'Je lichaam wil al lang niet meer en tussen je oren wil je ook niet meer' Jacoba van Beieren mist titel Koersballen Heren Eegedima worden vierde Derde damesteam Eegedima pakt ongeslagen de titel Degradatie voor damesdubbel MPINd Annaland sluit af met volle winst Vierde dag eilandencup verrast niet Ook dames Eegedima 2 kampioen Ruucstoppelse heren winnen zilver Donderdag 19 mei 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Wim Douw uit Oud-Vossemeerpakt nationale titel 24 uur ultralopen „Ik wilde drie uur voor het einde stoppen. Ik was het beu en ben even gaan zitten. Toen zaten ze tegen me aan te zeuren: ga door." De stimulerende woorden van zijn vrouw, kinderen, collega's, publiek en clubleden hebben Wim Douw uit Oud-Vossemeer aan de nationale titel 24- uur ultralopen geholpen. De 48-jarige hardloper van atle tiekvereniging Diomedon won zondag de gouden me daille in Steenbergen, zeg maar een thuiswedstrijd. Het was zijn debuut op dit onderdeel, de klok rond hardlo pen, en toch wist hij van tevoren dat het moest kunnen lukken om Nederlands kampioen te worden. Die zege pakte hij met een afstand van 208 kilometer. Enkels Blessure Winterkleding Tent en matras Wereldkampioenschap Ook tweede Eerste team Veteranen tweede Enorme teleurstelling bij eerste hoofdklasseteam Gedeeld koploper Jacoba van Beieren heeft zaterdag op een haar na de titel in de tweede klasse gemist. De tennissers namen het thuis op tegen Schenge, een team dat nergens meer om speelde. Er moesten zes punten gepakt worden en medekoploper Sluiskil moest een punt laten liggen. Dat eerste gebeurde ook, want Jacoba won met 6-0. Het tweede niet. Na contact met medekoploper Sluiskil, bleek dat ook zij met 6-0 gewonnen hadden en daarmee kampioen werden. Beide teams haalden 31 punten uit zeven wedstrijden, maar met een iets beter onderling resultaat won Sluiskil de titel en promoveert daarmee naar de eerste klasse. "V7 Wim Douw, hier met gouden'medaille, traint altijd samen met zijn hond Bo. De enige die altijd paraat staat om mee te lopen. De heren van tennisclub Sint-Annaland hebben de competitie in de tweede klasse van het Zeeuwse district afgesloten met een 6-0 uitover- winning op de Klappers uit Krabbendijke. Door deze uitslag eindigden zij met 27 punten op de vierde plaats in deze poule. Een uitstekende prestatie gezien de sterktes op papier in deze klasse. Jacoba van Bei eren uit Sint-Maartensdijk eindigde als tweede met evenveel punten als de uiteindelijke kampioen Sluiskil 1: 31 punten. Onder goede weersomstandigheden werd gestart met de dubbels. Ruud Schot en Bas Vroegop speelden de eerste dubbel. De eerste paar games verliepen op service, maar daarna zetten Schot en Vroegop meer druk waardoor de eerste set eenvoudig met 6-2 gewonnen werd. De tweede set verliep identiek; de eerste drie games op service, waarna Schot en Vroegop de wedstrijd koelbloedig afmaakten en de tweede set met 6-3 wonnen. Hierdoor was het eerste punt binnen. Raymond Schrauwen en Jeffry Stoutjesdijk hadden het in de tweede dubbel aanvankelijk een stuk lasti ger. De heren van Schenge namen het initiatief en maakten minder fou ten dan de Smurdickenaren, waar door ze de eerste set met 2-6 won nen. Schrauwen en Stoutjesdijk tapten daarna uit een ander vaatje en trokken het initiatief naar zich toe. Er werd meer druk gezet en de bal len werden aan het net goed afge maakt, wat resulteerde in een 6-1 setwinst en een beslissende derde set. Een aantal lange games in het begin werden door Schrauwen en Stoutjesdijk naar zich toegetrokken waarna het karwei eenvoudig afge maakt werd; 2-6,6-1,6-1. Ruud Schot speelde de eerste enkel. Met zijn vaste spel en diepe ballen liep hij eenvoudig uit naar 5-2. De speler uit Arnemuiden ging meer ri sico nemen en kwam prompt terug tot 5-5. Toch had Schot de langste adem en na het plaatsen van een break kon hij de set uitserveren: 7-5. Steven van Dijke en Michel Soomers speelden in de sterkste dubbel, ter wijl Erwin Speksnijder en invaller Patrick Verhagen de tweede dubbel vormden. Steven en Michel troffen twee zeer sterke tegenstanders. In het begin van de eerste set konden de Tholcnaren het tempo van hun te genstanders aardig bijbenen. Op de beslissende punten waren de heren van SVD echter net iets te sterk. De setstanden waren twee keer 6-1 voor de thuisploeg. In de andere dubbel was het spel- beeld eigenlijk tegenovergesteld. De eerste set was in een mum van tijd gespeeld. De zeer ervaren thuisspe- lers profiteerden optimaal van de ve le onnodige fouten van de Tholcna ren en 6-0 was een duidelijke stand in de eerste set. Er stond een vrij har de wind en die had zeker invloed op het spel. In de set die volgde, werden minder fouten gemaakt aan de kant van de Tholenaren. Tevens dwongen ze veel meer punten af, maar met 6-4 ging ook de tweede set verloren. In de eerste enkelwedstrijd begon Steven van Dijke tegen de sterkste tegenstander van SVD. Qua ranking was deze veel hoger ingeschaald, maar in de eerste set kon Steven nog aardig met hem mee tennissen. Voor al met zijn forehand haalde Steven een aantal keer goed uit. Zijn tegen stander probeerde zodoende meer op zijn backhand te spelen, want dat ging een stuk moeizamer bij Steven. Steven verloor de eerste set met 6-3 en toen was ook het verzet gebroken. De tweede set eindigde met een 6-1 verlies en daarmee was het kam pioenschap voor SVD binnen. De tweede enkelpartij werd gespeeld door Patrick Verhagen. Patrick trof een frisse tegenstander en kon hem vooraf dus niet goed inschatten. Een maal aan de partij begonnen bleek wel dat hij met een zeer goede tegen- William Quist speelde tegen de als nummer vier geplaatste Michael Bazen voor hun laatste poulewed strijd in poule D van de heren 7/8/9 klasse. Michael maakte zijn favo- rietenstatus waar in deze wedstrijd door met 6-1 en 6-2 te winnen. Daardoor gaat hij als poulewinnaar ric,hting de play-offs. Lené Suur- land speelde zijn tweede officiële wedstrijd ooit tegen de thuisspelen- de John van der Zande in poule B van de heren 7/8/9 klasse. John won de eerste set sterk met 6-1, maar in de tweede knokte Lené knap een paar games op het score bord. Uiteindelijk bleek de meer ervaren John toch de bovenliggen de partij en met 6-4 trok hij de tweede set en de wedstrijd naar zich toe. Er stond zondagmiddag ook de wedstrijd tussen titelverdediger in de heren 3/4/5/6 klasse Curtis Goe- degebuure en titclfavorict Edwin Braat op het programma. Hun wed strijd in poule A was een formali teit. Beiden waren al geplaatst maar de uitslag zou bepalen wie als num mer één en wie als twee de halve fi nales zou inrollen. Al snel was dui delijk dat Curtis geen vuist kon maken tegen de solide en scherpe In de tweede set bleef Schot de bete re speler en kwam niet meer in de problemen: 6-3. Raymond Schrauwen gaf door goed te spreiden en ballen diep achterin te slaan zijn tegenstander weinig kans in de eerste set, wat resulteerde in een 6-1 setwinst. In de tweede set waren de spelers meer aan elkaar ge waagd. Toch hield Schrauwen het initiatief, serveerde goed en brak de man van Schenge, waardoor hij de wedstrijd met 6-1, 6-3 eenvoudig' binnenhaalde. Bas Vroegop speelde de derde en kel. De eerste drie games waren ser vicebreaks. Vroegop pakte de draad echter goed op, hield zijn service en liep uit naar een 5-2 voorsprong. Bij de tegenstander uit Arnemuiden was het geloof langzaam weggeëbd. Zijn 'alles of niets-spel' leverde meer fouten dan punten op. Vroegop bleef goed geconcentreerd, stuurde zijn tegenstander van links naar rechts en verloor geen game meer: 6-2, 6-0 waardoor er een 5-0 voorsprong op het bord stond. Het zesde punt moest in het vierde enkelspel gehaald worden door Mar tij n van der Graaf. Met goed ser- veerwerk en aanvallend spel kwam hij al snel op een 5-2 voorsprong. De man van Schenge sputterde ech ter tegen en kwam terug tot 5-4. Van der Graaf maakte de klus koelbloe- ding af en won de eerste set met 6-4. In de tweede set bleek van der Graaf het initiatief houden, plaatste twee keer een break en serveerde de wed strijd uitstekend uit: 6-4, 6-2. stander te maken had. Hij had een ij- zersterke service en met harde, vlak ke ballen leek het een zware taak voor Patrick om te winnen. Ondanks dat hij goed meespeelde, kon hij ook niet voor een punt zorgen voor de Tholenaren. In de eerste set delfde hij met 6-1 het onderspit, terwijl de tweede set met 6-3 werd verloren. Michel Soomers speelde op de derde positie. Hij trof een geduchte tegen stander, maar Michel beet zeer goed van zich af. Hij liet zijn tegenstander veel lopen en dat was erg slim, want die was te vaak te laat bij de bal. Hierdoor trok Michel met 3-6 de eer ste set naar zich toe. Door de euforie over de winst ging hij nog beter spe len. Ook ging zijn tegenstander meer onnodige fouten maken en kon Mi chel de wedstrijd in een vlot tempo uitspelen. Met een 0-6 zege in de tweede set pakte hij het eerste punt voor Ecgedima. Erwin Speksnijder speelde op de laatste positie en kreeg de laagst in geschaalde speler van SVD tegen over zich. Van een zwakke wedstrijd was echter helemaal geen sprake. Beide spelers waren namelijk enorm aan elkaar gewaagd en met veel goe de rally's was dit de meest aantrek kelijke wedstrijd van de dag om te aanschouwen. In de eerste twee sets deden bijna niets aan elkaar onder. De eerste set moest beslist worden in een tiebreak. Na een ruime achterstand van Erwin in het begin van deze tiebreak knokte hij zich toch goed terug. Hij won de tiebreak en daarmee dus ook de eer ste set. In de tweede set was het spel- beeld niet anders. In de tiende game plaatste de speler van SVD de beslis sende break en de game daarna ser veerde hij de wedstrijd uit met 7-5. Een break bij een 2-1 stand van de thuisspeler deed Erwin de das om in de derde set. Hij was dusdanig aan geslagen dat de wedstrijd snel voor bij was. Met 6-1 verloor Erwin de beslissende set. slagen van Edwin. Met een 6-2 en 6-1 overwinning werd Edwin de poulewinnaar. Zijn tegenstander moet nog bekend worden uit poule B. Curtis speelt zijn halve finale te gen Ruud Schot, de nummer één van poule B. Als laatste ging Coen Diemei, de nummer twee geplaatste in de heren 7/8/9 klasse, de baan op tegen John van der Zanden. Coen startte erg sterk en pakte makkelijk de eerste set met 6-2. Maar in de tweede ging John anders spelen, waardoor ook Coen zijn spel ging aanpassen. De set ontaarde in een partij waarbij beide spelers niet meer durfden door te slaan. De set werd daardoor wel erg spannend en een tiebreak moest de beslissing brengen. Hierin was toch weer Coen de sterkste en met 7-6 pakte hij zijn tweede over winning in poule B en is hij zo goed als zeker van een plaats in de halve finale in deze klasse. Aanstaande donderdag 19 mei is de laatste speelavond van deze editie van de eilandencup op het sport park van De Ruucstoppelen te Sint Philipsland waarna op 29 mei de halve finales van de verschillende onderdelen afgewerkt zullen wor den op de tennisbanen te Tholen. „Ik was echt helemaal kapot. Mijn spieren waren beurs, ik had blaren op mijn voeten en mijn hielen waren beurs. Je hebt dan echt geen zin meer." Die titel kon Wim Douw echt gestolen worden na zo'n twintig uur hardlopen. Vanwege de aanmoedi gingen is hij doorgegaan. „Je li chaam wil al lang niet meer en tus sen je oren wil je op een gegeven moment ook niet meer. Als iemand had gezegd, het is goed zo, was ik direct gestopt. Maar aan de kant wa ren ze juist aan het pushen om door te gaan." Het gezin Douw bestaal uit echte sporters. Zijn vrouw Helma'heeft al tijd getennist en fietst en loopt nu veel. Hun vier kinderen zitten op voetbal en tennis. „Ik heb vroeger ook gevoetbald. Maar ik heb van al les gedaan, ook judo, schaken en volleybal." Dat zit in Wim. „Van huis uit zijn we niet sportief." Hardlopen heeft Wim er altijd bij gedaan. „Met voetbal moet je altijd sprinten en ik ben niet zo'n goede sprinter. Ik dacht, als ik gewoon de hele tijd blijf lopen, hoef ik niet te sprinten." Hij bouwde er zijn condi tie mee op. Wim deed mee aan ma rathons, maar raakte op den duur ge blesseerd. „Ik had een vrij hardnek kige spierblessure. Ik ben toen meer dan een jaar gestopt met lopen en hield mezelf in conditie met een beetje fietsen. Elke keer als ik weer wilde beginnen met lopen kwam dié blessure weer op." Wim kende ultraloper Wim van Dij ke uit Sint-Maartensdijk vanwege Voor de laatste speeldag gingen de dames naar Axel om tenminste nog één punt te scoren dat nodig was om het kampioenschap te behalen. De einduitslag werd 1-3 voor het team uit Tholen, waarmee de zesde overwinning op rij werd geboekt. De dames stonden namelijk na vijf wedstrijden drie punten los van Goes 1 waardoor dat ene punt vol doende zou zijn om bovenaan de ranglijst te blijven. Het team heeft 20 punten behaald in de competitie en bleef ongeslagen met slechts vier punten tegen. Goes werd twee de met 18 punten. Vanwege een blessure moest Anneke Tazelaar zijn prestaties. „Hij was een hele goede en behoorde tot de Neder landse top." Ik ben me er toen ook in gaan verdiepen. „Als je langzamer loopt, kom je verder zonder bles sures." Bij ultralopen zijn de afstan den groter dan bij een marathon. Zo won Wim vorig jaar brons op de 100 kilometer bij het NK. En doet hij ook mee aan wedstrijden van zes uur. Nadat Wim herstelde van zijn bles sure had hij lol gekregen in het ultra lopen. „Ik had terug kunnen gaan naar de kortere wedstrijden, maar vond dit gewoon leuk. De wedstrij den zijn ook niet zo massaal. Er is minder deelname." Wim wilde wel eens weten hoe het is om aan een 24-uursloop mee te doen. Om zijn grenzen op te zoeken en om ze te verleggen. Hij is daar dagelijks in zijn werk als fysiothera peut mee bezig. „Je verlegt steeds iemand zijn grenzen. Er komen mensen bij me met chronische klachten en blessures waarbij het herstel wel eens een jaar kan duren. Dan moet je mensen motiveren door te trainen om er weer bovenop te ko men." Zelf is Wim momenteel hele maal fit. „Ik heb het geluk dat ik niets mankeer." Door het lopen van wedstrijden komt hij steeds zijn grens tegen. Net zoals bij de wedstrijd van afgelopen weekend. „Ik zie het als een leer moment. Je geeft je lichaam een prikkel en de volgende keer weet je er makkelijker mee om te gaan." Zo wist Wim van tevoren ook welk noodgedwongen aan de kant blij ven, maar kweten de resterende vier dames zich uitstekend van hun taak. Zowel de combinaties Ju- dith/Brenda en Bianca/Sisi wonnen hun partij in twee sets, waarmee het kampioenschap veilig werd gesteld. Ook Brenda en Judith wonnen daarna vrij eenvoudig in twee sets, maar Sisi en Bianca moesten het laatste punt helaas uit handen ge ven. Aansluitend vertrokken de dames naar Tholen om daar van competi tieleider Perry Bakx namens het be stuur de bloemen in ontvangst te nemen. 4 W schema hij moest aanhouden met eten en drinken. Hij dronk water met druivensuiker en at voedings gel, een boterham of macaroni. „Net waar ik zin in had." Hij luister de goed naar zijn lichaam. „Ik moet ongeveer een liter per uur drinken en een zakje gel van 100 kilocalo rieën per uur eten. Meer kan je li chaam niet opnemen. Als je teveel drinkt, werkt het in je nadeel." Hij kreeg zijn maaltijden en vocht steeds op hetzelfde punt aangereikt door zijn vrouw, die af en toe even naar huis ging om bouillon en kof fie, en clubleden. De ultraloop van Steenbergen bestond uit een par cours van iets meer dan twee kilo meter. „Je loopt steeds het zelfde rondje. Maar het is wel een afwisse lende route met een stuk door de polder en langs het park. Het is ook wel handig dat je steeds een vast punt hebt waar je je voeding kunt halen." De wedstrijd startte zaterdagmiddag om drie uur en eindigde op zondag om dezelfde tijd. Wim had in de tus sentijd te maken gehad met een ha gelbui en een regenbui en heeft zich wel vier keer verkleed. De wasma chine draaide maandagmorgen al voor de vierde keer. „Allemaal sportkleding van één weekend", zegt Helma. „Ook van de tennis en de voethal hoor." Wim had veel kle ding aan. „Ik heb moeite om mijn lichaam op temperatuur te houden en raak snel onderkoeld. Ik liep overdag in mijn winterkleding." Het is geen wedstrijd zoals andere atletiekwedstrijden. „Bij ultralopen zijn er ook deelnemers die een ten tje en een matras meenemen om tus sendoor even te rusten. Ik heb dat niet gedaan, want dan is de verlei ding wel erg groot om te blijven lig gen." Wim heeft vrijwel de hele tijd hard gelopen. „Er zat wel eens een dip tussen dat ik een rondje wandel de." Gemiddeld liep hij 9,6 kilome ter per uur. „Daar zit alles bij, ook je sanitaire stop of even wandelen." Zijn kinderen liepen af en toe een rondje mee. „Ze waren blij als ze aan het rondje kwamen. Het ging te hard voor ze." Toen om zondagmiddag drie uur de Het vertrouwde dubbel Alex Wisch- linksi en Roland Walpot had zoals vaker deze competitie weinig tegen stand en won overtuigend met 6-0, 6-2. Jack Neele en zwager Michiel van der Est hadden de eerste set moeite met de lastige sliceballen van een van de 'soepburgers' maar won nen uiteindelijk gemakkelijk met 7- 5 en 6-0. Roland Walpot speelde de eerste single en had een lichtvoetige en wendbare 'loper' tegenover zich. Walpot speelde vanaf het begin af aan sterk waarbij vooral zijn enkel- handige backhand langs de lijn vele directe winners opleverde. Zijn te genstander kon dankzij veel loop werk in de tweede set lang bijblijven maar uiteindelijk won techniek het van loopvermogen 6-2, 6-4. Alex Wischlinski, om tactische rede nen verwezen naar de tweede single, speelde een zeer spannende wed strijd. Na een 5-2, 40-0 voorsprong speelde hij het echter klaar om de eerste set met 6-7 in te leveren. On danks deze mentale tegenslag pakte Alex snel een 3-0 voorsprong in de tweede set, om een kwartier later te gen een 3-5 achterstand aan te kij ken. Voor 99% van de tennissers ein digt een dergelijk wedstrijdverloop in verlies, maar Alex knokte zich knap terug en pakte de tweede set met 7-6. Deze klap kwam de tegen stander niet meer te boven, waar door Alex een zeer knappe 6-7, 7-6 en 6-2 overwinning boekte. Michiel van der Est, nog ongeslagen deze competitie, speelde tegen een tegenstander die nog geen enkele partij gewonnen had. Van der Est liet toeter klonk voor het einde van de wedstrijd, kwam zoon Sam met een stoel aangelopen voor zijn vader. „Je benen zijn dan helemaal op." Vanaf het punt waar hij is geëindigd tot aan de fmish, werd de afstand, de restafstand, opgemeten. Maar Wim wist toen al dat hij had gewon nen. „Ik liep ook met een chip en tussentijds zag je de stand op een computerscherm." Zijn directe con current lag al twee ronden achter. Gejuicht. Ja, dat heeft hij wel ge daan. „Natuurlijk." De prijsuitreiking was iets aparts. „We leken wel een stel bejaarden. De winnaars moesten allemaal het podium opgeholpen worden. Onze spieren werkten niet meer mee." Hij kreeg een gouden medaille omge hangen. „Dat is het. En de eer." Thuis zijn ze uiteraard allemaal heel trots. „Voor de kinderen is het leuk", zegt Wim. Zijn vrouw is ook lovend over de prestatie van haar man. Hoewel zij het vooraf niet had gedacht. „We gingen op vrijdag avond uit eten en toen vroeg ik haar hoe ze erover dacht. Je gaat het niet halen, zei ze. Ze dacht dat het een te grote stap zou zijn van 100 naar dit. Toen wilde ik het natuurlijk juist wel halen." De Belg Geert Stynen won bij de mannen met 248 kilometer de Bel gische titel. Is hij beter dan Wim? In elk geval heeft de Belg meer erva ring, vertelt hij. Wim vertelt dat de lichamelijke gesteldheid van het moment een grote rol speelt. „De Nederlands kampioen van vorig jaar, Peter Rietveld, was na vier uur al uitgestapt met een blessure. Hij overhandigde mij de prijs, dus dat is wel leuk, maar in principe is hij de betere loper. Een wedstrijd is een wedstrijd. Als het die dag lichame lijk niet op zijn plek zit, dan loop je die wedstrijd echt niet uit." Wim is bescheiden over zijn zege. „Aan die titel hecht ik niet zoveel waarde. Het stelt ook niet zoveel voor. Je moet het relativeren, wantje ziet dat die Belgische loper veel verder is gekomen." De volgende uitdaging voor Wim is volgend jaar meedoen aan het we reldkampioenschap. Maar dat is van een andere orde. „Op het WK praat je over 270 of 280 kilometer. Maar dan zijn het geen amateurs meer, zoals ik. Maar professionele atleten. Voor mij is het hobby en niets meer." Deze week is Wim nog niet in zijn hardlooptenue te zien. Hij had maandag vrij genomen van zijn werk. Om te herstellen. „Dat doet hij normaalgesproken nooit na een wedstrijd, maar nu had hij wel inge schat dat hij het achteraf wel eens zwaar zou kunnen hebben", zegt Helma. Wim: „Lopen kan ik wel, maar van de week ga ik niet hardlo pen. Dat gaat echt niet." Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Meulviiet: 1. mevr. J. Bos 38 p.; 2. L. Verschoor en W. Deurloo 30 p.; 3. mevr. L. van Bale en G. v.d. Padt, én mevr. Sprenkels en W. Bijl 27 p.; 5. mevr. J. Verbraeken en mevr. L. Deurloo 24 p.; 6. mevr. D. Linden- berg en mevr. A. Hilgerson 13 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk:.!. mevr. B. Bijnagte en W. Bijl 39 p.; 2. C. van Gorsel en C. Breure 32 p.; 3. A. Poot en J. Bij nagte 26 p.; 4. T. Goode en mevr. M. Dane, én mevr. C. van Mierlo en me vr. T. Breure 21 p.; 6. mevr. W. Kloet en mevr. A. Boxce 19 p.; 7. mevr. L. Wielaard en A. Wielaard 14 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. Haver- mans 29 p.; 2. mevr. C. van Mierlo, én mevr. C. van Driel 20 p.; 4. N. Moerkerken 17 p.; 5. mevr. L. van Poortvliet 15 p.; 6. mevr. L. Weeze- naar 14 p.; 7. mevr. M. van Poortvliet 7 p.; 8. mevr. B. Roggeband 6 p. zich met 2-6 en 1-6 afserveren. Jack Neele speelde de laatste enkel en won die met 6-1 en 6-2. Op de laatste speeldag van de heren- dubbel 35-plus competitie kon het eerste team van De Ruucstoppelen nog één punt afsnoepen van de kam pioen, Duiveland 1 uit Nieuwerkerk. Het eerste 35-plusteam van De Ruucstoppelen haalde net als het eerste herenteam ook zilver. Zij de den dat met 19 punten. De Ruuc stoppelen 2 eindigde met vijf punten op de zevende plaats bij de vetera nen. Kampioen Duiveland haalde 26 punten, Schelde 1 uit Vlissingen werd achtste en laatste met één punt. In de eerste partij verloren de Flu- plandse tennissers Jan Kot en Ad den Engelsman de eerste set met 4- 6. De tegenstanders waren niet echt sterker maar Jan en Ad maakten zelf' teveel fouten. De tweede set eindig de in 3-6 verlies. Ook bij de tweede partij van Kees Ploeg en Adrie van Dijke was de tegenstander niet spectaculairder, maar gewoon wat rustiger en ze plaatsten de ballen beter: verlies met 3-6 en 1-6. Kees Ploeg en Giel v.d.Est verloren met tweemaal 3-6 en dit was in de competitie de eerste verliespartij voor Giel. De volgende partij van Giel met Ad leverde het enige puntje op dat nodig was om zilver te halen in deze competitie, ze wonnen met 6-1 en 6-3. Dit was pas het tweede verliespunt voor Duiveland. Frank Schoep en Rien van Rcns- woude gingen als een wervelwind van start in het dubbelspel en won nen snel met tweemaal 6-2 en pak ten het eerste punt van de dag. Arjan Mosselman en Curtis Goede- gebuurc haalden weliswaar het tweede punt binnen, maar deden daar een stuk langer over. De eerste set werd nipt gewonnen met 7-6 en de tweede set ging met dezelfde cij fers verloren. In de derde maakten ze echter al gauw een break en met wat kunst- en vliegwerk pakten ze ook een tweede break en met 6-1 de derde set en de partij. Tussenstand 2-0. Ondertussen was Rien van Rens- woude al begonnen met zijn enkel partij. Hij was een maatje te groot voor zijn tegenstander. Met 6-0 en 6-1 bracht hij de stand op 3-0. Frank Schoep maakte er 4-0 van door ook zijn cnkelpartij eenvoudig mét tweemaal 6-3 naar zich toe te trek ken. Aijan Mosselman kreeg een invaller tegenover zich, maar ondanks de la ge rating van deze tegenstander speelde die een behoorlijke pot goed tennis. Atjan verloor de eerste set met 6-3 ipaar kwam in de twee de sterk terug en won die met 6-2. In de derde set was het spannend en leuk voor het publiek. Arjan trok aan het langste eind door met 6-4 de set te winnen. Als laatste ging Curtis Goedege- buure de baan op. Hij verloor de eerste set met 7-5 maar in de tweede ging het een stuk beter. De tegen stander bleek daarin last van zijn rug te krijgen. Curtis won de tweede met 6-2 en stond al snel 5-0 voor in de derde. Zijn tegenstander had nog even een opleving maar bij 5-2 pak- Het spits werd afgebeten door het derde dames team bestaande uit Jo- landa Smits, Denise de Jager, Maja- nie Smout en Judith Geuze. Het team had de zes voorgaande wedstrijden al gewonnen, zodat er slechts twee punten uit de laatste wedstrijd tegen Schaepskooi 2 uit s Heer-Arends- kerke behaald hoefden te worden om het kampioenschap van de tweede klasse veilig te stellen en promotie naar de eerste klasse te bereiken. Majanie Smout moest de winst in haar enkelpartij in drie sets aan haar tegenstandster laten, maar maakte dit verlies later in de dubbel met Judith Geuze meer dan goed. Ze wonnen deze partij in drie sets. Eenvoudige winst in twee sets was er vervolgens in de enkels van Jolanda Smit, Judith Geuze en Denise de Jager. Laatstge noemde won haar dubbelpartij met Jolanda Smits ook in twee sets zodat er een 5-1 eindstand op het bord stond en de champagneflessen kon den worden geopend. Competitielei der Perry Bakx van Ecgedima zette de dames namens het bestuur in de bloemen. Het eerste damesteam van Eegedima voerde na zes wedstrijden de rang lijst aan met een punt voorsprong op MLTC 1 uit Middelburg, twee pun ten op Sjef I uit Aardenburg en vier punten op de directe tegenstander Hanna Moerland en Carina Droog- endijk gingen de baan op tegen een ijzersterk duo van moeder en doch ter. Na een goede en spannende eer ste set ging deze naar Zer Oirts met 6-4. De tweede set ging wat sneller, ook in het voordeel van de tegenstan der uit het Walcherse Serooskerke: 6-1. Inmiddels stonden Corrie Bazen en Irene Verheul een prima partij te spelen. Ze wonnen met 6-3 en 6-4. Tussenstand 1-1. Corrie en Hanna gingen de baan op. te Curtis de set met 6-2 en zo werd de eindstand 6-0. De veteranen van tc Sint-Annaland hebben door de 5-1 overwinning op Veere de tweede plaats behaald in de 35-plus competitie. Ze delen die plaats met Sluis 1 met 25 punten. Met een ruime voorsprong 634 p.) behaalde Animo uit Terneuzen het kampioenschap. Na de nederlaag tegen Sluis waren de veteranen er op uit om revanche te nemen tegen het sterke Veere. Er werd gestart met de dubbels. In het eerste dubbelspel speelde André Verheul samen met William Quist. Verheul en Quist speelden een gede gen dubbelpartij en wonnen afgete kend in twee sets met 6-1 en 6-2. In de andere dubbelpartij speelden Ton Buijs en Wim Vermaas een span nende partij. Buijs en Vermaas won nen deze partij met 6-4 en 6-4. In het enkelspel ging André Verheul als eerste de baan op en won in drie sets met 6-3, 5-7 en 6-1. Ton Buijs speelde de tweede enkelpartij en liet zich in de eerste set verrassen. Al snel won zijn tegenstander de eerste set met 1-6. Buijs herpakte zich en won de tweede set met 6-3. De der de set moest de beslissing brengen en Buijs zet het goede spel van de tweede set goed door en won vrij gemakkelijk de derde set met 6-2. In het derde enkelspel van de dag speelde William Quist een moeiza me wedstrijd. Hij verloor met twee maal 1-6. Als.laatste ging Wim Ver maas de baan op en speelde een sterke wedstrijd. Vermaas won een voudig in twee sets met de setstan den 6-0 en 6-2. van afgelopen zaterdag, het team van Scelveringhe 1 uit Renesse. Al vroeg in de middag bleek dat MLTC met 4-2 had gewonnen van de Schelde uit Vlissingen en Sjef met 6- 0 van Eegedima 2 dat ook in de hoofdklasse uitkomt. Sjef werd daar mee de grootste concurrent. Eegedima moest vier partijen win nen om in punten gelijk te komen met Sjef. Omdat de onderlinge con frontatie van deze teams, eerder in het seizoen, op winst voor Eegedima was uitgelopen, zou bij een gelijke stand Eegedima kampioen van Zee land zijn. En daar zag het lang naar uit. Ingrid en Sandra Geilings won nen evenals Matjet Bakx hun enkel spelen. Jolanda van der Klis ging na een sterke wedstrijd eervol ten onder tegen een speelster met een hogere ranking. Van de beide dubbelspelen moest er dus nog één worden gewonnen. Ie dereen rekende in ieder geval op een overwinning van het dubbel Ingrid Geilings/Maijet Bakx. Dit dubbel was al vier seizoenen lang ongesla gen. Helaas bereikte Maijet onder de druk van de omstandigheden niet het verwachte niveau en met 5-7 en 6-7 ging de partij verloren. Ook Jolanda van der Klis en Sandra Geilings trok ken met 6-7 en 5-7 aan het kortste eind. Eindstand 3-3, zodat de titel alsnog naar Sjef in Aardenburg ging, terwijl Eegedima de hele competitie ongeslagen bleef. en stonden al snel met 5-2 voor in de eerste set. Sint-Annaland had nog kans om te winnen, de laatste bal was tenslotte nog niet geslagen. Maar wat er toen gebeurde, hadden de dames niet verwacht, want de ten- nisters van Zer Oirts trokken de set alsnog naar zich toe: 7-5. In de twee de set stonden Corrie en Hanna ach ter, kwamen nog knap terug, maar helaas het werd toch nog 6-4 voor de tegenstander. Carina en Irene verlo ren ondertussen met 6-3 en 6-1 De heren van Eegedima zijn op de laatste speeldag van de competitie verslagen door de uiteindelijke kampioen SVD in Driewegen. Het werd zaterdag 5-1 in de uitwedstrijd in de derde klasse. Voor Eegedima stond er niets meer op het spel en de Thoolse tennisclub was vooraf al vrijwel verzekerd van de vierde plek. Dit haalden ze met 20 punten, 15 minder dan de kampioen. De vierde speeldag om de GoedWare eilandencup individueel is zondag afgewerkt op het sportpark van TOV te Oud-Vossemeer. Door bles sures en terugtrekkingen stonden er maar vier wedstrijden op het pro gramma. Daaruit ontstonden geen verrassende uitslagen. Het tweede damesdubbelteam is het tweede kampioensteam van Eegedima. Van het derde team was het eerder bekend, maar dinsdag werd ook het tweede damesteam van tennisclub Eegedima kampioen. De Thoolse tennisters wonnen de titel in de derde klasse van de damesdubbeicom- petitie. Dat betekent volgend seizoen promotie naar de tweede klasse voor het team dat bestaat uit Judith Rens, Anneke Tazelaar, Brenda Beuns, Sisi Hartman en Bianca Maartense. Het eerste herenteam van tennisclub De Ruucstoppelen is er zaterdag niet in geslaagd om kampioen te worden van de tweede klasse. On danks een 5-1 overwinning op Souburg 2 bleef het Fluplandse team ste ken op de tweede plaats achter Kruiningen dat met dezelfde cijfers won. De Ruucstoppelen haalde 32 punten in de competitie, twee punten minder dan de kampioen. Het derde damesteam van Eegedima heeft zaterdag thuis ook de laatste competitiewedstrijd gewonnen en daarmee de kampioenstitel binnengehaald. Het derde damesteam van tennisclub Eegedima uit Tholen is ongesla gen kampioen geworden in de tweede klasse. Ze pakten thuis die titel voor de ogen van een groot publiek. Want het was zaterdag ongekend druk op de tennisbanen van de club aan de Zoekweg. En dat was niet voor niets. Maar liefst twee teams konden in hun klasse kampioen van het district Zeeland worden. Ook het eerste damesteam ging het probe ren, maar dan in de hoofdklasse. Het eerste damesdubbelteam van tennisclub Sint-Annaland degradeert naar de tweede klasse. Of het team zich kon handhaven in de eerste klasse, was afhankelijk van de uitslag van de laatste wedstrijd. Die werd dinsdag met 3-1 verloren van Zer Oirts 1. Daarmee eindigde de voorjaarscompetitie voor de Thoolse dames met slechts één winstpartij.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15