Achtste schot brengt Jaap de Wilde koningstitel van Cloveniersgilde KORTING patachou Zeskamp spectaculair onderdeel bij viering van lustrum Smerdiek Poortvliet VOORJAARSSHOW ^Qjenieten in uw eigen tuin 30% tot 50% op de voorjaars collectie A 9, 10 EN 11 JUNI: OPEL OCCASION Winstpuntenregen Geluk houdt aan, Quaak ook succesvol Koersballen Braat, Geilings en Douw winnen individuele titel eilandencup www.woutstuinmeubelen.nl Donderdag 9 juni 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Harde wind op Pluimpotterrein bemoeilijkt raken vogel op staande wip Meer dan een uur hadden de leden van schuttersvereni ging Cloveniersgilde zaterdagmiddag nodig om met hun handbogen de vogel van de staande wip te schieten. Uit eindelijk lukte het Jaap de Wilde, die zich daarmee voor de derde keer koning mag noemen. Drie pogingen Het blijft winstpunten regenen voor Laura Geluk uit Sint-Annaland. De dressuuramazone haalde zaterdag in Stad aan 't Haringvliet drie winstpunten uit twee proe- ■sj ven in de klasse Ml: 199 en 192 punten. Met die overtui- gende scores werd ze ook tweemaal tweede met haar paard Zerida. Paardensport Balk Aluminium - Vlechtwerk - RVS - Teak - Natuursteen 2e Pinksterdag geopend outs Co. Parallelweg 41 Bergen op Zoom tel: 0164 - 241662 Met vriendelijke groet, Team Patachou Bosstraat 27 - Bergen op Zoom 0164-23 72 02 Uitslag zeskamp: Glad Met overmacht Openingstijden: Donderdag 9 juni Vrijdag 10 juni Zaterdag 11 juni 14.00 - 21.00 uur 10.00-21.00 uur 10.00- 17.00 uur Auto de Jonge Stoofstraat 52 - 4693 RA Poortvliet - tel. 0166 - 61 24 35 www.autodejonge.nl „Ik dacht: ik ga er kort bij staan en schiet recht naar boven. En dat luk te", vertelt de nieuwe schuttersko- ning van het Cloveniersgilde. Het was zijn achtste schot dat doel trof, na zeventig minuten schieten door de elf leden die meededen aan het koningsschieten. ,Je moet ook ge woon geluk hebben", erkent De Wilde. Eens per jaar wordt de staande wip opgericht op het Pluimpotterrein waar de vereniging haar clubge bouw heeft. Op de 21 meter hoge mast wordt een houten vogel ge plaatst en wie die er af schiet, mag zich een jaar lang koning noemen. Het is een eeuwenoude traditie bij schuttersgilden, die door het Clove niersgilde een aantal jaren geleden in ere is hersteld. Onderdeel van de traditie is ook. dat de nieuwe ko ning na afloop een liter bier in één keer opdrinkt, zonder het glas van de lippen te halen. Een ervaring waar niet iedereen om staat te springen, valt vóór en tijdens de wedstrijd te beluisteren. Het waait zaterdag behoorlijk, en de vogel op de mast zwiept dan ook voortdurend heen en weer. Dat maakt het voor de schutters niet ge- Jaap de Wilde is voor de derde keer koning. makkelijk. Tóch weet Kees Jansens met twee van zijn drie schoten de vogel te schampen. Hij mag als ti telverdediger eerst drie pogingen wagen. Daarna schiet elk van de acht mannen en drie vrouwen om de beurt één keer. Van oud naar jong. Dick van Gijlswijk begint, maar de Zeeuwse indoorkampioen mist. Zoals iedereen na hem. De jongste schutter, Joan van Dijke, raakt met haar tweede en haar derde schot de mast. En met zijn vijfde schot schiet Peter van der Gouwe ook tegen de mast nét onder het voetje van de vogel. De ene schut ter gaat dicht bij de mast staan om te schieten, de andere probeert het van wat verder weg. In de achtste ronde, zeventig minuten zijn vers treken, schiet Jaap de Wilde raak. Maar daarmee is het niet afgelopen. Want vijf leden hebben nog een beurt tegoed, zodat de vogel terug wordt gezet op de mast. Niemand weet de vogel daarna te raken, zo dat de titel voor Jaap de Wilde vei lig is. Hij krijgt een soort poncho omgehangen waaraan de naam schilden zijn bevestigd van alle ko ningen vóór hem. Ook een stan daard en een wisselbeker zijn voor hem. En natuurlijk de felicitaties van de andere leden. In 1997 en 2001 lukte het De Wilde ook om koning te worden. De schuttersvereniging Cloveniers gilde telt een kleine twintig leden. Aanwas is er nauwelijks. Jammer genoeg leeft het boogschieten niet echt", zegt voorzitter Peter Suur- land. Er zijn wel jeugdleden ge weest, maar die stopten na een tijd je weer. Elke woensdagavond tussen zeven en negen uur, en op zaterdagmiddag tussen twee uur en half vijf. schieten de leden in hun lokaal op het Pluimpotterrein. „Wie lid wil worden, mag een half jaar op proef meedoen. Als vereniging hebben we bogen en pijlen beschik baar." Het jaar door worden ver schillende onderlinge wedstrijden georganiseerd: een zomer-, najaar- en winterverschieting, en ook een verrassingsverschieting staat op de kalender. Eendrachtruiterslid Caroline van Turnhout uit Dinteloord heeft met Winston meegereden in de klasse L2 bij dezelfde wedstrijd. Ze be haalde een eerste plaats met 195 punten en een tweede plaats met 189 punten. Diverse Eendrachtruitersleden de den mee aan het concours hippique van rijverenigirtg Prins Auvergne in Halsteren, dat donderdag en zater dag werd gehouden. Nicky Quaak uit Sint-Annaland, uitkomend voor de Grevelingenrui- ters reed mee in de LI-dressuur en werd daarbij derde en tweede. In de eerste proef werd ze beoordeeld door twee jury's in verband met se lecties voor Brabantse kampioen schappen. Ze haalde daarbij een to taal van 382 punten (188 en 194 punten). In de tweede proef was er weer gewoon één jury en die vond de verrichtingen van Nicky twee winstpunten waard: 198 punten. Linda Mooy reed met Beaufort ook mee in de klasse LI-paarden. Ze be haalde een totaal van 352 punten (182 en 170 punten) in de eerste proef. In de tweede proef kreeg ze met 191 punten wel een ruime winstpunt. Eendrachtruiterslid Suze v.d. Wel reed zaterdag met Silvester in de klasse B-dressuur. Ze kreeg 188 punten voor beide proeven en werd daarmee een keer vierde. Kiki Stok- hof uit Tholen reed met Hidra in de zelfde klasse en haalde 183 punten en 180 punten. Ook Roxanne Bechthold had winstpunten met haar paard Match: 188 en 180 pun ten. Mandy Deurloo uit Tholen ver scheen met drie paarden in de springpiste. Met de vierjarige Cock tail had ze in het basisparcours van de klasse B vier strafpunten. Met Vestha deed ze mee in dezelfde klasse. Het was even geleden dat ze met dit paard op wedstrijd ging. Het basisparcours werd foutloos afge legd en de barrage die volgde ook. Maar Vestha was zo fel dat ze erg hard door het parcours wilde gaan en dat drukte het aantal stijlpunten. Toch zat er nog een zevende plaats in het verschiet. Mandy reed llona in de klasse L, waarbij ze het ook tot de barrage schopte. Daarin viel er een balk van de hindernis. Maar vanwege de snelle tijd werden ze toch nog zesde. Mandy zag deze verrichtingen als een goede voorbereiding op het concours Kijk in de Pot in Bergen op Zoom, dat dit Pinksterweekend wordt gehouden. Linsey van der Slikke uit Tholen was voor het eerst weer na een bles surestop van twee maanden met haar pony Surprice present op een wedstrijd. Ze deed op Hemelvaarts dag mee aan de springrubriek in Halsteren. In het klassieke parcours B/L bleven ze zowel in de basis als in de barrage foutloos en was de snelle tijd goed voor de tweede prijs. Linsey begaf zich zaterdag in de dressuurring op de benefietwed strijd in Oosterland. Het leverde haar in de tweede proef de eerste prijs op. Met Fleurtje reed ze mee in de klasse B, categorie AB-pony's. Ze kreeg respectievelijk 186 en 180 punten, twee winstpunten. Linsey werd bij het springen ook nog een keer eerste. Ze zadelde Sur price voor de klasse L, categorie BC-pony's. Ze bleef twee keer fout loos in het klassieke parcours en won dat daardoor. In het progressief parcours werd ze tweede met 36 punten. Dat waren er evenveel als nummer één, maar die was bijna drie seconden sneller dan Linsey. Eendrachtruiterslid Reindert Kem- peneers deed op het Schouwse con cours mee aan de dressuur in de klasse B-paarden. Hij kreeg in beide proeven geen winstpunt voor zijn verrichtingen met Angelo: 179 en 172 punten. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. J. Verbraeken en mevr. N. Deurloo 38 p.; 2. mevr. L. Verschoor en W. Bijl 33 p.; 3. mevr. A. Hilgerson en W. Deurloo 22 p.; 4. mevr. L. van Bale 21 p.; 5. mevr. D. Lindenberg en J. Spren kels 18 p.; 6. mevr. J. Bos en G. v.d. Padt 16 p. tuin meubelen Alles/Sint-Maartensdijk: 1mevr. M. Dane en J. Bijnagte, T. Goode en C. van Gorsel, C. Breure en W. Bijl 32 p.; 4. mevr. A. Bocxe en dhr. A. Poot 24 p.; 5. mevr. B. Bij nagte en mevr. W. Kloet 16 p.; 6. mevr. T. Breure en mevr. C. van Mierlo 11 p. Oud-Vossemcer: 1. mevr.. C. van Mierlo 28 p.; 2. mevr. R. van Driel, én mevr. R. Nagtegaal 21 p.; 4. me vr. L. van Poortvliet 17 p.; 5. mevr. L. Weezenaar, én mevr. J. van Hou- Gezeliigheid vóór te 15 p.; 7. mevr. B. Roggeband 5 p. Het overbrengen van water eist behendigheid en samenwerking. De zeskamp bij Smerdiek is gewonnen door de herenteam van sport school Bodyzone. Ze troefden op de zes onderdelen de dames van het eerste elftal van Smerdiek af. Een afgetekende overwinning want het scheelde 16 punten. Spannender werd het voor de num mers twee en drie met maar twee punten verschil. Het was warm tijdens het evene ment dat voor de 12de keer werd gehouden. Het viel nu samen met de viering van het 70-jarige be staan. In de onderdelen van de zeskamp was kracht en behendigheid nodig én samenwerking. Onder meer bij het overbrengen van water door een team van vier deelnemers. En bij het overbruggen van een afstand met drie deelnemers op een zeil. Op de waterbaan konden de spelers eni ge verkoeling zoeken. Op de lustrumviering werd ook ge voetbald. Het toernooi onder de 23 jaar werd gewonnen door het Belgi sche elftal uit Merksem met 14 pun ten, tweede werd het CIOS met 12, derde Kapelle. Ook oud-Smerdiek speelde een wedstrijd. De veteranen kamen in actie tegen Smerdiek all stars, een formatie van voormalige eerste elf talspeler uit de periode 1980-2000. De all stars van coach Ko Stoutjes- dijk wonnen met 3-2 door doelpun ten van Niels Hage. Herbert Ver maas en Mart Koopman. Voor oud-Smerdiek scoorden Wim Priem en Peter Janse. 1. Bodyzone heren (sportschool in Sint-Maartensdijk) 65 punten, 2. Smerdiek 1 (eerste damesteam Smerdiek) 49 p. 3. Smerdiek 2 oud (de oudere spelers van Smerdiek 2) 47 p, 4. Smerdiek dames 1 (eerste damesteam Smerdiek) 43 p. 5. PJZ afd. Tholen St -Philipsland platte- landsjongeren 39 p, 6. Smerdiek B-jeugd 34 pnt, 6. Café/ Cafetaria Cosy Comer 34 p. 8. Joth jongerenraad gemeente Tholen) 33 p, 8. Bodyzone dames (sportschool) 33 pnt. 10. Jacoba van Beieren (tennisvereniging) 31 p, 11. Smerdiek dames 3 (derde dames team Smerdiek) 28 p, 12. The Stars groep vrienden in de leeftijd van 15 jaar) 27 p, 12. Smerdiek 2 jong (jongere spelers van tweede elftal) 27 p, 14. Café Smerdiek 11 p. Edwin Braat, Ingrid Geilings en Sam Douw hebben de titels en prijzen geld in de Goedware eilandencup individueel mee naar huis genomen. Ze wonnen zaterdag het Thoolse ténniskampioenschap in respectieve lijk de heren 3/4/5/6 klasse, dames algemeen klasse en de heren 7/8/9 klasse. Tennis De laatste wedstrijd werd gehouden bij Eegedima in Tholen. De vierde editie van de eilandencup individu eel eindigde na vijf speeldagen en drie speelavonden. Met 40 deelne mers in drie categorieën was het toernooi voor het derde jaar op rij ge groeid. Dit tot grote tevredenheid van de organisatie. Voor het eerst in jaren deed er ook een significant aan tal dames mee aan dit evenement, zodat nu echt gesproken kan worden van een Thools enkel kampioen schap. De deelnemers speelden in el ke categorie in poules van maximaal vier en de winnaars van deze poules maakten op de finaledag uit wie zich een jaar lang de beste tennister/ten- nisser van de gemeente Tholen mag noemen. De finaledag begon 's morgens in de regen met een halve finale bij de he ren 7/8/9 klasse en een halve finale bij de dames algemeen klasse. Bij de heren stonden de jonge Sam Douw en evens jonge Bas Wielaard tegen over elkaar. Dé wedstrijd was extra lastig door de regen, die de ballen zwaar maakte en de baan op sommi ge momenten redelijk glad. Toch probeerden beiden er alles uit te ha len. Sam Douw deed dat het beste en met solide slagen won hij de eerste set met 6-1 en ook de tweede pakte hij met de duidelijke cijfers van 6-2 en zo plaatste hij zich voor de finale. Zijn tegenstander werd bepaald uit de partij van Antal Joppe tegen Mi chael Bazen, zijn teamgenoot uit Sint-Maartensdijk. Antal won met 6- 4, 6-2 van de licht geblesseerde Mi chael. In de finale liet Vossemeerder Sam Douw zien dat hij ondanks zijn jonge leeftijd al een behoorlijk en goed sla genarsenaal tot zijn beschikking heeft. Hij kwam steeds als bovenlig gende partij uit de rally. Met een 6-2, 6-1 overwinning volgde hij zijn plaatsgenoot Bram Filius op als Thools Kampioen in deze klasse. Leonie van Egeraat en Jolanda v.d. Klis-Ploeg bekeken in hun partij wie het 's middags ging opnemen tegen de nummer één geplaatste Ingrid Geilings. Jolanda kwam goed uit de startblokken en pakte de eerste set met 6-3. Na een kleine pauze wegens gladheid door de regen pakte Leonie de tweede set met 6-0 waardoor er een beslissende derde set nodig was. Hierin nam Leonie eerst een voor sprong, maar Jolanda kwam goed te rug tot 4-4. Toch knokte Leonie zich naar de overwinning en trok de wed strijd met 6-4 in de laatste set naar zich toe. Van Egeraat en Geilings maakten er een leuke pot van in de damesfinale. Veel lange rally's en verschillende soorten slagen. Maar wat Leonie ook probeerde, ze kon niet door de solide defensie van Ingrid heen komen. De ze bracht alle ballen diep en geplaatst De firialistèn van de eilandeneup met daar tussenin de titelwinnaars (met bekerv.l.n.r.: Ruud Schot, Leonie van Egeraat, Edwin Braat, Sam Douw, Ingrid Geilings en Antal Joppe. terug totdat haar tegenstandster een fout maakte. Ingrid won zo de eerste set met 6-2. Ook in de tweede kon Leonie geen gaatje in de verdediging vinden en met 6-0 maakte Ingrid haar favorietenstatus waar. Haar naam werd op de wisselbeker van de dames bijgeplaatst als bpvolger van Addie v.d. Zande. Edwin Braat en Jean Ruinard speel den tegen elkaar in de halve finale van de 3/4/5/6 klasse. Daarin liet Ed win duidelijk blijken waarom hij al vanaf dag één de grote favoriet voor de titel was. Met 6-0 en 6-1 plaatste hij zich met overmacht voorde finale tegen Ruud Schot. Bij de eerste paar games in de finale kon Ruud het tempo van Edwin nog bijhouden, maar toen schroefde Ed win het tempo omhoog en pakte hij de eerste set met 6-2. Ook in de tweede set dicteerde Edwin het spel. Met 6-0 in de tweede set maakte ook hij zijn plaatsing waar door de finale te winnen. Er werd ook een verliezersronde ge speeld. Hierin konden de al uitge schakelde deelnemers nog een kleine prijs winnen. Er deed een klein aan tal dames en heren mee en Pim Douw uit Oud-Vossemeer was uit eindelijk de gelukkige die met een nieuwe tennissporttas naar huis ging. Bij de prijsuitreiking bedankte de or ganisatie de deelnemers voor hun deelname. In september start de Goedware eilandencup voor teams waarbij de verenigingen onderling gaan strijden om de titel van sterkste tennisclub van de gemeente. De in schrijving voor dit onderdeel wordt volgende week geopend. N 1 P„nAur Hit f^tr uv rklt*. J j v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15