'Zulke wedstrijden blijven belevenis' Tweede team Sint-Annaland komt met titel het eerste team langszij Reserves WHS en Noad weer samen in tweede klas Driemaal Fluplands succes bij 35-plus Thools elftal tegen Brugge Geen derby's in bekervoetbal Volendam wint oefenduel tegen Tholense Boys met 0-10 Donderdag 7 juli 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Met gemak Nieuwkoop stopt Tournee Eerste team Derde team Bevelander promo veert met glans Het Ruucstoppelen 35-plus dubbeltoernooi, dat van zondag 26 juni tot en met afgelopen zondag werd ge speeld op het tennispark in Sint Philipsland is bezocht door 78 spelers. Er waren acht onderdelen en bij drie daarvan was er een Fluplands succes. De damesdubbel 6 werd gewonnen door Netty van Westen en Anja Jan sen, de herendubbel 6 door Ad den Engelsman en Dick Jansen en de titel van de gemengd dubbel 5/6 ging naar Lijdie Kot uit Sint Philipsland met Arthur Grootegoed uit Steenbergen. De tweede elftallen van Noad en WHS zijn komend voetbalseizoen de hoogst spelende Thoolse reserve teams. Ze komen uit in de tweede klasse. In totaal bren gen de zeven clubs bij de senioren dertig elftallen en vier zeventallen op de been. Het damesvoetbal lijkt be zig aan een opmars. Voor de nieuwe competitie zijn zes elftallen ingeschreven, met Tholense Boys als nieuw komer. Dames Sterkste opstelling Cheque SWHTVU ASWINTH. i|KTH» Het kampioensteam van tennisclub Sint-Annaland. Een contrast is het wel. Het eerste team van tennisclub Sint-Annaland is, na alle wedstrijden verloren te hebben, gedegradeerd inet een laatste plek in de ranglijst, terwijl de leden van het tweede team met hun hoofd in de wolken zitten. Want zij zagen zaterdag de kampioenstitel in de tweede klasse van de mixedcompetitie Zeeland op zich afkomen na een gelijkspel tegen Game'78 2 uit Clinge. Het derde gemengd team is op een zesde plek in de derde klasse geëindigd. Het tweede team met Leen Goedege- buure. Yvonne Havermans, Arjan Mosselman, Co en Carina Droogen- dijk en Perry en Marjet Bakx was met niet al te grote verwachtingen aan de competitie begonnen. Maar naarmate de weken vorderden en overwinning na overwinning werd behaald op onder meer Hulster Am bacht 2 (Hulst), Axel 3 (Axel), 's- Heer Abtskerke 1Duiveland 2 (Nieuwerkerk), Drive 2 (Sas van Gent) en Schenge 2 (Arnemuiden), begon het team in een kampioen schap te geloven. De laatste wedstrijd tegen het tot dan toe eveneens ongeslagen Game'78 2 uit Clinge moest de beslissing bren gen. Game had tijdens de competitie een keer gelijk gespeeld. Sint-Anna land 2 had mede daardoor twee pun ten voorsprong en zou aan een ge lijkspel genoeg hebben om de kampioenstitel binnen te halen. Yvonne Havermans en Marjet Bakx liepen in de damesdubbel met gemak over hun tegenstandsters heen: 6-1, 6-1 en daarmee was het eerste punt binnen. Dat zag er ook naar uit in de herendubbel van Leen Goedege- buure en Perry Bakx. De eerste set werd door de beide routiniers met 6- 2 binnen gehaald. Bij een stand van 4-3 in het voordeel van de Setallan- ders raakte Leen Goedegebuure ge- blèsseerd. Een gevoelig verlies voor het team, omdat hij bij de mannen de meest dragende speler is. Ook Ko en Carina Droogendijk waren reeds in het begin van de competitie uitgeval len door blessures, waardoor de basis van het team wel erg smal werd. Na drie mixedpartijen stond het 3-2 in het voordeel van Game en moest de laatste wedstrijd van Arjan Mos selman en Yvonne Havermans de be slissing brengen. Ze verloren de eer- .ste set met 5-7. Beiden hielden het hoofd koel en naarmate de wedstrijd vorderde keerde de partij en met twee keer 6-3 werd het kampioen schap en promotie naar de eerste klasse binnengesleept. Mosselman heeft, met en zonder partner, al zijn wedstrijden in deze' competitie gewonnen en daarmee een belangrijke bijdrage geleverd aan het kampioenschap. Captain Ko Droogendijk feliciteerde zijn team Zes dames- en 28 herenteams in voetbalcompetitie een cheque overhandigd van dui zend euro. een bedrag dat op voor hand was toegezegd door de Stich ting Vrienden van Tholense Boys en overige sponsoren. Daar kwam later via de collectebus bij de en tree nog 358 euro bij. In de tweede helft begon het grote wisselen, ook bij Tholense Boys. Trouwe reserves en spelers van het tweede elftal werden beloond voor hun loyaliteit en mochten hun op wachting maken. Daardoor was er van een echt duel geen sprake meer. Kort achter elkaar tilden Ro bert Mühren, lljas Rodjan en Kees Tol de stand naar 0-6. Met een strak schot uit een hoekschop zorg de Stanley Taylor voor een mooie 0-7. Kevin Tano maakte er in de 70e minuut 0-8 van. gevolgd door het sportieve hoogtepunt van de avond. Na een corner schoot Ro bert Mühren met een bloedmooie volley diagonaal de 0-9 binnen. De dubbele cijfers leken uit te blijven, met dank ook aan de jonge doel man Patricio Jansen die enkele treffers met goede reflexen wist te voorkomen. In de 89e minuut moest ook Jansen, de vervanger van de plots gestopte Michael Don kersloot, zich echter voor de tiende maal gewonnen geven. Na afloop nam de thuisclub afscheid van de selectiespelers Jeroen Nieuwkoop, Carlo Heijboer en Rick van de Vel de. Nieuwkoop en Heijboer, vorig seizoen nog regelmatig basisspeler, gaan op een lager niveau spelen. Van de Velde had al eerder een stapje teruggedaan. „Maar door de jaren heen was Rick beschikbaar, als we een beroep om hem deden", aldus Van Buuren. „Zo iemand ver dient het om hier vanavond te spe len." Het besluit van de 30-jarige Nieuwkoop baarde opzien langs de lijn. „Mijn vriendin is in verwach ting. Ik ga me komend seizoen vol ledig geven aan het vaderschap. Spelen en trainen als het uitkomt. Na dertien seizoenen is het welle tjes. Mooi dat we afscheid kunnen nemen tegen een club als Volen dam. Zulke wedstrijden blijven een belevenis." Voor de afscheid nemende spelers waren er bloemen en een fotocolla ge, met sportieve hoogtepunten uit hun loopbaan. Over een drietal we ken hervat Tholense Boys de trai ning. Het in Bergen op Zoom ver blijvende Volendam liet de wedstrijd volgen door zondags een bezoek te brengen aan het voetbal museum in Middelburg. Daarna werd de oefencampagne voortgezet in Vaals in Zuid-Limburg. Kruys sprak van een heuse tournee. ,je komt nog eens ergens. We zoeken alle hoeken van het land op." Betaald voetbalscheidsrechter Jan Wegereef met de Thoolse grensrechter Arno Deur too (rechts), met de elftallen van Tholense Boys en Volendam en Thoolse jeugdspelers komen het veld op. met het behaalde resultaat en dankte tevens de tegenstander met het gebo den tegenspel. Voor beide teams wa ren er bloemen. Curtis Goedege buure en Willy de Rijke die een paar maal als invallers bij het team be trokken waren, werden eveneens bij de feestelijkheden betrokken. Met 5-1 heeft het eerste gemengd team de laatste wedstrijd, uit tegen DOS 2 in Vlissingen, verloren. Daar mee is het onderaan de competitie geëindigd en degradeert het eerste team met spelers Elisca de Jonge, Angeiique Goedegebuure, Martin Oosdijk, Martijn van der Graaf en André Verheul naar de tweede klas se. Angeiique en Elisca speelden de da mesdubbel: 4-6, 7-5, 6-1. De heren- dubbel met Martin en Martijn ein digde in 6-3 en 6-2 verlies. Martin en Elisca speelden de eerste mix. Een leuke wedstrijd, maar met 6-1 en 6-4 verloren. Angeiique en Martijn heb ben de tweede mix niet gespeeld, omdat Angeiique het risico op een blessure wilde vermijden. Wel ging ze de baan op met André voor de derde mix. Met 6-3 en 6-3 werd deze wedstrijd verloren. André en Elisca boden weerstand met een driesetter, en die leverde het puntje voor de eer op: 4-6.6-3.3-6. Het derde mixedteam heeft de laatste wedstrijd, tegen de Klappers uit Krabbendijke, met 4-2 verloren en eindigt hiermee op de zesde plaats. De eerste set in de herendubbel ging gelijk op en een tiebreak moest uit komst bieden, maar bij een 9-8 ach terstand maakte Matthijs van der Graaf een dubbele fout bij het serve ren en gaf hierdoor de eerste set weg. In de tweede set konden Wim Ver maas en Matthijs het niet meer recht zetten en verloren deze met 6-2. Bij de damesdubbel was Anja van Renswoude, samen met Anja West dorp, niet op haar sterkst, en door veel fouten werd de eerste set verlo ren met 6-0. In de tweede set herpak ten de beide Anja's zich, maar verlo ren met 7-5. Mieke en William wonnen in twee sets met 6-4, 6-3. William en Anja van Renswoude verloren met tweemaal 6-4. Matthijs en Anja Westdorp wonnen met 6-4, 6-1Wim en Mieke verloren met 6-0, 6-3. In de weekeinden 20/21 augustus en 27/28 augustus, en op dinsdag 23 au gustus heeft de KNVB de poulewed- strijden gepland van de districtsbe ker. De winnaar van elke poule plaatst zich voor de volgende ronde. De Thoolse derdeklassers ontlopen elkaar in de eerste ronde. Ze treffen louter tweede- en derdeklassers, dus geen lager geklasseerde tegenstan ders. Noad '67 neemt het op tegen Arnemuiden (2E) en de derdeklas sers Domburg en Zeelandia Middel burg (zondag). Tholense Boys ont moet de tweedeklassers Halsteren (zondag) en Terneuzense Boys, en derdeklasser De Noormannen. WHS heeft slechts twee tegenstanders, Duiveland (2E) en Veere (3A). En Vosmeer ten slotte bekert tegen Bru- se Boys (2E) en de derdeklassers In ternos (zondag) en Nieuwland. Van de vierdeklassers treft SPS twee zondagclubs van hetzelfde niveau. Hoeven en Rood Wit. SC Stavenisse treft naast vierdeklasser Kruiningen eveneens twee zondagploegen: vier deklasser Grenswachters en vijfde- klasser SC Welberg. Voor Smerdiek zijn de tegenstanders louter zondag clubs: vierdeklassers Noordhoek en Steenbergen, en vijfdeklasser Lepel- straatse Boys. Ten slotte neemt vijfdeklasser Vos meer het op tegen fusieclub De Fen- dert (van Kaaise Boys en FSV) en Odio, allebei vierdeklasser. Lieke Bevelander uit Sint-Annaland heeft zondag met glans haar laatste punten voor promotie naar de klasse L2-dressuur behaald. Ze werd met haar paard Orchidee twee keer eer ste in het LI op de wedstrijd in Ou de Tonge. Ze haalde daarnaast vier winstpunten uit twee proeven: 197 en 195 punten. Kaylee Heijnen uit Tholen heeft zondag meegedaan aan het con cours hippique Zeeland Outdoor in Nieuw- en Sint Joosland. Ze reed op haar pony Turbo mee in de klasse L- springen, categorie DE. Er viel in het basisparcours een balk van een hindernis en daarom mocht ze geen barrage rijden. Ze eindigde toch nog als zesde van de elf deelnemers. In de categorie gemengd dubbel 6 wonnen Lijdie Kot en Arthur Crootegoed van Anja en Dick Jansen (vJjir.). Het toernooi was ingedeeld in pou les, zodat bijna alle spelers twee of meer wedstrijden konden spelen. Netty van Westen en Anja Jansen werden eerste in hun poule bij de damesdubbel 6. Ad den Engelsman en Dick Jansen van de Ruucstoppe len speelden in de herendubbel 6 een finale tegen Giel van der Est uit Sint Philipsland en Peter van Tillo uit Lepelstraat. Ad en Dick wonnen afgetekend met tweemaal 6-1. De gemengd dubbel 5 en 6 waren samengevoegd tot drie pou les met daarna een afvalschema. Hier wonnen in de finale Lijdie Kot uit Sint Philipsland met Arthur Grootegoed uit Steenbergen met 3- 6, 7-6 en 6-2 van de Fluplandse Dick en Anja Jansen. De herendubbel 5 was een Lepel- straats onderonsje waarin Jeroen de Koek en Anthony van Schilt in drie sets wonnen van Wim Botermans en Ron Ooms met de cijfers 3-6,6- 2 en 6-4. De gemengd dubbel 7 was een poule van vijf koppels waarin na een spannende laatste dag uiteinde lijk het echtpaar Leerstra uit Brui- nisse net iets meer sets had gewon nen dan (wee overige koppels. In de gemengd dubbel 8 werd het echtpaar Luchies uit Nieuwerkerk eerste in hun poule. Bij de damesdubbel 7 was er suc ces voor Bru omdat de Finale door Jelly Leerstra en Astrid v.d. Spek met 7-6 en 6-1 werd gewonnen van de Fluplandse Lydia v.d. Peet en Mart Steijn. Bij de herendubbel 7 was er een opgave zodat Sjak v.d. Weegen en Norbert Wenig uit Nieuw Vossemeer reglementair wonnen. Nadat alle aanwezigen voorzien waren van een bakje gekookte mosselen werd onder stralende weersomstandigheden het toernooi besloten met het bedanken van de deelnemers, vrijwilligers en de or ganisatie en vond de prijsuitreiking plaats C1000 Jurgert Str Postwe; 3 A Thoten Na de degradatie staat voor de tweede keus van Noad komend sei zoen in de tweede klasse de derby tegen WHS weer op het program ma. Een niveau lager acteert SPS 2 opnieuw, waarmee de top drie van de reserveteams benoemd is. Het gros van de Thoolse reserves komt in dezelfde klasse uit. Een uitzon dering is Tholense Boys 3, dat is gepromoveerd naar de vierde klas- •se. In het zondagvoetbal is het ge degradeerde Vosmeer 2 na één sei zoen weer terug in de zesde klasse. De indelingen van de poules zijn als volgt. Tweede kl. res. (022): Noad '67 2, WHS 2, Dinteloord 2, Alblasser- dam 2, Bavel 2. Bruse Boys 2. de Alblas 2, Klundert 2, Oranje Wit 3, Pelikaan 3, The Gunners 2 en Zwa- luwe 2. Derde kl. res. (033): SPS 2, Ad- vendo 2, Alliance 2, Baronie 2, Chaam 2, DIA 2, Kogelvangers 2, SAB 2, TSC 2, TSVV Merlijn 2, Unitas '30 2 en WC '68 2. Vierde kl. res. (041): Noad '67 3, Tholense Boys 2, Bruse Boys 3, Colijnsplaatse Boys 2, Duiveland 3, Krabbendijke 3, MZC '113, Ril- landia 2, Wemeldinge 2, WIK '57 2, Yerseke 3 en ZSC '62 3. Vierde kl. res. (045): SC Stavenis se 2, Smerdiek 2, Tholense Boys 3, WHS 3, De Fendert 2, FC Bergen 2, Halsteren 2, Internos 2, Klundert 3, Seolto 3, Vrederust 2 en WC '68 3. Vijfde kl. res. (061): Noad '67 4, Smerdiek 3, SPS 3, Tholense Boys 4, Brouwershaven 2, Bruse Boys 4, Duiveland 4. Moe '17 2, Rillandia 3, SKNWK 3, WC '68 5 en WIK '57 3. Vijfde kl. res. (066): SPS 4, BSC 2, DSE 4, DVO '60 4. FC Bergen 3, Halsteren 4, Rimboe 2, SC Welberg 2, Steenbergen 2, Vrederust 3 en 4, en WC '68 7. Zesde kl. res. (604): Vosmeer 2, DZC '09 2, FC Moerstraten 2, Le- pelstraatse Boys 3, MZC '11 2, NVS 3, Ouwerkerk 2, Renesse 2 en 3, SC Welberg 2, Steenbergen 6 en Val Aan 2. Zesde kl. res. (610): Vosmeer 3, BSC 10. Dosko 7, Meto 7, Moe '17 6, Nieuw Borgvliet 5, NSV 5, Odio 4, Roosendaal 8, Victoria '03 6, Vi- voo 3 en WW '67 4. In de veertig-plus competitie is het aantal Thoolse teams afgenomen van zes naar vier. SPS haakt af (het brengt twee elftallen uit in de vijfde klasse) en WHS komt met een team minder terug. De indeling in de ze vende kl. res. (760) is als volgt: No ad '67 5, SC Stavenisse 3,Tholense Boys 5, WHS 4, Chrislandia 4, De Fendert 6, Kogelvangers 4 en Moe '173. Smerdiek neemt de helft van de Thoolse teams in de damescompeti tie voor zijn rekening. De indeling van het eerste elftal, dat uitkomt in de eerste klasse, is al eerder gepu bliceerd. Nu heeft de KNVB ook de lagere klassen ingedeeld. Naast Smerdiek brengen Noad '67 en Tholense Boys elftallen op de been in de zaterdagcompetitie. Dames die op zondag willen voetballen, kunnen bij Vosmeer terecht. Derde klasse (3C): Smerdiek 2, Barendrecht 2. Binnenmaas, Briel- le, GJS, MZC 'II, RCS, RVVH, SC Everstein, Sleeuwijk, Smits- hoek en Tricht. Vijfde klasse (807): Noad '67, Smerdiek 3, Tholense Boys, Bruse Boys, Kapelle, Klundert, MZC '11 2, Rillandia. WC '68, Virtus, Wolfaartsdijk en ZSC '62. Vijfde klasse (852): Vosmeer, Al liance, Cluzona, Devo, NSV, NVS, Rimboe, Roosendaal 2, SC Wel berg, Schijf 2. Steenbergen en Val Aan. Een Thools elftal onder leiding van Ko Stoutjesdijk speelt dinsdag avond 16 augustus om 19.00 uur in Sint-Annaland tegen de Belgische profclub Cercle Brugge. Het initia tief komt van de stichting Vrienden van Siem, die geld wil inzamelen voor een nieuw activiteitencentrum in de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam. De toegang is gratis, maar er worden loten verkocht voor het goede doel. De vijftien prijzen, waaronder een verblijf in een vakantiehuis in Zuid-Frankrijk, zijn geschonken door sponsors. Cercle Brugge, uitkomend in de eerste klasse, krijgt een sterke Thoolse selectie tegenover zich. Ko Stoutjesdijk heeft van de orga nisatie de vrijheid gekregen om ook Thoolse voetballers die over de brug spelen, te vragen om mee te doen. In het voorprogramma speelt een Thoolse D-jeugdelftal o.l.v. Peter van Poortvliet om 17.30 uur tegen een Zeeuws D-elftal o.l.v. gebr. De Nooijer. Beide wedstrijden zijn dinsdag 16 augustus op het terrein van WHS. 5, DE Eendracht Voorzitter Leen Ottevanger(rechts) van de stichting Vrienden van Tholense Boys bood Klaas Schilder van Volendam een cheque van 1000 euro aan voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand. Via een collectebus bij de entree kwam daar nog eens 358 euro bij van de bezoekers. bij de entree van het veld zorgden voor nog meer sfeer. Een groepje jeugdleden had een dansje ingestu deerd en traden als heuse cheerle aders twee keer op, vooraf en in de rust. Onder leiding van topscheids- rechter Jan Wegereef betraden bei de elftallen het veld. De teams had den jonge leden aan de hand, voor de gelegenheid in het oranje van Volendam gestoken met daarop het logo van de stichting Slachtoffers Nieuwjaarsbrand, het goede doel van deze wedstrijd. Tholense Boys kwam de mat op in zijn sterkste opstelling, een bewus te keuze van coach Paul van Buur en. „Met Reinier de Groen hebben we er een nieuwe speler bij. Je wilt toch zien hoe het klikt met die an dere jongens voorin en op het mid denveld." Tholense Boys was in de aanloop naar het duel twee weken'in trai ning gegaan, met fitness in health- club Salus en wat conditionele oe fenvormen op het veld. Een ontspannen benadering van de voetbalavond stond voorop, aldus Van Buuren. „We hebben wat af spraken gemaakt over de organisa tie bij stilstaande situaties en ver der niets." Voor Volendam, dat het voorbije seizoen net naast de pro motie naar de eredivisie pakte, was het een minder vrijblijvende avond. Gert Kruys stuurde in de tweede helft een bijna geheel nieuw team de mat op, met alleen laatste man Stanley Taylor als blij- verdje. „Dit was onze tweede oe fenwedstrijd van het seizoen. Je wilt in deze fase als trainer ieder een aan het werk zien." Bekende pionnen als Theo Zwarthoed en Barry Opdam bleven met blessures aan de kant. Wel zagen de liefheb bers ervaren spelers als Olaf Lin- denbergh, Dominique van Dijk, Rick Kruys en Jack Tuyp in actie. In de begeleiding bij Volendam lie pen bovendien bekende jongens als Johan Steur en Harald Wapenaar rond, zodat de handtekeningjagers op jacht konden. Gert Kruys is on verminderd ambitieus in het pa lingdorp. „Al hebben we wel een heel jonge ploeg." Natuurlijk was het eenrichtingver keer op de Bent, de volle negentig minuten lang. Toch hadden de be zoekers een door Wegereef gemak kelijk toegekende penalty nodig om de leiding te nemen. De lange aanvalsleider Michiel Kramer be nutte na een kwartier het buiten kansje: 0-1Na een slim overstapje in het centrum zorgde Jack Tuyp op het halfuur voor 0-2. In het zicht van de pauze werd het na een korte combinatie 0-3 door Dominique van Dijk. Verder liet de massaal verdedigende thuisclub het niet ko men. Soms boekten behendige spe lers als Laurens Bovenberg, Mat thijs van Stee en Reinier de Groen zelfs een individueel succesje, door hun directe tegenstander te passe ren. De rust stond in het teken van het goede doel: de Stichting Slachtoffers Nieuwjaarsbrand Vo lendam (SSNV). Symbolisch werd Met een geplaatst balletje in de verre hoek zorgde aanvoerder Roy Bak- kenes van FC Volendam in de voorlaatste minuut voor de dubbele cijfers. Tholense Boys verloor het oefenduel met de oranjehemden uit de Jupiler League met 0-10. Niemand die er om maalde. Genieten stond voorop, binnen de lijnen en langs het veld. Vierhonderd toeschouwers kwamen zaterdagavond af op de krachtmeting. Iedereen was tevreden, ook trai ner Gert Kruys van Volendam. „Voor ons was dit een nuttige wedstrijd. In de eerste helft weerde de tegenstander zich goed. Ze hielden de ruim tes klein en maakten het ons best lastig. Na een moeilijk begin ging het bij ons beter lopen." Het lijkt een mooie traditie te wor den. Een profclub op bezoek op de Bent. Vorige zomer was het NAC Breda, ditmaal Volendam. Het Thoolse gras lag er schitterend bij, met dank aan de vrijwilligers die er de nodige uren in hadden gestoken. Het avondzonnetje zette het sport park in een feestelijke gloed. To rens van gele en zwarte ballonnen Twee spelers van Tholense Boys proberen spelers van Volendam van de bal te houden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15