'Geduld nodig voor kunstjes leren, maar opeens deed Lientje het' Westernruiter rijdt proef na proef in spannende finale Team Sint-Annaland maakt bliksemstart in eilandencup Vijf eerste prijzen op NK voor Jan Pieter Koopman Ruucstoppelen begint met winst Mix Sint-Annaland speelt gelijk Perfecte start tennissers Jacoba Smash verliest start competitie Schakers ZSC hebben valse start Donderdag 22 september 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Super tiebreak Meer glans 35-plussers Joy Withagen uit Sint-Maartensdijk wint prijs bij paardenverkiezing Vrijheidsdressuur Anky van Grunsven Bovenlip Lieke Bevelander wint dressuur Jeugdtoernooi bij De Ruucstoppelen Jeugd Punt inleveren Het team van tennisclub Sint-Annaland heeft in de eerste speelronde om de GocdWare eilandencup voor teams de onderlinge confrontatie tegen Jacoba van Beieren met 4-0 gewonnen. De eilandelijke tennis- competitie tussen verenigingsteams is zondag begonnen. De spelers begonnen fanatiek in het zonnetje aan de heren- en de dames- dubbel op de gravelbanen van Sint- Annaland. In de herendubbel ston den de Setallanders Leen en Curtis Goedegebuure tegenover de Smur- diekenaren Antal Joppe en Ray mond Schrauwen. De bezoekers begonnen voortvarend en namen telkens een game voorsprong maar bij 3-3 kwam de klad erin en gingen ze meer fouten maken. De Setallan ders profiteerden daar optimaal van en wonnen de eerste set met 6-3. In de tweede set kwamen Leen en Cur tis ook weer snel op voorsprong en die klap kwamen Antal en Ray mond ondanks verwoede pogingen niet meer te boven en met een 6-1 setwinst zorgden vader en zoon voor het eerste punt voor de thuis ploeg. Op de andere baan speelden Elisca de Jonge en Rebecca Bijl van Sint- Annaland tegen Ilse Baan en Rcns- ke de Rooij van Jacoba van Beieren. De Smurdiekse dames vlogen uit de startblokken en pakten sterk de eer ste set met 6-3. Maar in de tweede set keerde de wedstrijd totaal om. Elisca en Rebecca pakten een 5-0 voorsprong en, ondanks een kleine opleving van Ilse en Renske tot 5-2, pakten ze de set met 6-2. Daardoor moest de super tiebreak (tiebreak tot 10 punten) de beslissing brengen. Met het moraal aan hun kant, door de winst in de tweede set, stoomden Rebecca en Elisca door in deze su per tiebreak en met een duidelijke 10-1 brachten ze de stand op 2-0. Na een korte pauze zorgden de ge mengde duo's voor de eindstand in deze wedstrijd. In de eerste mix stonden Rebecca en Curtis tegen Raymond en Ilse. De eerste set ging gelijk op, maar Rebecca en Curtis trokken toch aan het langste eind met een 6-4 setwinst. In de tweede set konden Raymond en Ilse geen druk meer uitoefenen waardoor de Setallanders deze ook wonnen en wel met 6-1. Met een 3-0 tussen stand waren op dat moment de volle drie winstpunten al binnen voor het thuisteam. Nu konden Elisca en Leen de dag nog meer glans geven door Antal en Renske in de laatste partij te ver slaan. En dat deden ze met succes. De Smurdiekenaren deden hun best, maar konden geen gaatje vinden in de defensie van Elisca en Leen. Het werd 6-1, 6-2. Een zeer goede start voor het team van Sint-Annaland. Op 9 oktober werken beide teams hun volgende wedstrijd af en zal Sint Annaland proberen een vroege finaleplek af te dwingen. Zondag spelen de andere twee teams, twee voudig winnaar De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland speelt thuis te gen Eegedima uit Tholen. Tennisclub De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland is met vijf teams ge start aan de herfstcompetitie. Twee herenteams en twee mixteams, waarvan bij beide één in de 35+ afdeling en een damesdubbelteam. De start van deze competitie was bijzonder goed te noemen want alle teams wonnen van hun tegenstanders. nen. Leni Verwijs, die de eerste wed strijden vanaf de kant bekeek, speelde met Betsie een pot tennis waar de Ovezandse dames niets te gen konden beginnen; het werd twee keer 6-0. Lijdie en Elly kregen in de eerste set nog drie games tegen maar toen was hun gedegen spel teveel voor de tegenstandsters en met 6-3, 6-0 waren ze snel klaar. Voor het heren 35+ team stond dé zelfde uitslag (4-0) op het bord te gen MLTC uit Middelburg. Ad den Engelsman en Adrie van Dijke wonnen de eerste partij met 6-2 en 6-3. Ook Ad en Jan Kot hadden weinig moeite met hun tegenstan ders wat blijkt uit de 6-2,6-2 winst. Adrie en Sam Everaers hadden de eerste set wat tegenstand maar wonnen met 6-4. De tweede ging sneller met 6-2. Giel v.d. Est en Sam begonnen moeizaam en pakten de eerste set dankzij 11-9 winst in de tiebreak, de tweede verliep weer gemakkelijk met 6-2. Het herenteam, dat in de hoofdklas se speelt, won in Koudekerke met 5-1 van De Stoof. Het 35+ mix team, eveneens uitkomend in de hoofdklasse, kwam met 5-1 terug van MLTC en met 4-2 won het an dere mixteam (tweede klasse) in Ovezande. Het damesdubbelteam (open klas- I se) moest op de eerste wedstrijddag -jJ haar krachten meten met een team I uit Ovezande. Er werd gespeeld op de thuisbanen en ondanks de slech te weersvoorspelling bleef het toch redelijk tennisweer. Het altijd ster ke koppel Lijdie Kot en Betsie Huijsmans deed goede zaken en met twee keer 6-2 werd het eerste punt binnengehaald. Elly van Dijke speelde met Ilona Giljam, die voor het eerst meedeed in het damesteam. Het ging in de eerste set van een leien dakje maar in de tweede set kregen ze iets meer tegenstand. Dit belette hen niet om met 6-0, 6-3 de wedstrijd te win- Tennisclub Sint-Annaland heeft voor het eerst sinds enkele jaren weer een gemengd team in de herfstcompetitie en dat startte zaterdag met een 3-3 gelijkspel tegen Goes 1 in de eerste klasse. Het team bestaat uit William Quist, Martin Oosdijk, Elisca de Jonge, Yvonne Havermans, Vincent de Jonge en Marion Quist. Tennis William en Martin begonnen sterk aan de herendubbel en wonnen de eerste set met 6-2. Goes ging steeds beter spelen en won de tweede set met 6-4 en de derde met 6-2. Bij de damesdubbel met Elisca en Yvonne ging het makkelijker, zij zetten van af het begin de tegenstander onder druk en wonnen vrij gemakkelijk met 6-2,6-2. Vincent en Yvonne beten de spits af in de gemengd dubbel en maakten het de tegenstanders niet makkelijk. In een gelijkopgaande partij was Goes in de eerste set net wat sterker en de Bevelanders wonnen deze met 7-5. De tweede set was een kopie van de eerste, maar Vincent en Yvonne waren op het eind net wat beter en wonnen met 7-5, dus een derde beslissende set was nodig. De Sint-Annalanders konden hun ster ke spel niet doorzetten, en verloren de derde set met 6-3. Ondertussen waren Martin en Ma rion de baan opgegaan. Zij zetten de tegenstanders gelijk onder druk en dit bleek goed te werken. De eerste set werd al gauw gewonnen met 6- 1en ook de tweede trokken ze naar zich toe met 6-2. William en Marion Quist gingen na de lunch de baan op, maar door vele persoonlijke fouten konden zij geen partij bieden aan de Goesenaren en verloren met 6-0,6-2. Met een 3-2 achterstand op het bord was het aan Elisca en Vin cent de opdracht om te winnen, zo dat het geen verliespartij werd, maar een gelijkspel. Ze moesten er flink voor aan de bak. De eerste set was er een met lange rally's, maar de Tholenaren konden druk uitoefe nen en wonnen de met 6-3. Ook de tweede set had spannende games en mooie punten van beide kanten, maar ook hier waren Vincent en Elisca net de betere en zij wonnen met 6-2. Ruud Schot en Curtis Goedege buure speelden de eerste dubbel. In het begin ging het gelijk op, maar tegen het einde van de set speelden de heren uit Sint-Maartensdijk iets scherper en sterker en met 6-4 werd de eerste set binnengehaald. De tweede ging een stuk voortvarender en die werd met 6-1 gewonnen. De tweede dubbel bestond uit Antal Joppe en Michael Bazen. Zij be gonnen met kleine opstartproble men, waardoor ze de eerste set snel met 1-6 verloren. In de tweede set De heren van tennisclub Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk hebben zaterdag een perfecte start gemaakt in de hoofdklasse van de herfstcompetitie. De eerste wedstrijd was een uitpartij tegen Hulster Ambacht in Hulst en die werd met 6-0 gewonnen-3 kwamen ze langzamerhand op stoom en die trokken ze aan het eind met 6-4 naar zich toe. In deze laatste set trokken ze hun goede spel door. Het werd 6-3. Die vier heren begonnen tegelijk aan hun enkelpartij en wonnen de eerste set allemaal met 6-1. In de tweede set kwamen de verschillen qua setstanden op het bord. Ruud Schot bracht het er het beste vanaf met nogmaals 6-1. Antal Joppe won met 6-2 de tweede set, Curtis Goedegebuure met 6-3 in de twee de set en Michael Bazen won met 6-4 in zijn partij. Zaterdag spelen de heren hun tweede competitie wedstrijd thuis tegen Sjef uit Aar denburg. De II-jarige Joy Withagen heeft haar verzorgpony Se lien in een paar maanden kunstjes geleerdzoals kusjes geven. Elke dag fietst Joy Withagen na schooltijd van Sint-Maartensdijk naar Scherpenisse. Daar staat haar verzorgpony Selien. Roepnaam Lientje. De 11-jarige Joy vertelt alles wat ze meemaakt aan deze kleine Shetlan der. Het zijn echte maatjes. Ook doet Lientje kunstjes als Joy dat vraagt. Omdat Jov zo dol is op Selien, heeft ze haar opgegeven voor de verkiezing Leukste paard van Nederland. Ze schopten het tot de finale na het winnen van de Zeeuwse titel en werden landelijk tweede. Leukste paard van Nederland is een internetverkiezing van Petnews. Deelnemers maken een profiel aan waarin ze van alles vertellen over hun paard en wat ze ermee doen. Het doel van de organisatie is de aan dacht vestigen op het welzijn van paarden. Omdat Joy het zover ge schopt heeft, is ze ook een beetje te omschrijven als tweede beste paar den verzorgster in Nederland. De prijsuitreiking was vorige week in Deurne. Ze heeft er een foto op can vas van haar en Selien aan overge houden, een emmer vitaminen voor paarden, een bodywarmer en een ge denkplaat. Eigenlijk was ze niet op zoek naar zo'n verkiezing. ,Jk fotografeer veel en zocht op internet naar paardenfo- toverkiezingen. Toen zag ik de site van de paardenverkiezing. Ik kon nog meedoen en daarom schreef ik me in." Het is de bedoeling dat een deelnemer zoveel mogelijk stemmen verzamelt. Joy kreeg er 182 en had zo de meeste stemmen van de Zeeuwse deelnemers, waaronder nog enkele Tholenaren. Het betekende dat ze naar de lande lijke finale mocht. „Cool!", vond Joy dat. Alleen had ze nog een probleem: Selien naar de prijsuitreiking in Deurne vervoeren. „De trailer die hier stond, was te zwaar voor onze auto. Vier dagen voor de finale had den we nog geen vervoer. Ik was er echt verdrietig over. Maar toen belde mijn vader mijn oom die ook paar den heeft. Hij had wel een trailer die onze auto mag trekken." In Deume hoefden Joy en Selien zich alleen voor de eer aan het pu bliek te tonen. „We hoefden verder niets te laten zien, alleen maar rond jes lopen." Toch vond Joy het een leuke ervaring. De leerlinge uit groep acht van basis school De Rieburch verzorgt Selien nu sinds april. Ze zag een advertentie op internet om Friese paarden te rij den in Oud-Vossemeer en reageerde. Via via kwam ze in contact met de eigenaar van Selien, Sonja van Dam uit Scherpenisse. Die had wel een leuke pony te verzorgen voor Joy, want Friezen zijn eigenlijk nog iets Jan Piet er Koopman (31) in actie tijdens het WK in Den Haag. De 31-jarige Jan Pieter Koopman uit Sint-Maartensdijk pakte dit weekend vijf eerste prijzen op het Nederlands kampioenschap Wes tern Riding in Den Haag. Koopman reed op verschillende paarden in verschillende categorieën van de sport die in Nederland aan populari teit wint. Paardensport De Western rijstijl gaat terug op de rijstijl van de cowboys in de negen tiende eeuw in Amerika. De cowboy moest met zijn paard als werkdier grote kuddes vee bijeen drijven. De daarbij ontwikkelde rijstijl staat mo del voor het Western rijden. De cow boy van toen is de westernruiter van nu. Koopman droeg dan ook een hoed bij de wedstrijden in de Uithof. Met maar liefst vijf paarden deed hij mee. In de finale met tien paarden kwam hij er met drie uit. Dat was een lastige klus. „Maar de eigenaren reden de paarden los terwijl ik mijn proef reed." De paardentrainer kijkt tevreden te rug op de behaalde resultaten. „We hebben alles kunnen winnen wat we konden winnen." Niet voor alle prijzen hoefde hij in de stijgbeugels. Bij het onderdeel halter wordt het paard door de deel nemer aan en halster voorgebracht en beoordeelt een jury het exterieur van het dier. Koopman deed dat met CR El Magnifico en werd eerste. Met Play Crow won hij twee eerste prijzen in de discipline reining (paints en whistle) en werd hij met Crow tweede bij de senior reining. Met Poco Lena behaalde Koopman in deze discipline goud. Met TR Ruf Chic werd hij vijfde in de drukke fi nale. „Het was best wel pittig. Elke show duurt ongeveer 3 tot 4 minu ten." De hele week was de ruiter er voor in actie. Van zondag tot zondag. Maandag trainen, anderen helpen, dinsdag de eerste wedstrijd en dan de rest van de week ook elke dag. Elk onderdeel heeft zijn bijzondere kenmerken en moeilijkheidsgraad. Alles volgens Amerikaanse regelge ving. Met een 7-koppig Amerikaan se jury. Voor alle onderdelen gelden vaste kledingvoorschriften. Bij rei ning moet de combinatie individueel een proef rijden die bestaat uit zeven of acht manoeuvres. De proef wordt in galop afgelegd. Het paard moet meewerken zonder enige vorm van verzet te tonen en de ruiter moet la ten zien dat hij volledige controle heeft over de bewegingen van het dier. Bij aanvang van de proef krijgt de ruiter een gemiddelde score van 70. „Eén punt erbij is al heel goed. Met Pino Poco Lena haalde de hoogste score met een gemiddelde van 74. Ook een eerste prijs. Bij de laatste proef één keer 73 en één keer 74. Ik heb ooit wel eens 75 „5 gehaald maar toen was het deelnemersveld min der. Dan word je eigenlijk overge waardeerd". Onder de deelnemers was ook Anky van Grunsven. De meervoudig Olympisch kampioene dressuur maakte al vele jaren geleden kennis met het westernrijden. Pas eind 2008 werd ze er actief in. Vorig jaar deed ze mee in Kentucky als lid van het Nederlandse reiningteam. „Ze heeft heel netjes gereden", oordeelt Koop man over haar prestaties in Den Haag met Whizashiningwalla BB. De paardentrainer won ook geldprij zen. Bijna 3000 euro. Maar meedoen aan zo'n kampioenschap kan niet voor niks,.zegt Koopman. .Je bent al gauw 400 tot 500 euro kwijt." Voor Koopman is het behalen van eerste prijzen op een Nederlands kam pioenschap niet vreemd. Hij is de tel een beetje kwijt. „Wel een stuk of vijftien keer geloof ik." Hij blijft het een uitdaging vinden. Zeker als ook zijn pupillen goed presteren. Dat mo tiveert hem ook weer. te groot vcx>r haar. Toch zorgt ze nu ook voor een Fries: Yp, het maatje van Selien. Ze heeft één keer op Yp gereden. „Het kan alleen als het baasje erbij is. maar die heeft niet zo veel tijd." Op Selien. die vijf jaar oud is, kan Joy nog niet rijden. „Ze heeft nog nooit een zadel op gehad, maar we gaan het haar nu leren." Toch vindt ze het niet zo erg dat ze niet op haar rug kan zitten. Er zijn genoeg andere dingen te doen, zegt Joy. Overigens rijdt ze één keer per week paard bij de familie Hengstmengel uit Sint-Maartensdijk. Dat doet ze sinds vier jaar. Met Lientje doet ze aan vrijheidsdressuur. Dat zijn kunst jes op commando. „Ik had het gezien bij een meisje in Tholen die dat ook met haar paard doet. Dat vond ik zó leuk. Ik heb het op internet opge zocht en vond een site waar stond beschreven hoe je het kon leren." Joy is stap voor stap te werk gegaan. Eerst heeft ze Lientje leren flemen. Daarbij tilt ze haar bovenlip op. In de natuur doen paarden dat om geuren beter op te vangen, maar voor Joy doet Lientje dat nu als ze haar vinger opsteekt. In het begin wilde het niet zo lukken. „Ik kwam erachter dat je er heel veel geduld voor nodig hebt. Maar ik ben gewoon door gegaan en op een gegeven moment deed ze het." Nu kan Lientje ook knielen en een soort buiging maken met één voor been gestrekt. Joy vertelt dat dat een compliment heet. En als Joy achter Selien gaat staan en zelf achteruit loopt, loopt de pony ook achteruit. Ook geeft ze kusjes en kan ze op een blok gaan staan. Maar er is nog veel meer te leren, zegt Joy. Ze beloont alles met het geven van een snoepje. Die draagt ze bij zich in een buiktas je. Het lijkt haar wel leuk om de kunstjes te laten zien bij shows. Maar haar grootste wens is om later een eigen pony te hebben en daar mee wedstrijden te rijden. „Waar schijnlijk springen, maar western lijkt me ook heel gaaf." Dat het afhangt hoeveel punten je concurrentie heeft gehaald om wel of niet te winnen, heeft Lieke Be velander uit Sint-Annaland dit weekend wel heel speciaal ervaren. Ze won zaterdag in Oude Tonge haar dressuurproef met 187 punten, goed voor één winstpunt. In haar tweede proef gooiden zij en haar paard Orchidee er nog een schepje bovenop en haalden twee winst punten met een score van 195 pun ten. Ook al was dat een hoger totaal dan in haar eerste proef, ze werd er tweede mee. Ponyamazone Linsey van der Slikke uit Tholen heeft za terdag ook een rubriek op haar naam geschreven. Zij deed met haar schimmeltje Surprice mee aan een springconcours te Heerjans- dam. In het eerste L-parcours wa ren Linsey en Surprice net niet snel genoeg om in de prijzen te vallen. Het tweede parcours was een klas siek parcours met barrage. Na een foutloze eerste ronde en een even eens foutloze barrage, bleek hun snelle tijd goed voor de eerste prijs in de klasse AB-L. Tennisvereniging De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland houdt van maan dag 10 oktober t/m zondag 16 okto ber een tennistoernooi voor de jeugd tussen tien en 18 jaar oud. Het Cly- san open jeugdtoernooi wordt voor de tweede keer gehouden. De club had vorig jaar een primeur in de ge meente Tholen en trok met het toer nooi naast Thoolse deelnemers ook jeugd uit onder andere Putte. Hulst, Oud-Gastel en Oud-Beijerland. Aanmelden kan tot en met 2 oktober via toemooi.nl. in de categorieën en kel, gemengd en dubbelspel. Waar schijnlijk wordt er in poules geten nist, dus een deelnemer speelt meerdere malen die week. Het eerste team van Smash '76 heeft zaterdag een 6-4 nederlaag geleden bij de start van de tafeltcnniscompetitie. De hoofdmacht van de club uit Sint-Annaland had TCS uit Steenbergen op bezoek in de VVellevaete. Passie en strijdlust vierden hoogtij in deze aantrekkelijke wedstrijd. He laas pakte de eindscore in het nadeel van Smash uit, maar die had vol gens de spelers net zo goed andersom kunnen zijn. Volgens teamlid Remco Vroegop hadden de mannen vooraf vrede met een gelijkspel. Kopman Merijn van der Klooster won twee partijen waarvan de laatste in een heuse 5-sets thriller tegen de captain van TCS Ronald Minkman. Ook Anné van Dijke had goede kan sen maar ging in de vijfde set alsnog ten onder tegen deze zelfde Mink man. Verder won hij nog wel keurig een partij. Tenslotte snoepte ook Refc mei al een redelijke start; tegen h. de ■jhpctitie.|~ i een kwalitatief hoogwaardige wed strijd werd Witac van de mat ge speeld met een 9-1 nederlaag. Alleen Kees van Poortvliet moest eenmaal de tegenstander feliciteren. Peter Hendrickx en Peter Bazen bleven beiden ongeslagen. Het gepromoveerde derde team van Smash mag het dit seizoen opnieuw in de derde klasse proberen. Helaas bleek in de eerste wedstrijd dat het opnieuw een strijd tegen de degrada tie zal worden. Op één of andere ma nier is dit team te sterk voor de vierde klasse, maar te zwak voor de derde klasse en zweven er tussenin. De eer ste wedstrijd eindigde uit in een 7-3 nederlaag voor Smash 3. Het vierde team van Smash begon iets minder aan de nieuwe competi tie. Uit bij Hotak werd met 9-1 verlo ren. Zo keerde dit team dan ook met de staart tussen de benen weer terug in Sint-Annaland. Ellen Hage redde de eer door een punt binnen te slepen. Het vijfde team liet er duidelijk geen gras over groeien dat zij maar één doel heeft deze competitie en dat is het kampioenschap. Om dit duidelijk te maken, werd Vice Versa uit Ou denbosch met een 9-1 nederlaag naar huis gestuurd. Het vernieuwde eerste jeugdteam van Smash opende de competitie met een mooi 5-5 gelijkspel bij Yerseke. Joost van Dijke en Johan Aamoudse lieten zien prima mee te kunnen op dit ni veau. Joost won zelf twee partijen evenals Bennie van Poortvliet en Jo han voegde hier nog een partij aan toe. Ook het reservejeugdteam van Smash begon de competitie goed met een 6-4 overwinning op TCO uit Os- sendrecht. Leontine Aarnoudse was de absolute uitblinker deze middag en voltooide een tafeltennishattrick door driemaal te winnen. Bij derde jeugdteam dat dit seizoen debuteert in de juniorenklasse, wer den de overwinningen verdeeld over kopman Jelmar Elenbaas (drie ze ges). Martijn Keur (twee) en Ame Fase (een). Ook wonnen Martijn en Jelmar de dubbel. Programma zaterdag: Scaldina- Smash I 20.15 u. (22/9); Het Markie- zaat-Smash 2 20 u. (23/9); Smash 3- The Back Hands 14 u.; Smash 4-TCO '78 14 u.; WITAC '89-Smash 5 20 u. (22/9). Jeugd: Smash I-Mid delburg 14 u.; Westerzicht-Smash 2 13 u.; Yerseke-Smash 5 13.15 u. De nieuwe schaakcombinatie uit Scherpenisse (Denk en Zet) en Zierik- zee, oftewel Tholen en Schouwen-Duiveland, is met een valse start aan het nieuwe schaakseizoen begonnen. In de Zeeuwse hoofdklasse werd door het ZSC-achttal met een nipt 43-33 verschil verloren van het op papier zwakkere Middelburg 2. Het eerste punt werd op het tweede bord binnen gehaald door Denk en Zetter Dig de Graaf. In een konings- indier kreeg hij al snel goed spel en kwam in het voordeel via dreiging over de h8-al diagonaal en b-lijn. Binnen twintig zetten gaf de Middel burger zich al vroeg gewonnen maar zag voor zichzelf geen kansen meer na een dreigende paarduitval. De stand werd kort daarna gelijkge trokken na onnodig verlies van me de-Denk en Zetter Rick van de Bree- vaart op het vierde bord. Hij overzag op knullige wijze een tussenschaakje en verloor daardoor een stuk en de partij. Totaal verrassend was ook de nederlaag van Martin Krijger uit Zierikzee op het vijfde bord. Met wit was hij in een Siciliaan goed komen te staan alhoewel hij weinig initiatief nam. Zwart probeerde via de open c- lijn druk uit te oefenen en kreeg nog succes ook. Krijger speelde namelijk zijn paard naar a4 toe maar overzag dat dit veld maar één keer gedekt stond en twee keer aangevallen. Toen hij daarop werd geattendeerd door zijn tegenstander bracht hij de felici taties over. Het werd nog erger nadat Peter van de Breevaart zich gewonnen moest geven op het zesde bord. Hij had na een Siciliaanse verdediging een ge lijkwaardige stelling gekregen en het was een kwestie van zijn loperpaar in het spel te brengen. Hier kwam hij echter niet aan toe doordat de Mid delburger een schijnloperoffer deed met pionwinst tot gevolg. Van de Breevaart maakte daarna de fout dóór zijn koning in de penning te laten staan en ook hij moest daardoor een stuk en daarmee het punt inleveren Gelukkig deed Schouwenaar Hans Aangeenbrug op het eerste bord iets terug en bracht de stand op 2-3. Op het derde bord speelde Schouwenaar Bas van de Graaf een degelijke partij en kwam niet echt in problemen. De jeugdige Zierikzeeënaar Kedem Gut kind speelde op het zevende bord bij na de perfecte partij tegen de Middel burgse nestor. Dit hield in dat Denk en Zetter John ny van de Berge op het achtste bord het winnende punt moest scoren om met de overwinning naar huis <e gaan. Hier had hij ook alle kansen voor tijdens zijn partij maar het leek wel dat de druk van presteren hem te veel werd. Tot in het late middenspel had hij tegen zijn lager geklasseerde tegenstander kansen op het volle punt maar ging kort na de tijdnoodfase in de beslissende fout en liet zich mat zetten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 17