?TP In al man ITlarielle 'Als je de goede kleuren aanhebt, dan straal je en past het plaatje' Bo Co V MODEWEKEN BIJ PLEUNE MODE Marianne durea' 'Beautyinstituut Ina MuCcCer r Stlirr/s len €12?° De najaarscollectie van Feetje Babykleding is binnen! nu ook online!... www.pleunewebshop.nl BeautySalon Westkerke 12,50 korting at ik veel sta wil ik oon leuke laarzen met het allerbeste comfort' Voor een mooi verzorgde& gCadde ftuicG J I \f) Ook een uitstekend adres voor Crea en Lampe Berger. CL Poortvlietse Jannie van Dijke begint als kleur- en stijlconsulente „Als ik vroeger ging winkelen, keek ik vaak naar de etalagepop. Ik dacht vaak, oh wat mooi, over de kleren die de pop aan had. Toen heb ik bijvoorbeeld wel eens beige kleding gekocht, maar dat staat me gewoon niet. Daardoor draag ik het nooit." Nu Jannie van Dijke-van de Bor (60) weet welke kleuren en welke stijl bij haar passen, heeft ze bijna nooit meer een miskoop. Ze heeft jaren geleden een workshop gevolgd bij een kleurconsu- lent en leerde toen haar eigen kleurtype kennen. Sinds kort is ze zelf kleur- en stijlconsulent en kunnen mensen bij haar in Poortvliet terecht voor advies. Wintertype Gezicht bepaalt 'Top of flop' Regenboog Let op!!! GRATIS!!! Knippen bij zowel dames, heren en kinderen: €10,- Kwaliteit en service staan bij mij centraal Komt gezellig bij u thuis op het door u gewenste tijdstip I.25 Ontvang onze 6RATIS MOOECHEQUE op al uw aankopen*... 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 september 2011 Bij inlevering van deze advertentie bij één van de vele speciale kuurbehandelingen Bel of mail voor meer informatie: coba@ beauty salon westkerke .nl Mob. 06 29469966 Tel. 0166 850971 Of kijk op www.beautysalonwestkerke.nl - comfortable shoes - iHuidverzorging 'Microdermahrasie - Ontharen met de nieuwste I'PL Machine de JAD'EMJA! - gunstige tarieven - Luxe saCon op hegane grond,parkeren voor de deur! - Behandeling op afspraak. Adres: Het Lint 74, Tholen (Stadszicht) tel. 0166-603029 site: www.huidinstituutinamulder.nl rs. voor croo «n babykiaaing Marianne Voorstraat 16 4697 EK St-Annaland 0166-654363 Durea- comfortable shoes, 4 keer beter! tl SCHOENEN I POOOIOGIE 3Verwisselbaar 4. Extra voetbed teenruimte Yerseke Kerkplein 10 Tel.OU3 - 57 I5 65 Sint-Annaland Uitsluitend geopend op afspraak. Westraat 11 Tel. 0166 - 65 22 50 www.mariannes-handwerkwinkel.nl Betaalbare k walitei ts kleding in de maten 50 t/m 86. W*$»naarstraat 19 4611 BS Bergen op Zoom tel: 0164-234206 taalnianschoenen g home .nl *(Zie voorwaarden in de winkel) Dames Kids Baby MODE SCHOENEN Voorstraat 5-7 4697 EH Sint-Annaland tel. 0166-657084 E-mail: pleune@xs4all.nl www.pleunemode.nl Gezien bij Beauty* op RTL 4 9 I BEAUTY INSTITUUT Wouwsestraat 57 Steenbergen (0167) 365209 www.beautyinstituutmarielle.nl lil n ;l! SKIN RESURFACING MET MEDISCHE WERKSTOFFEN PROBLEEMOPLOSSEND! VAN BINNEN HUID VERNIEUWEND VAN BUITEN De dermatologische kuurbehandelingen van pHformula zijn ontwikkeld door artsen voor specifieke huidproblemen zoals: huidveroudering, rosacea, hyperpigmentatie, chronische roodheid en acne. Kijk voor meer info op: /.beautyinstituutmarielle.nl MBMHWHi Of Ze er volledig haar beroep van wil maken, weet ze nog niet. Ze werkt inmiddels al bijna 20 jaar bij de gemeente Kapelle, onder andere aan de balie burgerservice. ,Jk werk nu vier dagen bij de gemeente en wil gaan kijken of dit (kleur- en stijl) een beetje gaat lopen." Als kleur- en stijlconsulent, ook wel imagocon sulent te noemen, wil ze workshops gaan geven. Thuis aan de Burgemeet heeft ze er een kamer voor ingericht, maar ze wil ook op pad: langs ver enigingen of andere doelgroepen. Ze heeft de voorkeur voor meerdere personen tegelijk. Want dan zien deelnemers de verschillen bij elkaar. Zelf heeft ze ooit samen met haar zussen een kleurenanalyse laten maken. Ze denkt dat het zeker 20 jaar geleden was. Toen al sprak het beroep haar aan. „Maar ik had drie kleine kinderen thuis en had daar naast mijn werk. Het kwam er niet van. tot begin dit jaar. Weet je, ik denk dat mijn leven in periodes ver loopt: ik was er nu gewoon aan toe." Ze zag op internet een cursus voor kleurenconsulent in Vlissingen en schreef zich in. Ze volgde gelijker tijd de opleiding voor stijlconsulent en in juni haalde ze voor beide vak ken haar diploma. Ze is erachter ge komen dat het vak meer verdieping heeft gekregen dan jaren geleden. Destijds, tijdens de workshop, werd ze geanalyseerd als wjntertype. Dat klopte op zich wel, maar ze kan het nu nuanceren naar 'koel gedempt type'. Dat betekent dat winterse kleuren, zoals blauw en paars haar goed staan, maar ze mogen niet te fel zijn (gedempt). „Vroeger werd alleen naar de vier seizoenen gekeken. En bij elk sei zoen hoort een kleurtype. De lente en de winter zijn helder types en de herfst en de zomer gedempte types, net zoals de kleuren in het seizoen. Zo heb je 's winters heldere blauwe luchten, terwijl er 's zomers vaak een waas in de lucht is. Nu kijken we ook naar tussentypes, want er zijn maar weinig mensen die puur lente, zomer, herfst of winter zijn. Er zijn ongeveer 38 verschillende types." Wie weet welke kleuren er bij haar - Jannie richt zich voornamelijk op vrouwen - past, heeft daar veel profijt van. meent Jannie. „Als je de goede kleuren aanhebt, dan straal je iets uit. Je oogt gezonder. Het plaatje past dan gewoonEn mensen voelen zich er zelf gewoon prettiger bijZe worden zelfverzekerder en mogen zichzelf zijn. Mijn motto is dan ook, je bent mooi zoals je bent, je moet het alleen leren zien." Jannie vertelt dat het gezicht bepa lend is voor de kleur die bij iemand past. Ze gebruikt zeven series kleur- doeken in verschillende kleuren en nuances om iemand te laten zien wat een bepaalde kleur met het gezicht doet. „Elke doek heeft een glim mende en een gedempte kant. Ik be gin altijd met goud en zilver, om te bepalen of iemand een warm of een koel type is. Sommige mensen zijn het alle twee." Dan pakt ze er steeds een andere kleur bij. ,Je pelt als het ware af. We kijken samen voor de spiegel wat mooi staat en waarmee je combinaties kunt maken." Als stijlconsulente gaat Jannie nog een stapje verder. Ze kijkt naar ge zichtsvormen en lichaamsverhou dingen om te bepalen welke kleding er bij iemand past. Het is de bedoe ling door met de juiste keuzes de mooie punten te versterken. ,Je gaat je focussen op het mooie in iemand en daarmee haal je weg waarmee ie mand ontevreden is." Er zijn in het figuur zes types, aan geduid met een letter. Zo heeft een A smalle schouders en brede heu pen, een H even brede schouders als heupen, maar weinig taille en is een 8 het zogenaamde ideaalbeeld: alles in verhouding én een wespen taille. „Zelf ben ik een O." Ze wijst naar haar romp. ,Jk heb een hele tijd geen jurkjes meer gedragen, omdat die vaak getailleerd zijn. Nu weet ik dat ik wel jurken kan dragen, maar die moeten onder de borst uitlopen." Ook de vorm van het gezicht speelt een rol. Of iemand beter een kol kan dragen of liever een V-hals, Het heeft allemaal met verhoudingen te maken. .Jezelf optisch mooier ma ken. Daar gaat het eigenlijk om. In de workshop laat Jannie mensen een 'topper' en 'flopper' uit eigen garderobe meebqengen. „Ik vraag ze dan waarom ze iets nooit dragen. Zo word je ervan bewust waarom dat wat op die paspop leuk was, niet bij jou past." Wie een volledige kleurenanalyse van zo'n 25 uur bij Jannie laat doeg, krijgt een paspoort mee. Daarin staat precies beschreven welk type je bent en er zitten lapjes met kleuren in die bij jou passen. Zelf draagt Jannie haar eigen stijl paspoort altijd bij zich. „Als je gaat winkelen, is dat altijd in dezelfde volgorde. Je kijkt eerst naar de kleur, dan de stijl en dan pas naar de maat." Nu weet Jannie beter wat ze moet laten hangen. Dat betekent niet dat ze nooit meer een miskoop heeft. ,Ja, zeker wel. Ik denk dat we dat allemaal wel eens hebben. Maar het wordt wel minder. Ik denk dat ik nu vaker zonder iets thuiskom dan Jannie van Dijke-van de Bor heeft haar praktijk Beken je kleur in stijl genoemd. Ze heeft als logo een regenboog. Niet al léén vanwege de verschillende kleurenmaar ook omdat dat het het symbool van hoop is. „Ik ben gelovig en ik wil dit vanuit mijn geloof aan vrouwen meege ven." Ze wil tevens iets beteke nen .voor vrouwen die ziek zijn of een ziektebed achter de rug hebben. „Bijvoorbeeld vrouwen die genezen zijn van kanker. Ik wil, samen met een schoonheids specialiste, een verwenmiddag organiseren om ze eventjes weer op te krikken. Ook wil ik mee gaan doen op bijeenkomsten die georganiseerd worden voor man- telzorgers." vroeger. Mensen hoeven volgens Jannie niet bang te zijn dat ze een compleet an dere stijl aangemeten krijgen, of al hun kleren moeten vervangen. „Nee, je bevestigt mensen meer in bepaal de dingen. Ze worden zich bewust van de reden waarom ze iets graag dragen." Jannie is van mening dat zo'n 70 procent van wat mensen in de kledingkast hebben hangen, wel de juiste kleur heeft. Alleen, hoe combineer je het? Ik kan ook samen met mensen de kast uitpluizen om te kijken: wat heb je hangen en wat kun je ermee? Het hoeft dus niet meteen heel duur te zijn. Zelf bewaar ik bijvoorbeeld mijn kleren verschrik kelijk lang. Als je'er dan een ander vestje of topje bij pakt, kun je hele leuke en andere dingen doen." Eigenlijk zou ze er nog wel dieper op in willen gaan en ook met make up gaan werken. „De vrouw die de opleiding gaf, vertelde dat er een hele psychologie achter alles zit. Dat is echt smullen als zij erover vertelt. Zo is karakter ook bepalend voor wat voor type je bent of wat je draagt. Iemand die heel open is, is vaak ook een helder type." Maar voorlopig houdt Jannie het bij wat ze nu kan. „Ik heb ook best wel geïnvesteerd in de aanschaf van materialen." Toch heeft ze genoeg plannen. Eventueel wil ze samen gaan werken met een schoonheids specialiste. Maar alles heeft hetzelf de doel. „Het lijkt me leuk om iets op te bouwen waarmee ik mensen kan helpen zichzelf beter te voelen en er mooier uit te zien." baby- kinderkleding De najaars/wintercollectie Jf is (bijna) compleet!! Heb je zin in iets nieuws^ voor het komende seizoen? Kom dan gezellig bij ons langs om te kijken of er iets voor je bij is.... BIJ AANKOOP VAN EEN WINTERJAS EEN VINGINO ONDERBROEK Dalemsestraat 4, 4691 CX Tholen Tel. 0166-610913 (Rianne Priester) Openingstijden: Ma. gesloten; Di t/m Do. 10.00-12.00 13.30-17.00 uur; Vr. 10.00-12.00 13.30-20.00 uur.Za. 10.00-16.00 uur. Inge van Leeuwen Raiffeisenstraat 21 4697 CE Sint-Annaland 06-23033794/ 0166-850810 www.hairbyinge.nl hairbyinge@zeelandnet.nl WAARDEBONNEN - WAARDEBO4, Allemaal opgelet! U ontvangt de gehele maand september op alle afdelingen bij iedere een waardebon van Kom passen bij: ANNETTEB Jannie van Dijke-van de Bur wil als kleur- en stijlconsulente mensen helpen er mooier uit te zien. Ze heeft alle materialen ervoor aangeschaft een kamer in haar huis ingericht voor advies. Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Niet op bruidskledinq! NiNNoaaauwM - N3NNOS^

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 14