'Geen wereldtop, mijn progressie bleef achter bij verwachtingen' Circus in Scherpenisse Op weg naar blarenpost Vierdaagse Nijmegen Goed boek doet wonderen Tennissers zijn deze zomer aan zet met vijf Thoolse toernooien Thools gastgezin voor student Potappel op dreef bij Bordeaux EENDRACHTBODË, DE THOOLSE COURANT Oud Goud Zelfredzaamheid De legendarische judoka en sportbestuurder Anton Gees ink vond het maar niks. Triatlon was volgens hem een sport voor wie nergens goed in was. Niet in het zwem men, op de racefiets of met hardlopen. Jochem Kuzee (33) vertelt de anekdote met smaak. Het was in 1996, aan de vooravond van de Olympische Spelen in Atlanta en Kuzee mocht op uitnodiging van NOC*NSF als toe schouwer naar het evenement. Om te genieten en de sfeer te proeven. Want de jonge triatleet uit Sint-Anna- land was voorbestemd om bij een van de komende Olympiades, in Athene of Peking, de nationale eer hoog te houden. Zo ver kwam het nooit. Na 2002 stopte Ku zee, weloverwogen. „Mijn progressie bleef achter bij de verwachtingen." Erelijst Jochem Kuzee (33) kijkt tevreden terug op zijn tijd als triatleet Frustrerend gevoel Hersenvliesontsteking De competities zijn voorbij, het is toernooientijd. Er zijn tot en met september vijf toernooien in de ge meente Tholen waarbij tennisliefhebbers een balletje kunnen slaan. Eerste keer jeugd Linsey wint met stijl Maja Vermaas-Leinse en Anita Goedegebuure Maja Vermaas-Leinse (47) uit Halsteren was gisteren rond drie uur op weg naar de blarenpost na de tweede dag van de Vierdaagse van Nijmegen. De uit Sint-Anna- landse afkomstige Vermaas loopt samen met Anita Goe- degebuure (46) uit Oud-Vossemeer voor het eerst mee. Ze lopen de veertig kilometer. Ze zijn beiden heel ent housiast. Kippenvel Maximale score voor Reisduif Scherpenisse Duiven Topduivin Bordeaux Hoofdrol Anne Hage Sens Morlincourt Voetbalseizoen opent met Noad- WHS 'Krabbenkreekderby is wedstrijd waar we naar uitkijken en die telt' Krenten in de pap 11 Ze behoorden tot de meest aansprekende s Hun prestaties vielen op. Ze werden soms sportman of sportvrouw van de gemeente Thol ken we ze regelmatig op. Benieuwd naar h toen. En hoe ze nu in het leven staan. In Oud verslag van. Een rubriek in twaalf afleveringen mer 5: Jochem Kuzee, triatleet. Nog even terug naar dat moment op Papendal, het nationale sportcen trum bij Arnhem. Het gesprekje met Geesink heeft hij nooit vergeten. Kuzee nam de woorden van de judo reus met een korreltje zout. Zelf wist hij hoeveel hij had geïnvesteerd in zijn sportcarrière. Van jongs af aan. Eerst het jeugdzwemmen, in de Spetter in Tholen en andere baden in de regio. Trainen in de daluren, in alle vroegte vaak. Later met pa Ad Kuzee op de racefiets in de Alpen cols. In zijn plakboeken komt het al lemaal voorbij. De jonge Jochem, in een shirtje van Superconfex, toen de populaire ploeg. Jelle Nijdam was zijn favoriet. Het lopen was nog zo'n passie. Voor zijn vijftiende ver jaardag de eerste hartslagmeter. Trainingskampen in binnen- en bui tenland. Kuzee leefde voor zijn sport. Ook toen leeftijdgenoten de bars afstroopten. Daarom nam hij de woorden van Geesink ter kennisna me aan. „Die man blonk altijd uit in verkeerd gekozen formuleringen." Pa Kuzee, van jongs af aan zijn be geleider en die dag ook op Papendal aanwezig, had er meer moeite mee. „Ja, mijn vader ging de discussie met Geesink wel aan." Zelf herin nert Kuzee zich ook nog de sport quiz die hij op de bijeenkomst won. Gepresenteerd door Yvonne van Gennip. Van alle jonge topsporters had de Setallander de meeste parate kennis in huis. „Ik hield er een doos met mooie horloges aan over. Die moet nog ergens op zolder staan." Jochem Kuzee woont tegenwoordig in Bergen op Zoom. Getrouwd met de uit Tholen afkomstige Marloes Stoutjesdijk. Sinds kort is hij een trotse vader, van Marte. Hun huis staat te koop. „Het eiland trekt nog wel, dat weidse landschap." Drukke tijden zijn het voor de kersverse va der. Als ergotherapeut werkt hij voor S&L Zorg, op de locaties Lamber- tijnenhof en Sterrebos. Drie dagen in de week. De andere twee dagen is hij actief in een eerstelijns praktijk in Tilburg. Mooi werk. Dankbaar werk ook. Met soms schrijnende gevallen. Vereenzaamde ouderen. Demente renden in een isolement. Zijn missie: mensen, met een beperking helpen om te participeren in de; maatsChap- pij? Zelfredzaamheid bevorderen. „Daar kan ik mijn ei goed in de kwijt." Spontaan vertelt Kuzee over zijn verblijf in Zuid-Afrika, de win ter 2002-2003, de periode dat het einde van zijn sportloopbaan nader de. Een halfjaar lang deed hij er vrij willigerswerk. Mensen met een ver standelijke beperking en patiënten met epilepsie werden door hem be geleid. In een werkplaats waar tuin meubelen en speeltoestellen werden gefabriceerd. Knysna heette het daar. een mooie plek aan de Indische Oce aan. Een ervaring voor het leven was het. Bij de plaatselijke zwemclub hield hij zijn conditie nog een beetje op peil. De meegenomen racefiets raakte hij bijna niet aan. De hoop op een rentree in de triatlon verdween er achter de horizon. Voorgoed. „De echte drive was er niet meer." Als jong ventje droomde hij wel de gelijk van een topsportcarrière. In een reeks plakboeken zijn die dro men gestold. Krantenknipsels met uitslagen, foto's, interviews. Kuzee wist het al vroeg: triatleet worden, op de Olympische afstanden. In to taal 1500 meter zwemmen. 40 kilo meter fietsen en 10 kilometer hard lopen. De hele triatlon (3.8 kilometer zwemmen. 180 kilometer fietsen en 42,195 meter kilometer hardlopen) heeft hem nooit getrok ken. „Terwijl ik daar volgens insi ders veel meer aanleg voor had." Kuzee legde zich van meet af aan toe op het meer explosieve werk. Zwemlopen. run-bike-run, hij deed er van alles bij. Zijn prestaties ble ven niet onopgemerkt. In 1992 kreeg hij de aanmoedigingsprijs van de gemeente Tholen. Twee jaar later volgde de nominatie voor sportman van het jaar. Die titel ging toen aan zijn neus voorbij en werd toegekend aan Marjanne van der Velde, ook ac tief in de triatlon. In 1996 was de Jochem Kuzee met zijn dochtertje Marte. hoogste sportonderscheiding in de gemeente wel voor hem. Kuzee had toen al een indrukwekkende erelijst opgebouwd, met tal van deelnames aan nationale en Europese kam pioenschappen. Bij de junioren hoorde hij jarenlang tot de allerbes- ten. In 1996 eindigde hij op het NK als derde, als eerstejaars B-junior nog wel. Op het EK eindigde hij dat jaar als achttiende. De wereldtop leek binnen bereik en als lid van de Olympische selectie mocht hij rond kijken in Atlanta. .JEen geweldige ervaring, hoewel we enkel kaartjes hadden voer minder tot de verbeel ding sprekende wedstrijden. Al die nationaliteiten bij elkaar. Samen op zo'n campus. Op die leeftijd maakt dat wel indruk." De sprong naar de absolute top bij de senioren kwam er ngoit. Kuzee woonde in die jaren in Limburg en maakte deel uit van een select ge zelschap triatleten. Louis Delahaije. de huidige wielertrainer bij de profs van Rabobank, was destijds zijn bondscoach. Aangepaste spelregels waren niet in zijn voordeel. „Mijn zwemmen was gewoon niet goed genoeg. Ik heb wel tot vijf keer in de week in de bak gelegen, om dat onderdeel te verbeteren. Ik heb al tijd moeite gehad met het gedrang en gedrum bij de start. Vroeger kon ik mijn bij het zwemmen opgelopen achterstand met het fietsen meestal wel goed maken, totdat het stayeren werd toegestaan. Vanaf dat moment kon ik het verschil op de fiets niet meer maken. Ik reed altijd achter de feiten aan. De wedstrijd werd voor mij beslist. Een frustrerend ge voel." In 1998 was er nog wel een deelname aan het WK junioren in het Zwitserse Lausanne, nog zo'n hoogtepunt uit zijn loopbaan. Kuzee was tevreden met zijn dertigste plaats. „Daar hoorde ik ongeveer thuis. Ik was geen wereldtopper. Maar stiekem hoop je dat de ware progressie er bij de senioren wel komt." Een ernstige hersenvliesontsteking in _2()00^dwarsboomde zijn carrière nog mêer.Tioewel hij het jaar daarop nog steeds aansprekende resultaten wist te boeken. In Zuid-Afrika, het land dat hij al een beetje kende van een trainingskamp met de nationale selectie, besloot Kuzee er definitief een punt achter te zetten. Een schok was het niet. .Je groeit naar zo'n moment toe." Toch is er ergens ook spijt. „Misschien had ik mij vanaf toen moeten richten op de hele triat lon. Wie weet had ik dan nog jaren plezier aan de sport beleefd. Maar het lukte me gewoon niet om de knop nog om te zetten." Terug in Nederland pakte hij zijn werk als er gotherapeut op en studeerde hij en passant af in de psychologie. Het sporten staat inmiddels op een laag pitje, hoewel hij vorig jaar nog wel meedeed aan een 47 kilometer lange loop in Frankrijk. „Voorde lol." De oud-Setallander kijkt tevreden terug op zijn sportcarrière, dat wel. „Het zijn geweldige jaren geweest. Dankzij de sport ben ik op zoveel plaatsen in de wereld geweest. Zuid-Afrika, zonder triatlon zou ik er nooit zijn gekomen. Trainings kampen in de mediterrane landen. Zoveel internationale wedstrijden. Ik heb er ook een hoop vriendschap pen aan overgehouden, tot op de dag van vandaag. Ik ben een tevre den mens." Tennis Nog tot en met zondag wordt er ge streden op tennispark de Vossenberg in Oud-Vossemeer om de titel in het Tweewielerservice van de Zande open toernooi van tennisclub T.O.V. Daarna kunnen de rackets worden meegenomen naar Sint-Annaland voor het 'Van de Velde Schilders en Dyna' plus Accounting Krabben- kreek toernooi', in de volksmond be ter bekend als Krabbcnkreektoer- nooi. Dat wordt voor de vijfde keer georganiseerd door tennisclub Sint- Annaland en wordt gehouden van maandag 15 tot en met zondag 21 augustus. Er kan ingeschreven worden in de categorieën herendubbel, damesdub- bel en gemengd dubbel in de klassen 4 t/m 8. Tijdens de week is. er elke dag een ander thema, zichtbaar in de kantine en het park Vervolgens is de jeugd aan zet in Oud-Vossemeer. want T.O.V. organi seert op 20 augustus voor het eerst een open jeugdtoernooi vcx>r jon- gensdubbels en meisjesdubbels. Ten nisclub De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland opende de zomermaan den met een 35-plus toernooi en van 27 augustus tot en met 4 september is er op de weersbestendige baan het Clysan open dubbeltoernooi. Vervolgens kunnen de Thoolse ten nissers zich van 18 september tot en met 30 oktober weer met elkaar me ten in de Goedware eilandencup voor teams, een competitie van de vijf gemeentelijke tennisclubs. In de ze eilandelijke wedstrijd wordt be paald welke club zich de sterkste van Tholen mag noemen. Vorig jaar wüs dat Eegedima uit Tholen. In de eilan dencup wordt gespeeld met vaste teams van vier deelnemers (twee da mes en twee heren). De reglementen zijn te vinden op toernooi.nl, de website waar voor alle bovenge noemde toernooien kan worden in geschreven. Ze stuurde haar pony zaterdag op een mooi manier door het par cours, vond de jury bij de spring- wedstrijd in Nieuw- en Sint Joos- land. Daarom kreeg ponyamazone Linsey van der Slikke uit Tholen 52 stijlpunten toegekend. Ze reed een foutloos parcours met haar C- pony Fleurtje in de klasse B en in combinatie met de toegekende stijlpunten leverde haar dat de eer ste prijs op. In de klasse L, catego rie BC reed ze mee met haar pony Surprice en bleef zowel in het ba- sisparcours als in de barrage fout loos. Met de tijd die ze wegzette behaalde ze een mooie tweede prijs. Uitwisselingsorganisatie YFU is op zoek naar gezinnen die onder dak willen bieden aan een buiten landse student. Ook gezinnen in de gemeente Tholen - met of zonder kinderen en ook alleenstaanden - kunnen zich aanmelden. De stu denten komen op 13 en 14 augus tus aan in Nederland. Ze volgen een semester of schooljaar onder wijs op een middelbare school, le ren de Nederlandse taal en cultuur kennen. Zowel de gastgezinnen als de stu denten ontvangen begeleiding tij dens het traject. Van de gastgezin nen wordt verwacht dat zij kost en inwoning bieden aan de student. Daar staat geen vergoeding tegen over. Er komen dit jaar 60 studen-, ten naar Nederland en voor 25 is nog geen gastgezin gevonden. Meer informatie via 0297-264850 of op gastgezin.yfu.nl. Regen, regen en nog eens regen. Meteorologisch gezien mag het dan zo- nier zijn, het leek de afgelopen weck soms wel herfst. Toch gaat de zo mer gewoon door. Toeristen laten zich door een bui niet uit de weg slaan. En zeker de Britse Paul Elliott (69) niet. De Brit is natte zomers wel gewend.^Slecht weer bestaat niet, maar slechte kleding wel", grapt Paul. Het is een toepasselijk Brits gezegde. „Mijn vrouw en ik zijn sinds begin mei onderweg. Via de binnenlandse waterwegen zijn we vanuit Friesland in Tholen beland. Een aantal jaar terug hebben we hier ook al eens overnacht. Dat is goed bevallen, want de havenmeester is zeer behulpzaam. Bovendien zijn de faciliteiten ontzettend goed. En dat voor een zeer schappelijke prijs." De regenachtige dagen komt Paul wel door. „Een goed boek doet wonderen. Vervelen? Dat doe ik niet." De re genachtige dagen zijn ook uitermate geschikt om zakelijk nog wat te doen. Want hoewel Paul al ruim de pensioengerechtelijke leeftijd is ge passeerd, kan hij zijn bedrijf - gespecialiseerd in marine apparatuur - niet loslaten. „It's nice to work sometimes." De beer Bongo is ontvoerd door een zeeheks. Maartje gaat naar hem op zoek en roept daarbij de hulp in van een piraat. Samen gaan ze op avontuur om de zeeheks te vangen. Dat is in hoofdlijnen het verhaal dat maandagavond te zien is in de tent van Circus Bongo, die te vin den is op het terrein van camping de Pluimpot in Scherpenisse. Het circus geeft daar één avondvoorstelling, namelijk om zeven uur, en vertrekt de volgende dag weer naar een andere camping in de pro vincie. Directeur Tamara Diks, die zelf het hoofdpersonage Maartje voor haar rekening neemt, vertelt dat het pu bliek kan rekenen op een waar spektakel. „Er komt een compleet piratenschip de tent binnengereden. En er is van alles te zien: er wordt in de masten geklommen, er is trape ze werk, magie en er zijn muzikale intermezzo's." Circus Bongo bestaat nu 30 jaar en is jaren geleden al eerder in Scher penisse geweest. In de zomer reist het circus dagelijks van camping naar camping. De voorstellingen hebben elk jaar een ander thema. Bij andere voorstellingen komen ook wel dieren voor. maar vanwege het grote piratenschip is er in deze voorstelling alleen ruimte voor een paar Indische loopeenden, vertelt Diks. „Normaalgesproken vind je die onder nummer 176 van de Chi nees-Indische menukaart, maar bij ons lopen ze gewoon nog", grapt ze. De kassa gaat een uur voor de voor stelling open. Reserveren kan via 06-16536531. Maja heeft wel last gehad van de blaar, zegt ze. „Maar iedereen heeft wel iets. Je ziet zelfs mensen kreu pel lopen." Ze mochten om zes uur vertrekken, maar dat betekent niet dat ze meteen daadwerkelijk van start kunnen. Zo druk is het dan. Ze is niet erg moe. „Het valt wel mee. Een kwestie van goed eten en drin ken. Geen alcohol en op tijd naar bed. We gaan niet feesten." Dan doen andere. De jongelui die de hele nacht doorgaan (en niet meelopen) staan 's morgens langs de kant om de wandelaars aan te moedigen. Gisteren regende het een klein beetje, maar toen waren ze zo goed als binnen. Dinsdag was het droog en zonnig. „De sfeer is ge weldig. In alle dorpen staan mensen en kinderen met drop en koek en slangen om je fles met water te vul len. Heel die sfeer er omheen maakt datje hem uitloopt." Anita heeft geen klagen, zegt ze. Ze wilde eigenlijk vorig jaar al mee doen, maar kon dat niet maken om dat Oud-Vossemeer feest vierde vanwege het 600-jarig bestaan. „Het is fantastisch. Er zijn momen ten dat ik kippenvel krijg van de mensen die ons aanmoedigen. Veel kinderen. Ook onder de lopers is de sfeer geweldig." Ze overnachten in het Jachtslot in Molenhoek, een rustig onderkomen in de bossen. De twee kennen elkaar al 25 jaar. Van het damesvoetbal in Oud-Vossemeer. Ze zijn altijd vriendinnen gebleven. Werkten ook samen bij de gemeente Tholen. Ma ja heeft nu een praktijk in sportmas sage. Anita werkt bij de Rabobank. Vorige week deden ze mee aan de Zevendorpentocht. Anita Goedegebuure (links) en Maja Vernuias. Met driemaal de snelste duif scoorde postduivenvereniging De Reisduif uit Scherpenisse maximaal dit weekend. Piet Potappel en Jo Moerland uit Stavenisse en Cees Moeliker uit Tholen, allen clubgenoten, wonnen op respectievelijk Bordeaux, Morlincourt en Sens. De opening van het duivenweekend was vanuit Bordeaux. Het voorspel de slechte weer vanaf zaterdagmid dag noopte de organisatie het over- nachtfondconcours vanuit Bordeaux vrijdagmorgen te lossen in plaats van vrijdagmiddag. Mede door de westzuidwestenwind lukte het veel duiven om op één dag, dus vrijdag avond de hokken te bereiken. De ei genaar van de snelste Thoolse duif, en tevens van het samenspel Tho- len/Sint Philipsland/Schouwen Dui- veland, is Piet Potappel. De Stave- nissenaar draaide zijn acht jaar oude weduwnaar even voor acht uur. De 830 had de 820 kilometer lange op dracht in iets minder dan 103 uur voltooid en kwam op een gemiddel de snelheid van 1320 meter per mi nuut, omgerekend ruim 79 kilometer per uur. Een kwartier later mocht Potappel zijn tweede duif verwelko men. Deze werd derde. De laatste krachtmeting tellend voor het midfondkampioenschap was vanuit Sens. Van een krachtmeting was niet echt sprake, omdat de dui ven met een zuidzuidwestenwind met meer dan 100 kilometer per uur richting het Zeeuwse koersten. Cees Moeliker uit Tholen was in zijn nop jes. Zijn topduivin, de 852, over brugde 377 kilometer in iets meer dan drieënhalf uur. Goed voor de ze ge op Tholen en het samenspel, waar nog 362 duiven bijeen waren gebracht door 43 deelnemers. Pro vinciaal betekende het een derde plaats tegen 2684 duiven. Morlin court was tenslotte de startplaats voor de vijfde jonge duivenvlucht. Een vlucht met een relatief korte af stand. waar de wind nog het meeste invloed had op de prijsverdeling binnen het samenspel. De snelste duiven vielen dan ook aan de west kant van het concoursgebied. Jo Moerland uit Stavenisse profiteerde er optimaal van en had de snelste Thoolse duif. De Reisduif Scherpenisse, 51 dui ven van 7 deelnemers. Eerste duif 19.4936 u. is 1319,982 m/min. Laatste duif 2134.00 u. is 1128325 m/min. P. Potappel 1,2,4; J.J. Bolier 3, 12. 13; A. Moerland 5, 15; comb, van der Zanden 6, 7, 9, 10. II, 14. 17; Wolsen Uijl 8;M.Y. Ponse 16. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 56 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 20.04.26 u. is 1292,283 m/min. Laatste duif 2137.49 u. is 1129,775 m/min. J. van der Kleyn 1,11; comb. F. en D. Bal 2; J.A. Capelle 3,10; R. Fon- teyne 4, 5; S. Berkey 6; J. Toetenel 7, 8; A. Havermans 9; R. Vaders 12, 13,14. De Vredesduif Sint Philipsland, 140 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 2021.18 u. is 1263.001 m/min. Laatste duif 2228.02 u. is 1068358 m/min. comb. Vermaas 1, 20, 25; comb. Hoek 2, 4. 33; J. Zuidweg 3,6,31. 32, 35; R. Reijngoudt 5; comb. Anne Hage uit Sint-Annaland had zaterdag de hoofdrol in de wed strijd van het Zeeuws vrouwenelf tal, gecoacht door Wim Scherpenis se, tegen Club Brugge in Yerseke. Ze maakte deel uit van de 1-0 door een voorzet te geven aan teamge noot Rosanne Lammers.die vervol gens de bal inschoot. Hage maakte later zelf het tweede doelpunt, waardoor ze de wedstrijd besliste met 2-0. Reijngoudt 7, 10, 14, 2123, 27, 28; J.D. Moedt 8. 34; I. Quist 9, 13, 30; M.A.C. Meijer II, 18; A.W.A.P. Bo- lijn 12. 22; A. Goudzwaard 15, 19, 24,29; J.C Verwijs 16; gebr. Vermeij 17; K. de Frel 26. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 54 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 2033.00 u. is 1195,594 m/min. Laatste duif 22.15.25 u. is 1066.859 m/niin. A.J. Scherpenisse 1,4,7,12; C. Pot appel 2, 3; J. de Rijke 5, 8, 11; A. Bijl 6.9.10. l)e Reisduif Scherpenisse, 102 dui ven van 11 deelnemers. Eerste duif 11.04.11 u. is 1759,608 m/min. Laatste duif 11.1937 u. is 1640,159 m/min. C. Moeliker 1. 25: JJ. Bolier 2, 6. 10, 14. 18, 19.20. 22,24,31; MJ. Laban 3, 5, 7, 8. 9. 16, 17, 34; D. Noom 4. 12, 30; DJ. Menheere 11; J. Moerland 13, 23, 28; Mario de Graaf 15, 32; P. Potappel 21; J. de Graaf 26.27,29; P. van Driel 33. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 67 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 11.10.17 u. is 1711,056 m/min. Laatste duif 1130.02 u. is 1585374 m/min. comb. F. en D. Bal 1,3,5,6, 10, 12; S. Berkey 2; D.A. Vaders 4,7,8, 13. 14, 15; P. Hommel 9, 11, 16; T. de Graaff 17. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 27 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 11.1130 u. is 1702320 m/min. Laatste duif 11.29.45 u. is 1588,077 m/min. A J. Scherpenisse 1,2,3; J. Heijboer 4,5; C. Potappel 6,7. De Vredesduif Sint Philipsland, 39 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 11.1936 u. is 1675,409 m/min. Laatste duif 1136.25 u. is 1563358 m/min. Owen Koolbergen 1; gebr. Reijn goudt 2; R. Reijngoudt 3,7, 10; Joh. Reijngoudt 4, 8: gebr. Ligtendag 5; gebr. Vermeij 6,9. De Reisduif Scherpenisse, 241 dui ven van 14 deelnemers. Eerste duif 933.41 u. is 1637,936 m/min. Laatste duif 10.25.41 u. is 1337,978 m/min. J. Moerland 1,3,4,5,7, 13. 17,27. 34, 41, 45, 50; L. Hage 2; J. de Graaf 6. 24, 43, 5159. 63, 69.79, 80: DJ. Menheere 8. 12, 14,23,46, 47.55,65,73; C. Moeliker 9.1116, 20.25,30,32.39,57,72; D. Noom 10,21,22,33.38.42,52.53,60,62. 77; MJ. Uiban 15. 18, 44. 49, 56. 68, 70. 74; Mario de Graaf 19, 26, 3137,48,58,61M.Y. Ponse 28: P. Laban 29. 35. 36, 66. 71; JJ. Bolier 40. 64, 67 76, 78; C. Uyl 54; J. Baay 75; De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 105 duiven van 8 deelnemers. Eer ste duif 934.04 u. is 1618354 m/min. I.aaLstc duif 1035.19 u. is 1346640 m/min. AJ. Scherpenisse I, 6, 7, 8, 14, 16, 17,24; J. Heijboer 2, 1112, 18,23; H. van Hemert Rijnberg 3, 4, 9, 10, 13; D. de Wilde 5,19,20.21,22,25; J. Benningshof 15; A. Bijl 26. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 151 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 936.25 u. is 1603361 m/min. Laatste duif 10.27.23 u. is 1342,907 m/min. comb. F. en D. Bal 122,25.30,34; T. de Graaff 2, 20. 24. 28, 35; D.A. Vaders 3, 4. 8. 12, 27, 32; J.A. Ca pelle 5, 6. 7,9. 13, 23, 37, 38;P. Vis 10, 33; Jurre van den Berge 11, 18: AJ. Capelle 14. 29. 31; A. Paasen 15; R. Fonteyne 16. 17. 19.21,36; S. Berkey 26. De Vredesduif Sint Philipsland. 53 duiven van 4 deelne mers. Eerste duif 10.00.57 u. is 1603.103 m/min. Laatste duif 103638 u. is 1369342 m/min. gebr. Ligtendag 1. 10, 13; R. Reijn goudt 2, 3, 4. 5. 6, 7, 1U 14; gebr. Vermeij 8,9,12. „Het is een hele mooie opening. De Krabbenkreekderhy is een wed strijd waar we naar uitkijken en eentje die telt. Het is alleen maar mooi om de competitie zo te openen." Ook al zitten zowel hij als voorzitter John Verbraeken te genieten van de snikhete zon in Turkije (toevallig zijn ze allebei op vakantie in hetzelfde land), toch kijkt de secretaris van voetbalclub Noad'67 al smachtend naar de start van het competi tieseizoen op zaterdag 3 september. Dan staat de Thoolse derby Noad- WHS geprogrammeerd. Noorthoek noemt het de Krabben kreekderby. .Zowel Flupland als Sint-Annaland liggen aan de Krab- benkreek", legt hij die benaming uit. Hij is vol goede moed over de con ditie van zijn club, die uitkomt in de derde klasse B. „De eerste helft van vorig seizoen hebben we alle der by's gewonnen, dus ook die tegen WHS. We gaan voor herhaling." De spelers beginnen volgende week aan de training, maar ongeveer de helft van de selectie gaat er in augustus nog wel even uit om vakantie te vie ren. „Dat is nu eenmaal zo", zegt Noorthoek. Hij vertelt dat er ook nog een speci aal tintje aan de wedstrijd tegen WHS zit. omdat die club getraind wordt door oud-Noadtrainer Ko Stoutjesdijk en dat de Fluplanders Johan Sulkers hebben als trainers. „Het zijn oude voetbal maatjes van elkaar en goede vrienden. Maar voor die middag is dat even over." Vol gens de secretaris hebben ze weinig geheimen voor elkaar op sportief vlak.Ze .weten alles van elkaar, dus op tactisch gebied valt er niets te verbergen." Noorthoek kijkt so wieso altijd uit naar de ontmoetin gen tussen teams van eigen bodem. „De derby's zijn de krenten in de pap. We hebben er straks ook nog eentje tegen nieuwkomer Vosmeer." Laatsgenoemde club uit Oud-Vosse- meer komt dit seizoen voor het eerst uit in de derde klasse. Die speelt eerst uit tegen Krabbendijke. Tholense Boys speelt in het ope ningsweekend in dezelfde klasse thuis tegen Kapelle. In de vierde klasse B ontvangt Kogelvangers in Willemstad het team van SC Stave nisse, SPS gaat naar Halsteren en Smerdiek ontvangt ZSC'62 uit Scharendijke. In de vijfde klasse B staat de wedstrijd Hansweertse Boys-Vosmeer op de agenda. Jochem in 1996 toen hij derde werd op het NK.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 11