'Voor mij allemaal oud nieuws' Juf Jolanda Fase trouwt met meester Plattelandsjongere kan makkelijker alcohol kopen Piet Priem krijgt boek over kasteel Sint-Maartensdijk Werkgroep tégen roofvogelshows Project Zeeuwse kinderbundel Samenwerking drie ziekenhuizen Schuimparty voor Thoolse jeugd Hoge prijs voor eerste Bildtstar EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De enige reden die Piet Priem (90) kan bedenken dat hij zaterdag uit handen van Elizabeth den Hartog, directeur van de Kastelenstichting Holland en Zeeland, het nieuw ste boek kreeg over het kasteel van Sint-Maartensdijk is, dat hij op het voormalige kasteelterrein woont. Meer dan dat zal het niet zijn, vermoedt hij. „Een mooi boek. Maar wat er in staat is voor mij oud nieuws." Calvijn college Tholen Westerpoort Tholen Calvijn college Krabbendijke 't Rijks Mollercollege Zoommavo Plaatselijk nieuws Dijkwerken volgens vergunning Tennislessen voor Het Kompas Geld gestolen uit huizen AJP Braderie met eten en muziek Onderzoek plaats sportvelden Ontheffing Philipsdam Aan het Calvijn college in Tholen zijn de volgende leerlingen ge slaagd voor het vmbo-examen. THEOR. ZORG EN WELZIJN Tholen: Judy Baaij, Arja Bijl en Victoria Groeneveld. Sint-Annaland: Emily Zoon. Sint-Maartensdijk: Nadine van der Lede. THEOR. ECONOMIE Tholen: Niek Ridderhof. Stavenisse: Leonard Bijnagte. Scherpenisse: Leonie de Groen. Poortvliet: Katinka van der Ster ren. GEMENGD ZORG EN WELZIJN Tholen: Mirjam Bazen, Ada Bout, Else Lagendijk en Corina van Zet ten. Oud-Vossemeer: Magretha van Dijke en Jobianne Duine. Sint-Annaland: Anke Gunter en Connie Moerland. Scherpenisse: Dianne Schot. Poortvliet: Anne-Beth van Dam. GEMENGD TECHNIEK Tholen: Korné Bcut, Bart Polak en Stephan Speksnijder. Stavenisse: Elco de Vos. Sint-Maartensdijk: Geert van Driel. Scherpenisse: Niek Rijstenbil. GEMENGD ECONOMIE Tholen: Jordy Mol. Sint-Annaland: Martina van Dijke. Stavenisse: Dylan Kanhai en Arwin de Ruiter. Sint-Maartensdijk: Mauryn van Koeveringe. Scherpenisse: Wilmer de Jong. Sint Philipsland: Nicoline Buijs en Peter Jan Goedegebuure. Aan het Westerpoort in Tholen zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het examen vmbo. BAS1SBER. TECHNIEK Tholen: André Suurlant. Oud-Vossemeer: Jacco Weijers. Sint-Maartensdijk: Kees Hage, Marcel de Jonge en Mitchel Oos trum. Scherpenisse: Janco van de Velde. BASISBER. ZORG EN WELZIJN Tholen: Kaouter Tihani en Nadira Tihani. Oud-Vossemeer: Sylvana de Jon ge- Sint-Maartensdijk: Henriëtte Ha- ge, Danielle Ista en Kimberley Lan- genberg. Poortvliet: Dianaden Engelsman. Nieuw-Vossemeer: Tessa Krijgs man. KADERBER. TECHNIEK Tholen: Fatima Awad, Sander Co- pieren Youssri Zakriti. Sint-Annaland: Sven den Engels man en Remco Lobbezoo. Sint-Maartensdijk: Niels Slager en Hongwei Wang. KADERBER. ZORG EN WEL ZIJN Tholen: Naomi Huijzer, Carlijn de Jonge, Sharijn Kijzers en Nienke Kuiper. Oud-Vossemeer: Corine Hoek en Eva van der Wal. Sint-Annaland: Aniek den Braber, Tessa van Dijke, Sharon den En gelsman, Valentijn Hermus, Jamie Reiners, Dinetta Ridderhof en An- nemiek Rijnberg. Stavenisse: Cynthia den Hollander en Michelle Nagelkerke. Sint-Maartensdijk: Selin Kivrak en Danique Opree. Scherpenisse: Paula Goedege buure, Colinda Menheere en Ad- riënne van Splunter. Poortvliet: Annique van der Belt. Nieuw-Vossemeer: Rosalien Heij- boer. Bergen op Zoom: Cindy van Baal en Angela van Broekhoven. Halsteren: Evianne Goudswaard. BASISBER. ZORG EN WELZIJN S&V Tholen: Deborah O verkamp. Poortvliet: Thiema Heijboer. Nieuw-Vossemeer: Joris Elsevier. KADERBER. ZORG EN WEL ZIJN S&V Tholen: Lennard Marsman en De- nise Reid. Stavenisse: Lisa Plambergen. Halsteren: Lotte Hartman. Bergen op Zoom: Remy Cats en Joey Nuijten. GEMENGDE LEERWEG Tholen: Evelien Jas, Noël de Jonge, Romy Kuiper en Ricardo Opree. Oud-Vossemeer: Kiki Stokhof en Marvin van der Zande. Sint-Annaland: Maurice van Broekhoven, Ramon van Dijke en Joey Gunst. Sint-Maartensdijk: Kevin de Beeld en Jannick Dorst. Poortvliet: Sharona van Akkeren. Sint Philipsland: Leendert van Dij ke. Nieuw-Vossemeer: Edwin Mol en Patrick Vos. Aan de vestiging Kerkpolder van het Calvijn college in Krabbendijke zijn de volgende Thoolse leerlingen geslaagd voor het vmbo-examen. KADERBER. BOUWTECHNIEK Oud-Vossemeer: Harm Aarnoudse. Stavenisse: John Dorst en Kees Dorst. Sint-Maartensdijk: Jan van den Bosch. Scherpenisse: Martin Andriesse. KADERBER. HANDEL EN VER KOOP Tholen: Frank Zwaai. KADERBER. INSTALEKTRO Stavenisse: Dennis Dorst. Scherpenisse: Joost Mol. KADERBER. METAALTECH NIEK Tholen: Sjaak Bout en Leonard Quist. Oud-Vossemeer: Corné van Houdt. Scherpenisse: Rini van Oudenaar de en Martien Smit. KADERBER. ZORG EN WEL ZIJN Tholen: Hanna van den Berge, Klarinda Hage en Mirjam Quist. Sint-Annaland: Anne van Dijke. Stavenisse: Nelleke de Rijke. Sint Philipsland: Reindert Kempe- neers. BASISBER. BOUWTECHNIEK Oud-Vossemeer: Maarten van Houdt (leerwerktraject). Stavenisse: Gilbert Janssen, Stave nisse; BASISBER. HANDEL EN VER KOOP Stavenisse: Conny de Vos. BASISBER. INSTALEKTRO Scherpenisse: Christian van Poort vliet. Sint Philipsland: Lennard Noort- hoek. BASISBER. METAALTECHNIEK Tholen: Rob Andriesse, Paul-Jan de Hond, Bert Kraal en Richard Maliepaard. Stavenisse: André den Braber en Izak-Jan de Vos. Sint-Maartensdijk: Jan Deurloo en Jacco Goedegebuure. Scherpenisse: Martijn Potappel. BASISBER. ZORG EN WELZIJN Stavenisse: Daniëlle den Braber en Frederike Priem. Aan de regionale scholengemeen schap 't Rijks in Bergen op Zoom zijn de volgende Thoolse leerlingen geslaagd voor het examen vmbo theoretische leerweg. SECTOR ECONOMIE Tholen: Jeanot ten Bloemendal, Nathalie van Gils, Caesar Molenaar en Jens de Rond. Oud-Vossemeer: Robin Capelle, Jella Franken en Amber Hommel. Sint-Annaland: Bennie van Poort vliet en Nancy Smits. Stavenisse: Jaimy van der Reest. Sint-Maartensdijk: Thijs Bahlke, Shane Cogels en Jacco Hage. Sint Philipsland: Carlo de Kok en Lenny Quist. SECTOR TECHNIEK Tholen: Caesar Molenaar. Oud-Vossemeer: Robin Capelle. Stavenisse: Jaimy van der Reest. Sint-Maartensdijk: Thijs Bahlke en Jacco Hage. SECTOR ZORG EN WELZIJN Tholen: Nathalie van Gils, Jens de Rond en Colinda Slabbekoorn. Oud-Vossemeer: Jella Franken. Sint-Annaland: Nancy Smits. Sint Philipsland: Carlo de Kok en Lenny Quist. Aan het Mollercollege in Steenber gen zijn de volgende Thoolse leer lingen geslaagd voor het vmbo-exa men. MAVO Tholen: Femke van Loon. KADERBER.GER. LEERWEG Oud-Vossemeer: Nick Ligtendag. Sint Philipsland: Rowan Korte- kaas. Aan de Zoommavo in Bergen op Zoom zijn de volgende Thoolse leerlingen geslaagd voor het vmbo- examen. Oud-Vossemeer: Kirsten Bot. Sint-Maartensdijk: Esther Dijk man, Thomas Farla en Roy Nieu- wenburg. Priem woont niet voor niets 46 jaar op het voormalige kasteelterrein. Zijn echtgenote is overleden, maar hij wordt daar terzijde gestaan door een vriendin. Samen bladerden ze zaterdag in het kastelenboek. „He lemaal gelezen heb ik het nog niet. Dus kan ik ook niet zeggen wat ik er het aardigste in vind", reageerde de voormalige fabrieksdirecteur deze week op zijn nieuwe aan winst. Nee. Kasteelheer was hij niet. Ei genlijk heeft hij er maar weinig mee te maken. Tot in de jaren ze ventig was hij directeur van de he renkledingfabriek Mayfair in Sint- Maartensdijk. „Toen de goedkope lonenlanden in opkomst waren, is het misgegaan. De afnemers lieten hun herenkleding in Oost-Duits- land en China produceren. Daar konden wij niet tegenop." Priem was echter niet voor een gat gevangen. "Mijn schoonzoon is een Ten Cate en die bracht me in contact met die textielfabriek. Zo kwamen we op het idee om surfzei- len voor Ten Cate te gaan maken. Een maand nadat Mayfair was ge sloten, waren we met 80 man aan het werk om surfzeilen te maken. Surfzeilen zijn van textiel. Die kon een zeilmakerij niet produceren." Priem schat dat de eerste duizend zeilen voor Ten Cate eigenlijk uniek waren. „Er was in Europa nog amper een surfzeiltje vinden", vertelt de vader van drie kinderen en de opa van zeven kleinkinderen. In die periode zag hij een mooi plaatsje om een bungalow te bou wen op het terrein van het voorma lige kasteel. „Het kasteel was meen ik in 1800 afgebroken en de plek was min of meer een vuilnisbelt van de gemeente geworden. Ik vond het een mooi plekje. Maar toen we aan het werk waren, stuit ten we op graven uit de Spaanse tijd. Er lagen Spanjaarden begra ven. Iemand maakte die vondst we reldkundig en toen waren deskun digen uit Den Haag er als de kippen bij." Die kwamen met Priem overeen dat ze binnen twee jaar klaar moes ten zijn met hun opgravingen, want dan zou de bouw van de bungalow worden afgemaakt. Priem: „En wat er allemaal gevonden is, kun je nu zien in de Oranjekamer." De roofvogelwerkgoep Zeeland roept mensen op te ageren tegen roofvogelshows. Onder de campag- nenaam roofvogels zijn niet voor de show wil de werkgroep duidelijk maken dat ze tegen roofvogelshows is. De werkgroep vindt dat roofvo gels daar niet voor zijn gemaakt en thuishoren in de vrije natuur. Om organisatoren ervan de overtuigen om geen shows te houden, ver spreidt de werkgroep via haar site speciale folders voor de actie. Ook is er een rapport gepubliceerd, waarin onder andere staat dat het slecht gesteld is met het welzijn van de showvogels en dat de shows een slecht effect hebben op de natuur, in verband met groeiende handel in roofvogels en ontsnapte vogels. Na het verwezenlijken van een Zeeuwse gedichten- en verhalen bundel start de Noord-Bevelandse Fiona Hack een nieuw project. Ze wil twee gedichten- en verhalenbun dels voor kinderen maken. De eerste voor kinderen van zes tot elf jaar en de tweede voor kinderen van twaalf tot zeventien jaar. Aan de bundel voor volwassenen hebben ook Tho- lenaren meegemaakt. Fiona Hack roept nu weer schrijvers en dichters van Zeeuwse bodem op voor hun medewerking, ditmaal mogen dat naast volwassenen ook kinderen zijn. Teksten moeten voorzien zijn van personalia, doelgroep en korte biografie over de schrijver en zijn tekst. De lengte is maximaal 3500 woorden of vijf A4-tjes getypt in Ti mes New Roman en 11-punts letter grootte, één inzending per bundel naar fionahack@zeelandnet.nl. Slui tingsdatum is I november 2011. In die maand komt ook deel twee van de volwassenenbundel uit. Het Lievensberg ziekenhuis in Ber gen op Zoom gaat samenwerken met het Amphia ziekenhuis in Bre da/Oosterhout en het Franciscus ziekenhuis in Roosendaal. Ze heb ben daarvoor een convenant onder tekend, waarin hun intenties en am bities tot regionale samenwerking zijn vastgelegd. De samenwerking sluit aan bij de wens van het minis terie van VWS en zorgverzekeraars tot meer concentratie en spreiding van zorg en is bedoeld om de kwali teit en betaalbaarheid van patiënten zorg in de regio te optimaliseren. De verzorgingsgebieden van de drie ziekenhuizen overlappen elkaar. Door de krachten te bundelen in verschillende samenwerkingspro jecten zijn de ziekenhuizen beter in staat om aan de kwaliteits- en volu menormen, zoals deze door de in spectie voor de gezondheidszorg zijn vastgesteld, te voldoen. Het topklinische karakter van het Amp hia ziekenhuis sluit aan bij het bre de basiszorgaanbod van het Francis cus ziekenhuis en het Lievensberg ziekenhuis. De uitgesproken inten tie tussen de drie ziekenhuizen heeft volgens de ziekenhuizen zelf geen gevolgen voor de eigen identiteit, de naamgeving, zelfstandigheid en slagvaardigheid. De meiden van het schippersinternaat uit Dordrecht wonen het huwelijk van hun juf Jolanda uit Sint-Annaland met Meeuwes den Otter bij. Ze zitten allebei in het onderwijs en dat is op hun trouwdag dan ook te merken. Zowel de leerlingen van Meeuwes den Otter uit Katwijk, als die van Jolanda Fase uit Sint-Annaland zijn naar Tholen gekomen om getuige te zijn van hun huwelijk. De 29-jarige bruid werkt op het schip- persinternaat in Dordrecht en geeft les aan groep De Kajuit, die uk leerlingen in de middelbare schoolleeftijd bestaat. Jolanda is ook actief geweest voor de kinderclub van de Hersteld Hervormde Gemeente in Vervolg van plaatselijk nieuws. Bij een controle van de toezichthou der van de afdeling handhaving na tuur en milieu van de provincie op de dijkwerkzaamheden Willempol der en Abraham Wissepolder zijn geen onrechtmatigheden geconsta teerd. De toezichthouder keek of de uitvoering van de werkzaamheden en de juist uitgevoerde werkzaamhe den volgens de voorschriften in de vergunning gingen. Er werd onder andere geconstateerd dat er water werd geloosd vanuit de werkstrook naar de kreek die door het schor loopt en op het buitentalud van de dijk. Tennisvereniging De Ruucstoppelen heeft met medewerking van de ten- nisleraar en de leraren van basis school Het Kompas in Anna Jacoba- polder gedurende twee maanden tennisles gegeven aan de leerlingen van groep 3 t/m 8. De tennisbond KNLTB had een lespakket uitge leend bestaande uit een lesboek en een tas vol met rackets en zachte tennisballen. In dorpshuis de Wim pel zijn de grondbeginselen van de sport de kinderen bijgebracht. Ook zijn de kinderen op de tennisbaan geweest om 'in het echt' te oefenen. De lessen zijn afgesloten door mid del van een toernooi. Er waren vijf poules voor in totaal 32 kinderen. Zo hier en daar werd behoorlijk ge streden om de punten, maar het be langrijkste was het plezier en dat hadden ze dan ook. Poulewinnaars zijn achtereenvolgens Esmee van Boven met Kim van 't Hoff; Merel van Willigen met Marcia Backer; Nadine Buyck met Evelien Boude- ling; Levi Geense met Wesley Geerts; en Annemiek Boudeling met Nina van 't Hoff. De eerste prijswin naars kregen een bidon, en de twee de prijswinnaars kregen een pols bandje. Al de kinderen kregen een schooltennis diploma met een pen als herinnering. Na de prijsuitreiking gingen de kinderen moe maar vol daan met de bus weer naar Anna Ja- cobapolder terug. Je verwacht midden in de nacht na tuurlijk niemand bij je achterraam", zegt een inwoonster van Anna Jaco- bapolder. nadat zij vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag schrok van een man voor het raam. Ze ging omstreeks half drie naar be neden, omdat zij iets ging pakken voor haar man die aan het werk ging. Toen ze in de woonkamer kwam, zag ze aan de achterkant van de woning iemand door het raam kijken. ,Jn eerste instantie dacht ik dat ik mezelf in het raam zag." Toen ze eenmaal d<x>r had dat het iemand was die daar niet hoorde, riep ze naar haar man: „Een inbreker!" Daarop maakte de man voor het raam zich uit de voeten. Vervolgens belde ze de politie. De volgende morgen bleek dat er die nacht in ne gen woningen was ingebroken. Bij twee in de Langeweg en zeven in de Noord weg. waar ook de geschrok ken inwoonster, die niet met haar naam in de krant wil, woont. „We zijn best benauwd geworden", zegt ze. De schrik zit er goed in. „Ik denk in de hele Polder wel." De buit bij de andere woniïigen bestond puur uit geld, in totaal een paar duizend euro. Terwijl de bewoners lagen te slapen werd hun woning doorzocht. Een omwonende weet te vertellen dat zelfs spaarpotjes van kinderen zijn leeggehaald, maar dat dure ap paraten onaangeraakt zijn gebleven. Naar haar weten is er niet eerder in huizen ingebroken in de Polder. Is er een aantal jaar geleden geprobeerd benzine uit geparkeerde auto's te stelen. Er staan zaterdag 80 standhouders in de Voorstraat, Kerkring en School straat voor de jaarlijkse braderie. Er is die dag tussen tien uur 's morgens en half acht 's avonds van alles te doen. Het aanbod bij de kraampjes is zeer uitgebreid en bevat o.a. kle ding schoeisel, gereedschap, au to's, warme vis, fruit en sap, tassen, sieraden, boeken speelgoed, hob byartikelen, christelijke boeken en cd's, oliebollen, wafels, zonnebril len, horloges, Franse streekproduc ten en tuindecoraties. Ook zijn er di verse eet - en drinkgelegenheden. Tevens is er de gehele dag rommel markt. Voor de kinderen is er 's mor gens tussen tien en twaalf uur een kinderbraderie aan de Kerkring. Ook staan er een springkussen en draaimolen bij de brandweerkazer ne. Naast het traditionele palingro- ken zijn ook een glasblazer en snel tekenaar van Ons Boeregoed aanwezig. VVN staat met een cara van om oogtesten en een quiz uit te voeren. Ook verschillende vereni gingen presenteren zich. De chauf feursvereniging staat met een rodeo stier. Muziekvereniging Concordia geeft tussen vier en vijf uur een mi- niconcert in de Schoolstraat en Voorstraat. Bij café 't Durp treedt om vijf uur zanger Rinko op met Nederlandstalige muziek, terwijl 's avonds dj Groove-in aanwezig is. Oud-inwoner Jeroen Quist gaat met zijn JQ Holding b.v. uit Amsterdam de haalbaarheid onderzoeken van de ontwikkeling van het gebied Luijs- Sint-Annaland. Het huwelijk werd donderdag dan ook kerkelijk inge zegend in de Bethelkerk. Daar was ook groep 7 van de ds. G. Voetius- school uit Katwijk bij aanwezig, waar Meeuwes les aan geeft. Diezelfde kinderen stonden later op de dag, bij de receptie in restaurant de Gre- velingen in Bruinisse, met bogen het paar op te wachten. De 25-jarige bruidegom komt oorspronkelijk uit Heerenveen. Meeuwes en Jolanda gaan in Katwijk wonen. terlaan. Het college van b. en w. heeft besloten een intentieovereen komst te sluiten met Quist. Het be treft een haalbaarheidsonderzoek naar de mogelijkheid om de sport velden buiten de bebouwde kom te plaatsen en woningbouw op de sportvelden te realiseren. In dat ge val kan ook de bestaande begraaf plaats worden uitgebreid. Een inwoner van Zierikzee heeft van de provincie Zeeland ontheffing ge kregen om met een brommobiel het fietspad over de Oester- en Philips dam te berijden. Omdat per 1 januari de leges lager dan 40 euro zijn ge schrapt, zijn er aan de ontheffing geen kosten verbonden. De man wil de ook een ontheffing voor de Zee- landbrug, maar vanwege het inhaal- verbod en de toegenomen ver keersintensiteit wordt voor lang- zaamrijdend verkeer over de hoofd rijbaan geen ontheffing verleend. Dit in verband met de verkeersvei ligheid. Voor het berijden van het fietspad van de Zeelandbrug geeft de provincie evenmin ontheffing omdat dit te smal is voor brommo- bielen. In plattelandsgemeenten kunnen jongeren onder de 16 jaar makke lijker alcohol kopen dan in stedelij ke gemeentes. Dat concluderen studenten van de Hogeschool Zee land in hun afstudeeronderzoek naar de verkoop van alcohol aan minderjarigen in 142 Zeeuwse su permarkten en slijterijen. Ze deden dat in opdracht van de campagne Laat ze niet verzuipen, van onder meer de dertien Zeeuwse gemeen ten en de GGD. Zogeheten myste- ryshoppers bezochten de winkels, ook in de gemeente Tholen. De uit komsten van het onderzoek zijn ge baseerd op observaties van de mys- teryshoppers en door jongeren ingevulde vragenlijsten. Het onder zoeksgebied is opgesplitst in drie regio's (Walcheren, Oosterschelde- regio en Zeeuws-Vlaanderen), maar ook in stedelijke en platte landsgemeenten. Tholen valt in de laatste categorie. De handhaving van leeftijdsgrenzen is in stedelijke gemeenten met 47% significant ho ger dan in niet-stedelijke gemeen ten: 21%. In Zeeuws-Vlaanderen is de naleving met 23% het laagst. De resultaten van de Oosterscheldere- gio komen overeen met die van Zeeland als geheel: 32% naleving van de leeftijdsgrenzen bij de ver koop van alcohol aan 15-jarigen. De onderzoekers doen een aantal aanbevelingen, waaronder het in ventariseren van hulpmiddelen voor winkeliers, zoals een agevie- wer. Slijterij Philett in Sint-Maar tensdijk heeft sinds dit jaar zo'n apparaat. Het jeugd- en jongerenwerk van de gemeente Tholen organiseert op vrijdag 24 juni een XXL schuimparty. Daarmee wordt de vakantie in geluid voor scholieren, eindexamenkandidaten en werkende jongeren. Het schuimfeest wordt van half negen 's avonds tot een uur 's nachts gehouden in een tent op het terrein van zwembad de Spetter in Tholen. „Een schuimparty staat al een tijd op het verlanglijstje", vertelt Ingrid Bras van jeugd- en jongerenwerk. „Tijdens eerdere activiteiten kregen we steevast de vraag: wanneer orga niseren jullie nu eens een schuimpar ty?" Er wordt entree gevraagd en hier krijgen de bezoekers een tent vol schuim, licht, geluid en muziek voor terug. Er is een garderobe waar be zoekers veilig droge kleren kunnen achterlaten. De toegang tot het zwembad zelf is voor de veiligheid afgezet. Het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) heeft voor alle bezoe kers een kleinigheidje in petto. Omdat er ook bier en wijn verkocht zal worden, is er een strenge toe gangscontrole. Alleen met geldig identiteitsbewijs krijgen 16-plussers een polsbandje waarmee ze een bier tje of een andere alcoholhoudende drank kunnen bestellen. De mini mumleeftijd voor toegang tot het evenement is 12 jaar. heimer 74-75, Bildtstar 78, bonken 71drielingen 20, kriel 50-110. Aan voer 224 ton. Dinsdag 14 juni: Doré 36-41, Fries- lander 39-43, Eigenheimer 79, drie lingen 20-22, kriel 43-100. Aanvoer 119 ton. Vrijdag 10 juni: Doré 37-40, Pre mière 45, Frieslander 39-43, Eigen heimer 75-81bonken 71drielingen 21kriel 40-90. Aanvoer 88 ton. Donderdag 9 juni: Doré 39-43, Première 43, Frieslander 39-43, Ei genheimer 83-85. bonken 72-73, drielingen 23-29. kriel 45-102. Aan voer 129 ton. De prijzen van de aardappelen op de veiling in Sint-Annaland blijven sta biel. De regen was welkom na de lange droge periode. De haspels voor het beregenen zijn van de ak kers gehaald. Gisteren werd voor het eerst Bildtstar geveild. Er werd 78 eurocent per kilo voor betaald. Meer dan voor de Eigenheimer. Woensdag 15 juni: Doré 32-39. Pre mière 40. Frieslander 31-35, Eigen- Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Advertentie I.M. Piet Priem bladert in het boek over het kasteel tijdens na de presentatie in de voormalige raadzaal in Sint-Maartensdijk, nu hotel-restaurant Het Raedthuys.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 5