Kerkdienst tussen de vruchten Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 juni 2011 Secretaris wordt voorzitter Quist nieuwe scriba Leden Ger. Gem. bijeen Meer opslag Wilthagen Inbraak in peuterspeelzaal Keldermans akkoord Chantez a Dieu zingt psalmen Dansdemo Olympia Bodemsanering Wattstraat Suggesties binnenstad Twee huizen erbij Anita en Ed in Zeeuwse top 40 Wildeman met 350 zangers Twee verkoopdagen Wandelvierdaagse Kromme Dreef negatief Verkoping afgelast Geen subsidie katholieke kerk Winnaar 4320 kg vis Trainer hoofdprijs Ouderavond OHeke Bolleke Geen subsidie voor bietentocht I Geslacht in eigen slagerij - s Welstand akkoord Touwtrekken en beachvolley Schorrefestival Tuinfair Bouwen berging Uitslag Oosterscheldevissers Witte schuur donker Psalmzangavond Optreden Mannenkoor Plannen Pluimpot Opdracht voor rooien Uitslag zeskamp Smerdiek Van den Broek wint Langenhuizen danst op vliegveld Preekbevoegdheid Schotbalkenloods Collectanten voor Rode Kruis Uitbreiding woning Voorzichtig met klein huisje Industrieweg langer Tholen Piet van der Vlies is voortaan voor zitter van voetbalvereniging Tho- lense Boys. Het langst zittende be stuurslid had vele jaren het secretariaat onder zijn hoede. Dat wordt overgenomen door de on langs gekozen Ad van 't Hof. Ste fan Kuhn is de nieuwe penning meester van de vereniging. Spon soring en communicatie behoren nu tot de portefeuille van Michael Marinus. Het bestuur heeft de ta ken herverdeeld, zoals eerder op de ledenvergadering van eind mei werd besproken. De wijzigingen waren noodzakelijk nadat voorzit ter Jan Heshof, penningmeester Rien Koppenhol en bestuurslid Sjaak Suijkerbuijk hun functies ter beschikking stelden. Ouderling A.C. Quist heeft het se cretariaat van de Gereformeerde Gemeente overgenomen van H. Aarnoudse Azn., die tien jaar scri ba is geweest. Quist was penning meester en die taak is nu overgeno men door diaken H.J.N. de Jongste. Gisteravond kwamen de leden van de Gereformeerde Gemeente bij el kaar. De kerkenraad had twee kan didaten uitgekozen om een beroep op te doen: A.P. Baaijens in Vaas- sen en R.A.M. Visser in Hardinx- veld-Giessendam. Wilthagen Vleeswaren wil aan het bestaande bedrijfspand aan de Energieweg 1 een opslagruimte bouwen van 62,5 meter bij 25 me ter. Het is bedoeld voor het onder brengen van vries- en koelcellen. De welstandscommissie ging er mee akkoord. Het wordt opgetrok ken uit stalen damwand in de kleur grijs- Bij peuterspeelzaal De Fabeltuin aan de Oudelandsepoort is in de nacht van vorige week dinsdag op woensdag ingebroken. Er werd on der meer fotoapparatuur en een klein geldbedrag weggenomen. De stichting Anthonie Keldermans concerten heeft van de provincie het resterende bedrag van 375 euro ontvangen van de 1500 euro subsi die. Eerst was een voorschot ver strekt van 1125 euro. De stichting werd gevraagd nog een inhoudelijk verslag toe te sturen als 'prestatie- bewijs', een van de voorwaarden voor subsidie van de concerten die in het oude stadhuis in de Hoog straat worden gehouden. Dat is on dertussen gebeurd, zegt penning meester M.A. Hoetelmans. „Het gaat dan om het programmaboekje waar op een van de pagina's is ver meld dat de provincie subsidie ver leent. We hebben aan alles voldoen en het geld is binnen." Het christelijk kamerkoor Chantez Dieu o.l.v. Paul Heijboer geeft zaterdag haar jaarconcert in de Grote Kerk. Het programma is sa mengesteld rond het thema 'Een Psalm van David - stem uit het hart'. Psalmen zijn eeuwenoude Bijbelteksten, die onder andere ge loof, vertwijfeling of vrede met God tot uitdrukking brengen. Vele componisten zijn door de psalmen geïnspireerd tot het componeren van schitterende inhoudsvolle mu ziek. Op het programma staat bij voorbeeld Psalm 42 van Handel en Psalm 117 van Telemann. Ook werken van Bach, Vivaldi en Hammerschmidt zullen uitgevoerd worden. De begeleiding wordt ver zorgd door het instrumentaal strij kersensemble Plan B o.l.v. Albert John Vervorst en door organist Eric Quist. Het concert begint 's avonds om kwart voor acht. Olympia heeft woensdag op het jaarlijkse terreinfeest van Vrederust een dansdemo gegeven. De leden waren goed te herkennen aan de kleurige shirts met het logo van de vereniging. Daarna mocht iedereen gebruik maken van de attracties. B. en w. hebben de voorgenomen bodemsanering aan de Wattstraat gemeld bij de provincie Zeeland. Het betreft hier een voormalige stortplaats, waar later bedrijven op zijn gebouwd. Toen die panden er kwamen, kon volstaan worden met betonverharding. Nu er woning bouw gepland is, blijkt het afdek ken van de vervuilde grond met be ton niet meer toereikend. Daarom moet nu alle vervuilde grond afge voerd en verwerkt worden. Ook de bodemsanering van het Slachtveld is door b. en w. gemeld bij gedeputeerde staten van Zee land. Op het perceel heeft van 1912 tot 1982 opslag van brandstoffen plaatsgevonden. De grond is daar door vervuild geraakt met minerale olie. Dat wordt weggehaald. B. en w. hebben ingestemd met de suggesties van inwoners - zowel particulieren als bedrijven - voor vernieuwing van de binnenstad. Op twee avonden in december 2010 en februari 2011 zijn ze om hun me ning gevraagd in het kader van het zogenaamde masterplan, het ambi tieuze, veel omvattende plan dat de komende tientallen jaren op stapel staat. De opmerkingen 'worden voor een groot deel in een uitvoe ringsplan verwerkt. Volgende week wordt de gemeenteraad ingelicht en daarna kunnen de inwoners er ook kennis van nemen. Aan de Luchtenburgseweg mogen twee huizen gebouwd worden. B. en w. hebben onder voorwaarden hun medewerking toegezegd. Zangduo Anita en Ed heeft een plekje veroverd in de nieuw geko zen Zeeuwse top 40 van Omroep Zeeland. Ze staan op de 33ste plaats met het nummer De boeren van de zee. Vorig jaar stonden ze met dat lied op plaats 21Ze zijn de enige Thoolse muzikanten die zijn opgenomen in de lijst, waarbij Me- riete van de band Surrender op nummer één prijkt. Dirigent Peter Wildeman verschijnt op 25 juni met het 350 zangers tel lende Hollands jongerenkoor in de Maria Magdalenakerk te Goes. Het Hollands jongerenkoor is het groot ste christelijke jongerenkoor van Nederland. Het koor wordt muzi kaal omlijst door Wilhelm Groe nendijk op de trompet, Joost van Belzen (uit Krabbendijke) op het kerkorgel, bariton Jaap Kramer en Lennert Knops op de vleugel. Geert Willemsen verzorgt een orgelsolo. De kringloopwinkel van de Gere formeerde Gemeente in de hallen van Schot aan de Postweg krijgt een vergunning op grond van de Al gemene Plaatselijke Verordening (APV) voor het houden van twee verkoopdagen per maand. De ge- doogbeschikking is geldig tot en met 1 juni 2013. Van maandag 20 tot en met donder dag 23 juni wordt de avondwandel vierdaagse gehouden. Jong en oud kan vanuit Meulvliet starten voor een wandeling die hen door de stadskern en de polders voert. Er kan gekozen worden voor een af stand van vijf of tien kilometer. Op de eerste avond is het startbureau open vanaf zes uur, er kan steeds tussen half zeven en zeven uur ge start worden. De organisatie, wan delsportclub Vosmeer, zorgt onder weg voor een versnapering voor de deelnemers, die bovendien een her innering ontvangen als ze minstens drie avonden meelopen. Groepen (minimaal elf personen) en leden van de wandelclub krijgen korting op het inschrijfgeld, bovendien kan de grootste groep een beker verdie nen. Voorinschrijving is gewenst. Dit kan bij Jeanne Brusselaars, tel. 0167-531030, of via e-mail wsc- vosmeer@kpnmail.nl. Oud-Vossemeer De welstandscommissie was het vrijdag niet eens met het plan van P.J.C. Droogers voor de indeling van de gevel van de woning aan de Kromme Dreef 1. In het plan zijn de ramen aan de voorgevel en de rechterzijgevel aan elkaar gekop peld. De welstandscommissie vindt dat dit niet kan en wil er een kolom of penant tussen geplaatst zien. De voor donderdagmiddag aange kondigde executieveiling van de panden Klaverveld 21 is op het nip pertje niet doorgegaan. DLA Piper advocaten en notarissen uit Amster dam had in samenwerking met het Thoolse notariskantoor Knook Schot op een vastgoedveiling in ho tel Goes de verkoop van het be drijfspand met woonhuis aangekon digd. Dit wegens het niet voldoen aan de hypotheekverplichtingen. Het woonhuis van 371 m2, de loods 1108 m2. Nu op de valreep aan de financiële verplichtingen werd vol daan, is de executie verkoop voor alsnog niet doorgegaan. Het bestuur van de katholieke kerk krijgt geen subsidie van de provin cie voor onderhoud van de Sint Willibrorduskerk. De subsidiale kosten zijn vastgesteld op 909,84 euro en de provinciale bijdrage daarin zou dan 182 euro (20%) zijn. Met een vangst van 4320 kilo vis is de Alpoza 2 van schipper Michel Mosselman met Arjan Heijboer en Jaap Kodde winnaar geworden van het tweede clubkampioenschap van bootvisclub De Krabbenkreek uit Sint-Annaland. Negentien boten met in totaal 70 deelnemers voeren uit voor de winst. Een lager aantal dan tijdens de eerste wedstrijd, maar aangenomen werd dat dat kwam door o.a. de viering van het 80-jarig bestaan van WHS. Volgens secretaris Gerard van den Heuvel was het ideaal visweer. „Een blauwe lucht en een opzwe pend windje." Deelnemers waren er uit Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Philipsland en Bruinisse die vol gens de organisatie reikhalzend uit kijken naar de volgende ontmoeting op 24 juni. Volgens Van den Heu vel, die ecoloog is, blijkt ondiep water tegen een zandplaat een beste stek te zijn. „Met een redelijke stro ming. Dan vang je vaak grote bot ten." Maar er zijn meer van die deskun digen. „De vissers letten op elkaar. Ze volgen elkaar naar plekken waar goed wordt gevangen. Nee. Je hoeft geen duur materiaal aan te schaffen om mee te doen. Sommigen vangen goed met een botlepel van een paar euro. Dat neemt niet weg dat je met wat duurder materiaal doorgaans wel in het voordeel bent." Dat het de club vooral om gezellig heid te doen is, bleek uit de sfeer na afloop van de wedstrijd tijdens de barbecue en het rad van avontuur in de thuishaven de vereniging, café An de Sloove. De vertrokken trainer van WHS, Joost Hulshof uit Dinteloord, heeft de hoofdprijs in de jubileumloterij van de 80-jarige voetbalvereniging gewonnen. Hij mag een wedstrijd van de Eindhovense eredivisieclub PSV bezoeken, samen met zijn vrouw of een andere voetballief hebber. Peter Smits won de tweede prijs: een Philips blu-ray speler. De derde prijs, zps maanden fitness bij Sal us, werd gewonnen door lna Rijnberg. Overigens wachten nog steeds negentien prijzen op een winnaar. Van de ballonwedstrijd voor de jeugd zijn inmiddels zeven kaartjes teruggekomen uit België en Frankrijk. De ouderavond van peuterspeelzaal Olleke Bolleke stond in het teken van levensreddende handelingen bij peuters. Jeugdverpleegkundigen Thea de Rooij en Marli Marrees be lichtten de diverse ongevallen die zich in en rond het huis kunnen voordoen. Er werd ook gekeken naar de thuissituatie. Dat was soms confronterend. Op de peuterpop werd de Heimlichgreep bij verstik king voorgedaan. Na de pauze kon den de ouders zelf aan de slag met het reanimeren van een peuterpop. De traditionele bietentocht, die elk najaar vanuit de haven aan de Krab benkreek vertrekt, kan dit jaar niet rekenen op subsidie van de provin cie. De stichting de Zeeuwse Beurt vaart, die de tocht organiseert, heeft op 19 mei een subsidieverzoek voor het evenement ingediend. Dat is te laat, oordelen gedeputeerde staten. i| i I i i I I i I l Maandag 20 t/m zaterdag 25 juni Magere hamlappen 1 kg 5,00 Schouder karbonade 1 kg 4,50 Babi Pangang uit eigen keukent 500 gram 3,75 Nasi of bami uit eigen keuken 500 gram 2,25 Rookvlees 100 gram 1,50 Ronde schouderham 150 gram 1,20 Snijworst 100 gram 1,20 Ei bieslooksalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I I I I I I I I I I I Advertentie I.M. want er is in de vergadering van 12 april 2011 besloten dat er uiterlijk aanvragen tot 20 april konden wor den ingediend. Dit, omdat het vol ledige, vanwege de bezuinigingen lagere, bedrag van 67.500 euro al besteed is. Gs melden de stichting dat ze dat besluit via diverse media kenbaar hebben gemaakt. De stich ting kan nog wel een bezwaar in dienen. De nieuwe kozijnen voor de ver dieping aan de Schoolstraat 15 gaan een aantal centimeter ver springen ten opzichte van de gevel. Dat wordt gedaan op verzoek van de welstandscommissie. In het eer ste plan waren de kozijnen gelijk aan de gevel geprojecteerd. De commissie vond dat daarmee de gevel te vlak werd. Geadviseerd werd om zogeheten renovatiepro fielen toe te passen maar daar gaat de aanvrager niet in mee. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 juli worden op het Havenplein touw trekwedstrijden en beachvolleybal georganiseerd. Het Havenplein wordt dan weer omgetoverd tot een gezellig strand. Teams die hieraan mee willen doen, kunnen zich op geven bij de café's aan het Haven plein. Een team voor touwtrekken bestaat uit minimaal zes deelne mers en een coach. Voor het beach- volleyballen bestaat een team uit minimaal vier personen. Zaterdag 9 juli wordt op het Haven plein van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds het Schorrefes tival gehouden. Naast het Schorre - koor zelf doen er nog zes koren mee en Persi Swing Collection. To taal komen er 180 zangers en musi ci in actie. Verder is er een zumba- wedstrijd, activiteiten voor de jeugd, stands van winkeliers en bij het rad van avontuur zijn diverse prijzen te winnen. Op het Haven plein wordt een podium gemaakt. Stavenisse Aan de Veerweg 14 wordt morgen tussen drie en negen uur een tuin fair gehouden. Er zijn diverse kraampjes met proeverijen en workshops. Ook is er een terras met koffie. Engelse cakes en soep. De toegang is gratis. Sint-Maartensdijk Aan de Molenstraat 11 wil J. Maat twee garages bouwen met daarbo ven een woning. Naast dit pand is ook nog ruimte voor een berging. Dat plan werd vrijdagochtend door de welstandscommissie goedge keurd. Maat liet enkele weken ge leden de vervuilde grond (afkom stig van de garage die er gestaan heeft) weggraven. Het gat werd volgestort met zand. Aan de zesde wedstrijd van de Oosterscheldevissers namen zater dag 30 hengelaars deel: 1. P. Pol derman, 2. S. van de Rhee. 3. W. Keur, 4. R. Neele, 5 H. Hartog, 6 R. Lindhout, 7 Mevr. B. van de Rhee. 8. E. Hage, 9. C. Andriesse. Bij de junioren werd Maurice Koopman eerste, voor Aart den Hartog. De nieuwe schuur die E. Oostdijk wil bouwen op het erf aan de Pro- vincialeweg 2 op de plaats van de bestaande wordt donker en niet wit zoals de huidige. De welstands commissie vond dat een witte schuur (die groter wordt dan de huidige) te veel zou opvallen en zou gaan wedijveren met het even eens witte huis. Patricia Kerkhof kwam vrijdag naar de welstands commissie om te laten weten dat ze zelf veel liever een donkere schuur hadden gewild, maar dat ze dachten dat de welstandscommis sie dat niet goed zou vinden. Niets bleek minder waar. De commissie ging meteen akkoord met de don kerblauwe- en de donkergrijze kleur die zij voor de schuur voor stelde. In de Maartenskerk wordt zater dag om half acht een psalmzang avond gehouden. De onlangs, ver trokken dominee J. Joppe komt voor deze gelegenheid terug uit Woudenberg om de avond te ope nen. De totaalopbrengst van het zendingsproject Help Christenen in China wordt die avond symbo lisch overhandigd aan kandidaat Ch. Schreur. Hij is momenteel op verlof in Nederland en zal een ap pelwoord houden. Hij kan uit de eerste hand vertellen over het werk wat door hem en anderen na mens de Bonisazending verricht wordt in China. Na afloop is er koffie, thee en fris te verkrijgen in verenigingsgebouw Calvijn, waar een verkooptafel van de Bonisa zending aanwezig is. Voor het optreden van het chr. Sint- Annalands Mannenkoor D.E.V. in Maartenshof was woensdag veel belangstelling. Na het welkomst woord van de heer De Viet en voorzitter Van Dijke werden twaalf nummers gezongen. In blokjes van drie. Met daar tus sendoor samenzang van psalmen en gezangen. Leen Heijboer ver zorgde samen met zijn dochter op fluit voor een muzikaal intermez zo. Het was drie jaar geleden dat het koor hier op-trad. Na afloop bedankte De Viet en zei te hopen dat het niet nog eens drie jaar duurt voordat het koor in Maartenshof optreedt. De toegift bestond uit Amazing Grace, maar dan in het Nederlands. De gemeenteraad is dinsdagavond informeel bijgepraat over de plan nen die b. en w. en recreatie-on dernemer Jeroen Knols van de Pluimpot en de Zeester hebben voor de zuidkant van het eiland. Lokale ondernemers worden dins dagavond bijgepraat. De officiële procedures waarbij inwoners kun nen reageren op de grote recreatie ve en gemeentelijke ontwikkelin gen volgen pas in het najaar. Aannemingsbedrijf J. Tijssen heeft van de provincie Zeeland de op dracht gekregen om bomen te rooien langs de N655 op Schou- wen-Duiveland. Hat karwei kost 3768 euro, exclusief btw. Het herenteam van sportschool Bodyzone won de zeskamp bij het jubilerende Smerdiek. Niet van de dames van het eerste elftal van Smerdiek zoals vorige week stond vermeld, maar van de heren. Er waren geen zes maar zeven onder delen. J. vgn de Broek was zaterdag met 107 cm de winnaar van de compe titiewedstrijd van hsv de Zeebaars aan Moggershil. Er waren 26 deel nemers die 535 cm vis vingen. Tweede werd J.W. Gouw 89 cm, 3 D. Westdorp 83 cm, 4. T. Deurloo 56 cm, 5 G. Bijl 30 en B. Gunter 30 cm, 7. K. de Graaf en P. Fase (le jeugd) 29 cm, 9. J. Gunter 28 cm, 10 L. Koppenhol en M. Mos selman 27 cm. Poortvliet Esther en Nienke Langenhuizen hebben in de vertrekhal van vlieg veld Zaventem meegedaan aan een fiashmob, een zogenaamde spon tane dans met een groep mensen. De fiashmob was georganiseerd door een professionele dansstudio en die was met 100 dansers aan wezig. De fiashmob is te zien via http://youtu.be/sKfRMgCEmTE waar op 2.48 min Esther te zien is en op 3.05 min Nienke in de twee de rij (lang bruin haar, grijze trui en korte spijkerbroek). Op voorstel van de commissie van onderzoek van de Oud Gerefor meerde Gemeente wordt een fi nanciële regeling getroffen voor J.A. van Houdt, wiens preekbe voegdheid is ingetrokken. Tijdens de classisvergadering van maart kreeg de proponent niet de vereiste meerderheid om toegelaten te wor den tot lerend-ouderling. Aan de Polderdijk in de Klaas van Steelandpolder wil hst waterschap Scheldestromen een nieuw schot balkenloods plaatsen. Het ver vangt het hok waar de vloedbalken eerder waren opgeslagen, maar be- Boomgaard de Hoogkamer in Oud-Vossemeer was afgelopen zondag voor de tiende maal het decor voor de interkerkelijke openluchtdienst van het dorp. De rooms-katholieke kerk en de beide protestantse kerken van Oud-Vossemeer organiseren deze dienst elk jaar op de eerste Pink sterdag. Het thema van de dienst was dit jaar: Zie hoe een klein vuur een groot bos in brand steekt. Leden van de verschillende kerken namen een onderdeel van de liturgie voor hun rekening, ds. Luijk uit Tilburg verzorgde de overweging en de cantorij van de Gereformeerde Kerk en het combo van gospelkoor Polyhymnia leverde een muzikale bijdrage aan de dienst. Op de foto is te zien hoe de kinderen aandachtig luisteren naar het verhaal dat wordt verteld door domineesvrouw Jannet Scheur water. Op de achtergrond de vele bezoekers van de openluchtdienst. Predikbeurten Zondag 19 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Van Kooten, Elspeet. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Van Wijk. 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u.ds. Visser, Amsterdam, H.A. GEREF. KERK 10 u.onbekend. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer, H.A. GEREF. GEM. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 23/6 19.30 u.ds. De Heer. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse, zondag voor de lij dende kerk, aanstelling oudsten en diakenen. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, H.D. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Reehorst. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Cammeraat, Veenendaal. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 16 u. kand. Kooij, Barendrecht. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 23/6 19.30 u. ds. Mondria. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. van Ginkel, Goes. 18 u. ds. Born, Rouveen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SIM-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Slik, Beetsterzwaag. 19 u. kand. Den Braber, Klundert. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Jansen, Tholen. 14.30 u. ds. Van Kooten, H.D. GEREF. GEM. 9.30 u„ 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. do 23/6 19.30 u. ds. Goudriaan, Ede. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Bouman, Nijkerk, H.D. 18 u. kand. Diepeveen, Stellendam. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Ridderkerk. 17 u. kand. Van Kralingen. Ridder kerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 22/6 19.30 u. ds. Van Krimpen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers, Teteringen. De afdeling Tholen van het Rode Kruis houdt van 19 tot en met 25 ju ni een collecte, maar is nog met spoed op zoek naar extra collectan ten. Vooral in Oud-Vossemeer en Sint-Annaland komt het Rode Kruis collectanten te kort. Degene die zich aanmeldt om een paar straten voor zijn of haar rekening te nemen, ont vangt een kleine verrassing. Opge ven kan via Jany Boogaard-de Lint via 06-22136039 of ambosa@zee- landnet.nl. staat uit ander materiaal. Niet lan ger uit betonnen planken, maar uit zwart plaatstaal. Het wordt 6 bij 1 meter en 1,60 meter hoog. In feite betreft het een omhulsel dat over de balken gehesen wordt. In het dak zitten ogen waarmee de kraan het geheel kan optillen. Aan de W. Smidsstraat 22 wil J.A. Quist zijn woning uitbreiden door onder meer de nok te verhogen en aan de achterzijde dakkapellen te maken. De welstandscommissie ging er wel mee akkoord, maar gaf ter overweging mee om de dakka pellen 'kleinschaliger' te maken. De dakkapellen zijn echter vergun- ningsvrij. De welstandscommissie wil dat J. Deurloo uit Tholen voorzichtig is met het verbouwen van het kleine huisje aan de Kalfdamseweg. De Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. f=~=j Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau01 66-668200 INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264 VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD 1KG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 juni donderdag 16 4.29 -16.54 vrijdag 17 5.19-17.39 zaterdag 18 6.04 -18.24 zondag 19 6.49 -19.04 maandag 20 7.32 -19.42 dinsdag 21 8.12 -20.19 woensdag 22 8.52 -20.59 donderdag 23 9.37 -21.44 vrijdag 24 10.27 -22.42 do 23/6 12.49u.LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. eigenaar wil planken tegen de zij gevel, maar ook aan een deel van de voorgevel. Hierin worden ook nieuwe ramen geplaatst, maar voorzitter M. Onrust vond dat de planken aan de voorzijde verder naar beneden zou moeten doorlo pen. Ook wilde hij meer details zien in de ramen bijvoorbeeld roe den, maar dat was geen eis. Sint-Philipsland Aannemingsbedrijf Moerland en Dost uit Steenbergen gaat voor 57.300 euro, exclusief btw, in op dracht van de gemeente de Indus trieweg verlengen. Het blijft een doodlopende weg, maar aan het eind komt er een stuk bij. Er wor den sloten verlegd en riolering en verharding aangelegd. Bij de aan besteding was gebr. Moerland uit Sint-Annaland tweede met 62.700 euro, A. Goedegebuure uit Sint- Annaland derde met 64.800 euro en de laatste was Merwecombina- tie uit Middelburg voor 67.400 eu ro. Zie verder pagina 5.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2