Gemeente Tholen is laat met regeling voor oudere huizen De Vuilnisman slaat aan, Scaldis Naturalis te stil GRANDIOZE KLUSACTIE VRIJDAG 8 JULI ZATERDAG 9 JULI de gehele dag 25% KORTING OP AL UW AANKOPEN!! 'Tijd maken om de buitenwereld te spreken' Patricia de Milliano over het belang van kwaliteit van onderwijs1 Officiële Mededelingen Subsidie voor verbeteren woningen voor 1970 Zomerreces Kom ook naar Statenvergadering Voortgezet onderwijs blijft achter Donderdag 7 juli 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 van de Provincie Zeeland milieu De gemeenteraad stelt vanavond pas het vaststellen van een verordening voor wo ningverbetering vast. Vanaf nu kunnen Tholenaren gebruik maken van de stimule ringsregeling voor particuliere eigenaren van oudere woningen. Er is voor dit jaar 180.000 euro beschikbaar. Eigenaren van woningen gebouwd voor 1970 kunnen de lening onder meer gebruiken voor het repareren van het casco, het verminderen van het water- en energieverbruik, het beter isoleren, het vernieuwen van de badkamer en keuken. Woonvisie Prijs aardappelen op veiling stabiel Uit de agenda van 1 Schrijf u in voor de Innovatieprijs 2011 Vraag aan Jaarverslag Karla Peijs 2010 Provinciale Staten Provincie Zeeland Koos de Vuilnisman op de basisscholen slaat aan, maar in Scaldis Na turalis is het heel stil. Dat is de strekking van de reactie van de com missie ruimte op het tussentijds verslag van het natuur- en milieu-edu catieplan 2008-2012 (NME). Zwerfafval Auto Work Shop Andere auto? Kijk voor auto's tussen 1.000 en i 15.000 op www.autoworkshop.nl Actie alleen geldig bij Formido, Ceciliaweg 10, 4697 RV Sint-Annaland Melding BUS-bodemsanering Wattstraat 2-2a te Tholen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 17 juni 2011 een 'Melding BUS-bodemsanéring' op grond van artikel 6 Besluit unifor me saneringen ontvangen van de gemeente Tholen voor de bodem sanering op de locatie Wattstraat 2- 2a, 4691 RC Tholen,kadastraal bekend gemeente Tholen, sectie Provincie Zeeland N,nrs.87 (gedeeltelijk),1515 (ge deeltelijk) en 1516 (gedeeltelijk), en 1568 (gedeeltelijk). Tegen de melding of een medede ling van gedeputeerde staten naar aanleiding van de melding kan door belanghebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeer de staten er op te wijzen dat de bodemverontreiniging of de voor genomen bodemsanering niet vol doet aan de eisen van het Besluit uniforme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toe lichting en kopieën van de 'Melding BUS-bodemsanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631926). Melding BUS-bodemsanering Welgelegen 35 Tholen Ge'deputeerde Staten van Zeeland hebben op 20 juni 2011 een 'Melding BUS-bodemsanering' op grond van artikel 6 Besluit unifor me saneringen ontvangen van de gemeente Tholen voor de bodem sanering op de locatie Welgelegen 35, 6691 SH Tholen,kadastraal bekend gemeente Tholen, sectie S, nr.360. Tegen de melding of een medede ling van gedeputeerde staten naar aanleiding van de melding kan door belanghebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedeputeer de staten er op te wijzen dat de bodemverontreiniging of de voor genomen bodemsanering niet vol doet aan de eisen van het Besluit uniforme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toe lichting en kopieën van de 'Melding BUS-bodemsanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer [tel. 0118-631926). Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Wethouder Peter Hoek gaf in de commissie ruimte toe dat de regeling eerder in had kunnen gaan. Hij beantwoordde daarmee een vraag van Kees Slager (SP) die er op wees dat de verordening van kracht wordt op het moment dat de vakantie begint. „Als ze terug zijn. dan hebben ze nog maar vier maanden om er van te kunnen profiteren." Han van 't Hof (ABT) was het met hem eens. En Jaap Hage (CU) vroeg zich af of het binnen de resterende tijd kan worden afgehandeld omdat na 31 december de verordening vervalt. Rob Duijm (CDA) wilde in de verordening een inkomenstoets opnemen. Wie meer dan 50.000 euro per jaar verdient, zou zelf 'de broek op moeten houden.' Hij kreeg geen steun voor zijn voorstel. Jo- han Aarnoudse (SGP) dacht daj 70.000 euro een toets was in de woningwet. Van 't Hof vreesde dat de toets vertragend zal werken en Ellen van der Wal (PvdA) zei het lastig te vinden om het te beoordelen. „Vijftig mille is een enorm bedrag voor een alleen staande. Voor een gezin met vier kinderen is het een andere situatie." Hoek zou nagaan of dit mogelijk is. Vanavond wordt dat duidelijk. Duijm was teleurge steld in de reacties: „Ik dacht dat we de gemeente waren met het sociale gezicht." Hoek legde uit dat een aantal Zeeuwse gemeenten er eind maart al een besluit over had genomen. „Maar voor het opstellen van een regeling moetje capaciteit hebben. Juist in die periode was alle aandacht gericht op de woonvisie. Wij zijn nu twee maanden later dan andere gemeenten. Mooier kan ik het niet maken." Wel benadrukte hij dat het voor de woningbezitters van groot belang is en dat de regeling onder de inwo ners ruim bekend gemaakt zal worden. De prijzen voor de aardappelen op de veiling in Sint-Annaland blijven stabiel. Gisteren was de aanvoer met 135 ton groot. Woensdag 6 juli: Doré 20-21Pre mière 17. Frieslander 17-20, Nicola 22-23, Eigenheimer 35, Bildtstar 36. bonken 43-44, drielingen 10-13, kriel 48-110. Aanvoer 135 ton. Dinsdag 5 juli: Doré 19-22, Pre mière 16-17, Gloria 21-22, Fries lander 16-21, Nicola 22-23, Eigen heimer 36, Bildtstar 34-37, bonken 44-45, drielingen 10-11, kriel 45- 106. Aanvoer 88 ton. Maandag 4 juli: Doré 19-21, Glo ria 21-22, Frieslander 17-20, Nicola 25, Eigenheimer 38, Bildtstar 33- 36, bonken 40-43, drielingen 10. kriel 46-100. Aanvoer 128 ton. Vrijdag 1 juli: Doré 20-22. Gloria 21-22, Frieslander 18-21, Nicola 25-26, Eigenheimer 39-40, Bildtstar 34-39. bonken 40-45, drielingen 10. kriel 45-96. Aanvoer 68 ton. Donderdag 30 juni: Doré 20-22, Première 22, Gloria 21-22, Fries lander 20-22, Nicola 25, Eigenhei mer 41-42, Bildtstar 35-40, bonken 50-52, drielingen 10, kriel 46-102. Aanvoer 170 ton. Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Deze eerste maanden waren heel druk. Veel men sen willen me leren kennen. Zelf wil ik óók veel mensen ontmoeten zodat ik goed zie wat er in de buitenwereld speelt'. Sjoerd Heijning is nieuw in dit college. Zijn portefeuilles bestaan onder andere uit ruimtelijke ordening, havens, promotie van Zee land en recreatie en toerisme. Verschillende onderwerpen 'Het is goed te merken dat er nu vier gedeputeerden zijn in plaats van vijf. Dat maakt onze portefeuilles groter waardoor ik bij veel onderwerpen betrokken ben. Dat vind ik heel boeiend. Kijk er zijn mensen die de hele dag aan één onderwerp werken, maar dat is niks voor mij. Dat betekent ook dat elk moment gepland staat en dat ik nauwelijks tijd heb voor het inlezen van stukken. Gelukkig was ik de afgelopen negen jaar Statenlid en ben dus goed op de hoogte van veel onderwerpen. Dat helpt natuurlijk wel'. Economische motor 'Ik zet me er voor in om de Zeeuwse economie ver der op gang te krijgen. Er zijn tal van initiatieven vooral ook in de toeristische sector. Het gaat dan bij voorbeeld om de ontwikkeling van jachthavens en hotelmogelijkheden aan het Veerse Meer'. Waterproblematiek 'Wat op langere termijn heel belangrijk wordt is de waterproblematiek in de zuidwestelijke delta. Dat is een ingewikkeld onderwerp over het verbeteren van de waterkwaliteit en dynamiek in dat gebied zonder in te leveren op veiligheid en economie. En daar zijn heel veel belangen mee gemoeid. Ik voorzie dat dal volgend jaar heel actueel zal worden, ook bij het Rijk. Verschil met vorige baan 'De afgelopen negen jaar was ik huisman, dat combineerde ik met mijn werk voor de Staten en de Goese gemeenteraad. Mijn vrouw werkt namelijk in Rotterdam en we vonden dat één van ons thuis moest zijn toen de kinderen op de middelbare school zaten. En ik kon die zorg makkelijker combineren met mijn werk dan mijn vrouw. Toen kon ik mijn dag nog zélf indelen. Daar is nu geen sprake van met mijn over volle agenda'. Downloaden of aanvragen Het collegeprogramma Stuwende Krachten kunt u downloaden via bestuur.zeeland.nl/gedeputeerde_staten of gratis aanvragen bij de medewerkers van het informatiecen trum via telefoon 0118 - 63 14 00 of infocentrum@zeeland.nl Dit is het laatste interview in een reeks van vier, waarbij u kennismaakt met de gedeputeerden van het nieu we college. Deze keer Sjoerd Heijning (WDj. De drie voorgaande interviews vindt u op nieuws.zeeland.nl/provinciewerk/ De Provincie Zeeland zoekt naar vernieuwende projecten uit de Zeeuwse vrijetijdsindustrie. Tot 15 september 2011 kunt u concepten, producten, diensten, toepassingen of vormen van samenwerking indienen. Bent u enthousiast bezig met het ontwikkelen van een innovatief project of voerde u onlangs zo'n project uit op het gebied van recreatie, toerisme, horeca of watersport? Stuur uw project dan in en maak kans op de Innovatieprijs Toerisme 2011 dat bestaat uit 5000 euro en een trofee. Publiek kiest winnaar Nieuw dit jaar is dal de winnaar van deze prijs wordt gekozen door het publiek tijdens de Toeristische Ontmoetingsdag op 17 november. Voor inschrijving, achtergrondinformatie en crite ria kijkt u op de website http://loket.zeeland.nl/innovatieprijs_toerisme De Commissaris van de Koningin kijkt in het onlangs verschenen jaarverslag terug op haar werk zaamheden die zij in 2010 verrichtte. Dit doet zij aan de hand van maandelijkse activiteitenkalen ders die zijn voorzien van een persoonlijke noot. Zo krijgt u onder andere inzicht in haar rijksta ken zoals de benoeming, herbenoeming en ontslag van burgemeesters. Wilt u haar jaarverslag gratis ontvangen? Neem dan contact op met de medewerkers van het pro vinciaal informatiecentrum, telefoon 0118- 63 14 00 of per e-mail: infocentrum@zeeland.nl Vanwege het zomerre ces van maandag 18 juli tot en met vrijdag 26 augustus, ver schijnt de eerst vol gende Provinciewerk op woensdag 24 augustus 2011 in uw huis-aan-huiskrant. Zeeland! Uitbouwen samenwerking Vlaanderen 'De fusie van de beide ROC's kan positief bijdragen aan de kwaliteit van onderwijs, waarbij het van belang is dat er zowel boven als bene den de Westerschelde een evenwichtig aanbod blijft. Om dit fusietra ject te laten slagen zijn rijksmiddelen noodzakelijk. Ook vanuit de Provincie is er, o.a. in het kader van de Onderwijs- agenda, altijd geld besteed aan het Zeeuwse onderwijs. Daarbij vind ik het belangrijk dat deze gelden leiden tot daadwerkelijke verbete ring van de kwaliteit van het onderwijs en niet benut worden voor onnodige overlegclubjes. Daarnaast moet de samenwerking op onderwijsgebied met Vlaanderen verder uitgebouwd en benut wor den. Deze samenwerking is ook op andere terreinen erg belangrijk. Het houdt namelijk niet op bij de grenspalen.' Op vrijdag 8 juli vindt de openbare Provinciale Staten vergadering plaats in het provinciehuis vanaf 09.30 uur. Zie ook: ps.zeeland.nl Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Anda van Riet (Sjoerd Heijning). Willem Woznitza (spelen met water) voor DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 26 augustus 2011Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk In 2010 deden 18 scholen mee aan de gast les van De Vuilnisman over afval. Volgens Jaap Hage (CU) wordt het multi functionele gebouw aan de Kastelijnsweg in Sint-Maartensdijk in dit verband enkel voor een cursus natuurouders gebruikt. Hij vroeg zich af of Scaldis Naturalis niet bre der inzetbaar gemaakt kan worden. Volgens wethouder Frank Hommel was zijn collega Kees van Dis daar druk mee bezig. Voor het actieplan van vorig jaar was 20.000 euro uitgetrokken. Door de bezuini ging is het teruggebracht naar 10.000 euro. Voor een aantal activiteiten was wel geld gereserveerd, maar niet benut. Een aantal fracties verbaasde zich daarover. Anco Fase (VVD) vroeg zich af hoe het geschuif van bedragen voorkomen kon worden. Kees Slager (SP) zei 'niet ondersteboven te zijn van de resultaten.' Zo was er geen enkele activiteit voor mid delbare scholieren gedaan. „De doelgroe pen die wel bereikt zijn. zijn tevreden, maar wij zien graag meer gebeuren in het voortgezet onderwijs." Rob Duijm (CDA) stelde ook vast dat de deelname nog be perkt was, maar dat Tholen er wel uit naar voren komt als duurzame gemeente. Ook Han van 't Hof (ABT) betreurde het dat het niet maximaal is benut. Volgens Hommel was de beperkte deelna me aan sommige projecten door de scholen te verklaren. „Ze worden door zoveel in stanties benaderd. Het NME is er een van. Scholen hadden tijd nodig om het in de passen. Nu is dat gebeurd.'.' Hij gaf toe dat het voorgezet onderwijs achterblijft mar hoopt dat het volgend jaar meedoet met een project over zwerfafval. Pluimpotweg 12-14, (O 4695 RS St.Maartensdijk Tel. 0166-664467/06-51700365 -« E-mail: autowork@zeelandnet.nl 60x met garantie, grote beurt, APK en NAP Of kom langs, ook voor nieuwe auto's! S2B V Profiel: Statenlid voor het CDA sinds 2007. Ze woont met haar echt genoot en twee zonen in Oostburg. Patricia werkt sinds een jaar als personeelsmanager bij Bakkersland. Ze is een Zeeuws-Vlaming in hart en nieren. In haar ogen blijft Zeeuws-Vlaanderen een "tandje apart". De Bourgondische inslag en het gemoedelijke trek ken haar bijzonder aan. Vrije tijd heeft ze niet meer, die wordt opge slokt door de politiek. Patricia is sinds maart 2011 fractievoorzitter van het CDA. Door de politiek is zij ook gaan twitteren; ze voorziet haar account @PdeMilliano dagelijks van nieuwe berichten. MBO en bedrijfsleven Patricia de Milliano vindt het belangrijk dat er een Hogeschool in Zeeland blijft, met een ruim aanbod van kwalitatief goede opleidingen. 'Die HBO-opleidingen moeten goed aansluiten op zowel HAV0/VW0 als het MBO. Het MBO is voor de provincie Zeeland van onschatbare waarde voor het Zeeuwse bedrijfsleven. Ongeveer zeventig procent van de jongeren die in het bedrijfsleven, zoals de procesindustrie, werk vinden, zijn afkomstig van het MBO. Het bedrijfsleven speelt daarin zelf natuurlijk ook een belangrijke rol door het aanbieden van stage- en zelfs werkgarantieplaatsen.'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 13