Velen genieten van voetbal en muziek tij dens 80 j aar WHS Hulde schrijver Han van Vossen en ook clubfotograaf Wim Fase Lid van verdienste en vrijwilliger van verdienste Delta en Roses door Tholen Mixteam Annaland verliest weer Sint-Annalandse club zwaait trainer Joost Hulshof uit Cees Moeliker wint loodzware vlucht vanuit Orléans Saran Tholen speelt tegen Volendam Runningteam nu zelf aan zet Snoeijers tweede Donderdag 9 juni 20il EENDR ACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Mede dankzij het fraaie weer, is de viering van het 80-ja- rig bestaan van voetbalvereniging WHS uit Sint-Anna land fenomenaal verlopen. Dat zei voorzitter Erik-Jan Blom zaterdagavond in zijn dankwoord na het voetbal concert door Accelerando en een gelegenheidskoor van WHS. Met voetbalwedstrijden en muzikale optredens werd van woensdagmiddag tot en met zaterdagavond aandacht besteed aan het zestiende lustrum. Muziek Twee steunpilaren van WHS zijn tijdens de viering van het 80-jarig bestaan extra in het zonnetje gezet. Han van Vossen werd benoemd tot lid van verdienste en Wim Fa se werd vrijwilliger van verdienste. Bestuurslid Theo Moerland schetste de verdiensten van beiden en voorzit ter Erik-Jan Blom reikte de oorkondes en dinerbonnen uit. Dat gebeurde donderdag tijdens de sponsor- en vrij- willigersavond in de feesttent. Geel-zwart Duiven Uitslagen Clublied De Schakel Ruime zege Emergo Selecte groep Schoenen vergeten Het eerste gemengd team van tennisclub Sint-Annaland prijkt na de derde competitiedag onderaan de ranglijst. Er is nog geen enkele wed strijd gewonnen en ook de partij tegen De Klappers in Krabbendijke eindigde zaterdag in een nederlaag: 1-5. WHS houdt al 80 jaar stand en dat werd vier dagen gevierd met o.a. het oplaten van 250 groene en witte ballonnen. Vijf kaartjes zijn er inmiddels al terug uit België en Frankrijk. De prijswinnaars worden aan het begin van de nieuwe voetbalcompetitie bekend gemaakt. Naast de voetbalwedstrijden was-er in de feesttent ook het nodige te doen. Het begon woensdagmiddag met een optreden van theaterschool MusicalXpres uit Poortvliet. Bijna 200 toeschouwers genoten van de musical De Winkel van Sinkel. Donderdagavond traden Anita en Ed op voor de vrijwilligers en spon sors. Vrijdag stond overdag in het teken van de jeugd. Twee mannen van voetbalparty XXL wisten de jeugdleden te vermaken met allerlei voetbalspellen en een 4x4toernooi. 's Avonds trad coverband STOOT! uit Roosendaal op iglet tal van hits. Zaterdagavond-was'het de beurt aan y Accelerando" o.l.v. Clemens Ros- mulder en het WHS-gelegenheids- koor, dat fr^vijHiedjes werd bege leid door de fanfare. Onder meer Bloed, zweet en tranen, dat Pierre van Broekhoven speciaal voor de ze gelegenheid componeerde voor WHS. Ook de'slagwerkgroep o.l.v. Johan van Vossen trad nog een paar keer op. Daarna volgde de trekking van de jubileumloterij door de ereleden Wim van Vossen Azn., Jacob Cees Moeliker uit Tholen had zaterdag vanuit Orléans Saran de snelste Thoolse duif. Zijn favoriet en eerste getekende overbrugde het 433 kilo meter lange parcours in precies zeven uur. In Zierikzee bleek slechts één snellere te zitten, zodat in het samenspel de tweede prijs in de wacht werd gesleept. Han van Vossen (links) en Wim Fase met hun oorkonde die hoort bij de benoeming tot respectievelijk lid van verdienste en vrijwilliger van verdienste. „WHS is in ons dorp een belang rijke schakel als het om leefbaar heid en saamhorigheid gaat", zei voorzitter Sander Westdorp Mzn. woensdagavond bij de officiële opening van de festiviteiten. Hij gaf het sein voor het oplaten van 125 groene en witte ballonnen met daar aan een kaartje van de jongste WHS-leden. Inmiddels zijn er al kaartjes terug uit België en Frank rijk. Aan het begin van de nieuwe voetbalcompetitie worden de prij zen uitgereikt. Gevoetbald werd er natuurlijk ook. Hoofdklasser Kloetinge luisterde woensdagavond het 80-jarig be staan van de Sint-Annalandse voet balvereniging op. De Bevelanders streden om elke bal om zich in de kijker te spelen voor de nieuwe competitie. De Setallanders kwa men op alle fronten tekort, maar hielden de schade in de eerste helft beperkt tot 0-1. Na rust bleek het tempo voor de jubilarissen te hoog. Kloetinge won uiteindelijk met 0-6. Voor de wedstrijd onthulden de eer ste elftalspelers de nieuwe, grotere clubvlag met tussen de groene en witte banen het royale WHS-logo. Na de wedstrijd was er nog een of ficieel tintje, want toen werd af scheid genomen van trainer Joost Hulshof. Vice-voorzitter David Ha- ge prees de vertrekkende trainer uit Dinteloord, die WHS 1 de afgelo pen competitie als de hoogst ge klasseerde Thoolse club deed eindi gen. Met bloemen en een mandje Sint-Annalandse produkten werd de waardering overgebracht. Leider Sander Goedegebuure voegde daar namens de spelersgroep nog een di nerbon aan toe. Er was .nog meer voetbal. De A-ju nioren van WHS en SPS tegen el kaar, wat in een 2-3 zege voor de talenten uit Poortvliet uitmondde. De afgelopen competitie werd SPS A kampioen en dat werd in deze wedstrijd bevestigd. Het A.J. Soeterstoernooi voor de B- junioren werd donderdagmiddag gewonnen door MOC'17 uit Ber gen op Zoom. WHS BI werd vijf de. De hele avond werd er volop Zaterdagmorgen om tien minuten voor zeven klonk het fluitje van de hoofdconvoyeur van postduivenaf- deling Zeeland '96 voor de derde midfondvlucht van het seizoen. Het sein voor de begeleiders de deuren van de trailers te openen, zodat de duiven aan hun thuisreis kunnen be ginnen. Er vertrokken op dat mo ment in Orléans Saran 8200 Zeeuw se duiven, waarvan 878 van Tholen en Sint-Philipsland, bijeengebracht door 66 deelnemers. Op het gemid deld 435 kilometer lange traject werd het voor de duiven door de ho ge temperaturen en een harde noordoostenwind geen makkelijk karwei. Precies zeven uren later bereikte de eerste duif Thools grondgebied. Met een gemiddelde snelheid van ruim 1031 meter per minuut, omge rekend bijna 62 kilometer per uur, viel de 852, een jaarling duivin, van Cees Moeliker om tien voor twee aan de Verbrandestraat in Tholen. In het samenspel Tholen/Sint-Philips- land/Schouwen-Duiveland eindigde Moeliker in een deelnemersveld van 1259 duiven op een tweede plaats. De melkers uit Tholen-stad waren goed vertegenwoordig in de kop van de uitslag. David Noom en de opa-kleinzoon-combinatie Frans en Daniël Bal eindigde respectievelijk als tweede en derde van Tholen. In het samenspel bleken ze de derde en vierde snelste duif te hebben. De taaie omstandigheden kwamen ook tot uiting in de duur van het concours. Bij de vier Thoolse ver enigingen stond het prijskamp, waarbij een op de vier ingezette duiven op de uitslag komt, gemid deld één uur open. Normaal is dit bij een dergelijke afstand 20 tot 30 minuten. Opvallend is verder dat veel goede duiven hun prijs misten en zelf tot op heden het thuisfront niet hebben bereikt. La Souterraine is zaterdag het decor voor de derde dagfondvlucht van het seizoen met een gemiddelde af stand van 625 kilometer. Tevens staat met Breuil le Vert alweer de laatste vitessevlucht voor de oude duiven op de agenda. De duiven Hét eerste team van voetbalclub Tholense Boys uit Tholen gaat op 2 juli de krachtmeting aan met een profteam. Volendam 1 is gestrikt voor een sportieve ontmoeting op sportpark de Bent. De wedstrijd be gint om zeven uur 's avonds. gedanst en gezongen. Vrijdagavond speelden vijftig plus sers van WHS tegen een selectie leeftijdsgenoten, waarvoor spelers van Tholense Boys, Noad en SPS in actie kwamen. Voor rust scoorde Sander Westdorp Hzn. twee keer en in de tweede helft maakte Johan van de Repe er met een kopbal, uit een voorzet van Henk Noteboom, 3-0 van. De Thoolse selectie met spelers als Rien Koppenhol van Tholense Boys, Kees Kooij van Noad en Jan Elenbaas van SPS, trof nog wel de lat, maar gescoord werd er mede door goed keeperswerk van Kees Goedegebuure en Theo den Engelsman niet. Oud-Thole- naar Arne van den Boom uit Fries land had voor geel-zwarte tenues gezorgd met daarop het logo van WHS. De jubilerende vereniging hield er nog reserveshirts aan over, want de Thoolse selectie deed deze bijzondere gelegenheidskleding ca deau. Zaterdagochtend en -middag speel den de E- en F-pupillen het A.J. Soeterstoernooi. Deze toernooien werden beide in verschillende pou les gespeeld. Kapelle en Nieuw- Borgvliet wonnen bij de E-pupillen met WHS El op de vijfde en E2 op de vierde plek. Winnaars F-pupil len: FSV, Tholense Boys en MOC '17. 'WHS F1 werd vijfde, F2 zes de en F3 derde. 's Middags speelden WHS 2/3 en WHS 4/5 elk een wedstrijd. WHS 2/3 verloor met 0-5 van het zondag team van Vosmeer en WHS 4/5 won met 2-1 van Melissant vetera nen. gaan hiervoor vrijdagavond de mand in voor een trip van gemid deld 270 kilometer. De Reisduif Scherpenisse, 217 duiven van 19 deelnemers. Eerste duif 13.50.14 u. is 1031,582 m/min. Laatste duif 1431.08 u. is 939,223 m/min. C. Moeliker 1,12,26, 38; D. Noom 2, 9, 32, 44, 50, 54, 58, 65, 72; J J. Bolier 3, 4, 5, 8, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23, 24, 25, 33, 34, 35, 45, 46,56,57,6162,63; M.J. Laban 6, 11,41; J. Baay 7; P. Laban 13,31, 39. 49; J. de Graaf 19, 40, 51; DJ. Menheere 20, 29,43, 52,53; Mario de Graaf 21,36,42,66; J. Moerland 27,55,59,70; A J. Hage 28,30,48; L. van der Hoofd 37; AMoerland 47; P. Potappel 60, 64, 68; Wols Uijl 67; L. Hage 69; L. de Kwak Koolaard 71 De Zwaluw Oud-Vossemeer, 286 duiven van 20 deelnemers. Eerste duif 133232 u. is 1026,179 m/min. Laatste duif 143233 u. is 904,877 m/min. comb. F. en D. Bal I. 4, 9. 27, 29, 34.38,40,66,71A J. Capelle 2,5, 11, 12, 15, 18, 19, 24, 36, 45, 47, 55,70; P. Vis 3,26,42,52,59; D.A. Vaders 6,2122,37,67; J.A. Capel le 7, 16, 28; A. Havermans 8, 17, 20, 32, 44. 46, 48, 53; C.A. Rijn berg 10, 14, 58; comb. Hommel Walpot 13.23,35,50,57;J. van der Kleyn 25, 68; R. Fonteyne 30, 39, 63,64; R. Vaders 3156,60,62,72; P. de Wilde 33; S. Berkey 4143; F. Rommers 49; H. Rensink 51; T. de Graaff 54, 69; J. Toetenel 61; T. de Koning 65. De Vredesduif Sint Philipsland, 267 duiven van 18 deelnemers. Eerste duif 14.16.14 u. is 986,640 m/min. Laatste duif 153236 u. is 842,434 m/min. R. Reijngoudt 1,2,3,9,31,41,43, 44, 47. 56; comb. Reijngoudt 4, 5, 12, 17, 26, 30, 32, 36, 45, 48, 49, 52,53,55,58,6163,64; gebr. Ver- meij 6. 35, 38 J.D. Quist 7, 37; K. de Frel 8 21, 40, 57 60 66; A. Goudzwaard 10, 15, 16,29,51,59; K. van Dommelen 11, 13, 14, 18, 23, 25, 33, 39; A.W.A.P. Bolijn 19. 24. 42; J. Zuidweg 20, 62; M. Meijer 22, 27; gebr. Reijngoudt 28, 54, 67; comb. Bolijn 34, 50; gebr. Ligtendag 46; J.C. Verwijs 65. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 108 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 14.1838 u. is 960,797 m/min. Laatste duif 15.15.01 u. is 854384 m/min. A.J. Scherpenisse 16,9, 10, 12: H. van Hemert Rijnberg 2,3,4, 15, 16, 27; D. de Wilde 5,2122; J. de Rij ke 7, 19; J. Heijboer 8, 13, 14. 20. 26; J. Benningshof 11, 23, 25; A. Bijl 17; C. Potappel 18,24. Han van Vossen is 8 augustus a.s. vijftig jaar lid van de Sint-Anna landse voetbalvereniging. In het eer ste elftal speelde hij vanaf 1968 tot 1981 vele verdienstelijke wedstrij den. Toen hij door zijn werk als jachtopziener in de wintermaanden veel minder beschikbaar was, ging Han in lagere elftallen spelen. Hij werd jeugdbestuurslid en stroomde door naar het grote bestuur met jeugdzaken als speciale taak. Van Vossen leidde ook diverse jeugdelf- tallen en reed met talentvolle spelers naar selectiewedstrijden voor B- en C-junioren. Hij werkte daarbij veel samen met zijn broer Wim, al lang erelid, die met uiterste precisie de Vroegop, Kees Noorthoek en vrij williger Frits Verhoef. De hoofd prijs was een wedstrijd van RBC voor 4 personen, maar de Roosen- daalse semi-profclub staat op de rand van faillissement. In plaats daarvan werd een wedstrijd van PSV uit Eindhoven voor 2 personen de hoofdprijs, maar de winnaar is nog niet bekend. Ina Rijnberg won de derde prijs: zes maanden bewe gen bij Salus in Tholen. Voorzitter Erik-Jan Blom had bij opstellingen voorbereidde. WHS maakte graag gebruik van de veelzijdige kwaliteiten van de be trokken Setallander: zowel voor de lichtmasten, de kantine, kleedloka len, ballenvangers en velden. „Rien Heijboer, die het terrein beheerde, had altijd wel een klusje voor me te doen. Kunstmest rijden of de was machine repareren, metselwerk of laswerkzaamheden. Met de eerste douches hebben we veel afgetobd." Han van Vossen vertegenwoordigde ook Sinterklaas, verzorgde de bingo en had in clubblad de Schakel een eigen rubriek: 't Gebeurt bij 't Spookwegje. „Op een ludieke ma nier probeer ik gebeurtenissen bin- zijn eerste grote evenement wel ge merkt, dat WHS een feest kan orga niseren. Hij bedankte de jubileum commissie met bloemen voor hun grote inzet: Eddie van Ast; Ina Rijnberg, Peter Smits, Theo van 't Hof, Bert Rauls, Abby Hommel, Sander Westdorp Mzn. en Carolien Fase. „Er komt heel veel bij kijken, zoals verzekeringen, enz., maar mede dankzij veel vrijwilligers bij o.a. de EHBO, de nachtploeg, bar diensten en friettent is het uitste kend verlopen." Muziek van dj Wouter sloot de vier feestdagen ter gelegenheid van het nen de vereniging voor jong en oud herkenbaar te maken. Serieuze en minder plichtmatige zaken combi neer ik om iedereen op een positie ve, opbouwende manier bij WHS te betrekken." Han van Vossen schreef niet alleen in de Schakel, hij ging die op een gegeven moment ook helemaal sa menstellen. „Na het overlijden van Briel Heijboer in november 1986 nam Katie van Winkelen het club blad enige tijd waar, maar toen ik in het bestuur van de voetbalvereni ging kwam, nam ik die taak over. De Schakel verscheen destijds nog tien keer per jaar, zodat je er bijna dage lijks mee bezig was. Na het kopieer werk werden de boekjes met de hand gevouwen en geniet. Elke maand kregen we drje helpers om alles klaar te maken voor de bezor ging." Is de frequentie van het clubblad verminderd en de afwerking deels geautomatiseerd, tijdens de competi tie verzorgt Han bij thuiswedstrijden 80-jarig bestaan af. Het clublied Wij Houden Stand werd door ieder een uit volle borst meegezongen. „Een indrukwekkende afsluiting van een geweldig jubileum!", vond secretaris Carolien Fase. „Heel veel mensen met een groen wit hart kijken terug op een heel sportief, gezellig en zonnig jubi leum. Zo'n geweldig programma had de jubileumcommissie niet kunnen realiseren zonder alle vrij willigers en sponsors! Daar hoopt WHS ook in zijn 81ste verenigings jaar en verder op te kunnen reke nen." van het eerste elftal altijd een nieuwsbrief. Naast een aantal feiten als de stand en het volgende pro gramma komt hij in het voorwoord ook met persoonlijke noten. „Na vele mooie, actieve voetbalja ren heb ik me voor de hele WHS-fa milie kunnen inzetten", zo blikt Han van Vossen tevreden terug. „Als dui zendpoot ben ik eigenlijk voor velen hun rechterhand. Ze reikten mij hun linkerhand aan en kregen er meestal een rechterhand voor terug, zodat ze als het ware twee rechter handen hadden." De humor en gemoedelijkheid ma ken Han van Vossen naast zijn diver se vaardigheden tot een innemen de persoonlijkheid binnen WHS. „Maar ik heb de toenmalige voorzit ter Bram Soeters ook meer dan eens het bloed van onder zijn nagels ge haald", voegt Han er snel aan toe. „Bij uitwedstrijden bleef ik samen met Henk Dijkema en Jan Mossel man vaak te lang aan de bar zitten in de Viersprong bij Breda. De voorzit ter sommeerde ons dan bij herhaling om af te rekenen en dan volgde er wel eens een kanonnade." Voor Han De Thoolse club stuurde Elisca de Jonge, Angelique en haar moeder Trijnie Goedegebuure, Martin Oos- dijk, Martijn v.d. Graaf en André Verheul de baan op. Angelique speelde met Trijnie, de damesdubbel en met 3-6,2-6 verloren zij deze par tij. De dames van de tegenpartij speelden zuiver en één van beide da mes had een goede en harde service. Martijn en André speelden de heren- dubbel tegen Jeroen Bakx, de zoon van de Thoolse competitieleider Per ry Bakx, en diens compagnon. Je roen (rating 3 op papier) nam geen stapje terug: 6-0 en 6-3 was de eind stand in het voordeel van De Klap pers. Angelique en Martin speelden de eerste mix en kregen ook Jeroen te genover zich. Daarmee hadden ze geen kans op winst, hoewel ze de wedstrijd niet zomaar weggaven: 6- 2, 6-2. Martijn en Trijnie verloren in een half uur hun partij met tweemaal 6-0. André en Elisca speelden sinds lange tijd weer eens samen een wedstrijd. De eerste set werd gewonnen met 6- 4, de tweede set kwamen zij voor met 5-3. André mocht gaan serveren, maar verloor de game en de rest van de set ook, dus een derde set moest worden gespeeld. Door teveel eigen fouten, moesten ze kleur bekennen en verloren ze de set met 3-6 en daarmee ook de wedstrijd. De laatste partij van de dag was van het vaste duo Elisca en Martin. Zij mochten de wedstrijd beginnen, maar verloren de servicebeu;!. Dat was een slecht begin van de eerste set en deze werd dan ooH verloren met 4-6. maar de tweede set konden ze met 7-5 naar zich toe trekken. Dtx>r de geweldige servicebeurten van Martin en het goede lopen van Emergo heeft met 4-18 een ruime zege geboekt op Tjoba in 's-Heer Hendrikskinderen. De korfballers uit Sint-Maartensdijk speelden, on danks de warmte in een redelijk hoog tempo de eerste helft. De gas ten namen een 0-4 voorsprong en gingen rusten bij 1-6. In de tweede helft kwam de score echt op gang van Vossen was de onderscheiding van lid van verdienste bij WHS niet de eerste vorm van waardering. Eer der kreeg hij die kwalificatie al bij de Wild Beheer Eenheid Tholen/Sint Philipsland. Leeftijdsgenoot Wim Fase groeide met Han van Vossen op in de buurt van de Tienhoven onder de stan derdmolen. Zijn verdiensten lagen en liggen weer op een ander terrein. Fase stond aan de andere kant van de lijn. Zo is hij al meer dan veertig jaar vaste supporter van het eerste elftal en dat niet alleen thuis, maar ook bij uitwedstrijden, zo benadruk te bestuurslid Theo Moerland. Zijn tweelingbroers Ewoud en Rien ope reerden vele jaren in het standaard team en hun acties legde Wim vast. Niet alleen voor het familie-album, want de naar Oud-Vossemeer ver huisde Fase groeide uit tot een ware clubfotograaf. „Alles legde je vast", zo prees Theo Moerland de vrijwilli ger van verdienste. „Of het nu jubi larissen waren of een barbecue, het eerste elftal of de F-pupillen. Je was bij alle evenementen van WHS en zorgde dat alles van onze voetbal vereniging werd vastgelegd. Daar naast behoor je bij een select groepje van uitzonderlijk trouwe suppor ters." Naast hun oorkonde behorend bij lid van verdienste en vrijwilliger van verdienste, kregen Han en Wim bei den een dinerbon voor twee perso nen, zodat Dini en Saar ook mee kunnen genieten. „We zijn onze vrouwen enorm dankbaar dat we ons al zolang voor WHS kunnen inzet ten", zo bracht Han de dank mede namens Wim over aan het thuis front. Vrijwilligers en sponsors genoten donderdagavond in de feesttent op De Waaje verder nog van een buffet en een optreden van het Thool se zangduo Anita en Ed. Dit pas na de nodige vertraging, want door stroomuitval ging er een mengpa neel kapot, waarvoor uit Den Bosch nieuw materiaal moest komen. Ook de friteswagen lag er enige tijd uit. Het parcours van de profronde loopt zaterdag van Middelburg (start 10 uur) naar Goes (verwachte finish om 16.52 uur) over een lengte van 192,8 kilometer. Daarbij rijden de renners de gemeente binnen over de Philipsdam. Ze rijden verder over de Krabbenkreekweg en slaan aan het einde af richting Oud-Vosse meer. Daar houdt het peloton een sprint over de Hiksedijk, en zoeft het verder over de Vogelsangsedijk en de Gankelweg. Via de Oud-Vos- senieersedijk wordt koers gezet richting Tholen. Aan het einde van de dijk wordt de afslag naar de Nieuwe Postweg genomen en dan verdwijnen de deelnemers over de Elisca werd deze set ook gewonnen met 6-3. De eindstand van het eerste team gold ook voor het derde mixteam van Sint-Annaland. Dat team moest na twee keer gelijkspelen voor het eerst hun verlies incasseren. Het werd 5-1 in en tegen Sluiskil. Overi gens was dat zaterdag toevallig voor alle vier de wedstrijden in die poule de uitslag, alle thuisploegen wonnen daarbij. Het begon voor de Stal lan ders al minder goed, want twee spe lers waren hun schoenen vergeten, maar omdat werd begonnen met de heren- en damesdubbel, hadden ze gelegenheid om nog schoenen te gaan kopen. Matthijs van der Graaf en Alfred van Vossen (die voor het eerst mee deed aan de competitie) speelden te gen een te sterke tegenstander in de herendubbel en verloren met 6-1,6- 1De damesdubbel met Anja van Renswoude en Mieke van 't Hof ging gelijk op, maar op het laatst ga ven de dames net te veel weg en ver loren met 6-4,6-4. William Quist en Simone Snoep moesten in de eerste set van de ge mengd dubbel nog aan elkaar wen nen qua spel en verloren deze snel met 6-1In de tweedeset ging het be ter en konden ze aardig wat weer stand bieden, maar het beslissende punt viel iedere keer net aan de ande re kant: 6-2 verlies. William en Anja kwamen al snel met 3-0 achter, maar knokten zich terug en haalden er nog een tiebreak uit. Deze werd echter verloren met 7-3. In de tweede set gingen de Sint-Annalanders wat meer risico nemen, maar dit pakte niet goed uit: 6-2 verlies. Matthijs en Simone wonnen door sterk spel met 6-3, 6-2, 6-2. Alfred van Vossen en Mieke van 't Hof de baan op verloren in twee sets met 6- 1,6-3. en kwamen de Tholenaren binnen een mum van tijd op een 1-9 voor sprong. Harmen van Heemskerk (4x), Gerrie Anthonisse (3x), Lies- beth Potappel (3x), Marco v.d. Hoek (2X), Hans Peter de Jong (2x), Jaco Rip (2x), Marianne Bolier en Petra de Jong waren trefzeker voor de rood-zwarten. Zaterdag speelt Emergo in Arnemuiden de laatste veldwedstrijd tegen TOP. Het Runningteam Tholen is klaar voor de start van de Roparun, za terdag in Parijs. Maar het team heeft ook al weer acties voor de estafetteloop van volgend jaar op het programma staan. Op 5 juli is er een triatlon op het Westerpoort in Tholen en op 26 augustus wordt er voor het eerst een Tholenloop georganiseerd. Een prestatieloop van 4,8 of 12 kilometer in Tholen. Het geld dat daarmee wordt opge haald is bestemd voor het Run ningteam Tholen, dat met haar deelname aan de Roparun het goe de doel steunt, namelijk de strijd tegen en onderzoek naar de ziekte kanker. De laatst gehouden geldin- zamelactie voor het team was een miniroparun met leerlingen van de basisscholen Ter Tolne en de Re genboog uit Tholen op sportpark de Bent. Nu richten de deelnemers zich op de tocht van aankomend weekend. De estafetteloop heeft een door komst door de Burgemeester Elk- huizenlaan in Halsteren en daaraan wordt een Thools tintje gegeven. Tholenaren en andere belangstel lenden worden uitgenodigd daarbij aanwezig te zijn om het Thoolse team, dat dan 448,9 kilometer ach ter de rug heeft, toe te juichen. De 'Thoolse' doorkomst is op Tweede Pinksterdag, rond negen uur 's morgens. Het team met nummer 85 is ook te volgen via roparun- live.nl. Marcel Snoeijers uit Tholen volgt de leider in het tussenklassement van het Nederlands kampioenschap rallyracing op de voet. Hij staat na twee races op het Eurocircuit in Valkenswaard op de tweede plek. Hij komt op zondag 19 juni weer in actie met zijn Renault Clio voor de derde race om het NK. Reimerswaalseweg weer uit zicht. De fietsers van de Ride for the ro ses, waarvan de opbrengst bestemd is voor het KWF kankerfonds, fiet sen in tegengestelde richting. Ze vertrekken 's morgens om negen uur in Goes en komen Tholen oprij den via de Oesterdam. Ze slaan af naar de Gortzakweg en vervolgens dé Kettingdijk. Dan steken ze de Postweg over, om via de Vrouwen- dijk, Watervlietsedijk, Puitsedijk en Molenweg Oud-Vossemeer binnen te rijden. Er is een tussenstop bij de Vossenkuil. De deelnemers verlaten het dorp via de Dorpsweg en de Hiksedijk en rijden verder over de Philipsdam. De wielerwedstrijd Delta tour, die morgen start en tot en met zondag duurt, komt voor een deel ook door de gemeente Tholen. Ook de deel nemers op de 120 kilometer van de benefiettocht Ride for the roses pas seren zaterdag de voormalige eilanden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 13