'Het is gewoon leuk om zelf de auto rijdend te houden' Lionsclub Tholen Jonathan Visser neemt rijwielzaak van Peter Terlouw over in Tholen Thoolse Lions schenken 4000 euro aan Ronald McDonald kinderfonds BB!!!!! Zumbakampioenschap nieuw op Schorrefestival bedankt fam. v.d. Velde Tholen Donderdag 30 juni 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Jos Bos en Sebastiaan van der Putten verslingerd aan Opel Manta Jos Bos uit Tholen en Sebastiaan van der Putten uit Sint- Maartensdijk delen dezelfde passie. Ze hebben allebei hun hart verpand aan de Opel Manta. Voor de 44-jarige Van der Putten was het zelfs reden om van Etten-Leur naar Tholen te verhuizen omdat hier genoeg ruimte is voor zijn autohobby. Thoolse koren komen zingen in Sint-Annaland Tijdens het Schorrefestival in Sint-Annaland op zaterdag 9 juli wordt het eerste Thoolse zumbakampioenschap ge houden. Aan het kampioenschap wordt meegewerkt door Salus Healthclub uit Tholen. Het Schorrekoor krijgt ge zelschap van twee koren uit Tholen. Eevliet Tevreden ZLTO vergadert over zoet water Elastiek Hl-rf*"' Brigade kan meer Tholenaren helpen Service en assortiment onveranderd; iets meer accent op sportief De 31 leden van de Thoolse Lionsclub hebben goed gas moeten geven om de opbrengst van de haringparty 2010 te evenaren. Met 4000 euro voor het Ronald Mc Donald kinderfonds is dat echter opnieuw gelukt. Voor zitter Marc van Gurp reikte twee cheques uit aan Jo landa van den Hurk. Nadat er in eerste instantie 3000 euro binnenkwam, kon er nog eens 1000 euro aan toe gevoegd worden. Scholieren Elektrisch alternatief van zeevishandel de Eendracht en Roem van Tholen „Het verkopen van de kaarten voor deze haringparty gaat niet vanzelf", vertelde Van Gurp. „We hebben een eindsprint moeten inzetten, zodat we toch nog op het niveau van vorig jaar uitkwamen." Op de binnen plaats van de Gasthuiskapel troffen de bezoekers het met het weer. Ook het bezoek viel Van Gurp niet tegen, mede gezien andere activiteiten bij een bedrijf op Welgelegen en een Rabo-barbecue voor de Thoolse landbouw. „Ik zie nieuwe gezichten naast oude bekenden." Hij was Le- ny Vermaas erkentelijk voor de bloemversiering en de familie Van de Velde was hij bijzonder dankbaar voor de geheel belangeloze verzor ging van de haring. Dat lieten vielen zich weer smaken en wie de haring versmaadde, kon mosselen proeven. Uiteindelijk ging het allemaal om het goede doel, waarvoor de Thool se Lionsclub zich had ingespannen. Jolanda van den Hurk was zeer blij met de 4000 euro voor het Ronald McDonald kinderfonds. „We moe ten het van dit soort evenementen hebben, want onze stichting is puur afhankelijk van donaties. Daarom zijn we de Lionsclub Tholen ontzet tend dankbaar." Mark Kranendonk wenst Jonathan Visser (rechts) succes met de overname van de fietsenzaak in de Bebouwdendam. Jos Bos (links) en Sebastiaan van der Putten bij hun Opel Manta aan de Scheldseweg in Stavenisse. Ze deden onlangs mee aan de rit over Tholen, samen met ruim 20 le den van de Opel Mantaclub Neder land die op camping Stavenisse bi vakkeerden. Van der Putten viel via de vriend van zijn zus op de Manta, vertelt hij. „In de jaren tachtig reed ik mee, in de Manta B. Ik vond het ge weldig. Het model, de vorm. Als je achterin zit. kun je een beetje weg zakken, met links en rechts van die kleine zijruitjes." Het was liefde op het eerste ge zicht. Hij kocht zijn eerste Manta in 1988. Dat was ook het laatste pro ductiejaar van de Duitse fabrikant. Het model was toen nog redelijk gangbaar, vertelt Van der Putten. „Dan koop je er een tweede Manta bij en dan ga je op zoek naar een ruimte om ze binnen te kunnen zet ten." Zo kwam hij in de Juliana- straat in Scherpenisse terecht waar hij zijn auto's in een schuur kon parkeren. Hij leerde er zijn vrouw kennen en verhuisde naar Sint- Maartensdijk. Het aantal auto's groeide. Hij bezit er nu zeven. Alle maal Manta's natuurlijk, al is hij ook wel gecharmeerd van een Opel Kadett en een Opel Omega. „Ik ben een echte Opelman. Altijd ge weest." Dat komt vooral door de eenvoud van de wagen, zegt hij. Maar tege lijkertijd beseft hij dat dit ook geldt voor de Volkswagen. Hij is in 1987 al lid geworden van de Mantaclub. „Het is een leuke groep mensen. We maken elk jaar een uitstapje. Vrouw en kinderen gaan mee." Van der Putten is werkzaam als monteur bij Magnum in Tholen die in elek trische vloerverwarming doet. Thuis kan hij zich aan zijn hobby wijden. „Er is altijd werk aan de auto's." De 33-jarige Jos Bos uit Tholen be aamt dat. Ook hij is een fan van het Duitse merk. Hij omschrijft het als echte liefde. De vonk is al vroeg overgesprongen. Jos zat nog op ba sisschool de Eevliet in Poortvliet, vertelt hij. „Tegenover de school stond vaak een rode Manta B ge parkeerd. Die vond ik prachtig. Ik had toen al interesse in auto's." Op de technische school in Sint- Maartensdijk deed hij motorvoertui gentechniek. Na de school ging hij werken en leren en kwam bij Ma- zairac in Bergen op Zoom terecht. Een Opel dealer. Hij raakte hele maal verknocht aan het merk. „Een collega had een Opel Ascona, mooi gespoten. Ik mocht meerijden en werd helmaal verliefd op het model uit de B-serie." Op zijn zeventiende begon hij al uit te kijken naar de As cona, maar er kwam een Manta B op zijn pad. „En daar rijd ik nog steeds in. Al zestien jaar." Bos is ly risch over de wagen met achterwiel aandrijving. Maar het is vooral de combinatie van hoe de auto er uit ziet. de kwaliteit van de motor en de rijeigenschappen. Bos weet als monteur bij Autoteam Bergen op Zoom (Opeldealer) wat sleutelen is. „Er is altijd wel wat aan te doen. Je laat hem APK keuren. Alles is in or de, maar de volgende dag doet de kachel het bijvoorbeeld niet meer. Het is gewoon leuk om zelf de auto rijdend te houden." Bos heeft zijn wagen al twee keer laten overspuiten. Hij was blauw grijs, maar is nu oranje. Met het lo go van een bekende kruidenbitter op de motorkap. Echt een blikvan ger. Als Van der Putten en Bos hun auto's naast elkaar zetten aan de Scheldseweg bij camping Stavenis se is het verschil goed te zien. Bos heeft de wagen 'opgepimpt', Van der Puttens auto oogt een stuk so berder maar beide kwamen ooit uit dezelfde fabriek. Martien van de Velde uit Goes die het weekend voor de Mantaclub or ganiseerde. is zeer te spreken over de ontvangst op de camping. Het was voor het eerst dat de club op Tholen neerstreek. Er waren 25 au to's. „Iedereen die ik gesproken heb, was heel tevreden. Gezien het slechte weer viel het niet mee." Het regende en waaide stormachtig. Het kamperen in tenten was een avon tuur. Bos tentje hield het, maar kon het regenwater niet buiten houden. Na overleg met de campingbaas kon een aantal gasten de volgende nacht gebruik maken van een trek kershut op het terrein. Schade was er niet, zegt Van de Velde die over weegt om volgend jaar weer naar Stavenisse te komen. De ZLTO-afdeling Tholen houdt op donderdag 7 juli een informatie avond over zoet water op Tholen. Er woedt gesproken over de gebeur tenissen in de afgelopen periode en wat de plannen zijn voor het ko mende jaar. Er is ruimte voor het stellen van vragen. Voorzitter Jaap de Jager leidt de vergadering en er zijn vertegenwoordigers van het waterschap aanwezig. Alle belang hebbenden bij zoet water, dus ook niet-leden, kunnen deze avond, die om half acht begint in de Wellevae- te te Sint-Annaland, bijwonen. Een van de meest populaire zumba- leraren komt naar Sint-Annaland om tijdens het muziekfeest liefhebbers van goede lichaamsbeweging rond zes uur 's middags uur gratis de kunst van het zumbadansen bij te brengen. Salus stelt voor de besten onder de deelnemers prijzen be schikbaar. Iedereen die daarop een kans wil wagen, kan zich opgeven bij de Havenpleinhoreca en bij de stand van Het Schorrekoor op het Havenplein. Er is wel een deelne merslimiet in verband met de om vang van het podium. Het kampioen schap is niet leeftijdgebonden. Op dat podium speelt zich die mid dag vanaf circa twee uur nog veel meer af. Uiteraard zingt het Schorre koor. Voor het eerst sinds het bestaan van Schorrefestival onder leiding van Meike Warmoeskerken. Zij volgde Pierre van Broekhoven op die zich met het damesk<x>r Kir Royal laathoren. Nieuw in de programmering is de deelname van twee Thixdse zangver enigingen. Meezingen met Oor ons Us. 'k Heb de hele nacht liggen dro men, de arme muzikant en een heuse Amsterdammedley zorgen er voor dat de kelen van de bezoekers regel matig moeten worden gesmeerd. Niet voor de poes is de deelname van het Cultikoor. Het koor wordt bege leid door een eigen orkest en heeft inmiddels een dijk van een reputatie opgebouwd op het gebied van pop muziek en het internationale zangre- pertoire. Make you feel my love en de Pastorale zuilen het publiek doen verlangen naar meer. Dat ligt dan te vens op het bordje van Persi Swing Collection. Een bijna tien jaar be staande swingende bigband die is voortgekomen uit de muziekvereni ging Volharding uit Steenbergen. Negentien man die onder leiding van componist/arrangeur Daan Bogers hun muzikale sporen verdienden tij dens het jazzfestival in Bergen op Zcxim en met recente optredens in Breda, Dordrecht en Rotterdam. Daarnaast kan de jeugd zich uitleven op allerhande attracties, zoals het be kende springkussen terwijl de wat oudere jeugd de kracht van elastiek van de bungee-run kan testen. Aantrekkelijk wordt het optreden van ensemble Toeval dat, onder lei ding van Arie Neef, samen werkt met Boots. Een damestrio dat on langs tijdens de jaaruitvoering van het Schorrekoor van 2ich liet horen. Het is niet alleen muziek dat de klok slaat. Er komen ook een aantal on dernemers (ambachtelijke kaarsen, kleding, bloemen en planten). De liefhebbers van het rad van avon tuur kunnen op 9 juli hun lol niet op. Maar liefst negen maal draait het grote wiel. Acht keer voor de meest verrassende prijzen en eenmaal voor de hoofdprijs, een minuut gratis win kelen bij de supermarkt in het dorp. De acht vrijwilligers die voor de ge meente Tholenaren thuis helpen bij het invullen van aanvraagformulie ren, hebben sinds oktober vorig jaar bijna 40 huisbezoeken afgelegd. Dat zijn er vijf per maand. Volgens de gemeente zouden veel meer Tho lenaren gebruik kunnen maken van de diensten van deze zogenaamde formulierenbrigade. De leeftijden van de mensen die geholpen zijn, varieerden van 25 tot 80 jaar en ou der. De gemeente krijgt vaak aanmeldin gen via de thuiszorg. Uit onderzoek van SCOOP (instituut voor sociale culturele ontwikkeling) blijkt dat er veel meer inwoners hulp zouden kunnen gebruiken als het gaat om vragen over wonen, zorg, welzijn en financiën. Bijvoorbeeld over huis houdelijke zorg, rolstoel, regiotaxi. vrijwillige thuiszorg, en voorzienin gen over minima. Mensen met een laag inkomen kunnen een beroep doen op het declaratiefonds (zwem abonnement, lidmaatschap sport vereniging of tegemoetkoming in telefoonkosten). De consulenten gaan steeds met zijn tweeën op huisbezoek. Ze hebben een laptop bij zich en kunnen snel via internet de benodigde informatie opzoeken die van belang is voor het beant woorden van vragen. Voor de ge meente ls Marja Boluijt de coördi nator van de consulenten. Zij is op maandag, dinsdag en woensdag aanwezig in het gemeentehuis (tel: 668304). Voorzitter Marc van Gurp van de Lionsclub Tholen en Jolanda van den Hurk van het Ronald McDonaldfonds Jolanda van den Hurk, directiese cretaresse bij verzekeringsmaat schappij ASR. is één van de 150 vrijwilligers die het Ronald McDo- naldhuis bij het Sophia kinderzie kenhuis in Rotterdam draaiende houdt. Ouders, broertjes en zusjes van kinderen die in Sophia zijn op genomen.'kunnen vlakbij - op het terrein van het Erasmus Medisch Centrum - in het Ronald McDo- naldhuis overnachten. Onlangs is het aantal kamers uitgebreid van 28 naar 34, waarmee deze voorziening de grootste in zijn soort is in ons land. „Mensen wonen veelal verder van het ziekenhuis en dan is zo'n huis erg belangrijk. Ze kunnen zich er thuis voelen in een gezellige ka mer en keuken", aldus Jolanda van den Hurk van het Ronald McDo- naldhuis. Advertentie I.M. en accessoires verandert niet. Het wordt eerder nog uitgebreid. „Ik ga me nog wat meer richten op race- en ATB-fietsen. zeg maar het sportieve segment." Visser is zelf een ver woed wielrenner. „Ik doe geregeld aan tochten mee. Dat vind ik leuk." Speciaal voor sportfietsers schaft hij een digitaal meetsysteem aan om hen van het geschiktste formaat rij wiel te kunnen voorzien. De aanwezigheid van twee middel bare scholen in Tholen heeft de fiet senzaak geen windeieren gelegd. „Mensen van elders komen voor hun schoolgaande kinderen speciaal bij ons een fiets kopen vanwege het gemak als er eens iets mee is", legt Mark uit. Jonathan gaat daar met een. nieuwe service op inspelen. .Als een scholier mankementen heeft aan de fiets en hij brengt deze 's morgens vóór tien uur, dan is hij na vieren gerepareerd. En wordt de fiets na vieren gebracht, dan is hij de volgende dag klaar. Een leenfiets is beschikbaar", aldus de jonge on dernemer. Hij gaat ook fietsen ver huren, voor bezoekers van Tholen die per tweewieler de omgeving willen verkennen. En verder wor den reparatiefietsen, twee keer per week. kosteloos bij de klanten op gehaald. Terlouw was al sterk op het gebied van de elektrische fiets en dat blijft zo. „Om ze te mogen verkopen worden certificaten vereist en daar voldoen we aan", zegt Visser. In de winkel in Tholen zijn tal van model len te vinden. De vraag naar elektri sche fietsen groeit onverminderd. „De gebruikers worden steeds jon ger. Ook voor woon-werkverkeer is zo'n fiets interessant, omdat je min der bezweet op je werk komt. Ver der is de fiets een goed alternatief voor het betaald parkeren van de au to", aldus Jonathan Visser, die na verloop van tijd in Tholen wil ko men wonen. De overname van de rijwielspeci aalzaak gebeurt middenin het sei zoen. Vanwege alle drukte wordt minder prioriteit gegeven aan de omvorming van de zaak. De naam van Terlouw blijft daarom nog zichtbaar in de winkel. In het najaar, als het wat rustiger is. krijgt dit as pect méér de aandacht. Vanaf dat moment zal Jonathan Visser zich nadrukkelijk presenteren onder de nieuwe naam Tweewieler Centrum Tholen. Maar hij wil voor de klan ten het vertrouwde adres blijven dat de zaak al was. De openingstijden blijven ongewijzigd: dinsdag tot en met donderdag 8.30 tot 17.30 uur, vrijdag 8.30 tot 20 uur en zaterdag 8.30 tot 16 uur. Advertentie I.M.) Aon hef voor het schenken van de voortreffelijke haring en mosselen op onze haringparty. De opbrengst van 4000,- is bestemd voor het Ronald McDonald kinderfonds. Jonathan Visser heeft de rijwielspeciaalzaak aan de Bebouwdendam in Tholen overgenomen. De jonge ondernemer gaat het aanbod van race- en ATB-fietsen uitbreiden. „Verder blijft het assortiment zoals het was." In de loop van het jaar zal de nieuwe naam, Tweewieler Centrum Tholen, aan de gevel verschijnen. Met de overname van Pe(er Ter louw Tweewielers gaat voor de 23- jarige Jonathan Visser een wens in vervulling. De afgelopen vijf jaar was hij chef werkplaats en bedrijfs leider van een fietsenzaak in Nu- mansdorp. „Vanaf mijn zestiende, meteen toen ik van school kwam, werk ik bij een fietsenmaker", ver telt hij. Visser droomde van een ei gen zaak, had al eens rondgekeken. Via de vertegenwoordiger van rij wielfabrikant Sparta kwam hij in contact met Peter Terlouw Twee wielers. Die wilde al langer iets an ders met de vestiging in Tholen, omdat de aansturing op afstand - Terlouws andere zaken staan in Ba- rendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht - in de praktijk lastiger was dan ge dacht. Tien jaar lang was Mark Kranendonk het gezicht van de zaak in Tholén, maar de afgelopen twee jaar opereerde hij meer vanuit Barendrecht. Hoewel er veel geregeld moest wor den. is de overname snel gegaan. „Onze eerste contacten waren in fe bruari. Vanaf de tweede week in april draait Jonathan in Tholen mee en per 1 juni heeft hij de zaak over genomen", legt Kranendonk uit. Hij begon in juni 1999 in zijn eentje aan de Bebouwdendam, waar de zaak uitgroeide tot vier medewerkers. „Het is aan de Tholenaren te danken dat er nu zo'n zaak staat." Kranen donk waardeert de mentaliteit van het Thoolse publiek en kijkt met plezier terug op al zijn contacten. Ook met de Thoolse collega's was er een prettige samenwerking, zegt hij. Jonathan Visser hoopt de klanten van Terlouw aan zich te binden. „Lopende afspraken met betrekking tot service en garantie neem ik over, die worden gewoon voortgezet", zegt hij. Ook het aanbod van fietsen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 19