LABO BAL Burgemeester stelt duikverbod in op Oosterschelde bij Gorishoek 'Als je valt, sta je gewoon weer op om verder te gaan' Thoolse dief in Halsteren Verdachte gewapende overval Meye zit vast Rechter wijst plan voor huizen Mosselhoek af AUTOSCHADE? Lastige klant in Oud-Vossemeer Auto botst op middengeleider Uitstel betaling voor glastuinder Donderdag 11 augustus 2011 67e jaargang no. 39 Schade kauwen is groot probleem na mm JliA Golven bemoeilijken zoekactie naar vermiste Belgische duiker Sinds gisterochtend tien uur is een noodverordening van kracht voor het gebied in de Oosterschelde bij Gorishoek waar sinds zondagochtend de 55-jarige duikinstructeur Alfons van Dyck uit Oostmalle wordt vermist. Tot nader order is daar duiken niet toegestaan. Het gebied strekt zich uit van de zuidwestkant van de Gorishoeksedijk tot de zuidkant van de Scherpenissepolder bij Tuttelhoek. Alleen degenen die belast zijn met het zoeken naar het slachtoffer mogen het water in. Geliefde duikplek Afgaand water Bergenaar van 22 jaar woensdag opgepakt De bovenregionale recherche zuid-Nederland (BRZN) heeft vorige week woensdag een 22-jarige verdachte uit Bergen op Zoom aangehouden die in de nacht van 4 op 5 juni een gewapende overval heeft gepleegd op de wo ning van Henry Meye in Sint-Maartensdijk. Seat Leon Gemeente woog afstand tot tuinen niet mee De gemeente haalt weer bakzeil bij de Raad van State. Dit keer gaat het om het besluit om de bouw van vier burgerwoningen door Florestede uit Den Bosch aan de Mosselhoekseweg in Tholen toe te staan. Maandag ver nietigde de Raad het besluit tijdens een kort geding (voorlopige voorziening). Deze week Poortvlietse meisjes waveboarden naast pony Ze houden van waveboarden (een nieuwe vorm van skateboarden) en van wan delen met hun verzorgpony's. Dus waarom zouden ze dat niet combineren? Re- bekka Hage (13) en Marisa Janse (14) uit Poortvliet vonden dat nog niet zo gek. Daarom zijn ze nu regelmatig al waveboardend tegen te komen naast de pony's Nikki en Daisy van de familie Van Waaij uit Poortvliet. Aanmoedigen Wedstrijden voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,50 per halfjaar, 31,50 per jaar, per post 56,70 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Een jonge Tholenaar heeft zaterdag even voor sluitingstijd in de super markt te Oud-Vossemeer Voor over last gezorgd. De knul gedroeg zich agressief tegen het aanwezige perso neel, waardoor dat zich geïntimi deerd voelde. Volgens de medewer kers leek de jongen onder invloed van drugs. Hij had moeite met stil staan en stond druk met zijn armen te zwaaien. Hij kwam in de winkel om een pakje sigaretten te kopen, vol gens supennarkteigenaar Arjan van Ommen. Maar daarna wilde hij niet weggaan uit de winkel. Van Ommen vertelt dat de jongen volgens een me dewerkster ongeveer een uur in het portiek bleef rondhangen. Op het verzoek of hij wilde vertrekken, be gon hij te schelden. Een medewerker belde Van Ommen, met de vraag wat ze moesten doen. „Ik heb meteen het beveiligingsbedrijf uit Tholen, waar mee ik een contract heb, gebeld." De beveiligers namen de jongen mee de winkel uit en schakelden de politie in. De agenten hebben na een kort gesprek de jongen laten gaan. De politie heeft zaterdagmorgen rond vier uur bij een winkel aan de Poe- lekes in Halsteren drie mannen aan gehouden voor diefstal. Onder hen is een 18-jarige verdachte uit Sint- Maartensdijk. De andere twee zijn een 17-jarige Halstenaar en een 18- jarige uit Bergenaar. De supermarkt werd diezelfde nacht door een bevei ligingsbedrijf bewaakt, omdat er eer der in de week brand was in het win kelcentrum. De toegangsdeuren ston den open om rook te verdrijven en er stonden containers met goederen voor de zaak. De bewakers zagen drie knullen een container in- en uit klimmen. Ze hadden er bier uitge haald. De verdachten zijn ingesloten. Een 21-jarige automobilist uit de ge meente Bergen op Zoom is dinsdag morgen rond tien over half twaalf door onbekende oorzaak tegen de middengeleider op de Ten Ankerweg in Tholen gereden. Daarbij raakte hij de auto van een 65-jarige automobi list uit Tholen. Volgens de politie raakte niemand gewond, maar kwam er wel olie op het wegdek als gevolg van schade aan de auto's. De ge meente is gebeld om de schade aan de middengeleider te herstellen. Tuinderij P. Scherpenisse uit Sint- Annaland is door de Middelburgse rechtbank voorlopig uitstel van be taling verleend. Volgens bewindvoer der mr. B. van Leeuwen uit Goes is de surseance op eigen verzoek om rust te zoeken in de penibele finan ciële situatie. Hij heeft vrijdag uitge breid kennis gemaakt met het glas tuinbouwbedrijf aan de Bruijnzeel- weg. „Het is een kleinschalige onder neming, die overgegaan is van vader op zoon. Tijdens de gesprekken is me niet gebleken dat de surseance te ma ken heeft met de EHEC-crisis." Toen kwamen verschillende glastuinders in de problemen omdat Duitsland en Rusland de grenzen sloten voor Ne derlandse groenten. Scherpenisse legt zich voornamelijk toe op de teelt van sla. Door de lage prijzen kampte -de tuinder al eerder met problemen. De bewindvoerder is bezig om de moge lijkheden en onmogelijkheden van het glastuinbouwdrijf te onderzoeken. De maatschap Van Doorn-Roelvink uit Sint-Maartensdijk wil een oplos sing voor de zwermen kauwen en kraaien die schade aanrichten aan het fruit in zijn boomgaard. De fruitteler heeft al gebruik gemaakt van vangkooien, maar het effect is slechts van korte duur. Ook het in dividueel afschieten van vogels is geen oplossing. Van Doorn-Roel vink ziet maar één oplossing: een gecoördineerde aanpak. De afdeling water en natuur van de provincie staat achter deze mogelijke oplos sing. Zij erkennen dat schade door kauwen en kraaien een wijdver spreid probleem is. De provincie draagt als oplossing aan om in ge sprek te gaan met de wildbeheer eenheid Tholen-Sint Philipsland voor een effectieve bestrijding. Op het vernieuwde parkeerterrein bij de Zeester overleggen de hulpdiensten over de zoekactie. Het korps landelijke politiediensten (KLPD) staakte dinsdagmiddag het zoeken met sonarapparatuur omdat het zicht onder water er te slecht was geworden. De KLPD was daar maandag mee begonnenDe zoekac tie met de P86 wordt weer hervat als de omstandigheden verbeteren, zegt voorlichter Ed Kraszweski van de KLPD. „Er zijn te veel golven waar door we de apparatuur niet kunnen gebruiken." De apparatuur kan voor werpen op de bodem van de Ooster schelde (op sommige plekken veer tig meter diep) detecteren. „Het is mogelijk dat het lichaam aanspoelt. Dinsdagochtend waren rijkswaters taat en de waterpol itie op het water nog in actie en als de politiehelikop- ter in de buurt is, zal die ook over het gebied gaan zoeken." De KLPD zoekt over een afstand van ongeveer een kilometer, over een breedte van 500 meter, zegt Kraszweski. „We gaan ervan uit dat het slachtoffer, ge zien de gewichten die hij aan zijn li chaam had, in de buurt van het onge val naar de bodem gezonken is." Om de zoekactie zo goed mogelijk te la ten verlopen heeft locoburgemeester Oudesluijs dinsdagmiddag een duik verbod ingesteld. Ook hij houdt er ernstig rekening mee dat het stoffe lijk overschot nog in de omgeving van de plaats ligt waar de duiker in het water is ver-dwenen. 'Het is on gewenst dat op die locatie of in de onmiddellijke omgeving duikactivi- teiten plaatsvinden totdat het stoffe lijk overschot is aangetroffen en ge borgen.' De marine is gisteren te hulp gescho ten bij de zoekactie. Zondagochtend kwam er een grote zoekactie op gang toen even na tien uur bij de alarmcen trale een melding kwam van een ver miste duiker ter hoogte van de Goris hoeksedijk. Volgens de politie was de bemanning erg in de war. Een groep van acht duikers was vanuit Yerseke met een sloep het water opgegaan om te duiken bij de Veenblokken. een ge liefde duikplek waar het ongeveer 40 meter diep is. Daar is het volgens de politie misgegaan toen de Belgische instructeur na ongeveer drie kwartier met zijn mededuiker (buddy) naar boven kwam en onwel was geworden en onder het water verdween. Van Dyck, een van de oprichters van duikclub Antwerp wet wheels die in validen begeleidt bij het duik was een ervaren duiker, meldt de website van de Gazet van Antwerpen. Hij maakte meer dan 3000 duiken. Over de oorzaak van het ongeval bestaat nog onzekerheid maar op het Belgi sche duikersforum (duiken.be fo rum) doet maandag een van de dui kers die op de boot wachtte, verslag van het drama op de Oosterschelde. Volgens de politie was de buddy (me deduiker) al aan boord en werd de in structeur onwel waardoor hij in het water verdween. Maar de duiker die aan boord was, John, meldt dat Van Dyck onwel was geworden op de trap terwijl de buddy nog in het water was, 'wat al aangaf dat er iets niet in de haak was'. 'Ik ben er in gespron gen met enkel mijn duikbril en duik- pak om zijn vinnen (zwemvliezen -red.) uit te doen. Mijn buddy hield hem vast. Vinnen uit en toen was er geen beweging meer in hem te krij gen. 112 gebeld door een derde per soon tot mijn buddy hem door de golfslag niet langer kon houden. Ik heb geprobeerd zijn mondstuk terug te plaatsen en zijn vest op te blazen, wat in beide gevallen niet lukte. Toen een poging gedaan om al zijn materi aal af te werpen en hem toen verlo ren.' Bij de zoekactie werden de brand weer van Sint-Maartensdijk, Stave- nisse (met boot) en de duikploeg van Tholen ingezet. Die waren rond tien over tien gealarmeerd. Ook de ambu lance, de KNRM met reddingsboten van Neeltje Jans en Hansweert, de waterpolitie en de politiehelikopter kwamen in actie. Aan de dijk, tussen het strandje bij de Pluimpot en camping de Muie waren twee duikers van het hetzelfde bootje aan wal gekomen. De man en de vrouw waren zwemmend naar de kant gekomen. Toen zij na hun duik terugwilden naar de txx)t troffen ze die niet aan op dezelfde plek. Ze pro beerden de aandacht van de beman ning te zoeken, maar toen dat niet lukte besloten ze naar de wal te zwemmen. Toen zij zich meldden werd de zoekactie volgens de politie gestopt, maar bleek korte tijd later dat er nog een duiker werd vermist (de duikinstructeur). Volgens brandweer commandant Koos de Feijter is er sprake van een bizar toeval. „De twee duikers die aan wal kwamen, wisten niet dat er een ander in nood was en dat dat de reden was dat de boot niet op de afgesproken plaats lag. Bovendien was er ook een koord in de schroef gekomen." De twee duikers kwamen op een on gewone plek aan wal. Juist op het moment dat Jaap Koopman en zijn vrouw daar aan het wandelen waren. Koopman: „Daar zie je nooit een dui ker. De man stond op de kant, de man was bezig zijn zwemvliezen uit te doen. Ze hadden zich met de wind en de stroom mee laten voeren en had den noodsignalen bij zich: een soort oranje flap." ZIE VERDER PAGINA 3 De 55-jarige Meye werd enkele da gen later, op 8 juni. doodgeschoten in zijn woning aan de Keethil. Om dat in de garage een hennepkweke rij werd aangetroffen, wordt nu on derzocht of deze overval hier mogelijk mee te maken heeft. De recherche heeft de verdachte in zijn woning in Bergen aangehouden. Daarnaast is zijn huis doorzocht. De man is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris in Den Bosch en zit voor veertien dagen vast. Het rechercheteam van de BRZN doet verder onderzoek naar de ge wapende overval op de woning aan de Keethil en sluit meerdere aan houdingen niet uit. In belang van het onderzoek worden nu geen ver dere mededelingen gedaan. De poli tie Zeeland doet onderzoek naar de dood van Meye, maar voorlichter Esther Boot zegt namens de Zeeuw se recherche dat er geen sprake is van een doorbraak. „Ons onderzoek loopt nog. Toevallig raken de beide onderzoeken elkaar. Het ligt heel in gewikkeld. maar wij moeten nog meer onderzoek doen." Naar aanlei ding van de tv-uitzending Opspo ring Verzocht op 12 juli kwamen er acht tips binnen. Volgens Boot zijn daar bruikbare bij. Mogelijk werpt de aanhouding van de Bergenaar ook licht op de groene Seat Leon die in het weekend van 4 op 5 juni is gesignaleerd in de Bos dreef. In de auto die daar gepar keerd stond, zat volgens Boot toen een licht getinte man. De BRZN verwijst ook naar dit weekend waar in Meye dus zou zijn overvallen. Na dat weekend maakte de man een ge spannen indruk, liet de politie Zee land toen weten. Mogelijk dat de overval daarmee te maken heeft. Nieuw feit is dat Meye in de nacht van 4 op 5 juni dus is overvallen door een gewapende man. Na plan Noord in Tholen (Van Burgh) en het woonservicecentrum in Scherpenisse is het de derde keer dat de rechter een besluit van de gemeente vernietigt. Volgens wethouder Peter Hoek zijn er over eenkomsten in de uitspraken. „Er wordt meer naar de feitelijke on derbouwing gekeken dan naar de algemene regels voor bestem- mingsplannen en richtlijnen van de Vereniging Nederlandse Gemeen ten waar wij ons aan houden." Vol gens Hoek zullen nu alle uitspra ken tegen het licht worden gehouden. De uitkomst daarvan zal aan het eind van het jaar aan de ge meenteraad worden gepresenteerd. De wethouder gaat bekijken wat de gevolgen van de uitspraak over de Mosselhoek zijn voor de bodem procedure die door de vier agra riërs is aangespannen. In dit ver band noemt hij de uitspraak van de Raad van State een 'gratis advies' aan de gemeente. Tegen het besluit om woningen te bouwen op de plek van de verval len kassen, hadden vier agrariërs beroep aangetekend: J. van Bins- bergen, C.L.M. van de Berge en de maatschap Agter den Bos en A.W. van Dongen. Zij vrezen dat de be woners zullen gaan klagen over overlast waardoor ze beperkt wor den in hun bedrijfsvoering. Ze worden daarin nu gelijk gesteld door dit tussenvonnis. De Raad meent dat de gemeente geen reke ning heeft gehouden met de afstand tussen de agrarische bedrijven en de tuinen van de te bouwen wonin gen. Het gaat dan vooral om het gebruik van bestrijdingsmiddelen die de akkerbouwers en de tuin bouwer gebruiken. Dat gebeurt in de open lucht en niet in de gebouwen en dat had mee moeten spelen in de beoordeling van de gemeenteraad, vindt de Raad. Er is uitgegaan van de bouw blokken in plaats van de grens van de percelen met een agrarische be- stemmjng. De gemeente had ook de tuinbestemming in het plangebied moeten betrekken bij de afweging. Immers, zo betoogt de Raad, be staat de mogelijkheid dat de nieuwe bewoners 'langdurig blootgesteld' kunnen worden aan bestrijdings middelen. En dat kan risico's mee brengen voor de gezondheid. ZIE VERDER PAGINA9 Rattenvanger Christiaan van Zielst uit Tholen maakt zelf zijn fuiken Duitse Laura Schneiderbeck ontspant met geliefde in hotel Kom! Martin Westdorp uit Stavenisse vult vakken in vakantie EN VERDER... Meeste welvaart in Anna Jacobapolder Rommelmarkt Leger des Heils brengt 1300 euro op ECHT BELANGRIJKE MENSEN ZIJN MENSEN VOOR WIE BELANGRIJK ZIJN NIET BELANGRIJK IS. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De pony's zijn te klein om op te zitten, zegt Re bekka. Ze zorgen er nu zo'n 2,5 jaar voor en lopen er soms een hele middag mee rond. Meestal in de omgeving van Poortvliet. De meiden gaan ook wel eens met de pony's langs huis of ze gaan zwemmen aan de Oesterdam. In het water gaan ze er wel eens opzitten. „Dan kan het wel", zegt Re- bekka. Het waveboarden gaat er soms best ruig aan toe. Rebekka loopt altijd met Nikky en Marisa met de andere pony. Ze moedigen ze aan om een beetje snelheid te maken. Bang om te vallen zijn ze niet. hoewel Rebekka best al wel eens op de grond heeft gelegen. „Dan sta je gewoon weer op en ga je ver der." Ze heeft er tot nog toe alleen wat schaafwon den en blauwe plekken aan over gehouden. De ponymeisjes krijgen vaak commentaar van mensen. Die zeggen dat ze het bijzonder vinden. Sommigen willen ook naast een paard gaan wave boarden. Rebekka heeft dan slechts één tip: „Pro beer niet te vallen." Paardrijden is Rebekka's grootste hobby. Ze heeft een eigen pony bij de buurman staan. Het is een soort Fjord, genaamd Indio. Ze springt ermee en* wil misschien wedstrijden gaan rijden. Marisa en Rebekka gaan allebei naar het Calvijn college. Alleen gaat Marisa straks naar de vesti ging in Krabbendijke, terwijl Rebekka in Tholen blijft. Wat ze later wil worden, weet ze nog niet. Ze hoeft ook nog niet te kiezen. Rebekka Hage voorgronden Marisa Janse zijn vrijwel dagelijks al waveboardend te zien naast de pony's Nikki en Daisy, zoals hier op de Kadijk bij Poortvliet. H3

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 1