I jj[ Sim 'Zie je dat mooie meisje met dat lange zwarte haar? Dat wordt mijn vrouw' Bogen voor juf Daniëlle en haar Ruud ^gs^sser -sst Tuin www.inteneur-paauLue.nl Donderdag 9 juni 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Fluplandse jeugd verruilt container voor zelfgemaakte weiter shelter Handen ineen Frieslander minder Eerste krassen Zeeuws Knopje open in magazijn Postweg Dorpscoach Rommelmarkt en verkoping Faasse wint op de visboot Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Adrie van Dijke tennisvoorzitter Subsidie De Hoop Wim en Rietje de Vreugd uit Sint-Maartensdijk zestig jaar getrouwd „Als hij thee komt brengen, komt hij af en toe heel zwie rig aangelopen en vraagt dan: mag ik deze dans van u? Dan zeg ik, dat had je eerder moeten vragen, toen ik jong was, want nu kan ik het niet meer." De vonk springt na zestig jaar huwelijk nog steeds over tussen Willem de Vreugd en Maria Elisabeth Hendrika Greve uit Sint- Maartensdijk. Wim en Rietje zijn inmiddels 84 en 82 jaar oud. Ze hebben op 13 juni 1951 de juiste keuze ge maakt, zo blijkt. Ze lachen veel met elkaar en dat is ook het motto van Rietje: „Je moet blijven lachen, anders gaatje gezicht zo hangen van het chagrijnig kijken." Aanbidders genoeg Acht kinderen Verhuisd Agenda Kookdemo' opörandV- buitenkeu fcn natuu» in de shouiroo"1 Jongeren kunnen mooier en gezelliger 'hangenop havenplateau Ze kunnen droog zitten en tegelijkertijd alles in de gaten houden. De jeugd in Sint Philipsland heeft sinds kort een luxe hangplek, in ambte lijke taal aangeduid als jongerenontmoetingsplek (jop). Wethouder Jan Oudesluijs werd bijgestaan door drie leden van de jongerenraad Tho- len bij het openen van de zogeheten weiter shelter op het havenplateau. Het is een overkapping in de vorm van een paraplu met daaraan een draaibare wand met zitplaatsen. Eerder, in 2008, werd een dergelijke jop al in Sint-Annaland geplaatst. In Sint Philipsland vervangt de weiter shelter de zeecontainer, die tot dan toe dienst deed als hangplek. „Niet echt gezellig misschien, en ook een stuk minder mooi om tegen aan te kijken", zei de wethouder over de oude schuilplaats. Leerlingen van Westerpoort uit'Tho- len hebben de weiter shelter gemaakt in samenwerking met het Sint Philipslandse constructiebedrijf Van Dijke Zeeland. De drie. Alissa Glou- demans, Jacco Weijers en Mitchel Oostrum, liepen daarvoor stage bij het bedrijf. De wethouder benadrukte in zijn toe spraak dat hangplekken een speer punt zijn in het jongerenbeleid. De jongerenraad Tholen heeft volgens de wethouder de eerste stappen gezet in de realisatie van de hangplek. De gemeente Tholen heeft 10.500 euro bijgedragen aan het project, maar dat was nog niet genoeg om de weiter shelter daadwerkelijk te plaatsen. Ambtenaar Karin Bommelijn legde samen met een oud-jongerenraadslid contact met de leraar metaaltechniek van Westerpoort. Jan Bolier. en Harm-Jan van Dijke. Zo hebben ge meente, Westerpoort en Van Dijke de handen ineengeslagen. Het fenomeen weiter shelter was overigens bekend bij Westerpoort omdat de leerlingen enkele jaren ge leden al maquettes van zelfontwor- De prijzen van de aardappelen op de veiling in Sint-Annaland blijven stabiel al heeft de Frieslander wel terrein verloren. Voor Frieslander werd gisteren 37 tot 42 cent per kilo betaald, een week eerder nog 50 tot 67 cent. Woensdag 8 juni: Doré 39-44, Pre mière 42-45, Frieslander 37-42, Ei genheimer 82-83, bonken 70-75, drielingen 26-32, kriel 62-101Aan voer 162 ton. Dinsdag 7 juni: Doré 45-50, Pre mière 45-48, Frieslander 43-45, Ei genheimer 87-88, bonken 75-77, drielingen 30-33, kriel 55-97. Aan voer 133 ton. Maandag 6 juni: Doré 42-56, Pre mière 50-56, Frieslander 51-56, Ei genheimer 95, bonken 72-75, drie lingen 30-37, kriel 60-96. Aanvoer 95 ton. pen hangplekken hadden gemaakt. Ze organiseerden er in het gemeente huis een tentoonstelling van en een discussie over het nut. De weiter shelter werd geopend door drie metalen kettingen door te snij den of knippen die het samenwer kingsverband tussen de drie betrok ken organisaties uitbeeldden. Dat gebeurde met een brander, een slijp tol en een betonschaar. bediend door respectievelijk Melissa Hommel sa men met Harm-Jan van Dijke, Sha- rona van Akkeren met Westerpoort- directeur Jack den Hollander en Stephanie Barnes samen met wet houder Oudesluijs. De Jothleden na men de honneurs waar voor de drie eerdergenoemde leerlingen die aan de weiter shelter hebben gewerkt. Die stonden liever niet in de belang stelling en gingen niet op de uitnodi ging in om zelf de openingshande ling te verrichten. Overigens heeft de weiter shelter, na nog geen dag, al zijn eerste krassen te pakken. De hangplek werd zater dag al beschadigd, maar vrijdag avond was er nog een feestelijke stemming met koffie, frisdrank en cake in een tent aan de oude contai ner. De jongeren konden na een proefzit in de welter-shelter ook nog doelschieten. René Vos en Niels van Oeveren waren de winnaars met alle bei 100 punten. Miranda Burgers-Lindhout uit Tho len opent morgen haar baby en kin derwebwinkel, maar dat doet ze bij haar magazijn aan de Postweg 1In het pand van Overbeeke huurt ze 50 vierkante meter voor haar artikelen. Behalve kleding °°k kinderwagens en speelgoed. .Mensen bestellen via de webwinkel, maar als ze op Tholen wonen, kunnen ze het ook zelf ko men ophalen. Dat bespaart verzend kosten. Ik ben daar toch om bestel lingen kaar te maken. Voor klanten buiten Tholen versturen we de spul len." Vrijdag en zaterdag tussen 10 en 4 uur staat er een springkussen op het terrein en geven ballonnen aan waar het magazijn te vinden is. Bij het dierenpension CVAB aan de Roolandsedijk in Tholen komt een dierencrematorium en een dierenart spraktijk. Het college van b. en w. heeft zich over het bouwplan gebo gen en heeft besloten in principe planologische medewerking hieraan te verlenen. Vervolg van plaatselijk nieuws. Het aanstellen van een dorpscoach in Scherpenisse is overbodig en wegge gooid geld. Dat vond secretaris Arie van Vossen van de SP-Tholen. Hij zei dat op de ledenvergadering van de af deling in het Holland Huis in Scher penisse. Nog geen week nadat de vol tallige raad, dus ook de fractie van de SP. een motie van de CU had aange nomen om een proef te starten met een dorpscoach in het dorp. Die is volgens Bram van de Sande van de CU nodig voor meer onderlinge sa menhang ('sociale cohesie') in het dorp. Het was ook afgesproken met de coalitiepartijen SGP, VVD, PvdA en CDA. Van Vossen noemt zichzelf een 'no nonsense coach' en bood zichzelf gekscherend aan om dan met de caravan van de SP op de Hoge Markt te gaan staan. „Waar hebben we het over? Als er crisis is moet je dan een dorpscoach inzetten?" Volgens Kees Slager wordt er iemand van buiten ingehuurd die geen weet heeft van de verhoudingen in het dorp. Bovendien kost dat volgens hem extra geld. Poortvliet De Hersteld Hervormde Gemeente houdt zaterdag van tien tot drie uur een rommelmarkt en verkoping op het terrein van de familie Heijboer aan de Paasdijkweg 16. Er kan wor den gesnuffeld tussen de oude spul len, maar er worden in de verschillen de kramen ook nieuwe artikelen verkocht, zoals kleding voor kinderen en volwassenen, stoffen, kinderspeel goed, tuingereedschap, boodschap pen, nieuwe aardappelen, groenten en fruit. Ook is er een terras waar koffie, frisdrank, friet, snacks, saté en een broodje hamburger kan worden ge nuttigd. Voor thuis zijn er verse appel en kersenflappen, amandelbroodjes, cake en meer lekkernijen te koop. De kinderen kunnen zich vermaken op een springkussen. Sint-Philipsland De leden van visclub De Makreel hebben vrijdag de eerste van twee bootviswedstrijden vervist. De vang sten voor de meesten van de 24 vis sers waren erg magertjes te noemen, sommige vissers hadden na de drie uur nog niet één visje aan txxtrd we ten te krijgen. Maar voor Wim Faasse ging het wel voortvarend, hij ving zes vissen met een totale lengte van 160 cm waaronder een prachtige paling van 72 cm en won daarmee de wed strijd. Er werd gevist op motorboot De Dolfijn en vertrokken vanuit de Bergse diepsluis bij Tholen. Om half acht voer de schipper uit. Met veel wind en een lekker zonnetje werd richting het Goese Sas gevaren. Ver dere uitslag: 2. Hans van de Ree 133 cm; 3. Harm de Haan 126 cm; 4. Bram Ncxirdhoek 120 cm; 5. Ton Ver wijs 80 cm; 6. Kees Reijngoudt 63 cm; 7. Pieter Verwijs 61 cm; 8. Bram Aarnoudse 60 cm. Na de wedstrijd was het vrij vissen en werd er door ie dereen wel wat vis gevangen onder het genot van een hapje en een drank je. Aanstaand weekend vissen er twee korpsen van De Makreel mee aan een grote internationale wedstrijd bij Ou- werkerk genaamd de Steilore-trofee. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De leden van tennisclub De Ruuc- stoppelen hebben tijdens de algemene ledenvergadering Adrie van Dijke unaniem gekozen als nieuwe voorzit ter. Het bestuur en de leden van De Ruucstoppelen hebben de vorige voorzitter, E. de Vos, hartelijk be dankt voor zijn inzet voor de club. De gemeente heeft de verantwoor ding ingediend van de door de pro vincie verleende subsidie voor de res tauratie van molen De Hoop. Er was een prestatieafspraak gekoppeld aan de subsidie en die is dixir de gemeen te gerealiseerd. De subsidie bedraagt 13.948 euro en daarvan heeft de ge meente reeds 10.461 euro ontvangen. Het overige deel van 3487 euro wordt Ook overgemaakt. Of dat haar geheim is, is de vraag, maar feit is dat beide echtelieden er voor hun leeftijd nog fantastisch uitzien. Wel hebben ze last van de gebreken die horen bij het ouder worden. Rietje heeft last van long emfyseem en maakt sinds kort geen speeksel meer aan in haar mond en Wim heeft last van zijn hart. Maar samen zijn ze sterk, want ze wonen nog zelfstandig in hun huis aan de Oostsingel. Daar zijn ze twee jaar geleden komen wonen, omdat alles gelijkvloers is en Rietje slecht ter been is. Rietje kookt nog elke dag en Wim ver zorgt het huishouden. Ook is zijn rijbewijs pas nog verlengd en staat er een auto voor de deur, zodat ze ook nog mobiel zijn op hun oude dag. We gaan terug naar de jaren '40. Rietje en Wim wonen beiden nog in hun ouderlijk huis in Den Haag. Ze zijn overburen van elkaar aan de Springfonteinstraat. Negen jaar lang kijken ze niet naar elkaar om. „Ik had aanbidders genoeg en ik vond hem veel te serieus", zegt Rietje. Maar als ze 19 jaar oud is, staat Wim toch ineens voor de deur. Hij legt uit hoe dat kwam. Wim werkte voor de gemeente en mocht een personeelsuitje naar Arnhem maken. Partners mochten mee. „Mijn kameraad kwam langs en vroeg mij of ik iemand had om mee te nemen. Ik zei nee, maar kijk eens naar de overkant. Zie je dat meisje met dat lange zwarte haar? Hij vroeg, ken je haar? Ik zei nee. maar het wórdt wel mijn vrouw." Rietje ging maar wat graag met Wim mee. ,Jk was nog nooit buiten Den Haag geweest." Naast haar ge boorteplek dan, want dat is Poel dijk, in het Westland. En bij Rietje hadden ze het niet breed thuis, want haar vader was al in 1947 gestor ven. Ze had vier broers en moest zelf al snel van school af om de kost te gaan verdienen. Tijdens de busreis voelen Rietje en Wim genegenheid voor elkaar. „Ik legde op de terugweg mijn hoofd tegen zijn schouder en dat voelde goed. Ik wist, aan hem kun je steun hebben. Ze vond hem anders dan alle andere jongens, een man met een sterk karakter. En aantrekkelijk ook: „Hij had hele mooie staalblau we ogen en een mooie blonde kop met haar." Wim was tot over zijn oren verliefd op het knappe meisje. En dat heeft hij geweten, want bijna alle mannen floten naar haar. Als hij het zag, ging hij met ze op de vuist. Rietje werd zwanger van hun eerste kind toen ze 21 was. Toen besloten ze te trouwen, maar dat zag Wim zijn moeder niet zitten. Omdat in die tijd ouders inspraak hadden tot de kinderen 29 waren, zegt Wim, moest de kantonrechter beslissen. Ze mochten trouwen en gingen bij een tante van Rietje in huis wonen. Toen Rietje zwanger was van hun derde kind, kregen ze zelf een huis. Op den duur begonnen ze een brandstoffen winkel. Rietje ver kocht zakjes kolen vanuit de winkel en Wim reed met de vrachtwagen rond om brandstoffen te bezorgen. Toen werd overgestapt op aardgas, ging Wim bij dezelfde baas in de expeditie werken. Het gezin was inmiddels uitgebreid naar acht kinderen: vijf dochters en drie jongens. Die hebben nu ook voor hun eigen nageslacht gezorgd. Acht kleinkinderen en acht achter kleinkinderen is het resultaat. „De negende is op komst. Het is een he le gez^lige club. We houden elk jaar een familiedag en dan gaan we met zijn allen ergens heen." Rietje houdt daar het meest van. „Ik ben echt wel een beetje een feestmens." Hun trouwdag vieren ze aanko mend weekend ook met de hele fa milie. Ze gaan twee dagen naar We- meldinge. De kinderen zijn het belangrijkste in hun leven. Rietje: „Ik maak van elke dag een feestdag en anders zorgen de kinderen daar wel voor. We hebben het nooit rijk gehad, maar onze kinderen zijn on ze grootste rijkdom. Ze kunnen het ook allemaal goed met elkaar vin den en hebben het goed." Wim was wel een strenge vader. „Ik ben een man van zijn woord en daar valt niet aan te tornen. Ik ver wacht van mijn kinderen niet an ders. Dus als ik zei, twaalf uur thuis, dan moesten ze ook niet een minuut later thuis komen." Rietje: „Er valt niet met hem te spotten, dat heb ik in al die jaren wel ge leerd." Maar echt ruzie hebben ze nooit gehad, vinden ze. Want Wim kan weliswaar snel b<x>s worden, hij is niet koppig. Hij is juist ook erg hoffelijk. „Ik zal nooit zelf mijn jas aan hoeven trekken. En elke za terdag brengt hij een bos bloemen, al zolang we getrouwd zijn. Onze jongste dochter zegt dan ook. het is en blijft een oude romanticus." Het paar is in 1993 naar Poortvliet verhuisd. Het werd naar hun zin te crimineel in Den Haag en ze had den al familie op Tholen wonen, onder andere een opa van Rietje. Wim bracht in die tijd zes jaar lang een buurvrouw naar haar man in het verpleeghuis in Bergen op Zoom. Rietje ging op een dag de thuiszorg in. Beiden helpen graag mensen die het moeilijk hebben. „Heb je zor gen en verdriet, ga dan naar Wim en Riet. Die tekst wilden de kinde ren graag boven de winkel in Den Haag hebben", zegt Rietje. Tegen woordig, in' Sint-Maartensdijk, krij gen ze zelf hulp van de buren. Zo helpt een buurman met het onder houd van de tuin. Nu hun wereld kleiner wordt, om dat ze steeds meer op elkaar zijn aangewezen, merken ze dat de lief de alles overwint. Dat is het belang rijkste in een huwelijk, vinden ze. Wim: „Er is geen zee zo hoog, of de boot gaat eroverheen als je sa men aan de riemen zit. En Rietje vindt met elkaar praten essentieel. „Ik kan niet voor je denken, zeg ik altijd." Tien decennia lijkt een hele tijd, maar het is voorbij gevlogen, aldus het echtpaar. „Ik zeg altijd te gen de kinderen: geniet ervan, want het gaat zo hard. Het lijkt soms net alsof we een stuk overgeslagen hebben", zegt Rietje. Wim: „Als ik mijn ogen dicht doe, zie ik me nog voor het altaar staan." Voor de kleuters van de Sint Anthoniussehool in Oud-Vossemeer was het vrijdagmiddag feest. Hun juf Daniëlle Beijaerts gaf haar jawoord aan Ruud Poppelaars. Dat gebeurde in het stadhuis van Bergen op Zoom, waarna het huwelijk door pastor Egbert Bornhijm werd ingeze gend in de vlakbij gelegen Gertrudiskerk. De 29-jarige Daniëlle en haar driejaar oudere bruidegom (die onderhoudsingenieur is bij Cofe- ly) wonen in Bergen op Zoom. De bruid heeft al acht jaar de groepen 1 en 2 onder haar hoede van de R.K. basisschool in Oud-Vossemeer, het dorp waar haar moeder Janny Oostdijk vandaan komt. Zelf groeide ze op in Lepelstraat, haar man komt uit Steenbergen. Na de kerkdienst stonden de leerlingen met feestelijk versierde bogen bij de uitgang, toen de bruid - in haar blauwe bruidsjurk - en de bruidegom naar buiten kwamen. De bruiloft werd gevierd in restaurant De Walkant in Woensdrecht, waar een speciale kinderreceptie werd gehouden. THOLEN t/m 16 jun Expositie Jan en Jeanne Kettelerij, o.a. beeldende kunst en aquarellen, gem.huis. 11 jun Fietsexcursie, VVV Tholen, start praathuisje haven, 13.30 u. 12 en 28 jun Weervisserij boottocht, VVV Brabantse Wal, start Bergse Diepsluis, zo 17-21 u., di 18.30- 21.30 u. 16 jun Gemeenteraadsvergadering, gemeentehuis, 13.30 u. 18 jun Jaarconcert Chantez a Dieu, Grote Kerk, 19.45 u. 20 jun Jongerenraadsvergadering. met afscheid en installatie leden, gem.huis, 19.30 u. 20 t/m 23 jun Avondwandelvierdaag se, wsv Vosmeer, start Mculvliet. SINT-ANNALAND t/m okt Exposities theeserviezen, Marie Slager en Blik op Oranje, Meestoof.di t/m za 14-17 u. 10 jun Mondriaan de luxe en boog schieten, jeugdwerk. trapveld. 19.30 u. 11 jun Familietoernooi WHS. STAVENISSE 17 jun Tuinfair, Veerweg 14, 15-21 u. SINT-MAARTENSDIJK 11 jun t/m 1 sep Expositie Burkina Faso, foto's Marianne Velthuis, hotel Kom!. 12 jun Royal Flowers, akoestisch duo, café Smerdiek, 16 u. 18 jun Palmzangavond. Maartens kerk, 19.30 u. POORTVLIET 10 en 11 jun Schuurfeest PZJ. Bitter- hoekseweg, vr 19 u. en za 20 u. 11 jun Rommelmarkt en verkoping, Herst. Herv. Gemeente, Paasdijkweg 16.10-15 u. SINT PHILIPSLAND 18 jun Braderie, 10-19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 30 okt 'Offerpraktijken in de schaduw van de kerk', tentoonstel ling opgravingen De Parade, de Ge vangenpoort, 13-16.30 u. t/m 28 okt Bezichtiging Bergse mo numenten,di t/m zo 13-16.30 u. t/m 9 okt Opgewekt. Nederlandse cartoonfestival. Markiezenhof, t/m 25 sept Kennedy op Vrederust, schilderijen. Markiezenhof en Vre derust. 9 t/m 11 jun Jubileumproductie jeugdtheater Rotonde, drie voorstel lingen van half uur, het Zwijns hoofd, 20.15 u. en 11 jun ook om 10 u. 9 jun BL0F, gebouw T. 21 u. 9 t/m 11 jun The MusiCompany: Footloose!, musical, de Maagd. 20 u. en 11 jun ook om 14 u. 10 jun Paradefestival, harmonie Kolping's Zonen. Thaliaplein, 18.30- 21.30 u. 11 t/m 13 jun Concours Hippique. Kijk in de Pot, v.a.9u. 12 jun Schrijfcafé, schrijfgenoot- schap Schrijven en Schrappen, Den Enghel, 13-15 u. 13 jun Doorkomst Roparun, Grote Markt, 5.30-12 u. +fi lm+++fi lm+++fi I m+++fi I m+ CINEM'ACTUEEL: Black Butterflies - zo 18.45 u., di 20.30 u. Get low - ma 20.30 u. Gooi- sche Vrouwen-do 20 u., vr 2115 u., zaen zo 16 en 21.15 u.. ma 16 u.. wo 16 en 20 u. Kung Fu Panda 2 (NL, 3D)-zaen wo 16u.,zoen ma 15.15 u. Penny's shadow - vr 16 u„ za t/m ma 13.45 en 16 u„ wo 13.45 en 16.15 u. Pirates of the Carribean 4 (3D) - do, di en wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.15 u.,zoen ma 17 en 20 u„ di en wo 20 u. Rio (NL, 3D) - vr 16 u., za en wo 13.45 u„ zo en ma 13.30 u. Something borrowed - vr 16 en 18.45 u., za 13.45 en 18.45 u., zo en wo 13.45 u„ ma 13.45 en 18.30 u. The hangover 2 - do en di 20 u„ vr t/m ma 16, 18.45 en 21.15 u„ wo 16 en 20 u. X-men: First class - do en di 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u za t/m ma 13.30. 18.45 en 21.15 u., wo 13.45 en 20 u. Zonnemaire ligt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. Advertentie LM. Rietje is de kunstzinnigste van de twee, want ze heeft jarenlang geschilderd, maakt gedichten en bespeelt muziekinstrumenten, maar Wim kan ook nog voor verrassingen zorgen. Zoals het op de foto zichtbare bloemstuk van Kalanchoës in de vorm van het cijfer 60. stoden uerWchüng - tafel* parasols banken keukens treckpr° ten leuke ■3? bezoeker frendbu»s .nne„.\nde aomUb«"P<"ll'U'a"e"erd'he shou»ro° 0ere ,n..q€bouu) Trendhuis. •^Wcteruz.jV Z"^ueo,g«os de uncollect" nicuiue cobecV^interteut Kijk voor meer informatie: 7Uló*eê 2°' Zonnen^ oil1101318 N

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 7