'Ik wil in de Stoofstraat niet eindigen als eenzame kapper' 'Je moet in deze kledingwinkel je outfit compleet kunnen maken' tl Bloemsierkunst Van den Berge is winkel om gezellig rond te kijken Nieuwe bedrijven Kapper Pieter Verhoe ff verhuist naar Dalemsestraat Suzanne van den Bogerd opent Hebbes! in Sint-Annaland JÊÊÈL Bloemenwoon- en modeaccessoires voortaan onder één dak Donderdag 25 augustus 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 „Suzanne's Mode. Dat klinkt nogal degelijk. Het moet er wel een beetje uitspringen. Hebbes!,dat zegje heel vaak op een dag, zonder dat je het door hebt. En je zegt het als je iets ziet dat je leuk vindt." Suzanne van den Bogerd (24) uit Sint-Annaland geeft die uitleg over de naam van haar kledingzaak die ze zaterdag opent in het dorp. Met mode voor de jonge hippe vrouw. 3 Huiselijk Nieuwe pand Verrijking Tholen Sint-Annaland Stavenisse Compleet Sint-Maartensdijk Sint Philipsland STARTEND ONDERNEMER? Bel (0166) -61 25 09 voor een verzekeringsadvies op maat! III HI «LW, i" r ii Él Uw bedrijf wil flinke kosten besparen? Optimaliseren en advisering van financiële bedrijfsprocessen. Dyna+ Accounting dynaplus@zeelandnet.nl 06 - 53 47 74 75 mm Pieter Verhoeffin zijn nieuwe onderkomen aan de Dalemsestraat. Wel blijft Pieter knippen onder zijn eigen naam. „Op het adres na. blijft alles bij het oude", zegt Pieter. „Klanten kunnen op hetzelfde tele foonnummer een afspraak maken. Het enige verschil is dat ik het pand met kapsalon Haarscherp deel." Een duidelijke scheiding is in de kapsa lon nog niet aanwezig. „De komst daarvan moeten we samen nog even doornemen", zegt Verhoeff. „En ook op zakelijk gebied blijven de zaken strikt gescheiden." In de Stoofstraat is het de laatste ja ren stiller geworden. Tegenover de kapsalon zat eerst nog de biblio theek in de Twee Stoven. Later kwam om de hoek de apotheek en aan de kant van de Markt zat de fa. Melse met de gereedschapswinkel. Die drie druk lopende zaken zijn in middels elders gehuisvest. En nu Wie de nieuwe winkel binnen stapt, ziet meteen de snijbloemen staan. De binderij heeft een plek in de winkel gekregen. Vazen en potten staan in het voorste deel van de win kel op de grond en op boorden, met groene planten er tussen. Verderde winkel in vinden de klan ten een ruim assortiment aan mode- en woonaccessoires, en kleinmeu- belen. „In het midden staat een flin ke tafel waar we een kopje koffie kunnen serveren", legt Anne uit. „En we gaan krijt- en kalkverf ver- vertrekt de kapper er als één van de laatste economische activiteiten in die straat. Verhoeff huurde zijn kap salon in de Stoofstraat. maar het pand van Haarscherp in de Dalems estraat is zijn eigendom. Alles onder één dak is doelmatiger. Pieter moet nog wel even wennen aan het nieuwe pand. De kapsalon in de Stoofstraat is sinds 1983 zijn domein. Vijf dagen in de week liep hij daar iedere ochtend heen. „Ik ga het missen, dat weet ik zeker", zegt hij. „Tot vandaag heb ik daar met veel plezier gewerkt. Er hangt daar een prettige, huiselijke sfeer." On danks dat heeft Verhoeff spannende tijden meegemaakt in de Stoof straat. „Vooral het eerste half jaar kopen." Anne geeft aan dat ze men sen die bijvoorbeeld hun woonka mer opnieuw willen inrichten, een totaalplaatje kan bieden. „Ik geef. naast workshops bloemschikken, ook interieuradvies." Zoon Peter Jansen heeft een bedrijfje voor inte rieurbetimmering. bouw en onder houd. Zoon Kees legt en onder houdt houten en laminaat vloeren. „Het is een heel familiebedrijf." Het inrichten van de nieuwe winkel is dan ook door alle gezinsleden sa men gedaan. verliep moeizaam", zegt hij. „Mid den in een wereldwijde economi sche crisis begon ik voor mezelf. De eerste maanden had ik nul komma nul omzet, maar had ik wel een ge zin te onderhouden." De eerste klant ben ik dan ook nooit vergeten. „Het was in de derde week van ok tober 1983. Dat vergeet ik nooit. Er komt een oud mannetje binnen. Pet je op, klompen aan. enigszins ge bukt. Hij kijkt me aan en het eerste dat hij vraagt is: 'Hoe duur ben jij?' ik noem een prijs, 15 gulden geloof ik dat het was. De man kijkt me aan en zegt: 'Dan ben je te duur.' En dat op plat Thools, wat voor mij ook nog volkomen nieuw was. Hij draait zich om. doet de deur open en loopt weg. Op dat moment kon ik wel door de grond zakken. Eindelijk een klant, ben ik te duur. Gelukkig keer de het tij." Aan het eind van datzelf de jaar had Pieter zijn eerste week-" omzet. Sindsdien gaat het hem goed. Wel merkt Pieter dat mensen in tijden van economische recessie de haren makkelijker laten groeien. „Het klinkt misschien vreemd, maar Alles onder één dak betekent voor de familie Jansen-van den Berge en medewerkers dat ze voortaan ge makkelijker en doelmatiger kunnen werken. De Binnentuin voor woon accessoires - tegenover de nieuwe zaak - en hun bloemenwinkel op de kop van de Eendrachtsweg zijn nu in feite samengevoegd op het nieu we adres. „In de oude winkel was de binderij beneden, net als de op slag." In die winkel, waar inmiddels ld4u vertoeft, hebben Rinus en An ne Jansen ruim dertig jaar gewerkt. Annes ouders zijn er ooit met de bloemen begonnen. Voor Rinus wordt het de vijfde win kel aan de Eendrachtsweg waarin hij werkt. Eerst op nummer 17, daarna nummer 15, vervolgens nummer 10. de laatste jaren num- het is echt zo", zegt Pieter. „Mensen stellen een bezoek aan de kapper weken uit. Dat kan ik goed mer ken." Voordat Verhoeff zijn intrede doet in het 'nieuwe' pand, moet er nog het één en ander gebeuren. „Geen verbouwing, maar wel opnieuw in richten", zegt hij. „Ruimte hebben we genoeg. Dat is het probleem niet. Alleen de indeling, die moeten we even aanpassen. We delen straks immers dezelfde ruimte." Aan de buitenzijde van het pand in de Da lemsestraat komen twee langwerpi ge banners met daarop 'Haarscherp' en 'Pieter's Images'. Op die manier is voor iedereen duidelijk dat er twee kapperszaken gevestigd zijn. Pieter: „Haarscherp blijft hoofdza kelijk een dameskapsalon en ik richt me op de mannen." Met de verhui zing maakt Pieter een nieuwe stap aan het eind van zijn carrière. ,Jk wil niet eindigen als een eenzame kapper." mer 8 en vanaf morgen nummer 13. Hij is begonnen in de vis bij zijn oom Arie Schot. In de loop van de jaren brachten leveranciers niet al leen meer bloemen mee, maar ook andere woonaccessoires. Zo is het aanbod bij Van den Berge geleide lijk aan uitgebreid. Rinus en Anne denken dat de nieu we winkel een verrijking zal zijn voor het Thoolse winkelbestand. „Het is een zaak om gezellig rond te kijken." Bij het aanbod wordt ge probeerd zoveel mogelijk onder scheidend te zijn. En ook in het bloemwerk blijft Van den Berge ge specialiseerd. De winkel is op maandag gesloten. De voormalige cafetaria aan de V<x>rstraat is deze week alleen nog te herkennen aan de geel met rode stickers op de ruit, maar er wordt hard gewerkt om de winkel voor de opening van zaterdag helemaal af te hebben. Er komen nieuwe ramen in de pui met de naam van de winkel erop: Hebbes!. De doelgroep is vrouwen tussen de 15 en 30 jaar, maar er is voor ieder wat wils. zegt Suzanne. „Mijn moeder heeft hier rondgeke ken en zag zo drie dingen die ze in haar kast wilde hangen. En zij is 50." Suzanne denkt daarom met haar kleding een grote groep vrou wen in hun behoefte te kunnen voorzien. „Kleding is niet meer zo leeftijdsgebonden als vroeger. Kijk naar wat ik aan heb. Een vrouw van middelbare leeftijd kün deze lange trui makkelijk op een spijkerbroek dragen, terwijl een tiener die mis schien aantrekt op een legging." Koggeplaza c.v., Contre Escarpe 15, exploitatie clublokaal water sportvereniging, beherende ven noot mevr. S.C.J.M. de Meulder uit Oud-Vossemeer en 1 stille (commanditaire) vennoot. Ambulante Zorg Tholen, Brug straat 11-13, ambulante geestelijke gezondheidszorg, nevenvestiging van Emergis in Kloetinge. Wijkgebouw Allévo, Molenvliets- estraat 11kantoor thuiszorg, ne venvestiging van stichting Allévo in Goes. Profielnorm b.v., Slabbecoornweg 29. de fabricage van en handel in tussen vloeren, magazijnstellingen en logistieke systemen. 21 perso neelsleden. directeur-grootaan deelhouder Profielnorm Beheer b.v. BW Tholen, Rosarium 12, be schermd wonen, nevenvestiging van Emergis uit Kloetinge. Stichting Christelijk Jeugdwerk Tholen, 't Visnet, religieus soci aal-cultureel werk, voorzitter M.L.C. Quist, secretaris R. van Loon, penningmeester W.H. Ma rijs. Bibliotheek Tholen, Abraham Beeckmanlaan 8. openbare biblio- Eigenlijk wilde Suzanne, die oor spronkelijk uit Bleiswijk in de buurt van Rotterdam komt. kapster worden. Ze heeft dat werk uitein delijk ook gedaan, maar moest daarmee stoppen, toen ze proble men met haar armen kreeg. „Ik kan niet meer knippen. Dan ga je na denken: wat zou ik kunnen gaan doen? Ik heb altijd al een eigen zaak willen hebben en ik vind het leuk om met mensen te kletsen en mijn eigen ding te doen. Dat kan eigenlijk alleen in een eigen winkel of kapperszaak. Het horecavak vind ik ook gezellig, maar dat is niet iets dat ik mijn hele leven wil doen." Suzanne is vier jaar geleden in Sint-Annaland komen wonen, om dat haar vriend Walter Geuze daar vandaan komt. Ze is toen in een kledingzaak in Steenbergen gaan werken als verkoopster. Daar werkt ook haar vriendin Maaike Bijl uit theek, nevenvestiging van stich ting BibliOosterschelde te Hein- kenszand. Bayla Beheer b.v. in oprichting, aangaan stamrechtverplichtingen, bevoegde functionaris N.G. Hen- drickx. Burgemeester Smithstraat 6. Bloemenmarkt Van der Klein, Nieuwlandseweg 130, ambulante handel in bloemen en planten, een manszaak R. van der Klein. Huis Saartje. Burgemeester Smith straat 6. webwinkel in woonacces soires, eenmanszaak mevr. B.A. Hendrickx-Smit. Bella Bosso, Havenplein 5. detail handel in bloemen, planten, cadeau artikelen. decoratie, woonaccessoi res en meubelen, vennootschap onder firma van J.P.G. Borst en me vr. C. A .J. van Loon. 4 Bibliotheek Sint-Annaland. School straat 34. openbare bibliotheek, ne venvestiging van stichting Bibli Oosterschelde te Goes. Bergingsbedrijf Van den Berge, Molendijk 80, bergingsbedrijf ten behoeve van de binnenvaart. ven- Poortvliet. waarmee ze het idee op vatte om samen een kledingzaak te beginnen. Dat was vorig jaar. al leen kwamen de meiden tot de con clusie dat het beter is voor hun vriendschap om niet samen te gaan ondernemen. Maaike helpt wel veel mee en heeft ook de naam ver zonnen. „Dat kwam gewoon ter sprake. We hebben ook gekeken of we een naam konden vinden die te maken had met Zeeuwse kleding van vroeger, maar we konden niets vinden." Het laatste half jaar heeft Suzanne als shopmanager bij een winkel in Bergen op Zoom gewerkt. Zo heeft ze alvast wat ervaring kunnen op doen voor het runnen van een eigen zaak. „Je bent dan wel de baas. maar er komt nog niet zoveel bij kijken als wanneer de winkel echt van jou is. Daar kom ik nu achter, maar goed, dat hoort erbij." Suzanne is, voordat ze haar win kel begon, bij de gemeente Tholen gaan praten, om te kijken of er be hoefte was aan haar plan. Ze sprak met Hendrik Kieviet en die advi seerde er gewoon mee te beginnen. „Hij zei dat er in de afgelopen 25 jaar nog niemand met dit idee was geweest. Je hebt op Tholen wel nootschap onder firma van Ber gingsbedrijf Van den Berge b.v. en J.M.W. van den Berge. Wijkgebouw Allévo. Dokter Taze- laarstraat 1, kantoor thuiszorg en uitleen verpleegartikelen, nevenve- stichting van stichting Allévo in Goes. Bibliotheek Sint-Maartensdijk. Maartenshof 59, openbare biblio theek. nevenvestiging van stichting BibliOosterschelde te Goes. winkels voor kinderen en voor de wat oudere vrouw, maar niet voor deze doelgroep." Ze heeft gekeken of Sint-Maartensdijk een optie was voor haar winkel, maar ze koos uit eindelijk toch voor Sint-Annaland. „Dat dorp voelt meer als een een heid aan. Bovendien is het voor mezelf ook praktisch, want ik woon hier en ben daarom zo bij mijn winkel." Ze hoopt dat straks iedereen in de gemeente de weg naar Hebbes! weet te vinden. Vrouwen en meis jes kunnen er terecht voor onder andere rokjes, broeken, jurken en spijkerbroeken. „Eigenlijk hangt alles er wel." Maar ook voor acces soires. zoals tassen, riemen, kettin gen, armbanden en sjaals. ,Je moet hier wel je outfit compleet kunnen maken. Heel waarschijnlijk komen er ook nog schoenen bij. En als ik merk dat er vraag is naar iets ex tra's, dan wil ik best overwegen daar op in te springen." Aanvankelijk wilde Suzanne een feestelijke gebeurtenis van de ope ning maken, maar ze houdt het nu ingetogen vanwege het overlijden van een goede vriend, deze week. De opening is zaterdag tussen half tien en vier uur en is voor iedereen toegankelijk. De winkel is vijf da gen per week open en op zondag en maandag gesloten. Ben de Rooy auto-service. Indus trieweg 4. exploitatie van auto-on derhoud en reparatiebedrijf, 2 werk zame personen, nevenvestiging van Ben de Rooy car-repair b.v. Huijers lijmwerken. Wilhelmina- straat 13, het lijmen van elementen, eenmanszaak J.H. Huijers. Bibliotheek Sint Philipsland. Een- drachtstraat 52. openbare biblio theek, nevenvestiging van stich ting BibliOosterschelde te Hein- kenszand. RegioBanlr lid van AdftZ R 'FD Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet Raiffeisenstraat 2, 4697 CC Sint Annaland (0166)61 25 09 - F: (0166) 61 29 12 - E: info&overbeeke.nl I. wivw.ovefbeeke.nl jgg y PROFELNORK -ill l, 'jy.v'"."! 'J Advies voor starters Financial Accounting - Management support - Interim consult Het pand van Profielnorm in Tholen. Advertentie I.M. Stilstand is achteruitgang, zegt kapper Pieter Verhoeff (55) van Pieter's Images uit Tholen. Achtentwintig jaar huisde hij in de Stoofstraat. Daarmee is hij in Tholen waarschijnlijk één van de langst zittende on dernemers in hetzelfde pand. Daar komt vanaf 30 augustus verande ring in, want Pieter trekt in bij Haarscherp in de Dalemsestraat. Twee kapperszaken onder één dak. Anne Jansen (midden) en haar medewerksters Eline Burger (links) en Joline Elenhaas in de nieuwe winkel. Bloemsierkunst Van den Berge in Tholen opent morgen, vrijdag, de deuren in een nieuw onderkomen aan de Eendrachtsweg 13. De onder neming is de straat overgestoken naar de voormalige schilderszaak. Naast bloemen blijven woon- en modeaccessoires een belangrijk onder deel uitmaken van het assortiment. „We kunnen mensen een totaal plaatje bieden", zegt Anne Jansen. Suzanne van den Bogerd begint zaterdag aan een nieuwe uitdaging met een kledingwinkel voor vrouwen tussen 15 en 30 jaar. Inschrijving van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint Philipsland in het Handelsregister in de maand april.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 9