Paar den welzijn toont liefde oude dieren Fairtrade bananen. Omdat er nog zoveel krom is in de wereld. SPAR Sportieve zaterdag op het Havenplein Bezoekers open middag Oud-Vossemeer schenken 500 euro W* Donderdag 7 juli 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Wijd geopend Safari Gewichtsconsulente De vier horecabedrijven aan het Havenplein in Sint-An- naland hebben er vrijdag en zaterdag een sportieve bele venis van gemaakt. Op enkele tientallen kubieke meters zand waarmee het plein was omgetoverd tot een strand waarop het goed toeven was, deden mannen en vrouwen steunend en kreunend hun best op toch vooral als win naar uit de bus te komen. Voor uw dagverse boodschappen hoeft u uw dorp of buurt niet uit. Bij Spar kunt u dagelijks terecht voor kwaliteit, gemak en service. En we hebben een aantal mooie aanbiedingen voor het weekend, geldig van donderdag t/m zondag: Spar ribkarbonades Mijn buurt. mij" SP"- Fairtrade bananen Roomboter croissants Douwe Egberts Gallo Family Vineyards Hel is wel even eng om je hand in een paardenmond te steken, merkte de 10-jarige Donna. Stichting Paardenwelzijn heeft zaterdag weer eens laten zien dat het geld van donateurs en sympathisanten goed wordt besteed. Vier oude pony's genieten op manege Vosmaer in Oud-Vossemeer van een prach tige oude dag en degenen die tijdens de open middag leerden hoe een paardengebit moet worden verzorgd, werden gelijk van hun eigen tan dartsenangst afgeholpen. Gebitsverzorging was naast ponyrij den, boogschieten en schminken een van de onderdelen waarmee de circa 240 bezoekers konden kennisma ken, tijdens de open middag van de stichting Paardenwelzijn. Die ken nismaking begon met een diapresen tatie van dierenarts drs. Sabrina Jan sen, onder meer verbonden aan de dierenartsenpraktijk Steenbergen. Ze is gespecialiseerd in het verzor gen van gebitten van paarden. Maar ook ezeltjes zijn bij haar van harte welkom. De grote stal van manege Vosmaer mag dan niet de meest ge schikte plek voor een diapresentatie zijn, sfeervol was het in elk geval wel. Onder vrolijk getsjilp van tien tallen zwaluwen stapten pony's en paarden geamuseerd in hun boxen rond. Ze keken de bezoekers aan met een blik van: 'wat komen jullie doen'. Die bezoekers wachtten voor al op het moment dat de demonstra tie zou beginnen. Maar eerst de theorie. Boven de lap top met de presentatie lag een uit de kluiten gewassen paardenschedel waarbij de grijnslach een prachtig gaaf gebit blootlegde. Samen met de wat wazige diabeelden op de muur van de stal vormden ze toch een dui delijk beeld van wat een paardenge bit moet zijn en wat er door allerlei omstandigheden, zoals gebrek aan grazige weiden, kan misgaan. Jansen telde voor het belangstellen de, maar af en toe stevig doorklets- ende publiek, de tanden en kiezen en legde voor elke rij maal- en snijon- dcrdelen uit waartoe ze dienden. De muur toonde een paard met een wijd geopende mond en, anders dan bij mensen, werden de kaken met een forse stalen .klem uit elkaar ge houden. Op die manier kan de die renarts, gewapend met een lamp, tot ver achter in de paardenmond kij ken, want ook aan het einde van het tandvlees kunnen kiezen zitten die op en een of andere manier niet goed functioneren en, zoals Jansen zei: .Ze kunnen het kauwproces belem meren waardexir het paard het voer onvoldoende kan vermalen." En dat heeft dan weer gevolgen voor de gezondheid. Vooral kinderen, ge kleed in de bekende ruiterbroeken en dito laarzen, volgden het proces met veel belangstelling en wierpen af en toe een steelse blik op de box naast hen, waar een pony met ge spitste oortjes de gebeurtenissen af wachtte. Die pony was de 24-jarige ruin Safa ri. Een ruin, zo vertelde een deskun dige, is een hengst, maar dan met wat minder onderdelen dan je van een echt mannetjespaard mag ver wachten. De pony was er niet min der pony om en hij mocht zich gaan voorbereiden op de demonstratie ge bitsverzorging. Daar toe had Jansen een flinke rijdende koffer uit de auto gehaald met daarin al het noodzake lijke instrumentarium. Wie regelmatig bij de eigen tandarts komt, weet dat die gebruik maakt van een kleine razendsnelle boorma chine die zo rap werkt dat de behan deling al klaar is voordat je goed en wei weet dat hij of zij bezig is. Een bekertje voor het spoelen of een slangetje waaruit water tegen je kie zen wordt aangespoten, behoren eveneens tot het tandartseninstru- mentarium. Jansen haalde uit haar koffer, zeg maar gerust gereedschapskist, een haspel, een maar meter slang met daarop de kop van een boor van en kele millimeters doorsnee, terwijl in een emmertje een mondklem lag te ontsmetten. De kinderen verzamelden zich voor de ingang van de box en wisten niet hoe snel ze naar binnen konden. Sa fari keek er ondertussen met argus ogen naar. In die 24 jaar had hij al heel wat meegemaakt, maar een tan darts voor de deur, daar kijk je toch van op. Jansen dacht er overigens niet aan om het paard zomaar te be handelen. Ze haalde uit de koffer een injectienaald, vulde die met een rustgevend middeltje - sedatie noemde ze dat - en inderdaad, na een paar minuten liet Safari het hoofd een beetje hangen en kon de behandeling beginnen. De mond werd opengemaakt en de klem ging naar binnen. Het leek daarna alsof het paard stond te schateren van het lachen. „Als je dit ziet, ben je niet meer bang voor je eigen tandarts", merkte een tiener op. Die klem zat er niet voor niets. Jan sen zette een soort mijnwerkerslamp op haar hoofd waarmee ze recht in de strot van het dier kon schijnen. Links en rechts zagen de toeschou wers tanden en kiezen en volgens de dierenarts, die haar hand met een flink stuk van haar arm rond de tong van Safari bewoog, moest er worden geboord en geschaafd. Om aan te tonen dat ze gelijk had, mochten toeschouwers wat haar be treft de proef op de som nemen. Eerst nog wat griezelend, maar even later toch de angst overwinnend, stopte de 10-jarige Donna uit Sint- Annaland haar hand diep in de paar denmond. Ook zij voelde wat de dierenarts had geconstateerd. Safari had haken op zijn kiezen. Daar was de pony na de behandeling snel van verlost en ook de verdoving raakte uitgewerkt. Jansen raadde de bezoekers aan het gebit van hun paard of pony niet uit het oog te ver liezen. Voor de kosten hoeven de dierenliefhebbers het niet te laten. Jansen: „Gemiddeld 120 euro, in clusief de sedatie, maar exclusief het consult. Want we moeten wel komen voorrijden." Dat een shetlandpony minder werk geeft dan een volbloed ruin, zie je ook terug in de behandelingsprijs. Jansen: „Zeg maar globaal tussen de 80 en 150 euro per behandeling." En dan naar buiten allemaal. Op veld B kon je leren hoe je een paard moet coachen. Boogschieten op veld E en ponyrijden op terrein F. Wie vindt het niet leuk om mee te rijden in een koets? Opstappen op veld G. Dan was er nog de gewichtsconsu lente en wie daar honger of dorst van had gekregen, kon naar het ter ras waar de mensen van DuBois, de huiskamer van Tholen en onderdeel van Sjaloomzorg, voor een perfecte bediening zorgen. Carolien Bierens, een van de organi satoren van de open middag, toonde zich een tevreden mens. „We wer den verrast door de grote belangstel ling. Maar alles is perfect verlopen. Aan het einde van de middag bleek dat de gasten bij elkaar zo'n 500 eu ro voor de stichting hadden gedo neerd. Mensen die tien jaar geleden zeiden dat we het nooit zouden red den, hebben ongelijk gekregen. Er is wel degelijk ruimte - en dankzij do nateurs en sponsors ook geld - voor deze kleinschalige paardenverzor- g'ng" De stichting heeft nog vier oude po ny's bij de manege Vosmaer op stal staan. Een pony is overleden. „De ruimte wordt ons door de manege voor een vriendenprijsje aangebo den." Als de stichting er niet zou zijn, zo is haar overtuiging, wordt het lot van het dier uiteindelijk bij de slager be zegeld. „Dan komt de pony inder daad in de worst terecht. En dat wil toch niemand?" De ploeg van Havenzicht in actie, die uiteindelijk won. Tientallen deelnemers, met of zon der conditie, lieten zich niet weer houden om aan een touw te trekken of een bal over een net te slaan. Al leen voor het plezier, zoals een van de deelnemers opmerkte. Vrijdag avond begon de pret toen vier teams zich aanmeldden voor het touwtrek ken. „Geef ze een daverend ap plaus", vroeg organisator Leo Vroegop aan het niet bepaald talrij ke publiek, Dat was het moment voor de ploegen Het Slappe Touw tje, R&B lijmwerken. Café An de Sloove en café-restaurant Haven zicht om hun krachten gingen inzet ten. Op het fluitsignaal van de scheidsrechters Vroegop en Ad Oostdijk gingen de hakken in het zand. Voor de ene deelnemer bete kende dat na afloop stoom afblazen, voor de ander was het, zoals Vroeg op zei: 'Genieten aan zo'n touw.' Wie het strand goed overzag, ont dekte dat Havenzicht nogal wat ki lo's in de strijd had geworpen. Dat leidde bij deze titelverdediger (vo rig jaar wonnen ze) wederom tot de overwinning en moesten de verte genwoordigers van An de Sloove genoegen nemen met een tweede plaats. Zo'n veertien teams stonden daar na klaar voor het kampioenschap beachvolleybal. Met, net als vorig jaar, getooid met de meest merk waardige namen. De Bal is Uit, of In. De Zandhappers. de Plakkers, de Kale Pruimen uit Bruinisse en De Lege Bal onder leiding van Martijn Westdorp. Toch waren het die laat ste twee ploegen die uiteindelijk om het kampioenschap knokten. Het team van Westdorp kreeg aanvanke lijk de bal het meest bij de tegen standers in het zand. Keiharde smashes en subtiele lobjes volgden elkaar in rap tempo op. Totdat de Bruse ploeg na een wissel een ge heim wapen introduceerde. De nieuwe man speelde alsof zijn leven er vanaf hing en, kennelijk onder de indruk, deed De Lege bal zijn naam eer aan en verloor, zij het met ere, de finale. Volgens omstanders heeft de horeca van het Havenplein met deze initiatieven laten zien waar een relatief kleine kern groot in kan zijn. De organisatoren kondigden al aan, volgend jaar wederom beide evenementen in het zomerprogram- ma op te nemen. voordeelverpakking 1 kilo prijs per kilo 70 gram nu 4 stuks - A pak 3x250 gram Nu met ECI cadeaubon t.w.v. 5,- OP=OP en extra handdoekzegel. diverse varianten fles 0,75 liter Per doos van 6 flessen van 29,94 voor 21,95. liter 4,88. AlCOHOL EN IABAK KOPEN wu mm s-»«ck» e» m w urnii» jkb cm is. Aanbiedingen zijn geldig van donderdag t/m zondag (7 t/m 10 juli 2011), zolang de voorraad strekt. Wijzigingen en prijs-, afbeelding-, druk- en zetfouten voorbehouden. Niet alle aanbiedingen in elke Spar verkrijgbaar. Vind de Spar in uw buurt op www.spar.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 9