«M WHS brengt 190 wandelaars op de been Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 mei 2011 Fietsexcursie zuidkust Open middag Fabeltuin BEZORGER gevraagd Sing-in Kon klaverjaskampioen Kijkavond uitgesteld Debutant vangt grootste vis Fietstocht GZEC Afscheid Smulders Openluchtdienst Rommelmarktspullen Verkoping Vrouwenvereniging Laban vertelt over Kenia Rinus Gunter herkozen DEV zingt in Vroonhof Aula maanden dicht Loods Veilingweg I Geslacht in eigen slagerij Gebouwtje ijsclub Bezwaar ongegrond woning Oudelandsedijk Muzikale wekservice Fotowedstrijd Fietsen voor kerk Sportieve slagwerkers Lady's Company Drie avonden fietsen Van de Velde wint CüiLlLlC'J'l Astmafonds Woord en Daad Nieuwe gevels Subsidie voor kerk Nienke in Antwerpen Nieuwe woning Malland Kijkavond wonen Buitenspeeldag Openluchtconcert Concordia Opening weiter shelter Varkensstallen Sluisweg Staatsbosbeheer organiseert op zater dag 28 mei een fietsexcursie van on geveer twintig kilometer naar kust- broedvogels en bijzondere plaatsen langs de zuidkust van Tholen. De start is om half twee bij het praathuis je aan de haven. Natuurgidsen voeren de deelnemers onder meer door het Oudeland, langs de Kettinghoeve en de karrevelden. over het buitendijkse fietspad langs de Schakerloo- en de Scherpenissepolder. Onderweg wordt op verschillende plaatsen gestopt, en uitleg gegeven over de ontstaansge schiedenis en de vogels in de natte natuur. De excursie duurt ongeveer drieënhalf uur, deelnemers moeten zelf voor een fiets en eten en drinken zorgen. Men kan zich vooraf aanmel den bij de VVV in Sint-Maartensdijk, tel. 663771, of ter plaatse bij de gids. Peuterspeelzaal De Fabeltuin aan de Oudelandsepoort houdt woensdag van twee tot vier uur een open mid dag. Iedereen is welkom om een kijk je te komen nemen, de leidsters kun nen alle gewenste informatie ver strekken. Ouders kunnen hun peuter vanaf anderhalf jaar opgeven, vanaf twee jaar kan deze de peuterspeelzaal bezoeken. Voor de kinderen worden tijdens de open middag diverse spel letjes georganiseerd, ook is er een springkussen. voor de Eendrachtbode op donderdagochtend in de wijk Dalempolder (Mossellaan, enz.) in Tholen Belangstellenden kunnen bellen naar 657007 of mailen naar sollicitatie@eendrachtbode.nl Advertentie I.M. Vanavond, donderdag, leidt Christian Verwoerd een interkerkelijke sing-in in de Gasthuiskapel. John Kamphuis houdt een appelwoord. De avond be gint om half acht en de toegang is vrij. Het seizoen zit erop bij klaverjasclub Stad Tholen. De onderlinge competi tie is gewonnen door Joan Kon. de beker door Peter Luten. Eindstand competitie: 1Joan Kon. 2. Anita Aarnoudse, 3. Han Visser. Eindstand beker: 1. Peter Luten, 2. Marian Tazelaar, 3. Magda Noordij- ke. Op basisschool De Regenboog wordt vandaag het project afgesloten rond het thema geschiedenis. Elke groep heeft een onderwerp of een periode uit de geschiedenis uitgewerkt. De kijkavond die vanavond (donderdag) zou worden gehouden, is in verband met het overlijden van de vader van twee leerlingen uitgesteld tot donder dag 26 mei. Die avond tussen half ze ven en acht uur is iedereen welkom in de school om de resultaten te komen bekijken. Leden van de ouderraad zorgen in de hal voor koffie, thee en fris met iets lekkers. De vissers van de Pieterman hebben zondag aan de buitenkant van de Dortsmanplaat nabij Sint-Maartens dijk gevist voor de derde clubwed strijd. Er waren moeilijke omstan digheden, zowel een straffe noord westelijke wind als een flinke hoe veelheid wieren van allerlei soorten. Gelukkig viel het tij goed, waardoor bijna de gehele dag kon gevist wor den met een opkomend tij. Was dit anders geweest, dan hadden de leden een woelige dag gehad met stroom en tij tegen elkaar. Al snel na de start van de wedstrijd werden de eerste platvissen (bot, schar en schol) ge vangen, vooral op het voordek kwa men deze vissen boven. Helaas wa ren de aantallen niet enorm en vingen de meeste vissers maar een enkel visje. Het nieuwe lid Marius Hus ving een prachtig doublet van een schar en een fraaie schol van 33 cm. Dit bleek aan het eind van de dag de grootste vis. Uitslag: 1Spa pen 378 cm; 2. Bosman 231 cm; 3. Leijdekkers 218 cm; 4. C. Wolve- kamp 176 cm; 5. De Vissers 161 cm; 6. Hanser 115 cm; 7. Broere 104 cm; 8. mej. Kikkert 96 cm; 9. M. Hus 92 cm; 10. Bevers 91 cm. Oud-Vossemeer De gemeenschappelijke zendings- en evangelisatie commissie (GZEC) van de Hervormde Gemeente organiseert op 28 mei een fietstocht. Daar kan tot 26 mei voor worden opgegeven bij Leida van Beusichem (tel. 672437) of Eefje Burger (tel. 604605). Op de desbetreffende zaterdag wordt om half drie verzameld bij het vereni gingsgebouw aan de Ring. Na de fietstocht wordt een broodmaaltijd aangeboden, deze zal ongeveer tus sen zeven uur en half acht afgelopen zijn. De opbrengst van de fietstocht is voor de adoptiekinderen van de dia conie. Bij onvoldoende deelname gaat de fietstocht niet door. Morgenavond neemt de 79-jarige Ina Smulders afscheid van gymvereni ging Spido. Jarenlang (vanaf circa 1971) heeft zij les gegeven aan de verschillende groepen bij de vereni ging. Ook is zij één van de bestuurs leden van Spido. Uiteindelijk heeft zij ervoor gekozen te stoppen met haar functie als leidster en bestuurs lid. Ze is recent naar Steenbergen verhuisd. Drie kerken houden voor de tiende keer samen een openluchtdienst. Dat gebeurt op 12 juni (Eerste Pinkster dag) om vier uur in boomgaard de Hoogkamer aan de Langeweg 3. De deelnemende kerken zijn: Gerefor meerde Kerk. Hervormde Gemeente en Rooms-Katholieke Kerk. Bij slecht weer wordt de dienst in de fruitloods gehouden. Het thema is: Zie hoe een klein vuurtje een groot bos in brand zet. Bezoekers worden verzocht zelf (klap)stoeltjes mee te nemen als ze willen zitten tijdens de dienst. Voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Hervormde Gemeente, die gehou den wordt op 2 juli, zoekt de organi satie nog spullen. Iedere vrijdag avond tussen zeven en acht uur kunnen er spullen gebracht worden bij de loods van de familie Van Gor- sel, Krommedreef 4. Informatie bij de familie Geene via 672856. Vrouwenvereniging Wees een Zegen houdt zaterdag van tien tot twee uur een verkoping in het verenigingsge bouw De Voorhof aan de Molenstraat 65. De opbrengst is bestemd voor kerk en zending. Koffie, thee en limo nade met wat lekkers staan klaar. Er is van alles verkrijgbaar, zoals cadeau tjes voor een verjaardag of geboorte. Ook geraniums en perkgoed in alle soorten en kleuren. En er zijn ver schillende rommelmarktspulletjes, boeken en tweedehands speelgoed te koop. Er is een boodschappentafel waarop allerlei boodschappen te koop worden aangeboden. Bezoekers kun nen lege statiegeldflessen inleveren en tussen tien en twaalf uur alleen of met het gezin op de foto. Voor kinderen is er van alles: speelgoed, snoep een grabbelton en een kinderworkshop. Het is nog een verrassing wat de kin deren daarin gaan doen. Verder zijn er op de verkoping kaarten te koop en decoraties voor in en om het huis, en keuken- en badkamertextiel. Ook zijn er speelgoed en verkleedkleren te koop. Tevens kan er een ritje gemaakt worden op een pony. Ook is er een ca deautafel waar men door middel van enveloppentrekken altijd kans maakt op een prijs. Voor de inwendige mens zijn er onder andere versgebakken frietjes met een kroket of frikadel. Verder kunnen bezoekers eigenge maakte boterkoek, cake, taart, eier koeken, jam. koekjes, advocaat, ei eren, groente en fruit en tal van andere lekkernijen kopen. Er staat een ervaren kapster klaar, die voor een schappelijke prijs en voor het goede doel knipt. Mevrouw C. Laban uit Tholen heeft een presentatie gegeven aan de platte landsvrouwen. Die ging over de in vloed van HIV en Aids op het gezins leven van de plattelandsbewoners in Nyanza (West-Kenia), waarover in de EB van 12 mei een verslag was te le zen. Ze deed dat met behulp van dia's. Onder de 20 aanwezige leden werd een geldinzameling gehouden voor de Kenianen. Rinus Gunter is dinsdagavond bij ac clamatie herkozen als bestuurslid van de veilingvereniging. De vicevoorzit- ter was periodiek aftredend en kreeg van de twintig van de 75 leden die aanwezig waren, opnieuw het ver trouwen. In de financiële commissie maakte A.L. Aamoudse plaats voor M. Oudesluijs. De veiling had met een winst van 58.483 euro een uitstekend jaar, want in 2009 werd nog een verlies geleden van 16.037 euro. Het bestuur, kijkt naar uitbreiding van de fustloods en vervanging van het asbestdak. Verder worden er 150 aardappelkisten aan geschaft en een eigen kistenvuller. Daarnaast wordt er extra droogruimte gemaakt voor de grote kuubkisten. Het christelijk mannenkoor DEV heeft vorige week woensdag een uit voering gegeven in wooncentrum Vroonhof. Na een welkomstwoord van Petra Bolier werd gezamenlijk de koor- en samenzangavond geopend door psalm 43, vers 3 en 4 te zingen. Het mannenkoor zong hierna een twaalftal nummers in blokjes van drie nummers, met daar tussendoor afwis selend psalmen en gezangen. Als I slotzang werd gezamenlijk gezongen gezang 282, vers 1-3-5: Blijf bij mij. Heer. Tot slot sprak de voorzitter van de bewonerscommissie, Cent van de Repe, nog een dankwoord. Daarin liet hij als oud-zanger van VZOS zijn kritisch commentaar horen, maar sprak uiteindelijk zijn bewondering uit en zei dat het toch een prima koor is geworden met een uitstekende cd. Ook had hij lovende woorden voor de solist Peter van de Velde, omdat hij precies wist wat er voor komt kijken om dit maar eventjes te doen. Dit had hij zelf ook menig keer gedaan bij VZOS. Na afloop was er nog een ge zellig samenzijn. De volgende uit voering van DEV is het voorjaars concert op 28 mei in de Hervormde kerk. Excelsior uit Nijkerk is daarbij gastkoor. Vanwege een ingrijpende verbou wing kan de aula bij de algemene begraafplaats tot eind juli niet ge bruikt worden. Maandag gaat aanne mer Roozcmond aan de verbouwing beginnen. „Het is een hele ingreep", zegt begrafenisondernemer Bert Dorst uit Stavenisse, die vorig jaar de aula aan de F.M. Boogaardweg kocht van Monuta. Er komt een an dere ingang, midden in de bestaande foyer. Daar komt ook een opbaarka mer die voor de familie 24 uur be reikbaar is. De bestaande opbaarka mer, naast het keukentje, wordt straks verzorgingsruimte. Er komt een nieuwe gietvlocr in het hele ge bouw. De zaal met 140 zitplaatsen blijft intact. Bij hele drukke begrafe nissen kon men nu nog in de foyer zitten, maar dat is straks niet meer mogelijk. „Je moet prioriteiten stel len en voor het overgrote deel van de begrafenissen is de capaciteit vol doende", zegt Bert Dorst. Eind juli wordt de vernieuwde aula heropend. Dorst biedt zijn aula in Sint-Maar tensdijk, of anders hervormd vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de Ring, als alternatief aan. De voor vanmiddag aangekondigde executieveiling van het bedrijfspand Veilingweg 19 is afgelast. Op de in 1991 gebouwde loods van lasbedrijf Aarnoudse was door de deurwaarder beslag gelegd wegens een vordering van de ex-vrouw van de eigenaar. Aangezien betaling al geruime tijd uitbleef, kwam het pand op een nota riële vastgoed vei ling in hotel Van der Valk in Gilze-Rijen, waar voor van middag zo'n dertig percelen op de rol stonden. Gisteren voldeed het bedrijf alsnog aan zijn verplichtingen, zodat DLB-notaris uit Bergen op Zoom de executieveiling van het bedrijfspand van 704 m2 introk. l| I I I I I I I I I Maandag 23 t/m zaterdag 28 mei Riblappen 1kg 7,50 Voorgebraden Spare Ribs 1 kg 7,50 Cordonbleu uit eigen keuken! 250 gram 2,45 Drumsticks naturel/gemarineerd 1 kg 2,98 Rookvlees 100 gram 1,50 Grillworst 150 gram 1,20 Boterhamworst 150 gram 1,20 Bami balletjes 200 gram 2,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. De gemeente verhuurt dertig vierkan te meter grond aan de ijsclub Een dracht Bindt, zodat die een gebouw tje neer kan zetten bij de ijsbaan onderaan de Stoofdijk. Het eigen per ceel van de vereniging is te klein voor de bouw ervan, maar door het verhu ren van de ondergrond maakt het ge meentebestuur dat tóch mogelijk. Het plan om een woning aan de Ou delandsedijk te vergroten, stuit op be zwaren bij de buren. Zij vrezen be lemmering van lichtinval, minder zonlicht, en waardevermindering van hun huis. Bovendien zou het plan in strijd zijn met de redelijke eisen van welstand, en zou er sprake zijn van een onduidelijke voor- en achter kantbenadering. Burgemeester en wethouders hebben het bezwaar schrift ongegrond verklaard. Muziekvereniging Euterpe uit Sint- Maartensdijk nam zaterdag het the ma 'wakker worden' van de Weck van de Amateurkunst (WAK) wel erg letterlijk. Om negen uur die ochtend galmden de eerste klanken over het Van der Lek de Clercqplein. waar mee de muzikanten de spits afbeten van de WAK. Een ontbijtbuffet voor de toehoorders, verzorgd door leer lingen van Euterpe, completeerde de muzikale wekservice. Het moest de inwoners lokken om onder het genot van een kop koffie en een broodje te komen genieten van het gevarieerde programma. Er was ruim voldoende ingekocht voor dit meest publieks vriendelijke evenement van de fanfa re tot nu toe. Drie deelnemers aan de fotowed strijd op de voorjaarsmarkt van Woord en Daad hadden alle tien vra gen goed. De eerste prijs, een para plu, is gewonnen door J. de Rijke (Kerkstraat). De tweede en de derde prijs, een flesje wijn, ging naar re spectievelijk J. Riedijk (Wilhelmi- nastraat) en S. den Braber (Kerk straat). In het kader van het honderdjarig be staan van het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente is er op zater dag 28 mei een fietstocht voor jong en oud. Iedereen is welkom, en deel nemers kunnen kiezen uit routes van tien of dertig kilometer. Onderweg is er een versnapering, en voor de kin deren worden op verschillende plek ken spelletjes georganiseerd. Voor vragen of aanmelden kan men te recht bij R. Moerland, tel. 692509, F. de Rijke, tel. 692385 en mevr. J. Oosdijk, tel. 692965. Sint-Maartensdijk De slagwerkers van Euteipe laten zich van hun sportieve kant zien tij dens de avondwandelvierdaagse, van 27 tot en met 30 juni. Ze lopen de vijf kilometer mee met hun instru menten bij zich, en laten de overige wandelaars onderweg genieten van zowel het gebruikelijke drumbandre pertoire als verrassend swingende nummers. Tegelijkertijd vragen ze aandacht voor de 'pauken sponsor loop' actie. Deze instrumenten van de vereniging zijn namelijk na 25 jaar dringend aan vervanging toe en dat vergt een flinke investering. De rest van de fanfare zal de wandelaars op 30 juni tijdens de laatste kilome ters begeleiden. Het elfde publieke optreden van Eu- terpc in tien weken tijd staat donder dag 26 mei op het programma, om zeven uur in Haestinge. Het is de jaarlijkse voorspeelavond, waarop de leerlingen zich presenteren tegen over de vereniging en het publiek. Diezelfde avond wordt het scholen project afgerond waarmee Euterpe vanaf januari bezig is. Kinderen die zich, naar aanleiding van het Wieger wordt Wakker Kinderconcert in april, hebben opgegeven voor proef lessen, zijn door Monique de Rooij in vier weken tijd de fijne kneepjes van het bespelen van een instrument bijgebracht. Zij zullen het resultaat laten horen. De zanggroep Lady's Company treedt donderdag 26 mei op in de re creatiezaal van Maartenshof, op uit nodiging van de evenementencom missie. Het is de laatste keer dat deze dames optreden. De avond begint om half acht. Het evenementencomité Smalstad en de Dorpsgemeenschap Scherpenisse organiseren vanaf dinsdag de fiets- meerdaagse. In plaats van augustus of september, zoals voorheen, is er voor gekozen om deze in mei te hou den omdat dan de natuur in de pol ders op zijn mooist is. Iedereen kan meedoen, elke avond wordt een af stand van ongeveer 25 kilometer ge reden en onderweg wordt voor koffie gezorgd. Maar ook voor water en versnaperingen. En onderweg is er een activiteit voor de deelnemers. Starten kan vanaf half zeven, in Sint- Maartensdijk bij cafetaria Centrum en in Scherpenisse bij café Zeelands Welvaren. Scherpenisse Linda van de Velde heeft zaterdag de internationale wedstrijd van visclub de Oosterscheldevissers uit Sint-, Maartensdijk gewonnen bij de da mes. Ze werd tweede in het alge meen klassement dat Frank Dekker op zijn naam schreef met 547 cm. Linda ving 359 cm vis en hield daar mee de naam van haar club en tevens organisator van de wedstrijd hoog. Er waren in totaal 144 deelnemers en In Sint Philipsland en Anna Jacoba- polder gingen vorige weck weer 22 trouwe collectanten op pad voor de astmacollecte. De totale opbrengst hiervan was dit jaar het recordbedrag van 1050,65 euro, waarvan in Anna Jacobapoldcr 252,65 euro werd op- gehaaid. Alle mensen die hebben bij gedragen om dit bedrag bij elkaar te krijgen, worden door de collecteor ganisator, namens het Astmafonds en alle mensen die lijden aan een longziekte, heel hartelijk bedankt. Volgend jaar zal de collecte voor hel Astmafonds, dat binnenkort Long fonds zal gaan heten, gehouden wor den van 7 t/m 12 mei. De collecte van Woord en Daad heeft 100 euro meer opgebracht dan vorige week aan de krant was door gegeven. Er werd vermeld dat de collecte in Sint Philipsland 454,06 euro had opgebracht, maar dat moet 554,06 euro zijn. Woord en Daad collecteert van 30 mei tot en met 4 juni huis-aan-huis in Oud-Vosse meer voor de gezondheidszorg in Sierra Leone. de vangst bestond bijna alleen uit geep. De winnaar ving er negen. De titel van eerste junior, en een elfde plaats, ging naar Coen Fase van De Zeebaars met 256 cm. Het eerste korps werd Wijnhorst/Dekker van het Penntcam. De volgende club wedstrijd is op 28 mei van twaalf tot drie uur. Aan de Hartogsweg wil J.M. Hartog de gevels van de woning en de voor malige schuur vernieuwen. Er ko men ijsselstecntjes en het schuurge- deelte krijgt gepotdckselde planken. De welstandscommissie was maan dagochtend enthousiast over het plan. Poortvliet Voor het onderhoud van het kerkge bouw krijgt de Hersteld Hervormde gemeente dit jaar 461 euro van de provincie. De kerkvoogdij diende een verzoek van 2303,60 euro in voor het onderhoud. De provincie betaalt 20 procent van de kosten. Nienke Langenhuizen deed zaterdag mee in het koor van dansstudio Ijvi Hagelstein in zaal Elckerlyc in Ant werpen. De show duurde een uur. Met muziek uit de top 40, K3 med ley's en andere herschreven muziek stukken. De show is door de leerlin gen (van 8 tot 18 jaar) bedacht. Voor Nienke was het bijzonder omdat ze door is gestroomd naar een profes sionele productie. Aan de Mallandsedijk 1 komt een nieuwe woning. Het huidige dijk- huisje wordt ^gebroken. De wel- standscommisse keurde het aange paste schetsplan maandag goed. In het eerste plai was het huis met wolfseinden geEkend waar de com missie zich nid in kon vinden. Nu Eddy van Ast linksachtervan WHS ziet de deelnemers aan de wandelvierdaagse vertrekken. Met 190 deelnemers kreeg voetbalvereniging WHS meer wandelaars aan de start dan vorig jaar, toen er 179 mensen waren bij de avond vierdaagse in Sint-Annaland. Onder droge weersomstandigden werd maandagavond, na inschrijving in de kantine, aan de Dorpsweg begonnen. Dinsdagavond kwam de zon er nog bij, zodat het nog aangenamer was voor de wandelaars. Het overgrote deel - 180 - loopt de 5 km, tien deelnemers namen de 10 km voor hun rekening. Onderweg waren er ver snaperingen van sponsors. Om voorinschrijving te stimuleren was er za terdag een lager tarief van 3 euro per persoon voor groepen vanaf tien deelnemers en 3,50 euro bij individuele opgave. „Daar werd goed gebruik van gemaakt, want zaterdag hadden we al 80 inschrijvingen", vertelt Ina Rijn- 4 V. berg. Maandag was het 3,50 euro en indi vidueel 4 euro. Daar krijgen de wandelaars die drie van de vier avoaden hun stempels bij de controleposten hebben gehaald, vanavond een herinneringsmedaille voor. Dan zorgt de koninklijke fanfare Accelerando voor een muzikaal welkom op het Havenplein, waarna er een rondgang volgt naar de kantine van WHS. Zondag 22 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Hooydonk, Soest. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. HF.RV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. v.d. Maarel. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, m.m.v. Accord. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Schipper. di 24/5 19.30 u. ds. Van Rijswijk. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse, doopdienst. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistievering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. kand. Slabbecoorn, Goes. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Drunen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15 JO u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Weststrate. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Joppe, Woudenberg. 15 u. kand. Treur. Kesteren. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 24/5 19.30 u. ds. Van Krimpen. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gorissen, Voorthui zen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Oorschot, Stellendam. 14.30 u. ds. Joppe, Woudenberg. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 19 u. ds. De Graaf, Zierikzee. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Jansen, Tho len. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 26/5 19.30 u. ds. Bakker, her denkingsdienst 150 jaar kerk in Scherpenisse. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Van Asperen, Veenen- daal. 18 u. ds. Joppe, Woudenberg, bev. lidmaten. GEREF. KERK 10 u. ds. Slingerland, Klundert. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Doorneweerd, Strijen. 17 u. ds. Van Bennekom, Goes. GEREF. GEM. 9.30 u. ds. Harinck. 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap, H.A., schooldienst. krijgt de woning van G. Heijboer een zadeldak, voorzien van een schoor steen. Aan de voor- en achterzijde komen dakkapellen. In het dijktalud wordt een betonnen wering aange bracht. Volgende week donderdagavond is er in de Jenaplanschool aan de Schoolstraat een kijkavond over het project wonen. Ouders en andere be langstellenden kunnen er tussen half zeven en acht uur terecht om te zien wat de leerlingen er van gemaakt hebben. Op woensdag 1 juni doet het activi teitencomité Poortvliet weer mee aan de nationale buitenspeeldag. Die vindt plaats op de Markt en het Kerkplein. Er komt een kinderbaan, een zandberg en een auto die ge kleurd mag worden. De straat wordt afgesloten voor het verkeer. Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia houdt maandagavond een openluchtconcert in de Volkerakstr'aat, en woensdag avond op het schoolplein in Anna Ja- cobapolder. Ze duren van zeven tot acht uur. Het is een manier om op een informele manier met het pu bliek in contact te komen. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar De Wimpel en Het Kompas. Op vrijdag 27 mei wordt op de haven de weiter shelter voor jongeren geo- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604*969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecarc (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervocr Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazclaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag,-tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plcin 1, Goes). Uitleen vcrplecgartikclen: Sl.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma l/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490. ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 24/5 9-12 u. UWV gemeentehuis Tholen, afspr. 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 27 mei. donderdag 19 5.27 -17.52 vrijdag 20 6.14 -18.39 zaterdag 21 7.02-19.22 zondag 22 7.47 -20.04 maandag 23 8.34 -20.47 dinsdag 24 9.22 -21.37 woensdag 25 10.22 -22.37 donderdag 26 11.27 -23.47 vrijdag 27 12.29 - di 24/5 19.52 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. pend. Het is een samenwerking tus sen de gemeente, vmbo-school Wes terpoort en Van Dijke Zeeland. Bij de opening worden drie kettingen doorbroken met behulp van speciale apparatuur. Na de officiële opening wordt er voetbal gespeeld en kan er op een doel worden geschoen. De gemeente betaalde 10.500 euro voor de nieuwe weiter shelter, met de hal ve draaibare wand. Dat procedures lang kunnen duren, blijkt bij de plannen van varkenshou der Van Alphen voor het bouwen van drie varkensstallen aan de Sluisweg in Anna Jacobapolder. Eind juli vo rig jaar is de bouwaanvraag bij de gemeente ingediend. Bijna vier maanden later besloten burgemeester en wethouders deze niet in behande ling te nemen omdat gevraagde stuk ken ontbraken. Tegen dat besluit heeft de ondernemer bezwaar ge maakt. En daar is vorige week op be slist: het bezwaarschrift is onge grond verklaard. Een kleine tien maanden duurt dit al, maar tot een inhoudelijke beoordeling van de aan vraag is hel nog niet gekomen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2