Animo bedrijven maakt toernooi voor het goede doel tot succes Stavenisse raakt overwinning op valreep toch nog kwijt: 3-3 Wim Westerhuis in beeld als hoofdtrainer Lege handen voor Emergo Koersballen Smerdiek dames scoren niet Smerdiek en SPS 9 man) met kater van het veld Tuinderij Van Brakel eerste winnaar wisselbokaal Geuzecup Donderdag 22 september 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vosmeer voor derde maal met lege handen „Het is enorm goed aangeslagen, de reacties zijn posi tief", kijkt voorzitter Leo Vroegop van de stichting Vrienden van Siem tevreden terug op het eerste toernooi om de Geuzecup. Het team van Tuinderij Van Brakel uit Sint-Annaland kwam zaterdag in Poortvliet als winnaar uit de bus. Meteen na afloop van de finale maakten de voetballers met paard en wagen een ereronde door het dorp. Westdorp op winst Bas Muys Bestuur uitgebreid Sponsors krijgen werk in kliniek Van de Thoolse vierdeklassers boekte Stavenisse als eni ge ploeg resultaat. De formatie van Jaap Knop sloot het uitduel bij Chrislandia af met 3-3. Reden voor een feestje was het eerste punt van het seizoen niet. Tot ver in de slotfase leidden de bezoekers met twee treffers voor sprong. Zowel Smerdiek als SPS stapten met een kater van het veld. Smerdiek omdat het verloor van Halsteren, naar verwachting een directe concurrent in de titelstrijd. Het werd 2-0 op de Beek. SPS werd afgedroogd door De Fendert: 6-1. De ploeg van Peter van Poortvliet speelde het grootste gedeelte van de tweede helft met negen man, na rode kaarten voor Ap van de Belt en Erwin Feijtel. Arbiter gebeten hond bij SPS Smerdiek krijgt te weinig Onbegrijpelijk Dreigend Na drie speeldagen wacht Vosmeer nog op de eerste punten. Bij het nog ongeslagen WWV verloor de Thoolse zondagploeg met 2-0. Pas twintig minuten voor tijd wist de thuisclub de score te openen. Interim-coach Tim van Mierlo raakt niet in paniek. „We treffen het gewoon niet met het competitieprogramma. We hebben enkel nog maar tegen kam pioenskandidaten gespeeld." Vosmeer had de opstelling in Woensdrecht op details aangepast. Ricky de Klerk startte ditmaal als aanvallende middenvelder. Diens positie als laatste verdediger werd nu ingevuld door Danny Istha. „We proberen gewoon wat uit", aldus Van Mierlo. „Het is goed bevallen, moet ik zeggen." WWV was in het eerste halfuur de bovenliggende par tij, zonder dat het veel open kansen wist af te dwingen. Gaandeweg de partij kreeg Vosmeer meer controle, met doelpogingen van de spitsen Joshua en Sylvester van Willigen. Laatstgenoemde keerde na de pauze niet meer terug, vanwege een eerde re aanslag op de achillespezen. Jef frey Kruf was zijn vervanger. Hoe wel WWV sterker was, kwamen de goed georganiseerde bezoekers nau welijks in de problemen. Halverwe ge de tweede helft schakelden de Brabanders een tandje bij, met drie hoekschoppen op rij. „We kregen de bal niet meer weg", oordeelde Van Mierlo. Uit een scrimmage nam WWV de leiding: 1-0. Met de moed der wanhoop ging Vosmeer op zoek naar de gelijkmaker. Die missie werd bemoeilijkt doordat de niet fit te Danny Istha (hamstringblessure) op halve kracht verder moest, nadat de drie wissels al waren opgebruikt. Vijf minuten voor tijd sloeg Woensdrecht voor de tweede maal toe: 2-0. Van Mierlo hield moed. „Als we zo blijven spelen, moeten de punten komen." Ondertussen is Wim Westerhuis in beeld om hoofdtrainer bij Vosmeer te worden. Vanwege ploegendienst in de havens en privé-omstandighe den heeft Westerhuis voorlopig nog niet alle tijd om zich in te zetten voor de club. Wel leidt hij soms de training. De uit Sint Maartensdijk afkomstige Westerhuis was eerder de verantwoordelijke man bij Stave- nisse. Volgens bestuurslid Jack Mosch is er sprake van een soort snuffelstage. „Beide partijen moeten er een goed gevoel bij hebben. Rond de winterstop nemen we een be sluit." Emergo is met lege handen achtergebleven na de wedstrijd tegen VIOS. Toch konden de korfballers uit Sint-Maartensdijk hun tegen standers in de uitwedstrijd goed bijbenen. Het leek in de slotfase op een gelijkspel af te gaan, maar VIOS scoorde nog de 12-11 en ging zo met de winst aan de haal. De A-jeugd verloor cx>k en had het lastig tegen ELKV. De rood-zwarten openden weliswaar de score, maar daarna nam de thuisploeg het voor touw en was de wedstrijd bij de rust eigenlijk al beslist. Het werd 9-2 met twee punten van Renske de Rooij. Ilse Leemreijze (2x), Jennifer Leem- reijze en Robin van Tilborg zorgden voor de 2-4 winst in de uitwedstrijd van Emergo B1 tegen Juliana. Het C- team speelde niet al te best tegen TOP. waardoor de eerste nederlaag van dit seizoen werd geleden: 3-0. In de wedstrijd van het D-team tegen SKV regende het doelpunten. De meeste vielen aan Thoolse zijde met treffers van Ellen de Jong (4x), Bauk- je Broeren (2x) en Bas Crezee: 4-7 winst. Emergo El nam tegen Swift een rui me voorsprong op het bord, die niet meer werd weggegeven. De eind stand was een ruime 2-8 zege voor de Tholenaren. Voor Emergo waren An- nemiek Geuze en Alejandro Moncilla Tello met allebei vier treffers zeer op dreef. Het was een verre reis naar Breskens voor het eerste F-team, maar dat leverde wel wat op. Thij- men Broeren en Leonie van Dijke brachten de stand op 0-2 tegen BKC. Emergo F2 had een moeilijke tegen stander in koploper TOGO, dat net ietsje beter was. TOGO won met 2-0. Emergo speelde de strafworpen met 2-2 gelijk. Programma zaterdag: Emergo 1- Voltreffers, 16 u.; Emergo Al-Alba tros 14.15 u.; Emergo BI-Juliana 12.50 u.; Emergo Cl-TOP 11.45 u.; Emergo Dl-Oranje Zwart 10.35 u.; Emergo El-Stormvogels 9.30 u.; Emergo Fl-Luctor 10.35 u. Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Meulvliet: 1W. Deurloo en J. Suur- land 21 p.; 2. mevr. H. Schot en mevr. L. van Bale 20 p.; 3. mevr. J. Bos en G. Bolier 19 p.; 4. mevr. N. Deurloo 18 p.; 5. mevr. A. Suurland en W. Bijl 15 p.; 6. mevr. L. Ver schoor en J. Sprenkels 10 p.; 7. mevr. D. Lindenberg en G. v.d. Padt 3 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1A. Wielaard en C. van Gorsel 37 p.; 2. mevr. M. Dane en J. Bijnagte 23 p.; 3. mevr. W. Kloet en W. Bijl 21 p.; 4. mevr. A. Bocxe en mevr. T. Breure 19 p.; 5. C. Breure en F. de Jong 15 p.; 6. mevr. B. Bijnagte en A. Poot 13 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Ha- vermans en mevr. C. van Mierlo 36 p.; 2. N. Moerkerken en mevr. L. van Poortvliet 29 p.; 3. mevr. L. Weezenaar en mevr. B. Roggeband 17 p.; 4. mevr. J. de Bakkeren mevr. R. Nagtegaal 13 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet en mevr. Jvan Houte 11 p. jV De winnaars van de Geuzecup worden door Marco van Gorsel met paard en wagen door Poortvliet gereden. De twintig bedrijventeams die vier weken eerder in Sint-Annaland het toernooi begonnen, vervolgden dat zaterdag op d'n Aekerboam. Met drie weken uitstel in verband met het overlijden van SPS-voetballer Arjan Dijke. „SPS zocht daarvoor meteen contact met de KNVB over het uitstellen van competitiewed strijden van lagere elftallen. Maar de nieuwe datum was voor sommige teams lastig om voldoende spelers op de been te brengen. Wij zijn daar op gaan schuiven met voetballers. Want het goede doel en de gezellig heid staan bij de Geuzecup voorop. Wij vonden dat ieder bedrijventeam - dat ten slotte cx>k een bijdrage had betaald -*■ moest kunnen meedoen. En dat is gelukt", vertelt Leo Vroeg op. Nadat op de eerste speeldag zes wed strijden waren gespeeld in beide poules, stonden zaterdag in Poort vliet de resterende drie op het pro gramma. In poule A kon Selekthuis zich niet aan kop handhaven. Win naar werd hier Horeca Vossenberg uit Oud-Vossemeer, gevolgd dixir SPS 3 uit Poortvliet/Scherpenisse, allebei met zes overwinningen, twee gelijke spelen en éeén verliespartij. De stand in deze poule was als volgt: IHoreca Vossenberg 20 p; 2. SPS 3 20 p; 3. Selekthuis 19 p; 4. DVD Bouwtechniek 19 p; 5. Woonboule vard Poortvliet 15 p; 6. Timmerbe drijf De Witte 11 p; 7. Goedhart 11 p; 8. Van den Doel bestrating 7 p; 9. Geuze Transport 4 p; 10. HEK Bes tratingen 1 p. In poule B wist Tuinderij Van Brakel de koppositie vast te houden. Het won zeven duels, speelde één keer gelijk en verloor één pot. Daarmee bleven de Sint-Annalanders West dorp Bouw uit Stavenisse drie pun ten voor. Dit team maakte een fiinke sprong in de poule, door zaterdag al le drie de wedstrijden te winnen. Hier was de eindstand: 1Tuinderij van Brakel 22 p: 2. Westdorp Bouw 19 p; 3. Kurepro 17 p; 4. Sabic 15 p; 5. R&Q Bestratingen 14 p; 6. Gara ge Moerland 13 p; 7. Café An de Slööve 11 p; 8. Han van Vossen Diervoeders 8 p; 9. R&B Lijm- en metselwerken 8 p; 10. Carrosserie Elenbaas 1 p. In de kruisfinales namen de num mers een en twee uit beide poules het tegen elkaar op. Van Brakel en West dorp Bouw wisten uiteindelijk de fi nale te halen. Toen die begon, ging het Qok regenen. Maar gelukkig voor de voetballiefhebbers duurde dat niet lang. De ploeg uit Sint-Annaland wist het enige doelpunt te maken en was daarmee toernooiwinnaar. In de troostfinale om de derde plek bleef Horeca Vossenberg met 4-0 de baas over SPS 3. Meteen na het einde van de wedstrijd maakte Van Brakel met paard en wagen een ereronde door Poortvliet. Menner Marco van Gor sel had een druk dagje, want eerder kwam hij in actie op de speeldag van Vrij en Blij in Sint-Annaland. 's Avonds, nadat de deelnemers hadden genoten van een barbecue en een buffet, reikten oud-intemational Gé- rard de Nooijer en acteur Bas Muys de prijzen uit. De wisselbeker ging mee naar Sint-Annaland, maar is volgend jaar de inzet van de twéede editie van dit toernooi. De eindstand is als volgt: 1Tuinde rij Van Brakel, 2. Westdorp Bouw, 3. Horeca Vossenberg. 4. SPS 3, 5. DVD Bouwtechniek, 6. Kurepro. 7. Selekthuis, 8. Sabic, 9. Woonboule vard Poortvliet, 10. R&Q bestrating, 11. Goedhart, 12. Garage Moerland, 13. Café An de Slöove. 14. Timmer bedrijf de Witte, 15. Han van Vossen diervoeders, 16. Van den Doel Bes trating, 17. R B lijm- en metsel werken, 18. Geuze Transport, 19. Elenbaas Carrosserie en 20. HEK Bestratingen. Ondertussen waren aan de Deestraat de nodige bekende Nederlanders ge arriveerd. Als World Masterteam speelden ze een wedstrijd tegen SPS 2. ,,'s Morgens kregen we door dat Gerrie Mühren was afgevallen en dat Bas Muys in zijn plaats zou komen. Het was geweldig om te zien hoe de meiden gillend op hem af vlogen", vertelt Vroegop. Muys is bekend als acteur in de televisieseries Goede Tijden Slechte Tijden, Costa en Voet balvrouwen. Samen met Rob Geus van het tv-programma Smaakpolitie was hij het bekendste gezicht voor het publiek. Het Masterteam bestond verder uit de oud-profvoetballers Hans Suiker, Yoeri Petrov, Hans Werdekker. Bart Latuheru. Arjan van der Laan, Rob Landsbergen, Eric Frank, Nick van Breemen, Nico Ja- link en Wout Holverda, en de beken de Nederlanders Jeremy Sno, Hi cham Chairi Slaimani, Minoun Ouled Radi, Charly Luske en Hanni Hanna. Coach was Guus Haak. Oud profvoetballer René van de Kerkhof leidt het team dat voetbalt voor twee goede doelen: Kika en De Luchtbal lon. Beide elftallen kwamen het veld op met aan de hand 'Vriendjes van Siem', pupillenvoetballers gestoken in een speciaal wit-rood tenue. Na een uitgebreide fotosessie kon arbiter Dies de Korte fluiten voor het begin- signaal. Het Masterteam won de wedstrijd met 2-4, door treffers van Luske (2x). Frank en Hanna. Het toernooi om de Geuzecup. door Vrienden van Siem georganiseerd samen met de familie Geuze, was de tweede activiteit van de stichting. In augustus is ook al een voetbalwed strijd gespeeld tussen een Thoolse selectie en de beloften van Cercle Brugge. In december volgt het einde- jaars zaalvoetbaltoernooiwaarmee enkele jaren geleden alles is begon nen. .Je denkt nu breder als stich ting, kijkt ook naar buiten Sint-An naland. En dat geeft alleen maar leuke reacties", zegt Leo Vroegop. Vcx>r de Geuzecup waren zo'n vijftig sponsors aangeschreven. „De animo om mee te doen was groot. Het aan tal aanmeldingen schommelde tus sen de 17 en 23. Met vijftien waren we content geweest, en uiteindelijk is - ook met het oog op de organisa torische kant - besloten dat met twintig teams het schema vol zat", geeft de voorzitter een kijkje achter de schermen. Een vervolg van het toernooi zit er zeker in. Het bestuur van Vrienden van Siem wordt binnenkort uitgebreid van vijf naar zeven leden. „We zijn ervan overtuigd dat wat we nu op poten hebben gezet, niet met ons kleine groepje volgehouden kan worden", zegt Vroegop. Het bestuur weet zich gesteund door twaalf tot vijftien vrij willigers die in enkele commissies een handje toesteken. Voor sponsors van het bedrijventoemooi komt er nog een ver volg. Zij worden betrokken bij het inrichten van het activiteiten centrum van de Dr.' Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam waar voor Vrienden van Siem dit jaar actie voert. „We hebben met de mensen van de kliniek overlegd. Met het door ons ingezamelde geld worden hun wensen ingewilligd. Afgesproken is dat wij on ze sponsors benaderen om een offerte te maken voor een be paald onderdeel. Op die manier hebben we het volledig in eigen beheer en wordt er aan de Thoolse ondernemers gedacht", legt voorzitter Leo Vroegop uit. Voor het inrichten van het centrum zal met de sponsors een bezoek aan de kliniek worden ge bracht. Logisch, zei Knop. .Als je zo dicht bij een overwinning bent. kun je niet blij zijn met een punt." De omstandigheden in Heijningen stonden geen hoogstaand voetbal toe. De wind was voor beide teams een geduchte tegenstander. Het was ook met steun van de wind dat Ch rislandia halverwege de eerste helft met 1-0 de leiding nam. Op slag van rust kwam Stavenisse langszij, uit een aanval die werd ingeleid door Perry Potappel. Het was uiteindelijk Lorenzo van Haaften die vanaf de flank de inkomende spits Mark Tak bereikte: 1-1. „Onze eerste fatsoen lijke aanval van de middag", vond coach Jaap Knop. „Met goed posi tiespel, een leuke combinatie en een strakke voorzet zoals het hoort." Het tweede bedrijf bleef rommelig, ook al omdat bij Stavenisse de linies te ver uit elkaar speelden. Met name verbindingsman Jeffrey Moerland had het moeilijk om de touwtjes aan elkaar te knopen. Tien minuten na de pauze kwam Matthias Moerland in de ploeg, als aflosser van Mark Tak. Later maakte Quincy Moerland plaats voor René van Driel. Twee treffers kort achter elkaar leken Sta venisse in veilige haven te brengen. Jeffrey Moerland zorgde in twee ter mijnen voorde 1-2. Even later stond hij met een mooie pass aan de basis van de 1-3 door Perry Potappel. Met nog tien minuten op de klok was de overwinning binnen bereik. Dat vond ook Jaap Knop. „Natuurlijk moet je het dan rustig kunnen uit spelen. Maar de angst sloop in de ploeg. We lieten ons te ver terug dringen. Het is vreemd: als we ach ter komen te staan, gaan we altijd beter voetballen. En nemen we zelf de leiding, dan worden we ner veus." Het aandringende Chrislan dia kwam vanaf de stip dichterbij, na een sliding van Kees.van Putte die door de arbiter als onreglementair werd beoordeeld. De aansluitings treffer gaf de thuisclub nog net wat meer energie, hoewel de voor Erik de Rijke in de ploeg gekomen Yous- sef Smits bij een uitval de genade klap had kunnen uitdelen. Het bleek een dure misser toen het aandringen de Chrislandia op de valreep de 3-3 binnen wist te werken. Teleurgesteld stapten de roodgelen van de mat. Kort na de pauze sloeg in Fijnaart- de vlam in de pan, in ieder geval bij SPS. Bij een 3-0 achterstand zette de formatie van Peter van Poortvliet de thuisclub vast op eigen helft, in een verwoede poging het tij te ke ren# SPS claimde tevergeefs een strafschop na vermeend hands in de Brabantse verdediging en vervol gens liet arbiter Verwer aan de over kant doorspelen, hoewel zijn assis tent Niels Lisseveld vlagde voor buitenspel. Ap van de Belt protes teerde, ook al omdat Verwer bij de tweede treffer van FSV in een iden tieke situatie het vlagsignaal niet had gehonoreerd. Een rode kaart voor Van de Belt was het directe ge volg. „En dat terwijl Ap het gewoon netjes uitlegde", aldus Van Poort vliet. Nog was het vuurtje niet ge sust. Aanvoerder Erwin Feijtel vroeg om tekst en uitleg, in bewoor dingen die Verwer niet accepteerde. Ook Feijtel kreeg van de leidsman de rode kaart voor de neus getoverd. „Ik zeg het niet gauw, maar deze man hoort niet op een voetbalveld thuis", brieste Van Poortvliet. Met negen man stond SPS voor een on mogelijke opgave, hoewel Jan Deij na een individuele actie voor 3-1 zorgde. Uiteindelijk liepen de Bra banders eenvoudig uit naar 6-1met op het eind volgens SPS nog een onbestrafte slaande beweging rich ting Leonard Quist. In het eerste kwartier van het duel zag het er volstrekt nog niet naar uit dat het een inmaakpartij zou wor den. SPS bood goed verzet tegen de op de titel azende fusieclub, met Jorn Elenbaas die met een mooie crosspass bijna de vrijstaande Mark Elenbaas wist te bereiken. Een com municatiefout tussen twee verdedi gers van SPS bracht de thuisclub in de 20e minuut op voorsprong: 1-0. Mark Elenbaas, Leonard Quist en Anco van der Werff roken vervol gens aan de gelijkmaker. Die sterke fase werd afgebroken door de 2-0 van FSV, op de rand van buitenspel. Onmiddellijk na rust verslikte Ed- win Andriesse zich in de bal en was de 3-0 een feit. Na de 6-1 nederlaag is het duidelijk dat SPS tekort komt voor de bovenste plaatsen. Behalve de schorsingen voor de centrale ver dedigers Van de Belt en Feijtel zijn er de komende weken meer aderla tingen te verwachten: Jan Deij is vanwege werkzaamheden tenminste twee wedstrijden niet beschikbaar en Anco van de Werff is inmiddels geopereerd aan een knie. „We zul len onze verwachtingen bij moeten stellen", aldus een realistische Van Poortvliet. „Bovenin meedraaien was al een moeilijke klus en dat wordt het nu helemaal." Ondanks het 2-0 verlies bij concur rent Halsteren bleef Smerdiek- coach Cees Stoutjesdijk, na het zakken van de eerste emoties, posi tief. „Dit was de beste wedstrijd die we dit seizoen gespeeld heb ben. We hadden ook zeker een ge lijkspel verdiend." De thuisclub kwam fel uit de startblokken, zon der dat de blauwzwarten averij op liepen. Nadat Smerdiek van de eer ste schrik bekomen was, ontspon zich een evenwichtig duel van hoog niveau. Erik van Haaften kon in een kansrijke situatie enkel met een overtreding worden afgestopt. Vrije trappen van Martijn Lindhout leverden niet het gewenste resul taat op. Aan de overkant moest ook doelman Alex Stoutjesdijk enkele malen vol aan de bak. Halsteren nam de leiding bij een door laatste man Jan de Viet verkeerd getaxeer de bal, waarvan de geelzwarte aan val optimaal profiteerde: 1-0. In het eerste bedrijf claimde Smerdiek nog tevergeefs een penalty bij een doorbraak van de opgerukte Edu- ward de Rijke die tegen de grond werd gewerkt. Even later werd Erik van Haaften ten onrechte we: gens buitenspel teruggefloten, zo dat ook op de Beek de arbitrage on derwerp van alle gesprekken was. „Twee doelrijpe kansen werden ons ontnomen, zonder dat je daar zelf greep op hebt", aldus een ver bolgen Stoutjesdijk. Tien minuten na de hervatting liepen de irritaties bij de bezoekers nog hoger op. Na een vrije trap van Martijn Lindhout werkte de op het goede moment gestarte Erik van Haaften de gelijk maker binnen. Een zuiver doel punt, zo leek het, behalve in de ogen van de assistent-scheidsrech ter die met de vlag omhoog bleef staan. Na uitvoerige discussies werd de treffer geannuleerd. „Schandalig gevlagd", vond Stout jesdijk. ,Je weet dat het voorkomt in het amateurvoetbal, maar het went nooit." Smerdiek bleef jagen op de remise, met Andreas Vroegop als invaller voor Stefan Lindhout. Het beuken op de Halsterse verdediging lever de wel enkele kansen op, maar niet het gewenste doelpunt. In de slot minuut kopte Halsteren uit een hoekschop de 2-0 binnen. Zelfs in de extra tijd wilden de bezoekers niet opgeven, met een kopbal van Van Haaften op de paal en een schitterende afstandschot van Jan de Viet dat door de Brabantse doel man met een ultieme reflex werd gekeerd. Smerdiek dames heeft zaterdag de wedstrijd tegen FC Rijnvogels uit Katwijk met U-0 afgesloten. Wat trainer Wim Seherpenisse betreft, had die uitslag er gunstiger uit kunnen zien voor de voetbalsters uit Sint- Maartensdijk. net niet goed te verwerken, waardoor ook deze mooie aanval geen doel punt oplevert. In één van de spaarza me tegenaanvallen wordt Rijnvogels net voor rust nog even gevaarlijk. Maar de spits schiet de bal net naast. Nog in dezelfde minuut sprint Anne V(x>rbij de verdedigsters, maar stuit op de uitkomende keepster. De bal komt vervolgens voor de voeten van Tina Dujakovic. Die ziet de keepster uit positie staan en lobt de bal over de keepster, althans, dat zou gelukt zijn als de wind goed stond. Nu dwarrelt de bal opeens naar beneden, zo in de handen van de terug sprin tende keepster. Hierdoor blijft de stand 0-0. Smerdiek heeft in de tweede helft de wind in de rug en zoekt daarmee ge steund de openingstreffer. Een corner van Joline Geene wordt matig weg gewerkt door Rijnvogels, waardoor de bal in de voeten van Nathalie Jeras valt. Die schiet de bal net over. Aan de andere kant is Rijnvogels ook wel gevaarlijk. Het schot gaat echter net naast. Maar dan ontstaat er een spel- beeld waarop trainer Seherpenisse scherpe kritiek heeft. De dames van Rijnvogels gaan steeds meer trucjes uit de kast halen om de Smerdiek- aanvallers te stoppen. En de grens rechter gaat zich nadrukkelijk met het spelbeeld bemoeien. Hij vlagt op voor Seherpenisse onbegrijpelijke momenten, maar de signalen worden goedgekeurd door de scheidsrechter. Wel kon Angelique Hage nog een voorzet geven, maar die werd bij de eerste paal door de keepster gestopt. De dames uit het derde team van Smerdiek hebben zaterdag thuis het eerste damesteam van Tholense Boys met 1-0 verslagen. Roxanne Smits maakte de winnende treffer in de 83e minuut uit een strafschop. Vorige week is verzuimd te melden dat het team ook gesponsord wordt door Transportbedrijf Geuze en W(x>nbou- levard Poortvjiel. Het Th(X)lse team start goed en al vroeg stelt Angelique Hage teamge noot Anne Hage in de gelegenheid de score te openen, maar de bal vliegt net naast het doel. Even later mag Angelique een vrije trap nemen. Die wordt gevaarlijk ingebracht, maar Nathalie Jeras komt net iets te kort. Niet veel later komt Rijnvogels er gevaarlijk uit. Keepster Agnita Nou wen komt echter goed uit, waar door de spits niet anders kan dan de bal voorlangs schuiven. Smerdiek pakt het goed op en pro beert aan te vallen. De scheidsrechter ziet terecht dat de speelsters van Rijnvogels veel te hard verdedigen. Hij slingert dan ook twee speelsters op de bon. Maar met een gele kaart voor de tegenstander win je nog geen wedstrijd, blijkt later voor Smerdiek. Na een half uur is er weer een grote kans. Inge Peeters speelt van achter uit in op Angelique Hage. Die speelt op haar beurt Anne Hage aan in het strafschopgebied. Anne weet knap weg te draaien van haar tegenstand ster en uit de draai schiet ze venijnig op het doel. De keepster staat echter precies op de goede plaats en stompt de bal uit het doel. Op dat moment zou het dik verdiend zijn als Smerdiek op voorsprong kwam, vindt Wim Seherpenisse. Maar verdienen is nog steeds niet hetzelfde als krijgen, meent hij. Toch laten de dames zich niet gek maken en ze gaan stug dcx>r met goed voetballen. Via Sharona Tiele- man is er genoeg snelheid om steeds dreigend te kunnen zijn. In één van die dreigende momenten lijken de Thoolse dames dan toch op voor sprong te komen. Een voorzet vanaf links van Sharona komt precies bij Anne Hage terecht. Die weet de bal Martijn Lindhout (links) en Jeffrey Moerland

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15