T7i; GRANDIOZE KLUSACTIE ZATERDAG 23 JULI de gehele dag KORTING OP AL UW AANKOPEN!! 2e product 50% korting! Openings Actie! POORTVOÉT Bert Kramer Experience zonwering wFa Marmer E.F. DE BRUIJN Kom snel naar de vernieuwde afdeling Crea Home Fashion! Bemiddeling PROFESSIONEEL Juf die in AJP werkte, gestopt Noodweer velt treurwilg van Fase in Poortvliet 'Gelukkig is niemand eronder gekomen' Gemeente steekt 660.000 euro in startersleningen 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 juli 2011 Actie alleen geldig bij Formido, Ceciliaweg 10, 4697 RV Sint-Annaland Duits en Pools personeel FRUITPLUKKERS www.bemiddelinginwerk.nl elegance zomeractie www, marmer-elegance. nl Wij komen bij u aan huis met de nieuwste stalen Bel vrijblijvend: 06-22375157 MEUBELSTOFFEN MATERIALEN COMPLETE KUSSENS 0164 237760 Afscheid meester Jan de Jong na periode Eevliet Hij heeft het gehaald tot de derde generatie Fases, de grote treurwilg die tot vorige week prijkte aan de ingang van het erf van loonbedrijf Fase aan de Bram Groenewe- geweg in Poortvliet. Het noodweer van donderdag velde de boom, die samen met een andere treurwilg is geplant bij de start van het bedrijf, vlak na de watersnood. „Dat was vroeger traditie, elk nieuw bedrijf kreeg twee bo men", vertelt Anco Fase. Rolgordijnen, plissé, duette, horizontale jaloezieën, houten jaloezieën en vouwgordijnen. oooovAoouWa<"c\ I Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 Openingstijden poortvliet z5 O _q c O O 5: 25% Inzetbaar: landbouw, uien verwerking, vroege aardappelen (snij den, pioenrozen/tulpen en wiedwerkzaamneden), tuinbouw, fruitteelt (appel- en perenpluk), schilders, stucadoors, lassers, stratenmakers, fitters, grond werkers, spruitenplukkers enz. Wij plaatsen ook personeel in de kassen. Ook voor kinderopvang of hulp in de huishouding. Specifiek voor in de bouw: Duitse en Nederlandse vakmensen. Poolse meisjes met Poolse scholing en Nederlandse nascholing voor de zorgsector Tevens handel in oud ijzer Eventueel ook sloopwerkzaamheden Contactpersoon C. Nieuwenhuis VCU gecertificeerd volgens de ABU-cao Beatrixlaan 11 4694 EE Scherpenisse Tel. 0166-672184 Fax. 0166-672184 mobiel: 06-29030320 Ruime keus in marmeren, travertin en keramische vloeren! Mara Antraciet Keramisch van 39.85 voor 32.00 Keban Beige Marmer van 45.70 voor 36.50 Uclu Travertin Buitentegel van 39.75 voor 32.00 Vanaf 1 augustus zijn wij van maandag t/m vrijdag gesloten, maar u kunt langskomen op afspraak. Op zaterdag is de showroom geopend van 10.00 tot 16 00 uur. Welgelegen 2B 4691 SJ Tholen, 0166-870009 Voor project- woningstoffering tapijt vinyl gordijnen marmoleum (buiten)zonwering laminaat STOFFERING BOUTERSHEMSTR. 1 4611 KA BERGEN OP ZOOM Vraag vrijblijvend prijs, ook alles voor de doe het zelf stoffeerder TEVENS VERKOOP LEDER ONDERHOUDS MIDDELEN Meester Jan de Jong, die vele jaren op de openbare basisschool de Schalm in Stavenisse en de Eevliet in Poortvliet les heeft gegeven, is na 38 jaar in het onderwijs gewerkt te hebben, met pensioen gegaan. Hij nam op de laatste schooldag voor de zomervakantie afscheid van de openbare basisschool de Regenboog in Dinteloord. De vertrekkende leer kracht werd verrast met een optre den van RTL-Telekidzangeres Keet, het nichtje van directeur Gerrit Gol- deweijer, die eveneens jaren op de Schalm heeft gewerkt. Meester De Jong had sinds januari 2001 groep 8 van de Regenboog onder zijn hoede. Vanwege problemen met zijn ge zondheid had hij de laatste twee jaar geen eigen groep meer. Daardoor verloor hij de band met de school en besloot om te stoppen, zo vertelde hij in een interview met de Westbra bander. het nieuwsblad van Dintel oord. De Jong wordt huisman en gaat voor zijn twee kinderen zorgen, die nu zeven en negen jaar zijn. José van de Merbel uit Dinteloord is na 37 onderwijsjaren gestopt. Ze heeft onder meer op de protestants- christelijke basisschool in Anna Ja- cobapolder gewerkt, waar ze de groepen drie, vier en vijf onder haar hoede had. Ook in Sint Philipsland heeft juf Van de Merbel nog waarge nomen. Het langst werkte ze bij de Groen van Prinstererschool in haar eigen woonplaats Dinteloord, waar ze door de kinderen op de laatste schooldag voor de zomervakantie werd verrast met o.a. een vossen jacht. 'Als juf ben je voor de kinde ren een belangrijk verlengstuk van thuis', zei juf José van de Merbel in een interview met de Westbnjbander. het nieuwsblad van Dinteloord. Ze werden er goed nar van. de mannen die donderdag in de zwiepende regen de omgevallen treurwilg hij loonbedrijf Fase in Poortvliet opruimden. Maar ze hadden genoeg materieel om het klusje snel te klaren. De werknemers waren donderdag middag aan het werk in de schuur, terwijl het buiten regende en storm de.„Mijn broer Kees keek naar bui ten en zag steeds auto's voor iets uitwijken. Toen ging hij even bij de weg kijken en zag de boom liggen." De wilg was namelijk op het fiets pad beland en een deel van de kruin lag op de weg. „Gelukkig is nie mand eronder gekomen", zegt An co. Alleen de postbus is meegegaan in zijn val en een deel van het hek is beschadigd. De mannen waren snel van alle be nodigde werktuigen voorzien: een heftruck, een verreiker en een ket tingzaag. Zo werd de boom in nog geen twee uur tijd opgeruimd. Al leen smeet de wind de regendrup pels over alles en iedereen heen. De takken zijn de volgende dag ver snipperd en de stam is in stukken gezaagd om er haardhout van te ma ken. Anco vindt het jammer dat de boom is gevallen. „Wc hadden wat be planting ernaast weggehaald, mis schien heeft dat ermee te maken. Het zou kunnen dat de btxsm daar door wat verzwakt was. Maar het ging zo te keer, hij was misschien toch wel gevallen." De andere wilg, die er nu nog staat, proberen ze in ere te houden. Maar er is ook een voordeel. In het huis, waar Kees woont met zijn Danielle, is het nu een stuk lichter, zegt Anco. „Het was toch een flinke boom." De gemeente Tholen heeft de wo ningbouw gestimuleerd met een be drag van 660.000 euro aan starters leningen. De laatste vier aanvragen zijn onlangs gehonoreerd. Twee voor een project in de nieuwbouw wijk Vroonstede in Sint-Annaland, de andere twee in Tholen, waarvan I voor een project en een andere voor een particulier. B. en w. heb ben alles uit de kast gehaald om ook die laatste vier aanvragen nog te ho noreren. maar nu is de pot echt leeg. De starterslening werd in 2008 geïntroduceerd, waarbij minimaal 10.000 en maximaal 30.000 euro van de gemeente kan worden ge leend. Dit naast het eigen geld dat de koper inbrengt en de eerste hypo theek van een bank. De eerste drie jaar hoeft geen rente betaald te wor den aan de gemeente, zodat die in 2012 het eerste rendement kan ver wachten. De starterslening kreeg dit jaar een impuls toen de gemeente raad de inkomensgrens aanpaste. Na deze verruiming is het hard ge gaan en was de twee ton voor dit jaar zo op. Er bestaat nog wel een stimuleringsregeling duurzame par ticuliere woningverbetering. Voor huizen beneden de 170.000 euro woz-waarde kan men bij de ge-* meente een goedkope lening afslui ten van 5000 tot 30.0(H) euro tegen een rente van slechts 1%. Mooi wonen is een kwestie van smaak, niet van geld. Met een beetje fantasie en een paar goed gekozen basiselementen bereikt u meer dan u denkt. Onze binnenhuisadviseurs laten u zien wat u kunt doen op het gebied van vloer of raamdecoratie. Wat zijn de nieuwste trends, wat is voor uw huis en budget de juiste keuze, wij geven u graag een uitgebreid advies. De keuze is groot, want Crea Home Fashion biedt u het meeste uitgebreide assortiment van de regio. Dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur Zondag en maandag gesloten Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, 1e rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingenBedrijventerrein". I Antwerpen Sleenberqen Breda Roosendaal Bergen op Zoom Mtddrfburg Goe% Vlt&sinqen - 9 Vernemen o O Q. TD ro QJ

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 10