Scootmobielers kunnen veilig de weg op Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 juni 2011 Bodem Welgelegen Huizen Luchtenburg Dividend voor Ter Tolne Zeeuwse signalen Predikant bedankt Milieuklacht Bezoek aan Schanse Dijktuin Nieuwe ouderling Vroegop vangt 26 vissen Bijkeuken Dalemsestraat Blauwe band voor Hendrik Auto van dijk Rommelmarkt Dure beelden weg Woning Patrijzenweg Bedrijfswoning Vos steekt over L f Harm heeft hoogste cijfer Geslaagd voor muzickcxamcn Havencuptrofee School met Bijbel sluit jaar af l Geslacht in eigen slagerij Vakantieconcert van Kir Royal Expositie in de Schutse Bram is trouwe zwemmer Miniconcert van Casembrootkoor Gratis zeilen Activa versterkt Ja Berging ijsclub Grondruil Zoet bedankt Ondernemers Rieburch Huwelijk Beroepingscommissie Prijsvraag voor Tour f Naar de veiling Geense meeste vis Acenda Diaken vertrekt Pedicure Neele Een deel van bedrijventerrein Welge legen II hebben b. en w. bij de pro vincie Zeeland aangemeld voor bo demsanering. Het gaat om de boerderij van Goorden die verplaatst wordt naar Oud-Vossemeer om ruimte te maken voor uitbreiding van het vorig jaar gevestigde bedrijf Van Trier. Uit bodemonderzoek is geble ken, dat er verontreiniging van as best en puinverharding zit. In af wachting van de reactie van gedeputeerde staten wordt de bodem gesaneerd. De gemeente overlegt met aspirant bouwers van twee vrijstaande wo ningen aan de Luchtenburgseweg over vergoedingen. B. en w. willen de kosten die gemaakt zijn voor bo- venwijkse voorzieningen, riolering, e.d. vergoed zien door de toekomsti ge woningeigenaren. In de strook langs de Luchtenburgseweg zijn al een aantal vrijstaande woningen in gebruik genomen. Basisschool Ter Tolne in Tholen kan een nieuw speeltoestel kopen. De school had een aanvraag ingediend om aanspraak te maken op coöpera tief dividend van Rabobank Ooster- schelde. De bank biedt daarmee on dersteuning aan maatschappelijke, economische en duurzame projecten. De Rabobank heeft namelijk geen aandeelhouders aan wie zij periodiek dividend uitkeert. Ter Tolne is één van de 18 aanvragers - en de enige Thoolse - uit het werkgebied van de bank, die het coöperatief dividend uitgekeerd krijgt. In de Grote Kerk van Veere houdt de Zeeuwse Kunstkring de zomerexpo- sitie. Eén van de 27 deelnemers is Jan Kettelerij, waarvan zes sculptu ren te zien zijn. De titel van de expo sitie is 'Zeeuwse signalen'. Belang stellenden kunnen er terecht tot 18 september, op dinsdag tot en met zondag tussen elf en vijf utir. Dominee R.A.M. Visser te Hardinx- veld-Giessendam heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Ge meente op hem had uitgebracht. In de maand mei is bij de provincie één klacht uit Tholen binnen geko men over stankoverlast. De melder kon niet aangeven wie de veroorza ker was. Een uit de hand gelopen hobby. Zo omschrijft Coby Posthumus in Noordschans haar bijzondere tuin, waar onlangs 25 dames van de Vrou wen van Nu een bezoek brachten. Aanvankelijk was het een moes- en fruittuin met een dierenweitje. Dat is de afgelopen jaren steeds meer een siertuin geworden, met nu vier tuin kamers met daarin drie vijvers en een waterpartij. Het serredak wordt als dakterras gebruikt. Qua opper vlakte is het een middelgrote tuin, maar er is zeker zoveel te zien als in een grote tuin. Ook veel kruiden en fruit, zoals kiwi's en vijgen. De da mes genoten van de rondleiding door de enthousiaste eigenares, waarna ze het seizoen in Willemstad afsloten met een lunch in bistro 't Pumpke. JJ. van de Waerdt is op de leden vergadering van de Gereformeerde Gemeente gekozen tot ouderling. Van ouderling M. van den Berge is na 26 jaar afscheid genomen. Om gezondheidsredenen moest hij stop pen. Jarenlang was hij penning meester van de classis Tholen van de Gereformeerde Gemeenten. Vele keren was Van den Berge afgevaar digde naar de particuliere synode Zuid en naar de generale synode. Van de kerkenraadsleden waarmee hij in 1985 begon, zijn er nog twee in functie. Als blijk van waardering voor ruim een kwart eeuw kerken- werk kreeg Van den Berge een boek cadeau. Met 472 centimeter vis was dhr. Vroegop zondag ruimschoots win naar van de vierde viswedstrijd van De Pieterman. Tweede werd dhr. Kikkert met 226 cm en derde dhr. de Groen met 224 cm. Met een gunstig weerbericht in het vooruitzicht, wa ren de vissers van de Pieterman zon dag in groten getale aangetreden voor de vierde wedstrijd van het sei zoen. Maar het weer viel tegen, met een dik wolkendek, behoorlijk neve lig en temperatuur van een graad of vijftien. Er werd geankerd ter hoogte van de Franse trap nabij Wemeldin- ge, waar de Oosterschelde zo'n 14 meter diep is. Vrij snel werden er en kele scholletjes van tien tot twintig centimeter gevangen, en ook een puitaaltje kwam boven. Gedurende de ochtend werd vooral aan de ach terzijde van het schip geregeld een visje gevangen. De schol van 26 cm die mej. Kikkert aan de haak sloeg, was op dat moment de grootste vis van de boot. Na de kentering en de lunch werden er gelijkelijk verdeeld over de boot diverse platvissen ge vangen, met als grootste een bot van 32 cm, waarmee dhr. Van Dijk een flinke inhaalslag pleegde. Kleine steenboikjes werden vooral doon de heren Contant en Broere gevangen. Op het achterschip viel dhr. Van de Rijssen na een voortvarend begin wat stil, waar dhr. Vroegop juist het ene na het andere doublet en triplet pakte. Hij was met 26 vissen dan ook de terechte winnaar. Na de al ge noemde top drie was de verdere uit slag: 4. dhr. Van de Rijssen 220 cm; 5dhr. De Graaf 218 cm; 6. dhr. Wol- vekamp 204 cm; 7. dhr. Bevers 200 cm; 8. dhr. De Visser 182 cm; 9. dhr. Van Dijk 179 cm en 10. dhr. Verker- ke 178 cm. De volgende wedstrijd is op 23 september. G.G.E. Smout mag aan de Dalem sestraat 50 een bijkeuken bouwen. De welstandscommissie keurde maandagmorgen het bouwplan goed. Met witte, houten kozijnen, een wit trespa boeibord en zwarte, bitumen dakbedekking kan Smout aan de slag. J.C. Schot kan aan de Groote Verré- hof 6 een nieuwe erfafscheiding plaatsen. Het groen gaat eruit en wordt vervangen door metselwerk met naturel houten schermen. Mede gezien de bestaande situatie ging de welstandscommissie akkoord. Judovereniging OVJV heeft banden examens gehouden. Hendrik Plompe is daarbij geslaagd voor zijn blauwe band. Mortischa van Hoek mag een oranje slip aan haar band toevoegen. Pim Geelhoed, Zoë van Moort. Luka Mentrop, Joël Scheurwater en Daniël Scheurwater mogen allen een gele band omknopen. Een gele slip is uit gedeeld aan Luuk Geelhoed, Laura Pinar. Rosalinde Pinar, Daniël Ge luk, Sven van Hemert, Mathja Ment rop en Sven Ooms. En Jaron Schot, Kristan Schot. Meike Bestees, Tho mas van Treijen, Tijs Grisbergen, Nathan van Putten en Teun Sijl zijn geslaagd voorde witte'band. Een 21-jarige vrouw uit Amersfoort en een 17-jarige jongen uit de ge meente Tholen zijn zaterdagmorgen omstreeks tien over half elf van de Oud-Vossemeersedijk afgereden Een 58-jarige vrouw uit de gemeente Tholen, die op dat moment, op de zelfde weg, van Tholen naar Oud- Vossemeer reed, zag de auto met twee eerder genoemde personen van uit tegenovergestelde richting op haar weghelft terechtkomen. De vrouw kon nog remmen waarna de auto voor haar langs de dijk af reed. De 21-jarige en de 17-jarige zijn on derzocht door het ambulanceperso neel, maar zij hadden geen letsel op gelopen. De auto is weg getakeld. Aan de Raadhuisstraat wordt zater dag van negen uur tot half drie de jaarlijkse rommelmarkt georgani seerd. waarvan de opbrengst be stemd is voor de Hervormde Ge meente. Bezoekers vinden er een ruim aanbod van gebruikte spullen, zoals boeken, elpees, speelgoed, elektra, huishoudelijke artikelen, meubelen en tweedehands kleding. Ook is er vis te koop. groente en fruit, bloemen, friet, noten en wafels, en op het terras kan men genieten van koffie of fris. Voor de kinderen worden diverse spelletjes georgani seerd. Uit een voortuin aan de Van Over- veststraat zijn in de nacht van don derdag op vrijdag enkele tuinbeelden gestolen. Het gaat om waardevolle beelden, want de eigenaar is voor duizenden euro's gedupeerd. Op het perceel Patrijzenweg 37 mag er een tweede huis gebouwd worden. B. en w. hebben in principe mede werking toegezegd voor het opvullen van een gat in de lintbebouwing. Het verzoek voor een extra woning in de rij met huizen valt binnen het beleid om gaten op te vullen. Het schets- plan past binnen het straatbeeld. PJ.C. Droogers mag aan de Kromme Dreef 1 een bedrijfswoning bouwen. „Er is goed geluisterd", zei voorzit ter Marco Onrust van de welstands commissie maandagochtend. Eerder had de commissie opmerkingen over de gevelelementen, maar die zijn nu aangepast. Met rode baksteen, crè mewitte, kunststof kozijnen en ra men en blauwgrijze gebakken pan nen kan Selekthuis aan de slag. Dinsdagmorgen om tien voor acht werd Jan van Halum onderweg naar Tholen verrast door een vos. Hij zag het dier ter hoogte van het industrie terrein de weg oversteken. Een bij zondere waarneming, zegt hij. „Ik heb er nog nooit een gezien op het eiland. Het was een prachtig dier. Donkerbruin en met de zo typische staart." Sint-Annaland Tafeltennisvereniging Smash'76 heeft zaterdag tijdens een sport- en spelmiddag in de Welievaete de di ploma's van eerder gehouden diplo ma-avonden uitgereikt aan de jeugd leden. In totaal hebben 21 jeugdleden deelgenomen, verdeeld over drie ca tegorieën, te weten beginners. A- en B-diploma. Bij de beginners waren er 13 deelnemers. Harm de Rooij be haalde met een 82 de hoogste score. Voor het A-diploma waren er zes deelnemers. Als beste kwam hier Ar- ne Fase uit de bus met een 7,3. Voor het B-diploma waren er twee deelne mers. Met een 7.6 was Anthonie Ver loop de beste. Zaterdag is er een bad- mintonmiddag voor de senioren, waarna er een barbecue wordt gehou den. Leerlingen van muziekvereniging Accelerando hebben examen gedaan aan de Zeeuwse muziekschool. Voor het A-examen slagwerk zijn ge slaagd: Myrthe Dake, Marinda Elen- baas. Angela Heijboer, Celine van 't Hof, Nienke Hommel. Teun de Jon ge. Anne Ligtendag, Imara Vroegop en Laura Vroegop. Een stapje hoger kwamen Tessa Bouters, Geena Fase, Lars van Poortvliet en Melissa Stapel met het behalen van het B-examen. Elise de Jonge en Ina van Schetsen hebben nu hun C-diploma op zak. Aanstaand weekend wordt er bij het touwtrekken en beachvolleyballen gestreden om de Havencuptrofee op het Havenplein. Hier wordt dan ook ruim 40 kuub zand gestort om dit te kunnen doen. Bij het touwtrekken zijn er tot nu toe vier teams: café Ha venzicht die de titel gaat verdedigen, team van Adrie Luysterburg, het Slappe Touwtje (team Martijn West dorp) en café An de Slööve die twee jaar geleden de winnaar was. De wedstrijden beginnen vrijdagavond om zeven uur onder leiding van Leo Vroegop en Ad Oosdijk. Na het touwtrekken wordt er rond de klok van half negen gestart met bgachvol ley bal. Hiervoor hebben zich 14 teams aangemeld, die in twee poules gaan strijden voor de finaleronde. De wedstrijden worden zaterdag om twaalf uur vervolgd, waarna er rond zes uur de finale wordt gespeeld. De kinderen van de School met de Bijbel hebben allerlei activiteiten en alternatieve lessen gevolgd, omdat het schooljaar bijna ten einde is. Groep 1 en 2 gingen op schoolreis naar speeltuin 't Klokhuus in 's-Heer Arendskerke. Groep 3 ging vanwege het project politie naar het politiebu reau in Tholen, om daar een kijkje te nemen. Daar stond een agent op hen te wachten die de hele middag rond leidde en vragen beantwoordde. De kinderen mochten even in de cel zit ten, maar mochten er ook snel weer uit. Ook zaten ze in een politieauto en op een politiemotor. Uiteraard werd de sirene aangezet. Toen de middag voorbij was gevlogen, kregen de kin deren nog een werkboekje, een pet en een sleutelhanger mee naar huis. De politie hoopt hen nooit meer te zien op het politiebureau. Alle kinderen van groep 4 hebben een bloemstukje gemaakt onder leiding van bloemist Jacky Polderman. Groep 4 heeft zich enkele weken beziggehouden met het thema bloemen en planten. Daarbij hoorde natuurlijk ook een bezoek aan de bloemenwinkel, waar ze een speurtocht deden. Verder hebben de kinderen in de klas tuinkers ge- Maandag 4 juli t/m zaterdag 9 juli Malse bieflappen 500 gr. 4,95 Boeren hamlappen 1 kg 5,50 Rundertartaartjes 4 1 GRATIS Cordon Bleu uit eigen keuken 250 gram 2,45 Runderrollade 100 gram 1,00 Kipfilet 100 gram 1,20 Rosbief 100 gram 1,50 Rauwkostsalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. kweekt en geproefd en een schilde rijtje gemaakt van droogbloemen. Groep 5 heeft twee excursies gedaan naar aanleiding van een spreekbeurt. Kees Slager vertelde daarin over het bedrijf van zijn familie. Met z'n allen gingen ze naar de slachterij. De kin deren en de juf kregen een haarnetje op en zagen vervolgens hoe het vlees van koeien verwerkt wordt. Er werd ook gekeken in de koelcellen waar verschillende geslachte koeien hin gen en er werd verteld hoe koeien, varkens en schapen geslacht werden. De kinderen waren blij dat het niet al te bloederig was. Bart Moerland hield een spreekbeurt waar zijn va der bij aan te pas moest komen. Hij vertelde over de brandweer en na af loop ging de klas naar het school plein, waar de vader van Bart met een brandweerwagen stond. Als een volleerd brandweerman gaf Bart tekst en uitleg over alles wat in en op de brandweerwagen te zien was. Dameszanggroep Kir Royal organi seert woensdag een zomerse zang avond met als thema vakantie. Hier mee sluit het vrouwenkoor het seizoen af. Kir Royal zingt oud én nieuw repertoire, zoals The Rose van Bette Middler The Rhythm of Life uit de musical Sweet Charity. Ook komen diverse hits van de Andrew Sisters voorbij. Bezoekers worden tevens getrakteerd op hapjes. De zangavond wordt gehouden in café An de Slööve en begint om half acht. Diverse schilderijen van zorgmede- werkster Gina de Graaf-Elenbaas zijn te bewonderen in de grote zaal en op de afdeling Landzicht in zorg centrum De Schutse. Het zijn voor namelijk portretten en afbeeldingen van dieren. De expositie duurt onge veer twee maanden. Bram Steenpoorte is afgelopen za terdag gehuldigd omdat hij voor de tiende keer meedeed aan de club kampioenschappen van zwem- en polovereniging de Krabben in Ber gen op Zoom. Hij werd toegespro ken door voorzitter Fred van den Kieboom en hij ontving een stan daardje van zijn dorpsgenoot Jac queline Heijboer. Bram eindigde bo vendien ook nog op de eerste plaats bij de heren categorie 2 van de Oog appels, de gehandicapten zwem- groep van de Krabben, hij kwam hiervoor drie keer in actie op de 25 meter borstcrawl. rugslag en school slag. Bram nam na de huldiging de microfoon over van de voorzitter en bedankte de leiding van de Oogap pels voor alle goede zorgen. Het Casembrootkoor heeft donder dag een miniconcert gegeven in de brede school. Het publiek bestond uit ouders, opa's, oma's, vrienden en andere belangstellenden. De aula was omgetoverd tot een echte con certzaal en versierd met grote ballon nen. De zaal was verduisterd, maar zodra de artiesten opkwamen, gin gen de schijnwerpers aan. Onder be geleiding van juf Julie Diemei en juf Carla Westdorp werden verschillen de liedjes gezongen over onder an dere vakantie, een huisdier, adoptie, een zwaar bestaan en de hit van het koor genaamd high school musical. Het koor kreeg in de pauze een ver rassing, namelijk een foto van het koor op canvas, aangeboden door fo tograaf Iman Fase. Na de pauze ging het koor "back to the 80's'. Alle koorleden waren verkleed in de stijl van de jaren '80 en zongen erop los. Met liedjes over een coole papa, shoppen met mama en niet te verge ten. een leuke versie over het kinder koor. Tot slot zongen de kinderen Ik ga niet slapen. Toch waren sommige kinderen heel moe na zo'n lange dag. want het was een gewone schooldag. Maar ze gingen allemaal nog even uit hun dak tijdens de dis co, die na het concert gehouden werd. Dat de kinderen trots zijn op hun dirigentes was wel duidelijk, want spontaan zongen zij: 'Juf Julie bedankt! Juf Carla bedankt!' Wie kennis wil maken met de zeil- sport. kan maandagavond om zeven uur opstappen op één van de deelne mende zeilschepen. Het is een nieuw initiatief in het kader van de Delta- week, zoals dat al jaren in Wemel- dinge bestaat. De watersportvereni ging stelt verschillende zeilschepen beschikbaar voor de tocht van zo'n anderhalf uur in de Krabbenkreek. Er wordt ook nog een wedstrijdele ment aan verbonden. Er is een schip per aan boord, maar je mag zelf mee helpen bij het hijsen van de zeilen e.d. 's Middags tussen drie uur en half vier komen de 80 deelnemers aan de Deltaweek over de finish in de Krabbenkreek. Met 6 nieuwe bestuursleden naast de 3 bestaande, gaat middenstandsver- eniging Activa meer aan de weg tim meren. Maandagavond kozen de le den André van Ast, Arjan van Dijke, Bram Gunter, Wim Heijboer, Arjan Mosselman en Maja Westdorp una niem als bestuurslid. De taken zullen intern nog verdeeld worden. Coby den Engelsman, Jaap Koeteeuw en Jacky Polderman blijven aan. Eerder stopten voorzitter Miranda Pleune, secretaris Christina Verwijs en be stuurslid Tilly Gunter ermee. Met een versterkt bestuur en de instelling van commissies wil Activa slagvaar diger gaan optreden om de koop kracht te versterken en de leefbaar heid in het dorp te verbeteren. Een speciale werkgroep onder leiding van Sander Westdorp Mzn. bereidde het veranderingsproces voor. Stavenisse De ijsclub mag aan de Stoofdijk 22 de berging uitbreiden. „Het is nog een fors bouwwerk geworden, maar het ziet er geweldig netjes uit", oor deelde de welstandscommissie. De ijsclub neemt zwart damwand voor de gevelbekleding, crème kunststof kozijnen en ramen, zwarte kunststof deuren en antraciet EPDM dakbe dekking. Sint-Maartensdijk Het waterschap Scheldestromen heeft van S. Snoep 2.74.90 hectare grond aangekocht als ruilperceel voor werken met betrekking tot de kaderrichtlijn water. Verder is hier voor grond geruild met A.M. Gaak- eeren met J.L.C.. H.J. en L.C. Mol. Met de familie Mol zijn twaalf per celen geruild; zij bracht 1.16.79 hec tare in. het waterschap 3.75.45 hec tare. Met Gaakeer zijn vier percelen geruild, totaal 58.56 are. Dominee Zoet uit Ouderkerk aan de IJssel heeft bedankt voor het beroep van de Hersteld Hervormde Ge meente. Leerlingen van groep acht deden mee aan het ondernemersproject Kids in Bizz. Ze leren een eigen be drijf te runnen. Met echte producten en echt geld. Op deze manier maken ze kennis met financiële en econo mische begrippen. Kids in Bizz sti muleert ook het samenwerken. Donderdag hielden de leerlingen een verkoopbeurs. Ze verkochten producten van Fair Trade, importeur voor de Wereldwinkels. De leerlin gen presenteerden hun bedrijf. De winst komt ten gerede aan Kika. Het huwelijk dat vorige week geslo ten werd in Het Readhuys betrof Ja- cobine Quist (35 jaar) en Johan Scherpenisse (59). In het verslag van de feestelijke gebeurtenis wer den de namen abusievelijk omge wisseld en was de bruid 53 jaar. De Hervormde Gemeente Rehoboth heeft een beroepingscommissie in gesteld om een opvolger te zoeken voor ds. J. Reehorst, die vorige maand afscheid nam. Naast ouder ling Kees de Korte, ouderling-kerk- rentmeester Jaap Snoep en diaken Nelleke Stikker-Mees, zitten er vijf gemeenteleden in: Linda Polder- man-Neele (jeugdleiding), Adrie Wielaard, Nerissa Menheere, Ru- dolf. Hellendoorn en Coby van der Slikke-Klaasse (pastoraal mede werkster). Een eerste bijeenkomst met vertegenwoordigers van de PKN en de classis Zierikzee maakte duidelijk, dat het wel een jaar duurt voordat er weer een eigen predikant is. In de kerkenraad zijn er nog zes vacatures: drie wegens vertrek en drie voor uitbreiding. De laatste verkiezing leverde geen kandidaten op. Er is nu een oproep gedaan aan alle gemeenteleden om zich be schikbaar te stellen. Lennard en zijn vader Witte 4fn- driesse organiseren een prijsvraag rond de wielerronde Tour de Fran ce, die zaterdag start. Wielerliefheb- bers kunnen voorspellen welke ren ners straks in Parijs op het podium staan met de gele trui, groene trui of bolletjestrui. Het gaat dan om de eindwinnaar van de Tour, de snelste sprinter en de beste klimmer. Ant woorden kunnen tot vrijdagavond 1 Predikbeurten Wat is onze rol als weggebruiker? Waar mag ik wel, en waar niet rijden? Deze en andere vragen werden donderdag beantwoord tij dens een scootmobielcursus in Meulvliet, genaamd Blijf veilig mobiel. Zo'n twintig ge bruikers van een scootmobiel, een open ver voersmiddel voor mensen die slecht ter been zijn of andere beperkingen hebben, woonden de cursus bij. Aan het eind van de middag gingen de cursisten in groepjes de weg op, begeleid door vrijwilligers op de fiets, voor een rit door Tholen. Er waren verschillende organisaties betrokken bij de cursusdag, zoals Veilig Verkeer Nederland en het Rode Kruis afdeling Tholen, maar ook een opti cien, een ergotherapeut en een rijinstructeur. De stichting Werkgroep Gehandicapten Tholen en de gemeente organiseerden de cur susdag. De provincie heeft met 1700 euro subsidie voor de gemeente bijgedragen aan de cursus in Tholen. Zondag 3 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Rietveld, Ridderkerk. 18.30 u.ds.ds. Van Dijk. Ede. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. Verheul. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere, H.A. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Vuuren. 18.30 u. ds. Roos. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 11 u. openluchtdienst in Steenber gen. R.K.-KF.RK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, H.A. 18.30 u. ds. Van Beek-Ridderkerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Luyk. Tilburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Roos, em. Dam- woude. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Kater, Rouveen. 16 u. ds. Kater. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Mulder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Willemsen, Dirksland. 18 u. ds. v.d. Berg, Klaaswaal. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SIMM \RI I NSDI.IK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 "*0 en 14.30 u. kand. v.d. Brink. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. De Kwaadsteniet, Rot terdam. 19 u, ds. De Graaf, Waalwijk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEEN! E 9.30 en 14.30 u. kand. Mulder, Nun- speet. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Bas. Kruiningen. 18 u. kand. Van Asperen, Veenen- daal. GEREF. KERK 10 u. ds. Vogelaar, Dordrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Heijden, Sommels- dijk. 17 u. ds. Meijer.Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. juli, tien uur. worden doorgemaild naar malus@zeelandnet.nl met ver melding van naam, adres en woon plaats. Er worden prijzen in wieier- sfeer uitgereikt. Poortvliet De Vrouwen van Nu hebben don derdagmorgen wind en regen ge trotseerd voor een bezoek, op de Fiets, aan de veiling in Sint-Anna land. Ze werden om half negen door directeur David Hage ontvangen met koffie en een bolus, waarna ze een uurtje later meemaakten hoe met behulp van de veilingklok werd geprobeerd om de hoogste prijs voor de Thoolse aardappelen te krij gen. Tijdens de rondleiding die volgde, kregen de tien dames te ho ren wat er allemaal gebeurt voordat een aardappel op het bord ligt. De groep stapte hierna op de fiets en reed naar Tholen, waar men na een bui drijfnat aan kwam bij DuBois voor de lunch. .Maandag 4 juli hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Johan Geense heeft vrijdag de eer ste zomeravondwedstrijd gewonnen van visclub De Makreel. Aan de Zuiddijk bij gemaal De Luyster vin gen de negentien deelnemers twee uren lang niet één visje, maar daar na kwamen er toch nog wat boven water. De uitslag is Sis volgt: 1Jo han Geense 68 cm; 2. Cennie Reijn- goudt 65 cm; 3. Pieter Verwijs 60 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsu- slaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 30 juni t/m vrijdag 8 juli donderdag 30 3.32 - 15.52 vrijdag 1 4.19 - 16.37 zaterdag 2 5.02 - 17.22 zondag 3 5.44 -18.02 maandag 4 6.27 -18.44 dinsdag 5 7.12-19.27 woensdag 6 7.57 -20.12 donderdag 7 8.42 - 20.57 vrijdag 8 9.34 -21.52 vr 1/7 9.54 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel.0900-9771. THOLEN 1 jul Natuurvaartocht, VVV Brabant se Wal, start Bergse Diepsluis, 18-21 u. 2 jul Let's move around, lopen over water Veste in aquabal of aquaroller, jongerenwerk, 17 u. 2 jul Tholense Boys-Volendam, be nefietwedstrijd met aansluitend Vo- iendamse avond, sportpark de Bent, 19 u. 9 jul Zomerconcert. 11 t/m 15 jul Athletes in Action, sportactiviteiten i.c.m. Bijbelverha len, oesterputten, 14-16 u. OUD-VOSSEMEER 2 jul Rommelmarkt Herv. Gem., Raadhuisstraat. 9-14.30 u. 8 jul Braderie. 9 jul Zevendorpentocht. start Vossen- kuil, v.a.7ur -•••- SINT-ANNALAND t/m okt Exposities theeserviezen, Marie Slager en Blik op Oranje, Meestoot", di t/m za 14-17 u. 1 en 2 jul Beachvolleybal en touw trekken, Havenplein; vr v.a. 19 u., za v.a. 14 u. 2 jul Afsluiting tafeltennisseizoen, Smash'76, Welievaete, 14 u. 7 jul Informatieavond ZLTO over zoet water, Welievaete, 19.30 u. 8 jul Musica Nautica, muziekspekta kel in haven, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 1 sep Expositie Burkina Faso, fo to's Marianne Velthuis, hotel Kom!. SCHERPENISSE 13 en 23 jul, 3, 17, en 27 aug Jeugd- fietstoertochten, organisatie Lennard Andriesse, start en vertrek Maluslaan 14. woe 18.30, za 10 u. +fi lm-H-+fi 1 m+++fi 1 m+++fi 1 m+ CINEM'ACTUEEL: Buried - ma 20.30 u. Cars 2 (3D) - wo 16 u. Gooische Vrouwen - do en wo 20 u., zo 21.15 u. Heksje Lily: Reis naar Mandola - za, zo en wo 13.45 u. Kung Fu Panda 2 (NL, 3D) - vr 16 u.,za 13.45 en 16 u.,zo 13.30 en 15.15 u., wo 13.45 u. Penny's sha dow - vr 16 en 18.45 u„ za,zo en wo 13.45 en 16 u. Pirates of the Carribe- an 4 (3D) - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.15 u., zo 17 en 20 u. Rabbit hole - zo 18.45 u., di 20.30 u. The hangover 2 - do en ma t/m wo 20 u. vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 13.45, 18.45 en 21.15 u. Transfor mers: Dark of the moon - do, ma en di 20 u., vr en za 15.30, 18.30,20 en 21.30 u.,zo 15.30, 18.30 en 21.30 u., wo 13.45 en 20 u. X-men: First class - vr t/m zoen wo 16 u. cm; 4. Adrie Aarden 49 cm; 5. Jo han van Moort 36 cm; 6. Adriaan den Braber 32 cm; 7. Lennard Noorthoek 1 cm. Zaterdagmiddag om twee uur staat bij het Zijpe de zesde competitiewedstrijd op het programma. Diaken Vorstelman neemt afscheid van de Gereformeerde Gemeente wegens zijn verhuizing naar 's Gra venpolder. In de middagdienst van zondag 10 juli zal de kerkenraad hem toespreken. Meester Vorstel-, man nam in februari al afscheid van de Koningin Julianaschool, waar hij adjunct-directeur was. De wijziging van het bestemmings plan voor een pedicurepraktijk heeft geen betrekking op het per ceel Achterstraat 17, zoals de ge meente vorige week meldde. Het blijkt te gaan om de tweede witte garagedeur naast nummer 17, maar zonder huisnummerbord. Met het pand van de familie Kramer-Bent- schap Knook heeft het niets te ma ken. De aanvraag voor de pedicure praktijk is afkomstig van Annelies Neele.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2