'Samen fietsen is leuker dan alleen' Dick Rietkerk: 'Eigenlijk houd ik niet van wandelen' Dertig Thoolse scouts genieten van zomerkamp Vroege duif op Poitiers voor opa Frans en kleinzoon Daniël 11 Schat koning Shrek opgespoord hij Uitgeest Dertig leden - 22 kinderen en 8 leidinggevenden - van de Thoolse scoutinggroep Heenetrecht hebben het jaar lijkse zomerkamp dit keer gehouden'in Uitgeest, 15 kilo meter boven Amsterdam. De ouders van de Orca's en Zeeverkenners - jongens en meisjes van 11 tot en met 16 jaar - zwaaiden de kinderen zaterdag 16 juli uit. Een week later kwamen ze weer terug in Tholen. De eerste dagen waren nat, maar vanaf dinsdag klaarde het op, zo dat het nog een echt zomerkamp werd. Bootje omgeslagen Duo's Ruinard/Kooij en Schoep/Filius halen titel Thoolse dames en Vossemeerse heren winnen tennistoernooi op Vossenberg Donderdag 28 juli 2011 Duiven Seinen op groen Poitiers Het is volop zomervakantie, geen school, geen voetbal. Om toch in beweging te blijven, organiseren Lennard Andriesse en zijn vader Witte uit Scherpenisse geduren de de zomermaanden fietstoertochten voor de jeugd. Za terdag was de tweede tocht van het seizoen. Zes jongens in de leeftijd van acht tot dertien jaar kwamen opdagen voor een tocht van 28 kilometer over het eiland. Volgauto Route Idee Toertocht agenda Lennard Andriesse uit Scherpenisse doet oproep voor toertocht Ingeburgerd EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Veertigste medaille van de Nijmeegse Vierdaagse voor Tholenaar Wandelen, dat doet Dick Rietkerk (64) uit Tholen hele maal niet graag. Liever helpt hij zoon Edward met het oogsten van pioenrozen en zonnebloemen. Met één uit zondering daargelaten: de Nijmeegse Vierdaagse. Dit jaar stond de oud-beroepsmilitair voor de veertigste keer aan de start. „Het is voor mij ieder jaar een lichamelijke test", zegt Rietkerk.Zolang ik de Vierdaagse kan lopen, ben ik gezond." Tussen de oren Stoppen Traditiegetrouw Acht onderdelen Het scoutcentrum Stierop bij Uit geest kon met een bootje bereikt worden. Bij aankomst moesten de tenten snel opgezet worden, want er was veel regen op komst. Na hard werken was alles op tijd klaar en kon het kamp officieel beginnen. Het thema werd ingeluid door koning Shrek. Hij was bestolen van zijn schat en de waterscouts moesten de ze terugvinden. Bij ieder spel kon den de scouts stukken kaart verdie nen om zo de schat te kunnen vinden. Die avond werden de scouts gelijk op de proef gesteld. Ze werden gedropt in de buurt van het kampter rein. Vanaf deze plaats moesten zij via een routebeschrijving teruglopen naar het terrein. Dit ging niet zonder verdwaalde scouts, maar na een aan tal nieuwe aanwijzingen wisten zij de eindstreep toch te halen. Het bleef regenachtig in Noord-Hcl- land. maar de bikkels van de Heene- trechtgroep gingen toch het water op in de gehuurde boten van het scout centrum. Hierbij moesten zij - door middel van een kompas - op zoek naar aanwijzingen. De derde dag waagden de scouts zich op het water van het Alkmaar- dermeer. Dit ging niet zonder slag of stoot, want een van de scoutingboot- jes sloeg om. De leiding was slechts een aantal meters verwijderd en greep snel in. Niemand raakte ge wond. De voorlaatste avond werden de nieuwe leden ingewijd bij de groep door middel van de kampdoop. Zij leggen geblinddoekt een parcours af en moeten moeilijke vragen beant woorden bij neptunes. Bij ieder ver keerd antwoord moeten zij een hap nemen van een het gemaakte brouw sel van de overige kinderen en dat is niet altijd even smakelijk. Toen kon den de kinderen op zoek naar de schat van koning Shrek. Door goed samen te werken, slaagden ze om de opdracht te volbrengen. De laatste avond werd het tribunaal gehouden. Hierbij werden alle kin deren en leidinggevenden die zich hadden misdragen gedurende het kamp 'terechtgesteld.' Door soms minder lekkere dingen te eten of door een uithoudingsvermogentest werd dit gedrag snel afgeleerd. De laatste avond werden de slaapten ten afgebroken zodat de kinderen een gezellige pyjamafeestje konden houden in de grote tent. Zaterdag morgen werd de terugreis aanvaard. Via het b<x>tje werden de tenten, kooktoestellen en de scouts zelf te ruggevaren naar het vaste land om daar in auto's te stappen richting Tholen. De finalisten in de damesdubbel 6, v.l.n.r.: Addie van der Zande, Marian Kamminga, Monique Ruinard en Els Kooij. Monique Ruinard en Kis Kooij van Kegedima hebben zondag Addie van der Zande en Marian Kamminga verslagen in de categorie dames- dubbel 6 op het tennistoernooi van tennisclub T.O.V, in Oud-Vosse- meer:"het Tweewielerservice Van der Zande open toernooi. Bij de heren in dezelfde en tevens hoogste categorie op het toernooi hielen Frank Schoep en Bram Filius de winst in eigen dorp door het Sint-Annalandse duo Martin Oosdijk en André Verheul te verslaan. Frans en Daniël Bal hebben op de laatste eendaagse fondvlucht weder om een m<x>i resultaat neergezet. I)e opa en kleinzoon uit Tholen had den vanuit Poitiers de snelste duif. Clubgenoot Dick Vaders uit Oud- Vossemeer heeft de zege behaald op Breuil Ie Vert, de zesde en tevens laatste vlucht tellend voor het vitessckampioenschap voor jonge duiven. In tegenstelling tot verleden week, toen de Reisduif uit Scherpenis.se nog victorie kraaide, gingen nu dus twee leden van de Zwaluw uit Oud- Vossemeer met een overw inning aan de haal. Met Poitiers als laatste dagfond- vlucht zit het oiide duivenseizoen er bijna op. Na Tours, Chateauroux. La Souterraine, Argenton en Ruffec res teerde nog één krachtmeting voor duiven die meer dan 600 kilometer in één ruk afleggen. Frans en Daniël Bal uit Tholen hadden met afstand de snelste. De zaterdagmorgen om kwart over zeven geloste duiven kregen het niet cadeau. Een flink buiengebied ten noorden van Parijs, dat maar lang- Zaam naar het oosten wegtrok, zou zijn invloed hebben op het concours verloop. Zo kregen veel deelnemers duiven thuis met een nat verenpak en waren er aanzienlijke tijdsverschil len bij de aankomster De 332 met 2010 van de familie Bal zich er weinig van middelde snelheid per minuut liet de ji rentie uit het samens Philipsland/Schouwe ver achter zich. Het dan ook provinciaal, me van 2183 duiven, stelijke veertiende pk Dick Vaders en zijn compagnon Dick Lindhout hadden succes op de laatste vitessevlucht voor jonge dui ven. De in Oud-Vossemeer woon achtige en spelende liefhebbers had den op Breuil le Vert de snelste Thoolse duif. Het werd ook de hoog ste trede op het samenspel p<xlium waar nog door 59 deelnemers 958 duiven werden verzameld. Ook Cees Moeliker uit Tholen kreeg ze prima naar huis, met vijf plaatsten binnen de top tien. Het zou tot zaterdagmiddag twee uur duren voordat alle seinen op groen konden. Desondanks werd het voor veel jongen een zware kluif. Een zwaarbewolkte hemel en een stevige westnoordwestwind waren de te trot seren elementen. De winnende duif streek na drie uur en tweeënveertig minuten op de aankomstantenne. De 062, een doffertje op weduwschap had het 275 kilometer lange parcours overbrugd met een gemiddelde snel heid van 1236 meter per minuut (ruim 74 kilomST8f""pPf uur). Het duifje van Vaders liet hiermee C. Moeliker (1232) en Frans en Daniël Bal (1232), beiden uit Tholen, nipt achter zich. Dc Zwaluw Oud-Vossemeer, 55 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 16.00.45 u. is 1175,647 m/min. Laatste duif 17.12.48 u. is 1033,952 m/min. comb. F. en D. Bal 1, 12, 13, 14; A. Havermans 2; D.A. Vaders 3, 5, 7, 10; AJ. Capelle 4,6,8,9, 11. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 32 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 16.14.47 u. is 1138,288 m/min. Laatste duif 17.07.04 u. is 1038,938 m/min. D. de Wilde 14,7; A J. Scherpenis- se 2,3,6,8; J. Benningshof 5. De Reisduif Scherpenisse, 82 dui ven van 12 deelnemers. Eerste duif 16.23.13 u. is 1122,662 m/min. Laatste duif 17.00.01 u. is 1052,042 m/min. JJ. Bolier 1,2,5, 12, 14. 15, 18,21; P. Laban 3; D. Noom 4, 7,9, 1120; P. Potappel 6; J. de Graaf 8, 16; J. Moerland 10, 19; DJ. Menheere 13, 17. De Vredesduif Sint Philipsland, 30 duiven van 4 deelnemers. Eerste duif 16.42-30 u. is 1099,831 m/min. Laatste duif 17.00.49 u. is 1065,957 m/min. R. Reijngoudt 1, 3, 4, 5. 7; Owen Koolbergen 2; comb. Hrx;k 6,8. Oud-Vossemeer, 230 deelnemers. Eerste is 1235,972 m/min. 825.15 u. is 1026,581 4, 11, 16, 17,24,43, '.en D. Bal 2, 3,5,9, 4,37,39.44,48,53, ff 6, 29, 57; A J. Ca- 1; P. Vis 10,47; J.A. Capelle 12, 15, 27, 28, 35, 40, 42. 49. 51, 55; H. Rensink 18, 54; R. Fonteyne 20, 32, 52; Jurre van den Berge 21, 23, 38,41; S. Berkey 22, 33, 36, 50; C.A. Rijnberg 30; A. Paasen 56. De Reisduif Scherpenisse, 209 dui ven van 14 deelnemers. Eerste duif 17.40.53 u. is 1232-347 m/min. Laatste duif 18.12.11 u. is 1080,756 m/min. C. Moeliker 1, 2, 3, 4, 7, 8. 11, 12, 22, 24, 33, 35, 42; M.J. Laban 5, 6, 10,25,28,29,45; Mario de Graaf 9, 15, 17, 18,20, 23, 30, 32, 38; J. de Graaf 13, 16, 21,49, 50, 51, 52; JJ. Bolier 14, 43; P. Laban 19, 39; D. Noom 26, 27, 34, 40, 44. 48, 53; J. Moerland 31, 37, 46. 47; DJ. Men heere 36; L. Hage 41 De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 127 duiven van 9 deelnemers. Eer ste duif 17.43.59 u. is 1203,039 m/min. Laatste duif 18.33.46 u. is 981,613 m/min. H. van Hemert Rijnberg 1, 2. 6, 7, 10, 12, 18,21,31; AJ. Scherpenisse 3, 11, 14, 17,20.26,27; C. Potappel 4; A. Bijl 5.2!#D. de Wilde 8,9. 15, 16,19,23,28,29,32; J. Heijboer 13; L. van de Berge 22; J. de Rijke 24, 30. De Vredesduif Sint Philipsland, 179 duiven van 9 deelnemers. Eer ste duif 18.11.19 u. is 1109,762 m/min. Laatste duif 18.42.55 u. is 985,007 m/min. P. Wagemaker 1,2,3,31,32,33,38, 44; K. de Frel 4, 10, 16,21,34,41, 42; R. Reijngoudt 5, 7, 11, 12, 13, 22,23,39.43; Joh. Reijngoudt 6,25; Jac. Reijngoudt 8, 9, 28, 29. 30, 45; gebr. Vermeij 14, 15, 19, 20, 24, 37; comb. Hoek 17, 18, 26, 27, 35, 36, 40. De populariteit van de wielersport onder jongeren is de afgelopen jaren flink gestegen. .Jongens en meisjes op de wielrenfiets, ik kom ze overal tegen", zegt Lennard. „Soms in groepsverband, maar vaak alleen. Terwijl samen fietsen toch echt veel leuker is." Daarom organiseert Len nard in de zomermaanden twee keer per week een fietstoertocht over het eiland. „De lengte van de route va rieert van 25 tot 30 kilometer", zegt Lennard. „Het tempo moet voor ie dereen te volgen zijn. Meestal ligt het gemiddelde rond de 22 a 25 kilo meter per uur. We maken er beslist geen wedstrijd van, ook niet in de laatste kilometers. Dus niet nog even de binnenbocht nemen, maar ge woon samen plezier hebben op de fiets." Het leven van de familie Andriesse staat in het teken van fietsen. Vader Witte zorgt voor de begeleiding op de fiets en wijst de weg over het ei land, terwijl moeder Annelien de 'volgauto' bestuurt. „Dus zijn er technische problemen, zoals een lekke band of gebroken ketting, dan kan de fiets op de fietsendrager van de auto." Zaterdag kwamen vijf kin deren op Lennard's oproep af. De leeftijden varieerden van acht tot dertien jaar. En allemaal afkomstig van het eiland. „Vandaag hebben een paar renners afgehaakt. Waar schijnlijk vanwege het dreigende slechte weer." En dan is het tien uur geweest. Alle vijf de renners staan in vol ornaat klaar om aan de 28 kilometer lange toertocht te beginnen. De avond er voor hebben Lennard en Witte de route nog gefietst, dus verkeerd rij den zal niet gebeuren. Vanuit de Ma luslaan rijden de renners via Strijen- ham richting de Oesterdam om vervolgens via 't Oudeland naar de eerste rustplaats te fietsen aan de Ee- weg in Tholen bij de kwekerij van de familie Rietkerk. Daar wordt wat gedronken en gegeten. Via de Mo- lenvlietsedijk. de Puitsedijk en Ti- chelaarsweg terug richting Poort vliet en over het fietspad langs de provinciale weg naar Scherpenisse. Daar komen de kinderen moe maar voldaan aan. Het idee voor de wielertoertochten komt van Lennard's vader Witte. „Veel jongeren voetballen, maar in de zomermaanden zijn er geen com petities, noch trainingen", zegt Wit te. „Om toch een beetje in beweging te blijven en de conditie op peil te houden, ben ik samen met Lennard gaan fietsen. Onderweg kwamen we veel leeftijdsgenootjes van Lennard tegen. En dat bracht mij op het idee De volgende toertochten vinden plaats op woensdag 3 augustus om 18.30 uur, zaterdag 13 augustus om 10 uur, woensdag 17 augustus om 18.30 pur en de sluitingsrit van het seizoen op za terdag 27 augustus om 10 uur. Vertrek: Maluslaan 14, 4694 AB, Scherpenisse. Voor meer infor matie Witte en Lennard Andriesse: 0166-664421 of per e-mail: malus@zeelandnet.nl. Tip: vergeet je fietshelm niet! De zes renners: Machiel Lindhout, Casper Aalhrechtse, Wilbert Ligtendag, Ronald Sturris, Lennard Andriesse, Willem-Jan Quist. om in de zomermaanden wekelijks speciale toertochten uit te zetten. Vorig jaar zijn we daar voor het eerst mee begonnen." De toertochten wa ren een regelrecht succes. Wekelijks kwam een tiental kinderen naar de Maluslaan in Scherpenisse om sa men met Lennard en zijn vader een rondje over het eiland te fietsen. Witte en Lennard hopen dat zij door het organiseren van toert(x;hten een bijdrage kunnen leveren aan de po pulariteit van de wielersport onder jongeren. „Zie het als een opstapje naar een wielervereniging", zegt hij. Witte hoopt stiekem dat zijn zoon Lennard volgend jaar bij tourclub Tandje Bij gaat fietsen om vervol gens bij de junioren aan te haken. „Maar of hij dat ook kan combine ren met school en voetbaldat weet ik niet", stelt Witte. „Hij zal een keuze mix;ten maken." Voor Len nard is het wel duidelijk. „Voetbal len, dat doe ik het liefst. Fietsen is een leuk alternatief in de zomer. Ze ker als ik het samen met leeftijdsge noten kan doen." De wielersport is bij de familie An driesse aardig ingeburgerd. Geen etappe in de ronde van Frankrijk heeft Lennard gemist, 's Avonds gaat de televisie na het journaal ge lijk op Tour de Jour, vervolgens Vi ve La Velo om laat op de avond af te sluiten met De Avondetappe. „En als we de tour kijken, dan altijd naar de Belg. Die weten tenminste waar ze het over hebben", aldus Lennard. Als favoriet van deze tour stond An dy Schleck bij Lennard hoog geno teerd. „Helaas heeft ie het net niet gehaald. Tja, Cadel Evans is een veel beter sprinter. Daar kon Andy gewoon niet tegenop." Dick Rietkerk (64) laat trots zijn 40ste medaille zien, met in de bloemen een vlaggetje dat hij van zijn kleinkinderen kreeg. Blaren, die heeft hij niet. Of toch wel? „Op mijn grote teen zit er een tje, die prik ik zo door met een naald", zegt Dick. Hij is nog aan het bijkomen van een week Nijmegen, maar uitgeput, dat is hij zeker niet. „Een dag in de zompige klei pioen rozen snijden, dat is veel zwaarder", grapt hij. „We hebben dit jaar ont zettend veeTgeTiflc 'gehad niet het weer: Niet te warm. niet te koud. En de verwadrrTegën viel alles zins mee." Mede door de gunstige weersomstandigheden was het aan tal wandelaars dat de Vierdaagse heeft uitgelopen verrassend hoog. Van de 38.587 deelnemers heeft slechts drie procent de eindstreep niet gehaald. Daarmee overtreft de wandeltocht alle voorgaande re cords. Wandelen doet Dick eigenlijk niet graag. „Het klinkt misschien vreemd, maar ik ga niet voor mijn plezier een eind op stap", zegt Riet- merswaal). ..Vanaf daar loop ik over de darrïtmig naar hnis. "DCaF.'fFmd kerk. „Voor mij is de Vierdaagse eerder een jaarlijkse gezondheids test. Uiteraard train ik vooraf wel." De eindstreep halen, zit volgens Rietkerk vooral tussen de oren. „Maar voor de duidelijkheid: zon der training ga je de streep echt niet halen." De oud-militair laat zich daarom als training vaak 'droppen' aan het eirid'van de Oeste*Kfa?n (Rei- aar loop 1 ffis.-Dï-t is niet eens de helft van de Vier daagse, toch is het een ontzettend goede oefening. Op de dam zie je voortdurend het einde. Dat is men taal heel zwaar." Nog zwaarder is het wanneer Dick de Oesterdam in omgekeerde richting wandelt. „Naar huis loop je makkelijker, dan heb je een doel." Slechts zes keer trainde Dick dit jaar voor de Vier daagse. Voornamelijk op lange rechte polderwegen, waaronder de Tholenseweg. „Doordat ik dag in dag uit op het land bezig ben, heb ik een aardige basisconditie", stelt hij. „Maar om weer in het ritme te ko men van het wandelen heb ik toch enkele lange tochten gemaakt. Tij dens één van mijn oefenrondes kwam ik rege(matig een oudere da me tegen. Nooit heb ik haar gespro ken, tot afgelopen week in Nijme gen. Ze bleek 79 jaar te zijn, kwam uit Tholen en liep nog met gemak de 40 kilometer." Vtx>r Dick een ge ruststellende gedachte. „Dan heb ik nog zeker 15 jaar." Over stoppen tijdens de Vierdaagse heeft Dick in de afgelopen veertig jaar nooit gedacht. Ook niet tijdens de extreme hitte vorig jaar. „Ge woon het verstand op nul en door gaan", zegt hij. „Rust voor je moe bent. eet voordat je honger krijgt. Dan herstelt je lichaam het snelst." Onderweg eet Rietkerk vooral wat hij lekker vindt. „Broodjes, koekjes, drinkyoghurt", dat soort makkelijke dingen. „En over voldoende eten hoef je onderweg echt niet in te zit ten. De toeschouwers langs de route reiken je van alles aan. Komkom mers, appels, peren, noem maar op. Je komt niets tekort." Voor veel mensen is de Nijmeegse Vierdaagse te massaal, maar niet voor Dick. „Het is één grote familie. Je komt ieder jaar weer bekende gezichten tegen. Ik vergelijk het altijd maar met zomercarnaval in Rotterdam. Alle mensen zijn zo vriendelijk en gastvrij, zo zou Nederland heel het jaar door moeten zijn." Hoewel Dick al veertig jaar mee loopt. is hij door zijn familie nooit eerder 'binnengehaald'. Daar bracht zijn zoon Edward (43) dit jaar ver andering in. Samen met zijn doch ters en zoon zat hij op de tribune te wachten totdat zijn vader over de streep kwam. „Hij zou op de rechter tribune zitten",.zegt Dick. „Dus ik kijken en zwaaien. Geen Edward, geen kleinkinderen. Nog eens kij ken dan. Nee, toch echt niet. Ik bel len. netwerk overbezet." Ironisch genoeg zat Edward niet op de rech ter. maar linker tribune. „We heb ben elkaar pas thuis weer gezien", zegt Dick. „Bij de finish is het zo ontzettend druk, dat kun je je als buitenstaander amper voorstellen. Niet alleen zijn er ruim veertigdui zend lopers op de been, maar wat dacht je van alle toeschouwers. Het is dus niet zo vreemd dat we elkaar zijn misgelopen. Maar jammer; vind ik het wel." Terug thuis kreeg Dick alsnog een warm onthaal. In zijn tuin prijkt een bordje met '40 keer'. „Die heb ik vanochtend alsnog van Edward en m'n kleinkinderen gekregen", zegt hij trots. „En niet te vergeten de me daille." Na een weekend herstellen vertrekt Dick traditiegetrouw naar de Spaanse kust.»„Dit jaar staat Tor- remolinos op de agenda. Lekker bakken aan de kust. Voor mij de ideale vakantie bij te komen van een Bij de heren in de categorie hebben Frank Schoep en Bram Filius de Sint-Annalanders Martin Oosdijk en André Verheul naar de tweede plek verwezen (v.l.n.r.). De Thoolse dames wonnen met 6-2 en 7-5 in de finale. Ook de Vosse meerse heren wonnen in twee sets met 7-5,6-2. Negen dagen lang stre den 92 deelnemers in de categorieën. 6, 7 en 8 voor duo's van heren, da mes en de mix om de hoogste eer op sportpark De Vossenberg. In alle on derdelen werd in poules gestreden waarna de winnaars van de poules in de finale streden om de éérste plaat sen. Er werd op de finaledag gestreden om de winst in acht onderdelen. Een spannende pot betrof de finale van de herendubbel 7. De jonge Sint- Annalanders Sven den Engelsman en Bas Wielaard hadden hun wed strijden tot aan de finale redelijk ge makkelijk gewonnen, maar moesten in een driesetter hun meerdere er kennen in Ad Bogers en André Laanen uit Lepelstraat. Op zaterdag 16 juli werd om negen uur 's morgens de eerste wedstrijd in de herendubbel 8 poule gespeeld met Marvin van der Zande en Frans Hommel tegen Franklin Vink en Dennis Groffen. Een week later le verde de finale dezelfde wedstrijd op. De winst ging tweemaal naar Van der Zande en Hommel, die er drie lange sets met veel lange rally's voor nodig hadden om in de finale af te rekenen met hun tegenstanders. In het voorweekend moesten de wedstrijden enkele keren onderbro ken worden in verband met de hefti ge regenval. Ondanks de voorspelde regen is het doordeweeks en in het finaleweekend droog gebleven. Er heerste naast de sportiviteit op de baan een gemoedelijke en gezellige sfeer op het park. Om de kou te trot seren werden er op de finaledag glühwein en warme dekens uitge reikt om het trouwe aanwezig pu bliek warm te houden. De toernooi- leiding spreekt van een geslaagd toernooi. Uitslagen finale: GD8 Anje van Went en Frans Hommel - Manon Kooien en Bas Kooien: 6-3, 6-2; HD7 Ad Bogers en André Lanen - Sven den Engelsmane en Bas Wiel aard: 16.6-4,6-3; GD6 Yvonne Ha vermans en Bram Filius - Lijdie Kot en Huib van Westen: 6-1,6-1; DD7 Heima Buijsen en Sandra van Schilt - Sandra Hommel en Anje van Went: 3-6, 6-1. 6-2; HD8 Frans Hommel en Marvin van der Zande -j Dennis Groffen en Franklin Vink: 6- 7, 6-3, 6-4; GD7 Sandra van Schilt en Ad Bogers - Emy Hommel en William Quist: 6-0, 6-2; DD6 Els Kooij en Monique Ruinard - Marian Kamminga en Addie van der Zande: 6-2,7-5: HD6 Bram Filius en Frank Schoep - Martin Oosdijk en André Verheul: 7-5,6-2.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 11