iTi 1 J VERVAET 'Ook voor boeren op Tholen en Sint-Philipsland goed bereikbaar' John Deere OPENINGS SHOW [Vlied Ie ;ma Vrijdag 1 juli10.00 - 22.00 uur Zaterdag 2 juli10.00 - 17.00 uur Vervaet RMBm Mosquitostraat 14 4651 ST Steenbergen Tel: 0167-563800 www.vervaet.nl Nieuwe vestiging Vervaet in Steenbergen na andere indeling dealerschap EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 juni 2011 V 1 1 i r t-J- v Aan alle belangstellenden: Vanaf 1 maart 2011 zijn we in Steenbergen gestart met ons nieuwe bedrijf: Vervaet Steenbergen B.V. Na enkele maanden hard gewerkt te hebben om de nieuwe locatie in orde te maken, lijkt het ons nu tijd om dit aan alle belangstellenden te tonen. Graag nodigen wij u uit op onze openingsshow, om ons bedrijf te bezichtigen. Tijdens deze dagen zullen we ons volledige gamma aan u tonen. In eerste instantie uiteraard de John Deere producten, waarbij ook de tuin en park machines uitgebreid aan bod komen, en daarnaast komen ook andere topmerken aan bod zoals: Miedema, AVR, Lely, Trioliet, Imants, Rabe, en Roelama. Dus kom gerust eens kijken, het is de moeite waard! Ook voor de kinderen is er vermaak. Wij heten u van harte welkom John van Rijen Bedrijfsleider- Verkoop Landbouw Mare Hoeckx Magazijnbeheerder- Verkoop Tuin&Park Peter Botermans Chefmonteur En overige medewerkers Vervaet Steenbergen BV STEENBERGEN BV Schadelijke stoffen Van grasmaaier tot maaidorser. Vervaet Steenbergen doet in kleine en grote machines. Landbouwme chanisatie is echter wel de hoofdmoot. Van particulier tot loonwerker, iedereen kan voor verkoop en on derhoud terecht op de nieuwe vestiging op het industrieterrein aan de Mosquitostraat in Steenbergen. Vervaet Steenbergen is een van de vijf vestigingen van Agrimachines. Het groen-gele paradepaardje van het bedrijf is overal zichtbaar: als trekker, als combine maar ook als grasmaaier. Morgen en zaterdag is het open dag. Verankerd Lagere kosten 16 ""v- Johnvan Rijen (links) en Dany Dieleman op het paradepaardje van de nieuwe vestiging in Steenbergen ■innovators in agriculture- LANDBOUW- TUIWIPAWK TtCHHUK In de werkplaats, v.l.n.r. Peter Botermans, Peter Everaard en Mare Hoeckx. bouwt, hebben wij een beperkt aantal A-merken in huis. Machines voor de akkerbouw, tuinbouw, fruitteelt en veehouderij gaan we leveren, zoals Miedema, Avr, Lely en Trioliet.' Vervaet is klaar voor de toekomst, zegt Van Rijen: „We zitten in deze regio in een schitterend land bouwgebied. We hebben hier niet zo veel te ma ken met kostbare landbouwgronden die worden gebruikt voor verstedelijking en natuur. Als we om ons heen kijken, dan staan in Nederland op landbouwgebied de puntjes op de i. We merken optimisme onder onze klanten over de toekomst van de agrarische markt. De wereldbevolking neemt toe, dus de behoefte aan voedsel wordt groter." Zowel Van Rijen als Dieleman kennen het klappen van de zweep. Ze zijn respectievelijk vanaf hun zes tiende en achttiende actief in de branche. Wat Ver vaet behouden heeft, is de Zeeuwse nuchterheid. Van Rijen: „Alle neuzen staan dezelfde kant op. Sterk servicegericht naar de klant. Betrouwbaar, solide en sterk." De agrariërs van nu zijn zich volgens Dieleman en Van Rijen heel goed bewust van wat er aan nieuwe machines op de markt is en komt. De vakbladen spelen een rol, maar ze halen steeds meer informa tie van internet. Dieleman: „Er komt een complete nieuwe lijn John Deere machines op de markt. De presentatie was in Portugal. Voordat we thuis waren, stond het al op internet en wisten velen al wat daar was gepresenteerd." Nieuw is de wet telijke eis om de uitstoot van schadelijke stoffen te verminderen. Doordat John Deere volgens Van Rijen de enige fabrikant ter wereld is die bijna al les zelf fabriceert, kan iedere nieuwe John Deere- trekker zonder extra toevoegingen gewoon zijn werk doen, terwijl vele anderen met aparte tanks en toevoegingen moeten gaan werken. Morgen en zaterdag is de nieuwe serie te zien op de open dag. Dan kunnen bezoekers met eigen ogen zien welke sprong het gele hertje in het groene logo heeft gemaakt. (Advertentie I.M.) Vervaet als hoofddealer voor Zeeland, het zuid westen van Brabant en zuidelijk Zuid-Holland heeft de krachten gebundeld met Stehouwer in Maasdam en Nieuwe-Tonge onder de naam Agri Machines. Sinds maart is de nieuwe vestiging in Steenbergen een feit. „We zochten een locatie voor ons mechanisatiebedrijf met potentie. Ruimte en bereikbaarheid was het belangrijkste. We heb ben ook op Tholen gekeken, maar het was lastig om een bestaande plek te vinden met voldoende ruime voor werkplaats, showroom en buitenter rein." De voormalige palletfabriek in Steenbergen bood uitkomst. „We zitten hier centraal voor West- Brabant, Tholen en Sint Philipsland." Met de nieuwe vestiging in Steenbergen is het landbouwmechanisatiebedrijf Vervaet voor klan ten vanuit Tholen en Sint Philipsland gemakkelijk bereikbaar. Dat is ook het streven van Vervaet en van John Deere, zegt bedrijfsleider en verkoper John van Rijen. „Een klant mag niet langer dan ongeveer een half uur verwijderd zijn van een ser vicepunt van John Deere." Dat is de uitkomst van de herstructurering van de Amerikaans-Duitse landbouwmachinefabrikant onder de dealers in Nederland. „We zijn klaar om de toekomst in te gaan met een kleiner aantal grotere dealers in Nederland, met meerdere vestigingen per dealer", zegt de 46-jarige Van Rijen. Vanaf 1 maart is Vervaet/Stehouwer binnen haar verzorgingsgebied zelf verantwoordelijk voor de verkoop, de service en de onderdelen van John Deere. Bedoeld om de slagkracht te vergroten. Van Rijen: „Nu we als groep werken, gebruiken we eikaars capaciteiten en specialisme. Vanuit Steen bergen hebben we rechtstreeks contact met onze klanten. Aan de andere kant kunnen we steunen op een grote partij als het gaat om kennis, pro ductspecialisme, inkoop en financiën." Vervaet, nu ook actief in West-Brabant, is stevig verankerd in het Zeeuwse. Het bedrijf begon in Biervliet. In 1957 zetten Frans en Richard Vervaet een klein bedrijfje op. Opgegroeid tussen de ma chines in een loonwerkersgezin begonnen ze met het repareren van alles waar een motortje aan zat. In 1976 werd gestart met de productie van zelfrij- dende bietenrooiers. Dit groeide uit tot de groot ste activiteit van Vervaet. Ook verkregen ze dea lerschappen en moesten ze al snel uitzien naar een grotere bedrijfsruimte. Inmiddels staat er alweer een tweede generatie aan het roer: Edwin en Robin Vervaet. Ze lieten van zich spreken. Met vertegenwoordiger en leeftijdgenoot Dany Diele man bedachten ze in 1990 een zelfrijdend voer tuig voor mestinjectie. De Vervaet Hydro Trike is sinds 1993 marktleider in Nederland, maar vond ook de weg naar het buitenland. De groei hield aan. De landbouwmechanisatie kende de no dige expansie. Er kwamen nieuwe bedrijfspan den. Sinds 2000 werden tuin- en parkmachines aan het assortiment toegevoegd. Vorig jaar werd mechanisatiebedtijf Van Weele in Wolphaartsdijk overgenomen. De 44-jarige Dieleman is directeur landbouwme chanisatie en bedrijfsleider in Biervliet. De nieuwe loot in West-Brabant, die met zes man is opgezet, is inmiddels van start en er wordt uitgezien naar een extra monteur, zegt hij. „De ligging hier is ideaal. Onze groei hangt samen met de schaalvergroting in de landbouw. Eigenlijk groeien we mee met de boer. Als de boer groeit, moeten wij als fabrikant en mechanisatiebedrijf meegroeien." De landbouwbedrijven worden steeds groter. Be grijpelijk, zegt Van Rijen, om kosten te besparen. „Bij schaalvergroting horen machines die meer kunnen doen tegen lagere kosten. Maar er zijn, zeker op Tholen, ook boeren met intensieve teel ten, zoals bloemzaadtelers, die met een gemid delde trekker goed uit de voeten kunnen. Ook voor die groep hebben we machines. Het hoeft zeker niet altijd groot te zijn." Het aanbod van Vervaet is dat wel: naast allerlei typen landbouwtrekkers zijn er compacte trek kers voor de fruitteelt. Er zijn maïshakselaars en combines. GPS-besturingssystemen voor tracto ren en machines. Een steeds belangrijker instru ment. Maar ook veldspuiten, maaiers en persen. „Daar waar John Deere geen machines voor

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 16