HET BROEKENPALEIS De ZOMER COLLECTIE is binnen! Romy en Nienke Kuiper zakken én slagen samen Leerlingen met toegangsbewijs verder in het vervolgonderwijs HET BROEKENPALEIS DAMES, HEREN EN KINDERKLEDING Merken voor jong en oud De opruiming is begonnen GRATIS PARKEREN! www.broekenpaleis.nl Voor de tweeling Romy en Nienke Kuiper uit Tholen was het woensdagavond een bijzondere avond. De 16-jarige zussen kregen op het Westerpoort hun vmbo-diploma. Ze waren immers allebei geslaagd. Maar vorig jaar deden ze ook examen en toen zakten ze. Ook allebei. Alsof het in de genen van de twee ling zit. Jaap Oomen vervangt directeur Jack den Hollander bij Westerpoort Bij het Westerpoort was het tot gisteren nog spannend of de laatste drie van de vijf leerlingen die een herkan sing kregen, geslaagd waren. Dan zouden er dit jaar 74 van de 76 leerlingen een diploma halen. Maar liefst 97,4 procent. Woensdagavond tijdens de diploma-uitreiking werd daar al stiekem op gerekend. Gisteren bleek dat twee van de drie herkansers de eindstreep haalden zodat het aantal geslaagden op 73 komt Remmen los Donderdag 30 juni 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Joe ij Nuijten Bergen op Zoom Kevin de Beeld Sint-Maartensdijk Lisa Palmbergen Stavenisse Maurice van Broekhoven Sint-Annaland WEKELIJKS WISSELENDE COLLECTIE! LTB Ichi Cars Wrangier B.Young Dodgers Anna Scott Angels Suzi Q Lee Enjoy Tramontana Brams Paris Scotch lts Noize Geisha Garcia Hattric Gafair Yaya Oozoo watches Graag tot ziens bij: Zuidzijde Haven 25, 4611 HB Bergen op Zoom, tel. 0164-234800 Denise Reid Tholen Leendert van Dijke Sint-Philipsland Marvin van der Zande Oud-Vossemeer Ramon van Dijke Sint-Annaland Jannick Dorst Sint-Maartensdijk Kiki Stokhof Oud-Vossemeer Noël de Jonge T holen Arnoud Hage Sint-Annaland Alissa Cloudemans Stavenisse Dennis de Hooge Sint-Annaland Romij Kuiper T holen Edwin Mol Nieuw-Vossemeer Darius Noordijk Sint-Annaland Romy slaagde voor de gemengde leerweg, Nienke voor welpijn en zorg, de kaderberoepsgerichte opleiding. Ze zaten niet bij elkaar op dezelfde afdeling, dus ook niet in dezelfde klas. „Nee, alleen op de basisschool zaten we bij el kaar." Studeren deden ze apart. Nienke deed twee niveaus lager. „Maar we overhoorden elkaar wel eens, hoor", zegt Romy. Dat ze beiden eerst zakten en ver volgens slaagden, is toch ook niet zo heel vreemd. Hun zus Melissa deed namelijk hetzelfde. Ook aan het Westerpoort. Ze deed de ka deropleiding verzorging. Nienke en Romy hadden er nu wel vertrouwen in dat ze zouden slagen. „We hebben allebei goed ons best gedaan." Het leukste vak? Allebei antwoorden ze wis kunde. Niet alleen vanwege de stof maar ook vanwege de leraar. „Dat is meneer Uijl. Die is leuk i en heeft humor." Wat ze minder leuk vonden, was maatschappijleer en Nederlands. Ook hier zijn ze tamelijk eens gezind: een beetje saai. Nienke geeft toe dat ze er niet zoveel in teresse in had. Voor de rest vin den ze het een gave school. Hun cijfers? Romy (ze is een beetje slimmer, zegt Nienke) haalde vijf keer een zeven en twee keer een zes. Nienke drie keer een zeven, twee keer een zes en één keer een vijf. Bovendien moest ze ook nog eens een cijfer ophalen uit de derde klas. Na vier jaar komen ze weer sa men in één klas. In het nieuwe schooljaar beginnen ze in Roo sendaal aan het Kellenbeek col lege aan de opleiding maatschap pelijke zorg. Tweeling Romy (links) en Nienke Kuiper uit Tholen slaagden voor het vmbo- examen op het Wester poort. Op de feestelijke bijeenkomst in de kantine van het Westerpoort reikte niet directeur Jack den Hollander de diploma's uit. Den Hollander kan wegens gezondheidproblemen niet werken. Zijn functie wordt de komende maanden door Jaap Oo men waargenomen. Dat vertelde hij bij de aanvang van het uitreiken van de diploma's. Gewoonlijk heeft de directeur voor elke leerling een persoonlijk woordje, maar omdat Oomen de leerlingen nog niet kent, deden dat nu de mentoren van de verschillende afdelingen. Oomen is directeur van het Effent college in Oosterhout, een vmbo-school met alleen de theoretische leerweg die wordt vergeleken met 'de oude mavo'. Effent valt net als Wester poort onder het ROC West-Brabant. Oomen gaat tijdelijk beide scholen leiden. Voor het eerst sprak Oomen de leerlingen van het Westerpoort en hun ouders toe. „Na vier, soms vijf en een enkele keer zes jaar hard werken ligt het resultaat klaar orrf ondertekend te worden: jouw di ploma. Het bewijs dat je tot dingen in staat bent. Jouw toegangsbewijs tot het vervolgonderwijs." Volgens Oomen kwamen de leerlingen als kind de school binnen en verlaten ze de opleiding als jongvolwasse ne. Hij bedankte de leraren die aan de ontwikkeling van de leerlingen bij hebben gedragen. Volgens Oo men stonden in het eindexamenjaar leerlingen en docenten veel meer naast elkaar. „Er is maar één doel: het diploma. Dat doel hebben jul lie bereikt. Proficiat daarmee." Hij feliciteerde ook de ouders. „Want soms lijkt het of oüders zich druk ker maken over het succes van hun kinderen, dan de leerlingen zelf. Dat merk je vooral op de dag van de uit slag. Niet zozeer de leerlingen, maar vooral de ouders bellen of we al iets weten." Is die uitslag eenmaal bekend, dan gaan volgens hem alle remmen los: „Vlaggen met boekentassen schreeuwen het uit: ik ben geslaagd. We feesten en toosten op de toe komst. Je verdere studie, met een Westerpoortdiploma als basis." Volgens Oomen heeft de school het afgelopen jaar goed gedaan, gezien het aantal geslaagden. Van de 76 kandidaten slaagden er 70 in één keer. Eén leerlinge zakte. Vijf kregen een herkansing waarvan er inmiddels twee slaagden. „Stiekem rekenen we op 75 van de 76 leerlin gen." Hij bond de leerlingen op het hart hun diploma nooit uit handen te geven. „Verdedig het met je leven. Maak er een kopie van en gebruik die, geef de echte niet af." Hij vroeg de leerlingen de school nog eens op te zoeken. „Wees welkom om te vertellen hoe het met je gaat." Volgens Oomen zullen de leerlin gen het Westerpoort op het mbo met vuur en vlam verdedigen. „De mbo-scholen hebben het veel min der goed gedaan dan wij." Op de afdeling bouwkunde slaagden alle kandidaten, zei docent en men tor Ad Wijmans. Dat was nadat er eentje herexamen had gedaan. Het zijn zeven jongens en één meisje, Fatima Awad uit Tholen. Zij was de eerste die het diploma in ontvangst nam en ondertekende. Ook op de afdeling metaal waren ze alle acht geslaagd, vertelde do cent Jan Bolier. Ook hier had er een leerling met succes het herexamen gedaan. Volgens Bolier had Kees Hage uit Sint-Maartensdijk twee di ploma's gehaald. Het ene op school, het andere thuis omdat hij heel vaak op de boerderij hielp. Op de afdeling dienstverlening (ba sis) slaagden ook acht leerlingen. Docente Helen Broekema sprak ze allemaal toe. Ze vertelde dat haar leerlingen haar aan het begin van het schooljaar een brief hadden geschreven waarin ze vertelden wie ze waren. „Dat was heel ver trouwelijk. Ik geef ze nu terug met een briefje van mij met een per soonlijke boodschap." Een wordt kapper, een ander gaat in een res taurant werken, twee leren er voor bedrijfsadministratie. De kaderklas dienstverlening telde 25 leerlingen. Die waren allemaal geslaagd, vertelde docente Nelleke Hoornweg. Mentor Maurice van Broekhoven van de afdeling sport en veilig heid vertelde dat er elf kandidaten waren, waarvan er twee een her examen moesten doen. Tot slot kwamen de leerlingen van de ge mengde leerweg een voor een naar voren. Mentor Tjitze Hettema zei dat er vijftien eindexamen moesten doen, waarvan drie nog een her examen. Hij merkte op dat hij als mentor vier jaar lang heel veel con-*-; tacten met de ouders heeft gehad' en dat die heel waardevol waren geweest. Hij bedankte ze daarvoor." Na de diploma-uitreiking ging ie dereen naar beneden, waar in de hal een hapje en een drankje werden genuttigd en nog eens werd nage praat over de spannende periode rond het examen. Ook oud-vesti gingsdirecteur Wim Dominicus uit Goes was naar Tholen gekomen. Hij heeft de leerlingen drie jaar lang meegemaakt voordat hij vorig jaar met pensioen ging. Sharona van Akkeren Poortvliet Patrick Vos Nieuw-Vossemeer Joeg Gunst Sint-Annaland Ricardo Opree Tholen Evelien Jas Tholen Interim-directeur Jaap Oomen reikt het diploma uit aan Mitchel Oostrum van de afdeling metaaltechniek. Allissa Gloudemans vooraan) heeft al getekend.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 11