SP stelt kwestie over vragen aan de orde 'Olie tied om er tegenan te gaen' Accordeon levert 105 euro op, maar bascule blijft onverkocht Schatten van de zee op jaarmarkt Tholen Scheepsruum aanwinst voor An de Sloove Partijen slaan handen ineen in de strijd tegen varkensflat Woningcorporaties doen onderzoek naar leefbaarheid Nieuwe voorzitter Kees Slager van de SP-afdeling Tholen Donderdag 9 juni 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Pers krijgt geen antwoorden van b.enw. Vragen ABT en SP over stal aan Bitterhoekseweg Onzin Stichting Van Dam Schrijnend Twee Zeeuwen Puindijk Defensie Koffiehoek Samenwerking Nieuwe feestzaal in Sint-Annaland Enquête wordt over twee jaar herhaald Weervisserij- en natuurvaartochten Ontspanning Gehandicapten tevreden met 7600 euro rommelmarkt Het lijkt erop dat er iets minder bezoekers dan vorig jaar zijn geweest op de rommelmarkt van de stichting Ont spanning Gehandicapten in Scherpenisse. Maar de net to-opbrengst van 7585 euro stemt tot tevredenheid, zegt Rien Moerland van het bestuur. In de loods van de fami lie Quaak aan de Veerdijkseweg was zaterdagmiddag een groot en gevarieerd aanbod van gebruikte spullen te vinden. En heel wat mensen vonden er iets van hun ga ding tussen. Thoolse Kameleon bij zeilmarathon Verkoping Ger. Gem. in Tholen Het comité jaarmarkt van de Gereformeerde Gemeente in Tholen houdt op zaterdag 18 juni voor de vierde keer een grote verkoping, annex rommelmarkt. Daarnaast zijn er tal van activiteiten in en om de kerk aan de ds. G.H. Kerstenstraat 2. I)e SP gaat in het fraetievoorzittersoverleg de kwestie over het stellen van schriftelijke vragen door raadsleden aan de orde stellen. Dat /egde raadslid Theo Korevaar toe op de ledenvergadering van de SP in het Holland Huis. Kees Slager rechtskrijgt de voorzittershamer van Roland van Tilhorg. Een dag na zijn afscheid van de Eerste Kamer is Kees Slager uit Poort vliet woensdag gekozen tot voorzitter van de SP-afdeling Tholen. In het Holland Huis in Scherpenisse stemden elf van de twaalf aanwezigen voor zijn kandidatuur, er waren geen tegenkandidaten. Wel meldde zich een nieuw lid aan. De dreiging dat er aan de Bitterhoekseweg onder Poortvliet een stal van 5600 (maar mogelijk zelfs 7000) varkens gebouwd gaat worden, heeft een gelegenheidscoalitie van partijen en groepen er toe gebracht om gezamenlijk een poging te doen de houw ervan tegen te houden. De stichting Varkens Nee heeft met ABT, SP en de Zeeuwse werkgroep van de Partij voor de Dieren afgesproken om alle mogelijkheden op zowel juridisch, maatschappelijk als politiek terrein te verkennen en te ge bruiken om dat doel te bereiken. Het raadslid keek terug op zijn eer ste jaar in de gemeenteraad van Tholen. Kees Slager vroeg hem waarom de SP ermee in heeft ge stemd om minder schriftelijke vra gen te stellen aan b. en w. Korevaar legde uit dat het beant woorden van de vragen veel tijd kost van ambtenaren. Op verzoek van de griffie is volgens Korevaar de vraag aan de fractievoorzitters gesteld om het aantal te beperken. .Als fractievoorzitters hebben we afgesproken om alleen vragen te stellen die er toe doen. De PvdA bij voorbeeld had een vraag gesteld over losliggende stoeptegels in Sta- venisse. Dan kun je betrokkene be ter rechtstreeks naar de gemeente laten bellen." Slager wilde ook weten waarom hij ermee akkoord is gegaan dat de ant woorden van b. en w. niet meer di rect naar de pers worden gestuurd. ..Het gaat om vier extra adressen. Is dat te veel?" Volgens Korevaar kunnen de frac ties zelf de antwoorden van b. en w. naar de media sturen, maar Slager vond dat onzin: „De gemeente is toch in dienst van de samenleving? Maar volgens Korevaar is het be- De wethouder prees uitbater André van Ast en zijn vrouw Janny met dit initiatief en zette tevens een pluim op de hoed van de gehele Setalland- se bevolking voor het vrijwilligers werk en het verenigingsleven. „De inwoners van Sint-Annaland zijn breed ingesteld. Waar je in de ge meente Tholen ook komt. je komt ie overal tegen." An de Slööve is de voortzetting van het voormalige café ln den Handel. Een van de oudste café's in Sint-An- naland. Op oude foto's, toen het Ha venplein nog haven was en dienst deed als laad- en losplaats voor zeil en motorschepen, dronken de schip pers daar al hun borreltje. Van Ast nam de zaak over toen het destijds bij gebrek aan klandizie werd gesloten en maakte er samen met zijn vrouw een gezellige-, war me horecagelegenheid van. Inmiddels heeft de succesvolle da- metszanggroep Kir Royal daar de re petitieruimte. De dartclub geniet er gastvrijheid en wordt er uitbundig gedanst door de Slööve Linedan- cers. Daarnaast is het het thuisadres van de bootvisclub De Krabben- kreek waardoor er na een viswed strijd soms meer dan 100 bezoekers aan tafel gaan. Van Ast, die tevens een vaste baan heeft bij Sabic in Bergen op Zoom. baat niet alleen het café uit, hij is te vens voorzitter van het plaatselijke Schorrekoor. Zowel Het Schorre- koor als Kir Royal brachten de ini tiatiefnemer en zijn vrouw woens dagavond een serenade, terwijl het talrijke publiek meezong met een speciaal voor deze gelegenheid ge schreven variatie op de bekende Setallandse Hymne. De nieuwe zaal, die de indruk van een scheepsruim maakt door de vele met de hand vervaardigde attributen die verwijzen naar de scheepvaart en de visserij, was vroeger het onder komen van kolenboer Keur. De ko lenschepen in de haven van Sint-An naland losten daar hun lading en Vanaf de Bergse Diepsluis in Tho len vertrekt op zondag 12 juni en 28 juli een boot voor een tochtje naar de weervisserij en op 1 juli is het mogelijk mee te gaan met een na- tuurvaartocht. Voor beide tochten kan worden aangemeld bij de VVV Brabantse Wal. tel. 0164-277482. Tijdens de boottocht naar de weer visserij wordt er een kijkje genomen bij de ansjovisvangst. De natuur- vaartocht gaat onder andere richting sluit genomen en was er niemand die deze vraag eerder heeft gesteld. Slager kon er als oud-journalist met zijn pet niet bij. „Wat voor belang kan de organisatie er bij hebben? Het kost ze nul. komma nul tijd. De samenleving moet op de hoogte ge steld worden." Korevaar vertelde dat hij in de laat ste gemeentevergadering boos was geworden. Dat was nadat de voltal lige raad haar zorgen kenbaar had gemaakt over de gevolgen van het bestuursakkoord tussen het kabinet en de vereniging van Nederlandse gemeenten voor mensen die gebruik maken van de wet sociale werk voorziening. „Maar bij de stem ming stemde iedereen, behalve de PvdA. voor. Even later blijkt bijna iedereen voor de keersluis bij Tho len. Onder het mom het is ons geld niet. Het Rijk betaalt toch wel. Als de gemeente zelf moest kiezen dan kwam hij er niet." De tegenstelling tussen de beide on derwerpen kon volgens Korevaar niet groter zijn. Schrijnend, noemde hij het. In de raadsvergadering zei hij dat het hem echt raakte. „Het is wel belastinggeld dat voor de keer sluis moet worden betaald." Keur zorgde voor levering aan de in woners van het dorp. Begin jaren '70 stopte de brandstofhandelaar en werd het een opslagplaats en auto- stalling. In 1992 werd het pand overgenomen door Rien en Ella Heijboer. die er sleutelde aan auto's en tractoren. Van Ast huurde later de ruimte voor de opslag van bier. Me dio 2010 kocht hij de hele zaak en investeerde ruim drie ton in een gi gantische verbouwing. Daartoe kreeg hij contact met de beeldend kunstenaar Danny van Rijt uit Geersdijk (bij Goes). Van Rijt is op Tholen bekend door zijn werk in Scherpenisse (stalen schip waar vroeger de haven was) en Sint- Maartensdijk (maquette in het cen trum) en in Sint-Annaland toverde hij nu de nieuwe zaal van café An de Sloove op basis van gegevens van de oude haven om tot een soort scheepsruimte. Onder auspiciën van de Kon. Ned. Heidemaatschappij staan voor de nieuwe ruimte meer palen die het ongeziene (de haven van Sint-Annaland) zichtbaar ma ken. Een en ander gebeurde met een groep vrijwilligers uit het dorp en in samenwerking met de stichting Van Dam uit Zwolle, die zich op christe lijke basis bezighoudt met loopbaan begeleiding speciaal voor mensen die langdurig ziek zijn. Van Ast: „Die mensen willen heel graag terug naar de arbeidsmarkt. Ze hebben bij na alle meubels in de zaal met de hand gemaakt. De samenwerking is uitstekend verlopen en ik ben blij dat ik dit sociale aspect aan de zaak kon toevoegen. Dat geeft voor mij een gevoel van meerwaarde." Het kersverse onderkomen is multi functioneel. zegt Van Ast. ,Je kunt er feesten vieren. Kunstenaars, be roeps of amateurs, kunnen er hun werk - als dat slaat-op de visserij of de scheepvaart - ophangen. Muziek gezelschappen kunnen er repeteren en er is een binnenbarbecue. De zaal is intussen al vijf maal verhuurd ge weest. De maand jullie zit helemaal vol. Bij elkaar heb ik al 10 reserve ringen", aldus André van Ast. de Zeelandbrug en er wordt langs de zandbanken gevaren om mis schien wel zeehonden en bruinvis sen te kunnen zien. De tocht op 12 juni is van vijf uur 's middags tot negen uur 's avonds, op 28 juni van half zeven 's avonds tot half tien 's avonds. De natuurvaartocht is 's avonds van zes tot negen uur. Er kan voor aan boord een eenvoudige maaltijd van soep en broodjes wor den besteld. „Dat ik dit nog eens mag meema ken, voorzitter van een afdeling van een politieke partij" reageerde de 73-jarige Slager. Hij kreeg de voor zittershamer van de aftredende Ro land van Tilborg. Maar na een paar keer op de tafel te hebben geslagen, borg Slager hem maar weer op om dat hij er veel te hard mee sloeg. Het is al de derde voorzitter van de afdeling, na Theo Korevaar uit Sta- venisse (die raadslid werd) en Ro land van Tilborg uit Sint-Maartens dijk (die statenlid werd). Slager had met zijn verkiezing ook nog een 'geheime bedoeling', zei hij. Hij kan als voorzitter de twee maandelijkse partijraad van de SP bezoeken. De' voorzitters van alle afdelingen en de leden van het par tijbestuur discussiëren er onder meer over de koers van de partij. Het valt Slager zwaar om de lande lijke contacten en de debatten in de Eerste Kamer 'helemaal los te la ten.' „Dan kan ik een beetje afbou wen." Op 25 juni is de eerste partij raad. De senator blikte nog even terug op de vier jaar in de Eerste Kamer. Hij Zoals kapper Van der Reest, die met een grote bloempot onder de snelbin ders van het terrein kwam gefietst. Buiten stonden de nodige meubels en ook daar was belangstelling voor. In de afgelopen dagen zijn de overge bleven spullen afgevoerd. „We bewa ren niets. Maar we krijgen het hele noemde de invloed van de oppositie beperkt. „Een paar wetten zijn door de minister terug getrokken, zoals het elektronisch patiëntendossier. De Eerste Kamer kan geen wetten wijzigen, kent niet het recht van amendement zoals de gemeente raad en de Tweede Kamer. Je kan alleen ja of nee zeggen of een toe zegging afdwingen via het register van toezegging. Maar zo'n toezeg ging kan lang blijven liggen." Dat is het geval met de marktwerking in het loodswezen, zei hij. „Eurlings heeft dat vier jaar geleden toege zegd toen ik mijn maidenspeech hield, maar hij is alweer vertrok ken." Op de vraag of het werk serieus wordt gedaan, antwoordde Slager bevestigend. De leden kunnen uit voerig ingaan op de wetten die in de Tweede Kamer zijn aangenomen. „Maar de coalitiepartijen, PvdA, CDA en CU hadden de meerder heid. Er werd bijna altijd gestemd via die politiek lijnen." Het gaat in jaar door spullen. Zo hebben we vrij dagmiddag nog een huis in Tholen leeggemaakt. Dat is al weer voor vol gend jaar." Uit de opslag wordt het hele jaar door verkocht als er vraag is. Dat doet bestuurslid Arendje Bo- lier, die tegenover het clubgebouw Ons Huis van de stichting woont. de Eerste Kamer vooral om de wet ten te beoordelen op hun uitvoer baarheid. Er zijn van oudsher nogal wat juristen lid van de Eerste Ka mer. Soms is er van een specialisme te veel. „Het CDA - die van 21 naar 11 zetels terug ging - krijgt nu drie financieel deskundigen in de fractie nadat de Zeeuwse kandidaat Siem Buijs op nummer 11 was afgevallen ten gunste van een kandidaat uit Brabant." Volgens Slager was dat niet de bedoeling geweest. Er ko men nu twee in plaats van drie Zeeuwen in de Eerste Kamer: Koos Schouwenaar (VVD) en Peter van Dijke (PVV). Een ander succes noemde Slager dat staatssecretaris Joop Atsma zijn vra gen heeft beantwoord over de 'puin- dijk' tussen de Schelphoek en Strij- enham. „Ik heb er nogal veel kabaal over gemaakt." Slager vertelde dat hij bezoek heeft gehad van bestuur der G. van de Schelde van het wa terschap Scheldestromen en van H. v.d. Togt van Rijkswaterstaat. En dat er een deel van de voet van de grasdijk wordt vervangen. „Een mooi voorbeeld van geen fractie zonder actie. Je merkt toch dat het werkt." Van de Schelde heeft aan deze krant Een flink aantal spullen werd zater dag bij opbod verkocht. Piet Goede- gebuure deed zijn best om kopers te interesseren, geassisteerd door Jan Rijstenbil die steeds de stukken toonde. Niet alles ging weg. Zo moest een bascule, compleet met ge wichten, vijf tientjes opbrengen. Maar voor het weegwerktuig was geen belangstelling. Evenmin voor bloedkoralen kettinkjes die ge taxeerd waren op 100 en op 70 euro, en voor delftsblauwe vazen. Moer land denkt dat een antiquair wel be langstelling zal hebben. Een militaire plunjezak, compleet met helm, vond wél een koper. En ook voor een ac cordeon was er belangstelling. Inge zet voor een tientje, bracht het instru ment uiteindelijk 105 euro op doordat meerdere belangstellenden bevestigd dat een strook van onge veer één meter breed langs het on- derhoudspad zal worden vervangen. Het gaat om enkele honderden me ters, zei hij desgevraagd. Maar of het deze maand al plaats zal vinden is nog niet bekend. Volgens Slager zou het bij de dijk versterking in Bruinisse en Yerseke ook puin in de dijken zijn achterge bleven. Bij Bruinisse worden vol gens Slager nu tx>k steekproeven genomen. „Het succes is daar. Het is niet afgedaan alsof we paniek hebben gezaaid." Slager vertelde dat hij met veel ple zier in de Eerste Kamer heef geze ten. „Ik heb nu een gevoel van nos talgie. Ik val in een diep gat, dus ik wil het voorzitterschap graag over nemen. ,.'Ik noe olie tied om d'r tegenan te gaen." Slager verwelkomde een nieuw lid uit Sint Philipsland: Jaap van der Reest die bij defensie werkt. Hij vertelde dat hij ook politiek actief wilde worden. Van der Reest werd op zijn wenken bediend want de af deling moest op Flupland nog een krant bezorgen: Tholen speciaal waarin de afdeling verslag doet van wat ze het afgelopen jaar hebben gedaan. erop boden. Hoewel er iets meer dan 200 euro minder opbrengst was dan vorig jaar. was Moerland tevreden. Van de bijna 7600 euro kan de stichting - die ook nog een keer een tweedehands boe kenmarkt houdt - enerzijds het on derhoud bekostigen aan Ons Huis en het omliggende terrein. En ook de soosactiviteiten voor verstandelijk gehandicapten worden er van be taald. Jedereen is welkom bij de soos, of men nu lid of donateur is van oudervereniging Philadelphia of niet." De soosavonden beginnen op de eerste donderdag in september met een dagreisje. Ook wordt ieder jaar een barbecue georganiseerd. En zo zijn er meer activiteiten voor deze groep, waarvoor de stichting zich in zet. Het is de initiatiefnemers duidelijk, dat er jaren geleden al een vergun ning is verleend voor de bouw van een grote varkensstal op deze plek en dat het bestemmingsplan dat ook mogelijk maakt. Toch menen zij dat er voldoende nieuwe argumenten zijn om de, in hun ogen onverant woorde, verdere schaalvergroting van de bio-industrie op Tholen (met nu al 40.000 varkens) te blokkeren. Om te beginnen zijn daar de gezond heidsargumenten. Niet alleen voor de dieren, maar ook voor de mensen. Zo weet de Voedsel- en Warenauto riteit te melden dat nu reeds de helft van alle slachtvarkens in ons land besmet is met de mrsa-bacterie. Ook is bekend dat een kwart van de var kenshouders besmet is met deze bacterie. De GGD'en van Brabant en Zeeland hebben in 2009 een rap port uitgebracht waarin de gemeen ten wordt geadviseerd hoe versprei ding van besmettelijke dierziekten moet worden voorkomen. Onder meer dcx>r stallen op een opderlinge afstand van drie kilometer te laten bouwen. En door bij elke bouwaan- vraag een gezondheidseffectrappor- tage te eisen. Tholen heeft deze ad viezen niet overgenomen. De drie politieke partijen en Var kens Nee zijn er niet gerust op dat de aanvraag voor de bouw van een Het is de vierde maal dat de jaar markt wordt gehouden. De op brengst is bestemd voor de kerk en voor stichtingen die zich bezighou den met de zending en de jeugd bond. Rondom het thema schatten van de zee worden de kramen spe ciaal opgetuigd. Ook worden er veilingen bij opbod gehouden van diensten en nieuwe producten. Voor de kinderen wordt er een kin dervrijmarkt gehouden. Er is een groot aanbod van producten: bood schappen, stroopwafels, snoep- Het onderzoek beperkt zich niet tot de huurders van de woningstichtin gen. De beleving van gezinnen met een eigen woning is nét zo belang rijk om inzicht te krijgen in de leef baarheid op buurtniveau. Per wijk of woonkern worden 253 enquêtes verstuurd, in de hoop op een res pons die representatief is. De enquêtevragen gaan niet alleen over de fysieke woonomgeving, zo als speelplekken, plantsoenen en voorzieningen. Ook de betrokken heid bij de buurt komt aan de orde. Hoe wordt die ervaren en zijn de bewoners bereid om zelf een bijdra ge te leveren? De buurt is immers van de mensen, niet van de corpora tie. De leefbaarheidsmonitor (Lemon) is een instrument dat de beleving van de leefbaarheid in wijken en kernen zichtbaar maakt. Rigo Re search en Advies voert de enquête uit. Het zal de antwoorden volledig anoniem verwerken in heldere rap portages voor de werkgebieden van de corporaries als geheel, maar ook per buurt. Begin september worden de uitkomsten van de enquête ver wacht. Deze zullen via de websites Vijf bestuursleden van de stichting Kameleonvaarders Zeeland, hebben met het Thoolse bootje de Kamele on de zeilmarathon Brio begeleid. Dat is een tocht van 60 km, startend vanaf het Sneekermeer en eindigend in het Kameleondorp Terherne. Vier bestuursleden deden in een gehuur de zeilboot mee aan de marathon, terwijl secretaris Boudie Hoogedeu- re het traject met de inmiddels 17 jaar oude Kameleon aflegde. De Kameleon is een opduwer die zo identiek mogelijk is nagebouwd naar de illustraties van G. van Straaten,die in de jeugdboekenserie Kameleon zijn verschenen. Hooge- deure kon rekenen op de nodige aandacht en publiciteit voor het bootje. De Kameleonvaarders haal- stal van twee verdiepingen met 5600 varkens niet misbruikt zal worden om uiteindelijk 7000 var kens onder te brengen. Het aantal van 5600 varkens is gebaseerd op een ruimte per varken van één vier kante meter. In de eerdere aanvraag voor een stal met één verdieping en 4400 varkens hadden de dieren slechts 0,8 vierkante meter leef ruimte. De nieuwe aanvraag lijkt dus een verbetering voor hun leef- omstandigheid, maar de gemeente kan varkenshouder Welvaarts uit Boxtel straks niet beletten om zijn varkens toch slechts 0,8 vierkante meter (de wettelijke minimum norm) ruimte te geven. Dat zou be tekenen dat hij er 7000 kan bergen op de twee verdiepingen. Deze en andere zaken, die met de bescherming van de gezondheid van de bevolking (en de varkens) te ma ken hebben, worden in schriftelijke vragen van ABT en SP naar het col lege gestuurd. Mogelijk onder schrijft ook de CU ze, maar dat was bij het afsluiten van deze krant nog niet bekend. Verder heeft Varkens Nee, net als enkele omwonenden, bezwaar aangetekend tegen het ver lenen van een milieuvergunning. En het Thoolse SP-statenlid Roland van Tilborg heeft inmiddels ook de provincie bij de zaak betrokken. goed. kaas, pinda's en noten, groente en fruit. Maar ook boeken, cd's, bladmuziek, schoenen, speelgoed, tweedehands auto's, kinderkleding, woondecora tie, sieraden en kamerinrichting zijn er te koop. Er is een koffiehoek en voor de inwendige mens zijn er broodjes kip, vers gebakken vis en friet. De markt is open van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. van de corporaties, via de media en tijdens buurtgesprekken naar wijken en buurten worden teruggekoppeld. De gegevens verdwijnen daarna niet in een la. Er komen plannen en ver beteracties uit voort, die de wo ningstichtingen gaan uitvoeren in samenwerking met de partners in de wijk. Dat kan de gemeente zijn als het bijvoorbeeld om veiligheid of parkeren gaat, maar ook partners op het gebied van zorg, welzijn, onder wijs en dergelijke. En de bewoners zelf. De corporaties vinden het van belang dat ook die een rol spelen, en zich verantwoordelijk voelen voor hun buurt en de ontwikkeling daar van. Alles is gericht op het optimali seren van de leefbaarheid. Deze leefbaarheidsmonitor is als het ware een nulmeting. Bij herhaling over twee jaar kunnen de corpora ties de ontwikkelingen zien en vast stellen hoe verbeteracties uitpak ken. Omdat het een landelijke monitor is, is het bovendien moge lijk om de uitkomsten te vergelijken met die in andere gemeenten. den bij de zeiltocht in zes uur en een minuut de eindstreep en daarmee werden ze 56ste in hun klasse en 85ste in het eindklassement. „Na de opening van het Kameleondorp door onze Kameleon houden wij so wieso ieder jaar onze jaarvergade ring in Terheme. Door nu ook het bootje mee te nemen, geeft dit weer een extra dimensie aan het bezoek. Het voelt als een soort thuiskomen in Terherne. ondanks dat de thuisha ven Tholen blijft." Deze zomer vaart de Kameleon weer in de Thoolse haven rond. Momenteel wordt overlegd, nu de havendagen zijn verdwenen, wat de mogelijkhe den zijn om het varen met de Kame leon te combineren met de Thoolse braderie. André van Ast en zijn vrouw Janny rechtsbedanken de leden van de vrijwilligers die hebben meegeholpen. Onder grote belangstelling is de nieuwe zaal van café An de Slööve aan het Havenplein in Sint-Annaland geopend. Wethouder Hommel liet met een fles champagne bij wijze van spreken een inpandig schip te wa ter. De nieuwe feestzaal wordt namelijk Scheepsruum genoemd, zoals ook de naam van het café al naar de vroegere haven verwijst. Stadlander en de woningstichtingen Dinteloord en Woensdrecht starten morgen een omvangrijke enquête in de gemeenten Tholen, Steenber gen, Bergen op Zoom en Woensdrecht. Zij vragen een kleine'7400 huis houdens in 29 wijken en kernen naar de leefbaarheid in hun directe omgeving. De zogenaamde leefbaarheidsmonitor wordt voor het eerst uitgevoerd, met de bedoeling om deze over twee jaar te herhalen. De verkoop bij opbod op de rommelmarkt was levendig, maar voor een bascule konden Piet Goedegehuure en Jan Rijstenbil geen interesse wekken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 5