de Zeeuwse 'Meedenken met de boer om simpel en praktisch risico's in te dekken' www.ondernemendoejesamen.nl Provincie pleit voor steun aan vlastelers Een Zeeuwse agrariër hoeft niet ver te zoeken... De oplossing dichtbij. accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs LanAbouwbULaze Informeer bij uw adviseur naar onze producten. j* Overbeeke Van Dijke en De Zeeuwse bundelen agrarische kennis fev'it f -ï'-kii- p.v-M llJilii Percelen in Tholen, Oud-Vossemeer en Poortvliet j4 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 juni 2011 verzekeringen U wilt als agrarisch ondernemer uw verzekeringen natuurlijk goed geregeld hebben. Daarvoor hoeft u niet ver te zoeken. De Zeeuwse is een regionale verzekeraar. We werken samen met onafhankelijke tussenpersonen bij u in de buurt. Door deze samenwerking en onze kennis van de regio, kunnen wij u verzekeringen op maat aanbieden. Of kijk op www.dezeeuwse.nl. Vestiging Tholen Kantoren: Welgelegen 2d Goes, Middelharnis, Oud-Beijerland, 4691 SJ Tholen Rotterdam, Terneuzen, Tholen, T 01 66 60 1 2 60 Vlissingen en Zierikzee Ze werken al een tijdje samen, maar nog niet zo zeer op het gebied van agrariërs. Daar gaan Overbeeke Van Dijke en De Zeeuwse nu verandering in brengen. Hun formule? Ze bezoeken samen de klant. Zo krijgen ze van beide kanten kennis van de situatie. De Thoolse financieel adviseur en de Middelburgse verzekeringsmaatschappij denken op die manier een klant het beste te kunnen helpen. Zo kunnen ze snel schakelen als er een schademelding binnenkomt. Begrip De provincie pleit voor steun aan vlastelers omdat ze met hun gewas bijdragen aan de biodiversiteit. Gedeputeerde Kees van Beveren overhandigde onlangs een boeket vlas aan de leden van het parle ment die het Tweede Kamergebouw binnenstapten. Brandblussers Kleding De Zeeuwse Verzekeringen werkt samen met Overbeeke Van Dijke, financieel adviseur bij u in de buurt. verzekeringen financiële diensten hypotheken pensioenen gunnen* DE THOOi SE COURANT Schipper f OAZ Accountmanager Tonny van de Voorde bezoekt samen met de adviseur de klanten voordat de verzekering wordt gesloten. Hij kijkt of het een risico is dat De Zeeuwse wil verzekeren en geeft eventueel preventieadvies. We werken daarbij altijd samen met een tussenpersoon. Zij zijn de adviseur van de klant en hebben met hun ken nis van zaken een grote toegevoegde waarde". Marton Overbeeke zegt op zijn beurt dat hij met de samenwerking met De Zeeuwse een expert in 'huis haalt op agrarisch gebied. „Het verzekeren van een boerenschuur met inhoud - vee, oogst en machines - is een heel andere sport dan een woonhuisberekening. Dat is in het laatste geval wat simpeler. Wij zijn erbij gebaat om met men sen te werken die kennis van zaken hebben." En dat betekent ook kennis van de situatie. Want doordat Van de Voorde altijd samen met de vaste contactpersoon van Overbeeke Van Dijke een bedrijf bezoekt, weet hij waar het over gaat als datzelfde bedrijf hem nodig heeft. „Als je een schadegeval alleen op kantoor afhandelt, wordt het heel klinisch. Dan heb ik niet het ge voel dat ik erbij betrokken ben. Als een schuur is afgebrand, is dat heel anders wanneer je die eerst zelf gezien hebt. Of als Marton opbelt en zegt dat een bedrijf 'dat en dat erbij' heeft gebouwd, praat dat wat makkelijker, omdat je weet hoe het was." Maar alleen weten hoe het er bij de klant uit ziet, is niet het enige voordeel, vinden Over beeke en Van de Voorde. Er is ook begrip voor de situatie. Een boer moet zoveel mogelijk doen om risico's op zijn bedrijf te voorkomen, maar het moet praktisch wel uitvoerbaar zijn. Op dat vlak wil Tonny van de Voorde de klanten graag tegemoet komen. Het bedrijf heeft als motto 'de oplossing dichtbij'en daarmee wordt niet al leen aangegeven dat de adviseur dicht bij huis zit, maar ook dat agrariërs vaak op een simpele manier hun risico's kunnen indekken. ■MTOHM Het perceel vlas in de Smaalzijpolder van akkerbouwer Nico Vermuë uit Poortvliet. De Zeeuwse heeft bijvoorbeeld als voorwaarde dat er overal voldoende blusmiddelen aanwezig moeten zijn. „Daar zijn wij streng op. En met 'voldoende' bedoelen we dat een ondernemer niet te ver hoeft te lopen voor een brandblusser. Als een boer bijvoorbeeld aan een machine aan het lassen is en er ontstaat een brandje, moet hij niet eerst naar een andere schuur hoeven lopen voor een brandblusser. Want als hij terugkomt, is hij te laat. Geen enkele boer wil dat zijn be drijf verloren gaat door bijvoorbeeld brand. Dan kun je nog zo goed verzekerd zijn: het kost altijd geld." Dit jaar heeft De Zeeuwse agrarische bedrijven als speerpunt en daarbij kunnen acties worden verwacht, zoals bijvoorbeeld korting op de aan schaf van brandpreventie. „Dat levert voor ons gevoel voor alle partijen meer op dan bijvoor beeld korting op de premie." Maar, komt het dan echt zover dat er iets ge beurt, dan schiet Overbeeke Van Dijke de klant snel te hulp. „De schademelding komt bij ons binnen, soms ook 's nachts. Ik vind dat je dan ook wel moet laten zien wat je waard bent. Het liefst kom ik gelijk met de brandweer aan", zegt Overbeeke. „Op dat moment is het cruciaal als je heel snel in een situatie kunt schakelen, omdat je de achtergrond kent. Het is in ons ge val prettig dat je weet hoever de verzekering reikt." En daarmee weten klanten snel waar ze aan toe zijn. (Advertentie I.M.) Van Beveren wilde op deze manier duidelijk ma ken dat telers van groene grondstoffen in aan merking zouden moeten komen voor Europees geld. Eerder vroeg hij staatssecretaris Bleker om steun voor het Zeeuwse idee. Van Beveren vindt het belangrijk dat er een di versiteit aan teelten blijft bestaan. Europa wil de huidige steunverlening aan boeren veranderen. Ontvangen boeren nu steun om hun inkomen op peil te houden, straks gaat het op basis van het beschermen van biodiversiteit, het tegengaan van klimaatverandering en innovatie. Als de inkomenssteun die vlasboeren nu nog krij gen, los wordt gekoppeld van de verplichting om vlas te verbouwen, dan zullen de boeren over stappen op gewassen die meer geld opleveren. Volgens Van Beveren lijkt dat een gezond markt mechanisme, maar zal daardoor de biodiversiteit afnemen. De vrees voor een monocultuur (de teelt van één of enkele gewassen) wordt gedeeld door het LEI van de universiteit van Wageningen. Ze voorziet dat bepaalde kleine gewassen in Ne derland gaan verdwijnen. In Zeeland gaat dat om vlas. Op Tholen zijn er dit jaar ook weer een aantal boeren die vlas telen. Zoals Arjan van Dongen in Tholen, Nico Vermuë in Poortvliet en Marjet Reins in Oud-Vossemeer. Een aantal percelen heeft geleden onder de droog te waardoor de stengels niet voldoende zijn ge groeid om gebruikt te worden voor het maken van kleding. Voor vlas dat bestemd is voor de productie van olie is die lengte niet van belang. In heel Zeeland wordt volgens Van Beveren onge veer 2000 ha. aan gewassen geteeld die niet voor de voedselproductie zijn bestemd. De vlasteelt is er een van. De boeren zouden vanaf volgend jaar, als telers van groene grondstoffen, op een bijdrage moeten kunnen rekenen, vindt Van Beveren. Surgemeef 25 4693 O Poortvliet Raiffeisenstraat 2 4697 CG Sint Annaland T: (0166) 61 25 09 f. (0166) 61 29 12 info@overbeeke.ni i- www.overbeeke.nl Accountmanager Tonny van de Voorde (links) en Marton Overbeeke slaan de handen ineen om agrariërs zo goed moge lijk te kunnen helpen met een verzekering.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 14