JENEVER Nieuw speeltoestel dankzij legaat Plaatselijk nieuws 1 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 juli 2011 Athletes nodigen Risamasu uit Zomerconcert met Duits en Engels Kritiek CU op masterplan Familie Koese wint bad Passen/meten Zilverstraat Ruim 70 mille restant Isolatie gymzaal Huizen Veerstraat Smash met vakantie SLUTERU WIJNHANDEL DE GOUDEN LEEUW Keurmerk voor Bastianen Schorrefestival Aanpassing Voorstraat Zomerse rondgang met Accelerando Concert op het water Karaoke in Keeten Knutselen en expositie Geslacht in eigen slagerij Nieuw kunstwerk Tw ee huizen Ondernemers Rieburch Afsluiting kikkerproject Op den Brouw meeste vis Hekwerk en vlaggemasten Heksenketel weer open Intrede ds. Lohuis Openluchtrepetitie Zandhaai aan de haak geslagen Huis Kalfdamseweg Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Beroep Van Veen Weinig vis bij de Makreel Maag Lever Darm Rode Kruis Agenda Voormalig profvoetballer Levi Risa masu komt op 13 juli naar het oester- puttenterrein op uitnodiging van Ath letes in Action, die die week sport- en spelactiviteiten voor de jeugd afwis selen met verhalen over het geloof. De oud-speler van NAC Breda. AGOVV Apeldoorn en Excelsior vertelt die avond, omstreeks acht uur, over zijn geloof in God. Martijn Nouwen, orgelleerling van Jan de Viet, speelt zaterdag een pro gramma met Duitse en Engelse mu ziek tijdens de zomerconcertserie in het oude stadhuis. Jan de Viet zal zelf ter afwisseling het klavecimbel be spelen. Stadsbeiaardier Gerard de Waardt bespeelt aansluitend het caril lon, waarnaar de bezoekers, voorzien van een kopje thee, in de stadhuistuin naar kunnen luisteren. Aanvang drie uur. Het uitvoeringsplan voor de binnen stad uit het masterplan Tholen biedt te weinig perspectief. Dat stelt de fractie van de CU. Bram van de Sande vraagt aan b. en w. of de herinrichting van de Eendrachtsweg niet eerder dan 2014/2015 uitgevoerd kan worden. De CU wil ook weten of Tholen al is aangemeld bij de vereniging vesting steden en wat de gemeente er aan heeft gedaan om een 'trekker' naar de binnenstad te halen. Verder wil de fractie weten wat de stand van zaken is over de plannen voor de vesting wallen en de uitvoering daarvan. Van de Sande vraagt zich af of er al con crete plannen zijn om monumenten voor publiek open te stellen. De familie Koese heeft de hoofdprijs, een bubbelspa ter waarde van 649 eu ro, van de zogeheten Grote Terraslo terij van de Boerenbond gewonnen. Er vielen nog meer prijzen bij de winkel op bedrijventerrein Welgele gen. Zo heeft Jan Slabbekoorn nog zes snoeischaren en vijf plantenche- ques aan prijswinnaars kunnen over handigen. Oud-Vossemeer Jelle Pol kreeg alle hulp van de wel standscommissie om zijn verbou wing van de woning Zilverstraat 3 zo optimaal mogelijk te maken. Oor spronkelijk wilde hij een slaap- en badkamer boven de keuken, maar dat lukte bij nader inzien niet. Een gewij zigd idee met aanpassing van de dak lijn van 4,08 naar 4,40 meter kreeg een beter onthaal. Pol wil van die 10% afwijking profiteren omdat hij anders maar in de helft van de badka mer kan staan. De commissie vond de .dakhelling van 19 graden veel te slap. De grens voor dakpannen ligt op 15 graden, had de indiener nage zien. „De verhoudingen vormen een probleem", zei voorzitter Marco On rust. „Wij gaan voor een nokverho- ging tot 8.00 of 8.80 meter." Ambte naar bouwzaken Jan Fase zag er geen probleem in. „De buurman mag het immers ook." Pol was terughoudend. „Ik wil zo min mogelijk overhoop halen." Burgerlid Jan Geluk haalde hem over de streep met de opmer king, dat als de nok 1 meter op schuift, de rest in tact blijft. ,Jk zou het proberen", adviseerde de voorzit ter. „Functioneel wordt de uitbrei ding dan een stuk bruikbaarder", voegde secretaris ir. Ton Jansen eraan toe. Pol raakte zo wel van de verbete ring overtuigd, maar hij wilde er ook nog een schoorsteen op voor zijn houtkachel. Geen probleem, zei de commissie. En antracieten dakpan nen in plaats van rode? Ook dat kreeg de goedkeuring van de welstands commissie, zodat het na de bouwvak vakantie een stuk mooier wordt in de Zilverstraat. Voor 1 september wordt het landin richtingsproject Oud-Vossemeer af gesloten. Er is daarbij echter nog een resterende rijksbijdrage van 274.598 euro. Daarvan is reeds twee ton inge zet voor andere projecten. Gedepu teerde staten vragen het Dienst Lan delijk Gebied om de resterende 74.598 euro beschikbaar te houden voor nog lopende projecten. Voor 10.000 euro wordt de aanbouw van de gymzaal geïsoleerd. Daardoor hebben de overige gebruikers van het gebouw geen last van de repetities van de muziekvereniging. Gemeente, muziekvereniging OVM en de ver eniging Van 't Hof-Qui§t nemen elk eenderde of 3333 euro voor hun reke ning, zo zijn ze gezamenlijk overeen gekomen. Aan de Veerstraat 24 t/m 34 mogen zes huizen gebouwd worden. B. en w. hebben daarvoor een omgevingsver gunning verleend. Het gaat om rij tjeswoningen. Sint-Annaland Tafeltennisvereniging Smash'76 heeft zaterdag het tafeltennisseizoen afgesloten meteen badmintonmiddag in sportzaal De Wellevaete. 's Avonds werd er nog genoten van een barbe cue. Deelname was mogelijk voor de senioren en introducés, want de jeugd had een week eerder al met een sport en spelmiddag het seizoen afgeslo ten. Zodoende bleven de batjes en balletjes een keer in de sporttas. Smash start het nieuwe seizoen na de zomervakantie, als de basisscholen ook weer van start gaan. Op zater dag 10 september staat het Invitatie- toernooi gepland. Een open tafel tennistoernooi voor competitiespelers (jeugd en senioren) uit diverse pro vincies. Maar er wordt ook weer op Belgische deelname gerekend. Geldig van 7 t/m 9 juli. Voorstraat 50 St. ANNALAND tel.(0166) 65 23 05 Advertentie I.M. I Eefke Bastianen heeft voor haar be drijf Equimio aan de Annavosdijk het HKZ-certificaat behaald. Om het Harmonisatie Kwaliteitsbeoordeling in de Zorgsector keurmerk te verkrij gen. moeten allerlei zaken zowel in de praktijk als in theorie op orde zijn. Zo moet alles vastgelegd worden op papier en moeten er van alle hande lingen een logboek worden opge steld. Met daarin onder andere wat er fout ging, de oorzaak en oplossing. Niet alleen Eefke, ook alle mensen die meewerken bij Equimio moeten zich aan de regels houden om het keurmerk te kunnen behouden. Als zorgboerderij had Eefke ook voor een minder eisenstellend keurmerk kun nen kiezen, voor landbouw en zorg, maar ze wilde voor de hoogste kwali teit gaan. Volgens haar moeder Maria van der Wal hebben slechts 13 zorg boerderijen in het hele land het HKZ- keurmerk. Er verandert volgens Van der Wal alleen wat in de finesses. Zo gaat er bijvoorbeeld voor de veilig heid een deur op slot, die eerder niet op slot was. ,Jn grote lijnen deden we alles al zo." Aanstaande zaterdag wordt op het Havenplein het Schorrefestival ge houden. Daaraan wordt meegewerkt door Kir Royal, Oor Ons Us, het Cul- tikoor. de bigband Persi Swing Col lection en ensemble Toeval. Naast kramen van diverse ondernemers zijn er streekproducten in de aanbieding, kan er haring worden gegeten en wordt er saté gemaakt. Voor de kin deren is er Bungee-runnen en een Tweenie-springkussen. Halverwege de middag worden de eerste Thoolse Zumbakampioenschappen gehouden. Deelname daaraan is gratis. Ook zijn er prijzen te winnen met het rad van avontuur. Het Schorrefestival begint om twee uur en wordt om negen uur afgesloten met een zogenoemde af terparty met dj Rini Moerland. De aanpassing van de voorgevel in het pand Voorstraat 28 mag door gaan. J.P.G. Borst heeft één van de twee winkelpanden van Coen Moer land gekocht en wil daar een eigen ingang in maken. De welstandscom missie ging akkoord met witte, hou ten kozijnen en bruine, houten deu ren. De maatschap MJ. en M. Kooijman en H.E. de Jonge mag in de Joanna Mariapolder 5 een nieuwe loods bou wen. Met een donkergroene stalen damwand, antracietgrijze gevelbekle ding en een bruin dak ging de wel standscommissie akkoord. A.M. Wessels kreeg groen licht voor het uitbreiden van zijn woning Ring 38. De donkergroene kunststof ge vels, witte, houten kozijnen en ra men, zinken goten en oranjerode ke- ramieke dakpannen vielen in goede aarde. De welstandscommissie was ook ge charmeerd van het plan van Julian de Jonge om zijn garage in de Westraat te vernieuwen, waarbij de hoogte 6 meter in plaats van 5.60 m wordt. Samen met alle basisschoolleerlingen viert Accelerando het begin van de zomervakantie met een zomerse rondgang door het dorp. Morgen gaan alle basisscholen in de regio 'op slot' en ook de wekelijkse muziekre- petities van muziekvereniging Acce lerando worden dan voor zes weken gestaakt. Tijdens de rondgang, die vrijdagavond om half zeven vanaf de Wellevaete begint, hebben de deelne mers zomerse kleding aan en worden ze verzocht attributen mee te nemen, zoals zwembandjes en opblaasboten. De route loopt na de Wellevaete via Anna van Bourgondiëstraat, F.M. Bixigaardweg, Tienhoven, Van de Bosstraat. Schoolstraat, Brugstraat, Ring. Voorstraat. Havenplein, Domi neeshof, Tuinstraat, Raiffeisenstraat, Schoolstraat, Hoenderweg en eindigt weer bij de Wellevaete. Bij slecht weer komt de rondgang te vervallen. Voor de leden volgt na de rondgang nog een barbecue om elkaar een fijne vakantie toe te wensen. De eerstvol gende repetities zijn op dinsdag 23 en woensdag 24 september waarbij ne gen nieuwe muzikanten hun intrede maken (zeven fanfare en twee slag werkgroep). Accelerando werkt dan naar het concert op 24 september op het Abdijplein in Middelburg toe, de eerste Thoolse slagwerk play-in op 29 oktober in de Wellevaete en een uitwisselingsconcert met het Regio Orkest op 5 november te Zevenber gen. Vrijdagavond wordt voor het vierde jaar het klassieke openluchtconcert Musica Nautica gehouden. Om half acht opent blaaskapel Dak d'r Af uit Sint-Maartensdijk het gratis toegan kelijke programma in de jachthaven, ter hoogte van clubgebouw de Buut- engaets van de watersportvereniging. Scoutinggroep Heenetrecht uit Tho len heetf weer voor vletten gezorgd, waarin leden van de Lionsclub kun nen genieten van de muzikale optre dens. Sopraan Natalya Kraevsky is inmiddels al een vaste gaste bij Musi ca Nautica, evenals tenor Alex Ver meulen en pianist André Telderman. Verder treden mezzo-sopraan Inez Carsauw op en Celeste Zewald op klarinet. Na de pauze treedt het jazz combo Melphi op. Ook vanaf de wal is het programma, dat tot kwart over tien duurt, te volgen. Maandag 11 juli haalt de koninklij ke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Stavenisse ln bar-eetcafé Het Keeten. aan de Keetenweg. wordt woensdag een ka- raokeavond georganiseerd met Ne derlandse en Engelse liedjes. Voor de kinderen begint het om zeven uur. daarna zijn de volwassenen aan de beurt. Iedere deelnemer krijgt een kleine attentie. Dinsdag 12 juli wordt voor de zen ding en Adullam oud papier opge haald. Advertentie LM. Sint-Maartensdijk In Scaldis Natural is aan de Kaste- lijnsweg kan de jeugd van 9 t/m 12 jaar woensdagmiddag knutselen en schilderen. Iedereen is welkom om half twee, vooraf aanmelden is niet nodig. De middag duurt tot vier uur en wat de kinderen onder begeleiding gemaakt hebben, mogen ze meene men naar huis. In het zelfde gebouw is, van woens dag tot 8 oktober, werk te zien van kunstenares Els van der Hoeff uit Zonnemaire. Zij laat zich inspireren f^JUj Maandag 11 t/m zaterdag 16 juli Verse kipschnitzels naturel/gepaneerd 500 gr. 4,50 Kipblokjes of kipgezond 500 gr. €3,98 Rundergehakt 500 gr. 1,99 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN Yorkham 100 gram 1,25 Kookworst Uit eigen keuken 150 gram 1,20 Katenspek 100 gram 1,00 Mosselsalade 100 gram 1,25 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. door het landschap, en toont schilde rijen in olieverf en aquarel van die ren, vogels en landschappen. De ex positie is gratis toegankelijk tijdens de openingsuren, maandag t/m zater dag van elf tot vier uur (buiten de va kantie alleen op zaterdag). Er komt een nieuw kunstwerk in het kader van het project 'Het onzicht bare zichtbaar maken.' Dit is een initiatief van de heemkundekring Tholen. de dorpsgemeenschappen Sint-Maartensdijk en Scherpenisse en de Koninklijke Nederlandse Hei demaatschappij. Voor Scherpenisse en Sint-Annaland loopt een soortge lijk project. Het doel is om verdwe nen havens zichtbaar te maken. Hiervoor wordt een kunstwerk ont worpen. B. en w. hebben hun goed keuring gegeven aan het plan, maar de gemeenteraad moet er nog een stempel op zetten. Plaats, thema en kosten zijn volgens het college nog niet bekend. Aan de Provinciale weg l la/l lb mo gen twéé huizen gebouwd worden. B. en w. hebben daarvoor een voor ontwerp-bestemmingsplan gestuurd aan diverse vooroverlegpartners als provincie en waterschap. Een in slechte staat verkerende voormalige intensieve veehouderij wordt ges loopt en in plaats daarvan mogen er twee huizen teruggebouwd worden. Groep 8 van basisschool De Rie burch heeft via Kids in Bizz 5(X) eu ro opgehaald voor KiKa (Kinderen Kankervrij). De leerlingen verkoch ten Fair Trade spullen voor dit goede doel. Daarbij moesten ze onder lei ding van Arjan van Ommen een ei gen bedrijf starten. Het begon met een marktonderzoek, om te kijken welk product het best zou verkopen. Dat was bij iedereen anders. Vervol gens zijn de spullen ingekocht en toen kon het verkopen beginnen. Liefst 160 peuters en kleuters sloten onlangs het kikkerproject af dat Ria's kinderdagverblijf.Toerdeloo, 't Hummeltje en De Rieburch samen hadden opgezet. Ze liepen, met kik kermutsen op, in een bonte stoet naar Haestinge. waar uit volle borst het kikkerlied werd gezongen. Daarna genoten de kinderen van een pop penkastvoorstelling van Robhetty. Onderwijswethouder Oudesluijs kwam ook nog een kijkje nemen. Na te zijn getrakteerd op een pakje drin ken en een zakje chips was het voor de kinderen tijd om naar huis te gaan. Bij de Oosterscheldevissers gooiden 35 deelnemers zaterdag hun hengels uit voor de zevende clubwedstrijd. Deze is gewonnen door E. op den Brouw. De verdere uitslag: 2. R. Neele. 3. H. den Engelsman, 4. M. Keur, 5. R Tröster. 6. E. Hage, 7. R. Lindhout, 8. Sj. Lindhout, 9. A. Aar den en 10. C. Andriesse. Morgen, vrijdag, staat een avondwedstrijd op het programma. Eljo vastgoed b.v. kreeg groen licht van de welstandscommissie voor plaatsing van een hekwerk en drie vlaggemasten bij het nieuwe bedrijfspand van schildersbedrijf Noom aan de Geulweg 33a en 33b. Het wordt een zwart thermisch ver zinkt stalen hekwerk. Er waren ook drie reclames gevraagd op de gevel, maar daarvan sneuvelde er één aan een zijgevel omdat er volgens de re gels maar twee zijn toegestaan. Bo ven de hoofdingang komt prominent de naam van het bedrijf, en ook nog een keer aan een zijkant. Aan de President Kennedystrat 20 mag A. Pruissen zijn garagebox ver nieuwen. Er komt een verkeerswitte stalen deur in. De welstandscommis sie keek eerst hoe de omliggende ga rageboxen eruit zien en toen die wit bleken te zijn. was het akkoord. Scherpenisse Café en cafetaria De Heksenketel in de Kerkstraat gaat woensdag weer open. Nadat de zaak enkele jaren dicht is geweest, kunnen de inwo ners bij de familie Xia weer in het ei gen dorp terecht voor frites, snacks, ijs en andere lekkernijen. De nieuwe eigenaren, die 15 jaar ervaring heb ben in de horeca in Bergen op Zoom, zeggen er veel zin in te hebben om de deuren van de Heksenketel weer open te doen. De zaak is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van twaalf uur 's middags tot elf uur 's avonds. Ds. J. Lohuis doet woensdagavond 24 augustus intrede in de Hervormde Gemeente, 's Middags om half drie is de bevestiging door ds. B. van Leeuwen uit Valburg, 's Avonds om zeven uur preekt ds. Lohuis zelf in de monumentale kerk, waar hij in zijn eerste periode in Scherpenisse al zovele keren is voorgegaan. Poortvliet Muziekvereniging Euterpe houdt vandaag haar laatste repetitie voor de zomervakantie. Traditiegetrouw wordt deze repetitie in de buiten lucht gehouden en dat is ditmaal aan de kruising Smidsstraat/Noord straat/Markt. De organisatie zorgt voor stoelen. De repetitie begint vanavond om half acht en daarbij worden klapstukken uit het voor jaarsrepertoire gespeeld en een blik geworpen in de stukken die dit na jaarzijn te horen. Op ongeveer 800 meter uit de dijk bij camping de Striene hebben Mi chael Sterkers en Steven van der Heyden uit Duffel dingdag rond 4 uur bij opkomend water een zand haai gevangen. Ze deden dat met een zager aan een normale zeehen- gel. Nadat de verraste vissers foto's hadden genomen, is het haaitje te ruggezet. Aannemingsbedrijf P.JJ. Deurloo uit Tholen mag onder voorwaarden de woning Kalfdamseweg 1 aanpas sen door gedeeltelijk een gevelbe kleding aan te brengen. De wel standscommissie stelde er wel een voorwaarde aan: de beplating moet iets lager worden doorgezet en ook de plinthoogte dient beperkt te wor den. Verder moet er een meer pas sende kozijnindeling komen. Met toepassing van roodbruin metsel werk, zwarte, vuren gevelbekleding, witte, hardhouten ramen en witte, hardhouten deuren kan de aannemer aan de slag. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Philipsland De Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland heeft naar aanleiding van de mansledenvergadering een beroep uitgebracht op de heer P. van Veen uit Hazerswoude. De vangsten waren mager tijdens de laatste kampioenswedstrijd voor de zomerstop van visclub de Makreel. Zaterdag gingen om half drie de eer ste pieren en zagers het water in bij Zijpe. Ook werd er geprobeerd om en geep te vangen door middel van lange onderlijnen met een stukje zalm eraan, maar dat bracht geen succes. Er werd in fotaal 231 cm vis gevangen door 21 vissers. Uitslag: 1. Adriaan den Braber 81 cm; 2. Huibert Hoek 80 cm; 3. Ron nie Breeman 39 cm; 4. Cennie Reijngoudt 30 cm; 5. Kees Reijn- goudt 1 cm. Morgen is de laatste zo meravondwedstrijd voor de vissers van de Makreel aan de dijk bij Zijpe, met daarna de prijsuitreiking met aansluitend een warm en koud buffet bij café 't Durp aan de Voor straat. De club no;mt de oliebollen verkoop tijdens de braderie een groot succes voorde vereniging, en bedankt alsnog alle klanten daar voor. Jongens en meisjes hehhen de weg naar het nieuwe speeltoestel al snel gevonden. Predikbeurten Speeltuinvereniging Vrij en Blij uit Sint-Anna land heeft een nieuw speeltoestel kunnen aan schaffen voor de jongste jongens en meisjes. Dit dankzij het legaat dat Rina en Ko Slager vorig jaar schonken aan de vereniging. Na het overlij den van broer en zus, die niet getrouwd waren en ook geen kinderen hadden, werden diverse verenigingen en instellingen verrast met royale giften. Zo kreeg de speeltuinvereniging 22.000 euro. Dat brutobedrag was gelijk ook netto om dat Vrij en Blij gebruik maakt van de Anbi- regeling en geen successierechten aan de belas tingdienst hoeft af te dragen. Het leveren m nieuwe speeltoestellen had nog heel w u _£U.n in de aarde, maar vorige week was het dan zover. Het huisje voor de jeugd van 2 tot 5 jaar werd verlengd. Vanwege die aanzienlijke uit breiding moesten de fietsjes, kinderwip en f I draaimolen wel verplaatst worden. Daarvoor werd zaterdagmorgen een kraantje ingezet van wege de betonnen verankering van de speel toestellen. Bestuursleden en vrijwilligers van Vrij en Blij hielpen een handje. ,J)e kinderen genieten met volle teugen van het nieuwe toes tel", glundert bestuurslid Bert van 't Hof. „Het heeft lang geduurd, maar nu hebben we ook wat moois. Echt een aanwinst voor de kleintjes." Zondag 10 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.30 u. ds. v.d. Want. 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. v.d. Maarel. afscheid knd. GEREF. KERK 10 u. ds. Westerneng, 's Graven polder. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Brons. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KF.RK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Roos, Leiden. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. kand. Slabbecoorn. Goes. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum. Oud-Beijer- land. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Brons. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend. 16.30 u. ds. Joppe, Woudenberg. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 13/7 19.30 u. stud. Van Laar. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Slingerland, Klundert. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Wou denberg. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van den Oever, Yerseke. 19 u. ds. Van IJsseldijk, Haamste de. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. di 12/7 19.30 u. ds. Krijgsman, Ar- nemuiden. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. Stelwagen, Damwoude. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. vr 8/7 14.15 u. ds. Bakker, huw.bev. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Diepeveen, Stel lendam. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Plas, Zwijndrecht. 17 u. kand. Pronk, Capelle a.d. IJs- sel. GEREF. GEM. 9.30 en 16 u.Tcand. Visser. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. Timmers-Huigen, Tete- ringen. De collecte voor de Maag Lever Darm stichting van 13 tot en met 18 juni heeft in Poortvliet 329,11 euro opgeleverd. Bij deze collecte heeft de stichting de aandacht willen vestigen op coeliakie, ofwel glutenintolerantie. Een ziekte waaraan naar schatting 160.000 Nederlanders lijden, wat slechts 25.000 van hen weten. Het geld wordt gebruikt voor het Finan cieren van wetenschappelijk on derzoek en het geven van voorlich ting. De collecte van het Nederlandse Rode Kruis heeft met 6001,34 eu ro, 400 euro minder opgebracht dan vorig jaar, maar dat valt vol gens coördinator Jany Boogaard enigszins te wijten aan een tekort aan collectanten in Oud-Vosse meer. Desondanks is het afdelingsbestuur tevreden over de opbrengst, die voor een groot gedeelte besteed zal worden aan de doelstelling: hulp aan mensen in nood, in de buurt of verder weg. Een overzicht van de opbrengsten per kern: Tholen 2196.97 euro, Poortvliet 612,89 eu ro, Sint-Annaland 371,92 euro, Sta venisse 638,01 euro. Sint Philips- land 911,38 euro, Oud-Vossemeer 134,01 euro (vorig jaar 606,54 eu ro), Sint-Maartensdijk 644.37 euro en Scherpenisse 491,79 euro. I Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.,za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 utel0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOG WATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 juli donderdag 7 8.42 -20.57 vrijdag 8 9.34 -21.52 zaterdag 9 10.32 -22.52 zondag 10 11.34- maandag 11 0.02-12.44 dinsdag 12 1.12-13.57 woensdag 13 2.24 -15.02 donderdag 14 3.32 - 15.57 vrijdag 15 4.22 - 16.44 vr 15/7 7.39 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bei het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 1 jul Natuurvaartocht, VVV Bra bantse Wal, start Bergse Diepsluis, 18-21 u. 2 jul Let's move around, lopen over water Veste in aquabal of aquaroller, jongerenwerk, 17 u. 2 jul Tholense Boys-Volendam, be nefietwedstrijd met aansluitend Vo- lendamse avond, sportpark de Bent, 19 u. 9 jul Zomerconcert Jan de Viet, ou de stadhuis, 15 u. 11 t/m 15 jul Athletes in Action, sportactiviteiten i.c.m. Bijbelverha len, oesterputten, 14-16 u. OUD-VOSSEMEER 2 jul Rommelmarkt Herv. Gem., Raadhuisstraat, 9-14.30 u. 9 jul Braderie en open Zeeuws kam pioenschap dweilorkesten, 10-18 u. 9 jul Zevendorpentocht, start Vos- senkuil, v.a. 7 u. SINT-ANNALAND t/m okt Exposities theeserviezen, Marie Slager en Blik op Oranje, Meestoof,di t/m za 14-17 u. 1 en 2 jul Beachvolleybal en touw trekken, Havenplein; vr v.a. 19 u„ za v.a. 14 u. 2 jul Afsluiting tafeltennisseizoen, Smash'76, Wellevaete. 14 u. 8 juli Zomerse rondgang, basis schoolleerlingen met Accelerando, v.a. Wellevaete 18.30 u. 9 jul Schorrefestival, Havenplein, v.a 14 u 7 jul Informatieavond ZLTO over zoet water, Wellevaete, 19.30 u. 8 jul Musica Nautica, muziekspekta kel in haven, 19.30 u. 15 jul Nattelaarzentocht, info VVV, excursie door slikken en schorren, start ei nd S luispolderweg11 -13 u STAVENISSE 13 jul Karaoke-avond, voor kinde ren en volwassenen, bar Het Keeten, v.a. 19 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 1 sep Expositie Burkina Faso, foto's Marianne Velthuis, hotel Kom!. t/m 1 sept Expositie schilderijen Diane Petry, beelden Nora van Waayenberghe, het Raedthuys. t/m 8 set Expositie Els van der Hoeff, natuurschilderijen, Scaldis Naturalis. 13 jul Knutsel- en schildermiddag voor de jeugd, Scaldis Naturalis, 13.30-16 u. 13 jul Speuren langs de waterkant, strandje Pluimpot, info 1VN, start zeedijk eind Kastelijnsweg, 14 u. SCHERPENISSE 13 en 23 jul, 3, 17, en 27 aug Jeugd- fietstoertochten, organisatie Lennard Andriesse, start en vertrek Malu slaan 14, woe 18.30,za 10 u. POORTVLIET 7 juli Openlucht repetitie muziek vereniging Euterpe, kruising Smids straat/Noordstraat/Markt. 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 30 okt Offerpraktijken in de schaduw van de kerk, tentoonstel ling opgravingen De Parade, de Ge vangenpoort, 13-16.30 u. +film+++fi 1 m+++fi lm+++fi I m+ C'INEM'ACTUEEL: Cars 2 (3D) - vr 16 en 18.45 u., za t/m di 13.45, 16 en 18.45 u., wo 13.45 en 16 u. Gooische Vrouwen - do 20 u., vr t/m ma 21.15 u., di en wo 18.45 u. Harry Potter 7, part 1 (ov) - di 2115 u. Harry Potter 7, part 2 (ov, 3D) - di 00.01 u„ wo 13.30, 16, 18.30 en 21.15 u. Heksje Lily: Reis naar Mandola - za t/m wo 13.45 u. Kung Fu Panda 2 (NL, 3D) - vr 16 u., za t/m di 13.45 u. Penny's shadow - vr 16 en 18.45 u., za t/m wo 13.45 en 16 u. Pirates of the Car- ribean 4 (3D) - do 20 u„ vr en wo 18.30 en 21.15 u.,zat/mdi 16,18.30 en 21.15 u. The hangover 2 - do 20 u„ vr en ma t/m wo 21.15 u., za en zo 18.45 en 21.15 u. The king's speech - ma 18.45 u. Transformers: Dark of the moon - do 20 u., vr t/m wo 15.30,18.30, en 21.15 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2