Mart, Kees en Jan-Willem zetten van zaai tot oogst in op schaalvergroting CProficiai met het 80-jarig jubileum CIMMS DELTA ACCU'S Gouden sieraden Loonbedrijf Hage uit Scherpenisse houdt open dag voor drie mijlpalen GEBR. DiJKE *Öan Cjemezen feliciteert cHa^e met het So-jari^ jubileum TT7RTMOTOBEN Bergen op Zoom Tel. 0164-233373 Ook met uw embleem of tekst in borduring en opdruk Ze werken al vanaf de schoolbanken in het bedrijf en kennen het klappen van de zweep. Maar vorige week was het zover. Jan-Willem en Kees werden officieel gepresenteerd als de nieuwe directeuren van loonbe drijf Hage. Dat gebeurde tijdens de open dag, waarbij niet alleen werd stilgestaan bij de bedrijfsovername door de twee zoons van Mart, maar ook het 80-jarig bestaan werd gevierd. En dat het loonbedrijf alweer tien jaar aan de Veerdijkseweg in Scherpenisse is ge huisvest. Eindregie Bieten en cichorei Wij feliciteren onze buren met bet 80-jarig jubileum en wensen de volgende generatie veel succes Veerdijkseweg 4a 4694 RD Scherpenisse T: 0166 -66 26 59 I F: 0166 - 66 40 82 Van Gemeren Mechanisatie b.v. 'n goede start KNAUS Christiaan Liebau B.V. www.liebau.nl Dordtse Computer Handel 'sterk in dienstverlening' Al meer dan 20 jaar uw vertrouwde specialist vooralle reparaties en onderhoud. Voor elk bedrijf de passende bedrijfs- en promotiekleding Ook promotie- artikelen kunt u bij ons krijgen Ambachtsweg 11 4421 SK Kapelle 011W7 33 35/0^51 602480 Wedlngexpress@zeelandnet.nl wij feliciteren loonbedrijf Hage met het 80 jarige jubileum. de eer ste 10 jaar aan de veerdijkseweg en wensen de opvolgende generatie veel succes voor de toekomst. Vrijdag 3 juni 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Mart en Rie Hage (linkerfoto) vormen de tweede generatie van het loonbedrijf en inmiddels neemt de derde generatie het stokje over. te zien met hun vader op de middelste foto: links Kees en rechts Jan-Willem. In het midden vader Mart met hond Rex. Brancheorganisatie Cumela feliciteerde Mart Hage met het jubileum en gaf een gouden speld en hanger cadeau (rechterfoto). Brancheorganisatie Cumela kwam voor het jubileum ook naar Scherpenisse. Directeur Jan Maris overhandigde Mart Hage een gouden speldje en een gouden hanger. „Normaalgesproken ge ven we dat cadeau bij een 50- of 60-jarig jubileum", zegt Maris. Maar Hage heeft nooit eerder een jubileum gevierd, dus is het er pas na 80 jaar van gekomen. Maris zei trots te zijn op een bedrijf als Hage en waardeerde het om het 80-jarig bestaan te mogen meevieren. loodsen, het woonhuis uit 2000 en het betreft het verharde erf. Op de overige grond staan bomen. Er is een bosje aan beide zijden van het bedrijf, waardoor uitbreiding in de toekomst nog een optie is. Op het bedrijf zelf is er een enorme opslag capaciteit: 4000 ton aardappelen, 3500 ton uien en 1200 kisten wor teltjes. De taken zijn strak verdeeld. Kees is het gezicht van het bedrijf en woont er sinds vorig jaar, samen met zijn vrouw Nelleke. Hij neemt de telefoon op en staat de klanten te woord. Hij zorgt voor de planning en is zodoende altijd op het kantoor aanwezig. Jan-Willem zit daar ook, maar hij doet onder andere de boek houding. Als het nodig is, rijdt hij ook met een machine. Vader Mart houdt voorlopig nog de eindregie. .Alles gebeurt wel in goed overleg. De investeringen staan nooit stil, er wordt elk jaar wel een tractor gekocht. Maar als er een grote investering is, zoals die nieu we aardappelrooier, dan moet ik nog wel mijn fiat geven. Dan praat je wel over bedragen van een half miljoen" Hij is ook nog dagelijks in het kantoor, hoog in de hoek van één van de loodsen, te vinden. Van daaruit is er een goed overzicht op wat er op het terrein gebeurt. Mart vindt het leuk om nog mee te werken, maar doet het tegen woordig veel rustiger aan. Ik houd de post bij en doe nog wat admini stratie. Maar als ik het beu ben, ga ik naar huis. Hij woont samen met zijn vrouw Rie in Poortvliet aan de Parallelweg. Daar vertoeft hij ook graag. „Met mooi weer zit ik lekker met een biertje in de tuin." Dat kan ook, want naast Jan-Willem en Kees telt het loonbedrijf tien medewerkers. Eén daarvan draait seizoensdiensten, de rest is in vaste dienst. Ploegen en sproeien doen de boe ren meestal zelf, zegt Jan-Willem. Maar Hage is verder voor bijna al les inzetbaar. Maar er zijn uitzonde ringen: „Geen gewasbescherming, geen mest rijden en geen maïs", somt Kees op. „Met maïs zijn we gestopt, omdat dat niet meer ren dabel was. Er is hier eigenlijk maar werk voor één hakselaar en die heeft een collega al." Alle loodsen waren vrijdagmiddag schoongeveegd. De machines blon ken en stonden in rijen opgesteld, sommigen voorzien van ballonnen. Er waren statafels, met drank en hapjes. „Normaal kun je hier amper lopen", vertelt Jan-Willem. Maar dat kon vrijdag lussen jfw'ee uur 's middags en tien uur 's avonds naar verwachting ook amper, want er waren 350 uitnodigingen de deur uit gestuurd. Anja Hage, de echtgenote van Jan-Willem, verwachtte toch wel 500 man. „Als ze allemaal met hun tweeën komen, wordt het aardig druk." Het bedrijf is één van de grootste loonbedrijven in de gemeente Tho- len. In totaal zitten er wel zeven, denken de Hages al tellend op hun vingers. „Wij doen alles, van zaaien tot oogsten", zegt Mart. Dat kun nen meer loonbedrijven, maar Hage heeft een aantal specialiteiten. Zo is de paar jaar geleden aangeschafte aardappelrooier hun paradepaardje. De machine heeft een veel groter capaciteit dan de gemiddelde rooier en daarmee werken de Hages al aan hun toekomst. „We willen inspelen op schaalvergroting", zegt Kees. Steeds meer kleine boeren stoppen. Als ze geen opvolger hebben, wordt het bedrijf overgenomen door een andere, al bestaande boer. Die ver groot daarmee zijn areaal. „De boeren worden groter, ma&r willen wel datje sneller iets gedaan hebt", zegt Jan-Willem. Ze kun nen goed op die vraag inspelen. Zo hebben ze zes combines, meerdere bielenrooiers en een cichoreirooier. Die laatste machine is een omge bouwde bietenrooier. Ze hebben die mede zelf ontwikkeld, samen met de fabrikant. Dat ze speciaal een machine hebben laten aanpas sen voor cichorei, komt voort uit een eerdere bedrijfsovername. „Een jaar of 15 geleden had je een clubje van ongeveer zeven loonwerkers die inzetten op cichorei. Adrie Wielaard uit Sint-Maartensdijk zat daarbij. We hebben in 1998 zijn bedrijf overgenomen", vertelt Mart. Het bedrijf is 80 jaar geleden begon nen aan de Hogeweg in Poortvliet, daar kwam later het bedrijf van Wielaard aan de Wouthoekseweg in Sint-Maartensdijk bij, maar tien jaar geleden verhuisde de hele on derneming naar de Veerdijkseweg. Daar hebben ze 3,52 hectare be- drijfsgrond, waarvan ze nu 1 hectare in gebruik hebben: daarop staan de Q URAAN- EN KUNSTMESTHANDEL Industriestraat 28 3281 LB Numansdorp Telefoon: 01 86 - 680255 www.gemeren.nl Drukkerij 16 4651 SL Steenbergen Tel. 0167-560143 Gsm: 06-53741505 Fax 0167-541241 e* DYNAMO Gespecialiseerd in verkoop, reparatie en revisie van startmotoren en dynamo's John Deere CHRISTIAAN LIEBAU B.V. is sinds 1933 uw landbouwmechanisatiebedrijf in ZuidwestBrabant en Tholen. Wij zijn de John Deere specialist en leveren diverse andere A-kwaliteitsmerken o.a. AVR, Miedema, Schuitemaker en Rabe en hebben een steeds wisselende voorraad nieuwe en gebruikte tractoren en landbouwwerktuigen. Uw John Deere specialist. Vestiging Roosendaal Burg. Frejterslaan 45 Tel.: 0165 549 136 Afd. Caravans Tel.: 0165 536 459 www.dch.nl 078-6144777 verkoop@dch.nl Reeweg-Oost 15-17, 3312CK Dordrecht De Bakker Makelaardij Voor advisering bij pacht- en grondzaken, taxatie en (agra rische) makelaardij, onteigening, planschade, project- en landgoedontwikkeling. TOINE DE BAKKER Beëdigd Rentmeester Bosdijk 3 4493 PD Kamperland T: 0113 - 37 18 15 M: 06 - 51 40 94 31

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 19