THOLEN zwe GEMEENTE NIEUWS VERGADERINGEN RAADSCOMMISSIES OPENBARE BEKENDMAKINGEN m EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 mei 201 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN WEEK21 gemeente Tholen 60 O) EVENEMENTEN KALENDER - JUNI 2011 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 MEER INFORMATIE: ZWEMVIERDAAGSE 2011 WWW.THOLEN.NL informatie van het waterschap Officiële Mededelingen van de Provincie Zeeland natuur en landschap 10 Tholenderwijs GEMEENTEHUIS THOLEN:' Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12-30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 66 83 50. Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers- Vreede 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. Meer informatie kunt u vinden op de evenementenkalender op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT Straatspeeldag Stichting Jeugd en Jongerenwerk DATUM Woensdagmiddag 1 juni NAAM EVENEMENT Kermis Oud-Vossemeer DATUM Vr. 10 en za. 11 juni Jubileum WHS Wo. 1 t/m za. 4 juni Collecte Maag Lever Darm Stichting Ma. 13 juni t/m za. 18 juni Jubileum SV Smerdiek Do. 2, vr. 3 en za. 4 juni Wheely Day op de Speelmansplaten Ma. 13 juni Jeugd- en Jongerenwerk organiseert voor de middelbare scholieren: Aquaball op het strandje in Sint Philipsland Za. 4 juni Jeugd- en Jongerenwerk organiseert voor de middel bare scholieren: Mondriaan de luxe en boogschieten op het trapveld in Oud-Vossemeer Za. 18 juni Fair aan de Hogeweg te Poortvliet Za. 4 juni Braderie Sint Philipsland Za. 18 juni Verkoping "Bethelkerk", FM. Boogaardweg 17 a, Sint-Annaland Za. 4 juni van 9.30 - 12.30 u. Braderiecommissie Sint Philipsland Jaarmarkt Gereformeerde Gemeente Tholen Za. 18 juni van 9.00 - 17.00 u. Verkoping aan de Veerdijkseweg 4 te Scherpenisse St. Ontspanning gehandicapten Za. 4 juni van 13.30 - 17.00 u. Beachvolleybal op het Havenplein te Sint-Annaland Collecte Nederlandse Rode Kruis Za. 18 juni Ma. 20 juni t/m za. 25 juni Collecte Algemene Nederlandse Gehanicapten Organisatie Ma. 6 juni t/m za. 11 juni Avondwandelvierdaagse Tholen WSC Vosmeer Let op inzet van verkeersregelaars!!!!!!!!!! Ma. 20 t/m do. 23 juni Jeugd- en Jongerenwerk organiseert voor de middel bare scholieren: Mondriaan de luxe en boogschieten op het trapveld bij de Wellevaete te Sint-Annaland Vr. 10 juni Truckersrit D.A.C. de Schutse Avondwandelvierdaagse Sint-Maartensdijk Za. 25 juni Ma. 27 t/m do. 30 juni Schuurfeest te Poortvliet PJZ afdeling Tholen en Sint Philipsland Vr. 10 juni: Zeskamp en trekker- behendigheidswedstrijden, za. 11 juni: schuurfeest Oosterscheldestappers le Oosterschelde Wandelmarathon georganiseerd door de Oosterscheldestappers Wo. 29 juni RAADSCOMMISSIE BESTUURSZAKEN De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 8 juni om 19.30 uur in de raads zaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de vol gende punten: Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Voorstel tot 1. vaststelling van het jaarver slag en de jaarrekening 2010; 2. onttrek king van het nadelig saldo ad 4.308 aan de algemene reserve, niet vrij besteed baar Voorstel tot vaststelling van de voorjaars begrotingswijziging over het begrotings jaar 2011 Voorstel om geen opmerkingen te maken bij de begroting van de gemeenschappe lijke regeling Regio West-Brabant 2012 Voorstel tot het gewijzigd vaststellen van de plankaart behorende bij het bestem mingsplan Kom Scherpenisse, le herzie ning Voorstel tot vaststelling van de Kadernota 2012 Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maxi maal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commissieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het algemene spreekrecht bij commissieverga deringen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kupt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agen dapunt. Per agendapunt is er discussie mogelijk met de commissieleden. Als u ge bruik wilt maken van dit spreekrecht, moet u dit tenminste 24 uur voor de vergadering melden bij het griffiesecretariaat, telefoon: 0166-668 350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbehorende Het gemeentehuis is - op donderdag 2 juni en vrijdag 3 juni gesloten. Deze week is er geen avondopenstel ling! Dit houdt in dat ook het CIZ en het UWV op deze dagen niet open zijn. PTffTTT voorstellen liggen voor iedereen van maan dag tot en met vrijdag tijdens de openings uren van het gemeentehuis ter. inzage in de publieke leesruimte. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de no tulen wilt beluisteren, kunt u contact opne men met de griffie, telefoon: 0166-668 350. OP WWW.THOLEN.NL: Sluiting gemeentelijke sportvelden Expositie van Jeanne en Jan Kettelerij in het atrium Scootmobielcursus 23 juni 2011 Zwemvjerdaagse van 6 juni tot en met 10 juni 2011 in zwembad Haestinge te Sint-Maartensdijk en in zwembad De Spetter te Tholen. Er kunnen 10 - 20 of 40 banen per dag gezwommen worden. Tijden: van 07.30 - 09.00 uur; van 15.00 - 17.00 uur; van 18.30 - 20.00 uur. Je kunt geld inzamelen voor het goede doel. Dat is dit jaar Ropa-Run-Running- Team-Tholen. Dit is een stichting waarin projecten en initiatieven gerealiseerd worden die het leven van kankerpatiën ten kunnen veraangenamen. Kosten deelname: 4,00 Inschrijven en verdere informatie aan de kassa van beide zwembaden. national! WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de vol gende aanvragen voor een omgevingsvergun ning hebben ontvangen: Oud-Vossemeer - ED. Rooseveltstraat 6: het slopen van een schuur (ontvangen op 17 mei 2011) Oud-Vossemeer - Van Zeylstraat 9: het vergroten van- een woning (ontvangen op 13 mei 2011) Tholen Energieweg 1: het bouwen van een bedrijfsgebouw en het veranderen van een inrichting Wet Milieubeheer (ontvan gen op 10 mei 2011) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar ge maakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 09:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De behan deling van de aanvragen omgevingsvergun ning is openbaar. De behandeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Oud-Vossemeer - Patrijzenweg 40: het ge wijzigd uitvoeren van het bouwen van een woning met garage (verzonden op 16 mei 2011) Poortvliet Hogeweg 29: het vernieuwen van een schuur (verzonden op 16 mei 2011) Poortvliet - Julianastraat 1: het kappen van een boom (verzonden op 18 mei 2011) Poortvliet - Noordstraat 6: het veranderen van de voorgevel (verzonden op 16 mei 2011) Sint-Annaland - Voorstraat 10: het wijzigen van de voorgevel (verzonden op 18 mei 2011) Sint-Maartensdijk - Meliasweg 7: het slo pen van een schuur en de aanbouw van de kantine (verzonden op 19 mei 2011) Stavenisse - Wilhelminastraat 41: het aan brengen van gevelbekleding (verzonden op 16 mei 2011) Tholen - Windmolen 12: het plaatsen van een schutting (verzonden op 19 mei 2011) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzon den aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres be vatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en- gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u con tact opnemen met de afdeling Vergunnin gen en Handhaving, telefoonnummer 0166- 668260. Degene die tegen een" beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben ver leend: Stavenisse - Spuidamstraat 14 het uit breiden van een restaurant. De aanvraag, de beschikking en de bijbeho rende stukken liggen vanaf 27 mei 2011 tot en met 7 juli 2011 ter inzage in de leesruim te van de centrale hal van het gemeentehuis te Tholen. Zie voor adres en openingstijden het colofon. De beschikking is ten opzichte van de ont werpbeschikking niet gewijzigd. Tegen de beschikking kan beroep worden in gesteld door: De adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend tegen de ontwerpbeschikking of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswij zen te hebben ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd beroep aantekenen. Het beroepschrift moet uw naam en adres be vatten, duidelijk maken tegen welk besluit u beroep aantekent en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend eijn. Het beroepschrift moet worden ingediend bij Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die tegen een beschikking beroep heeft ingediend, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op ver zoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldin gen ingevolge 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van het Be sluit landbouw milieubeheer van: Maatschap Pot Geluk, Groeneweg 2 te Sint-Maartensdijk; M.A.M. Veraart, Langeweg 3 te Oud-Vos semeer; V.o.f. Bouman, Postweg 21 te Poortvliet W.K. Pot-Beeke, Wouthoekweg 7 te Sint- Maartensdijk; R van der Schee, Nieuweweg 12 te Stave nisse. Bovengenoemde meldingen liggen met in gang van 27 mei 2011 gedurende vier we ken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sec tor Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668389. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werke heeft namens het college van burgemeeste en wethouders van Tholen besloten: 1.een gehandicaptenparkeerplaats te r« serveren voor het pand Dorpsweg 48 i Oud-Vossemeer tot 1 oktober 2015 voc de heer PC. Veraart. 2.de gereserveerde gehandicaptenparkee plaats in de Schoolstraat te Oud-Vosst meer op te heffen op verzoek van belang hebbende. 3.de gereserveerde gehandicaptenparkee plaats voor het pand Noordstraat 5 1 Sint-Annaland op te heffen in verban met de verhuizing van belanghebbende. Iedere belanghebbende kan tegen dit bi sluit binnen 6 weken na de datum va afkondiging bezwaar maken bij Ons cc lege. Het bezwaarschrift dient gedateer en ondertekend te zijn. Verder moet hi bezwaarschrift voorzien zijn van naam e adres, een omschrijving van het beslu waartegen het bezwaar is gericht en c redenen waarom tegen dit besluit bezwaa wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen va een bezwaarschrift vindt u in de brochur "Bezwaar en beroep tegen een beslissin van de overheid" die u op verzoek doe cluster communicatie wordt toegezonden Onttrekkinqsverbod oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen Met ingang van 25 mei staat waterschap Scheldestromen, tot nadere aankondiging, het onttrekken van oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen niet toe op de meeste plaatsen in Zeeland. Vanwege de aanhoudende droogte daalt het peil in de waterlopen binnen het beheergebied van waterschap Scheldestromen. Ook voor de komende tijd wordt droog weer verwacht. Om de daling van de peilen in sloten en waterlopen te vertragen, heeft het dagelijks bestuur besloten om met ingang van 25 mei geen onttrekkingen uit het oppervlaktewater voor het beregenen van gewassen meer toe te staan. Daarmee probeert het waterschap de daling van de grondwaterstand tegen te gaan. Uitzonderingen onttrekingsverbod Het onttrekkingsverbod geldt voor de gehele provincie Zeeland, uitgezonderd de gebieden met wateraanvoer: De Reigersbergsche Polder, de Eerste Bathpolder, het gebied ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal, Tholen en Sint Philipsland. Wanneer het waterschap het verbod intrekt is nog onduidelijk. Dat is volkomen afhankelijk van het weer. Als u vragen heeft kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer en Onderhoud Water beheer, telefoon 088-2461000 (lokaal tarief). 1 waterseu;,Scheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1,4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl Wijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2011 Op 10 mei jl. heeft het college van GS de Ontwerp planwijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2011 vastgesteld. Het Natuurbeheerplan Zeeland bevat het provinciale be leid voor begrenzing, verwerving, omvorming, inrichting en beheer Provincie Zeeland van natuurgebieden en agrarische beheergebieden van de Zeeuwse Ecologische Hoofdstructuur. De ontwerp planwijziging betreft onder andere de begrenzing van enkele natuurbeheergebieden en de wijzi ging van enkele beheerpakketten en is met name van belang voor agrarische en particuliere natuur beheerders die voor 2012 een sub sidieaanvraag willen indienen via de Subsidieverordening Natuur- en Landschapsbeheer. Alleen het beheerpakket dat in het Natuur beheerplan is opgenomen kan wor den aangevraagd. De planwijziging staat open voor inspraak, ligt gedurende de in spraakperiode ter inzage op het provinciaal informatiecentrum Abdij 1 te Middelburg, en is verder ook te vinden op de provinciale website op: http://provincie.zee- land.hl/natuur_landschap/actueel/ index. De ontwerp kaarten kunnen in detail worden bekeken via het Geotoket op http://loket.zeeland.nl/geo/ in de interactieve kaart 'Natuurbeheer plan'. De inspraakperiode is van 23 mei tot en met 3 juli. Zienswijzen. voorzien van naam en adres, kun nen worden gericht aan Provincie Zeeland. Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor nadere informatie over het Natuurbeheerplan Zeelan-d kan men contact opnemen met dhr. P. van der Reest (natuurbeheer) op 0118-631730, R. Steijn (agrarisch natuurbeheer) op 0118-631196 of T. de Beer (agrarisch en particulier natuurbeheer] op 013-5950595. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 10