Cliënten Sjaloom halen met actiedag in Tholen geld op voor Cliniclowns Plaatselijk nieuws Cheque van 324,60 euro overhandigd in DuBois Hartstichting 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 mei 2011 Sterke verontreiniging Verkoop plantjes Korting op kasten Oldenburg wint klaverjassen Nieuwe ouderling Speeltuin Bosstraat Schutting akkoord Stucwerk grijs Brandje Gemaalweg Loos alarm Inzamelen rommelmarktspullen Arno Deurloo kampioen De Treffers Smash op kamp Uitbreiden garage Koor- en samenzang DEV zingt Koninginnedag vol Wandelvierdaagse Nieuwe ontvanger Jacht in problemen Nieuwe leerkracht Excursie Pluimpot Stad lander op gevel Geslacht in eigen slagerij Rugzakken voor Soedan Afscheid ds. Reehorst Dans en film Bloemstukken maken Laddercompetitie Bloemenmarkt Wordt vervolgd Agenda Carport akkoord Spullen rommelmarkt Paard in sloot Tholen Bij de scheepswerf van D. van Dui- vendijk aan de Contre Escarpe is sprake van sterke bodemverontreini ging. Dat heeft de provincie Zeeland geconstateerd. Het bedrijf had een zo genaamde BUS-melding ingediend, maar volgens gedeputeerde staten is dit niet in overeenstemming met het besluit uniforme saneringen. In twee mengmonsters is een sterke verontrei niging met PBC aangetroffen. Als dat er zit, mag er niet onder de BUS-rege- ling gesaneerd worden. Het grondwa ter is niet onderzocht op PBC. Van Duivendijk kan nu besluiten om de bodemsanering te laten verlopen op grond van dc wet bodembescherming, waarvoor dan een saneringsplan inge diend moet worden. Waterschap Scheldestromen, watermaatschappij Evides, dc gemeente en De Klerk mi lieuadvies uit Oud Gastel zijn door de provincie op de hoogte gebracht van dc situatie. Op het plein van de Rehobothkerk worden zaterdag éénjarige plantjes verkocht. Ook zijn cr hanging baskets te koop. Verder zijn er enkele ver kooptafels aanwezig voor de actie Wordt vervolgd, welke door de jeugd verenigingen wordt gehouden. De verkoping duurt van tien uur tot half één. Bij de kringloopwinkel aan de Post weg zijn woensdag kasten met kor ting te koop. Dat is namelijk de maandaanbieding. Voor een kwart minder dan het gebruikelijke bedrag zijn diverse kasten aan te schaffen. De winkel is die morgen van negen uur tot half twaalf open. Ook kunnen er dan goederen ingeleverd worden. Voorwaarde is wel dat alles nog werkt, schoon gemaakt én compleet is. Geen printers, computers en ency clopedieën. Voor grotere stukken en/of inboedels contact opnemen met Colinda de Heer, tel. 604107. Met 5269 punten heeft Herman Ol denburg donderdag de wekelijkse wedstrijd van klaverjasclub Stad Tho len op zich geschreven. Aad Volwerk werd tweede met 5046 punten en Ju lian Poot derde met 4955 punten. Han Visser en Geert Kolyn volgen met re spectievelijk 4895 en 4850 punten. A.K. Bout is gekozen tot ouderling van de Hervormde Gemeente en heeft zijn benoeming ook aanvaard. Een inwoner heeft bij de gemeente een voorstel ingediend om het speel terrein aan de Vlasmarkt/Venkelstraat te verplaatsen naar de Bosstraat. De speeltuin in het park is voor mensen met een beperking moeilijk bereik baar. Bovendien ligt het in het groen zodat het moeilijk zichtbaar is. De in woner heeft zijn plan mondeling toe gelicht. B. en w. hebben laten weten dat de gemeente bezig is om te onder zoeken wat de beste plaatsen zijn voor de speelterreinen in dc binnenstad. Een en ander maakt deel uil van het masterplan Tholen. W. Mol aan Windmolen mag van de welstandscommissie zijn haag ver vangen door een schutting. De com missie adviseerde een afscheiding van gemetselde palen met houtwerk zoals bij de buren, maar Mol wilde beton nen palen met houten planken. De schutting krijgt een betonplint met rotsmotief. De welstandscommissie is akkoord met het aanbrengen van stucwerk aan de gevel van het huis van J. van Zetten aan de Kruitlorenstraal. Het wordt grijs en de planken worden zwart. De brandweer rukte zaterdag rond vier uur uit voor een brand aan de dijk aan de Gemaalweg. De dijk brandde aan de waterkant. Een passerende schipper had het gezien en alarm ge slagen. Oud-Vossemeer Zaterdag rukte de brandweer van Tholen uit nadat de automatische brandmelder was afgegaan in het dag activiteitencentrum De Schutse aan de Coentjesweg. Het bleek een loos alarm. Iedere vrijdagavond tussen zeven en acht uur kunnen bruikbare spullen worden ingeleverd bij de loods van de familie van Gorsel, Krommcdrcef 4. Deze spullen zijn bestemd voor de jaarlijkse rommelmarkt, die wordt ge houden op zaterdag 2 juli. Info: P. Ge- ene. 672856. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers, is Amo Deurloo kampioen geworden. De ba sis voor de titel in het jubileumjaar 2010/2011 werd gelegd in het begin van de competitie door 12 wedstrij den op rij te winnen. Er werden 23 van de 28 wedstrijden in winst omge zet en over het gehele seizoen ver speelde Deurhx) maar 69 van de to taal te maken 1764 caramboles. Wim Bosch legde in zijn tweede seizoen als lid knap beslag op de tweede plaats en was gedurende het seizoen zeer moeilijk te verslaan. Arjan Hom mel, de kampioen van vorig jaar, werd derde. De kortste partij van het seizoen werd in 11 beurten behaald door de afscheid nemende Pierre Goossens. Dc hoogste serie van 24 caramboles werd gespeeld door Jos Hommel en Amo Deurloo. Diezelfde Deurloo behaalde ook het best verbe terde gemiddelde van +5 caramboles. De eindstand: 1. Amo Deurloo 269,048 p.; 2. Wim Bosch 265,750 p.; 3. Aijan Hommel 261,795 p.; 4. Cees Burgers 256,842 p.; 5. Johan de Ko ning 250 p.; 6. Han van Daalen 246^25 p.; 7. Karei Hommel 244.242 p.; 8. Sjaak Etienne 244,082 p.; 9. Pierre Goossens 241,818 p.; 10. Jos Hommel 240.385 p.; 11. Robert dc Jonge 239,167 p.; 12. Jos de Klerck 234,75 p.; 13. Thedo de Reus 232 p.; 14. Leo van Wezel 217 p.; 15. Dre Hommel 212,972 p.; 16. Piet de Leeuw 100.667 p. Tafeltennisclub Smash '76 besteedt deze week al aandacht aan het 35-ja- rig jubileum in augustus door het or ganiseren van een kamp voor jeugdle den. Ze vertrekken vandaag voor een driedaags verblijf in Renesse. Ook en kele volwassen leden gaan mee voor deelname en begeleiding. Het is de tweede keer dat Smash een kamp or ganiseert. De eerste keer was bij een andere jubileumviering. Maandag 9 mei haalt de koninklij ke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie LM. Aan de Hoenderweg kan G.A. Koop man in de achtertuin zijn garage uit breiden. Dc garage wordt 4,5 bij 9 meter en wordt in een donkere kleur uitgevoerd. De Ring Zeeland van zangverenigin gen van de Gereformeerde Gemeen ten organiseert op zaterdag 14 mei een koor- en samenzangavond in de Bcthelkerk van de Hersteld Hervorm de Gemeente. De gemengde koren Crescendo uit Kapelle, VZOS uit 's- Gravenpolder samen met Crescendo uit Tholen en de Lofstem uit Schcrpe- nisse samen met Vox Humana uil Ril land werken mee aan de avond. De collecte is bestemd voor de MAF. Dc heer Van Eenennaam verzorgt de ope ning en sluiting van dc avond, die om half acht begint. Voor het christelijk mannenkoor DEV was het een drukke maar mooie Ko ninginnedag. 's Morgens hadden ze eerst een optreden in het eigen dorp voor de aubade en al de gedecoreer den van het eiland Tholen bij het streekmuseum Dc Meestoof. Deze keer zonder de schoolkinderen maar wel weer met muziekvereniging Ac celerando. Hier zong het koor dc nummers Merck toch hoe sterek, Waar de blanke top en De Zilvervloot. Opmerkelijk hierbij was, dat er drie leden van het koor onderscheiden zijn: Adrie Wielaard, Jan Reehorst en Han Ridderhof. In de avonduren een optreden in Kruiningcn voor het Oranjeconcert. Deze avond werd geo pend door de burgemeester Huisman van Reimerswaal. Hier zong DEV een negental nummers met o.a. 't Oog omhoog, het hart naar boven, waar koorlid Peter van der Velde als eerste tenor de solopartij zong en ook nog twee duetten zong samen met bariton Sjaak Jansen, namelijk Houd Gij mijn handen beide en Zal ik ooit een parel vinden. Leen Hcijboer deed een mooie improvisatie van het Wilhel mus op het orgel en begeleidde ook de samenzang. De Johanneskerk zat bomvol, zodat de samenzang van een tiental vaderlandse liederen en gezan gen goed overkwam. Na afloop was er een staande receptie bij koorlid Dirk van der Hoeven in zijn super markt. De collecte was bestemd voor het Thomashuis, wat een woonvorm is voor mensen met een verstandelijke beperking en deze bracht 570 euro op. Dc activiteitencommissie van WHS organiseert van 16 tot en met 19 mei weer een avondwandclvicrdaagse. El ke avond wordt er om half zeven ge start bij de kantine op sportpark De Waaje, voor een route van vijf of van tien kilometer. Deelnemers kunnen zaterdag 14 mei inschrijven in de kan tine. en zijn dan twee kwartjes voor deliger uit dan wanneer ze zich op de .wandelavonden zelf aanmelden. Ook voor groepen vanaf tien personen is cr een voordecltarief. Sander Westdorp Hzn. is benoemd tot kerkelijk ontvanger van de Hervorm de Gemeente. Hij volgde per 1 mei Piel van 't Hof op. Stavenisse Bergingsbedrijf Van den Berge is op Koninginnedag in actie gekomen om het motoijacht Sonja te bergen. Het jacht kreeg omstreeks zes uur 's avonds grote problemen op de Oos- terschclde ter hoogte van Kats. De motor hield cr mee op. en het jacht werd door de harde wind op een ste nen strekdam gezel. De opvarenden, een vrouw en twee kinderen, spron gen overboord en wisten over de dam de wal te bereiken. Van den Berge was uitgerukt met de Mistral, maar kon door dc hoge golfslag niet bij het jacht komen, 's Avonds om negen uur, werd met behulp van een duiker 350 meter tros naar het jacht gebracht, 's Nachts met opkomend water werd het zinkende zeiljacht losgetrokken dcx>r de Mistral. Met flinke pompen van dc Mis-tral werd het jacht drijvende ge houden en naar Kats gesleept, waar een kraan het uit het water tilde. Het jacht was totall los. Mevr. L. den Braber uit Scherpenisse gaat wekelijks de godsdienstles van veertig minuten verzorgen op de open bare basisschool de Schalm. Zij volgt mevr. A.R. Zeedijk op, die dit werk tij delijk heeft gedaan. Mevr. Den Braber is bevoegd leerkracht voor dc basis school. Sint-Maartensdijk Het gebouw Scaldis Naturalis aan de Kastelijnsweg is zaterdagmorgen om tien uur het vertrekpunt voor een ex cursie door het natuurgebied de Pluimpot en langs de Oosterschelde. Tijdens dc ongeveer twee uren duren de wandeling, onder leiding van een gids, zijn met wat geluk de eerste or chideeën te zien alsmede andere bij zondere planten, vele soorten vogels, schelpen, wieren en zeediertjes. Deel nemers wordt geadviseerd laarzen en een verrekijker mee te nemen, ook mag de hond aangelijnd mee. Aanmel den kan bij de VVV aan de Markt, maar ook bij de gids aan het vertrek. Staatsbosbeheer en dc natuurvcrcni- ging Tholen organiseren deze excursie gezamenlijk. Op het kantoor van de woningcorpo ratie aan de Haven wordt de naam l| Maandag 9 t/m zaterdag 14 mei I Biefstuk Varkensfiletlapjes Tartaartjes I Eigen hamburgers I I I I I I 250 gr. 500 gr. 5 halen 3,69 4,25 4 1 GRATIS 4 BETALEN Yorkham 100 gram 1,20 Snijworst 100 gram 1,20 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Kip kerriesalade 100 gram 1,20 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Castria vervangen door Stadlander. Er komen 'losse letters' op de gevel. De welstandscommissie had er geen moeite mee. Kinderen en ouders van de Juliana van Stolbcrgschool hebben 78 rug zakken gevuld voor dc stichting Hulp Vervolgde Christenen. Ze deden er schoolspullen, toiletartikelen, klein speelgoed en levensmiddelen in. Donderdag verzorgde dhr. Kruithof van de stichting op school voor alle groepen presentaties over de hulp aan christenen die in moeilijke omstan digheden leven. Hij vertelde dat de 78 rugzakken naar het Afrikaanse land Soedan zullen gaan. De vrijdag koninklijk onderscheiden ds. J. Reehorst neemt zondagmiddag 29 mei om half drie afscheid van de Hervormde Gemeente Rehobolh. Dit gebeurt in het nieuwe Hacstingc, zo als 31 maart 2008 ook in het oude ge meenschapscentrum de intrede plaatsvond. De kerk aan dc Westvest is te klein voor zo'n dienst, die altijd vele gasten trekt, naast de eigen ge meenteleden. De leerlingen van De Rieburch sloten vrijdagmiddag een dansproject af met een optreden in Haestinge. Vanaf dinsdag studeerden alle groepen, on der leiding van Jorina Verhees van Musical Xpres, een dans in rond het thema 'lilm'. Gedurende dc slechts twee lessen van een uur werd er hard en enthousiast gewerkt. Samen met de grocpslccrkrachtcn zochten de kin deren passende kleding bij hun dans. Op het podium in Haestinge was er eerst een korte generale repetitie voor de eigen groep, waarna bijna twee honderd ouders en andere belangstel lenden de zaal vulden. De kleuter groepen mochten de spits afbijten met de dansjes kleine visjes, speelgoed poppen en een ontdekkingstocht door het oerwoud. Vervolgens liet groep 3 de zaal meeklappen bij hun dans cow boys cn indianen. Groep 4 beeldde superhelden als Batman, Spiderman en Superman uit. Daarna was de beurt aan groep 5 met politie/detectivefilm, waarin alleen de boef overbleef. Groep 6 had de moeilijkste dans inge studeerd, over een piratenfilm. De jongens en meisjes deden het grandi oos, en kregen een pluim van Jorina en een extra applaus van het publiek. Tot slot trad groep 7 op met een thril ler cn groep 8 met High School Musi cal. Meester Jos Uijtdcwillegen sloot namens het team van de Rieburch de middag af waarvan hel publiek zicht baar had genoten. Dc plattelandsvrouwen hebben bloemstukken gemaakt in dc paas- sfeer. Ze gingen aan de slag met aller lei meegebracht groen, ranonkeltjes, een oasekrans cn een passend glazen potje. Rie Geluk en Lini v.d. Werf hadden al een voorbeeld gemaakt. Maar na afloop bleek dat cr, zoals ge bruikelijk op dit soort docavondcn, niet één hetzelfde was. Van fijne groe ne takjes tot uitbundige en weelderige kransen werden cr gefabriceerd, ver sierd met eitjes, kuikentjes, eierscha len e.d.. De glazen potjes opgemaakt met dc ranonkels stonden overal heel leuk in. En zo had iedereen met dc Pasen in elk geval, behalve prachtig weer, ook een mooi stuk op tafel. De leden van korfbalvereniging Emergo spelen zaterdagmiddag de zogenaamde laddercompetitie. Ieder een speelt tegen de eigen teamgeno ten en moet proberen zo vaak moge lijk te scoren. Vervolgens nemen de winnaars van twee teams het tegen el kaar op. Uiteindelijk blijven dc drie beste spelers over. die met elkaar strij den om de wisselbeker. Na afloop is er een barbecue voor dc leden, hun gezinsleden en de vrijwilligers. Scherpenisse 1 De activiteitencommissie van de Groen van Prinstererschool organi seert zaterdag een bloemen- en rom melmarkt en verkoping. Iedereen is tussen tien en een uur welkom op het schoolplein aan de Watertorenstraat, waar ook koffie, thee, limonade cn ijs verkrijgbaar zal zijn. De opbrengst is voor dc school. In de loods van firma Quaak aan dc Veerdijkseweg wordt zaterdag een boeken- en rommelmarkt gehouden. THOLEN 7 mei Verkoping éénjarige plant jes, plein Rehobothkerk, 10-12.30 u. 7 mei Fiets-vier-zaterdaagse, ZE- BRA-route, start Hotel Zeeland, 10-13 u. 11 mei Kringloopwingel open, Postweg 3C, 9-11.30 u. 19 mei Kurios klarinetkwartet, klassiek concert, Ten Anker, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 14 mei Kaartavond v.v. Vosmeer, kantine sportpark, 19.45 u. 16 t/m 19 mei Avondwandelvicr- daagse, start kantine v.v. Vosmeer, 18.30-19 u. SINT-ANNALAND t/m okt Exposities theeserviezen, Marie Slager en Blik op Oranje, Meestoof, di t/m za 14-17 u. 10 mei Lezing mevr. Laban over invloed hiv/aids in West-Kenia, Vrouwen van Nu, Wellevaete, 19.30 u. 14 mei Koor- cn samenzangavond, Bethelkerk, 19.30 u. 16 t/m 19 mei Wandelvierdaagse WHS, start voetbalkantinc. 18.30 u. 21 mei Accelerando's vrienden- concert, Wellevaete, 19.30 u. 28 mei Meestoof Mcimarkt, boe- renmarkt, Meestoof, 9.30-16.30 u. STAVENISSE 7 mei Voorjaarsmarkt met kinder rommelmarkt, Woord en Daad. Van der Lek de Clercqplein, 9-14 u. 14 mei Snuffelmarkt, zendings- comm. Hervormde Gemeente, Dc Schuilplaats, 9.30-13 u. SINT-MAARTENSDIJK 5 mei Fotowedstrijd, jeugd 10 t/m 12 jaar, Scaldis Naturalis, 13.30 u. 7 mei Excursie door Pluimpot, Staatsbosbeheer, Scaldis Naturalis, lOu. 14 mei Fietstocht Club van 50, ver trek Hotel Kom, 12 u. 19 mei Jongercnraadsvergadcring, Haestinge, 19.30 u. 19 mei Kurios klarinetkwartet, klassiek concert, Maartenshof, 19.30 u. SCHERPENISSE 7 mei Bloemen/rommelmarkt cn verkoping. Groen van Prinsterer school, 10-13 u. 7 mei Boeken- en rommelmarkt, loods fa. Quaak Veerdijkseweg, 9 u. POORTVLIET 10 t/m 12 mei Avondwandeldrie- daagse, start kantine SPS, 18-19 u. SINT PHILIPSLANI) 11 mei 3-tegen-3, voetbaltoernooi 9 t/m 1 I jaar, Noad, 14-17 u. 16 mei Avondwandelvierdaagse, start café 't Durp, 19 u. 18 mei Fietstocht, Vrouwen van Nu, vertrek Voorstraat, 9 u. BERGEN OP ZOOM t/m 9 okt Opgewekt, Nederlandse cartoonfestival, Markiezenhof, t/m 25 sept Kennedy op Vrederust, schilderijen, Markiezenhof en Vre derust. 7 mei Vandes, muziek, café de Schorre, 22.30 u. 11 mei Sarcoïdose lotgenotcnbij- eenkomst, belangenvereniging, Lievensberg, 19-21 u. 15 mei Crossroadsfestival, vestzak theater het Zwijnshoofd. De cliënten van Sjaloom overhandigen het door hen ingezamelde geld voor Cliniclowns via een cheque aan ambassadrice Nicolet Vermeulen. Ze hebben het zelf bedacht en zelf ook uitgevoerd. De cliënten van Sja loom die bij brasserie DuBois in Tholen werken, hebben via een actie dag geld ingezameld voor Cliniclowns. Maandag werd een cheque van 324,60 euro overhandigd aan Cliniclowns-ambassadrice Nicolet Ver meulen. Die was heel blij met het ingezamelde bedrag. „Daar kunnen we misschien wel twee paar grote flapschoenen voor clowns voor ko pen", zei ze om aan de cliënten duidelijk te maken hoeveel geld dat is. Volgens begeleider Jan Visser is het voor het eerst dat mensen met een beperking bij Sjaloom zelf zo'n actie voor het goede doel op touw heb ben gezet. „Vorig jaar hielpen de cliënten wel mee met de jongerenraad voor Burkina Faso, maar dit is nu écht door onszelf gedaan." De 20-jarige Kimberley Poelman uit Dirksland kwam met het idee om een actiedag te houden. De keuze om geld in te zamelen voor Clini clowns was snel gemaakt. ,Jk wilde zelf ook cliniclown worden toen ik klein was. Ik vind het een leuk iets en je ziet het veel bij de reclames." Ze heeft al eerder iets voor het goede doel gedaan. "Ik heb thuis in Dirksland ook meegeholpen met een koekjesactie na de aardbeving in Haïti." Alle cliënten hadden een rol. Zo heeft Jordi Ligtendag uit Tho len posters rondgebracht. ,Jk heb in winkels en overal waar ik dacht dat er mensen komen posters gebracht." Het meest bijzondere is vol gens Visser nog, dat ze hebben georganiseerd dat iedereen op zaterdag naar Tholen kwam. Want op die dag is de brasserie normaalgesproken gesloten. Zowel binnen als buiten waren vorige week zaterdag spelletjes te doen bij DuBois, was er een rommelmarkt, werd er popcorn gebakken, stond er een luchtkussen, kon er gesjoeld worden en was er een voetbalspel. Ook werden mensen geschminkt. Kimberley was wel een klein beetje teleurgesteld over de opbrengst. ,Jk had gehoopt dat het meer was. Wel 500 euro." Maar Nicolet Vermeulen stelde haar gerust en zei dat Cliniclowns heel blij is met het geld. Als blijk van dank overhandigde ze daarom, na het ontvangen van de che que, een oorkonde voor de cliënten van Sjaloom. Kimberley kreeg er nog een doosje tissues bij. „Voor als je moet huilen van het lachen." Vermeulen heeft bewondering voor de inspanning van de cliënten. „Als stichting zijn we er erg van onder de indruk dat mensen met een geeste lijke beperking ook iets voor andere mensen doen." Predikbeurten Zondag 8 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. 18.30 u. ds. Jongencel, Arnemui- den. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. lecsdienst. 18.30 u. ds. Van Wijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK' 10 u. ds. Ter Beek, Sibculo. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer.' GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. lecsdienst. 18.30 u. ds. Tuinier. di 10/5 19.30 u. ds. Pater. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Schenkel, Schiedam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 cn 18.30u. lecsdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. cucharistievering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18u.ds. Meeuse, Bilthoven. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Bas, Kruiningen. 16 u. kand. Diepenbroek, Waarder. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u. leesdienst. 18 u. ds. Gunst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 11/5 19.30 u. ds. Weststrate. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meijer, Tholen. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Juffer, Arnemuiden. .14.30 u. ds. Oorschot, Stellendam. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Boersma, Scharendijke. 19 u. ds. Westerneng, 's Graven polder. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 10/5 19.30 u. ds. Molendijk, Grafhorst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 cn 14.30 u. ds. Beider, Nieu we Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. vr 6/5 14 u. ds. Bakker, huw.bev. wo 11/5 19.30 u. ds. Tuinier. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Kommerie, Dc Bilt. 18 u. kand. Diepenbroek, Waarder. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en I8.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds.. v.d. Heiden, Sommcls- dijk. 17 u. ds. Van Eckeveld, Katwijk aan Zee. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u.ds. Bakker, H.D. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDKR GEREF. KERK 10 u. mevr. Bakker, Middelharnis. De opbrengst is voor de actie Wordt vervolgd, gericht op vervolgde chris tenen in het Midden-Oosten. Er zijn duizenden boeken en andere spullen te koop, evenals iets te eten en te drin ken. De markt duurt van negen tot twee uur. Wie nog verkoopbare spul len heeft - geen meubels en pe's - kan bellen naar 06-51054835. L. Bijnagte kan een carport plaatsen voor zijn huis aan de Molenstraat. Dc welstandscommissie ging er maandag mee akkoord. Het dak wordt rood, de wanden worden zwart. Poortvliet Tussen elfen twaalf uur zaterdagmor gen kunnen bij fam. Heijboer aan de Paasdijkweg 16 bruikbare spullen worden gebracht voor de rommel markt van 11 juni. De opbrengst is bestemd voor de Hersteld Hervormde Kerk. De brandweer van Sint-Annaland rukte donderdagmiddag uit om een paard uit dc sloot te halen. Het dier van Sonja van Oeveren uit Oud-Vos- semeer was mogelijk geschrokken van een kat die in de boom zat. Het lukte de brandweerlieden om het paard uit de sloot te halen. Een aantal dagen later is het dier volgens de brandweer uit zijn lijden verlost. Zie verder pagina 9. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom c.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: 'tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bcvallingcnlijn lel. 0I13-224022(24u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervocr Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. cn ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-6622(?4. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 10/5 9-12 u. UWV, gemeentehuis Tholen, afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 mei donderdag 5 5.37 -17.54 vrijdag 6 6.12-18.32 zaterdag 7 6.47 - 19.04 zondag 8 7.24 - 19.42 maandag 9 8.07 -20.27 dinsdag 10 9.02 -21.22 woensdag II 10.07 -22.37 donderdag 12 11.22 -23.52 vrijdag 13 12.37 - ----- di 10/5 21.33 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De collecte die gehouden is in Sint Philipsland en Anna Jacobapolder voor de Hartstichting heeft 1074,15 euro opgebracht. Dat is meer dan vorig jaar, want toen bracht deze collecte nog 1023,47 euro op. +film+++film+++tilm+++film+ CINEM'ACTUEEL: Arthur - do t/m za 16, 18.45 cn 21.15 u., zo 16 cn 21.15 u„ ma en di 20 u., wo 16 en 20 u. Black swan - zo 18.45 u., di 20.30 u. Fast and Fu rious 5 - do t/m zo 15.30, 18.30 en 21.15 u., ma en di 13.45 en 20 u., wo 15.30 en 20 u. Gooische Vrou wen - do t/m zo 16 cn 2115 u., ma t/m wo 20 u. Hop (NL) - do t/m wo 13.45 u. Mijn opa de bankrover - do t/m zo en wo 13.45 u. No et moi - ma 20.30 u. Rio (Nederl. versie) - do t/m zo en wo 13.45 en 16 u., ma en di 13.45 u. Rio (origineel) - do t/m zo 18.45 u„ wo 20 u. Scream 4 - do t/m zo 2115 u. The adjustment bureau - do t/m zo 18.45 u., wo 16 u. Winnie the Pooh - do t/m wo 13.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2