d Grotere zaal doet verkoping goed Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 3 juni 2011 Bestuur Tholense Boys compleet Inbraak mislukt Slapen in doos Afscheid ouderling Van Burgh wint Canticum zingt in Papendrecht Ista wint pool Anita en Ed op tv Andere huizen 't Hof Sportdag voor goed doel Jannie en John winnen bridge Philips van Dorpstraat Niet gefietst Verkoping Bethelkerk Op schoolreis Bella Bosso verhuist DEV voor Sjaloom I Geslacht in eigen slagerij Woord en Daad Voor liefhebbers Uitvoering DEV Troster meeste vis Timmerdorp gaat door bij Leger Handhaversdag Haestinge Uitbreiding woningeu Deurloo en Gunter delen winst Astmafonds Siriz Handicap.nl Fietsmeerdaagse Bouw Zeepaard Schieting Fair aan Hoge weg v 4 Statiegeldbon Scharrelkippen Agenda Reijngoudt vangt diklipharder V Tholen De vacatures in het bestuur van voet balclub Tholense Boys zijn opgevuld. Op een extra ledenvergadering kozen de dertig aanwezige leden Michael Marinus, Ad van 't Hof en Stefan Kuhn als opvolgers van voorzitter Jan Heshof, penningmeester Rien Kop- penhol en pj.-man Sjaak Suijker- buijk. In de eerstvolgende bestuurs vergadering verdeelt het bestuur de functies. De rondvraag werd door en kele leden aangegrepen om te infor meren naar de ontwikkelingen rond de accommodatie van de club. Het bestuur is nog volop in gesprek - in juni is er weer een overleg met de ge meente - en kan niet zeggen welke kant het op gaat. Op dit moment wordt een door de gemeenteraad aan gedragen alternatief doorgerekend. Onbekenden hebben vrijdagmoigen rond half vier tevergeefs geprobeerd in te breken bij juwelier Angelique in de Dalemsestraat. Het lukte hen niet om. met behulp van een boormachine en een koevoet, de winkeldeur open te krijgen. Ook een gelaagde etalage ruit kregen ze niet stuk. Een buurtbe woner betrapte de inbrekers, die er vandoor gingen toen deze een grote schreeuw liet. De predikant van de Hersteld Her vormde Gemeente, ds. Van der Bas, heeft met een aantal gezinsleden, lei dinggevenden van het Calvijn college en jongeren uit de gemeente een nachtje geslapen in een doos. Dat ge beurde op het plein van de school. Zij lieten zich sponsoren en dat leverde ruim 3500 euro op. De actie was be doeld voor het evangelisatiewerk van de Hersteld Hervormde Kerk in Den Helder. Daarvoor is in Tholen totaal 5500 euro ingezameld. Na 26 jaar is M. van den Berge we gens zijn gezondheid gestopt als ou derling van de Gereformeerde Ge meente. Vele jaren gaf hij catechisaties en was hij 's avonds ac tief voor andere kerkelijke activitei ten. maar met pijn in het hart moest Van den Berge dat opgeven. Hij was ook ouderling in wijk 4 (o.a. Ten An ker). Andere leden van de kerkenraad nemen dat nu waar. Van den Beige blijft wel de ledenadministratie ver zorgen, alsmede de coördinatie van het verspreiden van kerkbladen en cd's met preken. De gemeente heeft de zaak van auto bedrijf Van Burgh over plan Noord bij de Raad van State verloren en moet ook de proceskosten van 477,11 euro betalen, waarvan 437 euro afkomstig is van verleende rechtsbijstand. Ook het griffierecht van 298 euro dat Van Burgh aan de Raad van State moest betalen, dient de gemeente te vergoe den, zo stelde staatsraad mr. P.B.M J. van der Beek-Gillessen vast, in tegen woordigheid van ambtenaar van staat mr. E.M. Ouwehand. Het chr. gem. koor Canticum deed za terdag in Papendrecht mee aan de Ko renmanifestatie van de kon. chr. zan- gersbond die het 125-jarig bestaan vierde. Alle 27 deelnemende koren zongen in meerdere van de vijf be schikbare kerken. Canticum voerde werken uit van onder meer Mendels sohn, Mozart, Sullivan en Rinck, en ook de heren van het koor zongen en kele liederen. Het publiek in de Mor- gensterkerk en de Elimkerk waardeer de het optreden. Tussendoor waren er workshops, gericht op het verbeteren van de zangtechniek. Op de slotmani festatie in de Bethlehemkerk zongen alle koren samen. Het slotlied 'Kom en laat ons vrolijk zingen' was door Joop Schets speciaal voor het jubi leum gecomponeerd. Frans Ista uit Sint-Maartensdijk heeft de eredivisiepool voor Tholenaren op zijn naam geschreven. Hij eindigde met 1540 punten bovenaan, vóór Tommy van der Veer die met 1517.5 punten genoegen moet nemen. Er de den 23 mensen mee aan dit initiatief van Jochem van Dijke en Jeffrey Schipper. Ook volgend seizoen orga niseren zij de eredivisiepool, waar voor in de zomer een website wordt gemaakt. Wie mee wil doen. kan een mail sturen naar eredivisietholen@gmail.com. Het zangduo Anita en Ed is zondag 5 juni op televisie te zien. Een inter view, afgewisseld met fragmenten uit videoclips., wordt uitgezonden in het SBS6-programma De 25... leukste internetfilmpjes. Het duo staat in de top-25 van dit programma. Ze zijn vier keer eerder door RTL of SBS voor een programma gevraagd, maar dit is het eerste verzoek dat is gehono reerd. Aan de manier waarop mensen reage ren als ze met hun bus onderweg zijn, merken Anita en Ed dat hun populari teit groeit, zeggen ze. Hun fanclub is aan een aardige opmars bezig. Het duo wordt, met zijn repertoire uit de jaren tachtig, vaak gevraagd voor de echte piratenfeesten. Speciaal daar voor is een medley opgenomen met allerlei liedjes uit de piratentijd, die gedownload kan worden van www.anitaened.nl. Het plan 't Hof, voor de bouw van 33 koopwoningen op de hoek van de Burgemeester Van Boeijenstraat en Dilt, in Stadszicht II, wordt gewijzigd uitgevoerd. Initiatiefnemers Marsaki Tholen.com en Sprangers bouwbe drijf zien uit marktoverwegingen af van gestapelde bouw (een hof met ap partementenblokjes op de koppen en een open binnengebied). In plaats daarvan willen ze uitsluitend 'grond gebonden' huizen bouwen: 25 rijtjes huizen en acht kopwoningen. Die ge wijzigde verkaveling leidt ertoe dat een aantal woningen deels buiten de in het bestemmingsplan aangegeven bouwvlakken valt en dat parkeer plaatsen zijn voorzien op grond die voor openbaar groen is bestemd. Het gemeentebestuur wil. via een omge vingsvergunning, planologisch mede werking verlenen aan de veranderde opzet. Óud- Vossemeer De leerlingen van basisschool Die Heenetrecht hebben een sportdag ge houden en daarbij met een sponsor loop geld opgehaald voor de stichting Doe een wens. De kinderen lieten zich daarvoor sponsoren door familie en vrienden. In totaal is er 1981,55 euro opgehaald, waarvan 1200 euro naar het goede doel gaat en het overi ge gedeelte wordt gebruikt voor speelmateriaal op het schoolplein. De ochtend begon met een warming-up. Alle spieren werden goed los gemaakt om vervolgens met de sponsorloop te beginnen. Daarna gingen de kinderen met een sport- en spelonderdeel aan de slag. Groep I t/m 4 kon kiezen uit 12 verschillende spelletjes die ze wil den spelen. Groep 5 t/m 8 streed on derling tijdens een zeskamp. Alle kin deren waren erg enthousiast bezig. Aan het einde van de dag werd er nog lekker gesmuld van een ijsje en werd het bedrag voor het goede doel be kend gemaakt. Jannie en John Custers hebben de Steenbergen Steengoed wisseltroffee gewonnen tijdens de zogeheten kroe gendrive bridge. Die werd zaterdag georganiseerd na de start van de wie lerronde in Steenbergen. Er hadden zich 52 paren ingeschreven voor de bridge wedstrijd, die verdeeld over zes cafés werd gespeeld. Na elke ronde werd gewisseld van locatie en aan het eind bleken Jannie en' John met 65,54% de winnaars. Het parkeren in de Philips van Dorp straat I tot en met 29 wordt voorlopig niet gewijzigd. Dat hebben b. en w. besloten naar aanleiding van intensi teitsmetingen. Die maakten duidelijk dat er praktisch geen verschil in de rij richting zat. Het college concludeert, dat éénrichtingsverkeer niet zonder meer ingevoerd kan worden. Naar aanleiding van controle van het par keren op het trottoir heeft er een ge sprek met een aantal bewoners plaats gevonden. waarbij de suggestie van éénrichtingsverkeer werd gedaan. In het eerste deel van de Philips van Dorpstraat staan rijtjeswoningen, waarvan alleen de hoekwoningen op eigen terrein kunnen parkeren. De fietstocht van de Hervormde Ge meente is zaterdag niet door gegaan. Er waren te weinig deelnemers, tot te leurstelling van de organisatie. Sint-Annaland De activiteitencommissie van de Her steld Hervormde Gemeente houdt za terdag een verkoping bij de Bethel kerk. Tussen half tien en half een is er van alles te koop: kinderkleding, ca deau-artikelen. groente en fruit, kaas, vaderdag- en kraamcadeautjes, slaat jes, gebak, chocola, fotokaarten, tweedehands en nieuwe boeken, ei eren, bloemen, speelgoed en tassen. Bezoekers kunnen genieten van kof fie met een appelflap. Vrijdag was de leukste schooldag van het jaar voor de groepen 3 tot en met 7 van de School met de Bijbel: ze gin gen op schoolreis naar safaripark de Beekse Bergen. Indrukwekkend wa ren vooral de leeuwen, panters en neushcxjms. In iedere bus kwam een ranger, een gids van het safaripark, die erg veel wist te vertellen van de dieren die daar leven. Ook had deze het een en ander bij zich om te laten zien, zoals hoorns, vacht, en zelfs poep! De kinderen hebben er veel van geleerd. Ook genoten ze van de die ren, die rustig voor de bus bleven h staan zodat die niet verder kon. In een ander gedeelte van het park werd wel gewandeld en daar trokken vooral de apen de aandacht. Heel spannend was de roofvogelshow, waarbij de roofvo gels lieten zien dat ze goed afgericht kunnen worden, hoewel ze soms ra kelings over de hoofden van de kinde ren scheerden, 's Middags konden de jongelui zich uitleven in de speeltuin bij het park. Groep 8 bleef deze dag op school, omdat de leerlingen eerder die week op kamp waren geweest naar kampeerboerderij De Elzenmeet in Burgh-Haamstede. Na maandag te zijn gearriveerd gingen ze op de mee genomen fietsen naar het strand vtxtr de strandjut-excursie. Na de friet werd 's avonds een bosspel gespeeld. Dinsdag stond een fietstocht door de duinen op het programma. langs bun kers uit de tweede wereldoorlog. Ook werd een uitkijktoren beklommen. Terug op de kafnpeerboerderij werd een Bijbelstudie gedaan naar aanlei ding van de bergrede, 's Avonds waij er een barbecue met het team en de familie Van Popering die ter ere van de verjaardag van Jasmijn trakteerde. Het optreden van groep 8 op die avond zat vol verrassingen en alle aanwezigen hebben er van genoten. Woensdagmorgen werd de terugreis aanvaard. De winkel in verse bloemen en woon accessoires Bella Bosso verhuist dit najaar van het Havenplein naar de Voorstraat. Is er nu nog sprake van een huurpand, straks heeft Bella Bos so een eigen pand. Eén van de twee winkels van bloemenhandel Coen Moerland is gekocht. Na een flinke verbouwing opent Bella Bosso in sep tember of oktober daar de deuren en intussen kan de verkoop aan het Ha venplein gewoon doorgaan. Septem ber vorig jaar begon Bella Bosso pas, maar in negen maanden is het een voldragen kind gebleken. „We gaan in de Voorstraat van 40 naar 100 vier kante meter, dus er is sprake van een flinke uitbreiding", zegt Jeroen Borst. Naast de bloemen, cadeau-artikelen en woonaccessoires komen er straks ook meubelen bij: stoelen, tafels en kasten. En nog meer cadeau-artikelen, alsmede handgemaakte kinderspulle tjes. DEV zong zaterdagavond 409„58 eu ro bij elkaar voor de woonzorgvoor ziening Smalstad, die Sjaloom Zorg heeft ingericht in het voormalige ge meentehuis te Sint-Maartensdijk. Het mannenkoor deed dat niet alleen, maar in samenwerking met de chr. ge mengde zangvereniging Excelsior uit Nijkerk. Het gezamenlijke voorjaars concert in de hervormde kerk was een tegenprestatie, want twee jaar geleden zong DEV in Nijkerk. Voorzitter Jan van Dijke opende het concert na de gezamenlijke opening van Ere zij aan God. Het programma was in dusdani ge stukjes geknipt, dat er veel afwis seling was met samenzang en steeds drie liederen van één van de koren. Excelsior bewees, dat een gemengd koor met zo'n 70 leden nog volop be staansrecht heeft, maar Nijkerk is met 31.000 inwoners ook bijna tien keer zo groot als Sint-Annaland, waar VZOS ophield te bestaan, even later gevolgd door de naamgenoot uit Sint Philipsland. En dat ook vrouwen kun nen dirigeren, bewees Ineke Bos- Strootman van Excelsior, die bij toer beurt met Koos van der Slikke van DEV ook de gezamenlijke liederen leidde. Peter v.d. Velde trad als solist op bij het mannenkoor, dat als nieuw nummer Jeruzalem, o stad van goud. liet horen. Leen Heijboer, Lené v.d. Graaf en Herman Reijers verzorgden de orgelbegeleiding. DEV-bestuurslid Berkeij verzorgde de sluiting. Bij de uitgang was er nog een collecte voor de onkosten. Het mannenkoor heeft inmiddels 800 cd's verkocht, maar voor de liefhebbers zijn er nog steeds li Maandag 6 juni t/m zaterdag 11 juni I Biefstuk 250 gr. I Speklappen zonder zwoerd nat. /gekr. 500 gr. Soeppakket 5 Slavinken halen, 4 Betalenl 3,69 2,75 3,50 Beenham 100 gram - 1/25 Coburger rauwe ham 100 gram 1,25 Leverkaas 100 gram - 1,00 Sellerie salade 100 gram - 1,00 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 rui/ioifoai "to w#iii ai» 11 laiaii\j ici. o i ou'iwtTto N I I I I I I I I I I I Advertentie I.M. verkrijgbaar. Drie bewoners van Smalstad hebben woensdagavond met coach Arianne Ligtendag tijdens de repetitie van DEV in het Trefpunt het geld in ont vangst gekomen. Jordi Ligtendag. Catièle van de Reest en Carola van As namen de cheque in ontvangst uit handen van voorzitter Jan van Dijke. Het geld zal gebruikt worden voor educatieve doeleinden, zoals een uit je of een voetbaltafel. Zaken waar normaal gesproken geen potje voor is. Stavenisse Gedurende de maand juni wordt bij de supermarkt in Stavenisse een sta- tiegeldbonnenactie gehouden door het comité van Woord Daad. In de supermarkt staat een bus waarin mensen hun ontvangen statiegeld bonnetje van de ingeleverde lege flessen kunnen doen voor het goede doel. De opbrengst van de ingelever de statiegeldbonnen is bestemd voor het project moeder- en kindzorg in Burkina Faso. Dat richt zich op het herstel van ondervoede kinderen en een betere toekomst van vrouwen en kinderen. Sint-Maartensdijk Er hebben in totaal nog 17 fietsers meegedaan aan de fietsmeerdaagse van ECS, die startte aan de Haven. Anja van Damme had de meeste vra gen van de dagelijkse vragenlijstjes goed beantwoord en daarmee won ze een boodschappenpakket. Volgens vrijwilligster Tonny Breure hebben de deelnemers het alle drie de dagen naar hun zin gehad, ook vanwege de route en het weer. Op de laatste dag waaide het flink, maar toch stapten er nog tien mensen op de fiets. „Dat waren de liefhebbers en ook de men sen die het nog kunnen." Het christelijk mannenkoor DEV uit Sint-Annaland geeft aanstaande woensdag een uitvoering in het atri um van Maartenshof. Het concert begint om half acht en de toegang is gratis. P. Troster heeft zaterdag de meeste vis gewonnen bij de clubwestrijd van de Oosterscheldevissers. Er de den in totaal 33 leden mee. Verdere uitslag: 2. Remi Lindhout; 3. Ph. Franke; 4. Rini Neele; 5. Jan van Pieterson; 6. G. van Ham; 7. Alex Hoogendoorn; 8. P. Polderman; 9. Jaap Boogaard; 10. Henk Hartog. Jeugd: 1. Aart den Hartog. De vol gende wedstrijd is op II juni van 10.30-13.30 uur. Er wordt dit jaar gewoon weer een timmerdorp voor de jeugd georgani seerd, ondanks dat Snierdiek Leeft! niet meer bestaat. Oud-voorzitter Jan van Tilborg vond het de beste activi teit van de zogeheten local board en heeft daarom samen met andere le den de werkgroep timmerdorp opge richt. Daar is hij voorzitter van en Adri en Astrid Oosdijk en Dick van Riet maken ook deel uit van de werkgroep. Het timmerdorp wordt samen met ECS en de dorpstafel ge organiseerd op 17 en 18 augustus. De locatie is gewijzigd. De kinderen bouwen nu geen hut bij Scaldis Na- turalis, maar in de tuin van het Leger des Heils in de Radda Barnenstraat. De werkgroep mag voor deze activi teit kosteloos gebruikmaken van de accommodatie. In juni wordt in Haestinge een pro vinciale handhaversdag georgani seerd, waarbij medewerkers van de Zeeuwse gemeenten en de provincie bij elkaar komen. Er worden zo'n honderd deelnemers verwacht uit de sector ruimte, milieu en water. Hore- ca-exploitant Hans Visser mag de ambtenaren voor maximaal 4000 eu ro, exclusief btw, voorzien van eten en drinken. Aan de Markt 44 wil M. Oostdijk een aanbouw aan de achterzijde van de woning maken. De woning ligt in een beschermd dorpsgezicht, maar vol gens voorzitter M. Onrust van de wel standscommissie kon het 'absoluut geen kwaad.' Het wordt even breed als de gevel en uitgevoerd in rood metselwerk. Aan de Haven 26 wil H. Boumeester zijn woning uitbreiden. Het gaat om het verlengen van de kap van de woning. Ook daar had de wel stand geen bezwaar tegen. Op zich was de aanvraag vergunningsvrij, maar aangezien het ook in het be schermd dorpsgezicht ligt, moet de welstandscommissie er naar kijken. ts' mm Scherpenisse Trijn Deurloo en Jan Gunter hebben zaterdag evenveel vis gevangen bij de 17de competitiewedstrijd van de Zeebaars, namelijk 86 centimeter. Daarmee deelden ze de eerste plek. Er deden 26 leden mee aan de vis- De collecte voor het astmafonds heeft in Tholen 1860,16 euro opge leverd. Dit is ruim honderd euro meer dan vorig jaar. Er gingen 32 collectanten op pad, waarvan er twee al tien jaar meelopen. Dat zijn mevr. M. van Vossen en mevr. B. Aarnoudse. Ze ontvingen een vlin derspeldje en bloemen. De collecte voor Siriz, voor hulp bij onbedoelde zwangerschap, heeft in Scherpenisse 382,91 euro opge bracht. De nationale collecte van Handi- cap.nl wordt van 6 tot en met 11 ju ni gehouden. Het geld dat de collec tanten van Handicap.nl ophalen, gaat naar het Ango fonds. Vanuit dit fonds wordt individuele financiële hulpverlening gegeven aan gehan dicapten en chronisch zieken die buiten andere regelingen vallen. Ook lokale initiatieven worden met de opbrengst ondersteund. wedstrijd bij Moggershil en ze vin gen in totaal 429 cm vis. Verdere uit slag: 3. G. Bijl 66 cm; 4. W. van As 63 cm; 5. H. van Tiggele 45 cm; 6.1. van Aert 29 cm; 7. B. Gunter 28 cm; 8.A. Heijboer 25 cm. De fietsmeerdaagse die de dorpsge meenschap samen met ECS organi seerde heeft in totaal nog 22 mensen op de fiets gekregen vanaf de Lange- weg. Mevrouw Kleppe-Bolier was met haar 76 jaar de oudste deel neemster en kreeg daarvoor een pot zelfgemaakte advocaat van mede-or ganisator Coby Hage. Sharon Bijl was de jongste deelneemster, vol gens Hage is ze twaalf jaar oud, en zij ontving een flesje douchefris. Riek Bijl won het boodschappenpak ket, omdat ze drie dagen meefietste en de meeste vragen van de vragen lijstjes goed had beantwoord. Er stapten donderdag tijdens de laatste avond toch nog tien mensen op de fiets, ondanks de harde wind. De deelname over het totaal genomen viel Coby Hage een beetje tegen. „Het zijn veelal toch de oudere men sen die meedoen. De jeugd zie je niet meer." Ze is daarom bang, dat het op den duur steeds minder wordt. Aan de zuidkant van het dorp is een perceel landbouwgrond bouwrijp ge maakt voor de bouw van vrijstaande woningen aan de straat Zeepaard. B. en w. stellen de gemeenteraad voor om hiervoor de eerste herziening van bestemmingsplan Kom goed te keu ren. De leden van schuttersvereniging Cloveniersgilde houden op zaterdag 4 juni de jaarlijkse koningsschieting. Vanaf twee uur wordt er op het Pluimpotterrein met handbogen ge schoten op de staande wip van 21 meter hoog. Poortvliet Het kan haast niemand ontgaan dat er morgen van tien tot vijf uur een Een verkoping is ook altjjd gezellig, want je ontmoet er soms mensen die je niet elke dag tegenkomt. De drie gezusters Den Haan maken een praatje met Kees Uijl, die geniet van een frietje. Voor het eerst kon de Gereformeerde Gemeente Sint-Annaland profiteren van de vorig jaar uitgebreide verenigingszaal voor de voorjaarsverkoping. ,J)at was heel fijn, ook voor de standhouders die nu niet buiten hoef den te staan", zegt Willy de Boer. Met een op brengst van 6000 euro bruto waren de orga nisatoren tevreden. Dit gezien de Meimarkt van streekmuseum de Mcestoof een eindje verder en de weersomstandigheden: wel droog, maar een stevige wind. „Daardoor was de belangstelling niet overweldigend. Vorig jaar was de opbrengst iets meer, maar toen stond het plein vol met standhouders. Dat was nu leger, maar het grotere verenigingsgebouw is ons goed bevallen." Buiten kon je voor groenten, kaas, speelgoed en stoffen terecht of patates-frites. Binnen was er o.a. cake, taarten, kraamcadeautjes, alle maal zelf gemaakt door leden van de vrouwen vereniging. De helft van de bruto-opbrengst gaat naar de zending, de andere helft naar de kerk. Volgend jaar probeert Willy de Boer te voorkomen dat er twee verkopingen in Sint- Annaland gelijk zijn. «Toen ik bij de gemeente de vergunning aanvroeg, was er in Sint-Anna land nog geen enkele activiteit. En met de Her steld Hervormde Gemeente hebben we afge sproken dat zij in het najaar de grote verkoping houden en wij in het voorjaar. Van het museum wisten we dat niet. Maar alles bij een genomen, is het zaterdag toch leuk ver lopen", aldus Willy de Boer. Predikbeurten Zondag 5 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Versluis, Sint-Annaland. 18.30 u. ds. Lubbers. Nieuwe Ton- ge- HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. en 15 u. kand. Veldhuis, Katwijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK' 10 u. ds. Broere. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Bos, Naarden. GEREF. GEM. 10 u. ds. Harinck. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9/6 19.30 u. ds. De Heer. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Snoep, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Droogers, Werkendam. GEREF. KERK 10 u. ds. Melse, Vrouwenpolder. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Bos, Naarden. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Binnendijk, Capelle a/d IJssel. 18 u. kand. V.d. Berg, Stolwijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. v.d. Brink, Bunschoten. 16 u. ds. v.d. Bas, Kruiningen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. H.A. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. kand. Van Asperen, Veenendaal. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Baggerman, Yerseke. 19 u. ds. Zandbergen, Waddinx- veen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en W.30 u. ds! Lo- huis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds.Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Bouman, Nijkerk, H.A. 18 u. ds. Korteweg, Oud-Beijer- land. GEREF. KERK 10 u. ds. van het Maalpad, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. St. AX Huijser. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld, Katwijk aan Zee. 17 u. kand. Jansen, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. Timmers-Huigen, Tete- ringen. fair wordt gehouden aan de Hoge- weg. Dorpsomroeper Gatze de Moed uit Stavenisse maakt op de ouder wetse manier bekend maken dat de ze voor de vijfde keer plaatsvindt bij De Zeeuwse Tuinkamers. Daarna is hij ook aanwezig op de fair om alle showtijden en demonstratietijden aan te kondigen. De fair die gratis te bezoeken is, heeft 86 standhouders bij elkaar gezocht die onder andere brocante, planten, sieraden en lin nengoed verkopen. Ook zijn er workshops en demonstraties van een stoelenmatter, imker en een ganzen hoeder. Er zijn muziekoptredens van The English Tealady ('s morgens) en 's middags van Quatro Emyl Yo. Ook zijn goede doelenorganisaties UNICEF en Kika aanwezig en kun nen mensen wat te eten kopen, zoals vers belegde broodjes. Ook is de tuin van de Zeeuwse Tuinkamers open voor publiek. Het comité van Woord Daad hoopt dat mensen deze maand hun statiegeldbonnetje aan het goede doel doneren. De hele maand staat daarv<x)r een collectebus in de super markt, waarin mensen hun lege fles- senbonnetje kunnen stoppen. De op brengst van de ingeleverde statiegeldbonnen is bestemd voor het project moeder- en kindzorg in Bur kina Faso. Door het bonnetje in de bus te doen. dragen mensen bij aan het herstel van ondervoede kinderen en een betere toekomst van vrouwen en kinderen in het Afrikaanse land. Met goedkeuring van de 20ste wijzi ging van bestemmingsplan Buiten gebied maken b. en w. de vestiging HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOG WATERSTANDEN Vrijdag 3 t/m vrijdag 10 juni vrijdag 3 5.19-17.37 zaterdag 4 5.57 -18.12 zondag 5 6.39 -18.54 maandag 6 7.22 -19.37 dinsdag 7 8.02 -20.22 woensdag 8 8.54 -21.12 donderdag 9 9.52 -22.12 vrijdag 10 10.57 -23.19 do 9/6 3.10 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN t/m 16 jun Expositie Jan en Jeanne Kettelerij, o.a. beeldende kunst en aquarellen, gem.huis. SINT-ANNALAND t/m okt Exposities theeserviezen, Marie Slager en Blik op Oranje, Meestoofdi t/m za 14-17 u 3 jun Visdag, leden Smash, vertrek haven 8 u. 7 jun Diploma-avond tafeltennis, gevorderden-jeugd, Smash, Welle- vaete, 19 u. 10 jun Mondriaan de luxe en boog schieten, jeugdwerk, trapveld, 19.30 u. 11 jun Familietoemooi WHS. SINT-MAARTENSDIJK 8 jun Uitvoering DEV, Maartenshof, 19.30 u. SCHERPENISSE 4 jun Koningsschieting Cloveniers gilde, Pluimpotterrein, 14 u. 4 jun Verkoping stichting Ontspan ning Gehandicapten, Veerdijkseweg 4, 13.30-17 u. POORTVLIET 5 jun Fair, Zeeuwse Tuinkamers, Hogeweg, 1*0-17 u. 10 en 11 jun Schuurfeest PZJ, Bit- terhoekseweg, vr v.a. 19 u. en za v.a. 20 u. SINT PHILIPSLAND 4 jun Met aquabal over water lopen, activiteit jeugd- en jongerenwerk, haven,17 u. +film+++film+++film-H-+film+ CINEM'ACTUEEL: Abel - ma 20.30 u. Gooische Vrou wen -vr en za 13.45 en 21.15 u., zo en wo 13.45 u. Hop (NL) - vr t/m zo en wo 13.45 u. Penny's shadow - wo 13.45 en 16 u. Pirates of the Car- ribean 4 (3D) -vr t/m zo 15.45, 18.30 en 21.15 u„ ma en di 20 u., wo 15.45 en 20 u. Rio(NL, 3D)-vr t/m zo en wo 13.45 u. Something borrowed - vr en za 16 en 18.45 u., zo 16 en 21.15 u., ma 20 u„ wo 16 en 20 u. The fighter - zo 18.45 u. en di 20.30 u. The hangover 2 - vr t/m zo 13.45, 16, 18.45 en 21.15 u.,di en wo 20 u. X-men: First class - vr t/m zo 16^ 18.45 en 21.15 u„ ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. van een stal voor scharrelkippen mogelijk aan de Bram Groenewege- weg. Sint-Philipsland Kees Reijngoudt heeft zaterdag een zogenaamde diklipharder van 59 cm gevangen tijdens de wedstrijd van visclub de Makreel. Zo'n vis is in het bestaan van de club niet eerder ge vangen en trok zodoende veel be kijks van de medevissers. De vangst is gefotografeerd en daarna terugge zet in het water. De leden visten aan de dijk bij Zijpe en begonnen alle maal vrijwel direct met het vissen op geep door middel van lange onderlij nen te gebruiken met daaraan stukjes zalmbuik of runderhart. Hans van de Ree won de wedstrijd met twee ge pen die een totale lengte van 127 cm hadden. Kees Reijngoudt werd twee de met 116 cm. Verdere uitslag: Pieter Verwijs 114 cm; 4. Cennie Reijngoudt 109 cm; 5. Ton Verwijs 72 cm; 5. André Fontij- ne 72 cm; 6. Lennard Noorthoek 52 cm; 7. Coen Noordhoek 39 cm; 8. Adriaan den Braber 32 cm. In totaal werd er 733 cm vis gevangen. Van daag wordt de jaarlijkse txxrtwed- strijd van de Makreel vervist vanuit de Bergse diepsluis bij Tholen.met het motorschip De Dolfijn. De vol gende kampioenschapswedstrijd is op 2 juli bij Zijpe.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2