Juf kiest voor de jongste klas: 'De kleuters hebben mijn hart' Eb en vloed in Stavenisse in hal van gemeentehuis Weghalen van asbest bij groot onderhoud scholen Meten effect op gezondheid van varkensstal niet nodig Auto in sloot, man zit thuis Sabewa houdt 77 mille over Lia op den Brouw werkt 25 jaar bij Groen van Prinstererschool Nuis opent tentoonstelling en krijgt schilderij Oosterschelde Donderdag 7 juli 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vogelaar (SP) en Boulogne (ABT) zijn ongerust De gemeente gaat geen gezondheidseffectrapportage op stellen voor de nieuw te bouwen stal van Welvaarts voor 5600 varkens aan de Bitterhoekseweg in Poortvliet. Dat antwoorden b. en w. op vragen van de SP en ABT. Wel vaarts heeft een milieuvergunning aangevraagd waar dertien bezwaren op zijn ingediend. „Ik houd verschrikkelijk veel van kinderen", zegt juf Lia op den Brouw-Kriekaard. En daarom geeft ze al ruim 25 jaar les op de Groen van Prinstererschool in Scherpenis- se. Ze heeft de kleuters onder haar hoede, groep 0 en 1 „De kleuters hebben mijn hart." Het jubileum van de Smurdiekse wordt vandaag op school gevierd. Wat er gaat gebeuren, weet ze niet. „Alles is strikt geheim. Ik weet alleen dat ik wat later op school moet komen en 's avonds een etentje heb." Opgestapeld Positief Gevaarlijker Ontvankelijk Woordenschat Groot publiek 5 Tholen wil zelf overschot beheren Veiligheidsregio ABT steunt wens SP voor wijkagent Vijfde leveranciers gemeente Thools Duijm: Slager roept onnodig ongerustheid op Kees Slager (SP) en Rob Duijm (CDA) kruisten in de commissie ruimte de degens over het risico van asbest voor de volksgezondheid. De SP had aanvullende vragen over het voorkomen van asbest in de scholen. Volgens Duijm roepen die onnodig ongerustheid op. Eb en vloed in Stavenisse. Dat is de naam van de ten toonstelling in de hal van het gemeentehuis in Tholen. Schilderijen en beelden van kunstenaars die actief zijn in de workshops van Anne Huysmans uit Stavenisse of bij haar exposeren. Vrijdagmiddag opende burgemeester Nuis de expositie. Raadsleden Annie Vogelaar (SP) en Hans Boulogne (ABT) willen weten of de gemeente op de hoogte is van het advies van de GGD Bra bant/Zeeland om vanwege de volks gezondheid en verspreiding van dierziektes de afstand tussen inten sieve veehouderijen op één kilome ter te stellen. Volgens de gemeente gaat het ad vies van de GGD over de verdere invulling (met nieuwe bedrijven) van zogeheten landbouwontwikke- lingsgebieden. 'Als wij dat advies zouden opvolgen, dan zou dat planologisch geregeld moeten wor den in een herziening. Dat heeft geen zin. want het bestemmingsplan Buitengebied staat geen nieuwvesti- ging meer toe.' Volgens b. en w. is er op de plek aan de Bitterhoekseweg sprake van be staande planologische rechten. Daarop heeft een herziening vol gens de toelichting ook geen betrek king meer op. 'Daarbij is gezond heid een aspect dat primair zijn regeling vindt in de gezondheids- en welzijnswet voor dieren en de wet publieke gezondheid.' Bang geworden door de keren dat de gemeente bij de Raad van State op het matje is geroepen (wozoco en loonbedrijf Hage in Scherpenis- se), vragen Vogelaar en Boulogne zich af of de ontwerpbeschikking de toets der kritiek van de Raad van State kan doorstaan. B. en w. zijn daar niet bang voor. Een aanvraag voor een milieuvergunning kan vol gens de gemeente slechts in het be lang van de bescherming van het milieu worden geweigerd. Daarvoor zijn per milieu-aspect hele bijzon dere toetsingkaders vastgesteld. Die zijn uitgevoerd en leveren volgen b. en w. geen grond voor weigering op. Zo is het leefoppervlak per var ken geen aspect dat bij de milieu vergunning getoetst mag worden. Dat is dan weer geregeld in de Ge zondheids- en Welzijnswet voor In alle tien scholen blijkt nog asbest te zitten in vensterbanken, als pui vulling in kozijnen en in plafondbe plating. Het wordt hechtgebonden genoemd. Slager vond dat nogal een rekbaar begrip. Het gedrag van ge bruikers is niet altijd verantwoord, zei hij. Vensterbanken kunnen door intensief gebruik beschadigd wor den, vond hij. Maar zijn wel een voudig te saneren. Hij wilde weten waarom dat niet al was gebeurd. Bij puivullingen is het volgens hem niet duidelijk waar het om gaat. Als het om isolatie in spouwmuren gaat, dat kan het volgens Slager niet hechtgebonden zijn. En bij pla fondplaten is bijna nooit sprake van hechtgebonden asbest. Volgens Sla ger kunnen er bij de minste druk verschillen door tocht luchtbewe gingen ontstaat waardoor asbest vezels vrij kunnen komen. Zeker als het in cv-ruimtes het geval is. Dan gaan ze door het hele gebouw, stelde hij. Slager wilde weten of de ouders van de leerlingen van de be trokken scholen op de hoogte zijn gebracht. Duijm ging dat te ver. „Om scholen met hechtgebonden asbest als speerpunt voor sanering te zien. is misplaatst. 95 procent van de slachtoffers van Asbest was werk zaam in de scheepsbouw, onder houd of isolatie. Met deze vragen wordt weinig recht gedaan aan mensen die er echt onder geleden hebben." Wethouder Peter Hoek hielp de SP voor een groot deel uit de zorgen. Hij zei de kozijnen in een aantal ge vallen te saneren. Dat gebeurt bij het groot onderhoud van de school gebouwen. „Bij een sanering moet VERVOLG VAN IMPULS Bij de nieuwe plek wordt gekeken naar bereikbaarheid, kosten en de mogelijkheden voor uitbreiding. Van woningbouw in de Geertruida- polder is nog geen sprake. Er is ge keken naar de behoefte aan huizen tot 2026. Dat houdt volgens Van Dis in dat er 250 woningen voor de smal- stad nodig zijn. „Het ligt voor de hand dat we daar rekening mee hou den. Op zijn vroegst wordt dat 2014, 2015." Komt de wijk er, dan zal een deel van de dijk tussen de Geertrui- dapolder en de Pluimpot verlaagd worden. In 2012 loopt de keur van het waterschap af en zal een deel van de dijk verlegd kunnen worden. Van Alphen: „Dan is er meer contact met het dorp." Het plan voor de zuidkant is ambitieus. Het loopt tot 2028. In feite van de Haven in Sint-Maartens- dieren. Op de naleving daarvan ziet de voedsel- en warenautoriteit toe (voorheen de algemene inspectie dienst). De gemeente is nog in gesprek met de varkenshouder om privaatrech terlijk vast te leggen één varken per vierkante meter te huisvesten in plaats van de wettelijk verplicht 80 vierkante centimeter per dier. SP en ABT willen ook weten of de ge meente de veehouder kan weerhou den om de beesten op 0,8 vierkante meter te stallen als er '7000 worden opgestapeld.' Volgens b. en w. hangt het af van de vraag of de geur- fijn- stof- en ammoniakuitstoot van de extra varkens past binnen de wette lijke toetsingskaders. Vogelaar en Boulogne spreken over een doemscenario als er zoveel var kens in een etagestal komen en vra gen of de gemeente niet terug kan naar de eerste aanvraag van 20 de cember 1994 voor 4400 varkens. Maar volgens b. en w. kan dat niet. 'Er zijn geen milieuhygiënische re denen om de gevraagde milieuver gunning gedeeltelijk te weigeren.' Het zou bij de Raad van State on deruit gehaald worden. Het gaat al om een oude aanvraag. Op 27 janu ari 1998 is een milieuvergunning verleend voor de uitbreiding met 1200 vleesvarkens tot 5600. Op 15 maart 1995 is een bouwvergunning verleend voor 5600 vleesvarkens. Op de vraag hoe ver de dichtstbij zijnde bestaande stal ligt, antwoor den b. en w, dat dit hemelsbreed 305 meter is. De varkenshouder gaat op verzoek van de gemeente een biobedfilter toepassen om de stank te verminde ren. Een dergelijk systeem wordt al gebruikt bij de stal aan de Noor- mansweg. De ervaringen daar zijn positief, aldus b. en w. Volgens de leverancier van het systeem worden niet alleen ammoniak, geur en fijn- stof gereduceerd maar ook de ver spreiding van ziektekiemen. een school leeg zijn. Dat kost geld. Zeker tegen de achtergrond van het zeer lage risico doen we dat bij het groot onderhoud. Zo zijn de Antho- niusschool in Oud-Vossemeer en de Regenboog in Tholen aangepakt." Ook de puivullingen (panelen in en rond de kozijnen) zijn in twee scho len verwijderd: de Kubus in Sint- Maartensdijk en de Ark in Anna Ja- cobapolder. Wat de cv-ruimtes betreft, is bij alle scholen gemeten. Bij drie scholen is op basis van monsters asbest dat niet hechtgebonden is, verwij derd." Slager was tevreden met het ant woord. „Ik ben blij te horen dat er metingen zijn gedaan. Dat is ge ruststellend." Slager wees Duijm er op dat diens partijgenoot staatssecretaris Joop Atsma anders over asbest denkt. (Atsma liet in februari een brief uit gaan waarin hij stelt dat asbest ge vaarlijker is dan wordt gedacht en onderzoekt hoe nog meer asbest uit de leefomgeving kan worden ver wijderd. Verder moeten gemeenten, burgers en bedrijven volgens hem gestimuleerd worden de regels voor asbestverwijdering beter na te le ven). Volgens Slager is de incuba tietijd van de ziekte door asbest 30 jaar en is het risico voor kinderen groot. Slager wees er op dat de ge meente verantwoordelijk is voor de schoolgebouwen. We moeten er zo veel aan doen dat kinderen er niet aan blootgesteld kunnen worden. Ik spreek de wens uit om het met meer druk en haast te doen." dijk naar de mogelijk aan te leggen jachthaven Gorishoek in Scherpenis- se. Van haven tot haven heet het, waarbij steevast de zuidkant van Sint-Maartensdijk gedoeld wordt hoewel het grondgebied oorspronke lijk bij Scherpenisse hoort. De aan leg van een jachthaven bij Gorishoek is een lastige klus, zegt Van Dis. „Het zou het gebied wel mooi afma ken. Het ligt in een Natura 2000 ge bied. Volgens de natuurvereniging kan het niet, andere partijen zeggen dat het wel kan." Op 12 september staat het op de agenda van de commissie ruimte, op 22 september zal de gemeenteraad zich uit moeten spreken over een van de drie varianten. Daarvoor wil de Dorpstafel een bijeenkomst beleg gen. Wie een uitnodiging van de Dorpstafel wil kan mailen naar: dorpstafel@zeelandnet.nl Zelf is ze al ruim van tevoren be gonnen met het inslaan van trakta ties. „We hebben een school met bijna 200 leerlingen", verklaart ze. Eigenlijk was ze in januari al een kwart eeuw in dienst bij de refor matorische basisschool in Scherpe nisse. „Maar we hebben overlegd en het leek ons leuker om het vlak voor de zomervakantie te vieren." Ook is Lia vandaag jarig. Ze is 55 jaar geleden geboren in Krabben- dijke. Juf Lia staat al bijna 36 jaar voor Het is voor het eerst dat ze buiten Stavenisse naar buiten treedt met vijf exposanten, vertelt Huysmans. „We hebben het eb en vloed ge- de klas. Ze is in 1975 begonnen op de Juliana van Stolbergschool, toen kleuterschool Benjamin, in haar woonplaats Sint-Maartens dijk. Bij de kleuters. Dat heeft ze vier jaar gedaan. Ze ging er een jaar tussenuit om voor haar twee dan nog jonge kinderen te zorgen. Van lieverlee ging ze weer inval- werk doen. Ze kwam zo op de Groen van Prinstererschool te recht, maar viel ook nog een hele dag in op de Juliana van Stolberg- school. Ze kreeg een volledig noemd omdat de getijden er zo goed zichtbaar zijn. Het gaat en het komt. Het is een golfbeweging. Dat gaat met kunst ook altijd zo." dienstverband, toen de toenmalige directeur, de heer Van Steenis, overleed. „Ik heb toen groep 5/6 overgenomen. Na een klein jaar ruilde ik met groep 3/4 en dat heb ik jaren gedaan. Ook heb ik partti me voor groep 7/8 gestaan. Ik heb eigenlijk zo'n beetje alles gehad, behalve groep 2." Toen er een vacature voor de kleu tergroep kwam, vond Lia dat ze er eigenlijk al te lang uit was geweest om dat weer te gaan doen. „Het was toen al dertien jaar geleden." Maar omdat een andere leerkracht toen liever groep 4 wilde hebben, kwam Lia toch weer bij de kleuters terecht. En dat vindt ze simpelweg het leukste om te doen. „De kleu ters zijn nog zo open, zo ontvanke lijk. Je kunt met elke groep een leuke band krijgen, maar ik heb voor de kleuters geleerd, dus dat zit toch een beetje in je." Huysmans is al enige jaren actief in Stavenisse met een winkel in kunst en antiek, een bed&breakfast en met het geven van workshops. Er zijn ongeveer 30 kunstwerken te zien van vijf deelnemers of kunste naars die bij haar exposeren: schil derijen van Joëlle Blonet en beel den van stoffen van Gré van Scherpenisse, beiden uit Stavenis se. Uit Tholen laat beeldhouwer Goosewijn Devilie een aantal hou ten beelden zien. Ook zijn'vader Dat het 'erin' zit, klopt zeker, want Lia's moeder was ook juf. „Die heeft dat heel lang gedaan, tot op haar zestigste." Ze heeft ook wel nagedacht over andere beroepen. „Verpleging is eigenlijk een mooi er beroep, want dan help je zieke mensen. Maar al die toestanden er om heen, zoals operaties en bloed, dat trekt me niet zo. De verzorging zou nog wel gaan." Lia heeft eerst de mavo gegaan - „dat kon toen nog" - en ging daar na naar de pabo in Middelburg. „De kleuteropleiding was er nog niet in Gouda, anders was ik daar heen gegaan. Maar Middelburg stond ook heel goed bekend en dat was dichtbij huis Later heeft Lia er nog over gedacht om een appli catiecursus te volgen voor andere groepen, maar de toenmalige in- spectrice vond dat niet nodig. ,Je hebt je vaardigheden, dus je kunt gewoon voor de klas gaan staan", werd haar verteld. Lia vindt dat de buitenwereld het doet mee met beelden. Verder is er werk van Kees Nijsen uit Roosen daal. Hij maakt glassculpturen. De schilderijen hangen aan de ver rijdbare wanden. De beelden staan onder meer op het oude zwaard van de TH 5. De hengst die door Rolf en Angelika Bringman helemaal is gerestaureerd en als thuishaven Stavenisse heeft. Huymans: „Dat vond ik zo mooi. Het hout is bijna versteend. Toen ik hoorde dat het hout weg zou gaan. heb ik ge- werk van kleuterjuf nog wel eens onderschat. „Het is echt geen baan van acht tot vijf. Je bent nooit klaar. Je moet het echt heel graag doen." Zeker nu er meer 'papier werk' aan te pas is gekomen, dat vindt Lia de minder leuké kant van het vak. „Maar daar loopt iedereen tegenaan. Je steekt er alleen ontzet tend veel tijd in en dat is jammer." Ook vindt ze dat tegenwoordig al vroeg heel veel wordt gevraagd van kinderen. „Er moet al gelijk zoveel. Je probeert het een beetje te rekken voor de allerjongsten, maar in januari moet je al toetsen afne men. Ze worden getoetst op taal. zoals de passieve woordenschat en kritisch luisteren, en op rekenen. Ze moeten al met getallen tot tien werken, meten en meetkunde doen. Dat is best pittig." Lia zou ze liever nog even wat langer laten spelen. De klas die ze nu heeft, telt 30 kin deren. Ze vindt het een gezellige club, vooral 's morgens, tijdens het kringgesprek. Dan geniet ze het meest. „Ik kan genieten van de ver halen. Ze brengen ook van alles mee over het onderwerp waar je op dat moment mee bezig bent en mo gen er wat over vertellen." Lia her kent er vaak de families in. „De meeste gezinnen ken je, omdat je ook andere kinderen uit het gezin in de klas hebt gehad en zelfs ou ders." Het laatste project van dit school jaar ging over de trein. „De meeste kinderen zijn nog nooit met de trein mee geweest. Het leuke van zo'n project is, dat je ze dan heel veel kunt leren aan woorden. En met materialen gaat het ook echt leven." Alle kinderen mochten iets mee naar school nemen, zoals speelgoedtreintjes, maar ook boek jes en andere voorwerpen die iets met de trein te maken hebben. Ook werden er werkstukken gemaakt. En de kinderen die wel al eens op het station waren geweest, konden vertellen dat er een conducteur werkt en dat je wacht op het per ron. „Hun woordenschat wordt uit gebreid met zo'n project." Een onderdeel van het onderwijs op de Groen van Prinstererschool is het geloof. Lia noemt het vertel len uit de Bijbel een meerwaarde. „Ik geef graag de kinderen iets mee." Om de verhalen begrijpelij ker te maken voor de kinderen, geeft ze er voorbeelden uit het da gelijks leven bij. „Uit de thuissitu atie. De dingen die ze zelf meema ken. Dan leeft het meer." Lia geniet nog elke dag van haar werk. „Ik ga elke dag met plezier naar mijn werk, de jaren zijn om gevlogen. Het is heel leuk om op deze school te werken. De meeste leerkrachten werken er dan ook al jaren." Lia werkt na meester Baaij- ens, die er al 36 jaar werkt, het langst op de Groen van Prinsterer school. Zo'n dag als vandaag is eigenlijk niets voor haar. „Ik houd er niet van om in de belangstelling te staan. Ik doe het voor de kinderen. Anders zou ik zeggen: een etentje met collega's en basta." vraagd of ik het mocht hebben." Het scheepshout past goed in het thema van de expositie. Volgens Huysmans laat de tentoonstelling zien waar 'een klein dorp toe in staat is.' Ze noemt het 'een kleur rijke, zachte maar duidelijke' ten toonstelling. Er zijn ook marmeren beelden te zien die in de workshop beeldhouwen in Stavenisse zijn ge maakt. Nuis kreeg een schilderij voor het gemeentehuis aangeboden. Ge maakt door Yvette Baré met de titel Oosterschelde. De burgemeester bedankte voor het schilderij en noemde het initiatief bewonderens waardig. Nuis zei dat de hal (of atrium) van het gemeentehuis een podium is voor de mensen uit de eigen omgeving. Daar kunnen de exposanten een groot publiek be reiken. Het was de bedoeling dat er één expositie per jaar zou worden ingericht, maar dat streven is al bij gesteld. Nuis noemde de titel Eb en vloed bij Stavenisse intrigerend. Hij vroeg aan de genodigden (waaronder een aantal Stavenisse- naars) of ze wisten wanneer het die dag hoog en laag water was. Ze moesten het antwoord schuldig blijven. Het was 16.46 uur hoog water en 22.15 laagwater. „Ik weet het nooit, maar veel mensen weten het wel." Volgens Nuis is kunst iets waarvan je kan genieten. Maar ook iets waar het leven of de gedachte van de kunstenaar aan af is te leiden. Het hoeft volgens hem niet hoogdra vend te zijn. „Eerder een boeket bloemen waar je zo bij kunt." Hij prees Anne Huysmans voor haar inzet in Stavenisse en voor het tot stand brengen van de tentoon stelling: „Als u iets wilt, dan be reik je het ook." De expositie duurt tot eind augus tus. Sabewa, de organisatie die voor vier Zeeuwse gemeenten waaronder Tho len de invordering van belastingen verzorgt, heeft 2010 afgesloten met een overschot van 77.300 euro. De commissie bestuurszaken kan ermee instemmen dat dit bedrag wordt toe gevoegd aan de algemene reserve, die daarmee op ruim 92 mille komt. In verband met kosten voor het ge bruik van computerprogrammatuur stijgt de Thoolse bijdrage vanaf dit jaar met 1627 euro, en komt op 326.264 euro. De begroting 2012 zal Tholen is het er niet mee eens dat de Veiligheidsregio Zeeland een groot deel van het rekeningoverschot, ruim 755 mille, reserveert voor onvoorzie ne ontwikkelingen na de reorganisa tie. De commissie bestuurszaken is het met burgemeester en wethouders eens, dat dit geld temg moet naar de deelnemende gemeenten. Die vor men er dan elk op hun beurt een re serve mee voor hetzelfde doel. Daar mee wordt de beleidslijn gevolgd die ook bij andere gemeenschappelijke regelingen wordt toegepast. De liqui diteitspositie van de Veiligheidsregio is ook zónder het genoemde bedrag riant te noemen; het eigen vermogen bedraagt drie miljoen euro. In de commissie zei burgemeester Nuis dat de 755 mille in de toekomst vrijwel zeker nodig zal zijn voor de zogenaamde desintcgratiekosten (van de brandweer), daarom is het voorstel om dit bij de gemeenten te (xtrmer- ken. Daarnaast zit in het vermogen van de Veiligheidsregio een bedrag van het Rijk dat is bedoeld voor de bouw van twee commandoschepen voor de Zeeuwse wateren (ze worden momenteel in Maassluis gebouwd). Op vragen van SGP en CU gaf de burgemeester aan. dat het rekening overschot niet leidt tot een lagere bij drage voor de gemeente. „Er is afge sproken dat we voor dit geld een hogere kwaliteit brandweer krijgen." ABT was benieuwd of er bij de Vei ligheidsregio mensen in dienst zijn die méér verdienen dan de Balkenen de-norm. „Dat is absoluut niet aan de orde. Verre van dat", reageerde Nuis. Een vraag van de SP om meer politie voor Tholen (met name» een wijk agent), als Zeeland de toegezegde ex tra agenten krijgt, is door ABT breder getrokken. In de commissie bestuurs zaken riep Han van 't Hof de andere fracties op om het overlast- en veilig heidsvraagstuk integraal te bekijken, en het onder de aandacht van de lan delijke politiek te brengen. In een memo melden burgemeester en wet houders dat er vanaf volgend jaar in Tholen ruimte komt voor één wijk agent. ABT denkt dat door bewust te kiezen voor het aanstellen van een wijkagent per duizend of 1500 inwo ners, veel overlast al in het vmrtra- ject opgelost kan worden. „Dat is in het belang van de gemeenschap." De gemeente pleegt een maximale inspanning om Thoolse bedrijven te betrekken bij het inkoop- en aanbe stedingsbeleid, verzekerde wethou der Frank Hommel de commissie be stuurszaken. Hij beantwoordde een vraag van CU-fractievoorzitter Bram van de Sande. „We hebben goed in beeld welke bedrijven wélke diensten kunnen leveren. Zeker de afdeling openbare werken weet dat. Dat een opdracht niet altijd aan een Thools bedrijf gegund wordt, heeft te maken met de inschrijving." Uit een evalu atie blijkt dat het aantal Thoolse leve ranciers van de gemeente de afgelo pen drie jaar stabiel is gebleven (21,6 procent), net als het aandeel van in gekochte goederen en diensten 11,5 procent). Van de Sande vond dat het Ven aandachtspunt moet zijn om het Thoolse aandeel te vergroten. De evaluatie van het inkoop- en aan bestedingsbeleid is bij de gemeente intern gebeurd. Maar de wethouder is bereid deze evaluatie naar OOT en TOF te sturen voor een reactie. „Met beide organisaties zijn we steeds in gesprek." Een 27-jarige Tholenaar had zater dagavond zijn auto in de sloot laten liggen, nadat hij er eigenhandig was uitgekropen en naar huis was gegaan. Daarmee liet hij zaterdagavond de politie en brandweer even met een raadsel zitten. Die waren rond tien uur gealarmeerd met de melding dat er aan de Eeweg in Tholen een auto op zijn kop in de sloot lag. Ook de ambulance en de traumahelikopter waren opgetrommeld, omdat niet be kend was of er iemand in de auto zat. Maar na controle van de brandweer bleek niemand in de auto te zitten. De politie en de ambulancemedewer kers zochten de man thuis op, waar hij bleek te zijn. De man werd onder zocht door het ambulancepersoneel, maar hij bleek niet gewond te zijn. Wel bleek uit een blaastest door de politie dat de man teveel had gedron ken: ruim 33 maal teveel. Daarop werd het rijbewijs ingevorderd. Ook bleek er een mes in de auto te liggen. Er is proces-verbaal opgemaakt tegen de Tholenaar. Sabewa moeten aanpassen. Want de ze voldoet niet aan de opdracht van de gemeenten dat er twee procent be zuinigd moet worden op de uitgaven. In de commissie informeerde Henk Geluk naar de stand van zaken rond de voorgenomen uitbreiding van de gemeenschappelijke regeling met het waterschap Scheldestromen. Wet houder Peter Hoek zei binnenkort helderheid daarover te verwachten. „De samenwerking lijkt kansrijk. Ze leidt tot schaalvoordelen, maar er zijn ook frictiekosten." Anne Huysmans middenen Yvette Baré overhandigen het schilderij aan burgemeester Nuis. Juf Lia staat niet graag in het middelpunt van de belangstelling. Als ze dan toch op de foto moetdoet ze dat het liefst met de kinderen uit haar klas, groep 0 en I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 5