedstrijd op slot gooide. Smerdiek kon naar harten lust voet ballen op zoek naar een grote zege. Via aanvoerdster Angelique Hage werd het 0-4, waarna Sharona Tiele- man een fout in de verdediging af strafte: 0-5. Corina Luijks maakte vervolgens haar tweede van de mid dag. Angelique Hage kon zich uitle ven als spits en strooide met goede passjes. Uit één van die acties werd de eindstand van 0-7 op het score bord gezet. Sharona Tieleman mocht het laatste zetje geven. Corine Jansen (tweede team) open de de score en vervolgens vulden Eva Potappel (2x), Martina Schot en Cindy de Visscher (2x, tevens tweede teamspeelster) die aan. Daarmee stond er zaterdag een 6-0 overwinning voor Smerdiek dames 3 op het bord tegen het eerste da mesteam van VVC'68 uit Halste ren. Het is de vierde zege op rij voor de nog ongeslagen voetbaldames uit Sint-Maartensdijk. Linsey van der Slikke uit Tholen heeft zaterdag twee prijzen gehaald bij een springconcours in Nisse. Met haar pony Surprice werd ze eerste in de klasse BC-Len tweede in de klasse BC-B. Ze bleef in beide klassen twee keer foutloos. In de klasse B kreeg ze 48 stijlpunten waardoor haar het rode erelint werd toegekend en een klasse hoger, de klasse L, had het Eendrachtruiters- lid de snelste tijd. li 1 Tennis De derde set ging gelijk op en daarom moest er een tiebreak aan te pas komen. Die wonnen André en Petty met 7-5. Op baan 2 waren Wim Vermaas en Anja Westdorp inmiddels begon nen, maar hun tegenstanders wa ren te sterk en zij verloren met 6-1 6-3. Alfred van Vossen en Jaqueline Bruijnzeel waren nog niet op hun best in het begin van de eerste set, maar halverwege konden zij de te genstanders meer onder druk zet ten en wonnen met 6-3. In de tweede set bleven Alfred en Ja queline sterk spelen en gaven ze de gasten uit Veere geen kans meer: 6-0 winst. Wim Vermaas en Petty Menheere begonnen sterk aan de partij en gaven niet veel toe, maar Veere won met 6-4, 6-2. Zaterdag spelen de Sint-Annalan- ders uit tegen 's-Heer Abtskerke. André Verheul en Alfred van Vos sen speelden voor de eerste keer met elkaar. Dit was in de wedstrijd niet te merken, want zij wonnen de herendubbel gemakkelijk met 6-1, 6-1Bij de damesdubbel kwa men Jaqueline Bruijnzeel en Anja Westdorp niet in hun spel en, hoe wel de tweede set beter liep, verlo ren zij de partij met 6-16-3. André Verheul en Petty Menheere speelden de gemengd dubbel. In de eerste set kreeg Petty niet de slag te pakken en daardoor werd deze verloren met 6-2. André en Petty verruilden van kant voor de tweede set, wat de tegenstanders van de wijs bracht waardoor de Sint-Annalanders wonnen met 6-1 De jeugdteams van korfbalclub Emergo hebben een goed speel- weekend achter de rug. Alleen de A- jeugd verloor met 4-10 van Alba tros. De teams BI, Cl. Dl en El wonnen al hun partijen. Emergo F1 speelde met 0-0 gelijk tegen Luctor. Het D-team mocht deze week zelfs twee keer aan de bak vanwege een inhaalwedstrijd tegen DVS '69. Die eindigde in 17-5. De wedstrijd tegen Oranje Zwart werd met 15-3 gewon nen. Het B-team won met 2-1 van Juliana, bij de wedstrijd Emergo Cl tegen TOP stond er aan het eind 4-2 op het scorebord. De El-ploeg ver sloeg Stormvogels met 5-4. Programma zaterdag: DSO-Emer- go 1 16 u.; VIOS-Emergo Al 13 u.; All-Ready-Emergo Cl 13.30 u.; Triade-Emergo Dl 10 u.; ONDO- Emergo El 11.15 u.; Fortis-Emergo F1 10.30 u.; TOP-Emergo F2 10.30

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 17