Scherpenissenaren geloven niet in komst woonservicecentrum Rommelmarkt op Irenehoeve is vooral een gezellig treffen Opluchting bij Duvekot over volledige vrijspraak Tankstation Stenen Kruis goed inpakken met groen Bedreiging op terrein C1000 Zandijk bouwt op Welgelegen Versluys: 'Gebrek aan communicatie is waar het aan schort' Donderdag 4 augustus 2011 67e jaargang no. 38 Lood Calvijn weg Braderie en kermis in de smalstad Stroot voorzitter van Kiwanisclub "B mm Ruim tien jaar wacht Scherpenisse op een woonservice centrum. Nu de Raad van State een streep heeft gehaald door het bestemmingsplan zakt bij velen de moed in de schoenen. „De gemeente behandelt ons als wormvormig aanhangsel", stelt Cobie Hage van de stichting Dorpsge meenschap. „Het woonservicecentrum komt er nooit." Stadlander Schandalig Praathuis Gerechtshof: mishandeling niet bewezen Hij kan het nog niet begrijpen, maar hij is er wel heel blij mee. Het gerechtshof in Den Haag sprak de voor malige schooldirecteur Hans Duvekot uit Scherpenisse maandag vrij van mishandeling. „Gelukkig is nu alles van tafel. Alle advocaatkosten die ik voor de zittingen in Middelburg en Den Haag heb moeten maken, worden door de Staat vergoed." Goed gevoel De provincie Zeeland'gaat onder voorwaarden akkoord met de bouw van een tankstation met winkel en was- straat aan het Stenen Kruis tussen Tholen en Poortvliet. Er mag geen nieuwe ontsluiting komen, zodat het tank station alleen via de stoplichten bereikbaar zal zijn. Bo vendien moet het station op de landschappelijk kwetsba re en zichtbare plaats goed met beplanting afgeschermd worden. Gedacht wordt aan een rij met knotwilgen. Deze week Helft van gasten op camping in Stavenisse komt uit België Belgische sferen zaterdag op Camping Irenehoeve in Stavenisse. Er klonk veel Vlaams in de twintig kramen van de rommelmarkt. Veel sfeer ondanks het frisse en sombere weer. Sandra Denie is secretaresse van de coöperatieve vereniging Irenehoeve. Hier lo geren alleen mensen die in 1976 een kavel hebben gekocht en daardoor gezamenlijk ei genaar zijn geworden van het terrein, vertelt ze. Sandra vormt ook meteen de activitei tencommissie. Koukleumen voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,50 per halfjaar, 31,50 per jaar, per post 56,70 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. De politie heeft zaterdagnacht omst reeks twee uur een 22-jarige man uit de gemeente Tholen aangehouden wegens bedreigingen en zware bele digingen. Dat gebeurde op het par keerterrein van de Cl000 super markt aan de Postweg in Tholen. Eten medewerker van een Thools be veiligingsbedrijf kreeg die nacht een melding van een verdacht voertuig. Bij de ingang van de winkel trof de beveiliger de bestuurder, die geen duidelijke verklaring had voor zijn aanwezigheid. Direct werd contact gezocht met de Thoolse politie, waarop de verdachte twee mede kompanen optrommelde. Er volgde een heftige confrontatie tussen de beveiliger en later de politie. De ver dachte is aangehouden, maar tegen hem is geen aangifte gedaan, waar op de politie de man op vrije voeten heeft gesteld. Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag in Sint-Maar tensdijk een hoeveelheid daklood gestolen van het verenigingsge bouw Calvijn van de Hersteld Her vormde Gemeente. De schade wordt op duizend euro geschat. Een tijdje geleden zijn ook al regenpij pen weggehaald van het gebouw vlakbij de Markt. Aan de Haven in Sint-Maartensdijk is het sinds gisteren weer mogelijk om een rondje in een kermisattractie te maken. De kermis duurt tot en met zaterdag, wanneer het braderie is. De ondernemersvereniging Smalstad or ganiseert de braderie altijd op de eer ste zaterdag van augustus. Diverse ondernemers werken daaraan mee, maar ook verenigingen zijn van de partij. Ook is er muziek en zijn er eet- kraampjes en terrassen. T-shirts, cd's, sieraden en veel andere artikelen worden in de kleurrijk aangeklede kraampjes verkocht. Muziekvereni ging Euterpe is na een afwezigheid van twee jaar weer terug. Niet meer met een oliebollenkraam. maar wel met een aantal andere activiteiten. De braderie begint zaterdag om tien uur 's morgens en duurt tot zeven uur 's avonds. Het terrein loopt van Onder de Linden, over de Markt, door de Kaaistraat, tot en met de Haven. Landbouwmechanisatiebedrijf Zan dijk in Tholen krijgt een nieuwe vesti ging op Welgelegen II. Het bedrijf op de hoek Wattstraat/Grindweg moet wijken voor de herinrichting van het verouderde bedrijventerrein Tholen Noord. Inmiddels is er overeenstem ming bereikt met de gemeente over aankoop van de bestaande bedrijfs panden, alsmede de woning van de familie Zandijk aan het Slachtveld. Andere huizen zijn er volop in de aan bieding in Tholen en op Welgelegen II komt een nieuw bedrijfspand. Tus sen de bedrijven van Pieter Boekhout en Scheldezee is aan de Stevinweg 8300 m2 grond gekocht van de ge meente. Daar komt een showroom met werkplaats en magazijn. Volgend jaar zomer moet de nieuwbouw in ge bruik worden genomen. Wegens het vertrek van Otto Went- holt uit Tholen zal Jurgen Stroot hem in oktober opvolgen als voorzit ter van de Kiwanisclub Tholen. Wentholt, die directeur bedrijven bij de ABN Amrobank in West-Brabant en Tholen was, heeft een nieuwe functie aanvaard bij ABN Amro Lease in het noorden van ons land. Hij was ook actief bij de organisatie van de tweejaarlijkse grote onderne mersavond in het gemeentehuis van Tholen. Wentholt behoorde vier jaar geleden tot de oprichters van de Ki wanisclub Tholen. die vorig jaar ok tober officieel werd geïnstalleerd en 20 leden telt. Secretaris van het eer ste uur Marton Overbeeke zal in ok tober ook zijn taak overdragen, maar de opvolger is nog niet bekend. De Kiwanisclub, die één keer per maand bijeen komt, zet zich in voor goede doelen, met name voor de jeugd. Zo loopt onder meer al geruime tijd de dakpannenactie voor de kweek van oesters. De bijdragen van sponsors gaan naar het goede doel, o.a. de voetbalkooi voor de Thoolse jeugd en Kika, waarmee jeugdige kanker patiënten ondersteund worden. De mannen in het praathuis in Scherpenisse geloven niet meer in de plannen van de gemeente en Stadlander. Zo zwart-wit wil oud-wethouder Jo Versluys (CDA) het niet stellen. Hij gelooft stellig in de komst van de 28 appartementen aan de Laban Deur- loostraat, hoewel de Raad van State onlangs een raadsvoorstel vernietig de. Wel heeft Versluys kritiek op de werkwijze van de gemeente. „Ge brek aan communicatie, dat is waar het aan schort. De gemeente moet praten, praten en nog eens praten. Alleen op die manier kun je tot een compromis komen. En juist daar laat de gemeente steken vallen." De oud wethouder heeft de discussie op de voet gevolgd. ..Omwonenden heb ben in het beginstadium van het be stemmingsplan bezwaar gemaakt. De klachten gingen over schending van de privacy en mogelijke ge luidsoverlast", zegt Versluys. In het bestemmingsplan stond het woon servicecentrum op twintig meter af- startd van de omwonenden gepland. Woningcorporatie Stadlander (voorheen Castria Wonen) ontwik kelt samen met projectontwikkelaar Marsaki een woonservice centrum met dorpshuisfunctie aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Het gebouw bestaat uit 28 appartementen en in de bouwplannen zijn ruimtes voor huisarts, fysiotherapie en een multifunctionele gymzaal/recreatiezaal opgenomen. In het be stemmingsplan van de gemeente komt het woonzorgcentrum op twintig meter van de dichtstbij gelegen woningen te staan. De bewoner(s) van deze woningen zijn daarop in beroep gegaan wegens aantasting van de privacy met mogelijke geluidshinder als voornaamste bezwaar. De gemeente stelde op haar beurt dat twintig meter voldoende is. Volgens b. en w. gaat het niet om een sporthal, maar een gymnastieklokaal. Een wezenlijk ver schil, waardoor volgens de gemeente het woon- en leefklimaat niet in het gedrang is. De Raad van State acht de afstand toch te klein en zet daarom een streep door de plannen. Versluys begrijpt het standpunt van de omwonenden en het besluit van de Raad van State om een streep door de plannen van de gemeente te halen. „Niemand wil een woonser vicecentrum op twintig meter in zijn achtertuin, dat lijkt me duidelijk", aldus de oud-wethouder. De oplos sing is volgens hem simpel. „Ver plaatsen, dat is alles. Het terrein ach ter de Laban Deurloostraat is sinds de sloop van de scholen zó groot, daar is plaats genoeg. En de ge meente moet in overleg met de om wonenden. Daarmee voorkom je dit soort problemen." Versluys beseft dat hij makkelijk praten heeft, maar betreurt het feit dat de Scherpenisse naren zo lang moeten wachten op een woonservicecentrum. Iemand die zeker geen vertrouwen meer heeft in de gemeente is Cobie Hage van de stichting Dorpsge meenschap Scherpenisse. „Het loopt werkelijk de spuigaten uit", zegt Co bie gefrustreerd. „Ruim tien jaar wachten wij op een woonservice centrum, maar zoals je kunt zien ligt het terrein nog altijd braak. En dat terwijl de gemeente maar blijft uit breiden in Tholen. Tot nu toe is Scherpenisse het enige dorp dat het zonder ouderenvoorzieningen moet stellen. Dat is toch schandalig." Ha ge heeft geen goed woord over voor de gemeente. „Alle plannen die de gemeente heeft, moeten wij uit de krant vernemen. En dat terwijl de gemeente ons vanaf het begin op de hoogte zou houden. Daar is niets van terecht gekomen." Cobie is moedeloos en voelt zich soms in het nauw gedreven. „In het dorp denkt iedereen dat wij als stichting Dorps gemeenschap Scherpenisse goed geïnformeerd zijn, maar het tegen deel is waar." Cobie probeert de frustraties naast zich neer te leggen, want al die stress is slecht voor haar gezondheid. „Ik betwijfel of ik de komst van het woonservicecentrum nog meemaak." Het gebrek aan woonzorgfacilitei ten in het dorp is een waar gemis in het dorp. „Ik kijk maar naar mijn ei gen moeder", vervolgt Coby haar betoog. „Een oude boom moet je niet verplaatsen. Iemand die gebo ren en getogen is in Scherpenisse, wil daar ook sterven. Mijn moeder kwam terecht in zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland. En dat puur en alleen doordat in ons dorp geen voorzieningen voor ouderen zijn." Een oplossing om toch zo snel mogelijk een woonzorgcen trum in het dorp te krijgen heeft, Cobie niet. ,Jk geloof er na tien jaar niet meer in." Ook in het praathuis tegenover chi nees restaurant Nieuw Eiland Tho len is de mening over de komst van het woonservicecentrum onver deeld. De zes mannen die daar dage lijks bijeenkomen reageren fel op het onderwerp. ZIE VERDER PAGINA 5 In februari 2010 veroordeelde de Middelburgse politierechter de voor malige directeur van de Groen van Prinstererschool tot een voorwaarde lijke werkstraf van 30 uur met een proeftijd van 2 jaar. Duvekot was het er niet mee eens, (x>k al hoefde hij de werkstraf niet te ondergaan omdat die voorwaardelijk was. Op advies van zijn advocaat mr. A. Klaassen ging hij in hoger beroep bij het ge rechtshof in Den Haag. Daar bogen zich 18 juli drie rechters over de zaak. terwijl in Middelburg destijds één (politie)rechter over de mishan deling had geoordeeld. Maandag kwam het gerechtshof tot de conclusie dat de mishandeling niet bewezen is. zodat er vrijspraak volgde. Volgens een woordv>erder van het gerechtshof is dit vonnis nog niet onherroepelijk omdat het Open baar Ministerie (OM) binnen veer tien dagen cassatie kan vragen bij de Hoge Raad. Gezien de voorwaarde lijke werkstraf van 30 uur in Mid delburg lijkt dat meer een theoreti sche mogelijkheid. „Maar het OM kan er een principezaak van ma ken", zegt de woordvoerder van het gerechtshof. Duvekot heeft in elk geval 'een goed gevoel' bij de vrijspraak. „Het is nu helemaal van tafel en dat is een hele opluchting. Ik kan het eigenlijk nog niet begrijpen." De voormalige schooldirecteur is blij dat hij staande is gebleven, ondanks de grote druk die de strafzaak met zich meebracht. „Ik ben niet gevlucht uit deze ge meenschap." Nu hij is vrijgesproken, staat de weg open om de familie die de aangifte heeft gedaan, wegens smaad aan te klagen. „Die mogelijk heid heb ik met mijn advocaat be sproken, maar dat ben ik niet van plan. Ik heb er geen lust in om nog weer langer met de zaak bezig te zijn. Bovendien wil ik niemand zeer doen. De afgelopen jaren heb ik heel veel steun ondervonden van familie, vrienden en kennissen en dat heb ik zeer gewaardeerd." ZIE VERDER PAGINA 5 Provincie akkoord ter wille van plan Noord Tholen De provincie heeft het voorontwerp bestemmingsplan Stenen Kruis be keken in het kader van het zoge naamde vooroverleg. De officiële procedure met bezwarentermijnen volgt nog. Gedeputeerde staten zijn het met de gemeente eens dat het voor de herinrichting van bedrijven terrein Noord cruciaal is dat autobe drijf Bal aan de Wattstraat wordt beëindigd. Naast de garage zijn er nu twee tankstations. Een bemand station met winkel van Shell en daarachter een onbemand tanksta tion van Tamoil. Eén tankstation mag in Noord gehandhaafd blijven, zij het op een andere plaats. Onder deel van de onderhandelingen tussen de gemeente en Bal is, dat er bij de kruising aan de Nieuwe Postweg ter hoogte van de voormalige Deehoeve een tankstation komt. „Mede gezien het belang van het project Noord en het feit dat bij het Stenen Kruis geen extra aansluiting op de provinciale weg nodig is, kunnen wij - alles af wegende - instemmen met een tank station op deze plaats", schrijven gedeputeerde staten aan b. en w. „Wel moet worden beseft, dat het hier om een landschappelijk kwets bare en zichtbare locatie gaat", be nadrukt de provincie. „De inzet om te komen tot een kwalitatief hoog waardige invulling van zowel het ontwerp als de landschappelijke in bedding ondersteunen wij van har te", aldus gedeputeerde staten. Wel wijst de provincie er nog op, dat het bestemmingsplan alleen betrekking heeft op het deel dat een directe de tailhandelsbestemming krijgt. De groen-blauwe omgeving, die wel na drukkelijk onderdeel uitmaakt van het eindbeeld en het ontwerp, woedt niet als zodanig bestemd. ZIE VERDER PAGINA 3 Dominique du Fossé uit Scherpenisse doet aan topsport met haar hond Ringsteken op een neppaard bij zeskamp camping de Pluimpot Robin van Dijke uit Sint-Annaland plukt tomaten in zijn vakantie EN VERDER... VVV in Sint-Maartensdijk heeft het drukker na verhuizing Enige hotel van Anna Jacobapolder wil en kan nog groeien MEN HOORT SLECHTS DE VRAGEN WAAROP MEN IN STAAT IS TE ANTWOORDEN Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Elk jaar, tussen alle braderieën en rommelmarkten in de omgeving door, is er een rommelmarkt op de camping. Voorzitter Bert van Og (19 jaar in functie) laat daags na het evenement enthousiast weten dat de rommelmarkt een paar honderd bezoekers heeft getrokken en dat de twintig standhouders niet ontevreden waren. „Ze mogen hier gra tis staan. Nee, de meesten komen niet van de camping. De standhouders bellen op of ze weer mogen komen." Tijdens een bezoek aan de rommelmarkt klinkt er zowel bij kopers als verkopers nogal veel Vlaams. „Logisch", vindt Van Og. „De helft van de campinggasten komt uit België." Zoals Eric Vandewalle. In het dagelijkse leven is hij hoofd interne diensten bij de Vlaamse Maatschappij voor Watervoorziening in Brussel, maar vandaag staat hij op de rommelmarkt met onder meer fototoestellen. Ze ko men uit een collectie van een familielid en voor 15 euro ben je de trotse eigenaar van een Kodak Box uit 1927. „Neem je er twee, dan betaal je twintig euro", is zijn ver kooppraatje. Hij staat er niet voor de omzet, laat staan voor de winst, maar wel om met voorbijgangers te praten. Die probeert Vandewalle warm te maken om champagne- doppen te gaan verzamelen. „In België is het een rage. Er zijn ongeveer 24.000 verschillende. Vergeet niet dat er 1200 verschillende champagnehuizen zijn en elk huis heeft voor alle soorten champagne een eigen capsule." Op zijn kleed ligt een schat aan verzamelwoede. Van oude munten tot bidprentjes. Wie langs de kramen en de dekentjes loopt, komt uiter aard veel zaken tegen die je ook elders bij zolderoprui mingen ontmoet. Stenen engeltjes. Zie verder pagina 3. Koukleumende verkoopsters tijdens de rommelmarkt op camping Irenehoeve.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 1