Veld voor korfbal is pappen en nathouden, kunstgras te duur Wandelaars in Oud-Vossemeer worden getrakteerd op popcorn Over en sluiten Vosmeer Vijftig minder, maar wandelaars in St. Philipsland hebben het naar de zin Strandcross Megascore SPS zonder waarde eö Noad B ontmoet Arsenal Select Koetsier strijdt om biljartbokaal Geluk overheerst in M-dressuur Weer titel voor Denk en Zet Matthijssen wint ook derde rit 14 Donderdag 19 mei 2011 Adrie Capelle: jammer van de tweede helft Afscheid Van Akkeren, Boer en Bevelander Ellen de Jong en wethouder Oudesluijs openen Ons Emergo Huis Kunstgras Recreatieteam Promoten Twee keer vluchtzege voor Reisduif Snelste duif Tours voor De Graaf, Bolier pakt vitesse uit Péronne Eerste dagfond Péronne Tours Een uur lang speelde Vosmeer bij het op de nacompetitie azende Moer straten goed mee. Op het eind van de partij was een 5-1 nederlaag niette min het resultaat. Voor de thuisclub voldoende om het seizoen nog even op te rekken. Volgens Vosmeer-trainer Adrie Capelle was het na het twee de doelpunt van de Brabanders voorbij. „Toen was het over en sluiten." dom weggeven hoekschop leidde na de pauze de ondergang van Vosmeer in. Weer kopte Moerstraten raak: 2- IHet hek was van de dam, met nog drie treffers kort achter elkaar. Het pleitte voor Vosmeer dat het zich in het laatste kwartier weer herstelde, hoewel het feest voor de thuisclub toen al begonnen was en ook de ont wikkelingen in het betaalde voetbal duidelijk in de microfoon te horen waren. „Jammer van de tweede helft", vond Capelle. „We waren lang gelijkwaardig aan een ploeg die opgaat voor de vierde klasse, op die ene zwakke fase na." Vijfde klasse In de beproefde opstelling, met Ben jamin Suurlant na zijn blessure terug in de spits, pakte Vosmeer het laatste karwei van het seizoen op. Voor de pauze was het vooral rommelig van beide kanten, met twee ploegen die snel kozen voor de lange bal. Vos meer kwam halverwege het eerste bedrijf op voorsprong. Sylvester van Willigen zette na een pass van Mi chel Nelen druk op de achterhoede van Moerstraten en een verdediger passeerde prompt de eigen doelman: 0-1. Het lukte de formatie van Adrie Capelle niet om de marge lang vast te houden. Twijfelachtig ingrijpen bij een dieptcbal leverde de thuisclub simpel de 1-1 op. Op dat moment bleek ook de kwetsbaarheid van Vos meer in de lucht. „Hoge ballen blij ven voor ons een probleem. Echte koppers hebben we niet", zei Capel le. Een daverend schot van Jeffrey Kruf, fraai gekeerd door de keeper, was tot aan de thee het belangrijkste wapenfeit. Een door diezelfde Kruf Zeeland Sport 22 55 70-15 Lcpclstraalse B. 22 48 46-15 NVS 22 44 48-19 Nw. Borgvliet 22 40 53-25 Kwadendamme 22 33 43-33 Hansweertse B. 22 32 50-34 Kaaise Boys 22 28 44-51 FC Moerstraten 22 26 35-48 Lewedorpse B. 22 22 34-48 Vosmeer* 22 13 26-57 Renesse* 22 10 19-64 DZC'09 22 10 21-80 2 punten in mindering SPS sloot het seizoen af met een monsterzege op Chrislandia: 9-1. De megascore was niet voldoende om zich te plaatsen voor de nacompeti tie, omdat concurrent Kruiningen ook de volle buit binnenhaalde in Brouwershaven (2-5). Halverwege was er nog wel hoop. Op dat mo ment stond het in de partij op Schouwen-Duiveland gelijk. In de tweede helft stelde Kruiningen orde op zaken en had de winst van SPS enkel nog statistische waarde. Coach Peter van Poortvliet probeerde zich na afloop neer te leggen bij de gang van zaken. „We wisten van tevoren dat we het niet in eigen hand hadden." Vierde klasse Winnen van Chrislandia. de ploeg die vorige weck titelkandidaat Hal steren nog beentje lichtte. Dat was hoe dan ook de opdracht voor SPS. Het begon slecht voor de thuisclub, met de Brabanders die de leiding na men uit een vrije trap. Willem Beve lander nam kort daarop de gelijkma ker voor zijn rekening. Chrislandia stribbelde nog even tegen, totdat Le onard Quist met een mooie individu ele actie voor de 2-1 zorgde. Na een fijne pass van de naar WC vertrek kende Hilbert van Akkeren scoorde Jprn Elenbaas de 3-1. SPS speelde volgens Van Poortvliet in die fase goed voetbal. „Chrislandia is een stugge ploeg, waartegen je niet het duel moet zoeken. Met positiespel en een snelle balcirculatie moet je der gelijke tegenstanders eronder krijgen en dat deden we." De frustraties bij de bezoekers liepen in hoog tempo op, met zware overtredingen en veel gemekker dat resulteerde in twee ro de kaarten. „Daardoor werd het ons een stuk gemakkelijker gemaakt", erkende Van Poortvliet. Johan Uijl maakte uit de tweede lijn 4-1, Wil lem Bevelander tekende voor 5-1 en diens broer Jan Pieter legde de 6-1 ruststand vast. Telefonisch contact met Brouw leerde dat het daar 1-1 stond, op dat moment voor SPS vol doende om zich te verzekeren van deelname aan het toetje. Van Poort vliet was realistisch. „Jc hoopt op een voetbalwonder. Tegelijkertijd weet jc dat Brouw in de tweede helft vaak conditioneel in elkaar zakt, en dat gebeurde dus ook." Treffers na rust van Ramon Voshol (7-1), Jorn Elenbaas (8-1en Stefan Bogers (9- 1deden er daarom niet meer toe. Na twee achtereenvolgende seizoenen ontbreekt SPS ditmaal in de nacom petitie De ploeg verspeelde volgens Van Poortvliet voor de winterstop zijn kansen. „Juist in een periode dat we Willem Bevelander, Hilbert van Akkeren en Erwin Fcytel met bles sures moesten missen." Een sterke tweede competitiehelft maakte veel goed. „En we zijn dit jaar op eigen veld ongeslagen gebleven, ook dat is leuk." Het lijkt erop dat SPS voor komend seizoen de ambities moet bijstellen. Behalve Van Akkeren is ook de met een chronische enkel blessure kampende Willem Bevelan der in principe niet beschikbaar. Bo vendien heeft doelman Dennis Boer zijn afscheid aangekondigd. Ellen de Jong gooit een bal door de korf bij de opening van het clubhuis, onder toeziend oog van de nieuwe voorzitter Herman van Heemskerk middenen wethouder Jan Oudesluijs (links). Ellen de Jong (8) uit Sint-Maartensdijk en wethouder van sportzaken Jan Oudesluijs openden zaterdag het nieuwe onderkomen van korf balvereniging Emergo uit Sint-Maartensdijk. Ellen de Jong mocht aan de ceremonie deelnemen omdat zij de winnende naam van het clubge bouw verzon: Ons Emergo Huis. De winnares kreeg uit handen van de wethouder een rugzak in dc kleuren van Emergo en met een rake worp in een korf en een gezamenlijke ruk aan een touw werd het clubhuis officieel geopend en werd de naam van het gebouw zichtbaar. De voormalige locatie van Emergo moest wijken voor de bouw van het nieuwe Haestinge en sinds zaterdag huist de vereniging in dc kantine van het oude Haestinge. Dc sportzaal blijft gesloten omdat die niet meer aan de veiligheidsvoorschriften zou voldoen. „De fundering is slecht. Het is te gevaarlijk om er nog sporten te beoefenen", aldus een van de mede werksters van Emergo in het nieuwe Emergohuis. Emergo (Latijn voor Kom Boven) kon de voormalige foyer van het ou de Haestinge opknappen en bewoon baar maken dankzij de hulp van tien tallen vrijwilligers die vele uren hebben besteed aan schuren, plamu ren en verven. Oudesluijs roemde de inzet van deze mensen en had een speciaal woord van dank voor man nen als Wim Crezee, Sebastiaan van de Putten en Jacky Franke, die het vaste verbouwingsteam vormden. Twee van die mannen werken bij de plaatselijke bouwmarkt. Een opste ker, want je hebt niet alleen een paar vaklieden in huis, maar ook de mate rialen konden via deze hoofdsponsor van Emergo voordelig worden be trokken, aldus het bestuur. „Van sep tember tot april zijn de vrijwilligers met de verbouwing bezig geweest. Er waren zaterdagen bij dat er vijf tien man aan het werk was. Zowel jeugd als ouders hebben er gezamen lijk de schouders onder gezet." De nieuwe voorzitter van de vereni ging, Herman van Heemskerk (hij vervangt Jasper van der Linden die om gezondheidsredenen moet afha ken en nu te bock staat als secretaris) toonde zich eveneens in dc wolken door de enorme inzet van de leden. Van Heemskerk is geen vreemde in de korfbalwereld. Zijn echtgenote is korfbalscheidsrechter en ook zijn drie kinderen dragen de sport een warm hart toe. „Toen Jasper zijn taak als voorzitter niet meer kon vervul len op dc manier zoals hij dat zelf wilde, dus vaak je gezicht bij de club laten zien, vroeg mijn vrouw of dc functie iets voor mij was. Ik heb be stuurlijke ervaring als voorzitter van het jeugdwerk bij de Nederlands Hervormde Gemeente in Tholen en na enkele gesprekken met hel be stuur van Emergo merkte ik dat het onderling klikte." Van Heemskerk is nu voorzitter van, zoals Oudesluijs zei, een bloeiende en succesvolle vereniging. De ver eniging telt 70 leden, verdeeld over 8 teams. De jongste groep, de Kangoe- roeklup, is bedoeld voor kinderen van drie tot zes jaar. Van Heemskerk: „Hoe jonger je met deze sport be gint, hóe beter je straks bent als je in een wedstrijdleam speelt." „Daarnaast is het prettig om te zien dat de sportverenigingen in Sint- Maartensdijk het onderling eveneens goed met elkaar kunnen vinden", wees Oudesluijs op vertegenwoordi gers van de tennis- en de voetbalver eniging die de opening bijwoonden. En over sport praten is tevens aanlei ding de kwaliteit van de velden on der de loep te nemen. Want wat Emergo betreft is de kwaliteit slecht. De gemeente doet haar best, is de al gemene beoordeling, maar het regel matig ingezaaide gras krijgt geen kans om te groeien en door de huidi ge droge periode staat er bijna geen spriet meer fatsoenlijk overeind. „Het is een kwestie van pappen en nathouden", zegt de voorzitter. Hij ziet het meest in het aanleggen van een kunstgrasveld, maar weet te gelijkertijd dat de kosten, tussen de 50 en 100.000 euro hoog zijn en de afschrijvingstermijn kort. Want het nieuwe thuishonk mag er dan gewel dig uitzien, de periode dat het kan worden gebruikt is afhankelijk van allerlei gemeentelijke groeiplannen met waterpartijen en woningen op de huidige sportvelden. Wethouder Oudesluijs weet er alles van. „Er komt hier onder meer een ontsluitingsweg richting Gecrtruida- polder", wijst hij op een stappenplan en een schema dat de gemeente han teert bij de uitvoering van dc plan nen. „Maar voor kunstgras heeft de gemeente momenteel geen geld. Als de clubs en de leverancier van kunst gras en de gemeente de handen in eenslaan, is er in elk geval <een reden om te praten." Een andere optie is volgens Oude sluijs dat er wordt gewacht tot het moment dat Emergo zijn nieuwe lo catie moet verlaten vanwege dc uit voering van de plannen. „Dan is er sprake van uitplaatsing en moet er voor de sportclub een andere plek worden gevonden. Dat is misschien een moment om over kunstgras na te denken." De samenwerking tijdens de verbou wing tussen de jeugd van Emergo, de ouderen en de ouders van dc kinde ren hebben er voor gezorgd dal er een nieuwe loot aan dc Emergostam kon worden toegevoegd. Een recre atieteam. Hans Peter de Jong is spe ler en trainer bij Emergo en heeft de taak op zich genomen het nieuwe team te begeleiden. Hij probeert 12 mannen en vrouwen enige korfbal- techniek en tactiek bij te brengen. „Voorlopig trainen wc alleen nog. Maar aan het eind van het seizoen, in juni, staat er wel een wedstrijd ge pland. Tegen wie, dat moeten we nog afspreken." De leeftijd van de groep ligt tussen de 30 en 50 jaar. „En ze zijn fana tiek", weet De Jong. „Soms moet je wel eens een deelnemer afremmen. Dan zie je iemand met een enorm rood hoofd rondrennen. Ja, dan zeg ik daartegen: doe maar even rustig aan." Het voordeel van deelname aan het recreatieteam is dat je meer te weten komt over het korfbalspel, vindt Van Heemskerk: „Door die kennis kijk je met andere ogen naar een wedstrijd van je kinderen. Dan begrijp je dat het niet allemaal vanzelf gaat. Dat er meer achter korfbal zit." Zijn beleid zal de komende tijd niet veel afwijken van hetgeen zijn voor ganger heeft uitgevoerd. „Ik continu eer voorlopig het beleid van Jasper van der Linden. Want ik trof een ver eniging aan waar de zaken goed zijn geregeld. Alleen het nakomen van af spraken kan wal beter op elkaar wor den afgestemd." Van Heemskerk stelt zich wel voor de vereniging meer te gaan promo ten. Er is al een flyer gemaakt. Daar in staat omschreven wat korfbal is en waarom korfbal iets is voor de lezer. Verder zullen de contacten met de media worden geïntensiveerd en middels een kampeemacht, een bar becuekorfbal, een trip naar Eindho ven en gezamenlijk 'naar de Chi nees', worden de onderlinge banden versterkt. Wat de bestuurlijke organisatie be treft, verandert er volgens Van Heemkerk niets. „Ik zal fungeren als centraal aanspreekpunt. Maar verder zijn allerlei activiteiten in handen van diverse bestuursleden. Een heel enthousiast team. Dat betekent voor al delegeren." De eerste veldwedstrijd is met 9-8 gewonnen door de senioren van Emergo. Het team pakte zaterdag thuis de winst tegen Scolto 3 uit Vlis- singen. Marianne Bolier (3x), Marco v.d. Hoek (3x), Gerrie Anthonisse, Jeffrey Pals en Licsbcth Potappel waren de doelpuntenmakers. Emergo naam een 2-0 voorsprong, maar door vier doelpunten op rij nam vervol gens Seolto de leiding over. In de tweede helft was de marge eerst nog twee doelpunten, maar daarna kwa men de rood-zwarten door goed spel .en felle inzet weer langszij. Op het erbarmelijk slechte veld ging de ploeg uit Sint-Maartensdijk vervol gens goed door en werd de leiding weer genomen, maar toen de laatste minuten aanbraken leek de wedstrijd toch op een gelijkspel af te gaan. Uit eindelijk werd er in de laatste drie minuten nog drie keer gescoord, waardoor de thuisploeg toch de zege pakte. Programma zaterdag: TOP-Emer- go 1 13.30 u.; KVK-Emergo Al 11 u.; ELKV-Emergo BI, 11.15 u.; ELKV-Emergo El 10 u.; Juliana- EmergoFl 10 u. De Boergoensedreef van boerderij Steenen Poort naar de Oudeweg, is een nieuw stuk in de vierdaagse route. Met 204 wandelaars telt de avondvierdaagse in Sint Philipsland vijftig deelnemers minder dan vorig jaar. Naar de oorzaak is het gissen voor de organisatie. Vanavond worden de 187 wandelaars van de vijf kilome ter en de zeventien van de tien kilometer vanaf het sportveld begeleid naar café 't Durp voor het ophalen van de medaille. De voorinschrijving maandagmid dag leverde 110 wandelaars op voor de kortste afstand in Sint Philipsland. 's Avonds voor het vertrek kwamen er nog 72 bij, en meldden zich ze ventien wandelaars voor de tien kilo meter. Dinsdag schreven nog vijf deelnemers in. 31 Voetbal programma Donderdag 19 mei uur Dauwendaelc 4-Thol. Boys 2 19.30 SPS 3-WC 4 19.30 Thol. Boys 5-SPS 4 19.30 Noad 6-WHS 5 20.00 Kogelvangers 4-Stavenisse 3 20.00 Zaterdag 21 mei uur WHS 4-WHS 5 13.00 Noad 6-Stavenisse 3 14.00 Donderdag 26 mei uur Noad 6-Kogelvangers 4 20.00 Maandagavond begonnen de wande laars aan hun sportieve uitdaging. Vanaf de Voorstraat ging het rechtsaf langs de Zuiddijk het dorp uit. Via de Boergoensedreef, een pad waar geen fietsers en auto's komen, liep men naar dc Oudeweg. Op de hoek daar van werden de deelnemers getrak teerd op limonade. Dinsdag ging de route over de boerderij van Wim van Nieuwenhuijzen, waar de lopers van limonade en een stroopwafel werden voorzien. Gisteren werden dc wan delaars langs de Rijksweg gevoerd en terug via de Noord- en de Oost- dijk. De tien kilometer maakte een extra draai door de Lageweg. Nu was er een appeltje bij de limonade. Het organiserend comité kan dit doen dankzij sponsoring, zoals ze ook alle avonden medewerking heeft van de EHBO. Vanavond sluit de tien kilo meter af met een wandeling langs het Schelde-Rijnkanaal, terwijl de vijf kilometer een kort rondje maakt via de Henriëttedijk. De selectie van Noad '67 B-junio ren speelt woensdagavond tegen het team van Arsenal Select, met spe lers onder de 16 jaar. Deze wed strijd staat in het teken van het be haalde kampioenschap van de B-junioren en begint om half acht op hel veld in Sint Philipsland. De wedstrijd is ontstaan vanuit de sa menwerking die Noad heeft met Ar senal Soccerschools Nederland, een onderdeel van Arsenal FC uit Lon den. Naast het concept Play the Ar senal Way heeftde voetbalschool van Arsenal ook het Arsenal Select programma. Alle geselecteerde spe lers hebben een eenjarig talentont wikkelingscontract met Arsenal Soccerschools ondertekend. De spe lers die woensdag aantreden komen van diverse verenigingen binnen Nederland en België. René Koetsier uit Oud-Vossemeer gaat vanaf vanavond tot en met za terdag proberen om de Hof van Holland Bokaal op zijn naam te schrijven. Wethouder Jan Oudes luijs opent vanavond om zeven uur de wedstrijd in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer door te trachten de eerste carambole te maken. In to taal gaan acht spelers met elkaar de strijd aan in 'de negende editie om Michael Zwakenberg uit Ossen- drecht, de winnaar van vorig jaar, op te volgen. Koetsier is de enige Tholenaar in het rijtj'e dat verder bestaat uit: Mark Reynders uit Fij naart; Riny Poulus uit Stabroek; Urbain Oppenbrouwer uit Halste ren; Marius van Nispen uit Bergen op Zoom; Piet van Steen uit Fij naart; Alvaro Schepers uit Madrid en Frans v.d. Luytgaarden uit Le pelstraat. De spelsoorten zijn band stoten 35 caramboles in max. 12 beurten) en driebanden (20 caram boles in max. 25 beurten). Om het verdedigend spelen tegen te gaan zal het aantal te behalen matchpun- ten schommelen tussen de twee en vijf punten. Dus hoe korter dc par tij, hoe hoger het aantal matchpun- ten. Twee keer een eerste prijs en twee winstpunten was de buit voor Laura Geluk bij de dressuurwedstrijd in Stad aan 't Haringvliet. De amazone uit Sint-Annaland, lid van rijvereniging de Eendrachtruiters, reed zater dag mee in de klasse Ml met haar paard Zerida. Ze kreeg 192 en 194 punten van de jury's en daarmee schreef ze beide proeven op haar naam. Eendrachtruiterslid Caroline van Turnhout uit Dinteloord werd twee keer tweede in de klasse LI-paar den. Ze haalde met Winston 205 en 197 punten. Magda Vaders uit Sint Philipsland heeft na een korte stop weer meege daan met Silvana in de klasse L2- Het eerste team van schaakvereni ging Denk en Zet is voor het twee de achtereenvolgende seizoen kam pioen geworden van de eerste klasse in Zeeland. Het schaakteam uit Schcrpcnissc had een déja vu in de finale met het team van De Zwarte Dame in Kruiningen. Nu was het alleen niet het tweede, maar het derde team van de Rei- merswaalse schakers. Het Thoolse zestal dat de klus moest klaren, was hetzelfde als het team van vorig jaar. behoudens dat Dig de Graaf verhinderd was en diens plaats werd ingenomen door Ibrahim Baj- ramovic. Een gelijkspel (3-3) was vooraf genoeg om de titel zeker te stellen. Hel werd 3,5-2,5 winst. Van de acht partijen werden er zeven gewonnen. Van alle partijen werden er 34,5 bordpunten gehaald op een maximum van 48. paarden. Ze werd eerste met 195 punten en derde met 185 punten. Clubgenoot Linda Mooij deed in de klasse LI mee met Beaufort: 175 en 185 punten. Lieke Bevelander uit Sint-Anna- land reisde zondag met Orchidee af naar Oud-Beijerland. In de Ll- dressuur haalde ze 175 en 180 pun ten en werd derde in de tweede proef. Mandy Deurloo uit Tholen heeft zaterdag met twee paarden meege daan aan een springwedstrijd in Nisse. Met Ilona bleef ze in de klas se L twee keer foutloos en werd derde. Met het nog onervaren paard Cocktail reed ze mee in de klasse B. In het basisparcours bleef Man dy verrassend foutloos. In de barra ge viel een balk: vier strafpunten. Daarmee werden ze zevende met 47 stijlpunten. Motorcrosser Bram van Schilt uit Sint-Annaland is zaterdag als ne gende geëindigd in de finale van de strandcross in Zoutelandc. In het deelnemersveld van 90 motor crossers deed ook Henry de Rijke uit Stavenisse mee. Hij schopte het tot de halve finale en werd daarin zestiende. De derde wedstrijd om het open Ne derlands kampioenschap staat ook op naam van Kyle Matthijssen uit Poortvliet. De supermotorijder uit het Yamaha MVD Goldspeed team heeft dit weekend in Boekei zijn derde zege van dit seizoen binnen weten te halen. Hij won wederom beide manches. Kyle gaat aan de leiding in de tussenstand om het eu rokampioenschap. Er kan een klein feestje worden gevierd bij De Reisduif in Scherpenis- se. Jaap de Graaf en Jan-Jaap Bolier, beiden lid van deze vereniging, pakten zaterdag de snelste duif van het samenspel Tholen/Sint-Philips- land en Schouwen-Duiveland. De Graaf deed dat vanuit Tours, Bolier had de snelste duif vanuit Péronne. Zaterdag waren er voor het eerst dit seizoen weer twee vluchten waaraan dc duivcnliefhebber deel konden ne men. 's Ochtends om kwart over tien klonk op beide losplaatsen het start schot. In Tours gingen 510 Thoolse duiven dc lucht in voor een trip van gemiddeld 530 kilometer. In Péronne vertrokken op hetzelfde moment 971 Thoolse duiven voor hun beproeving van gemiddeld 200 kilometer. De duiven hadden in tegenstelling tot de eerdere weersvoorspelling prima vlicgomstandigheden. Het was half bewolkt cn er stond een matige west noordwestenwind. Door de kortere afstand bereikten de duiven van Pé ronne (de zesde vitessevlucht van het seizoen) als eerste de hokken. Na bij na tweeënhalf uur bereikte een jaar- lingdoffer van Jan-Jaap Bolier om kwart voor een het hok aan de Mo lenweg in Scherpenisse. Het beestje had het traject afgelegd met een ge middelde snelheid van 1323 meter per minuut, omgerekend ruim 79 ki lometer per uur. Dick Vaders uit Oud-Vossemeer werd tweede met een meter per minuut minder. Rinus Laban, clubgenoot van Bolier, werd derde. In het samenspel, met een deelname van 1333 duiven waren na inzending geen snellere duiven, zo- dal de top drie er hier hetzelfde uit zag. Voor het 530 kilometer lange par cours hadden de duiven voor de eer ste dagfondvlucht vanuit Tours aan merkelijk meer tijd nodig om thuis te geraken. Om een minuut voor half zes in de middag zag Jaap de Graaf na bijna zeven uur en een kwartier twee van zijn favorieten de vleugels 'knijpen'. Omdat er voor deze vluch ten een zogenaamde meldplicht be staat, weet de melker ongeveer gelijk het resultaat. Voor De Graaf, lid van De Reisduif in Scherpenisse, betekende het de eerste twee meldingen. Toen na twee minuten zijn derde duif gearriveerd was en het bij de meldpost de derde melding bleek te zijn, wist Dc Graaf dat het goed zat. Resumerend betekende het de eerste, derde en vijfde plaats in het samen spel met een deelname van 855 dui ven. Op de tweede plaats eindigde René Reijngoudt. Zijn eerste duif kwam anderhalve meter per minuut tekort op dc eerste prijswinnaar van Jaap dc Graaf, die gemiddeld 1211 meter per minuut,'oftewel 72,6 kilo meter per uur aanhield. Zaterdag staat de tweede midfondvlucht (Sens) op de agenda. Gemiddelde af stand: 380 kilometer. De Reisduif Scherpenisse, 229 dui ven van 18 deelnemers. Eerste duif 12.44.44 u. is 1323,130 m/min. Laatste duif 12.53.23 u. is 1250,868 m/min. J.J. Bolier 1,5,6,7,8,12,17,18,20, 2127, 29, 30, 3132, 33,49, 50, 51 57. 58, 59, 61, 72, 73; M.J. Laban 2, 13, 14, 15, 37, 56, 62; D. Noom 3,4, 19, 36, 55, 65, 66, 70, 71; L. Hage 9, 10, 68, 69, 74; P. Laban 11, 24, 25, 47; A. Moerland 16; Mario de Graaf 22, 44, 52, 53, 60; Johan Baay 23, 26; P. van Driel 28, 39, 54; J. de Graaf 34,45,48,67; C. Moeliker 35, 76; P. Potappel 38, 46; J. Moerland 40, 4143, 75; L. de Kwak Koolaard 42,63,64. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 182 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 12.48.45 u. is 1322,054 m/min. Laatste duif 12.59.14 u. is 1238,059 m/min. D.A. Vaders 1, 4, 28, 34; comb. F. en D. Bal 2.3. 8, 14, 16, 35, 41,45; S. Berkey 5, 6, 17, 19, 32, 43; J.A. Ca pelle 7, 21, 29, 30; A.J. Capelle 9, 10, 12, 20, 22, 25. 42; T. de Graaff 11, 26, 27, 33, 46; comb. Hommel- Walpot 13, 18, 39; P. Vis 15, 24, 36, 44; T. de Koning 23. 38, 40; Martin de Jager 31A. Havermans 37. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 156 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 12.48.06 u. is 1292,308 m/min. Laatste duif 13.07.24 u. is 1147,969 m/min. A.J. Scherpenisse 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 16. 20. 24, 31, 33, 34, 35; H. van Hcmert Rijnberg 2, 18, 22, 25. 28, 29, 39; J. Hcijbocr 9, II, 12, 17, 19, 27, 32; A. Bijl 10, 30; C. Potappel 14, 23, 26; D. de Wilde 15, 21; L. van de Berge 36, 38; J. de Rijke 37. De Vredesduif Sint Philipsland, 404 duiven van 23 deelnemers. Eerste duif 12.53.53 u. is 1303,446 m/min. Laatste duif 13.14.17 u. is 1154,699 m/min. gebr. Reijngoudt 1,3, 11, 20, 23, 68, 69; R. Reijngoudt 2, 4, 5, 7, 8, 9, 17, 18, 19. 22, 3145, 52, 57, 80, 90; ge br. Ligtendag 6, 32, 54, 59, 81; comb. Vermaas 10, 25, 28, 29. 43; A.W.A.P. Bolijn 12, 13, 67, 93; Owen Koolbergen 14; Jac. Reijn goudt 15,40, 47, 53, 64,71, 100; I. Quist 16, 38, 79, 84, 98, 99, 101; Joh. Reijngoudt 21, 56; K. dc Frel 24, 49, 60, 62, 72, 92; L. Reijngoudt 26, 61; M. Meijer 27, 83; P. Wage- maker 30, 33, 34, 39, 51, 55, 77, 91, 94, 96; comb. Reijngoudt 35, .41, 48, 50, 75, 82, 85, 88, 89, 97; gebr. Ver- meij 36, 58, 70; comb. Hock 37, 42, 44, 46, 63, 65,66, 73, 74, 78, 86, 87; M.A.C. Meijer 76; J. Zuidweg 95. De Reisduif Scherpenisse, 135 dui ven van 17 deelnemers. Eerste duif 1729.10 u. is 1210,614 m/min. Laatste duif 17.59.14 u. is 1131,011 m/min. J. de Graaf 12,3, 18, 21P. Laban 4, 12, 15, 16, 20, 24, 37, 38, 41; M.J. Laban 5, 17, 29; C. Moeliker 6, 10, 14; J.J. Bolier 7, 8, 23, 32; D. Noom 9, 13, 19, 25, 30, 43, 44; Mario de Graaf 11; D.J. Menhccrc 22, 26; L. van der Hoofd 27; C. Uyl 28; A.J. Hage 31, 35; L. de Kwak Koolaard 33: J. Moerland 34, 36, 39,42; P. Po tappel 40; M.Y. Ponse 45. De Vredesduif Sint Philipsland, 78 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 1735.51 u. Ls 1209,119 m/min. Laatste duif 18.14.49 u. is 1111,619 m/min. R. Reijngoudt 1, 3, 6, 18; comb. Hoek 2, 4. 5, 7, 9, 12, 15, 17, 20; L. Reijngoudt 8, 10, 13, 14, 19; Owen Koolbergen 11J.D Quist 16. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 198 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 1732.13 u. is 1205,813 m/min. Laatste duif 18.0232 u. is 1123,854 m/min. Comb. F. en D. Bal 1, 5, 6, 12, 17, 43; D.A. Vaders 2, 8; A.J. Capelle 3, 9, 10, 13, 16, 24, 27, 29, 36, 47; A. Havermans 7, 11, 14, 18', 28, 44, 46, 48: PC. de Wilde 15, 31; J. Toetenel 19, 23, 30, 32, 33; C.A. Rijnberg 20, 22, 26, 38, 41, 49; S. Berkey 34; H. Rensink 39, 50; J.A. Capelle 42,45. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 99 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 173435 u. is 1140,126 m/min. Laatste duif 1834.15 u. is 1048,763 m/min. A.J. Scherpenisse 1, 3, 21, 22, 24; A. Bijl 2,8,10,11,13, 14,25; C. Potap- pel 4,5,23; J. Benningshof 6, 16,18; D. de Wilde 7; H. van Hemert Rijn berg 9, 17; L. van de Berge 12; J. de Rijke 15; D. Bentschap Knook 19, 20, De Vogelsangsedijk zit ieder jaar wel in de route van de wandelvierdaagse. Vanaf het dorpsbos zullen de muzikanten van OVM vanavond de deel nemers aan de avondwandelvierdaagse in Oud-Vossemeer begeleiden naar het sportpark. Daar krijgen de 265 wandelaars, als ze ten minste drie ^vonden hebben gelopen, hun medaille. De dertigste editie van de vierdaagse kende maandag een frisse start. Maar het belangrijkste was dat het droog was voor de wandeling door de polders rond het dorp. Er vertrok ken die eerste avond 246 deelne mers, dinsdag kwamen er nog ne gentien bij. „Het zijn er ruim twintig minder dan vorig jaar", meldt pen ningmeester Jeanne Schippers van wandelsportclub Vosmeer. Zij is dc enige vrijwilliger van het eerste uur. Dinsdag scheen de zon en was er minder wind. De 235 wandelaars op de route van vijf kilometer, en dc dertig die voor tien kilometer kozen, werden bij de Bagijnhoeve van fa milie Van Gorsel getrakteerd op ver se popcorn. Dit in verband met het zesde lustrum. Gewoontegetrouw is er elke avond iets te drinken of te snoepen voor de wandelaars. Twee van de drie Vossemeersc basis scholen leveren samen meer dan de helft van het aantal deelnemers: De Ark schreef 84 wandelaars in, de Sint Anthoniusschool zestig. Van laatstgenoemde school begeleiden leerkrachten in felgekleurde hesjes hun eigen groep. De oudste deelne mer, al een aantal jaren, is tachtiger Ko Havermans.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 14