De Koek en Van Schilt winnen de klapper op Krabbenkreektoernooi Van Brakel en Selekthuis winnaars poulewedstrijden om de Geuzecup Smerdiek goed uit startblokken in eerste ronde bekertoernooi Eredivisiepoule Donderdag 25 augustus 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 De echte klapper op het Krabbenkreektoernooi is maan dagmiddag gewonnen door Jeroen de Koek en Anthony van Schilt. Zij streden om de titel in het open toernooi van tennisclub Sint-Annaland tegen Pirn en Michiel van der Est in de categorie herendubbel 5. Echt een finale zo als je hem wenst, volgens de organisatie. De wedstrijd was een mooie driesetter met geweldige services en mooie slagenwisselingen. Jeroen en Anthony wonnen met 7-5,3-6 en 6-4. Talentvolle junioren fietsen over Tholen Korfbal start weer Tuinderij Van Brakel uit Sint-Annaland met 16 punten en bouwbedrijf Selekthuis uit Tholen met 15 punten staan er uitstekend voor in de finale om de Geuzecup. De twee teams waren zaterdagmiddag in Sint-Annaland de winnaars van de poulewedstrijden in het bedrijventoer- nooi om de Geuzecup. Uitslagen Finale bij SPS is uitgesteld Nachtmerrie zaterdagteam Vosmeer met zeventien doelpunten tegen Alleen Smerdiek heeft na twee speeldagen uitzicht op een vervolg in het bekertoernooi. De formatie van Cees Stoutjesdijk won van Steenbergen (1-0) en speel de 1-1 gelijk bij Lepelstraatse Boys. Voor de overige Thoolse clubs was er minder succes. Negatieve uit schieter was het zaterdagteam van Vosmeer dat door Internos met maar liefst 12-1 van de mat werd ge speeld. Ook de zondagvoetballers van Vosmeer boek ten een opvallend resultaat. Bij Odio in Ossendrecht (5-1 verlies) haalde de ploeg na rode kaarten met slechts acht spelers het einde. Vosmeer 12 goals tegen Tekortkomingen Tholense Boys Van Schetsen drie keer raak voor WHS Miscommunicatie Noad '67 Scorend vermogen ontbreekt bij Stavenisse SPS uitgesteld Positiespel Vosmeer moet beter Tweede prijs voor Jacqueline Heijboer Voetbal' programma Tennisclub Sint-Annaland heeft ruim een week lang spannende par tijen op haar banen gehad in de strijd om het Van de Velde Schil ders en Dyna+ Accounting Krab benkreektoernooi 2011. De open wedstrijd had 15 categorieën met 138 deelnemers. Bij deze vijfde editie betekende dat een groter deelnemersveld dan voorgaande ja ren. Vanaf de start zit er een stijgende lijn in het aantal deelnemers die zo wel van het eiland als van over de brug komen. Er werden in totaal 105 wedstrijden gespeeld van 13 tot en met 21 augustus. Eén dag is van wege het weer uitgeweken naar Ja- coba van Beieren in Sint-Maartens dijk, maar dat gold voor slechts twee wedstrijden. Toen de banen weer droog waren, is de rest van het programma gewoon in Sint-Anna land afgewerkt. In de hoogste klassen van het toer nooi, de-gemengd dubbel 4/5 en de damesdubbel 4/5, wonnen respec tievelijk Alexander Wischlinski en Leonie van Egeraat. en Ingrid Gei- lings en Nicole v.d. Heijden. Verder wonnen Elly van Dijke en Lijdie Kot de damesdubbel 6. Martijn v.d. Graaf en Rudi van Treijen de heren- dubbel 6. Diezelfde Van Treijen won de gemengd dubbel 6 met An- gelique Goedegebuure. Verdere winnaars: GD7: Ad Bogers en Sandra van Schilt; DD7: Jose Tan- ge en Ine Tempelaar; HD7: Ad Bo gers en Andre Laanen; GD8: Frans Hommel en Anje van Went; DD8: Suzanne Cornelissen en Eetje Nui ten; HD8: Frans Hommel en Mar vin v.d. Zande. Overige uitslagen zijn te vinden op krabbenkreektoer nooi .nl. Om de kas van de vereniging te spekken, werd een zogeheten 21- spel gehouden. Een andere verlo ting was het raden van het aanta knikkers in een bak (946). De prijs een tennisracket, werd gewonnen door Corrie Bazen uit Sint-Anna land. Zij kwam met haar antwoord van 945 knikkers het dicht bij het werkelijke aantal. Het antwoord op de internetprijsvraag 'Hoeveel ga mes worden er in totaal tijdens he open toernooi gespeeld?' was 2013 en Sam Douw uit Oud-Vossemee kwam het dichtst bij het antwoorc en won een dinerbon t.w.v. 50 euro. De tennisvereniging heeft de stich ting Vrienden van Siem gesteund met het verkopen van loten. Daarbij was een weekendje in een vakantie park te winnen. Het winnende lot nummer is 10743 en de winnaar kan zich melden bij Leo Vroegop of even op de website kijken. Er zijn door 138 deelnemers 105 partijen gespeeld bij het Krabbenkreek toernooi van tennisclub Sint-Annaland. Smerdiek-spelers vierden in april een feestje na een doelpunt in de wedstrijd tegen Tholense Boys. Als de volgende bekerronde wordt gehaald, en die kans is er, dan hebben de blauw-zwarten opnieuw wat te vieren. Morgenavond en zaterdagmiddag rijdt het peloton van De Westbra bantse Pijl over Tholen en Sint Phi- lipsland. Aan de driedaagse etappe koers voor junioren doen ongeveer 200 wielrenners van 16 tot 18 jaar mee, verdeeld over 34 ploegen (waaronder drie Belgische teams). Op vrijdag passeert de groep - tus sen zeven uur en kwart voor acht - twee keer de Slaakbrug en Rijks weg bij Sint Philipsland, en de Krabbenkreekweg, voormalige Zee dijk, Zeedijk, Krommedreef, Hik- seweg, Kreekweg en 'Vossemeer- brug om op de Hoogte in Nieuw- Vossemeer te finishen. Zaterdag rijdt het peloton rond vijf uur 's middags Tholen op via de Vossemeersebrug. Het vervolgt richting Tholen over de Kreekweg, Zoetendijk, Roolandseweg. Rijke- buurtseweg, Puitse-, Watervlietse- en Vrouwendijk. Postweg en Rei- merswaalseweg. Via de brug over de Bergsediepsluis en de Oester- dam verlaten de renners Tholen rond kwart over vijf. op weg naar finishplaats Huijbergen. Steenbergen is het centrum van de wedstrijd, die voor de elfde keer wordt gehouden. Bekende win naars uit het verleden zijn Koos Moerenhout en Servais Knaven, ook Thomas Dekker en Sebastian Langeveld reden ooit in deze wie lerkoers. Een aantal Voetballiefhebbers or ganiseert voor de tweede keer een eredivisiepoule voor inwoners van de gemeente Tholen. Er waren ruim twintig deelnemers bij de eer ste versie en dat vond de organisa tie. waaronder Jeffrey Schipper uit Tholen, voldoende voor een ver volg. Frans Istha uit Sint-Maatens- dijk won in mei de eerste Thoolse eredivisiepoule. Het is de bedoeling om steeds voor elk wedstrijdweekend de uitslagen van de voetbalwedstrijden in de eredivisie te voorspellen. Degene met de meeste goede uitslagen of de meeste punten is winnaar. Aan melden kan via eredivisietho- len@gmail.com. De eredivisie is weliswaar al gestart, maar de Thoolse eredivisiepoule begint morgen. Het eerste team van korfbalvereni ging Emergo uit Sint-Maartensdijk speelt op 3 september de eerste competitiewedstrijdTegenstander is Zevenbergen 1 Het Brabantse team wordt ontvan gen op het veld aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. Ook de jeugd speelt die dag thuis. Al ontmoet Keep Fit, Cl speelt tegen All Re ady, het F1-team tegen Seolto en het tweede F2-team neemt het op tegen Tjoba. Maar liefst 20 bedrijventeams voet balden op vier halve wedstrijd- velden steeds 12 minuten met 6 veldspelers en een doelman. Niet ie dereen is wekelijks nog actief bin nen de lijnen, zodat er royaal gewis seld mocht worden met een maximum van 5 spelers. De meeste ploegen hadden passende bedrijfs kleding, zodat het een bonte menge ling van kleuren was. De scheids rechters waren allemaal herkenbaar met shirts van de stichting Vrienden van Siem, de organisator van het eerste bedrijventoernooi voor het goede doel. In dit geval de inrichting van het nieuwe activiteitencentrum van de Daniël den Hoedkliniek uit Rotterdam De organisatoren hadden diverse tenten opgesteld en ook voor stoelen en tafels gezorgd, zodat het voor de wachtende spelers en belangstellen den met een drankje erbij, goed toe ven was. De deelnemers waren dan ook vol lof over de uitstekende ver zorging, die 's morgens al begon met een gezamenlijke broodmaaltijd. En 's avonds volgde er ook nog een bar becue en waren er mossels met pata- tes-frites. Onder een mooie avond zon werd op sportpark de Waaje genoten. Met het rad van avontuur bleef het nog lang gezellig. Tijdens het bedrijventoernooi domi neerde in poule A Selekthuis. De ploeg van de Thoolse bouwonderne ming was topscorer met 12 doelpun ten voor en 6 tegen. Slechts 1 partij werd verloren. De uitslag: 1. Selekthuis 15 p 2. DVD bouwtechniek 13 p 3. Horeca Vossenberg 13 p 4. SPS 3 13 p 5. Timmerbedrijf De Witte 10 p 6. Woonboulevard Poortvliet 8 p 7. Goedhart 5 p 8. Van den Doel be strating 4 p 9. Geuze Transport 4 p io. H.E.K. bestratingen 0 p. In poule B domineerde Tuinderij Van Brakel met geen enkele verlo ren wedstrijd, waarmee het hoogste puntenaantal van 16 werd behaald. Dit team had ook de beste verdedi ging met slechts 1 tegengoal. De uitslag: 1Tuinderij Van Brakel 16 p 2. Kurepro 13 p 3. Garage Moerland 13 p 4. Sabic 12 p 5. Westdorp Bouw 10 p 6. R&Q Bes tratingen 7 p 7. Han van Vossen diervoerders 6 p 8. Café An de Sloove 6 p 9. R B lijm- en metsel-: werken 4 p 10. Carrosserie Elenbaas 0 p. Na afloop van het bedrijventoernooi speelde een voetbalteam van de stichting Vrienden van Siem nog te gen een ploeg van de familie Geuze. De finale om de Geuzecup gaat zaterdag niet door in Poortvliet. Wegens het plotseling overlijden van Arjan Dijke zijn alle activi teiten afgelast. De bij een ongeluk met een aardappelrooier om gekomen Scherpenissenaar speelde in het vierde elftal van SPS. „Arjan Dijke was een zeer gewaardeerd lid en daarom hebben we in overleg met SPS besloten om de voetbaldag in Poortvliet uit te stellen", zegt voorzitter Leo Vroegop van de stichting Vrienden van Siem. Er wordt gezocht naar een datum waarop de finale om de Geuzecup alsnog in Poortvliet kan door gaan. Ook het World Masterteam met o.a. oud-intemationai René van de Kerkhof komt dus zaterdag niet naar Poortvliet. Dat zou een wedstrijd spelen tegen SPS 1Ook het voetbalteam van de Daniël den Hoedkliniek, daf zou uitkomen tegen Siems Al- Istars, is afgezegd. „Alleen de trekking van de loterij laten we in gepaste vorm doorgaan", zegt Leo Vroegop. Smerdiek kwam zaterdag tegen Steenbergen goed uit de startblok ken, hoewel de bezoekers in het eer ste kwartier de betere ploeg waren. Na een mooie actie van Stefan Lindhout zorgde Leroy Pors niette min voor de 1-0. De Brabanders gingen nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. De paal en knappe re flexen van doelman Alex Stoutjes dijk stonden voor rust de verdiende treffer in de weg. In de tweede helft had Smerdiek het duel beter onder controle. Bij een uitval miste Stefan Lindhout een open kans op het be vrijdende tweede doelpunt. Dins dagavond bij Lepelstraatse Boys bracht Bart Stoutjesdijk zijn ploeg aan de leiding. Vervolgens vergaten de blauwzwarten om definitief de genadeklap uit te delen. De lat dwarsboomde een tweede treffer van Bart Stoutjesdijk. De doorge broken Stefan Lindhout kon enkel met een overtreding worden gestuit,, een vergrijp dat de boosdoener een rode kaart opleverde. Ver iri de tweede helft kwam de thuisclub met tien man langszij, uit een vrije trap die ongelukkig binnen viel: 1-1Bij winst op Noordhoek bekert Smer diek verder. Door de late start van de oefenpe riode en de ramadan zijn de ver wachtingen bij de kersverse derde klasser Vosmeer niet hoog gespan nen. Twee bekerwedstrijden maak ten duidelijk dat de ploeg van de nieuwe trainer Guno Pelgrim nog heel wat werk heeft te verzetten. Op zaterdag werd met 0-5 verloren van Bruse Boys. Vosmeer koos met op zet voor een defensieve strategie. Na een ruststand van 0-1 moesten de conditioneel zwakke oranjehem den alsnog diep buigen. Zondagder deklasser Internos strooide dinsdag avond nog meer zout in de wonden. Het eenzijdige duel in Etten-Leur werd een nachtmerrie voor de Vos- meerse voetballers: 12-1. Zelfs het enige Vosmeerse doelpunt werd door de Brabanders in eigen doel geschoten. Tholense Boys startte de bekercom petitie met een verdienstelijke 1-3 overwinning bij De Noormannen. Reinier de Groen, Marien Hopmans en Laurens Bovenberg zorgden in het eerste bedrijf voor de doelpun ten. In de tweede helft namen de be zoekers gas terug en kon de ploeg uit Westkapelle de eer redden. Thuis tegen zondagtweedeklasser Halste ren werd#i de Tholenaren op hun tekortkomingen in verdedigend op zicht gewezen. Reservedoelman Pa tricio Jansen kon niet voorkomen dat de Brabantse ploeg de partij hal verwege (;0-4) naar zich toe had ge trokken. In een betere tweede helft herpakte de formatie van coach Paul van Buuren zich enigszins. De doorgeschoven Arjan van Dijke nam een afgeslagen bal op de pan toffel. Eindstand: 1-6. Voor WHS was er eveneens wisse lend succes. Thuis tegen Duiveland zakten de Setallanders in de slotfase door het ijs. Arvin de Witte bracht de groenwitten bij een 0-2 achter stand nog terug in de wedstrijd: 1-2. De formatie uit Oosterland bleek over de langste adem te beschikken en won afgetekend: 1-5. Bij Veere trok de ploeg van Ko Stoutjesdijk wel aan het langste eind. Met de no dige jeugdspelers in de basis werd de thuisclub afgetroefd: 3-6. De sa men met Dennis Vaders in de as spelende Patrick van Schetsen nam de helft van de doelpunten voor zijn rekening. Ook Robin van Dijke (2x) en de jonge Jeffrey Rijnberg wisten het net te vinden. Het doel werd dinsdag verdedigd door jeugdkee per Pjotr Mosselman. Ook talenten als Jurriën Elenbaas en Tom Vroeg op mochten aan het grote werk rui ken. Net als Tholense Boys en WHS kon Noad'67 zowel een zege als een verliespartij bijschrijven. De eerste poulewedstrijd in Middelburg tegen Zeelandia wist de formatie van Jo- han Sulkers winnend af te sluiten: 2-3. Stefan van der Peet wees zijn team in de Zeeuwse hoofdstad de weg. Lars Steijn en Jeroen Verwijs brachten de marge op drie treffers. Het slotoffensief van de thuisclub kwam te laat. Meer dan twee doel punten stond jeugdkeeper Peter Jan Fontijne niet toe. Met Comé de Frel onder de lat verloren de Fluplanders dinsdagavond van het sterke Arne- muiden 1-3. De vissersploeg nam al vroeg in de partij de leiding, na mis communicatie bij Noad achterin. Lars Steijn was dicht bij de gelijk maker. Na een uur spelen liep Arne- muiden verder weg: 0-2. Kort daar op leidde Wiljan Lisseveld met een rush over de rechterflank de 1-2 van Frank den Engelsman (kopbal) in. Arnemuiden nam pas in de laatste minuten meer afstand: 1-3. Ondanks twee nederlagen speelt Stavenisse niet onverdienstelijk in het bekertoernooi. Het 5-1 verlies op zaterdag bij Kruiningen was ge flatteerd. De 3-0 ruststand was geen juiste aftekening van het spelbeeld. De ploeg van Jaap Knop kreeg min stens zoveel kansen. In de tweede helft was de pijp bij de bezoekers een eind leeg. Jos van der Jagt redde op de valreep de eer. Ook doorde weeks tegen Welberg brak het ge brek aan scorend vermogen op. In het eerste halfuur namen de bezoe kers met 0-2 de leiding. De aanslui tingstreffer van Kees van Putte bood perspectief voor de tweede helft. Bij een uitval werd doelman Aalt de Rijke voor de derde keer ge passeerd. Erik de Rijke bracht de spanning terug in de wedstrijd. Het verdiende gelijkspel werd echter niet meer bereikt. SPS kwam voor de beker nog maar eenmaal in actie. In en tegen Hoe ven werd met 6-0 verloren. Binnen het kwartier keek de formatie van Peter van Poortvliet tegen een 3-0 achterstand aan. Tot aan de pauze wisten de bezoekers verdere averij te voorkomen. In het tweede bedrijf sloegen de Brabanders nog driemaal toe. Voor SPS was enkel Leonard Quist in de buurt van een treffer. Vanwege het overlijden van club man Arjan Dijke werd het duel te gen Rood Wit uitgesteld naar ko mende dinsdagavond. Het jonge zondagteam van Vosmeer werd in de bekerduels tweemaal op de proef gesteld. Bij Odio hield de door de spelers John Aarnoudse en Michel Nelen geleide formatie lang stand. Pas na drie rode kaarten (2x geel) brak het verzet: 5-1Voor Vo smeer was Joshua van Willigen de doelpuntenmaker. Tegen fusieclub De Fendert werd Vosmeer vooral afgetroefd op positiespel. De bezoe kers konden steeds de vrije man vinden en hadden halverwege al een veilige 1-4 voorsprong. Ook nu toonde Joshua van Willigen aan dat hij een neusje voor de goal heeft. Na de thee werd de jonge goalie Sam Douw nog tweemaal gepas seerd: 1-6. Bij Vosmeer zijn routi niers als Danny Brusselaars en Pas cal Zwegers weer in beeld voor de hoofdmacht. Ook jong talent als Jesper Hommel en Martin de Jager krijgt zijn kans. Beker: Noad-Arnemuiden 1-3, Thol. Boys-Halsteren zo. 1-6. Vee- re-WHS 3-6, Internos zo.-Vosmeer za. 12-1. SPS-Rood Wit uitgesteld. Stavenisse-Welberg 2-3, Lepelstr. Boys-Smerdiek 1-1, Vosmeer zo.- De Fendert 1-6, Zeelandia M'burg- Noad 2-3, WHS-Duiveland 1-5, Noormannen-Thol. Boys 1-3, Vos meer za.-Bruse Boys 0-5, Smer- diek-Steenbergen 1-0, Hoeven-SPS 6-0, Kruiningen-Stavenisse 5-1, Odio-Vosmeer zo. 5-1, BSC-Smer- diek da. 2-4, Schijf 2-Vosmeer da. 1-1, Noad 2-Nieuwdorp 2 4-1. Ka- pelle 2-WHS 2 5-1, SPS 2-Dintel- oord 2 uitgesteld, VCK 3-Tholense Boys 2 2-1. Oefenvoetbal: Stavenisse-Vosmeer zo. 2-3, De Fendert-Vosmeer za. 1- 1, SPS-Divo 3-3. DVO '09-WHS 2 1-4, HSC 2-Smerdiek 2 0-2, Smer diek 2 da.-Vivoo 8-1Dinteloord 4- Thol. Boys 3 9-3, SPS 3-Steenber- gen 2 0-5. Donderdag 25 augustus uur Alliance 2-Noad 2(beker) 18.45 MZC 2-SPS 2(beker) 19.30 Zaterdag 27 augustus uur Thol. B.-Terneuzense B.(beker) 15.00 Noad-Domburg(beker) 15.00 Nieuwland-Vosmeer za.(beker) 14.30 Smerdiek-Noordhoek(beker) 17.00 Grenswachters-Stavenisse(beker) 14.30 Nieuwdorp-Smerd. 2 da.(beker) 10.00 Noad 2-Dauwendaeie 4(beker) 13.00 WHS 2-Terneuzense B. 4(beker) 14.30 Thol. B. 2-Zeeland Sport 2(beker) 12.30 Tholense B. 3-VVC6(beker) 14.30 Internos 3-Smerdiek 2(beker) 14.45 Noad 3-Halsteren 3(beker) 15.00 Zondag 28 augustus uur Vosmeer da.-Kruisland(beker) 11.00 Dinsdag 30 augustus uur SPS 2-Yerseke 2(beker) 19.30 Donderdag 1 september uur Smerdiek 2-Steenbergen 2(beker) 18.30 Halsteren 3-WHS 3(beker) 18.30 Rillandia 3-Thol. B. 2(beker) 19.00 Thol. B. 3-Duiveland 3(beker) 19.00 Jacqueline Heijboer uit Sint-Anna land is zaterdag tweede geworden bij een open water zwemwedstrijd in Middelburg. Ze deed mee in de cate gorie dames 50+. De 1000 meter vrije slag legde ze af in een tijd van 17.52.44, goed voor het zilver. Ook een ander lid van zwem- en polover eniging de Krabben in Bergen op Zoom deed mee. Keivin Wiens uit Poortvliet zwom dezelfde afstand als Heijboer. maar dan bij de junio ren 3 en 4. Hij eindigde op een 19e plaats met een tijd van 16.36.68. Het team van Geuze Transport, naamgever van de Geuzecup als herinnering aan de aan kanker overleden transportondernemer Thijs Geuze, eindigde in poule A als voorlaatste, ondanks de inzet van Edwin, Leo en Walter Geuze, Mark Koudijs, Corniel van Leeuwen, Lennert v.d. Reest, Bram Uijl, doelman Sjaak Oostdijk, Alexander van As en Jurriën Tuitert.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 19