BOLS 1 U' Schippersdochter trouwt visboer Plaatselijk nieuws Epilepsiefonds 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 juni 2011 Fietsexcursie Dames in archief Terug naar jaren vijftig Opslag moet weg Weer recreatiewoningen Subsidie concert Openluchtdienst Kleding en oude spullen Gevelreclame Uitbreiding woning Drukte Molenbuurt niet te peilen Twee brandjes Sanne beste keeper Tafeltennissers vissen Sanering schietbaan Kunststof kozijnen SLIJTERIJ WIJNHANDEL DE GOUDEN LEEUW Vergunning laat op zich wachten Steile dakhelling Woning mag niet I Geslacht in eigen slagerij Velthuis exposeert Renske meeste punten Akoestisch duo Garage mag hoger Geslaagde sportdag Meer badmintonners nodig Nieuwe schuur strijdig Donkerblauw hek Rieburch bezoekt zorgboerderij Opdracht Tijssen Speelterrein Prins Frisohof Cafetaria Markt Christelijke peuterspeelzaal De Coninck vierde met kreeft Witte, gele en oranje banden Tholen Staatsbosbeheer organiseert zaterdag een fietsexcursie naar kustbroedvogels en bijzondere plaatsen langs de zuid kust. De fietstocht start om half twee bij het praathuisje aan de haven en is circa 20 km lang. Een gids neemt de fietsers mee en vertelt tijdens diverse stops in de ongeveer 3.5 uur durende tocht over de bezienswaardigheden in het gebied. Deelnemers moeten zelf voor een fiets en eten en drinken zor gen. Informatie en vooraf aanmelden bij de VW, tel. 0166-663771 of bij de gids ter plaatse. De plattelandsvrouwen hebben een bezoek gebracht aan het archief van de gemeente Tholen. dat heel veel ge gevens herbergt: van doop-, trouw- en begraafregisters tot en met hondenbe lasting en belasting die vroeger be taald moest worden voor reclamebor den tegen de gevel. De archivaris, Fred van de Kieboom, legde met veel enthousiasme uit hoe deze zaken te vinden zijn. Verder had hij bij elk on derdeel wel een voorbeeld. De leden van Vrouwen van Nu luisterden aan dachtig. Na deze uitleg verlieten de dames de leeszaal en daalden een eta ge af om in de kelder te aanschouwen hoe alles bewaard wordt. De ruimte moet constant op een bepaalde tempe ratuur gehouden worden, dit is in het belang van het papier. Ook de lucht vochtigheid speelt hierbij een grote rol. Verder is de kelder dusdanig inge richt, dat bij eventuele wateroverlast van buitenaf, de opgeborgen stukken droog blijven. Het oudste stuk dateert van 1330. Geïnteresseerden kunnen van maandag tot en met donderdag tij dens kantooruren altijd terecht om in formatie in te zien. Hiervan wordt dan ook veel gebruik gemaakt. Het vol gende 'uitje is een bezoek aan De Schanse Dijktuin te Noordschans en de dames sluiten het seizoen op de zelfde dag af met een lunch te Willem stad. De drie zogenaamde eindwoningen van het te bouwen complex met star- terswoning aan de Burg. van Boeijen- straat in Stadszicht II, worden vereen voudigd. Ze blijken moeilijk ver koopbaar. In het oorspronkelijke plan hebben ze aan de achterzijde ook een kopgevel, maar die wordt nu ge schrapt waardoor de woning goedko per wordt. De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord al vond voorzitter M. Onrust het wel een ach teruitgang. „We gaan terug naar de ja ren vijftig." Aan het Oudeland moet een bedrijf zijn magazijnstelling en opslag van di verse materialen verwijderen wegens strijdigheid met het bestemmingsplan. Doet de eigenaar van het bedrijf, dat zijn opslagplaats aan het perceel heeft gevestigd, dit niet, dan leggen b. en w. een dwangsom op van 1250 euro per maand met een maximum van 5000 Voor de bouw van recreatiewoningen op de Speelmansplaten zijn weer twee aanvragen ingediend. De welstands commissie had er geen enkele moeite mee. Ze zijn zeer te spreken over de woningen die door Piet Boon zijn ont worpen. Er staan er nu al tien. De stichting Anthonie Keldermans concerten is door de provincie ge vraagd, alsnog een inhoudelijk verslag met prestatiebewijs op te sturen over het concert van Cappella Amsterdam. Dit ensemble trad in februari op in het voormalige stadhuis aan de Hoog straat. De stichting kreeg er 1500 euro subsidie voor, waarvan 1125 euro als voorschot is uitbetaald. Stuurt ze de gevraagde gegevens niet in, dan zal dat bedrag worden teruggevorderd. In boomgaard de Hoogkamer aan de Langeweg 3 wordt op Eerste Pinkster dag, zondag, om vier uur een oecu menische dienst in de open lucht ge houden. Het thema is Zie, hoe een klein vuurtje een groot bos in brand zet. Bij regen wordt de dienst in de fruitloods gehouden. Wie wil zitten, wordt verzocht zelf een stoeltje mee te nemen. Voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Hervormde Gemeente op 2 juli kunnen elke vrijdagavönd tussen ze ven en acht uur spullen worden inge leverd bij de loods van de familie van Gorsel aan Krommedreef 4. Alle soor ten spullen, groot en klein zijn wel kom. Tevens wordt door de familie Pollie aan Molenstraat 24 kleding in gezameld. Aan het bedrijfspand Klaverveld 17a komt reclame: Directa schoonmaakar tikelen. De welstandscommissie kon zich vinden in de manier waarop het op de gevel wordt aangebracht. Het gaat om het gebouw waar voorheen Kiremko was gevestigd. Aan de Van Zeijlstraat kan M. van der Kooij zijn woning uitbreiden. De aan bouw wordt uitgevoerd in dezelfde kleuren als de bestaande. De wel standscommissie ging er mee ak koord. Ook met de verandering van de gevel van Kalisbuurt 27 van J.P. Ooms. Het gaat om het vervangen van twee deuren door ramen. Het college van b. en w. vindt het moeilijk in te schatten of het drukker wordt op Onder de Molen, als indus trieterrein Klaverveld mogelijk wordt uitgebreid en er woningen komen in het havengebied van Sint-Annaland. Wel denkt ze dat er een toename van verkeersintensiteit te verwachten valt, maar dat die juist afneemt als de A4 tussen Halsteren en Dinteloord gereed is. Om daar een precieze inschatting voor te maken, verwijzen b. en w. naar het gemeentelijk verkeersmodel dat op dit moment wordt opgesteld. 'Daarmee is het mogelijk een betere inschatting te maken van het effect van ruimtelijke ontwikkelingen op het wegennet. Om een dergelijke casus uit te werken, zal echter wel budget gevonden moeten worden', schrijft het college in haar antwoord op schriftelijke vragen van VVD-raads- lid Jack Werkman over de verkeers problematiek in de Molenbuurt. Werkman vroeg ook naar de mogelij ke plannen voor een rondweg en wan neer de Molenbuurt aan de beurt is voor herinrichting. Omdat Onder de Molen onderdeel uitmaakt van de provinciale weg N656. is de gemeen te voor de realisering van een rond weg afhankelijk van de provincie. In de onderhoudsplanning van het We genbeleidsplan 2011-2015 staat de Molenweg op de agenda voor herin richting in de tweede helft van 2012. De andere straten in dit gebied zijn in dit plan niet opgenomen voor herin richting. Twee woningbrandjes in één nacht waren er zondag. Om twintig voor drie rukte de brandweer van Tholen uit naar de Molenweg, waar brand was ontstaan in een kamer op de ver dieping van een vrijstaande woning. Eén van de bewoners was wakker ge worden en had het ontdekt. Voorko men kon worden dat het vuur over sloeg, maar wel was er rook- en roetschade. De oorzaak van de brand is onbekend. De brandweerlieden hadden nauwe lijks tijd om in slaap te komen, want even over half zeven werden ze op nieuw opgepiept. Nu brandde het in de garage bij een huis aan de Heer manstraat, en dankzij de rookmelder waren de bewoners gealarmeerd. Zij reden snel een splinternieuwe boot van het erf de straat op. Een miniboiler onder een aanrecht was, hoewel vrij nieuw.de brandhaard. De vrieskast er naast was zwartgeblakerd. Het vuur bereikte het dakbeschot van de garage, maar overslaan naar de woning werd voorkomen. Wél was er veel rook en roet in huis, zodat de brandweer een rookverdrijver inzette. Sanne Vaders heeft in haar klasse de titel Beste keeper van Nederland ge wonnen. Ze deed mee bij de zes- tot negenjarigen aan het Nederlands kam pioenschap keepen van voetbaltrainer Frans Hoek. Er waren 200 finalisten en 12 winnaars, waaronder Sanne. Het keepen zit haar kennelijk in het bloed, want haar vader Jack is ook keeper ge weest en haar opa Daan was zelfs keeper van het eerste elftal van Vos meer en werd daarmee in 1971 kam pioen van de vierde klasse. De visdag van tafeltennisclub Smash '76 is door 18 leden bijgewoond. Er werd op de Oosterschelde gevist met m^. de Panta Rhei. Het was een zon nige dag. maar de vissers hadden wel last van een stevige wind. Er werd een flinke variatie aan vis gevangen, maar ook de nodige krabben en zeesterren. Charel Wolvekamp haalde de meeste vis binnen. In augustus gaan de leden weer vissen, maar dan 's ayonds. Woensdag 15 juni haalt de konink lijke fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Opbrengst Bethelkerk De kleine verkoping die de activitei tencommissie heeft georganiseerd t.b.v. het bouwfonds van de Bethel kerk heeft netto 1320 euro opge bracht. De organisatie bedankt ieder een die heeft meegeholpen aan dit resultaat. Op 3 september is de vol gende verkoping, op het parkeerter rein van tK kerk. In verband met sanering van de voor malige schietbaan voor de kleiduiven- schieters in de Joanna Mariapolder heeft de provincie de grondeigenaren gevraagd om de percelen te mogen be treden voor het uitvoeren van verken nend bodemonderzoek. Gedeputeerde staten van Zeeland beschouwen de voormalige schietbaan bij de familie Kooijman als een mogelijke spoedeis ende locatie. Daar zou de bodemver ontreiniging risico's voor de volksge zondheid en/of het ecosysteem met zich mee kunnen brengen en/of een onaanvaardbaar risico op verspreiding. Aanvullend onderzoek moet duidelijk heid verschaffen. Het gaat om grond aan de Priestermeetweg van varkens fokker Cochon uit Oirschot, een per ceel van J.H.M. Akkermans uit Oud- Vossemeer en grond van ASR vast goed vermogensbeheer uit Utrecht. Aan de Schoolstraat 15 willen de be woners grote raam op de bovenverdie ping vervangen door drie kleinere ra men. De welstandscommissie kon zich er niet in vinden, behalve als er een profiel wordt toegepast waardoor er meer geleding in het gevelbeeld tot stand wordt gebracht. Het kozijn met ongeveer 5 centimeter terug komen te liggen anders wordt de gevel te vlak, vindt de commissie. Geldig van 9 t/m 1 1 junL 1 Voorstraat 50 St. ANNALAND tel.(Olóó) 65 23 05 Advertentie I.M. Stavenisse Het waterschap Scheldestromen wacht nog op een beslissing van de provincie op de aanvraag voor een vergunning op grond van de Natuur beschermingswet voor het uitvoeren van werkzaamheden aan het dijktra- ject Nieuwe-Annex-Stavenissepolder. De provincie beschikt nog niet over alle benodigde informatie om de ver gunning te kunnen verstrekken en ver lengt daarom de beslissingstermijn met dertien weken. Dat betekent dat het waterschap maximaal 26 weken vanaf ontvangst van de aanvraag bij de provincie moet wachten op een be slissing. De ontbrekende informatie moet van een andere partij komen dan het waterschap. Aan de Dokter Zoetemanstraat wil de familie Denisse een vrijstaande wo ning bouwen. Het huis met een steile dakhelling (57,5 graden) kan later nog uitgebouwd worden, legde bouwkun dige adviseur H. van der Graaf uit aan de welstandscommissie. Het huis wordt gebouwd met rode gevelstenen. Op het dak komen blauwgesmoorde pannen. Het college van b. en w. heeft besloten geen medewerking te verlenen aan het bouwen van een woning aan de perce len op de hoek van de Molendijk/Mo lendijk West. Wel wil het college in principe medewerking verlenen aan het bouwplan voor een garage of schuur op die plek. Het bouwen van een woning is in strijd met het bestem mingsplan Kom Stavenisse. Er is na melijk op korte afstand een agrarisch bouwvlak gesitueerd en om milieu technische redenen moet daar een af stand van 50 meter worden aangeno men waarbinnen geen woningen mogen worden gebouwd. I I Rundvlees met randje Rib- of haaskarbonade Saucijzen rund- of varkens I Satéschnitzels I I I I I I Dinsdag 14 t/m zaterdag 18 juni 1 kg 1 kg 500 gr. 5 halen 7,00 4,95 3,00 4 BETALEN Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Palingworst 100 gram 1,00 Grillworst 150 gram 1,20 Komkommersalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 i Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Oud-wethouder Marianne Velthuis uit Tholen exposeert vanaf zaterdag tot I september in hotel Kom! met haar fo to's over Burkina Faso. Op de foto's heeft Velthuis het dagelijks leven van de Burkinabé, zoals de inwoners van het Afrikaanse land heten, vastgelegd. Ze wil daarmee de andere kant van het land laten zien en de inwoners steu nen. De tentoonstelling wordt zater dag om drie uur geopend en Velthuis geeft dan zelf een toelichting bij haar keuzes. Renske Hage heeft met Guido de meeste punten behaald op de onder linge dressuurwedstrijd bij stal Ra- vensoord van de familie Breure. Ze haalde 198 punten in de klasse B en won daarbij die rubriek. De klasse L werd gewonnen door Kim Reuling met Wish. Zij haalde 196 punten. De ponyrubriek was een pnx>i voor Niki- ta Overbeeke die met 95 punten won. Ze reed net als de andere amazones op de shetlandpony Panoesja. Voor Da nielle Slager leverde dat de tweede prijs op, Maggy van Dijk werd derde en Dani Hage vierde. Bij de B-paar- den ging de tweede prijs met 186 pun ten naar Jirsca Vroegop met Hilton. Charlotte Guequièrre en Hydjara haal den evenveel punten en werden derde. Verder werd Patricia Knop met Soraya vierde, vijfde Romy Gunter op Mudje, zesde Petra Kouwenhoven met Djeek en zevende Maroussia Klaasse op Royena. In de LI werd Whitney Breure op Hilton tweede met 188 punten. Mies Knop werd derde met Odessa en behaalde 185 punten en Henriet v.d. Velde met Norton reed 182 punten bij elkaar. Het was een zeer geslaagde dag en ondanks de re gen in de ochtend was het 's middags prima weer zodat de wedstrijd door gang kon vinden. Het akoestisch duo Royal Flowers treedt zondagmiddag om vier uur op in café Smerdiek. Het duo bestaat uit gitarist en bassist Ton van Riet en zan geres Monique de Rooij. Ze spelen nu twee jaar samen en deden dat in eerste instantie op jamsessies. Vanwege de leuke reacties en het ondertussen uit gegroeide repertoire zijn ze zondag toe aan inmiddels hun vierde volledi ge optreden. Het repertoire varieert van country en Nederlandstalig tot pop en rock. Een garage aan de Oostvest mag drie meter hoger worden dan het bestem mingsplan oorspronkelijk toelaat. B. en w. hebben zich gebogen over een schetsplan voor het verhogen van de garage op het perceel. Die is nu onge veer drie meter hoog en wordt onge veer zes meter. Op grond van het be stemmingsplan mag de garage maximaal drie meter hoog zijn en moet die voorzien zijn van een schui ne kap. In het bouwplan wordt de ga rage ongeveer zes meter hoog met een plat dak. Het college heeft besloten in principe planologische medewerking te verlenen. De kinderen van de Juliana van Stol- bergschool hebben genoten van een sportdag in en rond zwembad Haes- tinge. De organisatie was in handen van de gymnastiekvakleerkracht Mar leen Wesdorp. De leerlingen van groep 3 t/m 5 en groep 6 t/m 8 lieten zich in een afwisselend nat en droog programma van hun beste kant zien op diverse sport- en spelonderdelen. Enthousiaste ouders ondersteunden de leerkrachten bij de begeleiding. En na tuurlijk was een deel van het succes afhankelijk van de goede weersom standigheden. In de pauze was er een pakje sap en een zakje chips. Daarna kwamen ook de kleuters van groep l en 2 naar het terrein en onder de bezie lende leiding van de ouders werd ook door hen een sportief circuit afgelegd. De ochtend werd met samen zingen en gebed geopend door meester Baaij en aan het einde afgesloten door meester Visser. Na afloop was er voor iedereen nog een ijsje en alle deelne mers en begeleiders ontvingen een vaantje ter herinnering aan deze ge slaagde activiteit. De leerlingen van groep 3 t/m 6 kregen hun certificaat - ingevuld met alle resultaten- direct mee naar huis. Ook al werkten juf Marleen en meester Baaij zich 'een slag in de rondte', het lukte niet om al le gegevens voor de certificaten van de bovenbouw diezelfde middag nog klaar te hebben. Na de belofte dat deze sportbewijzen na het weekend zouden worden meegegeven, gingen de kin deren, begeleiders en supporters moe maar voldaan naar huis. Badmintonvereniging Batho is on langs in Haestinge begonnen met trai ningen voor de jeugd. Het doel is om ook van andere plekken op het eiland jeugd warm te krijgen voor de bad- mintonsport. Maar er is nog te weinig belangstelling, want er zijn op de we kelijkse trainingen voor twee groepen op woensdagavond, van zes tot acht uur steeds twee tot zes kinderen aan wezig en dat is te weinig. De club wil groeien naar 26 kinderen om de baan- huur rendabel te krijgen. Anders is ze genoodzaakt de trainingen weer stop te zetten en zich te concentreren op de bestaande leden in Meulvliet. De nieuwe schuur die I.E. Oostdijk wil bouwen aan de Provinciale weg 2 is strijdig met redelijke eisen van wel stand. Dat vindt de welstandscommis sie. Oostdijk stelt in zijn aanvraag voor om op de plaats van de bestaande een nieuwe houten schuur te bouwen en deze wit te schilderen zoals zijn woning. Maar de welstandscommissie vindt dat de nieuwe en grotere schuur te veel gaat opvallen. De schuur van tien bij tien meter komt achter op het erf. Volgens voorzitter M. Onrust gaat het bouwwerk 'concurreren' met het woonhuis. De commissie stelt voor om de schuur een grijze tint te geven of in antraciet uit te voeren. Met de ro de pannen is ze wel akkoord. Het terrein van Weggeman Metaalbe werking en Profielbeplating wordt af gesloten met een hek. Er komt een hekwerk van 2 meter hoogte in een .donkerblauwe kleur. De welstands commissie ging er onlangs 'gelet op de situatie' mee akkoord. Daarmee wordt bedoeld dat bij de buren, de fir ma Schot-Oudesluijs ook al een hek staat. De kinderen van groep 3 van basis school De ftieburch hebben een uit stapje gemaakt naar de stichting de Wensvijver in Steenbergen. Op deze zorgboerderij maakten de 6- en 7-jari- ge kinderen kennis met het leven van kinderen met een beperking. Hen wordt geleerd hoe het leven is op een boerderij en om te zorgen voor de die ren. Paarden, ezels, zwijnen, varkens, geiten, kippen, konijnen: ze mochten allemaal naar hartenlust worden ge aaid en hier en daar werd er ook nog gevoerd. Er was een kleine speurtocht uitgezet om de kinderen wegwijs te maken op de boerderij en alle dieren te bekijken. Het was een geweldig leuke middag die de kinderen niet gauw zullen vergeten. Aannemingsbedrijf J. Tijssen heeft van de provincie Zeeland een op dracht gekregen voor rooiwerkzaam- heden op de provinciale weg N655 op Schouwen-Duiveland. Het gaat om het rooien van struikbeplanting, het versnipperen daarvan en het fresen van de grond voor totaal 3768 euro, exclusief btw. In de nieuwe woonwijk Onder de Lin den komt een speelvoorziening voor de leeftijdscategorie 0-6 jaar. De toe stellen komen op het centraal gelegen pleintje aan de Prins Frisohof. Er komt een combinatietoestel, een vogelnest schommel, een veerwip en een wipkip van 11300 euro. B. en w. hebben ingestemd met het ontwerp van de vijfde wijziging van bestemmingsplan Kom voor vestiging van een lunchroom/cafetaria in de voormalige fietsenzaak en winkel van Han van Houdt op Markt 5-7. Met ingang van het schooljaar 20H- 2012 start een christelijke peuterspeel zaal in de Benjamin aan de Ooster- scheldestraat lHet is een gezamen lijk initiatief van de stichting Peuter speelzalen Tholen en de directie van de Juliana van Stolbergschool. Net als in Sint-Annaland, waar in 2007 een christelijke peuterspeelzaal gestart is, wordt deze ook gekoppeld aan de stichting Peuterspeelzalen Tholen. De komst van de christelijke peuterspeel zaal is bedoeld als aanvulling en geen concurrentie op het bestaande aanbod. Dat blijkt volgens de initiatiefnemers wel uit het feit dat zowel de neutrale als de identiteitsgebonden peuter speelzalen onder dezelfde organisatie vallen. Wel is het zo dat er voor het bewaken van de christelijke identiteit aparte afspraken zijn gemaakt. Die liggen o.a. op het vlak van de benoe ming van leidsters en de keuze van het taalstimuleringsprogramma. Voor dit laatste wordt gebruik gemaakt van Ik ben Bas, een programma dat ook op veel christelijke basisscholen gebruikt wordt. De nieuwe peuterspeelzaal is Esther van Dijke en Mare Schot zijn vanaf binnenvaartschip Cornelis M. vertrokken naar het gemeentehuis om elkaar het jawoord te geven. Esther van Dijke (18) uit Tholen heeft lang met haar ouders meegevaren op het binnen vaartschip Cornelis M. Maar toen ze eenmaal voet aan wal zette, kreeg Tholenaar Mare Schot (20) haar gauw in het vizier. Esther ging namelijk vakantiewerk doen bij vishan del De Meerpaal in Steenbergen. En daar werkt Mare, zoon van visboer Han Schot uit Tholen, ook. De vonk sloeg al snel over. Vorige week gaven ze elkaar het jawoord. Het paar vertrok naar het gemeentehuis vanaf het schip van de familie Van Dijke, dat speciaal voor de gelegenheid was versierd met vlaggen en aangemeerd lag bij Contr' Escarpe in Tholen. De kerkelijke inzegening vond plaats in de Hersteld Hervormde Gemeente in Poortvliet. Het paar gaat in Tholen wonen, waar Esther inmiddels ook haar werk heeft. Ze leert voor opticien en werkt bij Ben van der Heiden Optiek aan de Markt. net als 't Schakeltje in Sint-Annaland bewust niet gekoppeld aan de plaatse lijke basisschool. Dit om de mogelijk heid voor ouders, die een andere ba sisschoolkeuze maken voor hun kind, wel de gelegenheid te bieden hun kind op een christelijke peuterspeelzaal aan te kunnen melden. Beide christelijke peuterspeelzalen vervullen hiermee dan ook een regiofunctie. Op maan dag 20 juni wordt om acht uur in de Benjamin een informatieavond ge houden. Scherpenisse Maurice de Coninck is bij de finale van een kreeftenwedstrijd voor topchefs buiten het podium geëindigd. Er waren twaalf finalisten uit het hele land die in Schuddebeurs streden om het goud, zilver en brons. De Coninck werd met zijn restaurant Vis aan de Markt geselecteerd vanwege zijn in zending. Vooraf moesten de deelne mers namelijk hun gerecht, een com binatie van kreeft en champagne, op papier zetten en daar een motivatie bij geven. De Coninck serveerde een ge rookte kreeft met een glaasje bouillon en citroengras, een loempiaatje met zwezerik en een asperge. Op papier leek het de jury een gerecht met ingre diënten waar champagne goed op kan reageren. „Maar je moet het proeven om te weten of het ook daadwerkelijk gebeurt", zegt juryvoorzitter Peter Klosse. De jury miste de filosofie ach ter de ingrediënten. Ze zagen de ver bindende factor niet. Wel was de com binatie met de champagne heel correct, zegt Klosse. Volgens hem heeft De Coninck het niet slecht ge daan, maar gebeurde er ook niet iets speciaals. „Soms wordt de wijn mooi er door het gerecht", licht hij toe. ,Je zou kunnen zeggen dat hij nu ex ae quo vierde is geworden." De junioren, cadetten en senioren van judoclub Katame-Waza hebben hun bandenexamens afgelegd. De jongens hadden hier maanden lang hard voor getraind. Maar een examen is dan toch anders. De eerste groep waren junio ren met de leeftijd tussen 8 en 10 jaar. Ze waren toch wel een klein beetje ze nuwachtig of ze wel zo een mooie band zouden verdienen. Deze hebben ze ook met lof gehaald. Toen waren de cadetten en senioren aan de beurt. Dat ging er toch wel iets harder aan toe. De trainers waren ook wel strenger. Maar ook deze jongens hebben hun examen goed afgelegd en hebben hun verdiende band gekregen. Santiago den Ouden van de juniorengroep heeft zijn witte band gehaald. De volgende leden van de tweede cadetten- en seni- orengroep hebben ook hun witte band gehaald: Maarten de Groen, Colin Pipping, Peter Pipping, Maarten Koole, Mario Polderman. Een gele band was er voor Wilbert Burger, Maurice van der SI ikke, Mario Elen- baas, Ardjan Dorst, Wim Dane, Bas den Braber en Coen den Braber uit de eerste junioren groep. En voor Coen de Leeuw uit de latere junioren groep. Adrian Stoutjesdijk heeft zijn oranje band gehaald. Hij heeft lang in het gips gezeten maar mocht het toch pro beren Yoran van Dijke en Marnix Lindhout van de juniorengroep haal den ook hun oranje band. Marijn en Jacob van de Berg hebben op een toernooi een derde en tweede plaats behaald. Zij moeten nog voor de zo mervakantie examen afleggen voor hun blauwe band. En als Mart-Jan de Groen hersteld is van een gebroken onderarm kan hij ook nog examen af leggen voor zijn groene band. Belang stellenden kunnen bij de trainingen kijken op woensdagavond van half ze ven tot half negen in de gymzaal. Zie verder pagina 7. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 juni donderdag 9 9.52 -22.12 vrijdag 10 10.57 -23.19 zaterdag 11 12.04 - zondag 12 0.32 - 13.12 maandag 13 1.32-14.14 dinsdag 14 2.39 -15.12 woensdag 15 3.37 -16.07 donderdag 16 4.29 - 16.54 vrijdag 17 5.19-17.39 wo 15/6 21.13 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Predikbeurten Eerste pinksterdag zondag 12 ju ni en tweede pinksterdag maan dag 13 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. ma 9.30 u. ds. Vroegindeweij, Bilt- hoven. HERSTELD HERV, GEMEENTE zo 9 u. ds. v.d. Bas. 19 u. ds. v.d. Want. ma 9.30 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. mevr. v.d. Poll. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Vos, Dordrecht. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. kand. Post, Urk. GEREF. GEM. do 9/6 19.30 u. ds. De Heer. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Maljaars. ma 10 u. ds. Schipper. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Lemmens. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. ma 11 u. vormselviering in Halste ren. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. da. Punt. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater. 16 u. openluchtdienst. ma 10 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Reehorst, Stavenisse. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. ma 10 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. v.d. Ziel, Ooltgensplaat. ma 10 u. kand. Van Rumpt, Alblas- serdam. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. kand. v.d. Brink, Ede. 16 u. kand. Krooneman, Putten, ma 11 u. ds. v.d. Bas. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Van Bennekom. ma 10 u. ds. Jongeneel, Arnemui- den. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Terreehorst, Som- melsdijk. 14.30 u. kand. Diepenbroek, Waar der. ma 9.30 u. ds. H. Juffer, Arnemui- den. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Van Popering, Aals meer. 19 u. ds. Van Vreeswijk, Poeldijk. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Beider, Dordrecht. 14.30 u. kand. Hak, Nieuw-Lek- kerland. ma 9.30 u. ds. Meijer, Tholen, openbare geloofsbelijdenis. GEREF. GEM. vr 10/6 14.30 u. ds. Bakker, huw. bev. zo 9.30 u. en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissen- burg. ma 9.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Oorschot, Stellendam. 18 u. kand. Krooneman, Putten, ma 10 u. ds. Gielen, Middelharnis. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. v.d. Berg, Azië. 17 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. ma 9.30 u. ds. Zeedijk, Stavenisse. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. dhr. Van Houdt. 14.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) zo 10 en 18 u. leesdienst. ma 10 u. ds. v.d. Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Klap. De collecte voor het epilepsiefonds heeft in Sint Philipsland 810,90 eu ro opgeleverd en in Scherpenisse 395,70 euro.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2