'Triple A-status' voor Smerdiek in tijd van malaise in woningbouw Opstelling over kunstwerk levert SP storm van kritiek op BH! Bijraming ambulancepost en opleiden brandweer Van de Sande geroerd door pleidooi Boelhouwers De Feijter betreurt het dat hij niet meer info had DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE Meerderheid raad akkoord met woningbouw Geertruidcipolder Licht gemeentehuis gaat eerder uit Gratis ID-kaart kost 60.000 euro Winst Delta stijgt met 18 miljoen Energy fJJ" Systems Donderdag 29 september 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Met hangen en wurgen is de impuls voor Sint-Maartens dijk en Scherpenisse over de streep getrokken. Na een schorsing en met vier stemverklaringen ging donderdag avond een grote meerderheid van de gemeenteraad ak koord met de bouw van woningen in de Geertruidapol- der in Scherpenisse en het bouwen van een eiland in de Pluimpot bij Sint-Maartensdijk. Vestetuin Profiteren Groen licht Grote verschil Vragen van SGP en CU over begroting De begrotingwijzigingen van de Veiligheidsregio Zee land (VRZ) zijn donderdagavond door de gemeenteraad goedgekeurd nadat b. en w. extra informatie had ver strekt. In de commissie bestuurszaken was een aantal posten niet duidelijk, vonden SGP en CU. Vier docenten Bezwaarschriften Zestig mille Het kunstwerk in Sint-Maartensdijk komt er. Een grote meerderheid van de gemeenteraad stemde donderdag in met het voorstel van b. en w. om op de Haven een beeld te plaatsen. Bij het maken van het beeld zullen leerlingen en of werklozen betrokken worden. Vooral dat laatste was voor de meeste fracties een pre. Alleen de SP was te gen. CU, PvdA, ABT, SGP en VVD uitten kritiek op de opstelling van de SP. Niet doen Referendum Positief Jaap Ha ge van de CU (links) en Johan Aanwudse van de SGP tijdens de schorsing, rechts Henk Geluk en Bert van Eenennaam (SGP). Wethouder Kees van Dis verzeker de de twijfelaars dat er nog afge weken kan worden van het nu ge kozen pad. Alleen de SP stemde tegen. Smerdiek krijgt net als de Rabobank een triple-A status, maar de malaise in de woningbouw kan alles weer op zijn kop zetten. Het was een zware bevalling, maar uiteindelijk kregen b. en w. groen licht voor de impuls Sint-Maar- tensdijk/Scherpenisse. Dat houdt in dat er vanaf 2014 met de bouw van de eerste 75 van de 225 woningen wordt begonnen in de Geertruida- polderen in 2018 met de bouw van 50 woningen op het aan te leggen eiland in de Pluimpot (met een kas teelachtig gebouw). Het is echter een voorlopige keuze. Er kan nog van worden afgeweken als blijkt dat het financieel te weinig ople vert bijvoorbeeld. Als in 2015 blijkt dat het niet vlot met de wo ningbouw, dan kan het eiland als nog geschrapt worden. Maar als het meezit dan kunnen van de verkoop van bouwgrond in de Geertruidapoldern bijvoorbeeld de sportaccommodaties worden ver plaats zodat op de plek waar ze nu liggen de Pluimpot doorgetrokken kan worden. Bij de bespreking van het plan ble ken er nog steeds twijfels te be staan over de haalbaarheid. Vooral de economische crisis en de malai se in de- woningbouw spelen daar een grote rol in. Johan Aarnoudse (SGP) wilde ze ker weten of het wel mogelijk was om terug te keren naar een minder vergaand vervolg. Volgens de SGP scheppen b. en w. met het voorge stelde scenario grote verwachtin gen bij marktpartijen. Zijn fractie vreest dat het moeilijk is om dan nog een andere richting in te slaan. Om de vinger aan de pols te hou den vroeg hij of de raad elk half jaar op de hoogte gesteld kan wor den. Van Dis zegde dat toe. De SP was kritischer. Annie Voge laar zei namens haar fractie dat de prognoses voor woningbouw in Zeeland veel te hoog worden inge schat, 2,5 keer als nodig is. „Het ene project is nóg niet begonnen of het andere staat alweer in de stei gers." Ze noemde onder meer Ves tetuin in Tholen en het havenge bied in Sint-Annaland. Volgens haar zit de huizenmarkt op slot. „Het is een mooi plan. maar wat hebben we er aan als het niet van de grond komt? Er zitten te veel ri sico's aan." De SP verwacht dat al leen mensen van buiten de ge meente de te bouwen dure woning en kunnen betalen. En dat er een tweedeling komt tussen fitte zelf standige ouderen en ouderen die heel veel zorg nodig hebben, maar waar te weinig woningen voor zijn. Jaap Hage (CU) was het eens met de SP. zei hij. Ook zijn fractie stel de vraagtekens bij de vele bouw plannen in de gemeente. „We moe ten er voor waken dat het kasteel in Smerdiek geen luchtkasteel wordt en voorkomen dat we grote ver wachtingen scheppen. Voor wie bouw je. hoeveel risico's loop je als gemeente?" De CU voelde ook wel voor scena rio 3. dat alleen bestaat uit de bouw van woningen in de Geertruidapol- der (175 tussen 2014 en 2014). En dat wel geld oplevert. Hage wilde weten of er in de Geertruidapolder ook huizen voor senioren komen, wat er met de sportverenigingen gaat gebeuren, en wat het effect van de uitbreiding van Sint-Maar tensdijk is op Scherpenisse en Sta- venisse. De CU zou de winsten uit de woningbouw wel willen gebrui ken om het nieuwe overdekte zwembad uit te breiden met een buitenbad. Hij bekende dat zijn fractie 'enorm geworsteld' heeft met de materie. Dat had ook ABT. Volgens Han van 't Hof is de economische situatie de belangrijkste factor in het ge heel. Hij vroeg aandacht voor de sportverenigingen. „Wordt er niet gekozen voor het eiland, dan wor den ze ook niet verplaatst. Daar moeten ze wel duidelijkheid over krijgen." Net als de CU voelde ABT voor scenario 3, huizenbouw en verder voorlopig niet. Dan zou er later alsnog voor de aanleg van het eiland gekozen kunnen worden. Mogelijk dat dit dan door markt partijen geëxploiteerd kan worden, meende hij. De PvdA steunde het voorstel van b. en w. Henk Nieuwenhuis zei na mens zijn fractie dat ook de Dorp stafel Sint-Maartensdijk/Scherpe- nisse positief heeft gereageerd op het plan. „Maar we moeten als ge meente wel de vinger aan de pols houden. We kunnen nu een kwali teitsslag maken." Onderdeel van het plan is om het westelijk deel van het dorp aan te pakken. „Daar is in de jaren zestig flink gebouw. Veel van hetzelfde. De gemeente en Stadlander zijn daar over in overleg." Volgens Nieuwenhuis moet de Geertruidapolder 'iets bij zonders' worden met een goede verbinding met het dorp. Ook het vergroten van de Pluimpot noemde hij als een verbetering. „Als het ha venplein is opgeknapt en de Geer truidapolder wordt aangelegd dan krijgt Smerdiek de triple A-status (een vergelijking met de krediet waardigheid van banken, triple A betekent bijvoorbeeld dat beleggen zeer veilig is -red.)" De VVD vond de impuls goed voor Sint-Maartensdijk en Scherpenisse, zei Anco Fase. Ook hij verwees naar de reactie van de Dorpstafel. „Wij zijn voorstander van het bou wen van woningen, maar wel met realiteitszin. Hoe de toekomst op de huizenmarkt er uit zal zien. is moeilijk te peilen. Tot 2030 is er voor Tholen volgens Scoop nog groei terwijl de rest van Zeeland krimpt." Fase vroeg zich af wat de gevolgen voor de sportaccommodaties zijn als er voor het aanleg van een ei land wordt gekozen. .Zijn er nog investeringen te verwachten tussen 2015 en 2017?" Zijn fractie steun de het voorstel van b. en w. temeer omdat er nog altijd een 'stuurwijzi- ging' mogelijk is. Ook het CDA steunde het plan. Volgens Gert-Jan Boudeling kan het eiland altijd nog 'naar achteren worden geschoven' als de woning bouw in de Geertruidapolder tegen zit. Volgens Van Dis is de impuls het gevolg van de opdracht van de ge meenteraad na het vertrek van het gemeentehuis en de vmbo-school. „We denken met dit plan daar vol ledig aan tegemoet te komen. Na tuurlijk roept de economische ma laise en de financiële problemen onzekerheid op. Dat willen we niet wegpoetsen. Maar ons voorstel is een voorlopige keuze. U heeft de tijd om het proces te volgen en in 2015 een andere weg in te slaan. U geeft dat signaal af." Volgens Van Dis zullen niet alleen Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse er van gaan profiteren, maar heel de ge meente. Volgens de wethouder worden er bij elke keuze verwach tingen gewekt. Ook bij die van de CU en ABT. „We moeten aan de toekomstige bewoner aangeven dat de gemeenteraad heeft gevraagd in 2015 te bepalen of het wel de juiste koers is. Niet mensen met valse verwachtingen naar hier halen." Wat de woningbehoefte betreft zijn er volgens Van Dis voor 12 van de 13 Zeèuwse gemeenten te veel ge pland. „Behalve voor Tholen. Hier is het tot 2018 praktisch in balans. En dat pas ook in het onderzoek dat bureau Companen voor ons heeft gedaan. Het sluit bovendien aan bij de provincie. Die heeft hier groen licht voor gegeven. Voor de sportverenigingen is 2015 volgens Van Dis het jaar van de waarheid. „Blijven ze er zitten of worden ze verplaatst. We moeten in overleg. Afhankelijk van uw keuze wordt het nieuwbouw of re novatie. Als er met het eiland wordt begonnen is er gen weg te rug, maar voor de toekomstige be woners wel het duidelijkst." 11 Het type woningen in de Geertrui dapolder betreffen duurdere hui zen, zei Van Dis. Met opbrengsten die de gemeente verwacht uit de verkoop van bouwgrond verwacht Van Dis bij te 'dragen een de leef baarheid van de inwoners.' Hij weest ook op de uitbreiding van het recreatieterrein de Pluimpot (Bui tenplaats Haestinge genoemd). „De Rabobank wil daar in investeren. Dat geeft aan dat een financiële in stelling het initiatief wil ondersteu nen." Van Dis wist met zijn uitleg uitein delijk de meeste fracties te overtui gen. De SP bleef erbij dat het geld voor een eiland met 'hele dure hui zen' beter aan andere zaken be steed kan worden. En Van 't Hof was door de uitleg ongeruster ge worden. Hij vond de sportvereni gingen het kind van de rekening. „Als de huizen niet goed lopen, dan schuiven de sportverenigingen ook op. Dat laten de huidige ac commodaties niet toe." ABT koos van scenario 3. Met de mogelijk heid dat er in 2016 nog naar het voorstel van b. en w. kan worden overgestapt. Hage was het met ABT eens. Hage wees op het grote verschil in ge plande woningbouw en gereali seerde woningbouw in 2010: 155 tegen 29. Hij verzocht om een schorsing en ging overleggen met de SGP. Na de onderbreking legde hij een stemverklaring af. Hij zei het voorstel te steunen. „De impuls is belangrijk. Door het college zijn we ervan overtuigd dat we op cru ciale momenten keuzes kunnen maken." Aarnoudse had woorden van dezelfde strekking. De toezeg ging dat er nog overgestapt kan worden naar een andere variant was voldoende. Ook het feit dat de gemeenteraad elk half jaar op de hoogte wordt gehouden, trok de SGP over de streep. Van 't Hof wil de de impuls wel een kans geven, maar had grote vraagtekens bij het voorstel van b. en w. „De weg te rug wordt moeilijker. Maar we zul len het uiterst kritisch volgen." Vogelaar noemde het niet reëel: „We hebben geen behoefte aan nog meer huizen in het duurdere seg ment." De beraadslagingen werden op de publieke tribune onder meer ge volgd door vertegenwoordigers van de Dorpstafel. Zo zijn de baten voor de centrale post ambulancevervoer (CPA) ver hoogd met 64.500 euro. Het CPA maakte onderdeel uit van de genees kundige hulpverlening bij ongeval len en rampen waarvan de kosten worden vergoed door de Nederland se Zorgautoriteit. Om wisselingen in de vergoedingen op te vangen houdt de Veiligheidsregio een reserve aan. Maar bij de nacalculatie over 2010 bleek dat de inkomsten voor 2011 te laag geraamd zijn. De VRZ rekent nu op een hogere bijdragen van de Zorgautoriteit, antwoorden b. en w. op een vraag van Henk Geluk (SGP). De CU had vragen over incidentele kosten van 129.000 euro (gedekt door bestemde reserve). Volgens b. en w. gaat het om een uitkering per soneel van 100.000 euro (algemene reserve) die verband houdt met de regionalisering van de brandweer. En het onttrekken van 29.300 euro uit de reserve Europees sociaal fonds voor het verbeteren van het brand- weeronderwijs. Er is besloten vier docenten op te leiden. Zij gaan de schakel vormen tussen de opleiding en het opleidingsinstituut en dragen bij aan de ontwikkeling van nieuwe opleidingen. Met de schriftelijke be antwoording hoefde het agendapunt niet meer besproken te worden. Alle fracties stemden er mee in. De negen lampen aan de gevel van het gemeentehuis die de negen woonkernen voorstellen, gaan voor taan om elf uur uit. Dat is onderdeel van het programma van b. en w. om de lichtvervuiling te verminderen. Ook de lichten op het parkeerterrein worden 's avonds eerder gedoofd. Dat zei wethouder Frank Hommel in de raadsvergadering op een vraag van Henk Nieuwenhuis (PvdA). Nieuwenhuis vroeg wat b. en w. doen met de motie die vorig jaar de cember is aangenomen om mee te doen aan de Nacht van de Nacht die elk jaar wordt gehouden door de stichting Natuur Milieu en de provinciale milieufederaties. VERVOLG VAN ID-KAART De bewindsman wil de wet met te rugwerkende kracht vanaf 22 sep tember laten gelden. De 192 Thoolse aanvragers uit de periode tussen 9 en 22 september hebben geluk: voor hen blijft de kaart gratis. Het Rijk compenseert de gemeente voor de misgelopen inkomsten en voor be dragen die terugbetaald moeten wor den, heeft de minister de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in een brief laten weten. 'Vanaf 22 september laat de gemeente Tholen aan vragers van een ID-kaart weer gewoon betalen. Wél wordt het bankrekeningnummer genoteerd, zo dat de gemeente het bedrag kan te rugbetalen als het wetsvoorstel niet wordt aangenomen. Wie sinds okto ber bezwaar maakte tegen de be taling, moest dat steeds binnen een termijn van zes weken doen. In de zes weken voorafgaand aan de uit spraak van de Hoge Raad op 9 sep tember gaf Tholen 230 identiteits kaarten uit. Waar bijvtxirbeeld de gemeente Steenbergen ervoor koos om haar inwoners die in de genoem de zes weken een ID-kaart aanvroeg automatisch het geld terug te betalen, koos Tholen voor een procedure met bezwaarschriften. „Op advies van de VNG. Ook bij een eventuele schade vergoeding vanuit de Rijksoverheid wordt alleen uitgekeerd als er een tij dig ingediend bezwaar is", licht een woordvoerder toe. Aanvragers zijn op de bezwaarmogjlijkheid gewe- Uit door de gemeente verstrekte ge gevens blijkt dat gemiddeld 38 ID- kaarten per week worden verstrekt. Gedurende de korte gratis periode in september steeg dat naar 128 per week. „Door een goede bezetting aan de balie was de ervaring dat het wel druk was, maar geen topdrukte", aldus de woordvoerder. Zo'n 450 Tholenaren beschikken niet over een geldig legitimatiebewijs (paspexirt of ID-kaart). Zij kunnen terugvallen op een rijbewijs, maar dat kan niet in dl- Ie gevallen als legitimatiebewijs fun geren. Mocht de ID-kaart gratis blijven, dan scheelt dat de gemeente Tholen zo'n 60.000 euro aan inkomsten per jaar. Maar zover lijkt het niet te komen. In het Kamerdebat gisteren spraken al leen SP en GroenLinks zich daar ex pliciet voor uit. Meer kritiek was er op het voorstel van de minister om de' wet met terugwerkende kracht in te voeren. De PvdA wil de geldig heidsduur van de kaart verlengen van vijf naar tien jaar. Jan-kees de Feijter (rechts) biedt wethouder Kees van Dis de petitie aan om het plaatsen van het kunstwerk uit te stellen. Volgens Annie Vogelaar van de SP is er geen draagvlak voor het plaat sen van een kunstwerk, gezien de 964 reacties op de petitie van Jan kees de Feijter met het verzoek het plaatsen op te schorten. Gré Boelhouwers van de VVD stal de show met een pleidooi voor kunst en het kunstwerk. Dat volgens haar de gemeente geen cent kost omdat het geld komt uit het potje dat door ondernemers is betaald: „Bij de verkoop van grond in een nieuw bestemmingsplans is steeds één euro per vierkante meter opzij gelegd. Zo is er 12.500 euro ge spaard. De Heidemij en de Rabo bank doen ook mee. Door deze me definanciering hoeft de gemeente maar een heel klein bedrag bij te dragen." In totaal is er 35.000 euro mee gemoeid. Volgens Boelhouwers is in het pro ject vooraf ook gesproken met be woners. En gaan scholieren en men sen 'met afstand tot de arbeids markt' het kunstwerk onder profes sionele begeleiding maken. Ze beUx)gde dat het product kunst 'goed is voor het vestigingskli maat.' Daar zal dit kunstwerk een positieve bijdrage aan leveren, ver wacht ze. Bovendien zal het bezoe kers aan de smalstad helpen de oude haven te herkennen. „Veel inwoners van Smerdiek weten nog wel waar de haven lag. maar toeristen niet." Bram van de Sande (CU) zei ge roerd te zijn door de woorden van het liberale raadslid. Hij kon zich helemaal vinden in haar pleidooi. „Kunst omarmen we. Dat het een werkervaringsproject is, is posi tief." Wel betreurde hij het dat de informatie over het zogeheten DAM-project op een verkeerd mo ment was gekomen. Hij wil er als nog meer over weten. Jolanda Prins (PvdA) kon zich de beroering wel voorstellen, maar steunde het voorstel vanwege het maatschappelijke aspect (werkerva ring). Voor de SP was het kunstwerk als werkervaring ook belangrijk, maar Vogelaar miste het draagvlak onder de bevolking. Ze las de tekst van de petitie van De Feijter voor. En voegde er aan toe: „Bewoners wor den niet gehoord. De wethouder moet het nu zelf aan de bewoners uit gaan leggen. Als er geen draag vlak is: niet doen." Van de Sande verbaasde zich over de opstelling van de SP. „Hel is be langrijk voor de re-integratie. Dat zou uw partij toch aan moeten spre^ ken." Maar Vogelaar zei dat het 'geen uitgebreide werkervaring' be treft. Volgens Van de Sande zou het project verlengd kunnen worden. „Als we uw redenering volgen en we spreken af de belasting te verho gen, gaan we dan eerst naar de in woners om er draagvlak voor de vinden?" Volgens Vogelaar is 'praten met in woners' over het kunstwerk een be langrijke stap. Bert van Eenennaam (SGP) vroeg het SP-raadslid of ze denkt dat de inwoners later wel voor het plaatsen zijn. Ook Gert-Jan Boudeling (CDA) meldde zich in de discussie. „Er zijn bijna 260(H) in woners die de petitie niet hebben ondertekend. En dat er in de petitie wordt gesproken over 12.500 euro aan belastinggeld, is onjuist. Er is gewoon netjes voor gespaard. En nu wordt dat mooi besteed." Hans Boulogne (ABT) zei zich ero ver te verbazen dat de SP het voor stel niet steunde. Ook hij benadruk te nogmaals dat het geen belastinggeld is. Jan Heshof (PvdA) ging mee in de aanval op de SP. Hij vond dat Vogelaar de petitie 'fout' had voorgelezen. Gré Boelhouwers (VVD) vroeg of de SP er dan een referendum over wilde. Vogelaar bevestigde dat. Maar volgens Boel houwers is een referendum duurder dan het kunstwerk. Dat bestreed Vo gelaar: „Het kan via internet." Het ontwerp is van Danny van Rijt. Hij heeft zich laten inspireren door de voormalige landbouwhaven en het straten patroon. De haven is nog te herkennen aan het (gedeeltelijk) open plein en de huizen erom heen. Van Rijt zette de plattegrond van het dorp rechtop als een boom. In het midden - op ooghoogte - ligt een schip. Petitie met 964 ondertekenaars voor uitstel kunstwerk Jan-kees de Feijter uit Tholen betreurt het dat hij niet meer informatie had over de plaatsing van het kunstwerk in Sint-Maartensdijk. Hij blijft er bij dat opschorten in een tijd van luxe beter is. Alleen de SP stemde donderdagavond tijdens de raadsvergadering tegen het plaat sen van een kunstwerk in Sint-Maartensdijk. Alle andere fracties stem den voor. De 25-jarige Tholenaar overhandig de voor de vergadering een petitie aan wethouder Kees van Dis. De Feijter kreeg 963 adhesiebetuigin gen via internet, eentje was een ou derwetse briefkaart die bij zijn ou ders in Sint-Maartensdijk was bezorgd. Vooral het feit dat bij het maken van het kunstwerk leerlingen of werklo zen ingezet worden, speelde een grote rol bij de voorstanders. De Feijter had om uitstel van plaatsing gevraagd. Hij vindt het in tijden van bezuinigingen niet juist dat de ge meente er 12.500 euro aan bij draagt. De Feijter had gevraagd of hij voor de vergadering zijn zegje mocht doen, maar dat is niet toege staan. Dat kan alleen bij de advies commissies ruimte, samenleving en bestuurszaken. „Ik was lichtelijk te leurgesteld. Vanmiddag om twee uur hoorde ik pas dat ik de petitie 's avonds om zeven uur kon aanbie den." De Feijter zegt verbaasd te zijn over de 'stormloop' op zijn op roep. „Ik had er 100 verwacht maar het werden er 653. Eentje bezorgde een echte briefkaart." Sommige wa ren vergezeld van een reactie. „De meest uiteenlopende. Eentje schrijft: Kunst zat. Maar er was ook een aantal dat reageerde op het mo gelijk sluiten van het zwembad. Daar ging het niet om. maar het werd wel opgenoemd." De Feijter laat er eentje zien: 'Moeder van twee kinderen die met plezier zwemt.' Maar ook eentje die hij niet goed thuis kon brengen: 'Houdt re kening met onze vogels.' Hij werd in de raadzaal ontvangen door wethouder Van Dis en wethou der Jan Oudesluijs. Van Dis zei nog maals dat hij het betreurde dat er bij het voorstel belangrijke informatie ontbroken heeft. Namelijk dat het onderdeel van een leer-werkproject is. De wethouder zei dat b. en w. en de gemeenteraad serieus om zullen gaan met de petitie. „Het is een dui delijk signaal. We weten ook heel goed in wat voor tijd we leven, maar we willen niet alles op slot doen." De Feijter erkende dat hij anders te gen het voorstel had aangekeken als hij eerder op de hoogte was geweest van het sociale aspect. Hij had met vertegenwoordiger Marinus Geuze van de Heidemij een positief ge sprek gehad, vertelde hij. Een dag voor de raadsvergadering hadden ze - op verzoek van Geuze - elkaar ge sproken in het Hart van Tholen. „Ik had er anders in gestaan, maar niet zo dat ik niet achter de petitie zou staan. Wat informatie betreft valt er nog wat te verbeteren." Wethouder Oudesluijs bedankte De Feijter: „Datje zo'n initiatief neemt vind ik knap." De Tholenaar blijft er bij dat het beter was om het plaat sen van het kunstwerk uit te stellen. „Pas doen als het financieel beter gaat. Nu korten op luxe. Zolang er nog steeds een Voedselbank nodig is, dit niet doen." Voor De Feijter is het de eerste keer dat hij zich poli tiek roert. Hij is niet actief in het partijwezen, maar wel in de Thoolse politiek. Hij had zich verbaasd over de vele reacties die er op de website Omroep Tholen waren binnengeko men, zegt hij. „Dat was de reden dat ik een petitie heb opgesteld." De bedrijfswinst van nutsbedrijf Delta n.v. is in de eerste helft van dit jaar met 18 miljoen gestegen. Het bedrijfsresultaat (netto omzet min de bedrijfskosten) steeg van 44 naar 52 miljoen euro. De omzet van Delta is van 21 miljoen naar ruim een miljard gestegen. Volgens Delta is deze stijging vooral toe te schrijven aan de veelzijdigheid van het bedrijf. Algemeen directeur Pe ter B«x;rma zegt dat Delta daardoor niet alleen afhankelijk is van de ac tiviteiten op het gebied van energie en daarom gunstige cijfers kan la ten zien. Zo was de omzetgroei binnen het segment afvalverwer king groter dan verwacht. Het aan tal internetklanten is met 33 pro cent gestegen, evenals het aantal klanten voor digitale telefonie (+3,9%) en digitale tv (+9,2%). Delta verwacht dat de huidige lage energieprijzen het resultaat voor 2011 negatief zullen beïnvloeden, maar denkt niet dat het operatio neel resultaat sterk afwijkt van dat in 2010. Overigens wil Delta gaan besparen op huisvestingskosten door het huidige hoofdkantoor in Middelburg te verkopen en in 2014 nieuwbouw te betrekken. Er wordt uitgegaan van een besparing van 6 miljoen per jaar op een termijn van 15 jaar. Cecüiaweg 2 i -1697 RV i Sint-Annalanö 0166 - 65 43 35 1 wvM.bcon-energysystems.nl Advertentie l.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 11