Weinig blaren en veel bolussen op routes door het Thoolse land Bea Jonker loopt 1000 euro bijeen voor de Daniël den Hoed kliniek Adrie Capelle wint uit Ruffec Guno Pelgrim ziet zaterdagelftal Vosmeer als een leuke uitdaging Elisabeth Geluk blijft talent Thoolse meiden worden dames Snoeijers leidt in rallyracing Donderdag 14 juli 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 De 19-jarige Anne van der Jagt uit Stavenisse loopt za terdag voor het eerst mee in de Zevendorpentocht van Oud-Vossemeer. Dertig kilometer heeft ze afgelegd als ze bij de finish in de Vossenkuil met een glas bier in haar handen staat na te genieten. Zere knieën heeft ze en één blaar maar daar heeft ze geen last van. Na regen zonneschijn voor 1733 wandelaars in Oud-Vossemeer Te rustig Vol trots vol Zeeuws Natres in marstempo Oud-inwoner Sint-Maartensdijk terug als trainer Het is het eerste seniorenteam dat hij gaat trainen, maar bij Vosmeer hebben ze er vertrouwen in. Guno Pelgrim uit Bergen op Zoom is de nieuwe trainer van het zater dagteam van de voetbalclub in Oud-Vossemeer. Vorig jaar trainde hij nog een jeugdteam van RKSV Halsteren en daarvoor de jeugd bij MOC '17. Vosmeer gaat nu derde klasse B spelen, nadat het vorig jaar kampioen werd in de vierde klas. Pelgrim geeft dinsdag de eerste training. Paardensport Fonteijne eerste vanuit Tarbes, Menheere sterk op Peronne Met drie concoursen op zaterdag werd het een lange dag voor de Thoolse postduivenhouders. De oude duiven vlogen vanuit Tarbes en Ruffec. Op Tarbes ging de overwinning naar de Vosmeerse allrounder Rien Fonteijne. Op Ruffec be leefde dorpsgenoot Adrie Capelle zijn-'finest moment'. Hij ging er met de provinciale winst vandoor. De jonge duiven bleven met Peronne een stuk dichter bij huis. Hier ging de overwinning naar Dirk-Jan Menheere uit Scherpenisse. as Duiven Op de rails Tour de France Nee. ze heeft niet geoefend, maar ze doet wel aan hardlopen en aan spin ning (op hometrainer). ..Het is een hele leuke sfeer, vooral in de dorpen zelf. Heel goed verzorgd. Ik wil vol gend jaar wel weer meedoen, maar dan op de 50 kilometer want dan kom ik over Stavenisse. Dat lijkt me echt leuk. Jammer dat het nu met de 30 kilometer niet kon." Anne is één van de vele enthousiaste wandelaars op de 23ste editie van het evene ment. Er zijn in totaal 1733 deelne mers van start gegaan, 330 meer dan vorig jaar toen het bloedheet was. Anne liep onder meer samen met Rien Klippel. Hij liep vier jaar gele den de 50 kilometer en werd ander halve week geleden weer aangesto ken toen hij op de wandelmarathon in Sint-Maartensdijk bestuurslid David Joppe van de Oosterschelde- stappers had gesproken. De nieuwe wandelclub uit Smurdiek doet ook mee. Met elf deelnemers. De 30 kilometer is met 500 wande laars een topper. Op deze afstand lo pen de meesten. Bij de rustplaats op de Mallandsedijk is het tussen ne gen en tien al een drukte van be lang. Daar komen de wandelaars van de 30 en 40 kilometer langs. Ze krijgen drinken en kunnen er naar de wc. Er staat een dixie in de tuin van het huisje dat binnenkort wordt afgebroken. De wandelaars hebben hier 11,2 kilometer afgelegd, leert een bordje aan het afdak waar de vrijwilligers staan. De sfeer is goed. Hoewel de start om zeven uur regenachtig was. Rond elf uur is het weer droog en later op de dag breekt de zon door. Met een temperatuur van 22 graden kan de Zevendorpentocht dan niet meer stuk. Het Rode Kruis heeft weinig te doen. In de schuur van Rien Elenbaas in Scherpenisse zitten drie vrijwilli gers klaar om blaren te prikken maar tegen één uur hadden ze nog niemand gezien. Ja, zegt Hanny van Poortvliet-Kleppe, ,.We hadden twee mensen met een liesbreuk." Een liesbreuk? Ja, dat wisten ze natuurlijk zelf al. Ze wilden graag oefenen voor de Vierdaagse van Nijmegen en keken of het ging. Wij konden er niks aan doen, maar een tje heeft wel opgegeven. Een jongen van veertien jaar uit Rotterdam. We hebben hem hier op laten halen door onze Rode Kruisbus." Ze vinden het eigenlijk veel te rus tig. Maar dan brengt vrijwilliger Coby Hage (die om de hoek op het rustpunt limonade uitdeelt) Kees Ti- chem (64) uit Poortvliet naar de bla- renpost. De dames springen bijna een gat in de lucht. Kees en zijn vrouw Janny (59) willen de 50 kilo meter lopen. Ze liepen onlangs sa men op de wandelmarathon in Sint- Maartensdijk waar Kees blaren opliep tijdens det tocht over 31,650 kilometer. Hij begint dan ook aan de Zevendorpentocht met ingetapete voeten. Maar vanaf de smalstad be gon hij last te krijgen. Hij mag op de brancard plaatsnemen en legt de Zeeuwse vlag die hij fier op zijn schouder draagt, even opzij. Dan al twijfelt Kees eraan om de 50 kilo meter af te maken. Ze moeten er nog 33, verzucht hij. „Als het niet gaat dan doen we de veertig. Dan slaan wij bij de Vrouwendijk af naar Vossemeer en laten Tholen links liggen." Ze hebben al tien keer eer der meegelopen. Steeds 30 kilome ter. Het is de eerste keer dat ze de langste afstand willen proberen. Kees laat zich door Hanny, haar zus Marianne Kleppe en Marinda van Duijn verzorgen. Het wordt een hele happening want Hanny heeft haar vader Kees Kleppe gebeld die een film over het dorp maakt. Gewa pend met zijn camera staat hij bin nen enkele minuten in de schuur om het tafereel vast te leggen. Kees en Hanny kunnen er wel om lachen. In het wokrestaurant in Poortvliet worden bolussen uitgedeeld. „Ha, daar doen we het allemaal voor. zegt een wandelaar tegen Lia van Akkeren. Hij komt niet uit Zeeland, maar uit Roosendaal. Er zijn 1500 bolussen besteld. Ze gaan er in als koek. Ook bij Tholenaren. Frans Verhees, Jack Mosch en Leo Haver- mans uit Oud-Vossemeer doen de 40 kilometer. Ze lopen samen met Maja en Henk Vermaas uit Halste ren. Een vriendenclubje. Al voor de 20ste keer, zegt Verhees. „In het be gin liepen we de 50 kilometer. Nu zijn we gezakt naar de 40." Ja, zegt Mosch „maar met de 30 kilo meter in ons achterhoofd." Voor Maja is het een belangrijke oe fening. De 47-jarige oud-Setalland- se wil meedoen aan de Vierdaagse. Voor het eerst zegt, ze. „Dat heb je met vrouwen in de overgang, die gaan andere dingen doen," lacht ze. ,Jk heb het beloofd aan de vriendin van Leo toen ik wat gedronken had. En belofte maakt schuld. Ik denk dat het heel leuk is. Met veel sfeer, maar ik zie er ook tegenop." Ze is vanaf februari gaan oefenen, maar is nu blij dat ze even uit kan rusten. Ze geniet van de zoete versnape ring. „Met een bolus kan ik er weer vijf kilometer tegen." Ook Toke Maas-Lindhout uit Mon ster is aan de rand van het terras neergestreken. Samen met haar nichtjes Angela van der Klooster (32) uit Poortvliet en Marian van der Klooster (25) uit Sint-Annaland. Angela heeft vooral genoten van de tocht door de Weihoek. waar ze zelf woont. Toke van de omgeving rond Scherpenisse en de Pluimpot, zegt ze. Ze komt uit Scherpenisse en heeft 'geen steek' geoefend voor de wandeling van 30 kilometer. Het trio wordt onderweg aangemoedigd door haar 84-jarige vader Adrie Lindhout, Toke is de avond ervoor al gekomen. Met twee kinderen overnacht ze in een tentje in de wei bij de familie Van der Klooster aan de Weihoekseweg. Met de Zeven dorpentocht haalt ze de familieban den een beetje aan. zegt ze. Of ze blaren heeft? Dat weet ze niet. Ze trekt spontaan haar schoenen en sokken uit en laat haar voetzolen zien. Geen spoor van een zwel ling. Ze zijn met regen vertrokken en hebben aan een stuk doorgelo pen. „We zijn eigenlijk echte bik kels," zegt Toke. „En de bolus is fantastisch." Angela is klaar voor de tweede helft: „Nu gaan we lo pen voor een biertje, koud uit de tap." Voor de 12-jarige Demi de Rijke uit Roosendaal is het doorbijten op de 40 kilometer. Hij is samen met zijn vader Daaf (42), zijn oom Eduard (29) uit Sint-Maartensdijk en zijn tante Jessica (37) uit Tholen in Poortvliet bij de rustplaats aangeko men. „Vermoeiend, "zegt hij. De jongen heeft niet geoefend. Ze heb ben een beetje regen gehad maar vinden het ideaal wandelweer. Voor Eduard is het de eerste keer, Daaf heeft vier keer meegedaan en Jessi ca twee keer. Maar zij heeft ook al twee keer aan de Vierdaagse van Nijmegen meegedaan. „Als. je hem een keer gelopen hebt, dan wil je gewoon weer." Boven de tafel met bolussen is te le zen hoe ver de wandelaars nog moe ten: voor de lopers op de 30 kilome ter nog 7,9 km, voor de 40 nog 17,7 kilometer, voor de 50 nog 15,6 km. „Het was weer heerlijk dames," zegt de wandelaar bij het weggaan. Lia van Akkeren: „Daar doen we het allemaal voor." In de boomgaard bij Van Dijke aan de Langeweg deelt Anja van Til- beurgh van de ZLTO-afdeling Tho len een broodje uit. Een nieuw streekproduct dat vol trots vol Zeeuws heet. Gebakken van 100 procent Zeeuwse tarwe waar 19 bakkers aan meedoen, waarvan één in Tholen en een in Sint-Maartens dijk. Het gaat om brood dat is ge bakken met zogenaamde elite tar we (broodtarwe) die gemengd wordt met maaltarwe waarvan in de provincie voldoende aanwezig is om alle bakkers in Zeeland te voorzien. Anja: „Het brood smaak te volgens de wandelaars heerlijk. Dat bleek ook want bijna iedereen nam het brood en een groot aantal wandelaars zelfs een paar keer." Op de Zevendorpentocht deden ook militairen van het 20ste Natres- bataljon uit Zuid-Holland mee. Een van de vijf bataljons van het korps nationale reserve. Negen man te voet en een op de fiets. In marstempo legden ze de 50 kilometer af. In Oud-Vossemeer mar cheerden ze al zingend via de Raadhuisstraat over de braderie in de richting van de Vossenkuil. De verdeling van de wandelaars over alle afstanden: 50 km 307; 40 km 375; 30 km 500; 20 km 197; 15 km 167; 10 km 1115 km 76. Deelnemers uit de gemeente Tholen was totaal 268: 79 Oud-Vosse meer; 74 Tholen; 28 Poortvliet; 26 Sint-Maartensdijk; f9 Sint-Anna land; 14 Stavenisse; 14 Scherpenisse, 10 Sint Philipsland; 4 Anna Ja- cobapolder. Verenigingen: 57 Wandelende Krabben; 57 Wiego Breda; 41 Thor Roosendaal; 39 wsc Vosmeer; 37 Sint Janstappers Essen; 11 Ooster- scheldestappers. Uit België kwamen 77 deelnemers, waaronder een groep van 55 uit Wallonië die aan de 5 of 10 kilometer meededen. De Bergenaar volgt Aad van de Meeren op. die zich - samen met onder andere Smerdiek damestrai ner Wim Scherpenisse - bezig gaat houden met het Zeeuwse dames elftal. Pelgrim is 45 jaar geleden geboren in Paramaribo en kwam op zijn zevende naar Sint-Maar tensdijk, waar hij naar basisschool De Rieburch ging. Hij voetbalde bij Smerdiek en heeft afwisselend in het eerste en het tweede elftal gespeeld. Op zijn 22ste ging hij naar DOSKO in Bergen op Zoom, waar hij even eens om en om deel uitmaakte van de bovenste twee teams. Na een zware knieblessure moest Pelgrim tijdelijk het voetballen staken, maar begon uiteindelijk toch weer, maar dan op lager niveau in het derde van DOSKO. Daarna kwam hij terug op het ei land, want hij ging bij Tholense Boys voetballen in het eerste. Ver volgens ging hij weer terug naar DOSKO 2. Hij heeft nog in het Met ingang van komend voetbalsei zoen gaat het huidige B-meiden- team van Tholense Boys in de da mescompetitie spelen. Het meiden team onderleiding van Frank en Sa bine Mulders zet al jaren kampioen schappen op haar naam. Ook afge lopen seizoen kwamen de meiden in zowel de najaars- als voorjaarscom petitie als sterkste uit de race. Ge zien de geringe tegenstand is het meidenteam toe aan een nieuwe uit daging. En die hebben de meiden gevonden. Met ingang van het ko mende seizoen speelt het elftal in een volledige competitie tegen de dames uit de regio. Marcel Snoeijers uit Tholen gaat aan de leiding in de strijd om het Nederlands kampioenschap rallyra cing. Na drie wedstrijden op het Eu rocircuit in Valkenswaard. prijkt hij met zijn Renault Clio bovenaan de ranglijst in de super 1600 klasse. Maar de concurrentie zit hem op de hielen. Op zondag 17 juli, na de vierde ronde, wordt duidelijk of Snoeijers zijn leidende positie weet te handhaven. Het NK rallyracing bestaat in totaal uit zes rondes: vier op het Eurocircuit en twee rondes op het Duivelsbergcircuit in België. eerste van Virtus in Zevenbergen gespeeld en kwam daarna bij Hal steren 2 terecht. Zijn trainerscarrière begon bij MOC '17 in Bergen op Zoom. Daar trainde hij vier seizoenen, met steeds een seizoen tussenpau ze, de jeugd. Bij RSKV Halsteren trainde hij eerst een seizoen de B2 en afgelopen seizoen samen met een andere trainer de C1 Pelgrim, die als dagelijks werk 3D foto's maakt voor gemeenten en overheden,was er naar eigen zeg gen aan toe om een seniorenteam te gaan trainen. „Het was mijn wens. Het zaterdagteam van Vos meer is een leuke uitdaging. Voor al ook, omdat het veelal jongens zijn met een andere cultuur." De kersverse trainer heeft het kam pioenschap in de derde klasse niet als doel. „Dat lijkt me wat voorba rig om daar nu al wat over te zeg gen. Maar het wordt een leuk sei zoen." Elisabeth Geluk uit Sint-Annaland vormt een positieve en energieke combinatie met haar paard Samaranch. Dat is de uitslag van de zoge heten terugkonidag voor Rabotalenten, een speciaal talentontwikke lingsplan binnen de paardensport. Zaterdag ontving Geluk een officië le brief van de paardensportbond KNHS waarin de beoordeling van dresuurru iters Theo Hanzon en Yes- sin Rahmouni en de bondscoach stond. Zij hebben besloten om Eli sabeth wederom te plaatsen voor de 'Rabo regiotrainingen'. Hierdoor hoeft zij niet op de Rabotalentendag terug te komen die in augustus plaatsvindt. Waarschijnlijk volgen er nog centrale trainingen. Nichtje Laura Geluk uit Sint-Anna land heeft een derde en een vijfde prijs behaald in Stad aan 't Haring vliet. Ze deed daar zaterdag mee aan de dressuurwedstrijd op manege Oostmoer. Met haar paard Zerida verscheen ze in de ring in de klasse Ml. Ze reed twéé proeven en be haalde j 88 punten inclusigf de der de prijs en 185 punten waarmee ze de vijfde plek behaalde. Het leverde Laura twee winstpunten op. Springamazone Mandy Deurloo uit Tholen heeft even in een dipje geze ten met rijden, maar zaterdag zette ze weer een goed rondje weg in Etten-Leur. In de klasse B reed ze met de 4-jarige Cocktail een foutlo ze basisronde. Helaas hadden ze in de barrage een balk waardoor geen prijs. Met Ilona kwam Mandy uit in de klasse L. Ze bleven zowel in het basisparcours als in de barrage fout loos. Een ruiter was sneller, waar door Mandy tweede werd. Bea Jonker (midden met bloemenmet haar zus Henny Geuze (met de cheque) wordt in het zotwetje gezet aan de finish van ZevendorpentochtRechts (met bloemen) Tini de Nijs. Uiterst links Diana Heijboer en uiterst rechts Leo Vroegop van de stichting Vrienden van Siem. Op de Zevendorpentocht heeft oud- Thoolse Bea Jonker uit Rilland 1.020 euro opgehaald voor het goe de doel 2011 van stichting Vrienden van Siem namelijk de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam. Bea is de zus van Henny Geuze, de familie waarvoor het goede doel 2011 is uitgekozen door de stichting. Bea heeft na 19 jaar weer de schoenen aangetrokken om haar doel, de 50 kilometer afstand tijdens de Zeven dorpentocht, te volbrengen. De af gelopen weken trainde ze samen met haar vriendin Tini de Nijs van Salus Healthclub in Tholen. In Ril land en Krabbendijke zocht ze sponsors voor haar wandeltocht. Pas drie weken geleden kwam ze op het idee om dit te gaan doen. Ze is om zeven 's morgens in Oud- Vossemeer begonnen met de tocht en heeft de finish bereikt om half vijf 's middags. Stichting Vrienden van Siem heeft samen met de fami lie Geuze Bea bij de finish hartelijk verwelkomd na haar geweldige prestatie. De stichting is uitermate content met haar donatie en bewon dert haar prestatie. Ze werd daar dan ook hartelijk voor bedankt. Ze kreeg een bos bloemen. De donatie, alsmede de gelden van de komende activiteiten, zullen worden besteed voor het inrichten van een geheel nieuw activiteiten centrum voor de Daniël den Hoed kliniek. Een delegatie van de stich ting zal samen met de familie Geuze de komende week een bezoek bren gen aan de kliniek om dit verder door te nemen. Het is de bedoeling dat begin 2012 het nieuwe activitei tencentrum geopend wordt. Liefhebbers met duiven voor de lan ge adem worden tot nu toe niet ver wend. Op Tarbes, de derde vlucht tellend voor het overnachtkampioen- schap was het weer wederom spel breker. In de nacht van vrijdag op za terdag en zaterdagmorgen was het overwegend zwaar bewolkt en re gende het van tijd tot tijd. Geen best weer voor duiven die vroeg uit de veren moeten. De 297, een driejarige doffer van Rien Fonteijne had er het minst moeite mee, want rond kwart voor zes in de morgen melde hij zich bij zijn baasje en bezorgde Fonteijne, die later op de dag de zege op de jon ge duivenvlucht in zijn vereniging opeiste, zijn derde zege in drie we ken tijd. Het zou daarna ruim een uur duren voordat de tweede Thoolse duif, van de in totaal 185 ingezette, zich melde. Adrie Goudzwaard uit Sint Philipsland. die bezig is aan een goed seizoen, werd tweede. Dorps genoot Marco Meijer werd derde. De jongen mochten het op hun vier de beproeving proberen vanaf het gemiddeld 200 kilometer verder ge legen Peronne. Nadat het weer was opgeklaard, mochten 787 Thoolse jongen, ingezet door 46 deelnemers zaterdagmiddag om een uur aan hun thuisreis beginnen. De zege, zowel op Tholen als in het samenspel Tho- len/Sint-Philipsland/Schouwen-Dui- veland, ging naar Scherpenisse. Dirk-Jan Menheere. die vorige week nog genoegen moest nemen met de tweede plaats, klokte zijn jonge be lofte precies na twee uren vliegen. Zodoende had de 11-252 ruim 198 kilometer overbrugd met een gemid delde snelheid van 1639 meter per minuut, omgerekend ruim 98 kilo meter per uur. Menheere heeft de jongen op de rails, want ook op de plaatsen drie en zes komen we de Scherpenissenaar tegen. In het sa menspel waren 954 duiven in com petitie. Op het voorlaatste dagfondconcours vanuit Ruffec leek het zaterdagmor gen met de lossing om kwart voor tien een latertje te worden. De zuid westenwind zorgde er echter voor dat de eerste duiven het 685 kilome ter lange traject binnen zeven-en- een-half uur konden volbrengen. De vroegste meldingen uit Zeeuws- Vlaanderen en Walcheren druppel den 's middags rond vijf uur binnen. Voor een vroege klassering moest er op Tholen omgerekend tegen half zes 'gedraaid' worden vooreen vroe ge. Adrie Capelle keek dan ook vol ongeloof toen hij rond tien over vijf een duif van Ruffec in zijn hok aan trof. De Vosmeerse voetbaltrainer en duivenmelker had de duiven nog niet verwacht en volgde ontspannen de Tour de France. Met de bibber in zijn stem werd de duif gemeld. Sjaak Berkeij, die de meldpost bemand, en Capelle waren het er al snel over eens: dit moest een kei vroege duif zijn. Die bevestiging kwam anderhalf uur later. Zijn eenja rige duivin, de 740, had het NPO concours Ruffec tegen 2312 duiven gewonnen. Capelles eerste woorden, nadat hij besefte dat de provinciale winst binnen was, waren geruststel lend voor de winnares in zijn han den: 'Yes!, Jie mag bluuve'. Ook bij Adrie Scherpenisse uit Sint- Maartensdijk was in zijn nopjes. Hij klokte vijf minuten na Capelle, goed voor de vijfde stek in de provinciale uitslag. Ook deze week weer een bijna dage lijkse bezetting van het clublokalen op Tholen met vluchten vanuit Bor deaux en Sens voor de oude duiven en Morlincourt voor de jonge. Tarbes De Zwaluw Oud-Vossemeer, 39 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 5.44.47 u. is 1679,020 m/min. Laatste duifl 1.06.05 u. is 1083,888 m/min. R. Fonteyne I; A. Havermans 2, 3; R. Vaders 4,6,7,8; J. van der Kleyn 5.9; C.A. Rijnberg 10. De Vredesduif Sint Philipsland, 65 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 6.4731 u. is 1524,127 m/min. Laatste duif 10.39.02 u. is 1120,375 m/min. A. Goudzwaard 1,6; M. Meijer 2; comb. Vermaas 3, 9; R. Vermaas 4, 15; comb. Reijngoudt 5, 10, 16; comb. Hoek 7; gebr. Reijngoudt 8; I. Quist 11, 13, 17; K. de Frel 12; L. Reijngoudt 14. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 46 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 7.03.05 u. is 1476.288 m/min. Laatste duif 11-37.17 u. is 1041,824 m/min. C. Potappel 1; A. Bijl 2: J. de Rijke 3.8; L. van de Berge 4, 6; D. Bent- schap Knook 5. 9. 10. 11. 12; AJ. Scherpenisse 7. De Reisduif Scherpenisse, 35 dui ven van 6 deelnemers. Eerste duif 9.16.47 u. is 1225,573 m/min. Laat ste duif 11.01.27 u. is 1082,977 m/min. A. Moerland 17; D. Noom 2; comb, van der Zanden 3,5,9.12; JJ. Bolier 4, 6, 10; P. Potappel 8; M.Y. Ponse II. Ruffec De Zwaluw Oud-Vossemeer, 80 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 17.07.21 u. is 1544,255 m/min. Laatste duif 18.17.58 u. is 1331,669 m/min. A J. Capelle 1,2.5, 20; D.A. Vaders 3,9; A. Havermans 4, 10, II; R. Va ders 6, 18; comb. F. en D. Bal 7, 16, 17.19; P. de Wilde 8. 14; P. Hommel 12,15; S. Berkey 13. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 31 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 17.12-33 u. is 1512.908 m/min. Laatste duif 18.15.52 u. is 1325,401 m/min. AJ. Scherpenisse I, 2, 5, 8; C. Po tappel 3; D. de Wilde 4.6; A. Bijl 7. De Vredesduif Sint Philipsland, 40 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 17«33.30 u. is 1464,468 m/min. Laatste duif I8.08-S9 u. is 1361-363 m/min. R. Reijngoudt 1.9, 10; comb. Hoek 2. 3,4, 5, 6; L. Reijngoudt 7; Owen Koolbergen 8. De Reisduif Scherpenisse, 45 dui ven van 9 deelnemers. Eerste duif 17.31-38 u. is 1451,883 m/min. Laatste duif 17.53.55 u. is 1390,443 m/min. DJ. Menheere 14, 6; J J. Bolier 2, 8, 9; J. de Graaf 3; P. Potappel 5, 7, 14; P. Laban 10,11,12,13; D. Noom 15; Peronne De Reisduif Scherpenisse, 277 dui ven van 15 deelnemers. Eerste duif 15.00.56 u. is 1639,004 m/min. Laatste duif 15.1627 u. is 1465,999 m/min. DJ. Menheere 1,2.4. 12,35,60.63, 64; C. Moeliker 3, 6. 7, 14. 18. 19, 28,31,32,53.55.56.71.79,88,89; D. Noom 5.9.2136.38,40.43,48, 49.54.57,59.65,74.80.81,90,91; P. Laban 8,11,23,39,41,51,72,83; L. Hage 10; MJ. Laban 13, 27, 42, 44, 45, 73, 75, 76. 85, 86, 87; Mario de Graaf 15, 25, 29. 30, 66, 67. 68, 69,70.77; J. de Graaf 16,20,33.62, 78, 84; J. Moerland 17. 26. 46. 47, 58, 92; J J. Bolier 22, 24, 34, 37; P. Potappel 50; J. Baaij 52; M.Y. Ponse 61; AJ. Hage 82. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 243 duiven van 14 deelnemers. Eerste duif 15.0522 u. is 1625-358 m/min. Laatste duif 152022 u. is 1428,362 m/min. R. Fonteyne 112,3132,33,37,38, 58; comb. F. en D. Bal 2,3,4,15,16. 20.23,30,35,50,61D.A. Vaders 5, 6,8,9,10,13.14,17.24.29,44.47, 53; AJ. Capelle 7. 41, 42; T. de Graaft" 1125,36.40.43,55,57; J.A. Capelle 18.27,59; S. Berkey 19,21, 48: P.'Vis 22,26,28; J. van den Ber ge 34.46,5152, 54. 56; C.A. Rijn berg 39,60; J. Toetenel 45,49. De Vredesduif Sint Philipsland, 142 duiven van 9 deelnemers. Eer ste duif 15.08.56 u. is 1604.034 m/min. Laatste duif 15.3221 u. is 1358-379 m/min. R. Reijngoudt 12,4,5.9.10,1113, 17, 18, 19, 25; comb. Hoek 3,7, 12, 14, 15, 21, 26, 28. 29. 33. 34, 35; Joh. Reijngoudt 6; R. Vermaas 8,24; J.D. Quist 16, 22,23; L. Reijngoudt 20; gebr. Ligtendag 27, 36; Jac. Rei jngoudt 30.3132. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 125 duiven van 8 deelnemers. Eer ste duif 15.07.57 u. is 1546-341 m/min. Laatste duif 152530 u.-is 1355216 m/min. AJ. Scherpenisse 1,3, 17.24,31; D. de Wilde 2.5,7,8.9. 10,20.22.23; H. van Hemert Rijnberg 4.6, 13, 14, 15,25; A. Bijl II. 18, 19, 29. 30; C. Potappel 12. 16; L. van de Berge 21, 26; Jde Rijke 27.28. Toke Maas-Lindhout uit Monster heeft geen blarenZe loopt samen met Angela van der Klooster en Marian van der Klooster (niet op de foto

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 11