Uitbreiden Pluimpot volgende stap in impuls Sint-Maartensdijk Diaconaal platform Tholen in wording Knallen in boomgaard verhitten de gemoederen Sint-Annaland en Oud-Vossemeer vormen samen comité Inspire21ive Dode pony in sloot opgeruimd Bal onderzoekt tankstation bij Stenen Kruis Donderdag 7 juli 2011 67e jaargang no. 34 Sint-Philipslander verdachte overval Aanwas Westerpoort lager dan verwacht Dorpstafel wil mening inwoners horen voordat politiek besluit neemt Eind volgend jaar, of begin 2013 wordt begonnen met de uitbreiding van vakantiepark De Pluimpot in Scherpenis- se. De uitbreiding behelst ook de bouw van een overdekt zwembad. De uitbreiding van de camping met zwembad gaat ongeveer drie jaar duren, verwachten wethouder Kees van Dis en projectleider Wout van Alphen. Buiten plaats Haestinge gaat het heten. De gemeenteraad maakt na de vakantie een keuze uit drie varianten voor de im puls van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. Overdekt zwembad Menseneiland Enorm netwerk benutten voor signalering De gemeente Tholen is samen met de kerken bezig om een platform op te richten om de schuldproblematiek aan te pakken. Tholen behoort met Goes tot veertien ge meenten in Nederland waar aan zo'n platform gewerkt wordt. Hervormde Gemeente Rehoboth uit Sint-Maar tensdijk en de Hervormde Gemeente Sint-Annaland heb ben al ja gezegd na een eerste startbijeenkomst in het ge meentehuis. Drie andere kerkgenootschappen hebben hun deelname nog in beraad. Drie werkgroepen Fruitteler zet anti-hagelkanon 's avonds aan Wethouder Frank Hommel is vorige week dinsdagavond tot na middernacht in Scherpenisse geweest om boze in woners te woord te staan over het anti-hagelkanon van fruitteler Alkema. In de commissie bestuurszaken zei Hommel dat het apparaat tussen zeven uur 's morgens en zeven uur 's avonds gebruikt mag worden. Die be wuste avond knalde het ook nog later, toen zich on weersbuien aandienden. Deze week Theater en fietsuitdaging om geld op te halen voor kanker X^UCK^ voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,50 per halfjaar, 31,50 per jaar, per post 56,70 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Vrijdagochtend heeft een destruc tiebedrijf de dode pony opgeruimd die in een sloot in Sint-Annaland is gevonden. De pony werd dinsdag middag door medewerkers van loonbedrijf Hage ontdekt in een sloot aan de Oude Zeedijk, ter hoogte van de Javadijk. Het water schap en de gemeente werden op de hoogte gesteld. De Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit werd ingeschakeld 'om na te gaan of de pony een chip bij zich droeg zodat de eigenaar getraceerd kon wor den, Er werd geen chip gevonden. De eigenaar van de witte pony is niet bekend. Het kadaver werd bij de Koelhuisdreef onder een zeil gelegd totdat het kon worden opge ruimd. Een 33-jarige Sint-Philipslander is dinsdag aangehouden op verden king van betrokkenheid bij twee gewapende overvallen. Ook een man van 30 en een vrouw van 26 uit Bergen op Zoom zijn opgepakt. De politie onderzoekt nog of het drietal méér overvallen heeft ge pleegd en sluit verdere aanhoudin gen niet uit. De overvallen waar het om gaat, waren in Halsteren en Bergen op Zoom. Op 3 juni bedreigde een negroïde man in de winkel van het tankstation aan de Steenbergseweg in Halsteren een medewerker met een vuurwapen. Hij ging er van door met een geldbedrag. Twee weken eerder was de Spare Rib Express aan de Prins Hendrikstraat in Bergen op Zoom het doelwit. Ook hier eiste een man, onder be dreiging van een vuurwapen, geld van de medewerkster achter de toonbank. Hij is er mogelijk van door gegaan op een scooter, met een mededader die op de uitkijk stond. Voor het Westerpoort in Tholen zijn voor het komend schooljaar 35 leerlingen ingeschreven. Dat is on geveer de helft van vorig jaar. „Zeg maar waar het aan ligt," reageert Jan Goossens van de vmbo-school op de tegenvaller. „Mogelijk heb ben we stevige concurrentie gekre gen van de nieuwe scholen die al leen mavo hebben of alleen de theoretische leerweg aanbieden. Het kan ook zijn dat de school in het nieuws is geweest vanwege het rapport van de schoolinspectie." (de gemengde leerweg was toen 'zeer zwak'). Het Calvijn college in Tholen krijgt het komend schooljaar 109 nieuwe leerlingen. Dat is iets hoger dan de prognose, zegt directeur Peter Kunst. Vier leerlingen gaan direct naar het gymnasium van het Cal vijn college in Goes. En nog eens 11 of 12 kinderen van de reforma torische basisscholen gaan recht streeks naar het Calvijn college in Krabbend ijke. Autobedrijf Bal uit Tholen wil aan het Stenen Kruis een tankstation bouwen. Dit als vervanging voor 1 van de 2 tankstations die in plan Noord het veld moeten ruimen. B. en w. willen ter hoogte van de stoplichten bij het Stenen Kruis, in de buurt van de carpoolplaats, een tankstation toestaan. De gemeente heeft daar bij de voormalige Deehoeve grond voor beschikbaar. „Alle (on)mogelijk- heden worden in kaart gebracht", zeggen b. en w. Er is al een ont- werpbestemmingsplan in concept gereed. De provincie Zeeland zal een en ander ook nog moeten goedkeuren omdat het tankstation langs een provinciale weg komt, de Nieuwe Postweg. Marco Bal zegt voor de watergang een tankstation te willen. Voor een betere toegankelijkheid ziet hij de stoplichten dan graag verdwijnen. „Misschien kan er een rotonde voor in de plaats komen." Aan de Wattstraat blijft 1 van de 2 tanksta tions gehandhaafd, maar die zal op een andere plek komen, zodat er nieuwe tanks ingegraven moeten worden. Waar het autobedrijf komt, dat eveneens weg moet om parkeercapaciteit voor de super markten te kunnen scheppen, is volgens Marco Bal nog niet duide lijk' Op cle hoek van de Markt en de ds. De Bresstraat in Sint-Maartensdijk heeft recreatieondernemer Jeroen Knols van vakantiepark de Pluimpot twee panden te huur. Voor die tijd wil de Dorpstafel Sint- Maartensdijk en Scherpenisse een informatiebijeenkomst beleggen om de mening te horen van de inwoners. Tot nu toe zijn alleen de fracties van de gemeenteraad, de ondernemers vereniging Smalstad en de leden van de Dorpstafel over de stand van za ken bijgepraat. Maar voorzitter Ron van der Graaf is ook benieuwd naar de mening van de bevolking. ,Jn het dorp hoor ik tegenstrijdige berichten over de plannen. De één vindt het prachtig, de ander vindt het niks. Maar onbekend maakt onbemind. Daarom hopen we dat er zoveel mo gelijk mensen komen om te zeggen wat ze er van vinden." Volgens Van der Graaf is in grote lij nen het plan toegelicht en is het zaak om zoveel mogelijk inwoners hun zegje er over te laten doen. „Laatst werd ik aangesproken over de herin richting van de Haven. Daar is 400.000 euro voor uitgetrokken. Zonde van het geld werd er gezegd. Maar de helft van de kosten wordt betaald door de Europese gemeen schap. En toen ik vroeg wat hij van de Markt vond, zei hij dat hij het prachtig vond." Volgens Van der Graaf moet er een vertaalslag wor den gemaakt en dat kan alleen als er juiste voorlichting over de toe komstplannen wordt gegeven. „In begrijpelijke taal zodat iedereen de voors en tegens tegen elkaar af kan wegen." De gemeente heeft de me dewerking al toegezegd. Een belangrijk onderdeel is het ma ken van een eiland op de plaats waar nu de sportvelden liggen. Het water van het natuurgebied wordt dan doorgetrokken. Vanuit Sint-Maartensdijk zou dan een verbinding gemaakt moeten worden zodat er vanuit het dorp (in het verlengde van de Kaaistraat waar nu het voormalige arbeidsbu reau staat) zicht is op het eiland en de Geertruidapolder daarachter. Van Alphen: „Maar ook vanuit de andere kant komt er dan zicht op het dorp waardoor het aantrekkelijk voor toe risten wordt om Sint-Maartensdijk. te bezoeken." Bij de uitbreiding van de Pluimpot werken Jeroen Knols van vakantie park Pluimpot en bouwconcern Vol- kerWéssel samen. Het overdekte zwembad wordt openbaar toeganke lijk en komt volgens Van Alphen on geveer in het midden van de uitbrei ding van de Pluimpot. Van Dis: Zonder glijbaan, zonder toeters en bellen." Aanvankelijk was uitge gaan van 160 vierkante meter. Afge stemd op het schoolzwemmen. Dat is afgeschaft. Nu is het 250 vierkan te meter. „Als we meer willen, dan 'moet de gemeente met geld over de brug komen." De uitbreiding gaat Buitenplaats Haestinge heten. Waar volgens Van Dis mensen bewust kunnen genieten zoals dat ook op oude buitenplaatsen het geval was. „De omgeving is lei dend voor de bezoekers. Dat geldt voor heel het park. Er komt een 'kralensnoer' met een moestuin, een uitkijkpost, een theetuin en een bui tenkookplaats. De huisjes die er ko men. zijn luxe. Er komt geen 24 uur entertainment. Het is niet alleen be doeld voor ouderen en gezinnen, maar ook voor mensen die de rust zoeken en zichzelf weten te verma ken." Voor het totale terrein (be staand en nieuw) is plaats voor 440 woningen en dat zijn er net zo veel als nu. Volgens Van Dis zullen bij de uitbreiding lokale bouwbedrijven en aannemers worden betrokken. Daar mee kan de bouw weer wat uit het slop worden getrokken. Door het gebied komt een wandel en fietspad dat van zuid naar noord loopt en dat voor iedereen toeganke lijk is. „Er komt geen hek omheen." Volgens Van Dis kunnen er zelfs evenementen worden gehouden die door de plaatselijke bevolking wor den georganiseerd. „Het gebied maakt op die manier een verbinding met de samenleving. Het toeristisch succes is grotendeels te danken aan hoe inwoners er in staan. Als inwo ners een rol krijgen in het gebruik van het park dan draagt dat bij aan de slagingskans." Behalve dat er aan het toerisme een impuls wordt gegeven, wordt er ook naar de natuurwaarden gekeken. Dat is een zaak voor Staatsbosbeheer. Volgens Van Dis zal de situatie rond het broedeiland voor meeuwen in het natuurgebied worden verbeterd. Er zal verder een uitkijkpunt worden aangelegd. Maar het plan om de Pluimpot weer zout te maken, is van de baan. „Op sommige onderdelen heeft het een positief effect, op an dere negatief." Ligt er nu in het zuiden een vogelei land, aan de noordkant moet volgens Van Dis een 'menseneiland' komen. Maar hoe dat er uit gaat zien, is nog niet bekend. „Groen met bebouwing zou een ideaal plaatje zijn." Maar eerst zal er met de sportverenigingen overeenstemming moeten komen over verplaatsing. Gesprekken daar over zijn gaande. Volgens de wet houder zijn ze constructief. ZIE VERDER PAGINA 5 De oprichting van het diaconaal plat form Tholen (DPT) gaat moeizaam, zegt directeur Joop van Delden van de stichting christelijke schuldhulp preventie (SCS). „We geven echter niet op. want in Kampen, Enschede en Zwolle loopt het wel goed. De eerste bijeenkomst in Tholen was succesvol, maar het is moeilijk om de kerken op één lijn te krijgen. Zelfs bij de achterban van de SGP. terwijl die partij volgens haar uitgangspun ten juist meer samenwerking tussen gemeente en kerken wil. En wat is er nu beter voor oplossing van de schuldhulpverlening dan samen de schouders eronder te zetten." De problematiek is volgens Van Del den ook op Tholen aanwezig. „Pri mair ligt de verantwoordelijkheid daarvoor bij de gemeente, maar die kan dat niet alleen af. De gemeente is er vooral voor de techniek. De men selijke, sociale kant is heel goed op te pakken door vrijwilligers van de kerken. Die hebben ook een signale ringsfunctie om sneller te kunnen handelen, want bij schuldproblemen heerst er veel schaamte." Van Delden geeft aan dat de schul denproblematiek niet beperkt blijft tot mensen die een bijstandsuitke ring hebben. ,Je ziet dat dit aan het opschuiven is. Veertig procent van de groep met schuldproblemen heeft een modaal inkomen, net geen bijstand. Bij de middengroepen ont staan er financiële problemen door echtscheiding, de economische cri sis, werkloosheid en gedwongen verkoop van de woning. In de Tweede Kamer heeft Myra Koomen - inmiddels wethouder voor het CDA - zich ermee beziggehouden. Er is ook een CU-motie aangeno men om de wachtlijst terug te bren gen tot vier weken en een deel van de 130 miljoen euro die hiervoor vrijgemaakt werd, te bestemmen voor het aantrekken van vrijwilli gers." Voor het diaconaal platform Tholen worden mensen gezocht voor drie werkgroepen die vijf keer per jaar bijeenkomen: 1werk en inkomen (boekhouders, accountants, arbeidsdeskundigen, verzekeringsadviseurs, medewer kers sociale zaken, sociale verzeke ringsbank of UWV) 2. welzijn en zorg (verpleegkundi gen, artsen, thuis- en ouderenzorg, jongerenwerkers ZIE VERDER PAGINA 7 Ook SP-gemeenteraadslid Theo Ko- revaar was die dinsdag door veront ruste bewoners gebeld. In de com missie zei hij dat, volgens de bewoners, de ambtenaar van de ge meente niets met de klachten doet. Hommel nam afstand' van die op merking. „Er is wel degelijk actie ondernomen, onze medewerkers zijn ter plaatse gaan kijken", zei hij. De gemeente heeft de fruitteler in Sint- Maartensdijk de volgende dag een vooraankondiging last onder dwang som opgelegd. Dat betekent dat Al kema bij een volgende overtreding een boete kan verwachten. Het ge bruik van het apparaat dat hagelscha- de aan fruit moet voorkomen, is om streden. Ook de ZLTO praat erover met de gemeente. De knallen van het Thoolse anti-ha- gelkanon zijn tot in de verre omtrek te horen. Zelfs in Sint-Annaland en Oud-Vossemeer - hemelsbreed op respectievelijk vijf en dik zeven kilo meter - worden ze waargenomen. In Sint-Maartensdijk zijn, afhankelijk van de windrichting, met regelmaat de anti-hagelkanonnen te horen die in Zuid-Bevelandse boomgaarden staan. Overigens is de regelgeving niet eenduidig; in de gemeente Bor- sele mogen de apparaten 24 uur per dag gebruikt worden. Fluplandse Michicl van der Est wint ton in Eén tegen 100 Oscar Huiskamp uit Tholen stapt na 37 jaar uit onderwijs Petra Kunst is 25 jaar juf op Koningin Julianaschool in Sint Philipsland EN VERDER... Thoolse boeren duurzamer met gratis inleveren kunststof verpakkingen Net geen 100 procent geslaagd op Calvijn college in Tholen DE LIEFDE IS DE TOES! WD WAARIN DE MENS DE DINGEN HET MEES! ZIET ZOALS ZE NIET ZIJN Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Het moet een enorm spektakel worden. Zowel sportief als creatief heeft een aantal Sint-Annalanders en Vossemeer- ders de handen ineengeslagen om geld in te zamelen voor de kankerbestrijding. Onder de naam 'comité Inspire2li- ve' willen de leden een benefietvoorstelling organiseren in beide dorpen. Dat is de creatieve kant. Het sportieve deel bestaat uit deelname aan AIpe d'huzcs, het fietsevenement waar uiteindelijk al het ingezamelde geld naar toegaat. Vossemeerders Eric van Hees, Frank Hommel en Bas Quist en Sint-Annalanders Sander Westdorp, Jack West dorp en David Hage gaan zich samen met de Brabantse regisseur Jan Koning buigen over het theaterstuk. De sa menwerking vindt ook zijn oorsprong in de band die Ko ning met beide dorpen heeft. Eerder'was hij betrokken bij het Atlantisspektakel aan de Krabbenkreek en voor de viering van Vosmeer 600 jaar regisseerde hij hei theater stuk Het Geheim van Vosmeer. Jans zoon is op 27-jarige leeftijd overleden aan acute leu kemie en daarom speelde hij al langer met de gedachte om iets te gaan betekenen voor mensen met kanker. Tij dens een verjaardagsfeestje kwam hij op het idee om een benefietconcert te organiseren om daarmee geld op te ha len voor onderzoek en bestrijding en 'als het kan' herstel van kanker. Het wordt een voorstelling met zowel toneelspel als mu ziek en om de samenwerking tussen de twee dorpen te benadrukken, wordt het stuk op dezelfde avond - er wordt gedacht aan 18 of 19 mei - op twee plekken opge voerd. „De muzikanten reizen heen-en-weer tussen de Vossenkuil en de Wellevaete", legt Sander Westdorp uit tijdens de presentatie van het plan, dinsdagavond op de carpoolplaats aan de voet van de Krabbenkreekdam. Dat is voor de heren symbolisch de grens tussen Oud-Vosse meer en Sint-Annaland. „Het bijzondere is dat er een be roep wordt gedaan op het hele verenigingsleven van bei de dorpen. De bezoekers van de voorstelling krijgen op beide locaties hetzelfde verhaal te zien en te horen", zegt Sander Westdorp. Waar de voorstelling precies over gaat, wil Jan Koning nog niet zeggen. „Het theater wordt gebouwd op de fun damenten van de eerdere twee stukken. De werktitel is Inspire21ive en daar zal het ook over gaan. Over de din gen die je tegen'komt in het leven. Maar het is geen zwaar stuk." Ivo Slokkers uit Oud-Vossemeer neemt het sportieve deel voor zijn rekening. Hij is onder de naam 'Sta voor D 6' bezig wielerteams te vormen voor deelname aan AIpe d'- huzes op 7 juni 2012, een evenement dat bedoeld is om geld op te halen voor de kankerbestrijding. Hij heeft al 30 mensen verzameld die twee teams gaan vormen en werkt nog aan een derde team. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden op ww\..sts»Vv,. *\ni Er volgen tussentijds nog activiteiten om geld op te Lr r- oals op 25 novctr. ber een spmningmarathon bij Salus heaULclub in Tholen. Bas Quist, Eric van Hees, Frank Hommel, Ivo Slokkers, Jan Koning, Jack Westdorp, David Hage en Sander Westdorp (vJjir.) gaan samen op creatieve en sportieve wijze geld inzamelen voor kanker.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 1