Vosmeer kampioen en derdeklasser na 0-0 bij laatste concurrent Halsteren Zwarte zaterdag voor de Thoolse derdeklassers op laatste speeldag Derde keer topscorer V VC eersteklasser met veel Thoolse inbreng Donderdag 19 mei 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Rachid Bouhoudane vertrekt naar Halsteren Hilbert van Akkeren (SPS) stapt ook over VVC'68 uit Halsteren speelt komend seizoen eerste klasse. De formatie van Piet Rokven sleepte het kam pioenschap zaterdag in de laatste minuten weg in Zwijndrecht, met een 1-2 zege bij Pelikaan. Door de op de valreep behaalde winst had Arnemuiden het nakijken. Bij WC spelen de van Tholen afkomstige Dennis Uijl, Bart Vane, Piet de Graaff, Leon van den Ouden en Rit- chy Wahrlbrink. Gerwin Hoek (keeperstrainer) maakt deel uit van de technische staf. Goeie ervaringen In het derde seizoen na de oprichting kampioen wor den. Dat was van meet af aan de doelstelling van het zaterdagteam van Vosmeer. Het 0-0 gelijkspel op sport park de Beek in het duel met de directe concurrent Hal steren was voldoende om de droom te realiseren. De ont lading na het behalen van de titel was groot. Komend sei zoen speelt Vosmeer in de derde klasse, met onder an dere Tholense Boys, WHS en Noad'67 als tegenstan ders. Hicham Benhammou, destijds met Rachid Alhor initiatiefnemer van het team, kon zijn vreugde niet op. „Dit succes houdt de groep bij elkaar." Moed Deze jongens schrijven nieuw hoofdstuk in rijke club geschiedenis' Buitenspel Aanvalsgolven Gerechtigheid 'Het leek wel of Smerdiek tegen Noad voor de periodetitel ging' Voor de Thoolse derdeklassers is het seizoen voorbij. Zowel WHS, Noad '67 als Tholense Boys stonden na een zwarte zaterdag met lege handen. De drie clubs rekenden zich op voorhand nog rijk en zagen goede kansen op het bereiken van de nacompetitie. Achteraf bleken het niets dan lucht kastelen. Noad verloor in de derby bij Smerdiek met 1-0. Tholense Boys ging op eigen veld onderuit tegen Seolto: 2- 4. WHS, dat bij de aftrap zelfs twee troeven in handen had, werd afgeserveerd door The Gunners: 5-1. In de slipstream van kampioen Klundert gaan The Gunners, Seolto en Ril- landia deelnemen aan de promotiewedstrijden. Moerland en Kot haken af Deceptie Tholense Boys WHS gedemoraliseerd Vosmeer-spits Rachid Bouhoudane is voor de derde keer topscorer geworden. Dat is gelijk ook de laatste keer, want hij kondigde zaterdag na het kampioen schap zijn vertrek naar Halsteren aan. (•i Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 30 Willem Bevelander (SPS) 16 Ramon Voshol (SPS) 15 Hilbert van Akkeren (SPS) 14 Arvin de Witte (WHS) 13 In het seizoen 2008/2009 zorgde Rachid voor 28 treffers, in de competitie 2009/ 2010 trof de Vosmeer-spits 25 keer doel. De met de titel afgesloten competitie 2010/2011 was gelijk ook het record met 30 doelpunten. Rachid scoorde in de kam pioenswedstrijd (0-0) tegen Halsteren niet meer, maar met 30 van de 75 doelpunten van Vosmeer had hij een groot aandeel in de produktie van de oranjezwarten. Van de drie SPS-ers die de tweede plaats deelden, scoorde Willem Bevelander za terdag twee keer, waarmee hij met 16 treffers alleen het zilver opeiste. Ramon Voshol maakte I doelpunt, zodat hij met 15 goals de derde plaats bezet. De niet- scorende Hilbert van Akkeren is met 14 doelpunten vierde geworden. Op de vijfde plaats staat Arvin de Witte van WHS met 13 treffers. Op de laatste competitiedag werden er ook dertien doelpunten gemaakt, waarvan SPS het leeuwenaandeel had. Willem Bevelan der en Jom Elenbaas scoorden elk twee keer. Bart Stoutjesdijk van Smerdiek maakte deze competitie zijn eerste goal en dat was een hele belangrijke in de derby tegen Noad, die de blauwzwarten met 1-0 wonnen. Rachid Bouhoudane kreeg een taart voor zijn derde titel in het Eendrachtbode-topscorerklassement. Komend seizoen wordt de ploeg bovendien versterkt met Nick de Lang (Tholense Boys), Hilbert van Akkeren (SPS) en Ad van Meel, ook een speler met Thoolse wor tels die van Kloetinge overstapt naar De Beek. Piet Rokven is blij met de Thoolse inbreng. „Door de jaren heen, hebben we toch een band met het eiland." Natuurlijk kent Rokven ook de twijfels in de streek over het actieve spelersbe- leid van WC. „Rien Voshol is er bijvoorbeeld een fervent tegen stander van." Rokven kwam daar uit eigen ervaring achter toen hij ooit, via Voshol senior, informeer de naar de interesse bij Ramon Voshol. De Halsterse trainer kreeg nul op het rekwest. Hij betreurt die beslissing. „Moet je zo'n jongen, met zoveel talent, dan altijd in de vierde klasse laten voetballen? Op dat niveau gaat hij niet vooruit." Hilbert van Akkeren gaf onlangs wel zijn jawoord. Rokven spreekt van een versterking in de breedte. „Hilbert moet misschien wel even geduld hebben en zijn minuten pakken. Ik vergelijk hem met Bart Vane. Die had in zijn eerste half jaar ook aanpassingsproblemen." Nick de Lang is een welkome ver sterking. „Ik zie Nick graag voet ballen. Ik denk dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging, bij WC dus." WC heeft volgens Rokven nog meer spelers nodig om de se lectie op het voor de eerste klasse noodzakelijke niveau te krijgen. „We krijgen het gewoon heel erg zwaar. Het is geen toeval dat ploe gen als Bruse Boys en eerder Din- teloord binnen een jaar terugzak ken naar de tweede klasse." Rokven is bijzonder tevreden over zijn Thoolse spelers. Doelman Dennis Uijl uit Poortvliet pakte punten voor zijn club. „Bij Halste ren twee jaar geleden op een zij spoor geraakt, in de concurrentie strijd met Peter Glerum. Bij ons heeft hij dit seizoen fantastisch ge keept. Voor Dennis is WC mis schien wel een opstap. Hij zou nog hoger kunnen spelen. Dat is ook de verdienste van Gerwin Hoek die bij ons ook reservekeeper is." Bart Vane (ex-SPS) werd voor het twee de achtereenvolgende jaar topsco rer van WC. „Als middenvelder nog wel. Bovendien maakte hij veel belangrijke doelpunten, ook zaterdag de 0-1 bij Pelikaan. Een jong ventje nog, waar de nodige rek in zit." Spits Piet de Graaff uit Tholen be hoort bij de Halsterse ploeg tot de routiniers, net als oud-Setallander Leon van den Ouden. „Piet hebben we lang gevolgd en kwam bij ons via Flakkee. Hij heeft bij al zijn clubs goed gepresteerd, ook bij ons. Hij plakt er nog een jaartje aan vast." Van den Ouden startte het seizoen als middenvelder, maar speelde na de winter in de aanval. „Hij is na de nodige omzwervin gen bij ons terecht gekomen en in middels een echte VVC-er. Ge trouwd met een dochter van de vice-voorzitter. Iemand die altijd strijd levert en er voor de volle honderd procent voor gaat." Ook Ritchy Wahlbrink (ex-Vosmeer) droeg bij aan het succes. „Een jong ventje dat dit jaar toch een keer of tien in de basis heeft ge staan." Met zoveel goeie ervarin gen met Thoolse voetballers is het volgens Rokven logisch dat het scoutingapparaat van de nieuwe eersteklasser nadrukkelijk kijkt naar het eiland. „We hebben nog wel meer jongens op ons lijstje. Maar talenten die capabel zijn om eerste klasse te spelen, liggen in de streek nu eenmaal niet voor het op rapen." Derde kl.: Smerdiek-Noad 1-0, Thol. Boys-Seolto 2-4, The Gun ners-WHS 5-1. Vierde kl.: SPS-Chrislandia 9-1, Halsteren-Vosmeer 0-0 (Vosmeer kampioen). Vijfde kl.: Moerstraten-Vosmeer 5-1 (Moerstraten periodekam pioen). Dames: GJS-Smcrdiek 2 7-4, Smerdiek 3-Noad 5-0, Noad- Groote Lindt 3-1, Pelikaan-Smer- diek 3 1-0, Val Aan-Vosmeer 2-0. Eerste kl. res.: Noad 2-Oranje Wit 2 2-5. Tweede kl. res.: WHS 2-Drccht- streek 2 0-8. Derde kl. res.: Hr. Arendskerke 2- SPS2 14-1. Vierde kl. res.: Thol. Boys 2-Bru- se Boys 3 6-0, Noad 3-Dauwendae- le 4 4-4, Smerdiek 2-Stavcnisse 2 6-0, DVO 3-WHS 3 4-2 Vijfde kl. res.: DFS 3-Thol. Boys 3 4-5, Noad 5-Smerdick 3 1-5, Vrederust 4-Thol. Boys 4 4-0, Vos meer 2-SVC 2 0-7. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-FC Ber gen 4 2-4. Zevende kl. res.: SPS 4-Moc 3 2- 1, Stavenisse 3-WHS 4 1-7, Kogel vangers 4-SPS 4 5-3, WHS 5-Thol. Boys 5 4-4. Jeugd: Thol. Boys BI-BW 3-2, Rood Wit-Thol. Boys BI 2-0 (be ker), Steen-Thol. Boys Cl 3-1 be kerfinale), Walchcren-Thol. Boys C3 3-1. Na de benauwde remise ging heel Vosmeer collectief uit zijn bol. De languit op de grasmat liggende doel man Ibrahim El Jilali, belangrijk met een ultieme redding in de extra tijd, werd beklommen door Addcrahin El Fadili, Appie voor zijn maatjes. Trai ner Aad van der Meeren werd op de schouders gehesen en voorzitter Ad Hommel keek, intens gelukkig, van een afstandje toe. „Deze jongens schrijven een nieuw hoofdstuk in de rijke geschiedenis van onze club." De vreugdesprongen leken tot aan de he mel te reiken en de rondedans van de kampioenen kende geen einde. Verge ten was de erbarmelijke wedstrijd die tot het laatst bol stond van de span ning. „We durfden vandaag niet voor uit te voetballen, ledereen was een beetje zenuwachtig", aldus doelman El Jilali. „Ze stonden stijf van de stress", vond Van der Meeren. „Maar we hebben het geflikt." Iedereen wil de bij het hossende team zijn. De tus sentijds afgehaakte elftalleider Jaap Versendaal was er, Johan Nagtegaal als trainer van het eerste uur en ook Leen Tichem, de afgevaardigde van de voetbalbond. Namens de bond overhandigde Tichem de bekende kampioensschaal. Tichem vond in het feestgedruis zowaar nog tijd voor een kleine speech. „Volgend seizoen zul len jullie dit kampioenschap moeten waarmaken." Benhammou. vanwege een hamstringblessure veroordeeld tot een rol als bankzitter in de kam pioenswedstrijd, heeft vertrouwen in de toekomst. „We gaan niet naar de derde klasse om onderin te spelen. In het tweede seizoen willen we een pe riode." In de aanloop naar het cruciale duel Doelman Ibrahim Eljilali en zijn medespelers van Vosmeer vieren naast het veld in Halsteren het kampioenschap in de vierde klasse. Verzorgster Marjon de Jager rechtshad voor iedereen een kleine kampioensbeker. Ook trokken de spelers een shirt aan met de tekst 'Marokkaanse Imazighen kampioen op de Beek was coach Van der Mee ren, voor de zoveelste maal dit sei zoen, gedwongen om te improvise ren. Laatste man Mo Allali was vanwege droeve familieomstandig heden niet beschikbaar, zodat Ilias El Jilali de opdracht kreeg de verde diging te leiden. Voor Monahim Bousaksaki was er een plek als rechtsachter. Voorin, naast de naar Halsteren (lager elftal) vertrekkende topscorer Rachid Bouhoudane, maakte de van een sleutelbeenbreuk herstelde Hassan El Helw een ver rassende rentree. Benhammou bleef de hele wedstrijd op de bank en de langdurig geblesseerde spelmaker Jaouad Allouchi maakte zich op an dere manieren verdienstelijk. Aan doenlijk was de manier waarop hij voor de aftrap al zijn medespelers omhelsde en moed insprak. Vertrou wen was volgens Van der Meeren nodig, ook gezien de afloop van het vorig seizoen. „Toen hadden we in de beslissende wedstrijd tegen FSV, net als vandaag een punt nodig, en gingen we met goed voetbal de teil in. Nu was het voetbal niet om aan te zien, maar zijn we wel kampioen. Het resultaat was vandaag heilig." In de tweede minuut had Vosmeer al een prima kans om Halsteren in een onmogelijke positie te manoeuvreren en de eigen zenu wen tot bedaren te brengen. Wer velwind Appie haalde de achterlijn en speelde de inlopende El Helw op maat in de voeten. Van luttele meters mikte de spits de bal recht in handen van de doelman. Halste ren wist tot aan de rust op eigen kracht nauwelijks voor gevaar te zorgen. Wel leverde een misver stand tussen Bousaksaki en de fou tief uitlopende El Jilali bijna de openingstreffer voor de Brabanders op. Helemaal bont maakte de keep er het in de 36e minuut door een uittrap, via de rug van een mede speler, bijna in eigen doel te schie ten. Ook Vosmeer slaagde er lange tijd niet in om een fatsoenlijke aan val te produceren. Bouhoudane kwam een teenlengtc tekort bij een doorgekopte vrije trap van Nordin Benjilali en middenvelder Mo El Jilali probeerde het tevergeefs met een schot uit de tweede lijn. Drie minuten voor het rustsignaal leek Vosmeer te scoren. Bouhoudane krulde een vrije trap op de onder kant van de lat en in de herkansing kopte Ibrahim Tajarni binnen. Bui tenspel, oordeelde de arbiter na een vlagsignaal van zijn assistent. „Een glaszuiver doelpunt", vond Van der Meeren. Bij het begin van de tweede helft maakte Mourad Tihani zijn op wachting, als vervanger van de toch niet frisse El Helw. Tajarni speelde na rust met een bandage om de hand. Bij een bezoek aan de huisartsenpost bleek later dat de voorstopper de wedstrijd met een gebroken hand had uitgespeeld. Halsteren, dat enkel met winst een beslissingswedstrijd kon forceren, zocht de aanval. Ilias El Jilali redde op de doellijn bij een hachelijke si tuatie en na een uur spelen kropen de bezoekers nog een keer door het oog van de naald. Uit een hoek schop raakten de Brabanders, met een bloedmooie volley, de onder kant van de lat. Vosmeer werd steeds meer in het eigen zestienme tergebied vastgenageld, met in de 78e minuut een kopbal die rake lings over de kooi van El Jilali zeil de. In de slotfase loste Said Oum- hamed de moegestreden Mo El Jilali af, in een poging om de aan valsgolven van Halsteren beter te beteugelen. Bij een uitval in de 86e minuut verzuimde de doorgebro ken El Fadili om de partij in het slot te gooien. Tihani was met een schot van afstand bijna succesvol. In de blessuretijd ging het nog bij na mis voor de oranjehemden. Een ingooi leidde eert scrimmage in, waarbij een aanvaller van de thuis club van dichtbij kon inschieten. Met zijn brede lijf redde doelman El Jilali het begeerde kampioen schap, en even later kon het feest beginnen. Voorzitter Hommel vond Halsteren gevaarlijker. „Maar ook wij vergaten om dat ene bevrijden de doelpuntje te maken." In ge dachten ging Hommel drie jaar te rug in de tijd, naar het moment dat het bestuur besloot om de deur voor de Marokkaanse jongeren uit Tholen en West-Brabant open te zetten. „Dit is ook een succes voor de integratie in onze streek. Kijk hoeveel mensen uit Vossemcer van daag zijn meegereisd. Deze jon gens gaan vanavond ook op de kar door het dorp, met aansluitend een barbecue in de kantine. Zoals het past bij een standaardteam van Vosmeer dat kampioen wordt. Ik verheug me nu al op de derby's ko mend seizoen." Benhammou pakte zijn verhaal op aan het eind van het vorig seizoen, na de deceptie tegen FSV. „Toen hebben we meteen de koppen bij elkaar gestoken en beloofd om el kaar trouw te blijven. Vanaf de eer ste dag van de competitie zijn we er vol voor gegaan. Ook na die vier strafpunten zijn we positief geble ven. We wilden gerechtigheid en die hebben we vandaag gekregen." Benhammou was ook blij met de geboren Vosmeer-supporters langs de lijn. „Er is een mooie band ont staan en het weven gaat verder." Stiekem hoopt hij dat Bouhoudane, in zijn eentje goed voor bijna de helft van de productie van het elf tal, ook komend seizoen in het oranje speelt. „Wc praten hem nog wel om. En er komen hoe dan ook jongens bij." Aad van der Meeren blijft in principe wel als trainer aan de club verbonden. „Maar het hangt van mijn vrouw af. Zij ziet ook dat ik elke zaterdagavond met mijn benen omhoog lig en bijna niet kan ademen. Ik heb er dit sei zoen wel honderd grijze haren bij gekregen. Op de training zag je veel van die jongens bijna niet en in de wedstrijd vonden ze, keer op keer, een eigen spelletje uit. Het is gewoon een team dat moeilijk is te coachen. Maar we zijn weer vriendjes en het doel is bereikt." Vosmeer* Halsteren Zierikzee Kruiningen SPS Kogelvangers* DVO '60 Brouwershaven Chrislandia Stavenisse Mevo WIK '57 Vrederust 24 58 75-18 24 55 79-24 24 53 85-29 24 48 68-28 24 47 75-35 24 42 61-26 24 40 80-57 24 29 49-64 24 28 38-74 24 15 37-76 24 9 28-112 24 9 16-102 24 8 25-81 4 punten in mindering. Andreas Vroegop aan de balmaar dit keer scoorde Bart Stoutjesdijk voor Smerdiek een belangrijke treffer tegen Noad, dat aanvoerder Arjan Moerland (rechts) in het nieuwe seizoen gaat missen omdat hij in een lager elftal gaat voetballen. Ho I nrx/Alca riAtvial' loroütr ie nal eoi7Aon \/r\rvrKn Aii/ol inarr»tv»n Mo hpt Aprctp Izu/artipr nnt Kii Inhon QuIL'pre Wp h»»HK/»r ders niet om het cruciale duel in eigen voordeel om te buigen. Daarvoor wer den teveel ballen ingeleverd en was de duelkracht ondermaats. In de gelijk- opgaande eerste helft waren doelrijpe kansen schaars. Veel aanvallen strand den ter hoogte van het zestienmeter gebied. Stefan van der Peet kreeg wel de kans om aan te leggen. De aanval ler van Noad schoot over. Na de pau ze kwamen de bezoekers furieus uit de startblokken. Doelman Alex Stout jesdijk moest enkele keren vol aan de bak en ook verdediger Jeffrey Oudc- sluijs onderscheidde zich met goede Op Haestinge stuitte Noad op zware tegenstand van het reeds gedegradeer de Smerdiek. De formatie van Cees Stoutjesdijk was niet van plan om de streekrivaal een cadeautje te gunnen en streed voor elke meter. Het was dc bezieling die Noad-coach Johan Sul kers bij zijn eigen manschappen mis te. „Het leek wel of Smerdiek voor de periode ging." Het lukte de Fluplan- ingrepen. Na het eerste kwartier kwam de partij weer in evenwicht, met Smerdiek dat werk maakte van zijn sportieve plicht. Bart Stoutjesdijk miste een droomkans voor open doel, om even later wel toe te slaan na een mooie combinatie over dc linkerflank: 1-0. Met nog zowat een kwartier op de klok zocht Noad massaal de aan val. Meer dan een handvol hoek schoppen leverde het offensief niet op. Bij uitvallen liet Smerdiek na om de wedstrijd definitief te beslissen. Hoewel de blauw-zwarten zich ver zoend hebben met de degradatie, blijft het volgens coach Cees Stoutjesdijk schrijnen. „In de tweede helft van het seizoen hebben we laten zien dat we een leuke derdeklasser kunnen zijn. Ook vandaag bewijzen we dat we zijn gegroeid. Tot een jaar geleden kregen we in vriendschappelijke duels met Noad altijd stevig klop. Het blijft jam mer dat we dit seizoen te laat op gang zijn gekomen. Pas vanaf maart zijn we derdeklasse waardig gebleken." Bij Noad was de teleurstelling groot. ook bij Johan Sulkers. „We hebben het na de winter weggegeven. We hadden nog maar een paar punten nodig, maar raakten in een negatieve spiraal. Met de week gingen we meer tegen onszelf voetballen. De afloop van het duel bij SVG, met eerst een gemiste strafschop van ons in de slotminuut en op de valreep zelfs verliezen, gaf een extra dreun." Het verlies bij Smerdiek paste vol gens Sulkers in het verhaal van de laatste weken. „Ook vandaag bleven teveel jongens onder het niveau dat ze eigenlijk moeten halen. Dan win je geen derby en heb je ook geen recht op nacompetitie. We komen ook scorend vermogen tekort." Bij Noad haken in het nieuwe seizoen de steunpilaren Aijan Moerland en Dennis Kot af. Zij gaan in een lager elftal spelen. Sulkers zei in zijn eer ste jaar bij Noad veel te hebben ge leerd. „We moeten met z'n allen rechtlijniger worden, zeker als het gaat om het maken en nakomen van afspraken. Het voorbije jaar hebben we misschien wat al teveel gela veerd. Komend seizoen gaan we ver der met jongens die twee keer in de week trainen en er echt voor willen gaan, desnoods met wat minder kwa liteit." Bij Smerdiek blijft de selectie grotendeels intact, hoewel de in Til burg woonachtige Richard Wielaard een vraagteken is. Ook weet Cees Stoutjesdijk dat met name WC '68, Halsteren en Moe'17 trekken aan Thoolse talenten. „En als Jantje weg gaat. wordt het voor Pietje ook ge makkelijker om over te stappen." „We zijn na rust afgetroefd op kwa liteit en krijgen gewoon teveel doel punten tegen." Dat zei coach Paul van Buuren na het 2-4 verlies tegen Seolto, waardoor ook voor Tholense Boys het seizoen met een deceptie eindigde. Winst op de Zevenberge naren had de geelzwarten in de na competitie gebracht. In het eerste kwartier leken de Tholenaren op weg om voor die verrassing te zor gen. Met vlotte combinaties werd het Brabantse doel opgezocht en Matthijs van Stee scoorde in de 13e minuut zelfs met het hoofd. Tot ver bazing van de thuisclub werd de treffer door de arbiter geannuleerd. „Ik heb geen overtreding gezien", aldus Van Buuren. In de 35e minuut opende het lepe Seolto, met enkele geroutineerde spelers die hun mo menten kiezen, de score: 0-1. Een minuut later kregen de Tholenaren de ideale kans om op gelijke hoogte te komen. De bal ging op de stip en Arjan van Dijke, vorige week tegen Beek Vooruit vanaf elfmeter nog succesvol, nam de opdracht op de schouders. Tot ontsteltenis van heel Tholen schoot Van Dijke te zacht in en kon de doelman redden. In het eerste kwartier na de pauze doofden de ambities bij Tholense Boys de finitief. Kort achter elkaar sloegen de Brabanders tweemaal toe, zodat er een 0-3 tussenstand op het bord kwam. Kort voor het einde werd het zelfs een pijnlijke 0-4. Pas toen liet Seolto de teugels vieren en konden Niels Hopmans (kopbal) en Ronnie de Graaf de score een draaglijker aanzien geven. Na het 2-4 verlies was Van Buuren realistisch. „We waren dit seizoen te wisselvallig om werkelijk recht te hebben op een prijs. Maar het had even goed ge kund. Nu gaal Rillandia er met de derde periode vandoor, en ook dat had niemand verwacht." Ondertus sen is duidelijk dat Nick de Lang overstapt naar WC. Van Buuren vindt het jammer dat de voor Tho len belangrijke De Lang weggaat. „Vooral omdat we in dit moeilijke seizoen dc groep toch bij elkaar heb ben weten te houden. De sfeer is al tijd goed gebleven." Van Buuren richt zijn pijlen nu op het nieuwe seizoen. „We hebben een jonge groep die enkel maar kan groeien. Maar vanaf het begin zullen we scherp moeten zijn. Dat heeft dit sei zoen wel geleerd." Winnen bij The Gunners was no dig om de periodetitel in de wacht te slepen. Op voorhand een zware klus, vond coach Joost Hulshof. In de vijfde minuut kreeg spits Arvin de Witte een opgelegde kans om de doelstelling een stuk dichterbij te brengen. Na diens misser scoor den de Bredanaars aan de overzij de wel, uit een steekpass die de defensie van de Setallanders deed splijten: 1-0. Het reeds voor de na competitie geplaatste The Gunners was niet van plan om zich te spa ren. „Ze trokken alle registers open en speelden geweldig", al dus Hulshof. WHS wist op de vij andelijke helft weinig af te dwin gen, hoewel Patrick van Schetsen met het hoofd nog een paar keer gevaarlijk was. In de tweede helft maakte Armando van de Repe zijn entree, als wissel voor back Niels Westdorp. Kort na de hervatting sloeg de thuisclub voor de tweede maal toe en stond WHS voor een bijna onmogelijke opgave. Arvin de Witte zorgde met de aanslui tingstreffer nog wel even voor nieuwe hoop: 2-1. Bijna gebeurde het mirakel, met een volley van De Witte die op het aluminium ein digde. Een fout van Dennis Vaders in de 65e minuut leidde de defini tieve ondergang in: 3-1. Tom Vroegop kwam in de ploeg voor André Wessels die in deze snelle wedstrijd conditioneel door het ijs zakte. De vleugelspitsen van The Gunners waren zaterdag een plaag voor de groen-witte verdediging, met een 5-1 nederlaag als eindre sultaat. „Na dat derde doelpunt was iedereen gedemoraliseerd. De pijp was leeg", stelde Hulshof te leurgesteld vast. In de slotfase kwam Pieter Lindhoud nog binnen de lijnen, als aflosser van laatste man Patrick Ketting. De naar De Schutters vertrekkende Hulshof had graag afscheid genomen met een prijs. „Dan is zo'n afloop na tuurlijk een domper. We waren er dichtbij, na een seizoen waarin we veel hebben moeten schuiven bin nen de selectie. Alles in ogen schouw nemend, moeten we niet ontevreden zijn en was dit waar schijnlijk het maximaal haalbare resultaat." Eén troostprijs was er, wist Hulshof na drie seizoenen op het eiland. „Wc zijn de hoogst geëindigde Thoolse ploeg en won nen dit jaar vijf van de in totaal zes derby's. We hebben dus vaak gepiekt, maar juist niet vandaag, in dc belangrijkste wedstrijd van het seizoen." Klundert 22 54 69-22 The Gunners 22 49 60-20 Seolto 22 33 39-39 WHS 22 32 44-37 Noad '67 22 31 36-35 Krabbendijke 22 31 37-37 Rillandia 22 29 41-50 Tholense Boys 22 26 39-47 SVG** 22 24 33-49 Beek Vooruit* 22 20 35-56 FSV 22 19 30-51 Smerdiek** 22 17 28-48 1 punt in mindering; 4 punten in mindering.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 13